RSS
niedziela, 28 stycznia 2018

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi piłkarze WARMII Grajewo przegrali w sobotę w Ostrołęce 2:4 z KORONĄ - liderem mazowieckiej IV ligi w grupie północnej.

Zespół KORONY znacznie wcześniej, bo już 8 stycznia rozpoczął przygotowania i mecz z WARMIĄ był dla podopiecznych Marcina Truszkowskiego drugą grą kontrolną. W pierwszym sparingu KORONA przegrała z III-ligową OLIMPIĄ Zambrów 3:5. Dla grajewian, którzy powrócili do treningów 17 stycznia sobotni mecz był pierwszym sprawdzianem w cyklu przygotowań do rozpoczynającej się 17 marca rundy wiosennej.

Sparing od pierwszej minuty był szybkim, emocjonującym i stojącym na niezłym poziomie widowiskiem. Już w pierwszych minutach meczu WARMIA miała dwie sytuacje do zdobycia bramki (Dzierzgowski i Kondratowicz), lecz pierwsi strzelili gola gospodarze. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu Jakub Laska pokonał Gieniusza. Pomimo utraty gola grajewianie kontynuowali dobrą grę. Akcje naszego zespołu były szybkie, składne i pomysłowe. Mnożyły się sytuacje podbramkowe, lecz pierwszą z nich wykorzystał Paweł Górski dopiero w 31 minucie. Wybita przez obrońców KORONY piłka trafiła do naszego zawodnika, który mocnym, efektownym strzałem z linii pola karnego pokonał Skierkowskiego. Pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym świetnie zachował się 17-letni Dawid Kondratowicz, który z zimną krwią ograł próbujących wybić piłkę obrońców gospodarzy i zdobył prowadzenie dla WARMII. Nie był to koniec wymiany ciosów – w 42 minucie przepięknym uderzeniem popisał się Karol Macioch z KORONY i do przerwy było 2:2.

Po przerwie w naszym zespole doszło do kilku zmian. W drugiej połowie gra nie była już tak efektowna jak w pierwszej, ale sytuacje do zdobycia goli były. Niestety, nie wykorzystaliśmy ich. Za to gospodarze byli bardzo skuteczni – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 75 minucie Staszczyk wyprowadził KORONĘ na prowadzenie. Dosłownie minutę później błąd naszej defensywy wykorzystał Kamil Jastrzębski ustalając wynik meczu na 4:2 dla KORONY.

Gra naszego zespołu w tym meczu była zdecydowanie lepsza niż wynik, który przy lepszej skuteczności grajewian mógł i powinien być na naszą korzyść. KORONA to bardzo dobry zespół, który w sobotę udowodnił, że nieprzypadkowo prowadzi w silnej mazowieckiej IV lidze. Ten pożyteczny sparing z mocnym przeciwnikiem pokazał, że WARMIĘ stać na bardzo dobrą grę. Pierwsza połowa meczu w Ostrołęce to była gra naszego zespołu, którą kibice chcieliby oglądać. Na specjalne wyróżnienie zasłużyli dwaj najmłodsi zawodnicy – Przemek Zarzecki i Dawid Kondratowicz. Pierwszy z nich miał wiele udanych odbiorów, ale dobrze też rozgrywał piłkę mając swój duży udział przy drugim golu dla WARMII. Dawid często nękał obronę KORONY, był szybki, pomysłowy a ukoronowaniem jego dobrego występu był gol w 35 minucie meczu. W naszym składzie w Ostrołęce  zabrakło Maksyma Mirvy i Wojciecha Koszczuka (praca) oraz Piotra Chylińskiego i Kacpra Polakowskiego.

Kolejny sparing WARMIA zagra w sobotę 3 lutego w Łomży z ORŁEM Kolno.

28.01.2018 Ostrołęka,

KORONA Ostrołęka – WARMIA Grajewo 4:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Jakub Laska 8’, 1:1 Paweł Górski 31’, 1:2 Dawid Kondratowicz 35’, 2:2 Karol Macioch 42’, 3:2 Maciej Staszczuk 75’, 4:2 Kamil Jastrzębski 76’

KORONA: Skierkowski (46’ Fuksiński) - Staszczuk, D.Jastrzębski, Skorupka, Borkowski (46’ Kowalczyk) - Dzbeński (46’ K.Jastrzębski), Drężewski, Augustyniak (46’ Gąska), Macioch, Laska – Olesiński

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Randzio (70’ Domurat), Edison (46’ Arciszewski), Domurat (46’ Kozikowski), Krupa (46’ Stankiewicz) – Mikucki (46’ Sypytkowski), Górski (70’ Edison), P.Zarzecki (69’ Krupa), Cybulski (46’ E.Zarzecki) – Kondratowicz (70’ Mikucki), Dzierzgowski (70’ Cybulski)


W akcji Przemysław Zarzecki - wyróżniający się zawodnik naszego zespołu

Foto: www.moja-ostroleka.pl

16:04, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 stycznia 2018

Witam Państwa w Nowym Roku, życząc wszelkiej Pomyślności i wielu pozytywnych sportowych emocji!

Po przerwie zimowej do zajęć treningowych powrócili piłkarze IV-ligowej WARMII Grajewo. Nasz zespół do rozpoczynającej się 17 marca rundy wiosennej rozgrywek będzie przygotowywał się w Grajewie na obiektach gościnnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,  z którym w ostatnim czasie współpraca naszego Klubu układa się wzorowo.

Pierwszy trening WARMII odbył się w ubiegłą środę. Pomimo problemów ze zwalnianiem się z pracy (kilku zawodników pracuje na zmiany) frekwencja na treningach jest całkiem niezła. Zespół przygotowuje się w niezmienionym składzie. Na transfery do Klubu się nie zanosi. Nie ma też na dziś tematu odejścia z WARMII któregokolwiek z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek w tym sezonie. Do kraju po półrocznym pobycie w USA powrócił Damian Zubowski, który na początku stycznia wstępnie zadeklarował chęć powrotu do naszego Klubu. Póki co zawodnik jednak nie pojawił się w Grajewie i wróble ćwierkają, że… kuszą go inne kluby.

Kadrę przygotowującą się do rundy wiosennej tworzą: Gieniusz, Sobolewski – Krupa, Domurat, Edison, Arciszewski, Stankiewicz, Mikucki, P.Zarzecki, Koszczuk – Randzio, Kozikowski, Mirva, Cybulski, E.Zarzecki, Górski, Sypytkowski, Polakowski – Dzierzgowski, Chyliński, Kondratowicz. Na awans do kadry seniorów mogą też liczyć wyróżniający się zawodnicy z zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego - Hubert Mściwujewski i Mateusz Marczykowski.

Trenerem zespołu pozostaje Leszek Zawadzki, który zdaniem Zarządu Klubu świetnie radzi sobie z zespołem wyprowadzając WARMIĘ z kryzysu po nieudanym początku rundy jesiennej. W ośmiu meczach pod wodzą trenera Zawadzkiego grajewianie wygrali sześć razy, jeden mecz zremisowali i  przegrali tylko z liderem tabeli RUCHEM Wysokie Mazowieckie (notabene był to pierwszy mecz zespołu po objęciu go przez naszego trenera). Na pierwszym treningu trener przedstawił zespołowi plan pracy w okresie przygotowawczym. Już wcześniej, bo w okresie między zakończeniem rundy jesiennej a świętami Bożego Narodzenia działacze naszego Klubu zakontraktowali siedem gier kontrolnych przed rundą wiosenną. Aż trzy z nich WARMIA rozegra z aktualnymi trzecioligowcami!

Oto plan sparingów:

27.01 (13:00) Ostrołęka, KORONA Ostrołęka (lider IV Ligi Mazowieckiej!)

03.02 (12:00) Łomża, ORZEŁ Kolno (IV liga)

10.02 (10:00) Łomża, ŁKS 1926 Łomża (III liga)

17.02 (10:00) Łomża, ŚNIARDWY Orzysz (V liga)

24.02 (12:00) Ełk, MKS Ełk (III liga)

03.03 (10:00) Zambrów, OLIMPIA Zambrów (III liga)

10.03 (10:00) Łomża, KS Śniadowo (V liga) – w przypadku sprzyjających warunków pogodowych mecz zostanie rozegrany w Grajewie

Pierwszy mecz rundy wiosennej WARMIA zagra w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym DĘBEM 17 lub 18 marca – termin nie został jeszcze ustalony przez gospodarzy. Już w najbliższą sobotę nasz zespół rozpocznie występy na boisku w 2018 roku meczem z niezwykle mocnym rywalem. Na sztucznym boisku w Ostrołęce WARMIA zmierzy się z prowadzącą w tabeli silnej mazowieckiej IV ligi (grupa północna) KORONĄ Ostrołęka prowadzoną przez Marcina Truszkowskiego (byłego zawodnika m.in. JAGIELLONII i GKS Bełchatów). Wynik meczu na bieżąco będzie można śledzić na Facebook’owym profilu WARMII.
22:21, warmia1924
Link Komentarze (1) »