RSS
czwartek, 27 lutego 2014

Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne ostatni sparing piłkarzy WARMII Grajewo przed startem rundy wiosennej III ligi odbędzie się nie w Łomży (jak pierwotnie planowano), lecz w Grajewie na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego. W czwartek płyta boiska na grajewskim stadionie została zwałowana i przygotowana do gry. Serdecznie dziękujemy firmie UNIDROG za okazaną pomoc. Dzięki naszym staraniom zwałowane zostało także boisko przy klubie HADES, z którego korzystają grajewskie zespoły młodzieżowe.

Ostatnim sparingpartnerem naszego zespołu przed pierwszym meczem rundy wiosennej będzie III-ligowy ZNICZ Biała Piska. Mecz zaplanowany jest na godzinę 12:00 w niedzielę 2 marca. Zapraszamy kibiców na grajewski stadion – wstęp wolny. Za tydzień 9 marca WARMIA rozpocznie wiosenne rozgrywki ligowe. Nasi piłkarze zmierzą się w Supraślu z rezerwami białostockiej JAGIELLONII.

20:45, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 lutego 2014

Meczem z zespołem OSTROVII Ostrów Mazowiecka piłkarze WARMII Grajewo zakończyli kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi. Zakończyli go zdecydowanie bardziej optymistycznie niż poprzedni. Przed tygodniem w sobotę 15 lutego grajewianie otrzymali w Zambrowie tęgie lanie od II-ligowej OLIMPII.

Znakomicie spisująca się w meczach kontrolnych OLIMPIA nie dała naszemu zespołowi żadnych szans. Od początku meczu II-ligowcy przejęli inicjatywę, ale przez pierwsze pół godziny gry WARMIA skutecznie się broniła. W 32 minucie katastrofalny błąd naszego obrońcy przyniósł utratę bramki po strzale Zapolnika. Niedługo później kolejny błąd naszej obrony wykorzystał Jastrzębski, który po podaniu Zapolnika podwyższył na 2:0. Osłabiona brakiem Tomasza Dzierzgowskiego (zajęcia na uczelni) WARMIA nie była w stanie na poważniej zagrozić bramce OLIMPII. W drugiej połowie Babul po dośrodkowaniu Hryszki pięknym strzałem z woleja zdobył trzeciego gola dla OLIMPII. W ostatnim kwadransie gry w naszym zespole pojawiło się aż ośmiu zawodników rezerwowych. Nie dali rady oni powstrzymać ofensywy OLIMPII w rezultacie czego straciliśmy trzy kolejne bramki. W 73 minucie po podaniu Poducha pokonał Gieniusza Adrian Mleczek. Dwie minuty później Poduch wykorzystał dośrodkowanie Grzybowskiego. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 79 minucie, gdy ładnym strzałem głową wykończył dokładne podanie Sobótki.

Po meczu trener Leszek Zawadzki powiedział: „Spotkaliśmy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który nie pozwolił nam wiele. Jestem zadowolony z postawy drużyny tylko przez pierwsze 30 minut przez które zespół wypełniał założenia taktyczne. Stracone bramki były konsekwencją prostych błędów, które OLIMPIA bezlitośnie wykorzystała. Widać było ewidentnie różnicę klas.”

Sparing z OLIMPIĄ, choć przegrany wysoko, z całą pewnością był niezwykle pożyteczny i dał możliwość naszym zawodnikom zmierzenia się z niezwykle silnym zespołem. Potwierdzeniem wysokiej formy OLIMPII jest sensacyjne zwycięstwo 2:1 w jej kolejnym sparingu, które zambrowianie odnieśli w sobotę 22 lutego w Olsztynie nad I-ligowym STOMILEM.

15.02.2014 Zambrów

OLIMPIA Zambrów – WARMIA Grajewo 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kamil Zapolnik 32’, 2:0 Przemysław Jastrzebski 41’, 3:0 Rafał Babul 55’, 4:0 Adrian Mleczek 73’, 5:0 Michał Poduch 75’, 6:0 Michał Poduch 79’

OLIMPIA: Czapliński (46′ Konopka) – Gogol (46′ Sobótka), Piłatowski (68′ Skawski), Darda, Kosiński (68′ Kulesza) – Jastrzębski (46′ Hryszko, 68′ Jaworowski), Grzybowski, Kuczałek (46′ Dołubizna), Jakuszewski (46′ Babul), Steć (46′ Mleczek) – Zapolnik (46′ Poduch)

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (65’ Olszyński), Domurat, Arciszewski, Koszczuk (46’ P.Górski) – Randzio (70’ Golubiewski), Kozikowski (46’ Matysiewicz), Osypiuk (75’ Mikucki), D.Tuzinowski (70’ Kiersznowski), Strzeliński (80’ D.Makowski) – Chyliński (70’ Gutowski)

Sędzia: Leszek Bielicki (Zambrów)

Po meczu w Zambrowie nasi piłkarze przez cały tydzień trenowali na grajewskich obiektach MOSiR. W sobotę 22 lutego WARMIA na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży zmierzyła się z nieźle prezentującą się w rundzie jesiennej rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. Do zespołu OSTROVII w przerwie zimowej powrócił z wypożyczenia do OLIMPII Zambrów utalentowany napastnik Arkadiusz Ciach, który znacznie wzmocnił siłę uderzeniową zespołu.

Do meczu z OSTROVIĄ WARMIA przystąpiła w okrojonym składzie. Z różnych powodów na mecz nie pojechali: Kamil Boufał, Kamil Randzio, Paweł Sypytkowski, Marcin Mikucki, Rafał Kozikowski, Arkadiusz Golubiewski, Damian Gutowski, Mateusz Cybulski, Patryk Olszyński i Damian Kiersznowski.

Mecz rozpoczął się od ładnej akcji WARMII – w 1 minucie Adam Lekenta pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, ale Piotr Chyliński nieco spóźnił się do piłki. Dwie minuty później Arkadiusz Ciach pokonał Gieniusza po podaniu z lewej strony boiska i błędzie naszej obrony. Po utracie gola WARMIA ruszyła do ataku. W 15 minucie koncertową akcją popisał się Paweł Górski, który z lewej strony pola karnego ograł trzech obrońców OSTROVII i uderzył na bramkę, po czym odbita piłka trafiła pod nogi Piotra Chylińskiego a ten strzałem z woleja pokonał Orłowskiego. W 21 minucie Strzeliński świetnie zagrał z prawej strony do Górskiego, który mając przed sobą pustą bramkę nie zdążył do piłki. Niedługo później Pawłowi udało się zdobyć gola, gdy trafił do bramki po akcji i podaniu otrzymanym od Dzierzgowskiego.

W drugiej połowie meczu WARMIA posiadła sporą przewagę efektem której były trzy gole. W 70 minucie po akcji zapoczątkowanej przez Arciszewskiego Dzierzgowski podał do Strzelińskiego a ten pokonał bramkarza OSTROVII. Osiem minut później znakomitą akcję przeprowadził Lekenta, który popisał się pięknym dośrodkowaniem z prawej strony do Strzelińskiego a ten ładnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla WARMII. Wynik ustalił Dzierzgowski, który w 85 minucie po efektownej solowej akcji zdobył piątego gola.

W grze zespołu widoczny był znaczny postęp i dobrze to wróży przed rozpoczynającą się już za dwa tygodnie rundą wiosenną rozgrywek III ligi. Za tydzień w sobotę 1 marca zaplanowany jest ostatni sparing przed startem ligi. WARMIA zmierzy się ze ZNICZEM Biała Piska. Mecz miał się odbyć w Łomży na sztucznej nawierzchni, ale będziemy czynić starania, aby to spotkanie rozegrać na naturalnej trawie. Jeśli nie nastąpi zmiana aury to mecz zostanie rozegrany w Grajewie. W środę zapadnie decyzja w tej sprawie. Pierwszy mecz ligowy WARMIA rozegra 9 marca w Supraślu z rezerwami białostockiej JAGIELLONII.

22.02.2014 Łomża

WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 5:1 (2:1)

0:1 Arkadiusz Ciach 3’, 1:1 Piotr Chyliński 15’, 2:1 Paweł Górski 35’, 3:1 Marcin Strzeliński 70’, 4:1 Marcin Strzeliński 78’, 5:1 Tomasz Dzierzgowski 85’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta, Osypiuk, Domurat, Koszczuk (60’ K.Górski) – Strzeliński, Matysiewicz (46’ D.Tuzinowski), Arciszewski, P.Górski (75’ D.Makowski) – Dzierzgowski, Chyliński

OSTROVIA: Orłowski – Bednarski (46’ Wojdak), Małkiński, Grądzki, D.Wilczewski (46’ Augustyniak) – Wyrzykowski, R.Wilczewski, Zacheja, Kaliszewski (46’ M.Rakowiecki) – Ciach (46’ Murawski), Jaworowski

Zdobywca dwóch bramek w meczu z OSTROVIĄ - Marcin Strzeliński (nr 9) w ataku na bramkę rywali

18:28, warmia1924
niedziela, 09 lutego 2014

W swoim trzecim tegorocznym sparingu WARMIA Grajewo pokonała w sobotę TĘCZĘ JBB Łyse 2:1. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. Zespół TĘCZY prowadzony przez trenera Kazimierza Puławskiego (byłego szkoleniowca m.in. ORŁA Kolno i NARWI Ostrołęka) obecnie jest wiceliderem mazowieckiej Klasy Okręgowej w grupie ciechanowsko – ostrołęckiej. Po rundzie jesiennej piłkarze z klubu, którego sponsorem jest znana firma branży mięsnej JBB wyprzedzają między innymi NADNARWIANKĘ Pułtusk, która zaledwie kilka lat temu w sezonie 2007/2008 rywalizowała z WARMIĄ w III lidze piłkarskiej.

Sparing kończył tydzień intensywnych treningów. Nasi piłkarze od poniedziałku do piątku codziennie wykonywali ciężką pracę treningową pod opieką szkoleniowca Leszka Zawadzkiego.

Wysoka frekwencja na treningach sprawiła, że pomimo braku Daniela Tuzinowskiego (obóz szkoleniowy z zespołem Młodzików), Piotra Chylińskiego (sprawy osobiste), Damiana Gutowskiego (choroba) trener Zawadzki miał do dyspozycji na mecz z TĘCZĄ JBB aż 20 zawodników. W ubiegłym tygodniu po niemal dwuletniej przerwie wznowił treningi z zespołem 21-letni rozgrywający Paweł Matysiewicz.

Sobotni mecz rozpoczął się dla WARMII idealnie – już pierwsza akcja naszego zespołu przyniosła prowadzenie, gdy po błędzie obrońcy TĘCZY JBB przejął piłkę Tomasz Dzierzgowski i zdobył gola strzałem z pola karnego. Niestety, później było już dużo gorzej. Długimi okresami grę prowadzili rywale i trzeba przyznać, że prezentowali się bardzo dobrze. W grze WARMII było mnóstwo niedokładności, co było „wodą na młyn” dla szybko i pomysłowo grającej TĘCZY JBB. Wydaje się też, że nasi piłkarze nieco zlekceważyli rywala i liczyli na łatwe zwycięstwo. W 27 minucie po faulu na polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę” dla naszych rywali, którą na wyrównującego gola zamienił silnym strzałem Adrian Gwiazda. Końcówka pierwszej połowy znów należała do WARMII – po podaniu Dzierzgowskiego Paweł Górski strzałem z bliska pewnie pokonał bramkarza TĘCZY JBB.

Na drugą połowę w naszym zespole wyszli na boisko zmiennicy. Na dodatek wielu z nich zagrało na nietypowych dla siebie pozycjach – na przykład środek obrony tworzyli Paweł Matysiewicz z Patrykiem Olszyńskim. Pomimo kilku sytuacji do zdobycia bramek z obu stron rezultat meczu nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną WARMII 2:1. Jest jeszcze wiele do poprawy w grze naszego zespołu, ale temu mają służyć sparingi i kolejne zajęcia treningowe. Za tydzień w sobotę 15 lutego WARMIĘ czeka poważny sprawdzian – nasi piłkarze zagrają w Zambrowie z II-ligową OLIMPIĄ.

08.02.2014 Łomża

WARMIA Grajewo – TĘCZA JBB Łyse 2:1 (2:1)

1:0 Tomasz Dzierzgowski 2’, 1:1 Adrian Gwiazda 27’ (rzut karny), 2:1 Paweł Górski 42’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (46’ K.Górski), Domurat (46’ Matysiewicz), Arciszewski (46’ Olszyński), Koszczuk (46’ Mikucki) – Randzio (46’ Golubiewski), Strzeliński (46’ Kozikowski), Sypytkowski (75’ Domurat), Osypiuk (46’ Cybulski), P.Górski (46’ Kiersznowski) – Dzierzgowski (46’ Baczewski)

TĘCZA JBB: Filipkowski – Golan, Milewski, Cekała, Leszka – Kania, Maciej Szymański, Śniepka, Zalewski – Bałdyga, Gwiazda

Po przerwie grali także: Aptacy – Siwak, Piotr Magdaleński, Dąbkowski, Kamil Bednarczyk, Polewaczyk, Murach

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Przy piłce Rafał Kozikowski

12:35, warmia1924

W sobotę 18 stycznia w grajewskiej hali MOSiR nasze zespoły uczestniczyły w kolejnym turnieju pamięci Wojciecha Chylińskiego – zmarłego w 2004 roku nauczyciela, instruktora i wychowawcę młodzieży, człowieka niezwykle zasłużonego dla rozwoju grajewskiego sportu.

W turnieju wystartowały dwa zespoły naszej Akademii. Tworzyli je następujący zawodnicy:

WARMIA Grajewo: Bartłomiej Szymanowski – Ernest Moryc, Jakub Drozdowski, Kacper Śleszyński, Dawid Gutowski, Dominik Górski, Kacper Niebrzydowski, Michał Łajewski, Arkadiusz Mazurek, Igor Duchnowski, Oliwer Barycki, Mateusz Gutowski

WARMIA II Grajewo: Jakub Gosiewski – Wiktor Wencek, Szymon Sierzputowski, Mateusz Wiewiórowski, Maciej Zyskowski, Hubert Zieliński, Patryk Dembiński, Konrad Organek, Kacper Podbereski, Eryk Klonowski, Wiktor Miziński

WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Biała Piska 3:1

Bramki: Dominik Górski, Dawid Gutowski (2)

WARMIA II Grajewo

„Królem strzelców” turnieju został Dominik Górski z naszej Akademii, który zdobył 4 bramki.

Zwycięzcy turnieju - zespół Orlików Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo.

11:32, warmia1924

12 stycznia zespół naszych Orlików prowadzony przez Kamila Randzio wziął udział w Turnieju o Puchar Kierownika MOSiR w Mońkach.

Naszą Akademię reprezentowały dwa zespoły.

WARMIA Grajewo: Jakub Gosiewski - Ernest Moryc, Jakub Drozdowski, Arkadiusz Mazurek, Dominik Górski, Kacper Niebrzydowski, Hubert Zieliński, Igor Duchnowski, Michał Łajewski, Wiktor Wencek.

WARMIA II Grajewo: Bartłomiej Szymanowski – Szymon Niedźwiedzki, Szymon Sierzputowski, Mateusz Gutowski, Eryk Klonowski, Szymon Wróblewski, Kacper Podbereski, Maciej Zyskowski, Bartosz Mazurek.

2-7

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 9 bramek – Dominik Górski z WARMII Grajewo! Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany przez trenerów uczestniczących zespołów Bartłomiej Szymanowski z WARMII II Grajewo!

Zespół Orlików naszej Akademii z trenerem Kamilem Randzio.

11:26, warmia1924

Prowadzony przez trenera Kamila Randzio zespół Orlików Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo (urodzeni w 2003 i 2004 roku) w ostatnim czasie wziął udział w trzech turniejach. Starty w nich były urozmaiceniem pracy treningowej, którą chłopcy z zespołu Orlików wykonują dwa razy w tygodniu.

28 grudnia 2013 roku w grajewskim turnieju WARMIA CUP organizowanym przez naszą Akademię w rywalizacji Orlików wzięły udział cztery zespoły: MAZUR Ełk, RONA Ełk, WARMIA I Grajewo, WARMIA II Grajewo

WARMIA I Grajewo – WARMIA II Grajewo 5:2

Bramki: Ernest Moryc (3), Kacper Niebrzydowski, Igor Duchnowski – Filip Chmielewski, Oliwer Barycki

Nasz Klub w turnieju Orlików reprezentowali:

WARMIA I: Jakub Gosiewski, Rafał Czajko – Mateusz Gutowski, Wiktor Wencek, Michał Łajewski, Igor Duchnowski, Konrad Organek, Kacper Podbereski, Mateusz Wiewiórowski, Kacper Śleszyński, Kacper Niebrzydowski, Jakub Żbikowski, Hubert Zieliński, Ernest Moryc, Emil Matysiewicz, Bartosz Mazurek

WARMIA II: Bartek Szymanowski – Ernest Żmijewski, Maciej Zyskowski, Jakub Drozdowski, Arkadiusz Mazurek, Szymon Niedźwiedzki, Szymon Wróblewski, Dominik Górski, Filip Chmielewski, Oliwer Barycki, Eryk Klonowski, Wiktor Miziński, Szymon Sierzputowski, Krzysztof Kindeusz, Michał Jastrzębski

sobota, 01 lutego 2014

Piłkarze WARMII Grajewo w swoim drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowań do rundy wiosennej pokonali w sobotę w Łomży MAZURA Ełk 3:1.

Do meczu grajewianie przystąpili poważnie osłabieni brakiem kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego (praca) oraz Tomasza Dzierzgowskiego (studia), Piotra Chylińskiego i Mateusza Cybulskiego (choroba). Prowadzeni przez byłych trenerów naszego Klubu Ryszarda Borkowskiego i Jarosława Turowskiego piłkarze MAZURA od początku meczu zaatakowali i grając pressingiem nie pozwalali naszym piłkarzom na konstruowanie akcji. W 22 minucie z rzutu wolnego Bartłomiej Wierzbicki mocno strzelił na bramkę Gieniusza, który wybił piłkę z bramki, ale sędzia liniowy uznał, że przekroczyła ona linię bramkową i gol został uznany. Przez pierwsze pół godziny gry nasi piłkarze prezentowali się słabo, nie mając pomysłu na dynamicznie atakujących ełczan, którzy stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramek a dwukrotnie po ich strzałach piłka trafiała w słupki naszej bramki. WARMIA dopiero w końcowym kwadransie pierwszej połowy zaczęła groźniej atakować. Świetnej sytuacji nie wykorzystał Sypytkowski, który po akcji ze Strzelińskim był sam na sam z bramkarzem MAZURA, ale posłał piłkę obok bramki. Dopiero w 37 minucie po błędzie obrony MAZURA Kamil Randzio wyrównał na 1:1.

W drugiej połowie mecz miał już zupełnie inny przebieg. W obu zespołach na boisku pojawiło się kilku zawodników rezerwowych. Przez długie fragmenty drugiej części meczu gra była mało ciekawa. WARMIA stworzyła sobie kilka okazji bramkowych, ale wykorzystała tylko dwie – w 67 minucie po ofiarnej akcji Marcina Mikuckiego i podaniu z lewej strony pola karnego do bramki MAZURA trafił Marcin Baczewski. Pięć minut przed końcem meczu ze świetnej strony pokazał się trenujący od niedawna z WARMIĄ Damian Kiersznowski, który po podaniu Kozikowskiego popędził na bramkę rywali i pomimo asysty dwóch obrońców uwolnił się spod ich opieki i wykończył sytuację strzałem do bramki ustalając wynik meczu na 3:1 dla WARMII. Grający w IV lidze warmińsko – mazurskiej MAZUR okazał się wymagającym przeciwnikiem i wypadł zdecydowanie lepiej niż w poprzednim meczu sparingowym obu zespołów, który w lipcu ub. roku wygrali grajewianie aż 6:1.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra w sobotę 8 lutego w Łomży. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie TĘCZA Łyse.

01.02.2014 Łomża

WARMIA Grajewo – MAZUR Ełk 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Wierzbicki 22’ (rzut wolny), 1:1 Kamil Randzio 37’, 2:1 Marcin Baczewski 67’, 3:1 Damian Kiersznowski 85’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (46’ Mikucki), Domurat (46’ Olszyński), Osypiuk, Koszczuk – Randzio (46’ Golubiewski), Kozikowski, D.Tuzinowski (80’ D.Makowski), Sypytkowski (80’ Kiersznowski), K.Górski (46’ P.Górski), Strzeliński (46’ Baczewski)

MAZUR: Długołęcki – Piątkowski, Sieczkowski, Leonik, Zatowski - Wesołowski, Chudziński, Kowalko, Łomaszewicz - Wierzbicki, Arasim

W drugiej połowie grali także: Jankowski, Kisiel, Marcińczyk, Jakubowski, Biernacki, Stawiecki, Murawski, Finfando

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)