RSS
wtorek, 28 lutego 2017

Już od jutra rozpoczyna się głosowanie na projekty finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. W okresie od 1 - 8 marca 2017 roku do godziny 11:30 każdy mieszkaniec Grajewa może zagłosować na dwa projekty spośród zgłoszonych. Do głosowania uprawnieni są również młodociani – osoby mające poniżej 13 lat muszą dołączyć do karty do głosowania zgody opiekunów a osoby mające powyżej 13 lat mogą głosować tak jak dorośli.

Nasz Klub zachęca wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza zawodników, ich rodziny, trenerów i kibiców do głosowania na projekt:

BO.2.2017 – Budowa automatycznego systemu nawadniania boisk piłkarskich: Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego i boisko piłkarskie przy klubie HADES.

W ostatnich latach zanotowaliśmy znaczny wzrost liczby osób uprawiających sport i korzystających z obu boisk. Zespoły młodzieżowe MOSiR, zespoły Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo i zespół seniorów naszego Klubu liczą już przeszło 200 zawodników. Ilość meczów i treningów powoduje, że coraz trudniej jest utrzymać w należytym stanie murawy boisk. Wykonanie automatycznego nawadniania zapewni wzrost ich standardu i umożliwi zawodnikom trening w znacznie lepszych warunkach. Spowoduje także znaczne oszczędności wody i czasu koniecznego do podlewania trawy. Podlewanie jej będzie znacznie bardziej efektywne. Proces nawadniania będzie sterowany elektronicznie i umożliwi wykonywanie go w porze nocnej i porannej, co dotychczas było niemożliwe a jest najbardziej właściwe dla pielęgnacji murawy. Dotychczasowy proces nawadniania odbywał się metodą rozciągania po nawierzchni boisk węży strażackich, podłączania ich do hydrantów i podlewania boiska. Jest to sposób dalece nieprofesjonalny, który w dużym stopniu ograniczał się do punktowego zraszania płyty boiska. Brak zachowania czasów odstępów od poszczególnych punktów umieszczenia zraszaczy powoduje „przelanie” murawy, a co za tym idzie murawa boiska staje się niebezpieczna dla zawodników z niej korzystających narażając ich na częste kontuzje. Brak ciągłości zraszania powoduje natomiast wysuszanie trawy i wtedy murawa boiska staje się terenem  suchym i piaszczystym, z którego nie można korzystać w celu przeprowadzenia treningów bądź rozegrania meczów ligowych. System zatem niesie za sobą  szereg zalet. Po pierwsze, oszczędność czasu. Po drugie, ekonomia pieniędzy. Wyposażenie w nowoczesne czujniki zapobiega marnowaniu wody, nie generując zbędnych kosztów.

Na problem z jakością murawy na grajewskim stadionie zwracali nam uwagę działacze PZPN podczas organizacji meczu międzypaństwowego Polska – Białoruś, który odbył się w ubiegłym roku w naszym mieście. Realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego z całą pewnością przyczyni się do organizacji kolejnych ciekawych imprez na terenie naszego miasta.

Kilka informacji technicznych:

Głosujemy od 1 marca 2017r. do 8 marca 2017 r. do godziny 11:30.

Kartę do głosowania osoba głosująca odbiera bezpośrednio przed głosowaniem od osoby upoważnionej do jej wydania w wybranym punkcie wyborczym. Po dokonaniu wyboru zadań wkłada ją do urny.

Punkty wyborcze – urny, znajdują się, w:

1) Sekretariat budynku Urzędu Miasta, ul. Strażacka 6A

Głosujemy w godzinach:

7:30 - 15:30 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek)

7:30 - 17:00 (środa)

2) Hol budynku Grajewskiego Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 20

Głosujemy codziennie w godzinach: 7:30 - 19:30

3) Hol budynku Pływalni Miejskiej, ul. Targowa 11

Głosujemy w godzinach:

6:00 – 22:00 (dni robocze)

10:00 – 22:00 (sobota, niedziela)

Przypominamy Państwu, że mieszkańcy wybierają do realizacji 2 zadania. Jedno zadanie o wartości do 50 tys. zł, drugie zadanie o wartości do 90 tys. zł.

Zapraszamy do głosowania i prosimy o jak najszersze udostępnianie informacji dla swoich znajomych!
12:33, warmia1924
Link Komentarze (1) »
środa, 22 lutego 2017

W minioną sobotę piłkarze WARMII Grajewo rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół uległ 0:1 liderowi Mazowieckiej Ligi Okręgowej – KORONIE Ostrołęka. Niestety, niewiele dobrego da się powiedzieć o grze grajewian w tym spotkaniu. Zespół KORONY objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Wojciecha Skorupkę w 10 minucie, który pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Gieniusza. WARMIA próbowała wyrównać, ale akcje naszego zespołu były zbyt chaotyczne i niedokładne, by poważniej zagrozić bramce doświadczonego Szczechowiaka. Pomimo kilku okazji z obu stron wynik utrzymał się do końca i tym samym WARMIA poniosła drugą porażkę w piątym meczu sparingowym. Na miesiąc przed startem rozgrywek rundy wiosennej IV ligi nasz zespół jest w formie dalekiej od zadowalającej i sporo pracy czeka piłkarzy, aby osiągnąć dyspozycję, która pozwoli osiągać zwycięstwa w lidze.

Nie ma już w naszym zespole testowanego w poprzednich meczach Macieja Kondrackiego, który nie zostanie zawodnikiem WARMII. Zarząd naszego Klubu nie był skłonny spełnić oczekiwań finansowych młodego piłkarza i zagra on wiosną gdzie indziej. Pod uwagę wzięliśmy też dyspozycyjność zawodnika, która ze względu na jego pracę zawodową byłaby mocno ograniczona. Od początku przygotowań z zespołem nie trenuje też Paweł Matysiewicz, który postanowił przerwać treningi, koncentrując się na studiach. W sobotę w barwach naszego zespołu wystąpił 28-letni ofensywny pomocnik Tomasz Dąbrowski – były zawodnik MAZURA Ełk, WISSY Szczuczyn i ZNICZA Biała Piska. Decyzja w sprawie pozostania tego zawodnika w naszym zespole zapadnie w najbliższych dniach. Kontuzjowany w październiku ub. roku Tomasz Dzierzgowski przeszedł niedawno operację kolana. Czeka go jeszcze jeden zabieg i po nim rekonwalescencja. Powrót do gry zawodnika zapowiadany jest dopiero na przełom października i listopada tego roku.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Łomży. Pierwotnie przeciwnikiem naszego zespołu miał być zespół TĘCZY Łyse, występujący w Mazowieckiej IV lidze. Niestety, klub ten boryka się z poważnymi zawirowaniami organizacyjnymi i najprawdopodobniej nie przystąpi do rundy wiosennej rozgrywek. W tej sytuacji sobotnim rywalem WARMII będzie w zastępstwie zespół POJEZIERZA Prostki.

18.02.2017 Łomża,

WARMIA Grajewo – KORONA Ostrołęka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Wojciech Skorupka 10’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki (46’ Dąbrowski), Edison, Arciszewski (60’ Zarzecki), Krupa (73’ Mikucki) – Chyliński (60’ Randzio), Cybulski (65’ Polakowski), Domurat, Randzio (46’ Kozikowski), Stankiewicz – Zubowski (78’ Maciorowski)

KORONA: Szczechowiak – Zięba, Jastrzębski, Cychol, Skorupka – Staszczuk, Górski, Laska, Kowalczyk, Nosek - Zaniewski


 14:56, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lutego 2017

W niedzielę 19 lutego o godzinie 9:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przy ul. Strażackiej odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo w kategorii trampkarzy (dla zawodników z rocznika 2002 i młodszych). Organizatorem i gospodarzem Turnieju jest Akademia Piłkarska WARMII Grajewo w ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie.

W turnieju wystąpi osiem drużyn, które zagrają w systemie „każdy z każdym” (mecz będzie trwał 12 minut, składy pięcioosobowe): SPARTA Augustów, PROMIEŃ Mońki, WŁÓKNIARZ Białystok, MOSP JAGIELLONIA Białystok, PIŁKARSKIE TALENTY Ełk, WISSA Szczuczyn i dwie drużyny WARMII Grajewo (trener Kamil Randzio).

Nasi trampkarze intensywnie trenują przed rundą wiosenną rozgrywek. Niedzielny turniej będzie kolejnym, w którym wezmą udział. W ubiegłą niedzielę ekipa trenera Kamila Randzio wygrała turniej w Augustowie z udziałem takich zespołów jak WŁÓKNIARZ Białystok, SPARTA Augustów, PIŁKARSKIE TALENTY Ełk, WISSA Szczuczyn, VĘGORIA Węgorzewo i NADNARWIANKA Pułtusk.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i dopingowania naszych piłkarskich talentów! Zachęcamy do odwiedzenia grajewskiej hali MOSiR w niedzielę od godziny 9:00.

Na zdjęciu: ekipa trampkarzy Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo z pucharem za zwycięstwo w augustowskim turnieju
22:25, warmia1924
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 lutego 2017

Dwa kolejne mecze kontrolne rozegrali w minionym tygodniu piłkarze WARMII Grajewo. Po dwóch zwycięstwach odniesionych nad MKS Ełk i MRĄGOWIĄ Mrągowo, tym razem grajewianie osiągnęli słabsze wyniki. W środę w Olecku w niezwykle ciężkich warunkach, przy padającym śniegu i sporym mrozie nasza drużyna zmierzyła się z miejscowym zespołem CZARNYCH. Występujący w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej zespół gospodarzy okazał się dość wymagającym rywalem i zwłaszcza w pierwszej połowie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Grająca w mocno eksperymentalnym składzie WARMIA straciła gola po błędzie Edisona. Wyrównującą bramkę zdobył Janusz Stankiewicz, wykańczając świetne podanie Brazylijczyka. W drugiej połowie WARMIA dość mocno przeważała, ale nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Jeden z nielicznych ataków gospodarzy wyprowadził ich na ponowne prowadzenie. Wyrównującą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Mateusz Cybulski. W meczu zadebiutowało dwóch młodych zawodników: Krystian Wójcicki z zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego i Damian Węgrzyn z zespołu juniorów starszych trenera Józefa Matysiewicza. Wójcicki mógł nawet zdobyć gola, ale nieco spóźnił się do dośrodkowania Cybulskiego.

08.02.2017 Olecko,
CZARNI Olecko - WARMIA Grajewo 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Ariel Tusznio 28', 1:1 Janusz Stankiewicz 37', 2:1 Arkadiusz Cichocki 67', 2:2 Mateusz Cybulski 75'

CZARNI: Grygo - M.Cichocki, Wiktorzak, Wasilewski, Bokuniewicz - Wargala, Ariel Tusznio, Karaś, Głódź, Żyliński - Czajko
Grali także: Wasilewski, Marczuk, Niesterow, Czuper, AdamTusznio, Z.Karaś, Jasiński, Sadłowski, A.Cichocki, Dębski.
WARMIA: Sobolewski - Krupa (80' Sielawa), Edison, Arciszewski, Stankiewicz - Mikucki (60' Wójcicki), Domurat, Cybulski, Polakowski (73' Węgrzyn), Randzio - Staniszewski (65' Kozikowski)

W sobotnie południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży WARMIA zagrała z III-ligowym ŁKS 1926. Łomżanie świetnie prezentują się w tegorocznych sparingach. Mecz z WARMIĄ był ich piątym meczem kontrolnym z których wygrali trzy: 5:0 z KORONĄ Ostrołęka, 9:1 z BUGIEM Wyszków i 3:1 z PODLASIEM Biała Podlaska oraz ponieśli jedną porażkę 0:1 z OLIMPIĄ Zambrów. Nasi zawodnicy nie mieli w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia. ŁKS 1926 przeważał i zasłużenie wygrał 2:0. Wynik został ustalony już przed przerwą po bramkach Rafała Maćkowskiego i Krzysztofa Dąbkowskiego. Sobotni mecz był bodaj najsłabszym występem WARMII w czterech dotąd rozegranych sparingach. Nie stwarzaliśmy okazji bramkowych, graliśmy chaotycznie, niedokładnie i zbyt wiele dawaliśmy pograć ŁKS-owi.

11.02.2017 Łomża,
ŁKS 1926 Łomża - WARMIA Grajewo 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski 32', 2:0 Krzysztof Dąbkowski 40' (rzut wolny)

ŁKS 1926:Lipiec (46’Wienczatek) – Kamienowski (60′ Cendrowski), Melao (30′ testowany), Wasiulewski (60’Ł.Świderski), Dąbkowski (60′ Ramotowski) – Gałązka (46′ Grabowski), Brzozowski, Kacprzyk, Maćkowski (60’Kaseja) – Drażba (30′ testowany), Tarnowski (46’Olesiński)
WARMIA: Gieniusz (46' Sobolewski) - Krupa, Edison, Arciszewski, Stankiewicz - Mikucki (55' Staniszewski), Cybulski (85' Maciorowski), Kozikowski (65' Sielawa), Kondracki (60' Zarzecki), Randzio (46' Polakowski) - Zubowski (55' Chyliński)

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Kolejny mecz WARMIA rozegra w najbliższą sobotę. Tym razem na gościnnym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży zmierzymy się z liderem Mazowieckiej Ligi Okręgowej - KORONĄ Ostrołęka.
23:09, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 lutego 2017

W swoim drugim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w Łomży MRĄGOWIĘ Mrągowo 2:1. Mecz dwóch IV-ligowców - wicelidera grupy podlaskiej z dziewiątym zespołem grupy warmińsko – mazurskiej nie był pasjonującym widowiskiem. W grajewskim zespole pod nieobecność dziewięciu zawodników swoją szansę gry otrzymali młodzi piłkarze – w składzie WARMII wyszło na boisko aż siedmiu„młodzieżowców”. Kontuzje, praca zawodowa i inne przypadki sprawiły, że na sobotni mecz WARMIA pojechała w zaledwie 12-osobowym składzie. Listę nieobecnych tworzyli tym razem: Arciszewski, Matysiewicz, Mirva, Kozikowski, Chyliński, Dzierzgowski, Randzio, Zubowski i Górski. Pomimo eksperymentalnego składu nasz zespół prezentował się zupełnie nieźle, tocząc wyrównaną grę z zespołem z Mrągowa. Dopiero pod koniec pierwszej części gry rywale uzyskali przewagę a jej efektem był gol Skrzęty, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i biernej postawie naszej defensywy strzałem głową zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do WARMII. Kilka chwil po rozpoczęciu gry sfaulowany w polu karnym został Maciej Kondracki. Do wykonania „jedenastki” podszedł bardzo dobrze grający w tym meczu Mateusz Cybulski, ale jego mocny strzał trafił w poprzeczkę bramki rywali. W 55 minucie ładna akcja Cybulskiego lewą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne, skąd obrońca MRĄGOWII Kowalski próbując wybić piłkę trafił do własnej bramki. Kwadrans przed końcem meczu zdecydowanie przeważająca w drugiej połowie WARMIA zdobyła gola, którego autorem był Marcin Mikucki.

Choć mecz nie stał na najwyższym poziomie, to należą się naszym zawodnikom słowa pochwały za kilka naprawdę dobrych akcji i ambitną grę do końca spotkania. Kolejne spotkanie WARMIA zagra w najbliższą środę w Olecku, gdzie o 18:30 zmierzy się z zespołem CZARNYCH Olecko. W sobotę 11 lutego o godzinie 12:00 nasi piłkarze zagrają w Łomży z ŁKS 1926.

04.02.2017 Łomża,
WARMIA Grajewo - MRĄGOWIA Mrągowo 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Skrzęta 42', 1:1 Sebastian Kowalski (samobójcza) 55', 2:1 Marcin Mikucki 75'

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Mikucki, Edison, Zarzecki, Krupa – Staniszewski, Domurat, Cybulski, Polakowski, Stankiewicz – Kondracki

MRĄGOWIA: Lubowiecki – Kowalski (75’ Miąsko), Michałowski (46’ Mikulak), Szumski, Glinka (46’ Kowalewski) – Skrzęta (46’ Pawłowski), Spirydon (75’ Fabisiak), Sobótka (46’ Kundo), Rusiecki, Walczuk (46’ Ślusarek) – Lubak (46’ Chapko)

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

21:08, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 lutego 2017

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY AKADEMII – ROCZNIKI 2003-2010

Akademia Piłkarska WARMII Grajewo ogłasza nabór uzupełniający dla chłopców z roczników 2003-2010.

Szanowni Rodzice!

Jeśli chcecie zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój psychofizyczny, świetną zabawę, naukę sportowej rywalizacji i zasad fair play poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej – w tym obecnych zawodników IV-ligowej WARMII Grajewo - dołączcie do przeszło setki zadowolonych Rodziców, których dzieci od marca 2013 roku biorą udział w zajęciach Akademii.

Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo powstała w listopadzie 2012 roku decyzją  obecnego Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo, który zapragnął wypełnić lukę w szkoleniu piłkarskim młodzieży w naszym mieście, powstałą wskutek dwuletniej przerwy w dokonywaniu naboru do kolejnych roczników w grupach szkolonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie. Pomysł Zarządu spotkał się z entuzjazmem młodych adeptów futbolu oraz ich rodziców. Od marca 2013 roku w treningach wzięło udział łącznie niemal 200 chłopców z roczników 2002 – 2010 z Grajewa, Prostek i innych okolicznych miejscowości. Obecnie funkcjonują cztery grupy rocznikowe: 2003/2004 (trener Kamil Randzio), 2005/2006 (trener Jarosław Turowski), 2007/2008 (trenerzy Daniel Tuzinowski i Mateusz Cybulski) oraz 2009/2010 (trener Jakub Lasota). W czterech grupach co najmniej dwa razy w tygodniu trenuje średnio niemal 120 chłopców. W sezonie 2016/2017 do rozgrywek organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku zgłosiliśmy 5 zespołów, które udanie reprezentują Klub i miasto Grajewo w ligach młodzieżowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w treningach piłki nożnej. Akademia zapewnia młodym adeptom piłkarskim treningi pod okiem wykształconych trenerów, udział w zawodach i turniejach, wyjazdy na obozy piłkarskie i przyjazną atmosferę.

Kontakt bezpośrednio z trenerami grup:

ROCZNIK 2003-2004         Kamil Randzio – tel. 514 957 525

ROCZNIK 2005-2006         Jarosław Turowski – tel. 514 154 783

ROCZNIK 2007-2008          Daniel Tuzinowski – tel. 514 375 076

                                        Mateusz Cybulski – tel. 570 091 815

ROCZNIK 2009-2010          Jakub Lasota – tel. 505 176 119

Serdecznie zapraszamy na zajęcia piłkarskie!

Zespół z rocznika 2003/2004Zespół z rocznika 2005/2006

Zespół z rocznika 2007/2008

Zespół z rocznika 2009/2010

21:47, warmia1924
Link Dodaj komentarz »