wtorek, 26 lutego 2013
Zbliża się start projektu pod nazwą Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo.

Przypominamy, że od listopada ubiegłego roku trwa nabór zgłoszeń dzieci z roczników 2004 – 2007. Pierwsze zajęcia w ramach tworzonej szkółki piłkarskiej odbędą się już we wtorek 5 marca. Utworzone zostaną dwie grupy rocznikowe - 2004/2005 oraz 2006/2007. W skład tej drugiej grupy wejdą również zapisani przez ich Rodziców najmłodsi chłopcy z rocznika 2008.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaufanie, którym obdarzyli nasz Klub zapisując swoje dzieci do Akademii. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść Waszego zaufania.

Głównym celem Akademii będzie zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dla dzieci, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej - obecnych zawodników III-ligowej WARMII Grajewo.

Do realizacji projektu w ostatnich dniach aktywnie dołączył Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Dzięki pomocy Dyrektora Zespołu Pana Dariusza Latarowskiego otrzymaliśmy wsparcie w zakresie udostępnienia sali gimnastycznej do przeprowadzania treningów w okresie zimowo-wiosennym. Jest to nieoceniona pomoc dla Akademii, ponieważ ze względu na brak wolnych terminów nie będzie możliwe przeprowadzanie zajęć Akademii w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie. Warto podkreślić, że Akademia będzie mogła też korzystać z doświadczenia i sprzętu Zespołu Szkół Miejskich nr 1, który słynie z doskonałej pracy z dziećmi i wielu ich sukcesów sportowych – w ubiegłym roku szkoła znalazła się w gronie zwycięzców konkursu organizowanego przez firmę NIVEA “Szkółki Piłkarskie NIVEA”.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Dariuszowi Latarowskiemu za pomoc w naszym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do wzrostu zainteresowania sportem ze strony dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Zapraszamy Rodziców dzieci chcących podjąć treningi w Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie przy ul. Szkolnej w najbliższy piątek 1 marca o godzinie 17:00 w sali numer 102. Na spotkaniu rodzice otrzymają formularze zgłoszeniowe do naszej Akademii oraz zostaną zapoznani ze szczegółami dotyczącymi projektu.

Pod adresem e-mail akademia-warmia@wp.pl lub numerem telefonu 662517556 nadal przyjmujemy zapisy oraz udzielamy informacji na temat projektu.

22:56, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lutego 2013
Porażką 1:2 zakończył się sobotni mecz kontrolny piłkarzy WARMII Grajewo z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. Spotkanie z drużyną zajmującą po rundzie jesiennej IV miejsce w tabeli silnej mazowieckiej IV ligi nasi zawodnicy rozegrali na sztucznej nawierzchni w Łomży. Płyta boiska, choć odśnieżona była śliska i twarda – ujemna temperatura zamroziła drenaż i z tego powodu piłkarze obu zespołów od początku musieli bardzo uważać, by nie nabawić się przykrej kontuzji.
W zespole WARMII w podstawowym składzie wybiegł na boisko Tomasz Polkowski – napastnik, który jesienią grał w zespole lidera podlaskiej IV ligi GRYFIE Gródek. Piłkarz ten od środy jest testowany przez nasz Klub. Niestety, już po 10 minutach gry Polkowski odniósł uraz mięśnia i musiał opuścić boisko.
W pierwszej części meczu nasi piłkarze nie wykorzystali świetnych okazji do zdobycia bramek. W 15 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Kozikowskiego strzelał na bramkę Domurat, ale piłkę wybił stojący na linii bramkowej obrońca OSTROVII. Sześć minut później błąd popełniła obrona naszych rywali – jeden z defensorów podawał piłkę głową do własnego bramkarza, lecz nie zorientował się, że Orłowski jest tuż za nim i w rezultacie piłka zmierzała do pustej bramki. W ostatniej chwili udało się ją wybić innemu obrońcy, który uprzedził nadbiegającego Kosińskiego i WARMIA nie zdobyła prowadzenia w meczu. Nie wykorzystane sytuacje najczęściej się mszczą i tak było w tym meczu. W 28 minucie dokładne podanie z prawej strony boiska na gola dla OSTROVII zamienił Arkadiusz Ciach – utalentowany napastnik, który w tym roku był testowany przez LECHA Poznań. Nasi piłkarze nie zamierzali odpuszczać i w 37 minucie bardzo blisko zdobycia wyrównującej bramki był Kamil Randzio, który po indywidualnej akcji strzelił w słupek bramki Orłowskiego.
W drugiej połowie WARMIA miała kilka kolejnych sytuacji do zdobycia bramek, ale na wyrównującego gola musieliśmy poczekać aż do 81 minuty, kiedy to po faulu na Lewoszu rzut wolny wykonał Rafał Kozikowski. Jego strzał. który mógłby być ozdobą europejskich stadionów trafił idealnie w “okienko” bramki OSTROVII. Niestety, nie udało się utrzymać remisu i w 87 minucie po błędzie naszego bramkarza ponownie Arkadiusz Ciach zdobył zwycięskiego gola dla naszych rywali.
Podsumowując ten mecz trudno oprzeć się wrażeniu, że naszym piłkarzom ciężko idzie przystosowanie do systemu gry 1-4-3-2-1, który wprowadza trener Speichler. Nieco lepiej wyglądała nasza gra w końcówce meczu, gdy graliśmy już dwoma napastnikami. Sparingi są jednak po to, by ćwiczyć różne warianty i (zwłaszcza w przypadku naszego zespołu) ogrywać młodych zawodników. Przeciw OSTROVII z dobrej strony pokazał się bramkarz Kamil Boufał a także 18-letni Paweł Sypytkowski. Cieszy coraz lepsza gra Tomka Lewosza, który wraca do zespołu po ciężkiej kontuzji i długiej rehabilitacji.
W sobotnim meczu w naszym zespole brakowało Krzysztofa Jamińskiego i Damiana Gutowskiego (sprawy rodzinne) oraz Wojciecha Koszczuka (przeziębienie). Złą wiadomością jest wyjazd Pawła Górskiego do Anglii. Tego zawodnika niestety nie zobaczymy wiosną w barwach naszego zespołu.
Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra za tydzień w sobotę 2 marca w Łomży a przeciwnikiem naszego zespołu będzie ZNICZ Biała Piska.

23.02.2013 Łomża, boisko MOSiR
WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 1:2 (0:1)
0:1 Arkadiusz Ciach 28’, 1:1 Rafał Kozikowski 81’ (rzut wolny), 1:2 1:2 Arkadiusz Ciach 87’
WARMIA: Boufał (46’ Gieniusz) – Randzio, Domurat (60’ Grochowski), Kowalko (60’ M.Tuzinowski), Sypytkowski (46’ Mikucki) – Chyliński (60’ T.Lewosz), Arciszewski, Kosiński, Speichler (60’ Golubiewski), Kozikowski – Polkowski (10’ Baczewski, 75’ Szumowski)
OSTROVIA: Orłowski – Malanowski, Zaremba, Korzeb, Małkiński – D. Wilczewski, Różański, Wiśniewski, Góral – Zacheja, Ciach
Po przerwie grali także: Grabowski – Wojdak, Bednarczyk, Lipski, Hassan Ochidi, Murawski
Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Piotr Chyliński (nr 6) w ataku na bramkę OSTROVII

17:10, warmia1924
niedziela, 17 lutego 2013
W kolejnym sparingu przed rundą wiosenną rozgrywek III ligi w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży WARMIA Grajewo zremisowała z PŁOMIENIEM Ełk 0:0. Zajmujący po rundzie jesiennej wysokie VI miejsce w tabeli podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja byli bardzo wymagającym rywalem dla naszej drużyny. W ich zespole wystąpił transferowany tej zimy z MRĄGOWII Mrągowo jeden z najlepszych zawodników naszej ligi pomocnik Łukasz Kuśnierz. Przeciwko swojej byłej drużynie nie zagrał kontuzjowany Maksym Mirva, który rok temu zasilił ełcki klub.
Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe – gra toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska. W pierwszej części meczu z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz WARMII Krzysztof Gieniusz, który trzykrotnie popisał się kapitalnymi interwencjami po strzałach piłkarzy PŁOMIENIA. Sytuacje miała również WARMIA, lecz brakowało precyzji w ich wykończeniu a strzały z dalszej odległości jak piękne uderzenie Krzysztofa Jamińskiego w 22 minucie bronił Mierzejewski.
W drugiej połowie na boisku w grajewskim zespole pojawiło się kilku młodszych piłkarzy i optyczną przewagę posiedli ełczanie. Dobrze spisywała się jednak nasza obrona i obaj bramkarze. W 64 minucie po ładnej akcji naszego zespołu piłka po strzale Sypytkowskiego trafiła w końcu do siatki, ale sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej. Pomimo starań obu zespołów o zdobycie zwycięskiego gola mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nie krzywdzi żadnej ze stron.
Po meczu dla portalu www.bialystok.sport.pl nasz trener (nie grający w meczu z PŁOMIENIEM z powodu przeziębienia) powiedział - Cieszymy się, że sprawdziliśmy się w sobotę z drużyną z naszej klasy rozgrywkowej; można było zobaczyć w tym meczu pewne rzeczy, które będą obowiązywały w III lidze, bo dla niektórych młodych chłopaków jest to nowość. Wynik to drugorzędna sprawa. Interesowało mnie to, jak piłkarze wykonują założenia taktyczne, które nakreśliliśmy sobie przed sparingiem. Po raz pierwszy pokazałem zawodnikom pewien schemat rozegrania i udało się według niego dwie fajne akcje zorganizować. Z tego jestem zadowolony, a reszta - do poprawki.
O swojej pracy w roli grającego szkoleniowca:
- Wcześniej przygotowywałem się już do tej roli. Zobaczymy, z jakim skutkiem wyjdzie to w Grajewie. Funkcja grającego trenera ma dwa oblicza. Wiadomo, że pewne rzeczy lepiej widać z ławki, ale z drugiej strony to dobra sprawa, bo będę mógł na boisku przypominać chłopakom założenia taktyczne i podpowiadać, jak mają w danej sytuacji się zachować - tłumaczy Robert Speichler.
Kolejny mecz kontrolny nasi piłkarze rozegrają za tydzień 23 lutego o godzinie 13:00 w Łomży. Przeciwnikiem WARMII będzie OSTROVIA Ostrów Mazowiecka.

16.02.2013 Łomża, boisko MOSiR
WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 0:0

WARMIA: Gieniusz (60’ Boufał) – Mikucki (46’ Sypytkowski), Domurat (46’ M.Tuzinowski), Kowalko (60’ Koszczuk), Randzio – Chyliński (60’ T.Lewosz), Arciszewski, Kosiński (60’ Grochowski), Jamiński (60’ Golubiewski), Kozikowski – Gutowski (46’ Baczewski)
PŁOMIEŃ: Mierzejewski – Koszycki, Kołłątaj, Szaraniec, Safaryan – Supiński (46’ Strychalski), Sklarzewski, Kuśnierz, Komorowski, Trzaskalski (46’ Zalewski) – Niedźwiecki

Kamil Randzio (przy piłce) mimo młodego wieku jest obecnie jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy WARMII.

11:10, warmia1924
niedziela, 10 lutego 2013
W swoim drugim tegorocznym sparingu, rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi WARMIA Grajewo przegrała w sobotę w Białymstoku z wiceliderem podlaskiej IV ligi PROMIENIEM Mońki 0:2. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni boiska Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego.
Trener Robert Speichler zdecydował się rozpocząć mecz w wielce eksperymentalnym składzie - temu służą sparingi, aby nowy szkoleniowiec WARMII miał okazję poznawać umiejętności zawodników. W pierwszej jedenastce wyszło na boisko praktycznie tylko pięciu zawodników tworzących jesienią podstawowy skład naszego zespołu (Gieniusz, Domurat, Randzio, Kosiński i Chyliński). Mimo tego to właśnie WARMIA miała w pierwszej części meczu przewagę i gra toczyła się głównie na połowie PROMIENIA. Już w 10 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Marcin Baczewski, który jednak będąc sam na sam z Jabłońskim próbował lobować bramkarza rywali. Nasz zawodnik uderzył mało precyzyjnie i zbyt lekko a w efekcie piłka padła łupem golkipera. W 33 minucie znów stuprocentowa okazja do zdobycia gola dla WARMII - tym razem sam na sam z bramkarzem PROMIENIA znalazł się Jamiński, ale jego strzał minął bramkę. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo błąd popełnił nieźle dotąd grający Marcin Mikucki. Wykorzystał go Wojciech Połuszejko, który w 44 minucie zdobył bramkę dla PROMIENIA.
Druga połowa rozpoczęła się dla WARMII fatalnie - w 47 minucie znów miał miejsce błąd defensywy naszego zespołu po którym Chrzanowski pokonał Gieniusza.
Po utracie drugiego gola nasz zespół posiadł przewagę, ale nie przekładała się ona na zdobycz bramkową, choć WARMIA w drugiej połowie znów miała znakomite okazje do zdobycia bramek. W 57 minucie po rzucie rożnym świetną "główką" popisał się Rafał Kozikowski, ale Andraka w ładnym stylu obronił ten strzał. Trzy minuty później szybki kontratak PROMIENIA zakończył się faulem w naszym polu karnym na zawodniku z Moniek i sędzia Jacek Ostaszewski bez namysłu podyktował rzut karny dla PROMIENIA. Znakomitą obroną strzału Grygi popisał się Krzysztof Gieniusz, który uchronił WARMIĘ przed utratą trzeciego gola. WARMIA przeważała już do końca meczu, ale nie potrafiła wykorzystać kolejnych sytuacji do zdobycia bramek. W 68 minucie po ładnym uderzeniu głową Damiana Gutowskiego piłka trafiła w słupek bramki PROMIENIA. W końcówce meczu świetną solową akcją popisał się Robert Speichler, który z lewej strony pola karnego ograł dwóch obrońców i znalazł się sam przed bramkarzem, ale strzał naszego grającego trenera minął bramkę.
Warto wspomnieć, że w tym meczu powrócił na boisko po kontuzji i długiej rehabilitacji Tomasz Lewosz, który ostatni mecz w naszym zespole rozegrał 14 września 2011 roku.
Za tydzień 16 lutego w Łomży WARMIA spotka się w kolejnym sparingu z podopiecznymi Przemysława Kołłątaja PŁOMIENIEM Ełk.

09.02. Białystok, boisko MOSP
WARMIA Grajewo - PROMIEŃ Mońki 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Połuszejko 44', 0:2 Chrzanowski 47'

WARMIA: Gieniusz (60' Boufał) - Mikucki (46' Sypytkowski), Koszczuk (46' Kowalko), Domurat, Randzio (70' M.Szumowski) - Golubiewski (65' T.Lewosz), M.Tuzinowski (46' Arciszewski), Kosiński (46' Grochowski), Jamiński (46' Speichler), Chyliński (46' Gutowski) - Baczewski (46' Kozikowski)
PROMIEŃ: Jabłoński (46' Andraka) - Młodzianowski, Koźlik, Ziemkiewicz, Purta - Maciorowski, Jaromnicki, Godlewski (46' Łobacz), Grygo (46' Juzwa) - Zalesko (46' Święc), Połuszejko (46' Chrzanowski)
Sędzia: Jacek Ostaszewski (Białystok)

Przy piłce Robert Speichler.

12:38, warmia1924
sobota, 02 lutego 2013
Trwa okienko transferowe w naszej grupie III ligi, które zamknie się w dniu rozegrania pierwszego spotkania rundy wiosennej. Choć kryzys finansowy w dużym stopniu dotyka większość zespołów to jednak ruch transferowy jest całkiem spory. Poniżej podaję obecne przymiarki do zmian klubowych wg informacji własnych oraz pochodzących ze źródeł internetowych. Zdecydowana większość transferów jest w fazie załatwiania i może nie dojść do skutku. Zwraca uwagę demontaż kadrowy ŁKS 1926 Łomża oraz transfer świetnego jak na III ligowe warunki pomocnika Łukasza Kuśnierza z MRAGOWII do PŁOMIENIA Ełk. Trenerem HURAGANU Morąg został były piłkarz m.in. LEGII Warszawa i reprezentacji Polski Adam Fedoruk.

Grubszą czcionką wyróżniłem najbardziej istotne dla składów drużyn przymiarki do zmian barw klubowych (według mojej opinii). Zapraszam do lektury!

OLIMPIA ZAMBRÓW
Odchodzą: -
Przychodzą: Łukasz Grzybowski (ŁKS 1926 Łomża)

OLIMPIA 2004 ELBLĄG
Odchodzą: Kamil Graczyk, Kamil Piotrowski (obaj OLIMPIA Elbląg)
Przychodzą: Icaro Perreira (CONCORDIA Piotrków Trybunalski), Grzegorz Miecznik (OLIMPIA Elbląg)

MRĄGOWIA MRĄGOWO
Odchodzą: Łukasz Kuśnierz (PŁOMIEŃ Ełk), Rafał Dzierbicki (BYTOVIA Bytów)
Przychodzą: Łukasz Maciejewski, Bartosz Bartycha, Paweł Maciążek

ŁKS 1926 ŁOMŻA
Odchodzą: Łukasz Grzybowski (OLIMPIA Zambrów), Rafał Rakowiecki (ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki), Marcin Truszkowski (SIARKA Tarnobrzeg), Jakub Ambrożewicz, Karol Drągowski (ŁKS Łódź), Hubert Karwacki (TUR Bielsk Podlaski)
Przychodzą: Cezary Osuch (RKS Mirków), Tomasz Staniórski (powrót z Norwegii), Michał Lelujka (ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki), Łukasz Tercjak (KS Miastkowo), Paweł Madaleński, Piotr Magdaleński (obaj TĘCZA Łyse)

MKS KORSZE
Odchodzą: Rafał Suchodolski (praca zawodowa)
Przychodzą: Adrian Bebłowski (ELANA Toruń), Jacek Miłek, Paweł Bociej, Mateusz Cyliński

PŁOMIEŃ EŁK
Odchodzą: Aleksander Popławski (WISSA Szczuczyn), Artur Kropiewnicki (ŚNIARDWY Orzysz), Mariusz Adasiewicz, Piotr Janik
Przychodzą: Łukasz Kuśnierz (MRĄGOWIA Mrągowo)

GRANICA KĘTRZYN
Odchodzą: Przemysław Masłowski (ZNICZ Biała Piska), Damian Garbacik (LECHIA Gdańsk)
Przychodzą: Piotr Lipka (JAGIELLONIA ME Białystok)

WISSA SZCZUCZYN
Odchodzą: Mateusz Sowa (WIGRY Suwałki), Mateusz Rostek, Jakub Golak
Przychodzą: Aleksander Popławski (PŁOMIEŃ Ełk)

SOKÓŁ OSTRÓDA
Odchodzą: Jarosław Rzeźnikiewicz (GKS Wikielec), Paweł Szymański (HURAGAN Morąg), Igor Biedrzycki
Przychodzą: Jakub Urbański (OLIMPIA Elbląg), Piotr Bączek (DKS Dobre Miasto)

START DZIAŁDOWO
Odchodzą: -
Przychodzą: Grzegorz Walkiewicz (START Nidzica), Szymon Masiak (MKS MŁAWIANKA Mława), Mohmad Ali Jolak (GMINA Kozłowo).

TUR BIELSK PODLASKI
Odchodzą: Stefan Chilikiewicz (SPARTA Szepietowo), Rafał Muczyński (LZS Narewka),
Przychodzą: Karim Ibrahim (KS Michałowo), Paweł Naliwajko (WARMIA Grajewo), Łukasz Łoszakiewicz (SUPRAŚLANKA), Paweł Łochnicki (powrót po kontuzji), Wojciech Struchowski (PUMA Pietrzkowice), Hubert Karwacki (ŁKS 1926 Łomża)

HURAGAN MORĄG
Odchodzą: Rafał Gagat (wyjazd za granicę), Jakub Lipka (kontuzja)
Przychodzą: Adam Fedoruk (trener), Krystian Żabko (POLONIA Pasłęk), Mateusz Różowicz (PISA Barczewo), Sebastian Homza (GLKS Miłakowo), Piotr Żurawel (PISA Barczewo), Dariusz Boczko, Piotr Żórański (wznowili treningi), Paweł Szymański (SOKÓŁ Ostróda)

WARMIA GRAJEWO
Odchodzą: Bartłomiej Wierzbicki (MAZUR Ełk), Paweł Naliwajko (TUR Bielsk Podlaski), Tomasz Hudoń (PUSZCZA Hajnówka), Paweł Górski (wyjazd za granicę), Krzysztof Krukowski (studia w Gdańsku), Marcin Strzeliński, Mariusz Milczarek (praca zawodowa), Łukasz Wójcik (kontuzja)
Przychodzą: Robert Speichler (DĄB Dąbrowa Białostocka), Rafał Kozikowski (powrót z wypożyczenia WISSA Szczuczyn), Kamil Boufał, Krzysztof Jamiński (powrót do treningów)

MOTOR LUBAWA
Odchodzą: Bartosz Dobroński (praca zawodowa)
Przychodzą: Rafał Wiśniewski, Przemysław Józefowicz i Marcin Szulc (wszyscy ZAMEK Kurzętnik), Adrian Mederski (CZARNI Rudzienice), Mateusz Żmijewski (LIDER Złotowo), Dawid Ksiuk (CARTUSIA Kartuzy), Arkadiusz Wietecha (POLONIA Trzebnica)

DĄB DĄBROWA BIAŁOSTOCKA
Odchodzą: Bartosz Jurkowski (trener), Robert Speichler (WARMIA Grajewo), Maciej Orpik, Michał Kossyk (Royal Antwerp BELGIA - testy), Kamil Doroszczyk (szuka klubu)
Przychodzą: Marcin Dzitkowski (wznowił treningi), Maksymilian Hołownia (powrót z HETMANA Białystok), Adrian Citko (PROMIEŃ Mońki)

ORZEŁ KOLNO
Odchodzą: -
Przychodzą: Kamil Zygmunt (NAREW Ostrołęka), Paweł Gosiewski (SKRA Wizna), Maciej Turolski, Sebastian Poświata, Łukasz Barański (wszyscy MAZUR Pisz)

23:03, warmia1924
W swoim pierwszym sparingu w okresie przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotnie przedpołudnie MAZURA Ełk 2:0. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży.
Spotkanie z podopiecznymi trenera Ryszarda Borkowskiego rozpoczęło się dla grajewian znakomicie – już w 3 minucie po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym z lewej strony boiska przez Kozikowskiego, jego podanie na tzw. "długi słupek" przytomnie wykorzystał bardzo dobrze grający w dzisiejszym meczu Łukasz Domurat, który zdobył prowadzenie dla WARMII. Przewagę naszego zespołu udokumentował w 31 minucie Piotr Chyliński, który po ładnej wymianie piłki z Kozikowskim otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od powracającego do zespołu Rafała i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Kędzierskiego. MAZUR najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 34 minucie, kiedy po niespodziewanym uderzeniu Tomasza Dąbrowskiego piłka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki i wyszła poza bramkę. W pierwszej części meczu dwa razy niefrasobliwie zagrali Kowalko i Sypytkowski, ale ich koledzy z defensywy WARMII szybko naprawili błędy i nie dopuścili do większego zagrożenia pod bramką bardzo pewnie broniącego Krzysztofa Gieniusza.
W drugiej połowie nadal przeważała WARMIA - nie udało się jednak grajewskim piłkarzom powiększyć dorobku bramkowego. Wprawdzie w 61 minucie po ładnej akcji trafił do bramki Krzysztof Jamiński, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. W 75 minucie po świetnej akcji Marcina Mikuckiego prawą stroną boiska piłkę otrzymał Arkadiusz Golubiewski, lecz jego strzał z pola karnego trafił w słupek bramki ełczan.
Piłkarze MAZURA, choć obecnie występują w niższej klasie niż WARMIA byli na tym etapie przygotowań całkiem wymagającym rywalem. Widać w grze ełckiego zespołu dobrą pracę trenera Borkowskiego, który od początku tego sezonu pracuje z tym zespołem. Grajewianie wystąpili dziś przeciwko MAZUROWI po tygodniowym obozie dochodzeniowym w trakcie którego trener Speichler trzykrotnie aplikował piłkarzom po dwa treningi dziennie.
Zajęcia, które nasi piłkarze wznowili 16 stycznia przebiegają bez większych przeszkód. Wszyscy zawodnicy sumiennie pracują – cieszy wysoka frekwencja na zajęciach i widoczna chęć walki o miejsce w składzie, którą sygnalizują najmłodsi zawodnicy dotychczas pełniący rolę rezerwowych. Przyjście nowego szkoleniowca podziałało mobilizująco na młodych piłkarzy, którzy zwietrzyli szansę na “wskoczenie” do podstawowej jedenastki WARMII. W meczu z MAZUREM zabrakło w składzie kilku zawodników – bramkarza Kamila Boufała i napastnika Damiana Gutowskiego, którzy są chorzy a także Mateusza Tuzinowskiego (sprawy osobiste) i Tomasza Lewosza, który miał zajęcia na studiach.
Kolejny sparing nasza drużyna rozegra w sobotę 9 lutego w Białymstoku a przeciwnikiem WARMII będzie wicelider IV-ligi PROMIEŃ Mońki.

02.02.2012 Łomża, boisko przy ul. Zjazd
WARMIA Grajewo – MAZUR Ełk 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 3’, 2:0 Piotr Chyliński 31’

WARMIA: Gieniusz – Randzio (46’ Mikucki), Domurat, K.Kowalko, Sypytkowski (46’ Koszczuk) – Golubiewski (46’ Speichler), Jamiński (70’ Golubiewski, powrotna zmiana), Arciszewski, Grochowski (46’ Kosiński), Chyliński (42’ Baczewski) – Kozikowski
MAZUR (skład wyjściowy): Kędzierski – Jankowski, Sidorowicz, Laszkowski, Baryła – T.Kowalko, S.Chudziński, Sobczak, Zatowski – Dąbrowski, Łomaszewicz
Po przerwie grali także: Drobiszewski – Marcińczyk, Bubienko, Bunkiewicz, D.Chudziński, Kurza, Cholewiński, Bruliński, Piątkowski

Na koniec drugiego tygodnia przygotowań WARMIA wzięła udział w turnieju halowym im. Emila Świderskiego w Szczuczynie, który odbył się 26 stycznia. Niby nasi piłkarze wypadli znacznie lepiej niż w ubiegłorocznej edycji tego turnieju, gdy ponieśli trzy sromotne porażki (1:2 , 0:5 i 0:5...) ale choć w tym roku w fazie grupowej zanotowaliśmy lepsze wyniki – 0:1 z ORŁEM Kolno, 2:2 ze SPARTĄ Augustów i 1:1 z WISSĄ Szczuczyn to w meczu o VII miejsce przegraliśmy z zespołem Przyjaciół Emila 2:3 i tym samym po raz drugi z rzędu zajęliśmy ostatnie miejsce w tym turnieju. Porażka z MAZUREM w halowym meczu dla WOŚP oraz udział w szczuczyńskim turnieju jasno dowodzą, że gra w hali nie służy naszym zawodnikom i nie ma co wyciągać z tych porażek większych wniosków. Piłka halowa rządzi się przecież zupełnie innymi prawami.

W składzie WARMII w stosunku do kadry z rundy jesiennej nastąpiło kilka zmian. Już w listopadzie pożegnał się z zespołem Marcin Strzeliński, który po zakończeniu pracy w roli szkoleniowca zrezygnował z dalszej gry w naszym Klubie. Z końcem 2012 roku wygasła umowa Bartłomieja Wierzbickiego. Zarząd dał wolną rękę w szukaniu nowego klubu dla obrońcy Pawła Naliwajko i najprawdopodobniej będzie on piłkarzem TURA Bielsk Podlaski. Zakończył się okres wypożyczenia Tomasza Hudonia z PUSZCZY Hajnówka. Nasz Klub nie zdecydował się na transfer definitywny tego zawodnika, za który WARMIA musiałaby zapłacić 8 tysięcy złotych. Mariusz Milczarek postanowił poświęcić czas dla pracy zawodowej i rodziny natomiast Paweł Górski zamierza w najbliższych dniach wyjechać do Anglii.
Do zespołu oprócz grającego trenera Roberta Speichlera dołączył Rafał Kozikowski, który był wypożyczony do szczuczyńskiej WISSY, ale klub ze Szczuczyna nie wywiązał się z umowy transferowej wobec WARMII i po prostu nie zapłacił należnych naszemu Klubowi pieniędzy. Po ciężkiej kontuzji do treningów powrócił utalentowany Tomasz Lewosz, który wykonał w ostatnim okresie ogromną pracę w celu powrotu na boisko. Niewykluczone, że w najbliższych dniach dołączy do zespołu zawodnik, który byłby znaczącym wzmocnieniem składu naszej drużyny, ale czy tak się stanie – rozstrzygnie się niebawem. Ze względu na znaczne obniżenie budżetu Klubu po uchwaleniu przez władze naszego miasta niższej kwoty przeznaczanej na rozwój piłki nożnej poprzez wsparcie klubu reprezentującego miasto Grajewo w rozgrywkach ligowych WARMIA musi szukać oszczędności na kosztach osobowych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią z dniem 31 grudnia Zarząd zdecydował zlikwidować jedyny etat w Klubie na którym zatrudniony był dyrektor Janusz Szumowski. Kolejną decyzją Zarządu jest ograniczenie liczby zawodników spoza Grajewa. To wszystko ma sprawić, by Klub przetrwał trudną sytuację ekonomiczną.

WARMIA (czerwone koszulki) pokonała dziś w Łomży MAZURA Ełk.

19:10, warmia1924