RSS
sobota, 27 lutego 2016

Po niezwykle emocjonującym meczu WARMIA Grajewo pokonała w sobotę w Łomży ZNICZ Biała Piska 4:3. Rywale byli najwyżej notowanym zespołem, z którym przyszło się mierzyć naszej drużynie w cyklu meczów sparingowych przed rozpoczęciem tegorocznej rundy wiosennej. ZNICZ po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli naszej grupy III ligi wysokie siódme miejsce i ma aż 33 zdobyte punkty (WARMIA ma 16 pkt). W przerwie zimowej zespół z Białej Piskiej wzmocnił się takimi piłkarzami jak pomocnik Mariusz Łapiński (poprzednio m.in. WIGRY Suwałki, DĄB Dąbrowa Białostocka, ROMINTA Gołdap), napastnik Adrian Mleczek (ŁKS 1926 Łomża, WISSA Szczuczyn) oraz bramkarz Pavel Rudneu (WISSA Szczuczyn).

W składzie WARMII zabrakło tym razem Łukasza Domurata, którego obowiązki zatrzymały w pracy. Mecz rozpoczął się od dobrych ataków ZNICZA i po jednym z nich w 4 minucie Daniel Michałowski strzałem w róg bramki pokonał Gieniusza. Grajewianie w początkowych minutach meczu nie bardzo mogli znaleźć sposób na rywali, jednak w 10 minucie świetną akcją popisał się Piotr Chyliński a wykończył ją golem Janusz Stankiewicz, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki ZNICZA. Zaledwie dwie minuty później piłka po świetnym dośrodkowaniu Marcina Strzelińskiego z rzutu wolnego trafiła na głowę Pawła Matysiewicza, który przytomnie skierował ją do bramki. Niestety, przy tym strzale nasz zawodnik zderzył się głową z agresywnie atakującym go Robertem Cycholem i z bolesnym guzem opuścił boisko. Po kilkunastu minutach nastąpiło kolejne osłabienie składu WARMII – z kontuzją mięśnia zszedł z boiska Dzierzgowski. W 30 minucie błąd defensywy ZNICZA wykorzystał Mirva, który celnym strzałem w róg podwyższył na 3:1. Zaledwie pięć minut później gola zdobył Adrian Mleczek i do przerwy WARMIA prowadziła 3:2.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo źle. Tuż po jej rozpoczęciu Konrad Radzikowski zdobył wyrównującego gola. Wydawało się, że mocniejszy kadrowo ZNICZ osiągnie coraz większą przewagę a tymczasem nasza drużyna wcale nie zamierzała kapitulować. W 63 minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Marcin Mikucki. Uderzona przez naszego zawodnika piłka sprawiła wiele kłopotu młodemu bramkarzowi ZNICZA, który próbował ją złapać, ale nie była to udana interwencja i po chwili Adam Radzikowski musiał wyjąć piłkę z siatki. Mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i dość niespodziewanie mecz zakończył się zwycięstwem WARMII. W starciu z mocnym zespołem ZNICZA nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo niesprzyjających wydarzeń na boisku (utrata gola na początku meczu, kontuzje dwóch zawodników) okazali się lepsi niż znacznie wyżej notowani rywale. Jest oczywiste, że to tylko sparing, ale rosnąca forma naszego zespołu cieszy i pozwala z umiarkowanym optymizmem oczekiwać początku rundy wiosennej. Za tydzień w sobotę 5 marca zaplanowany jest mecz z IV-ligowymi ŚNIARDWAMI Orzysz. Będziemy starali się, aby ten mecz zagrać już na boisku naturalnym w Grajewie. O terminie i miejscu jego rozegrania poinformujemy niebawem.

Janusz Stankiewicz i Kamil Prusinowski – dwaj zawodnicy, którzy od początku tegorocznych przygotowań trenują z naszym zespołem podpisali już stosowne dokumenty i będą w rundzie wiosennej reprezentowali WARMIĘ. Oprócz nich do zespołu po przerwie w treningach wraca Rafał Kozikowski.

27.02.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 4:3 (3:2)

Bramki: 0:1 Daniel Michałowski 4’, 1:1 Janusz Stankiewicz 10’, 2:1 Paweł Matysiewicz 12’, 3:1 Maksym Mirva 30’, 3:2 Adrian Mleczek 35’, 3:3 Konrad Radzikowski 47’, 4:3 Marcin Mikucki 63’

WARMIA: Gieniusz (70’ Sobolewski) – Lekenta (50’ Staniszewski), Arciszewski, Matysiewicz (13’ Sypytkowski), Mikucki – Chyliński (75’ Randzio), Strzeliński, Mirva (65’ Kozikowski), Cybulski, Stankiewicz – Dzierzgowski (27’ Prusinowski)

ZNICZ (skład wyjściowy): Rudneu – Ekstowicz, Lutrzykowski, Falkowski, Cychol – Giza, Michałowski, Drągowski, Łapiński, Adamiec – Mleczek

Po przerwie grali także: A.Radzikowski, K.Radzikowski, M. Świderski, Tercjak, Niecikowski, Melka

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)

19:59, warmia1924
Link Komentarze (1) »
wtorek, 23 lutego 2016

Nie tylko starsze drużyny Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo intensywnie trenują w okresie zimowym. Zespół Żaków (rocznik 2007/2008) trenera Daniela Tuzinowskiego w ostatnich tygodniach wziął udział w kilku turniejach halowych, z których szczególnie warto odnotować występy naszych wychowanków w prestiżowym V Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Wojciecha Kowalewskiego w Suwałkach, który odbył się w dniach 5-6 grudnia oraz Halowym Turnieju Żaków o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Monieckiego rozegranym 23 stycznia w Mońkach.

Udział w suwalskim turnieju był wielkim przeżyciem dla naszych Żaków. W zawodach uczestniczyły następujące zespoły: LECHIA Gdańsk, JAGIELLONIA Białystok, TAURAS Kowno, AKADEMIA 2012 Suwałki, CZEREŚ SPORT Olsztyn, VARSOVIA Warszawa, WIGRY Suwałki, BAP Wilno, MŁKS Łomża, RONA 03 Ełk. Dwudniowy turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zawodnicy zakwaterowani byli w hotelu z pełnym wyżywieniem i różnymi atrakcjami. Dzieci miały okazję poznać i porozmawiać osobiście z gwiazdami polskiej piłki nożnej takimi jak Wojciech Kowalewski – były bramkarz m.in. LEGII Warszawa, SPARTAKA Moskwa i reprezentacji Polski oraz Sylwester Czereszewski – były reprezentant Polski i zawodnik m.in. STOMILU Olsztyn i LEGII Warszawa. Gościem turnieju był trener reprezentacji Polski U21 - Marcin Dorna.

Bramka: Bartosz Bućko

Warto zwrócić uwagę na sensacyjne zwycięstwo naszego zespołu nad LECHIĄ Gdańsk i dwa hat – tricki Bartka Mazurka, który w dwóch meczach z LECHIĄ i JAGIELLONIĄ Białystok zdobył aż 6 bramek! W całym turnieju Bartek zdobył aż 17 goli w 8 meczach!

Nasz zespół z 3 miejsca w grupie awansował do "Ligi Europejskiej". Drużyny które zajęły miejsca 1-2 awansowały do "Ligi Mistrzów", a 5-6 do "Ekstraklasy".

Wyniki WARMII w "Lidze Europejskiej":
WARMIA Grajewo - BAP Wilno 7:1

Bramki: Bartosz Mazurek (pięć), Bartosz Bućko (dwie)
WARMIA Grajewo - MŁKS Łomża 5:4

Bramki: Bartosz Mazurek (trzy), Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski
WARMIA Grajewo - TAURAS Kowno 4:4

Bramki: Bartosz Bućko, Bartosz Mazurek, Bartłomiej Linkowski, Kacper Wolwark
Skład drużyny: Kacper Randzio - Łukasz Kleszczewski, Bartosz Jagłowski, Bartosz Bućko, Kacper Wolwark, Bartłomiej Linkowski, Filip Domusiewicz, Bartosz Mazurek, Nikodem Gadomski, Maciej Rogiński, Tomasz Wencek, Paweł Szeszko.

W sobotę 23 stycznia w Mońkach odbył się Halowy Turniej Żaków o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Monieckiego. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów: MOSiR Michałowo, WARMIA Grajewo, PIAST Białystok, JASTRZĄB Knyszyn oraz dwie drużyny PROMIENIA Mońki. Zespoły rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe, Moniecki Ośrodek Kultury i PROMIEŃMońki. Puchary, dyplomy oraz nagrody indywidualne ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Jaworowski.

Bartosz Bućko (dwie), Bartłomiej Linkowski, Kacper Wolwark

Królem strzelców turnieju został zdobywca siedmiu bramek, zawodnik WARMII Grajewo Bartosz Bućko!

Skład naszej drużyny:

Kacper Randzio, Kacper Wolwark, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Jagłowski, Bartosz Bućko, Bartłomiej Żbikowski, Bartłomiej Linkowski, Filip Domusiewicz, Nikodem Gadomski, Tomasz Wencek, Igor Bęś, Dawid Małolepszy, Oliwier Ostrowski, Maciej Rogiński.

Zespół Żaków Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo trenuje dwa razy w tygodniu:

- wtorki, godz. 15:30,  sala gimnastyczna ZS nr 1 w Grajewie przy ul. Mickiewicza (liceum ogólnokształcące)

- czwartki, godz. 15:30, hala MOSiR w Grajewie przy ul. Strażackiej

Zespół trenera Daniela Tuzinowskiego z trenerem kadry U-21 Marcinem Dorną i byłym bramkarzem reprezentacji Polski Wojciechem Kowalewskim

20:40, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Niedziela była udanym dniem dla zespołów Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo. W rozgrywanym w Grajewie turnieju Młodzików (rocznik 2003/2004) triumfował zespół prowadzony przez Kamila Randzio. Młodszy zespół trenera Jarosława Turowskiego wziął udział w halowym turnieju dla rocznika 2006 rozgrywanym w Suwałkach. Nasi piłkarze wygrali wszystkie swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce w turnieju w którym oprócz WARMII wzięły udział cztery zespoły suwalskich WIGIER oraz zespół SALOS Ełk (Salezjańska Organizacja Sportowa).

Puchar za zwycięstwo w turnieju zdobył zespół grający w następującym składzie: Igor Rycewicz, Wiktor Mysiewicz – Adrian Dobrydnio, Bartosz Bukowski, Dawid Okulewicz, Jaś Krakowiak, Emil Jagielski, Jakub Rutkowski, Szymon Ruszczyk, Damian "Bąbel" Olejniczak, Patryk Gajowniczek.

8 - 24

W okresie zimowym zespół trenera Jarosława Turowskiego trenuje dwa razy w tygodniu:

- we wtorki od godziny 17:00 do 18:30 w sali gimnastycznej ZS nr 1 przy ul. Mickiewicza (Liceum Ogólnokształcące)

- w piątki od godziny 17:00 do 18:30 w sali gimnastycznej ZS nr 2 przy ul. Wojska Polskiego (teren danej jednostki wojskowej)

Wciąż trwa nabór do zespołu Orlików. Zapraszamy chłopców z roczników 2005 i 2006 do podjęcia treningów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z trenerem Jarosławem Turowskim pod numerem telefonu 514 154 783.

Zwycięska ekipa naszych Orlików z trenerem Jarosławem Turowskim

09:49, warmia1924
poniedziałek, 22 lutego 2016

Zespół Młodzików Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo wygrał w niedzielę rozgrywany w grajewskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Turniej o Puchar Prezesa K.S. WARMIA Grajewo. Podopieczni trenera Kamila Randzio zajęli pierwsze miejsce w końcowej tabeli po meczach, które w systemie „każdy z każdym” rozegrały biorące udział w turnieju następujące zespoły: RONA I Ełk, RONA II Ełk, PIŁKARSKIE TALENTY Ełk, SPARTA Augustów oraz gospodarze – WARMIA I Grajewo i WARMIA II Grajewo.

Mecze turnieju były niezwykle emocjonujące. Pierwszy zespół WARMII po pechowej porażce w pierwszym meczu turnieju 1:2 z RONĄ I Ełk wygrał cztery kolejne spotkania. Zwycięstwo w turnieju nie przyszło jednak łatwo – nasza drużyna zapewniła je sobie w ostatnim, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu z „PIŁKARSKIMI TALENTAMI” Ełk. Po pasjonującej grze wygrali grajewianie 3:2 i to oni zdobyli puchar Prezesa K.S. WARMIA.

Naszą Akademię reprezentowali: Dariusz Bieńkowski – Jakub Drozdowski, Kacper Śleszyński, Arkadiusz Mazurek, Bartosz Mazurek (ur. w 2007 roku najmłodszy uczestnik turnieju!), Igor Duchnowski, Kacper Niebrzydowski, Oliwer Barycki, Eryk Klonowski; Dawid Piaszczyński – Maciej Zyskowski, Kamil Modzelewski, Krzysztof Kindeusz, Wiktor Wencek, Konrad Organek, Jakub Żbikowski, Marta Duzikowska, Patryk Lenkiewicz, Patryk Wiśniewski, Mateusz Wiewiórowski.

3-9

Trenerzy uczestniczących zespołów jednogłośnie wybrali najlepszym zawodnikiem turnieju Igora Duchnowskiego z WARMII I Grajewo.

Ekipa naszej Akademii z Pucharem!

22:55, warmia1924
niedziela, 21 lutego 2016

W rozegranym w sobotę w Łomży kolejnym meczu kontrolnym WARMIA Grajewo pokonała IV-ligowy RUCH Wysokie Mazowieckie 2:1. Piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego po rundzie jesiennej są wiceliderem tabeli podlaskiej IV ligi.

Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 12 minucie Maksym Mirva, który z bliska wbił piłkę do bramki po akcji i strzale Dzierzgowskiego. Po zdobyciu gola nasi piłkarze oddali inicjatywę rywalom. Grajewianie mieli za sobą ciężki tydzień – intensywne treningi mocno dały się we znaki naszym zawodnikom i to było widać w sobotnim meczu. Piłkarze RUCHU biegali szybciej, byli bardziej zwrotni i przez długie minuty meczu dominowali na boisku. Mimo optycznej przewagi IV-ligowców nie udało się im wyrównać przed przerwą. Za to tuż po rozpoczęciu drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryk Pasko zdobył gola. WARMIA pomimo „ciężkich nóg” walczyła o zwycięstwo i w 68 minucie po akcji Prusinowskiego na bramkę RUCHU celnie strzelił Mateusz Cybulski i choć piłkę dotknął jeszcze Pasko to właśnie Mateuszowi zapisujemy zdobycie bramki.

To był zdecydowanie najsłabszy mecz w wykonaniu WARMII z rozegranych w tym roku spotkań kontrolnych. Jednak na tym etapie przygotowań, przy tak dużych obciążeniach treningowych trudno spodziewać się świeżości i dobrej gry. Kolejny mecz kontrolny grajewianie rozegrają w sobotę 27 lutego o godzinie 10:00. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie ZNICZ Biała Piska a mecz odbędzie się w Łomży na boisku ze sztuczną nawierzchnią

20.02.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – RUCH Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maksym Mirva 12’, 1:1 Patryk Pasko 48’, 2:1 Mateusz Cybulski 68’

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Mikucki (46’ Sypytkowski), Domurat, Arciszewski, Stankiewicz (60’ Randzio) – Strzeliński, Mirva, Matysiewicz (75’ Kozikowski), Cybulski – Dzierzgowski (65’ Chyliński), Prusinowski

RUCH: Rakowiecki (60’ Roszkowski) – Sawicki (46’ Decewicz), Faszczewski, Jóżwiak (60’ Jabłoński), Pasko – zawodnik testowany, Grochowski, Rogowski, Brokowski – Jaźwiński, Zalewski

Kamil Prusinowski (w granatowej koszulce) - nowy zawodnik w naszym Klubie

21:10, warmia1924
sobota, 13 lutego 2016

Piłkarze III-ligowej WARMII Grajewo rozegrali dwa kolejne mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek, której start zaplanowany jest na 12 marca. W sobotę 6 lutego nasz zespół pokonał w Łomży HETMANA Tykocin 2:1. Rywale, zajmujący piąte miejsce po rundzie jesiennej rozgrywek IV ligi podlaskiej, zaprezentowali się bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. WARMIA objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Marcina Arciszewskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Nowajczyka. W 58 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Dzierzgowski wykorzystując dobre dośrodkowanie Mikuckiego. Tuż przed końcem meczu ambitni piłkarze z Tykocina zdobyli honorowego gola po strzale Damiana Szczęsnego wykorzystując tym samym praktycznie jedyną swoją okazję do zdobycia gola w drugiej połowie meczu.

06.02.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – HETMAN Tykocin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 34’, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 58’, 2:1 Damian Szczęsny 88’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Domurat, Arciszewski, Stankiewicz – Staniszewski (80’ Maciorowski), Mirva, Matysiewicz (46’ Cybulski), Chyliński (75’ Lekenta) – Dzierzgowski (62’ Kozikowski), Prusinowski

HETMAN: Nowajczyk – Olechno, Pogorzelski, Wiszowaty, Stec – Maciejczuk, Plaga, P.Maliszewski, Kwasiborski – Piasecki, R.Maliszewski

Po przerwie grali także: Domalewski, Betko, Szczęsny, Adamski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Po kolejnym tygodniu zajęć treningowych w sobotę 13 lutego na gościnnym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół zmierzył się z III-ligowym rywalem, zajmującą dwunaste miejsce po rundzie jesiennej i prowadzoną przez Przemysława Kołłątaja ROMINTĄ Gołdap. Tym razem w składzie naszego zespołu ze względu na obowiązki w pracy zabrakło Krzysztofa Gieniusza i Tomasza Dzierzgowskiego. Z ROMINTĄ nie zagrali także Albert Staniszewski i Paweł Sypytkowski Wrócili za to do składu nieobecni w meczu z HETMANEM Marcin Strzeliński, Kamil Randzio i Przemysław Zarzecki. W żadnym z trzech dotąd rozegranych sparingów z różnych przyczyn nie zagrał Paweł Sypytkowski i tym samym oddala się on coraz bardziej do pierwszego składu.

Mecz z ROMINTĄ był bardzo przyzwoity w wykonaniu naszego zespołu. Choć to nie jest etap przygotowań na którym piłkarze powinni być w wysokiej formie, to wiele akcji tworzonych w tym meczu przez naszą drużynę mogło się podobać. W 23 minucie z rzutu wolnego wykonywanego z lewej strony w pole karne ROMINTY dośrodkował Marcin Strzeliński skąd Maksym Mirva uderzył na bramkę Wołosa, piłka odbiła się od słupka i z najbliższej odległości skierował ją do siatki Marcin Arciszewski. Dwie minuty później WARMII należał się rzut karny po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym obrońcy ROMINTY. Sędzia jednak nie podyktował „jedenastki” a rywale wkrótce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli wyrównującego gola, którego strzelił Michał Mościński. Pomimo dobrych okazji z obu stron wynik do końca nie uległ zmianie.

13.02.2016 Łomża

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 1:1 (1:1)

WARMIA: Sobolewski – Mikucki (46’ Lekenta), Domurat (46’ Zarzecki), Arciszewski (67’ Domurat), Stankiewicz (67’ Mikucki) – Chyliński (55’ Randzio), Mirva. Strzeliński (75’ Maciorowski), Matysiewicz (46’ Kozikowski), Cybulski (67’ Matysiewicz) – Prusinowski

ROMINTA: Wołos (46’ Suszczewicz) – Koszycki, Korotkiewicz, Safaryan, Waszkiewicz – Dyniszuk (53’ Duran), Piwko, Kułak (60’ Zajączkowski), Roksela – Mościński

Kolejny mecz kontrolny WARMIA rozegra w sobotę 20 lutego w Łomży. Rywalem naszego zespołu będzie IV-ligowy RUCH Wysokie Mazowieckie.

21:48, warmia1924