RSS
wtorek, 15 stycznia 2013
W niedzielę 13 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie piłkarze WARMII pod wodzą nowego trenera Roberta Speichlera zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz zespół w towarzyskim meczu zmierzył się z podopiecznymi trenera Ryszarda Borkowskiego – MAZUREM Ełk. Goście lepiej poczynali sobie w hali i pokonali WARMIĘ 6:5. Mecz rozgrywano w czasie 2 x 20 minut. Dla grajewskich piłkarzy było to przedpremierowe spotkanie przed rozpoczynającymi się w środę 16 stycznia przygotowaniami do rundy wiosennej rozgrywek III ligi. W WARMII z różnych przyczyn zabrakło kliku zawodników z podstawowego składu w rundzie jesiennej.
Trener Speichler podzielił naszych zawodników na cztery zespoły stworzone z czterech zawodników z pola oraz bramkarza. WARMIĘ reprezentowali: Krzysztof Gieniusz - Paweł Górski, Marcin Arciszewski, Mateusz Tuzinowski, Kamil Randzio - Łukasz Domurat, Janusz Jasielczuk, Rafał Kozikowski, Piotr Chyliński - Krzysztof Jamiński, Damian Gutowski, Marcin Mikucki, Paweł Sypytkowski - Marcin Baczewski, Mateusz Grochowski, Krystian Górski, Robert Speichler
Skład MAZURA: Damian Kędzierski, Dawid Marcińczyk, Krystian Leonik, Szymon Tutas, Damian Koncewicz, Tomasz Dąbrowski, Michał Zatowski, Piotr Zatowski, Tomasz Kowalko, Szymon Chudziński
Bramki dla WARMII zdobyli: Rafał Kozikowski (2), Damian Gutowski, Krzysztof Gieniusz, Robert Speichler
Sędziował Krzysztof Staniszewski z Grajewa.

Stoją od lewej: Krzysztof Piekarski (opieka medyczna), Robert Speichler, Marcin Mikucki, Mateusz Tuzinowski, Janusz Jasielczuk, Marcin Arciszewski, Krzysztof Gieniusz, Marcin Baczewski, Piotr Chyliński, Rafał Kozikowski, Paweł Sypytkowski

W dolnym rzędzie: Łukasz Domurat, Krystian Górski, Damian Gutowski, Krzysztof Jamiński, Kamil Randzio, Paweł Górski, Mateusz Grochowski

Robert Speichler zadebiutował w roli trenera i zawodnika naszego Klubu.

10:15, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 stycznia 2013
W najbliższą niedzielę 13 stycznia o godzinie 13:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przy ul. Strażackiej trzecioligowi piłkarze WARMII Grajewo zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi zawodnicy zmierzą się w towarzyskim meczu rozgrywanym w hali z piłkarzami MAZURA Ełk, którego trenerem jest grajewianin Ryszard Borkowski. WARMIA wystąpi pod wodzą nowego grającego trenera zespołu Roberta Speichlera, który oczywiście zagra w barwach naszej drużyny. Występ naszych piłkarzy odbędzie się bezpośrednio po zaplanowanym na niedzielę turnieju halowym, który rozpoczyna się o godzinie 11:00. Wstęp oczywiście wolny, ale gorąco zachęcamy kibiców naszego Klubu i sympatyków piłki nożnej do hojnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której wolontariusze będą na terenie hali. Dla naszego zespołu będzie to pierwsze spotkanie w 2013 roku przed zaplanowanym na środę 16 stycznia rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi.
Serdecznie zapraszamy!20:49, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 stycznia 2013

Zarząd Klubu Sportowego WARMIA Grajewo przypomina Państwu, że od listopada ubiegłego roku trwa nabór zgłoszeń dzieci z roczników 2004 – 2007 do realizacji projektu pod nazwą Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo. Pierwsze zajęcia dla dzieci w ramach tworzonej szkółki piłkarskiej planowane są na marzec 2013 roku. Projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta – cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia.

Głównym celem projektu jest zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dla dzieci, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej - obecnych zawodników III-ligowej WARMII Grajewo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ze strony rodziców, których pociechy chciałyby trenować piłkę nożną a które są młodsze od chłopców trenujących w istniejących już grupach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie pragniemy stworzyć system szkolenia dzieci w wieku 5-8 lat bezpośrednio przy naszym Klubie. Młodzi piłkarze trenowaliby w Akademii Piłkarskiej a po ukończeniu wieku 10 lat przekazywani byliby do grup młodzieżowych MOSiR. Zajęcia dla dwóch grup rocznikowych 2004/2005 i 2006/2007 prowadzone byłyby dwa razy w tygodniu od marca 2013 roku. Pełne uruchomienie szkolenia uzależnione jest od liczby chętnych do podjęcia treningów piłkarskich.

Zapewne nie każdy z wychowanków Akademii będzie miał zaszczyt założyć koszulkę z herbem WARMII na piersi w dorosłej piłce i reprezentować nasz Klub oraz nasze miasto na szczeblu seniorskim, jednak wpajając chłopcom przywiązanie do barw klubowych i tradycji pragniemy by każdy z nich pozostał wiernym kibicem naszego Klubu. Dużą wagę zamierzamy przywiązywać do wyników osiąganych przez naszych podopiecznych w szkole. Będziemy wymagać, aby sukcesy na boisku szły w parze z wynikami w nauce.

Biorąc udział w treningach dzieci uczą się miedzy innymi : ustalania celu i dążenia do jego osiągnięcia, wytrwałości i systematyczności, walki ze swoimi słabościami, współpracy z zespołem lub niezależności i wiary we własne siły. Zdobywają trudną i ważną umiejętność radzenia sobie z porażkami, ale mają też okazje przeżywać radość ze zwycięstwa, będącego efektem własnego wysiłku. Wybraną w wieku kilku lat dyscyplinę można zmienić jeszcze wiele razy, ale przyzwyczajanie dziecka do zdrowego, regularnego wysiłku fizycznego i wpajanie mu „sportowego ducha” warto rozpocząć jak najwcześniej. Taką możliwość dzieci będą miały w naszej Akademii.

Trening w Akademii Piłkarskiej WARMII ma dawać dzieciom radość, zabawę i satysfakcję osiągniętą ciężką pracą na treningach. To także wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku do przeciwnika – innego człowieka.

Drodzy Rodzice! Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci miały zapewnione dodatkowe zajęcia sportowe w najbardziej popularnej dyscyplinie sportu w Klubie z niemal 90-letnią tradycją - zapraszamy do nas!

W drugiej połowie lutego odbędzie się spotkanie Zarządu Klubu z rodzicami dzieci zgłaszającymi swoje pociechy do szkółki piłkarskiej. O terminie spotkania poinformujemy telefonicznie zgłoszone już osoby. Informacja o spotkaniu organizacyjnym zostanie także przekazana w Internecie na portalach miejskich. Na spotkaniu rodzice otrzymają formularze zgłoszeniowe do naszej Akademii.

Pod adresem e-mail akademia-warmia@wp.pl lub numerem telefonu 662517556 przyjmujemy zapisy oraz udzielamy informacji na temat projektu.


16:17, warmia1924
Link Dodaj komentarz »