RSS
sobota, 21 lutego 2015

Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotnie przedpołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży występującą w IV lidze mazowieckiej OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka 5:0.

W sobotnim meczu trener Mirosław Dymek miał do dyspozycji już niemal wszystkich zawodników. „Niemal” ponieważ zabrakło tym razem w składzie WARMII Tomasza Dzierzgowskiego (praca), Mateusza Cybulskiego (rehabilitacja po operacji) i Marcina Baczewskiego, który nie trenował z zespołem w kończącym się tygodniu.

Tuż po rozpoczęciu meczu po faulu na Jagłowskim Rafał Kozikowski pięknym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie dla WARMII. Drugą bramkę dla grajewian zdobył po ładnym, prostopadłym podaniu Pawła Matysiewicza Damian Gutowski. Do przerwy WARMIA prowadziła dwiema bramkami a w drugiej połowie - pomimo wielu doskonałych sytuacji (przede wszystkim zmarnowane szanse Jagłowskiego i Zubowskiego, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę) - nasz zespół zdobył kolejne trzy gole. W 62 minucie na 3:0 podwyższył Damian Zubowski po podaniu Kacpra Jagłowskiego. W ostatnich 10 minutach bramkarza rywali pokonali Paweł Górski w 83 minucie, któremu po strzale z ostrego kąta gola pomógł zdobyć… bramkarz OSTROVII oraz w 86 minucie Marcin Mikucki, który mądrze zakończył akcję Piotra Chylińskiego. Wysokie zwycięstwo WARMII i wyraźna przewaga nad rywalem przez cały mecz napawają optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną III ligi. Dużo jest jednak jeszcze do poprawy w grze naszego zespołu i dlatego nie ma co popadać w euforię. Zostało dwa tygodnie do planowanego na 7 marca pierwszego meczu z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie i ten okres trener Mirosław Dymek na pewno poświęci pracy nad wyeliminowaniem błędów popełnianych w meczach kontrolnych.

Za tydzień w ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ligowych WARMIA zmierzy się w Łomży z podlaskim czwartoligowcem MAGNATEM Juchnowiec.

21.02.2014 Łomża
WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 3' (rzut wolny), 2:0 Damian Gutowski 32', 3:0 Damian Zubowski 62', 4:0 Paweł Górski 83', 5:0 Marcin Mikucki 86'

WARMIA: Gieniusz (60’ Sobolewski) – Lekenta (46’ Randzio), Domurat, Arciszewski, Koszczuk (62’ Olszyński) – Jagłowski (70’ Chyliński), Kozikowski (75’ Matysiewicz), Zubowski, Matysiewicz (46’ P.Górski), Sypytkowski (46’ Mikucki) – Gutowski (70’ Makowski)

OSTROVIA: Chorodyński – zawodnik testowany, Korzeb, Zapatka, Rupacz – zawodnik testowany, Grądzki, Brach, Murawski, zawodnik testowany – Komosa

W drugiej połowie grali także: zawodnik testowany, Kraszewski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

20:50, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2015

Bieżący rok jest już drugim z kolei w którym dzięki staraniom Zarządu naszego Klubu każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego za 2014 roku może wesprzeć Klub Sportowy WARMIA Grajewo przekazując 1 % swojego podatku WARMII a nie fiskusowi. Dzieje się tak dzięki współpracy Zarządu naszego Klubu z Warmińsko – Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej w Olsztynie, który uzyskał status organizacji pożytku publicznego. (więcej informacji: http://1procent.wmzpn.pl )

W ubiegłorocznej akcji nasz Klub zyskał kwotę 9 479,30 PLN przeznaczoną na swoją działalność statutową. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przekazać 1% podatku na funkcjonowanie WARMII Grajewo!

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste. Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) podatnik wpisze numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej: 0000086043. Warunkiem koniecznym, żeby przekazany 1% podatku znalazł się na koncie WARMII, jest wpisanie nazwy Klubu w postaci KS WARMIA Grajewo w odpowiedniej rubryce pozycji „Informacje uzupełniające".
Kto może przekazać 1%?
- Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
- Podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
- Podatnik objęty liniową, 19 -procentową stawką podatku,
- Podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.
Aby zachować prawo do przekazania jednego procenta należy złożyć rozliczenie roczne w ustawowym terminie, tj. 31 stycznia dla zryczałtowanego podatku od przychodów PIT-28, 30 kwietnia dla podatku dochodowego od przychodów osób fizycznych PIT-36, PIT-37, odpłatnego zbycia papierów wartościowych PIT-38.

W związku z powyższym Zarząd Klubu Sportowego WARMIA Grajewo zwraca się z prośbą o wsparcie działalności naszego Klubu poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego za 2014 rok. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działalność naszego Klubu oraz rozwój Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo w której obecnie trenuje piłkę nożną niemal setka dzieci w wieku od 6do 12 lat.

Zwracamy się do naszych Kibiców i Sympatyków zarówno mieszkańców Grajewa jak i tych obecnie mieszkających w innych miastach naszego kraju o jak najszerszą akcję mającą na celu rozpowszechnienie informacji na temat możliwości przekazania 1 % podatku dla WARMII.

Z góry dziękujemy za pomoc!

22:12, warmia1924

W kolejnym meczu kontrolnym rozegranym w sobotę 14 lutego w Łomży WARMIA Grajewo przegrała z czołowym zespołem naszej grupy III ligi PŁOMIENIEM Ełk 0:3. Biorąc pod uwagę pozycję zajmowaną po rundzie jesiennej ełczanie, zajmujący wysokie czwarte miejsce w tabeli byli najmocniejszym przeciwnikiem naszego zespołu w cyklu gier sparingowych przed rundą wiosenną.

Na mecz do Łomży nasz zespół pojechał tradycyjnie już w mocno osłabionym składzie. Tym razem listę nieobecnych utworzyli: Kamil Randzio i Paweł Górski (studia), Wojciech Koszczuk (sprawy rodzinne), Paweł Sypytkowski i Daniel Tuzinowski (praca), Mateusz Cybulski (rehabilitacja po operacji) i Marcin Mikucki (choroba). Ze względu na kłopoty kadrowe trener Dymek zdecydował się dołączyć na ten mecz do kadry pierwszego zespołu trzech zdolnych 16-latków z zespołu juniorów młodszych trenera Józefa Matysiewicza: Przemysława Zarzeckiego, Bartka Sielawę i Mateusza Jambrzyckiego.

W pierwszej połowie meczu nie działo się na boisku zbyt wiele ciekawego. Nasz zespół grał bardzo poprawnie i pomimo osłabień w składzie toczył wyrównaną grę z PŁOMIENIEM. Tuż przed przerwą po faulu w polu karnym na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Do piłki podszedł Tomasz Dzierzgowski i niestety strzelił zbyt lekko – bramkarz zespołu z Ełku nie miał problemów z obroną tego strzału.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia – dosłownie i w przenośni. Z rzutu wolnego z około 25 metrów fenomenalnym strzałem popisał się Karol Drągowski – nowy nabytek ełczan z WIGIER Suwałki. Broniący w drugiej połowie w naszym zespole 16-letni Łukasz Sobolewski nie miał żadnych szans na obronę tego strzału, który mógłby być ozdobą każdego meczu. Po dokonaniu szeregu zmian w naszym zespole uwidoczniła się przewaga PŁOMIENIA, którego zawodnicy górowali nad grajewianami doświadczeniem i wyszkoleniem piłkarskim. W naszym zespole przez ostatnie 20 minut na boisku grało czterech 16-latków dla których z całą pewnością gra w tym meczu okaże się niezwykle cennym doświadczeniem. Piłkarze trenera Przemysława Kołłątaja w ostatnim kwadransie wykorzystali dwa fatalne błędy naszych zawodników po których w 76 minucie Bartłomiej Wierzbicki i w 80 minucie Patryk Gondek (z rzutu karnego) zdobyli dwa gole. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem ełczan 3:0. Nasz zespół poniósł wysoką porażkę na własne życzenie  – jeśli nie wykorzystuje się rzutu karnego i popełnia koszmarne błędy przy utracie drugiej i trzeciej bramki to trudno wygrać z tak silnym przeciwnikiem jak PŁOMIEŃ.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w sobotę 21 lutego w Łomży z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka.

14.02.2015 Łomża

WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Karol Drągowski 49’ (rzut wolny), 0:2 Bartłomiej Wierzbicki 76’, 0:3 Patryk Gondek 80’ (rzut karny)

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Lekenta, Arciszewski, Domurat, Olszyński – Dzierzgowski (46’ Baczewski), Matysiewicz, Kozikowski (60’ Jambrzycki), Zubowski (73’ Zarzecki), Jagłowski (46’ Sielawa) – Gutowski (46’ Chyliński)

PŁOMIEŃ: Duchnowski (46’ Danowski) – Purta, Finfando, Dragowski, Safaryan – Supiński, Cwalina, Sklarzewski, Wesołowski, Stawiecki – Jackiewicz

Po przerwie grali także; Wierzbicki, Pomian, Gondek, Furman, Ciuńczyk, Sirant, Dzięgielewski.

21:31, warmia1924
środa, 11 lutego 2015

W najbliższą niedzielę 15 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przy ul. Strażackiej odbędzie się organizowany przez Akademię Piłkarską WARMIA Grajewo we współpracy z MOSiR Grajewo  Halowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2003 o Puchar Prezesa K.S. WARMIA Grajewo. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 a wezmą w nich udział następujące zespoły: MOSiR Mońki, AP TALENT Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, USS GRYFIK Gródek, OLIMPIA Zambrów oraz dwie drużyny Akademii Piłkarskiej naszego Klubu z rocznika 2003/2004, którego trenerem w naszej Akademii jest pomysłodawca i główny organizator niedzielnej imprezy Kamil Randzio. Mocna obsada turnieju i jego regulamin zakładający mecze w systemie „każdy z każdym” gwarantują duże emocje.

15:00    WARMIA Grajewo – MOSiR Mońki

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej w wydaniu młodzieżowym na niedzielny turniej.

Na zdjęciu: zespół Młodzików Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo z trenerem Kamilem Randzio.

23:16, warmia1924
niedziela, 08 lutego 2015

W sobotę 7 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży piłkarze WARMII Grajewo rozegrali drugi mecz kontrolny w okresie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Tym razem przeciwnikiem grajewian był występujący w podlaskiej IV lidze zespół RUCHU Wysokie Mazowieckie - klubu, który jest na etapie odbudowy. RUCH pod szyldem MLEKOVITY a później FRESKOVITY jeszcze nie tak dawno występował w II lidze piłkarskiej (sezon 2010/2011). Mocarstwowe zapędy działaczy tego klubu szybko się skończyły a duży udział mieli w tym… wrocławscy prokuratorzy… http://pilkarskamafia.blogspot.com/2014/05/kolejny-reprezentant-polski-skazany-za.html  http://pilkarskamafia.blogspot.com/2014/06/byy-pikarz-reprezentacji-wisy-krakow-i.html Prokuratorzy z Wrocławia postawili zarzuty korupcyjne dla zawodników i działaczy klubu z Wysokiego Mazowieckiego dotyczące meczu ostatniej kolejki sezonu 2004/2005, który RUCH wygrał w Grójcu z MAZOWSZEM 2:1 i który to mecz przesądził o spadku do IV ligi… WARMII Grajewo.

Warto wspomnieć, że ówczesny prezes tego klubu Seweryn Sapiński wiosną 2005 roku po przegranym w mocno kontrowersyjnych okolicznościach przez WARMIĘ meczu 0:3  „żegnał” naszych działaczy słowami „do zobaczenia za 10 lat”. Okazało się, że rzeczywiście kluby spotkały się 10 lat po tamtych wydarzeniach, ale pana Sapińskiego próżno szukać w tym klubie... Los napisał scenariusz, którego raczej nie przewidywał ów prezes - RUCH w międzyczasie występował nawet w podlaskiej A klasie a WARMIA od wielu sezonów występuje w III lidze do której piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego mają - póki co - daleką drogę. Obecnie RUCH zajmuje po rundzie jesiennej VII miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi. W składzie zespołu jest kilku zawodników z ogromnym doświadczeniem takich jak grający trener Tomasz Kułkiewicz, bramkarz Daniel Iwanowski, pomocnicy Marcin Trzaskalski, Tomasz Jakuszewski oraz doskonale znany grajewskim kibicom były piłkarz WARMII obrońca Grzegorz Jóźwiak. Wszyscy oni mają za sobą występy w II lidze piłkarskiej a Kułkiewicz grywał nawet w Ekstraklasie.

Sobotnim meczem nasz zespół zakończył dwutygodniowy okres najbardziej intensywnych treningów. Niestety, praktycznie od początku przygotowań WARMIA zmaga się ze sporymi problemami kadrowymi. Kontuzje, choroby, studia i praca zawodowa mocno ograniczają kadrę zespołu i w ostatnich dniach trener Dymek rzadko miał okazję mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. Na mecz z RUCHEM w kadrze WARMII zabrakło Kamila Randzio i Pawła Górskiego (studia), Tomasza Dzierzgowskiego i Daniela Tuzinowskiego (praca), Mateusza Cybulskiego (rehabilitacja po operacji), Łukasza Sobolewskiego (rehabilitacja po kontuzji stawu skokowego) i Rafała Kozikowskiego (przeziębienie). Jakby tego było mało na wyjazd do Anglii zdecydował się w ostatnich dniach Piotr Chyliński. W obliczu tak dużego osłabienia naszej kadry trener Dymek po konsultacji z trenerem zespołu juniorów młodszych Józefem Matysiewiczem powołał na mecz z RUCHEM dwóch utalentowanych 16-letnich zawodników tego zespołu: obrońcę Przemysława Zarzeckiego i pomocnika Bartka Sielawę.

Pomimo osłabienia i fatalnej pogody (porywisty, mroźny wiatr) WARMIA zupełnie nieźle prezentowała się w pierwszej połowie spotkania. Już w 9 minucie świetne dośrodkowanie Lekenty powinien był zamienić na gola Paweł Sypytkowski, ale jego strzał z bliska trafił w Iwanowskiego. W 27 minucie kapitalnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Zubowski – mocno uderzona piłka trafiła w poprzeczkę bramki RUCHU. Trzy minuty później po doskonałym zagraniu Jagłowskiego Damian Gutowski zdobył prowadzenie dla WARMII. Inne niewykorzystane okazje – zwłaszcza Pawła Sypytkowskiego i Damiana Gutowskiego powinny śnić się naszym piłkarzom po nocach. Piłkarze RUCHU zagrozili w pierwszej połowie naszej bramce po stałym fragmencie gry i strzale Jakuszewskiego. Wydawało się, że WARMIA nie powinna mieć problemu z wygraniem tego meczu.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gości, którzy wyrównali w 49 minucie po fenomenalnym strzale Jakuszewskiego. Nasz zespół pomimo wielu zmian w składzie i gry dwóch 16-latków radził sobie całkiem nieźle i wciąż wydawało się, że to grajewianie odniosą zwycięstwo w tym spotkaniu. W 72 minucie po akcji naszego zespołu bliski zdobycia gola był Jagłowski, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca rywali. Gdy zapowiadało się na remis w 89 minucie jedną z nielicznych akcji w drugiej połowie meczu przeprowadził RUCH. Podanie Jaźwińskiego trafiło do dobrze dysponowanego w tym dniu Jakuszewskiego, który wykorzystał bierność naszej defensywy i z bliska pokonał Gieniusza zapewniając zwycięstwo swojemu zespołowi.

Porażki w grach sparingowych zdarzają się każdemu zespołowi i nie ma co robić z niej tragedii. Martwi jednak sytuacja kadrowa zespołu i trzeba będzie ją naprawić najlepiej już na kolejny mecz kontrolny, który WARMIA rozegra w sobotę 14 lutego w Łomży z PŁOMIENIEM Ełk.

07.02.2015 Łomża

WARMIA Grajewo – RUCH Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Gutowski 27’, 1:1 Tomasz Jakuszewski 49’, 1:2 Tomasz Jakuszewski 89’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta, Domurat, Arciszewski, Koszczuk (65’ Olszyński) – Jagłowski, Zubowski (65’ Zarzecki), Matysiewicz (46’ Sielawa), Sypytkowski (62’ Makowski) – Baczewski, Gutowski (60’ Mikucki)

RUCH: Iwanowski – Faszczewski, Ł.Kapelewski, Jóżwiak, Pasko (60’ Ferenc) – Trzaskalski, Jakuszewski, Kułkiewicz, Brokowski – Popławski, Porowski (46’ Jaźwiński)

14:17, warmia1924
niedziela, 01 lutego 2015

W sobotę 31 stycznia w Ostrołęce piłkarze WARMII Grajewo pod wodzą trenera Mirosława Dymka zagrali pierwszy mecz w 2015 roku. W spotkaniu kontrolnym z występującą w silnej mazowieckiej IV lidze NARWIĄ Ostrołęka (XI miejsce w tabeli po rundzie jesiennej) mocno osłabiona kadrowo WARMIA wygrała po emocjonującym meczu 4:3.

Dla naszego zespołu, który rozpoczął treningi 15 stycznia mecz z NARWIĄ zakończył tydzień intensywnych zajęć. We wtorek i czwartek podopieczni trenera Dymka trenowali dwa razy dziennie. Niestety, po pierwszych zajęciach na których trener Dymek miał do dyspozycji wszystkich zawodników w kolejnych dniach z różnych powodów było znacznie gorzej. W rezultacie do Ostrołęki nie pojechali tacy zawodnicy jak Gieniusz (kurs trenerski), Zubowski (uraz), Kozikowski, Tuzinowski (przeziębienie), Cybulski (pobyt w szpitalu) i Sobolewski (obóz z zespołem juniorów). W związku z brakiem obu bramkarzy w meczu z NARWIĄ zagrał gościnnie w bramce WARMII pozostający obecnie bez klubu Rafał Piotrowski, do niedawna występujący w klubach podlaskiej Ligi Okręgowej.

Na pełnowymiarowym sztucznym boisku w Ostrołęce od początku meczu gospodarze ruszyli na naszą bramkę. Po kilku minutach przewagi NARWI grajewianie wyprowadzili udany kontratak, który na bramkę zamienił Tomasz Dzierzgowski. Niedługo później ten sam zawodnik był bliski podwyższenia prowadzenia, ale po jego strzale piłka odbiła się  od poprzeczki. Jak to często bywa na boisku – niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 23 minucie gospodarze wyrównali po strzale Skorupki i strąceniu piłki przez Piotra Kubata. W 42 minucie z rzutu wolnego niezwykle precyzyjnym strzałem popisał się Wojciech Skorupka wyprowadzając na prowadzenie zespół NARWI. Tuż przed przerwą świetny kontratak WARMII zakończył się trafieniem Dzierzgowskiego, który wykończył świetne dośrodkowanie Sypytkowskiego.

W drugiej połowie nadal mecz był emocjonujący. W 59 minucie po strzale Dzierzgowskiego Matysiewicz z bliska wręcz wcisnął piłkę do bramki Rymka. Niedługo później doskonałą okazje do podwyższenia wyniku zmarnował Chyliński. Znów niewykorzystana sytuacja się zemściła – w 72 minucie Tomasz Jóźwiak wyrównał na 3:3. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem ambitnie grająca WARMIA przeprowadziła wzorowy atak a dograną z prawej strony piłkę w bramce gospodarzy umieścił Marcin Baczewski.

Na tym etapie przygotowań trudno o wyciąganie wniosków z gry kontrolnej. Należy pochwalić nasz zespół za to, że pomimo niekorzystnego przebiegu meczu potrafił go wygrać. Grajewianie pokazali kilka dobrych akcji, ale też nie uniknęli błędów. W kolejnym meczu kontrolnym nasz zespół zmierzy się 7 lutego w Łomży z IV-ligowym RUCHEM Wysokie Mazowieckie.

31.01.2015 Ostrołęka, boisko MOSiR

NAREW Ostrołęka - WARMIA Grajewo 3:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 11', 1:1 Piotr Kubat 23', 2:1 Wojciech Skorupka 42', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 44', 2:3 Paweł Matysiewicz 59', 3:3 Tomasz Jóźwiak 72', 3:4 Marcin Baczewski 89'

NAREW: Myśliński – Gawrych, Kopeć, Pełtak, Skorupka – Knap, Wargulewski, Gałązka, Pędzich -  Mleczek, Kubat

Po przerwie grali także: Rymek -  Strzeżysz, Chromik,  Jóźwiak, Sowa, Pałaszewski, Przemysław Kruk,  Paweł Kruk

WARMIA: Piotrowski – Lekenta, Arciszewski (60’ Chyliński), Domurat, Koszczuk (75’ Jagłowski) – Jagłowski (65’ Mikucki), P.Górski (46’ Randzio), Matysiewicz, Sypytkowski (67’ D.Makowski) – Dzierzgowski, Gutowski (46’ Baczewski)

Sędzia: Mirosław Stworzyjan (Ostrołęka)

22:01, warmia1924