RSS
wtorek, 28 lutego 2012

W rozegranym dziś w Białymstoku meczu kontrolnym WARMIA Grajewo pokonała WŁÓKNIARZA Białystok 2:1 (0:1). Mecz toczył się w fatalnych warunkach atmosferycznych - niedługo przed rozpoczęciem spotkania Białystok nawiedziła śnieżyca. Gęsto padający śnieg towarzyszył piłkarzom do końca meczu i znacznie utrudniał obu zespołom poczynania na boisku. Sztuczna nawierzchnia szybko pokryła się warstwą puchu, który często miał duży wpływ na nieudane zagrania piłkarzy.
W pierwszej połowie spotkania niewiele ciekawego działo się na boisku. WARMIA nieźle grała piłką, ale pomimo dość ofensywnego ustawienia zespołu z trzema napastnikami nie było zbyt wielu podbramkowych akcji naszego zespołu. Tych najlepszych nie wykorzystali przed przerwą Wójcik i Wierzbicki. Ambitnie grający białostoczanie zdobyli prowadzenie, gdy po ataku lewą stroną w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Polkowski, który pokonał Gieniusza. Choć wydawało się, że w drugiej połowie meczu będzie ciężko odrobić straty, ponieważ trener Strzeliński zaplanował dużą ilość zmian, to okazało się, że w tym meczu bardzo dobrze spisali się właśnie zmiennicy. Po przerwie nasz zespół wreszcie ruszył do ataku. W 53 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez naszego grającego trenera Bartłomiej Wierzbicki strzałem głową pokonał bramkarza WŁÓKNIARZA. Końcowe pół godziny meczu to przygniatająca przewaga WARMII. W naszym zespole w tym okresie gry na boisku występowało aż czterech zawodników z rocznika 1995 (Grochowski, Koszczuk, Sypytkowski i Romanowski), jeden z rocznika 1994 (Tuzinowski) i dwóch z 1993 (Mikucki, Baczewski). Wszyscy ci piłkarze spisali się bardzo dobrze. W 75 minucie po świetnej akcji Pawła Sypytkowskiego nasz zawodnik został sfaulowany w polu karnym WŁÓKNIARZA i sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Mateusz Tuzinowski. Do końca meczu nasz zespół miał sporą przewagę i w tym okresie gry białostoczanie nie zagrażali naszej bramce.
Choć gra toczyła się w arcytrudnych warunkach to za występ w tym meczu trzeba pochwalić przede wszystkim zmienników. Wszyscy oni spisali się bardzo poprawnie. Dobry występ zaliczył też jedyny zawodnik, który zagrał całe 90 minut Karol Kosiński. Ciekawostką jest to, że w drugiej połowie na pozycji napastnika grał w naszym zespole Konrad Kowalko. Trzeba przyznać, że Konrad radził sobie całkiem dobrze w ataku, w którym występował grając w juniorach PIASTA Białystok. W dzisiejszym meczu trener Strzeliński nie mógł skorzystać z Pawła Matysiewicza, który choć wrócił do treningów po sporej przerwie to niestety doznał kontuzji i ma kilkudniową pauzę w zajęciach.
Niestety, w rundzie wiosennej nie zobaczymy na boisku Daniela Tuzinowskiego, który w ostatnich dniach miał operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych oraz Mariusza Milczarka, który po kolejnych badaniach lekarskich będzie musiał przejść operację usunięcia łękotki. Obaj zawodnicy powinni powrócić do treningów od lipca.
Kolejny sparring WARMIA rozegra w najbliższą sobotę 3 marca. Przeciwnikiem naszego zespołu będą II-ligowe WIGRY Suwałki. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych spotkanie to odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego o godzinie 12:00. W sytuacji, gdy gra na naszym boisku groziłaby zniszczeniem murawy mecz odbędzie się na sztucznej nawierzchni w Łomży o godzinie 10:00. Decyzja zapadnie w piątek przed południem

28.02.2012 Białystok, boisko MOSP
WARMIA Grajewo - WŁÓKNIARZ Białystok 2:1 (0:1)
0:1 Tomasz Polkowski 40', 1:1 Bartłomiej Wierzbicki 53', 1:2 Mateusz Tuzinowski 75' (rzut karny)

WARMIA: Gieniusz (70' Romanowski) - Arciszewski (65' Mikucki), Naliwajko (65' Koszczuk), Domurat (55' Makowski), Randzio (55' Sypytkowski) - Strzeliński (65' Grochowski), Kosiński, Górski (60' M.Tuzinowski) - Wójcik (55' Baczewski), Wierzbicki (65' Kowalko), Krukowski (55' Chyliński)

22:23, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś w Białymstoku o godzinie 17:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Świętokrzyskiej WARMIA rozegra mecz kontrolny z IV-ligowym WŁÓKNIARZEM Białystok. Relacja z meczu będzie dostępna wieczorem.

14:52, warmia1924
piątek, 24 lutego 2012

Dziś po godzinie 19-tej dotychczasowy trener NADNARWIANKI Pułtusk Mateusz Miłoszewski przekazał informację o odwołaniu sparringu, zaplanowanego na sobotę pomiędzy WARMIĄ Grajewo a NADNARWIANKĄ Pułtusk. Jeszcze we wtorek trener potwierdzał udział swego zespołu w meczu, który miał się odbyć jutro o godzinie 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. NADNARWIANKA najprawdopodobniej nie przystąpi do rundy wiosennej w IV lidze mazowieckiej. Klub boryka się z wielkimi problemami organizacyjno - finansowymi. W związku z tym, że zostaliśmy tak późno powiadomieni o odwołaniu meczu WARMIA nie rozegra w ten weekend żadnej gry kontrolnej. Najprawdopodobniej nasz zespół rozegra kolejny mecz w najbliższy wtorek w Białymstoku z IV-ligowym WŁÓKNIARZEM.

20:48, warmia1924
niedziela, 19 lutego 2012

W przerwach pomiędzy rozgrywkami transfery rozpalają emocje kibiców. Postanowiłem zebrać dostępne informacje prasowe i internetowe, aby zapoznać Państwa z przeprowadzonymi lub będącymi w trakcie załatwiania transferami w naszej grupie III ligi. Zaznaczam, że wiele z podanych niżej transferów może nie dojść do skutku a inne (niewymienione w tym zestawieniu) zapewne zostaną jeszcze przeprowadzone do pierwszej kolejki rundy wiosennej rozgrywek III ligi, która jest zamknięciem okna transferowego na tym poziomie rozgrywek.
Ciemniejszym drukiem oznaczyłem te transferowe przymiarki, które w mojej ocenie mogą mieć większy wpływ na wzmocnienie lub osłabienie klubów.

1. START Działdowo

PRZYBYLI: Dawid Kowalski – JEZIORAK Iława, Wojciech Figurski – JEZIORAK Iława, Jarosław Pełkowski – MKS Przasnysz, Łukasz Wróblewski – MKS Przasnysz

ODESZLI: Zbigniew Marchlewski – GKS Wikielec, Mariusz Opałka - ???

2. WARMIA Grajewo

PRZYBYLI: Karol Kosiński – SOKÓŁ Sokółka, Paweł Naliwajko – SOKÓŁ Sokółka

ODESZLI: Maksym Mirva – PŁOMIEŃ Ełk, Piotr Czapliński – OLIMPIA Zambrów, Maciej Kesler – TUR Bielsk Podlaski

3. OLIMPIA 2004 Elbląg

PRZYBYLI: Andrei Rysenkou – FK Osipoviczy (Białoruś)

ODESZLI: Anton Kolosov – OLIMPIA Elbląg, Mateusz Imianowski - ???

4. CONCORDIA Elbląg

PRZYBYLI: nikt

ODESZLI: Mariusz Pujdak – OLIMPIA Elbląg, Szymon Sadowski – RUCH Chorzów ?, Michał Kołodko – ???, Michał Kowalkowski - ???, Mateusz Wiech - ???

5. OLIMPIA Zambrów

PRZYBYLI: Michał Poduch – WŁÓKNIARZ Białystok, Piotr Czapliński – WARMIA Grajewo, Michał Hryszko – ŁKS 1926 Łomża, Bartłomiej Dołubizna – powrót do zespołu, Bartosz Wyrzykowski – JAGIELLONIA Białystok ME

ODESZLI: Łukasz Szczepanik – ORZEŁ Kolno, Mariusz Baranowski – ORZEŁ Kolno, Rafał Bujnowski – WIGRY Suwałki, Tomasz Dzierzgowski - ???,Damian Zubowski – ZNICZ Suraż

6. MOTOR Lubawa

PRZYBYLI: Arkadiusz Modrzewski – DRWĘCA Nowe Miasto Lub., Remigiusz Sobociński – JEZIORAK Iława, Paweł Osasiuk – CZARNI Rudzienice
Kamil Sass – wychowanek, Dawid Rafiński - wychowanek

ODESZLI: Robert Kaczyński – ZAMEK Kurzętnik

7. ŁKS 1926 Łomża

PRZYBYLI: Marcin Sawko – PERSPEKTYWA Łomża, Paweł Galiński – RUCH Wysokie Mazowieckie, Daniel Iwanowski – RUCH Wysokie Mazowieckie, Jakub Ambrożewicz – RUCH Wysokie Mazowieckie

ODESZLI: Przemysław Masłowski – GRANICA Kętrzyn, Michał Hryszko – OLIMPIA Zambrów

8. ORZEŁ Kolno

PRZYBYLI: Kamil Juśkiewicz – NAREW Ostrołęka, Mariusz Baranowski – OLIMPIA Zambrów, Michael Sanni – BYTOVIA Bytów, Maciej Bartoszuk – WŁÓKNIARZ Białystok, Łukasz Szczepanik – OLIMPIA Zambrów

ODESZLI: Kamil Gryczan – ???, Daniel Grala – URSUS Warszawa, Paweł Piesiecki – wyjazd za granicę, Michał Sakowicz – wyjazd za granicę

9. HURAGAN Morąg

PRZYBYLI: Krzysztof Machiński (trener) – BARKAS Tolkmicko, Jakub Błażewicz – LECHIA Gdańsk ME, Marek Kucharski – rezerwy, Martin Strach – ZATOKA Braniewo, Przemysław Matłoka – POMEZANIA Malbork, Michał Hadrysiak – KASZUBIA Kościerzyna, Damian Wielgat – BARKAS Tolkmicko

ODESZLI: Czesław Żukowski (trener) – SOKÓŁ Ostróda, Grzegorz Kulpaka – MRĄGOVIA Mrągowo, Marcin Muszka - ???

10. DĄB Dąbrowa Białostocka

PRZYBYLI: Bartosz Jurkowski (trener), Łukasz Sołowiej – SOKÓŁ Sokółka, Marcin Dworzańczyk – HETMAN Tykocin, Maciej Orpik – JAGIELLONIA Białystok ME

ODESZLI: Grzegorz Juzwa – POGOŃ Łapy, Michał Fidziukiewicz – GRYF Wejherowo

11. GRANICA Kętrzyn

PRZYBYLI: Przemysław Masłowski – ŁKS 1926 Łomża

ODESZLI: Paweł Miłoszewski – MKS Korsze, Szymon Nałysnyk – MRĄGOVIA Mrągowo

12. MKS KORSZE

PRZYBYLI:Kamil Kotkowski - wychowanek, Bartosz Milkiewicz – wychowanek, Rafał Jakubczak – ORLĘTA Reszel, Michał Czyrski – wychowanek, Hubert Lis – VICTORIA Bartoszyce, Paweł Miłoszewski – GRANICA Kętrzyn, Rafał Tuzik – wychowanek, Mateusz Filipowicz – wychowanek, Michał Czyrski - wychowanek

ODESZLI: nikt

13. MRĄGOWIA Mrągowo

PRZYBYLI: Mateusz Różowicz – BŁĘKITNI Pasym, Mariusz Machniak – VĘGORIA Węgorzewo, Tomasz Aziewicz – PŁOMIEŃ Ełk, Grzegorz Kulpaka – HURAGAN Morąg, Daniel Wójcik – ORLĘTA Reszel, Piotr Szadurski – SALĘT Boże, Radosław Pawłowski – SALĘT Boże, Kamil Kramek – wychowanek, Mateusz Niedźwiecki – wychowanek, Szymon Nałysnyk – GRANICA Kętrzyn, Paweł Grela – DKS Dobre Miasto

ODESZLI: Jakub Sierzputowski – JEZIORAK Iława, Marcin Adamski - ???, Andrzej Jaroń - ???, Jarosław Kaszuba - ???,  Radosław Kiernozek - ???, Mariusz Krech - ???, Michał Pierowicz - ???, Mateusz Terlik – ORLĘTA Reszel, Dawid Wiśniewski - ???

14. POGOŃ Łapy

PRZYBYLI: Grzegorz Juzwa – DĄB Dąbrowa Białostocka, Kamil Makowski – powrót do zespołu, Maciej Mikołajczyk – SPARTA Szepietowo, Wojciech Gumieniak – HUSARIA Łapy

ODESZLI: Andrzej Olszewski – POGOŃ Siedlce, Mariusz Łapiński – ZNICZ Suraż, Rafał Muczyński - ???

15. ZATOKA Braniewo

PRZYBYLI: Paweł Osmański (trener) – RELAX Płoskinia, Andrzej Trejmak – ZALEW Frombork, Mateusz Jakimowicz – ŻURAW Godkowo, Damian Sorkowicz – ŻURAW Godkowo, Piotr Mościbrocki – ŻURAW Godkowo, Bartosz Koczara – ZALEW Frombork

ODESZLI: Łukasz Wolak – BARKAS Tolkmicko, Kamil Graczyk – OLIMPIA 2004 Elbląg, Daniel Komorowski – OLIMPIA 2004 Elbląg, Rafał Jakimczuk – BARKAS Tolkmicko, Bartłomiej Gromek – BŁĘKITNI Orneta, Marcin Śniegocki – BŁĘKITNI Orneta, Martin Strach – HURAGAN Morąg, Andrzej Liszko – OLIMPIA Elbląg

16. CZARNI Olecko

ODESZLI: Dawid Paszkowski – Kowale Oleckie

21:43, warmia1924
sobota, 18 lutego 2012

Dziś w Białymstoku na sztucznej trawie boiska przy ul. Świętokrzyskiej WARMIA rozegrała drugi tegoroczny sparring. Tym razem rywalem naszego zespołu był zespół "Młodej Ekstraklasy" JAGIELLONII Białystok. Po dobrej grze grajewska ekipa uległa białostoczanom 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania.
Trener Strzeliński zestawił wyjściowy skład WARMII bez Kamila Randzio, Pawła Naliwajko i Pawła Górskiego, którzy dziś rano zaliczali egzamin na uczelni (mecz rozpoczął się o godzinie 10:00). Od pierwszej minuty zagrali młodzi piłkarze - 17-letni Paweł Sypytkowski i 18-letni Mateusz Tuzinowski. Obaj spisali się bardzo poprawnie. Z zawodników występujących tydzień temu przeciw HETMANOWI Białystok w składzie zabrakło dziś Wojciecha Koszczuka, Marcina Mikuckiego i Piotra Chylińskiego, którzy z powodu kontuzji i chorób nie trenowali w mijającym tygodniu oraz Mateusza Szumowskiego, który wrócił na studia do Warszawy. Nie zagrał również Nigeryjczyk Michael Sanni, który dziś wziął udział w sparringu ORŁA Kolno ze ZNICZEM Biała Piska (zdobył nawet bramkę w przegranym przez podopiecznych Ryszarda Borkowskiego 5:8 meczu) i być może dołączy do tego zespołu, ponieważ w Kolnie ma większe szanse na grę. Powrócił do treningów w WARMII Paweł Matysiewicz i dziś już zagrał w podstawowym składzie naszego zespołu. W ostatnich dniach półroczne umowy z naszym Klubem podpisali Paweł Naliwajko i Karol Kosiński. Obaj zostali pozytywnie zaopiniowani przez trenera Strzelińskiego i mamy nadzieję, że będą sporym wzmocnieniem naszej drużyny. Kosiński, który jest "młodzieżowcem" daje naszemu trenerowi możliwość większego manewru w składzie (zgodnie z przepisami w trakcie meczu III ligi na boisku musi występować minimum dwóch zawodników młodzieżowych - w obecnym sezonie to zawodnicy urodzeni w 1991 roku i młodsi). Karol na pewno zaostrzy rywalizację wśród młodzieżowców naszego zespołu, z których podstawowymi zawodnikami WARMII w rundzie jesiennej byli Domurat i Matysiewicz. Paweł Naliwajko w obu rozegranych sparringach wyróżniał się i z całą pewnością wzmocni naszą defensywę.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania optycznie przeważała JAGIELLONIA, choć tak naprawdę niewiele z tej przewagi wynikało. Nasi piłkarze skutecznie powstrzymywali ataki białostoczan przed własnym polem karnym. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 10 minucie szansę do zdobycia bramki miał Kamil Zapolnik z JAGIELLONII, ale powstrzymali go nasi obrońcy. W 30 minucie strzał Damiana Kądziora znakomicie obronił Krzysztof Gieniusz. Nasz bramkarz zaliczył dziś bardzo dobry występ i kilka razy broniąc strzały białostockich zawodników pokazał że jest w stanie godnie zastąpić Czaplińskiego.
Druga połowa przyniosła dużo więcej ciekawszych, podbramkowych akcji. Trener JAGIELLONII Wojciech Kobeszko wystawił do gry praktycznie drugą jedenastkę. Na boisku pojawili się też gracze z kadry pierwszego zespołu "JAGI", którzy nie wyjechali na mecz Ekstraklasy z KORONĄ Kielce: Białorusin Jegor Zubowicz i Chilijczyk Alexis Norambuena. W 51 minucie po ładnej akcji naszego zespołu obrońca JAGIELLONII wybił piłkę z linii bramkowej a po strzale efektowną przewrotką Bartka Wierzbickiego piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Piotr Lipki. W 60 minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Karol Kosiński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w długi róg tuż obok słupka. Trzecią świetną sytuację do zdobycia bramki nasi piłkarze mieli w 72 minucie po dynamicznym rajdzie lewą stroną Krzysztofa Krukowskiego, który wyłożył piłkę dla Wierzbickiego, lecz niestety bramkarz JAGIELLONII obronił strzał naszego napastnika. Krukowski zagrał dobry mecz i w drugiej połowie sprawiał sporo kłopotów dla doświadczonego Norambueny z założeniem tzw. "siatki" włącznie. Kiedy wydawało się, że ten ciekawy mecz zakończy się bezbramkowym remisem po rzucie rożnym dla JAGIELLONII błąd popełniła nasza obrona, po którym Andrzej Kosiński (brat grającego w WARMII Karola) silnym strzałem z bliska w róg bramki pokonał Romanowskiego, który nie miał szans obrony.
W zgodnej opinii obserwatorów tego meczu oraz sędziów, którzy sędziowali wszystkie sparringi Młodej JAGIELLONII rozgrywane w tym roku na Podlasiu WARMIA była zdecydowanie najsilniejszym przeciwnikiem białostoczan. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi dzisiejsi rywale są na innym etapie przygotowań do sezonu (JAGA rozpoczyna rundę wiosenną za dwa tygodnie) gra naszych piłkarzy daje spore powody do optymizmu. Kolejny sparring WARMII planowany jest na następną sobotę. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie NADNARWIANKA Pułtusk a mecz odbędzie się w Ostrołęce.

18.02.2012 r. Białystok
JAGIELLONIA Białystok (ME) – WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)
1:0 - Andrzej Kosiński 90`

JAGIELLONIA: Lipka – Butkiewicz (46. Norambuena), Szóstko (46. Waszkiewicz), Radecki (46. A.Kosiński), Straus (46. Józefiak) – Murawski (46. Kowalewski), Malinowski (46. Szymaniuk), Kądzior (46. Drażba), Milewski (46. Grudziński) – Mackiewicz (46. Jastrzębski)  - Zapolnik (46. Zubowicz)

WARMIA: Gieniusz (85' Romanowski) - Sypytkowski (46' Randzio), Arciszewski (46' Naliwajko), Domurat, Kowalko - K.Kosiński, Matysiewicz (75' Grochowski), M.Tuzinowski (46' P.Górski), Strzeliński - Wójcik (26' Krukowski), Wierzbicki (80' Baczewski)

Wojciech Kobeszko (trener Młodej JAGIELLONII dla serwisu jagiellonia.pl): WARMIA postawiła dla nas trudne warunki. Mecz mógł się podobać, w pierwszej połowie było dużo walki, ale stworzyliśmy sobie 2-3 sytuacje po których mogliśmy zdobyć bramkę. Mieliśmy także optyczną przewagę i zabrakło jedynie skuteczności. W drugiej połowie ta gra była bardziej wyrównana i to Warmia stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje z których mogła strzelić bramki. Nam się to udało po stałych fragmencie gry. Cieszę się, że zachowaliśmy czyste konto i wygraliśmy ten mecz.

18:36, warmia1924
sobota, 11 lutego 2012
Dziś w Białymstoku na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Świętokrzyskiej WARMIA Grajewo rozegrała pierwszy sparring w cyklu przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Po odwołaniu z powodu siarczystych mrozów zaplanowanego na poprzednią sobotę meczu z WŁÓKNIARZEM Białystok rozegranie dzisiejszego meczu także stało pod znakiem zapytania. Nocą temperatura spadła poniżej -20 stopni a o godzinie 10:00 (o tej porze rozpoczął się mecz) w Białymstoku termometr pokazywał -16 stopni. Obaj trenerzy postanowili jednak rozegrać to spotkanie.
Trener Strzeliński zdecydował się dać szansę gry w dzisiejszym meczu wszystkim zawodnikom, którzy znaleźli się w kadrze na ten mecz. W wyjściowej jedenastce pojawili się dość niespodziewanie 16-letni Wojciech Koszczuk na środku obrony oraz 19-letni Marcin Baczewski w ataku. W składzie na dzisiejszy mecz oprócz kontuzjowanych Daniela Tuzinowskiego i Tomasza Lewosza oraz rehabilitującego się Mariusza Milczarka zabrakło Łukasza Wójcika, który jest przeziębiony i przechodzi antybiotykową kurację. Nadal nie rozpoczął treningów z zespołem Paweł Matysiewicz. Absencją Matysiewicza, który od podjęcia studiów 1 października ubiegłego roku ani razu nie uczestniczył w treningu WARMII coraz bardziej zdenerwowany jest nasz trener. Dziś w środku pomocy naszego zespołu Marcin Strzeliński ustawił Karola Kosińskiego z Marcinem Arciszewskim.
Mecz rozpoczął się dla WARMII obiecująco - w 7 minucie rajd prawą stroną przeprowadził Kamil Randzio, którego dośrodkowanie na gola zamienił Bartłomiej Wierzbicki. Naszym piłkarzom wyraźnie brakowało wyczucia piłki, widocznych było sporo mankamentów w grze, ale kilka akcji mogło się podobać. Niestety, szwankowała skuteczność i już w pierwszej połowie świetnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Strzeliński. W 30 minucie duży błąd popełnił Wojciech Koszczuk, którego interwencja zupełnie zmyliła Gieniusza i po której Wiński nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w pustej bramce WARMII. Pomimo tego błędu nasz młody obrońca, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie drużyny seniorów spisywał się bardzo poprawnie. Zaledwie 2 minuty po utracie bramki ponownie Bartek Wierzbicki wyprowadził WARMIĘ na prowadzenie. Tym razem nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wierzbicki był aktywny, szukał gry i widoczny jest duży postęp tego zawodnika, który znów zaczyna grać tak jak w barwach MAZURA Ełk przed odniesioną ciężką kontuzją.

W drugiej połowie nasi piłkarze wręcz koncertowo... marnowali kolejne znakomite okazje pod bramką HETMANA. W sytuacjach sam na sam z bramkarzem byli Wierzbicki i Domurat, których strzały minimalnie ominęły bramkę białostoczan. Dwukrotnie stuprocentowe szanse do zdobycia goli miał Piotr Chyliński, który powrócił do zespołu po dość długiej przerwie i którego powrót wypadł dziś obiecująco. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i w 76 minucie sędzia podyktował rzut karny dla HETMANA po faulu Łukasza Domurata, który na wyrównującą bramkę dla białostoczan zamienił Sawicki. Po dokonanych przez trenera Strzelińskiego zmianach w naszym zespole HETMAN przeważał, ale nasi młodzi zawodnicy z upływem czasu coraz lepiej radzili sobie na boisku. Walka do końca opłaciła się - w 90 minucie znakomite podanie czarnoskórego Michaela Sanni'ego otworzyło drogę do bramki dla Krukowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem HETMANA i zdobył zwycięską bramkę dla WARMII. Tym samym nasz napastnik zrehabilitował się za zmarnowane wcześniej dwie stuprocentowe sytuacje.
Moim zdaniem biorąc pod uwagę obecny etap przygotowań i niewielką ilość typowo piłkarskich treningów w ostatnim okresie nasi piłkarze spisali się dziś bardzo przyzwoicie. HETMAN spisywał się bardzo dzielnie i pomimo mnóstwa niewykorzystanych przez WARMIĘ sytuacji nie był to mecz do jednej bramki. Trener Strzeliński wraz z piłkarzami mają jeszcze sporo czasu by popracować nad wyeliminowaniem mankamentów.

W drugiej połowie spotkania w barwach WARMII wystąpił Nigeryjczyk Michael Sanni, który od piątku przechodzi testy w naszym zespole. Michael w rundzie jesiennej był piłkarzem II-ligowej BYTOVII Bytów, ma 24 lata jest środkowym pomocnikiem. O jego przydatności do zespołu zadecyduje trener Strzeliński po meczu z JAGIELLONIĄ Białystok (Młoda Ekstraklasa) zaplanowanym na sobotę 18 lutego.

11.02.2012 Białystok
WARMIA Grajewo - HETMAN Białystok 3:2 (2:1)
1:0 Wierzbicki 7', 1:1 Wiński 30' 2:1 Wierzbicki 32', 2:2 Sawicki 75' (rzut karny), 3:2 Krukowski 90'
WARMIA: Gieniusz (75' Romanowski) - Randzio (60' Mikucki), Naliwajko, Koszczuk (46' Domurat), Kowalko (50' Sypytkowski) - Strzeliński (46' Sanni), Arciszewski (56' M.Tuzinowski), Kosiński (70' Szumowski), P.Górski (65' Grochowski) - Wierzbicki (56' Krukowski), Baczewski (46' Chyliński)

Sędzia: Jerzy Czarnecki (Białystok)

Na zdjęciu od lewej: Michael Sanni, Paweł Naliwajko i Karol Kosiński

17:44, warmia1924