RSS
niedziela, 18 stycznia 2015

W czwartek 15 stycznia pod wodzą nowego szkoleniowca Mirosława Dymka rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo. W pierwszych zajęciach po zimowej przerwie wzięło udział 22 zawodników:  Krzysztof Gieniusz, Łukasz Sobolewski – Kamil Randzio, Marcin Arciszewski, Wojciech Koszczuk, Adam Lekenta, Łukasz Domurat, Marcin Mikucki – Piotr Chyliński, Kacper Jagłowski, Rafał Kozikowski, Mateusz Cybulski, Paweł Matysiewicz, Paweł Sypytkowski, Daniel Tuzinowski, Paweł Górski, Krystian Górski, Damian Makowski – Tomasz Dzierzgowski, Damian Zubowski, Marcin Baczewski, Damian Gutowski. Oprócz tych zawodników z zespołem ćwiczył gościnnie były zawodnik WARMII Janusz Jasielczuk, który na stałe przebywa w Anglii. W porównaniu ze składem drużyny z rundy jesiennej do zespołu powrócił Marcin Arciszewski, który rozwiązał umowę z PŁOMIENIEM Ełk i zdecydował się na powrót do Grajewa. Do treningów po półrocznej przerwie powraca 18-letni utalentowany pomocnik Krystian Górski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie opuszcza WARMII Piotr Chyliński, który nadal będzie reprezentował nasz Klub. Wszyscy ci, którzy spodziewali się większych zmian kadrowych i po zatrudnieniu przez Zarząd Klubu trenera Dymka zapowiadali przyjście „białostockiej armii zaciężnej”  muszą się mocno rozczarować… Zarząd naszego Klubu nadal stawia na zawodników z Grajewa, którzy z pomocą trzech zawodników z zewnątrz (Dzierzgowski, Zubowski i Gieniusz) będą reprezentowali WARMIĘ w rundzie wiosennej. Na dziś nie są przewidywane żadne transfery do naszego Klubu.

Na kolejnych zajęciach w piątek wśród trenujących brakowało dwóch zawodników: Łukasza Sobolewskiego, który wziął udział w treningu zespołu juniorów trenera Matysiewicza oraz Piotra Chylińskiego, który załatwiał prywatne sprawy w Warszawie. Wysoka frekwencja na treningach i zapał z jakim przystąpili do pracy pod wodzą trenera Dymka nasi piłkarze dają podstawy do optymizmu przed rundą rewanżową. W okresie przygotowawczym nasi piłkarze trenują na grajewskich obiektach - hala MOSiR i boisko "Orlik".

Za tydzień 24 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół rozegra pierwszą grę kontrolną w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem WARMII będzie… WARMIA Grajewo. To nie pomyłka. Nowy trener zdecydował, że chce dać szansę gry wszystkim zawodnikom i w związku z tym zaplanowaliśmy grę wewnętrzną w formie meczu kontrolnego na zasadach takich jak z zewnętrznym przeciwnikiem. Do kadry zespołu na ten mecz zostanie dołączonych kilku zawodników z zespołu juniorów młodszych.

Kolejne spotkania kontrolne WARMIA rozegra w następujących terminach:

31.01. w Ostrołęce z NARWIĄ Ostrołęka

07.02. w Łomży z RUCHEM Wysokie Mazowieckie

14.02. w Łomży z PŁOMIENIEM Ełk

21.02. w Łomży z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka

28.02. w Łomży z MAGNATEM Juchnowiec

Na 7 marca zaplanowany jest przez prowadzący rozgrywki III ligi Podlaski Związek Piłki Nożnej mecz rundy rewanżowej w którym WARMIA podejmie w Grajewie FINISHPARKIET DRWĘCĘ Nowe Miasto Lubawskie. Jeśli jednak pogoda nie pozwoli na rozegranie tego spotkania nasz zespół w tym terminie zmierzy się w Łomży ze ZNICZEM Biała Piska.


Pierwszy trening piłkarze WARMII odbyli w hali MOSiR.

14:35, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 stycznia 2015

Nowym trenerem III-ligowego zespołu WARMII Grajewo został w środę Mirosław Dymek. Ten znany grajewskim kibicom szkoleniowiec legitymujący się licencją trenerską UEFA PRO pracował już w naszym Klubie w okresie od 2 grudnia 2006  do 30 czerwca 2007 roku. Angażując znanego ze znakomitej pracy z młodzieżą trenera Zarząd naszego Klubu pragnie zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju przede wszystkim dla młodych wychowanków WARMII. Liczymy, że na współpracy z trenerem Dymkiem skorzystają także nasi szkoleniowcy i wychowankowie Akademii Piłkarskiej.

Mirosław Dymek zastąpi na stanowisku szkoleniowca grajewskiego zespołu Artura Dakowicza, który na prośbę Zarządu Klubu zgodził się poprowadzić zespół do końca rundy jesiennej po niespodziewanej rezygnacji Leszka Zawadzkiego (nowego wójta gminy Jasionówka - gratulujemy!) w trakcie rozgrywek.

Urodzony 25 lutego 1970 roku w Kętrzynie nowy szkoleniowiec naszego zespołu to wychowanek białostockiej JAGIELLONII. W barwach tego zespołu  w 1988 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów występując na pozycji bramkarza. Właśnie z „Jagą” Dymek związany był z zaledwie półroczną przerwą przez całą swoją karierę zawodniczą, rozgrywając w barwach tego klubu niemal 200 spotkań ligowych. Piłkarską karierę Mirosław Dymek zakończył w sezonie 2002/2003 zostając w białostockim klubie asystentem trenera Witolda Mroziewskiego. W kolejnych latach asystował w sztabie szkoleniowym JAGIELLONII dla takich trenerów jak Adam Nawałka, Ryszard Tarasiewicz i Jurij Szatałow, pełniąc nawet funkcję pierwszego trenera „Jagi” po zwolnieniu trenera Nawałki wiosną 2006 roku.  W tym samym 2006 roku z zespołem juniorów JAGIELLONII (rocznik 1989) zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych. Kolejnym etapem na trenerskiej drodze Mirosława Dymka była właśnie WARMIA Grajewo. Po fatalnej rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 gdy nasz zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie pięcioma zdobytymi punktami, wiosną pod wodzą białostockiego szkoleniowca, który zmienił Przemysława Kołłątaja WARMIA zdobyła 18 punktów i utrzymała się w III lidze wówczas złożonej z czterech (a nie jak obecnie dwóch) województw. Z tamtego zespołu obecnie w kadrze WARMII jest sześciu zawodników: Krzysztof Gieniusz, Marcin Arciszewski (który po półrocznym pobycie w PŁOMIENIU Ełk wraca do Grajewa), Rafał Kozikowski, Piotr Chyliński, Paweł Górski i Daniel Tuzinowski

Po półrocznej pracy w Grajewie trener Dymek powrócił do Białegostoku do zespołu juniorów z którym przerwał pracę na półroczny kontrakt z WARMIĄ. Kolejne trenerskie dokonania Mirosława Dymka to awanse do II ligi z SOKOŁEM Sokółka w sezonie 2009/2010 oraz do III ligi z ŁKS Łomża w 2011 roku. We wrześniu 2013 roku Mirosław Dymek został trenerem II-ligowej CALISII Kalisz w której pracował do 30 lipca 2013 roku, gdy na skutek problemów organizacyjno – finansowych klub spadł z II ligi i… przestał istnieć. Ostatnie pół roku nasz nowy trener spędził pracując z młodzieżą.

Nowy szkoleniowiec rozpocznie pracę z zespołem 15 stycznia, gdy rozpoczną się zajęcia w ramach przygotowań do rundy wiosennej, której start zaplanowany jest na 7 marca.


Foto: wkaliszu.pl

09:10, warmia1924
Link Dodaj komentarz »