RSS
piątek, 21 listopada 2014
Ze względu na warunki atmosferyczne planowany na sobotę 22 listopada mecz WARMIA Grajewo – FINISHPARKIET DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie został odwołany. Decyzja została podjęta dziś późnym popołudniem przez Wydział Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku, który prowadzi rozgrywki III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej. Zaplanowany przez Podlaski Z.P.N. kolejny termin rozegrania meczu to 7 marzec 2015 roku.
Po opadach śniegu boisko w Grajewie pokryte jest około 5-6 cm warstwą mokrego śniegu, pod którą zalega błoto pośniegowe. Z tego względu niemożliwe jest odśnieżanie murawy, ponieważ groziłoby to jej uszkodzeniem. W tej sytuacji nasz Klub po konsultacji z kierownictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie (właścicielem obiektu) wystąpił do WG Podlaskiego Z.P.N. z wnioskiem o odwołanie spotkania.

Wszystkich Kibiców wybierających się na mecz przepraszamy za zmianę terminu.
Na zdjęciach boisko w Grajewie w piątek 21 listopada o godzinie 15:00.
19:03, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 listopada 2014

Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne prawdopodobne jest odwołanie sobotniego meczu pomiędzy WARMIĄ Grajewo a FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie. Decyzja w tej sprawie zapadnie w piątek około godziny 15:00. Na zdjęciach przedstawiamy stan boiska o godzinie 14:00 w czwartek. Warstwa śniegu ma około 5 cm. Ze względu na błoto pośniegowe ewentualne odśnieżanie nawierzchni groziłoby uszkodzeniem murawy. Według prognoz jutro i w sobotę niestety ma nadal padać.


14:25, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 listopada 2014

Wszystko się kiedyś kończy… W sobotę 22 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w przeniesionej na jesień drugiej kolejce spotkań rundy wiosennej sezonu 2014/2015 III ligi z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie. Będzie to ostatni tegoroczny mecz WARMII. Aby przybliżyć zespół naszych rywali w tym miejscu warto przytoczyć tekst, jakim zapowiadałem sierpniowy mecz obu zespołów:

„Siedem lat minęło od ostatniego meczu obu drużyn. Przez te lata grajewski zespół cały czas występował w III lidze a piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zwiedzali niższe klasy rozgrywkowe (trzy sezony w Klasie Okręgowej i trzy w IV lidze). W ubiegłym sezonie zajęli zaledwie szóstą pozycję w IV lidze warmińsko – mazurskiej, ale… awansowali do III ligi. Jak to się stało? Otóż doszło do fuzji tego klubu z przeżywającym ogromne kłopoty finansowe BARKASEM Tolkmicko. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy klubami to właśnie DRWĘCA w nowym sezonie występuje w III lidze. Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej zaakceptował fuzję i tym samym zespół z Nowego Miasta Lubawskiego znów gra na tym poziomie rozgrywek. Po raz pierwszy DRWĘCA awansowała do III ligi (złożonej wówczas z czterech a nie jak obecnie z dwóch województw) w 2003 roku. Po zaledwie dwóch sezonach gry na trzecioligowym poziomie piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego awansowali do II ligi. Ten awans był wielkim sukcesem DRWĘCY i jej ówczesnego sponsora pana Zygmunta Dąbrowskiego. Niemal 10 lat później wrocławska prokuratura ujawniła kulisy wywalczenia tego awansu… Można zapoznać się z nimi pod adresem: http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013/10/akt-oskarzenia-ws-22-lista-ustawionych.html  W II lidze nasi najbliżsi rywale grali tylko jeden rok - w sezonie 2005/2006 zajmując ostatnia pozycję w tabeli. Po spadku z II ligi DRWĘCA pograła w III lidze półtora sezonu. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2007/2008 zespół z powodu katastrofalnej sytuacji finansowej został wycofany z rozgrywek.

Po kilku latach „odpoczynku” od piłki pan Dąbrowski wraca do futbolu na poziomie III ligowym – został dyrektorem sportowym DRWĘCY, która znów nazwała się FINISHPARKIET DRWĘCA. Pan Dąbrowski odpowiada też w klubie za kontakty z mediami. Trenerem zespołu został doskonale znany i pamiętany w Grajewie Piotr Zajączkowski – w latach 2002-2005 najpierw zawodnik a później także grający trener naszego Klubu. Po fuzji z BARKASEM do klubu z Nowego Miasta Lubawskiego transferowano aż… PIĘTNASTU zawodników! Kadrę zespołu trenera Zajączkowskiego zasilili: bramkarz Krystian Paprocki (GKS Bełchatów), obrońcy: Krzysztof Dąbkowski  (START Działdowo), Damian Kostkowski (BARKAS Tolkmicko), Grzegorz Naczas (HURAGAN Morąg), Oskar Osika (START Działdowo), pomocnicy: Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec), Jakub Sierzputowski (START Działdowo), Arkadiusz Kuciński (CALISIA Kalisz), Grzegorz Domżalski (START Warlubie), Łukasz Kuśnierz (PŁOMIEŃ Ełk), napastnicy: Krystian Oleszko (START Działdowo), Paweł Piceluk (WARTA Poznań), Michał Miller (MKS Korsze), Marcin Derkowski (JEZIORAK Iława), Michał Piceluk (CARTUSIA Kartuzy). Ufff…. Tak wielka aktywność na rynku transferowym i kilku niezwykle mocnych jak na III ligę zawodników (P.Piceluk, Domżalski, Miller, Naczas, Kuśnierz) wskazuje na to, że DRWĘCA chce walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Zdaniem wielu fachowców jest jednym z faworytów rozgrywek w tym sezonie.”

Tyle tekstu z sierpnia, który wcale nie stracił na aktualności. Przedsezonowe prognozy potwierdziły się. Podopieczni trenera Zajączkowskiego zajmują po osiemnastu seriach spotkań trzecie miejsce w tabeli i walczą o awans do II ligi wraz z OMLIMPIAMI z Zambrowa i Elbląga. W ostatniej kolejce nasi sobotni rywale pokonali u siebie ZNICZ Biała Piska 2:1 po bramkach Pawła Piceluka i Łukasza Kuśnierza. W sierpniu w Nowym Mieście Lubawskim DRWĘCA wysoko pokonała osłabioną w tym meczu kadrowo WARMIĘ 4:0. Trudno marzyć o rewanżu i tak wysokim zwycięstwie, ale warto wierzyć, że dobrze ostatnio prezentującą się WARMIĘ stać na urwanie punktów zdecydowanemu faworytowi.

Zapraszamy Państwa serdecznie na ostatni tegoroczny mecz WARMII. Początek w sobotę o godzinie 13:00.

W dotychczasowych meczach pomiędzy obiema drużynami padły następujące wyniki:

SEZON 2003/2004

05.10.2003 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:0

22.05.2004 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Wróbel 32’ – Łukasz Połoszczak 19’, Paweł Strózik 44’

SEZON 2004/2005

09.10.2004 WARMIA Grajewo - DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 1:0

Bramka: Maksym Mirva 90

07.05.2005 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie - WARMIA Grajewo 1:0

Bramka: Grzegorz Domżalski 74’

SEZON 2006/2007

16.09.2006 WARMIA Grajewo - DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:1

Bramka: Krzysztof Filipek 70’

05.05.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Tomasz Zakierski 11’, Krzysztof Filipek 90’ (rzut karny) - Rafał Onofryjuk 85’, Maksym Mirwa 90’

SEZON 2007/2008

25.08.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie - WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2014/2015

17.08.2014 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 4:0

Bramki: Arkadiusz Kuciński 28', Michał Miller 39', Kacper Jagłowski 65' (gol samobójczy), Paweł Piceluk 66'

Razem: 8 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 remisy i 3 wygrane DRWĘCY. Bilans bramkowy: 5 – 9.

Planujemy tradycyjną relację tekstową z przebiegu sobotniego spotkania pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

23:45, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W sobotę 15 listopada w pierwszym meczu… rundy wiosennej sezonu 2014/2015 WARMIA Grajewo po bardzo dobrym występie zremisowała z silnym zespołem HURAGANU Morąg 1:1. Ten wynik to duże osiągnięcie skazywanej na pożarcie naszej drużyny, która w Morągu po raz kolejny wystąpiła w mocno osłabionym składzie bez kontuzjowanych Wojciecha Koszczuka, Tomasza Dzierzgowskiego, Piotra Chylińskiego i Pawła Górskiego. Gospodarze, którzy w ubiegły wtorek pokonali u siebie 3:1 ZNICZA Biała Piska i w tabeli są sporo wyżej niż WARMIA od początku meczu mocno zaatakowali. W 6 minucie po stracie piłki  Rafała Kozikowskiego w środkowej strefie boiska podanie trafiło w nogi Śnieżawskiego, który wykazał się refleksem szybko opanowując piłkę i zdobywając prowadzenie dla HURAGANU. Ostatni kwadrans pierwszej połowy meczu przyniósł wyraźną przewagę WARMII. Po kilku niewykorzystanych okazjach dwie minuty przed przerwą najniższy i najmłodszy zawodnik na boisku 17-letni Mateusz Cybulski strzałem głową wykończył bardzo dobrą akcję grajewian i dośrodkowanie Sypytkowskiego. Jak się okazało gole w tym meczu skończyły się, ale na brak emocji kibice nie narzekali do końca spotkania. W drugiej połowie nasz zespół znów grał bardzo dobrze i dominował na boisku. Niestety, nie udało się zdobyć zwycięskiego gola, ale wynik remisowy jest bardzo dobrym rezultatem WARMII, która rozegrała bardzo dobry mecz, po którym z wielkim uznaniem wypowiadali się o grze naszego zespołu kibice i działacze HURAGANU. Nawiasem mówiąc tak świetnego i sympatycznego przyjęcia z jakim zawsze spotykamy się w Morągu nie ma bodaj nigdzie indziej. Obiektywni kibice z szacunkiem wyrażający się o naszym zespole, grono działaczy, którzy ze szczerą sympatią odnosili się do naszej ekipy – to wszystko było skrajnie odmienne niż we wtorkowym meczu w Korszach, gdzie tamtejsi „kibice” lżyli przez niemal całe spotkanie naszych piłkarzy…. Jak widać można zachować się z klasą. Do dobrej atmosfery tego meczu dostroił się też sędzia Dariusz Rudziński z Nidzicy, który bezbłędnie prowadził zawody.

Relacja z meczu na stronie HURAGANU pod adresem: http://www.huraganmorag.pl/news.php?readmore=509

Kolejny mecz WARMII planowany jest na sobotę 22 listopada. W Grajewie o godzinie 13:00 nasz zespół zmierzy się z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.

Zapis relacji tekstowej ze spotkania w Morągu:

1' Rozpoczynają gospodarze

2' Pierwsza akcja morążan i mamy rzut rożny dla gospodarzy

2' Po dośrodkowaniu trochę zamieszania w polu karnym i ponownie korner dla HURAGANU

4' Po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza

4' Rzut rożny dla WARMII

5' Dośrodkowanie i wybija piłkę poza pole karne obrońca gospodarzy

6' GOL dla HURAGANU. 1:0 Tomasz Śnieżawski. Głupia strata piłki Rafała Kozikowskiego, strzał jednego z zawodników gospodarzy trafia w... Śnieżawskiego, który opanował piłkę i z pola karnego pokonał Gieniusza :(

7' Z rzutu wolnego wrzucił piłkę Cybulski, ale Dzikowski łapie piłkę

12' Świetna okazja WARMII - z lewej strony mocno dośrodkował Kamil Randzio przed bramkę Dzikowskiego, ale Mikucki spóźnił się do piłki

15' Z rzutu wolnego dośrodkował Chiliński i było niebezpiecznie pod naszą bramką - Gieniusz minął się z piłką i jest rzut rożny dla HURAGANU

16' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nasz bramkarz łapie piłkę

21' Dobra akcja WARMII, ale Cybulski zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i w rezultacie stracił piłkę

23' Rzut wolny dla WARMII z 17 metrów od bramki HURAGANU

24' Zubowski strzela zbyt lekko i Dzikowski nie ma żadnych problemów z obroną tego strzału

26' Trzeba przyznać, że nasz zespół choć przegrywa 0:1 gra dziś całkiem dobry mecz i to pomimo poważnie osłabionego składu

32' Rzut rożny dla HURAGANU

33' Po dośrodkowaniu gospodarze utrzymują się przy piłce i po chwili mają drugi rzut rożny

34' Kolejny korner dla morążan i po chwili bardzo niecelny strzał głową zawodnika HURAGANU

35' Dobra akcja WARMII i ładny, ale jednak niecelny strzał Mateusza Cybulskiego ponad poprzeczką

37' Znów strzał WARMII - tym razem Kozikowski i niestety niecelnie

38' Dobra akcja WARMII - strzał Zubowskiego odbił w polu karnym jeden z obrońców HURAGANU, po czym piłka trafiła do Sypytkowskiego a ten natychmiast uderzył jednak piłka trafiła prosto w ręce bramkarza. Szkoda, że Paweł nie zauważył stojącego obok Kamila Randzio, który był w lepszej sytuacji

42' Bardzo groźnie pod bramką HURAGANU - po ładnej akcji WARMII strzela Kozikowski, tym razem płasko po ziemi, ale piłka minimalnie mija słupek!

43' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Mateusz Cybulski. Świetna akcja naszego zespołu. Strzelał Zubowski z prawej strony pola karnego, Dzikowski odbił piłkę, przejął ją Sypytkowski który ładnie dośrodkował a najniższy na boisku Mateusz Cybulski precyzyjną "główką" umieścił piłkę w siatce! Należała się ta bramka dla naszego zespołu, bo od kilku ładnych minut gramy bardzo dobrze!

45' Koniec pierwszej połowy meczu w Morągu. Remisujemy 1:1!

46' Rozpoczynają nasi piłkarze. Mamy jedną zmianę - za Marcina Mikuckiego wszedł na boisko Daniel Tuzinowski

47' Faul Adama Lekenty i żółta kartka dla naszego zawodnika. Rzut wolny dla HURAGANU z prawej strony naszego pola karnego

48' Po dośrodkowaniu mamy rzut rożny dla gospodarzy

49' Po rzucie rożnym przejmujemy piłkę

49' Dobra akcja WARMII, ale w ostatniej chwili piłka odskoczyła Zubowskiemu i jego podanie nie znalazło adresata 

55' Jak na razie dobrze prezentują się nasi piłkarze w drugiej połowie. Utrzymujemy się przy piłce i gramy jak równy z równym z silnym zespołem gospodarzy

60' Rzut wolny dla WARMII - po dośrodkowaniu strzał głową Domurata obok bramki Dzikowskiego

61' Znakomita okazja HURAGANU - rozklepali naszą obronę piłkarze gospodarzy i Bogdziewicz w doskonałej sytuacji strzela z bliska na bramkę, ale Gieniusz fantastycznie broni!

63' Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Rafała Kozikowskiego tuż obok bramki HURAGANU!

66' Świetna okazja WARMII - Tuzinowski zagrał do Sypytkowskiego, a ten podał do Zubowskiego którego strzał odbija Dzikowski, ale nie było komu dobić piłki do bramki!

67' Rzut rożny dla WARMII ale szybko tracimy piłkę

68' Żółta kartka dla Pawła Matysiewicza

72' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne

74' Kolejny korner dla HURAGANU i znów wybijamy szybko piłkę

75' Było groźnie - strzał głową Śnieżawskiego tuż obok naszej bramki!

76' Dobra akcja WARMII i mocny strzał Sypytkowskiego obok bramki Dzikowskiego

79' Kapitalny strzał Kozikowskiego! Piłka skozłowała przed bramką i cudem Dzikowski wybił ją ponad poprzeczkę!

79' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu nasi rywale wybijają piłkę poza pole karne

81' Żółta kartka dla Jakuba Lipki za faul na Jagłowskim

82' Znów rzut rożny dla WARMII - źle rozgrywamy piłkę po rzucie rożnym

87' Strzał zawodnika HURAGANU obok naszej bramki

90' Dwie minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Zmiana w WARMII - za rozgrywającego świetny mecz Cybulskiego wchodzi Marcin Baczewski

90' + 2' KONIEC meczu. Po bardzo dobrej grze remisujemy w Morągu 1:1 i zdobywamy niezwykle cenny punkt. Brawa dla naszych chłopaków!

Warto podkreślić doskonałą atmosferę tego meczu stworzoną przez klub z Morąga. Aż trudno uwierzyć, że można przyjmować zespół gości tak inaczej niż w Korszach, gdzie trybuny obrażały naszych piłkarzy przez całe spotkanie. Dziękujemy gospodarzom!

15.11.2014 Morąg, Stadion Miejski

HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Śnieżawski 6', 1:1 Mateusz Cybulski 43'

HURAGAN: 1.Dzikowski - 15.Nawrocki, 13.Lipka (Kpt), 17.Bobek, 11.Przybylski - 19.Czorniej, 8.Kierstan, 20.Galik, 9.Chiliński, 6.Bogdziewicz - 5.Śnieżawski

REZERWA: 12.Marszałek - 4.Boczko, 18.Kadylak, 2.Krajewski

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 18.Jagłowski, 13.Lekenta - 4.Mikucki (46' 16.Tuzinowski), 19.Cybulski (90' 7.Baczewski), 20.Matysiewicz, 10.Kozikowski, 9.Sypytkowski - 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski -  16.Tuzinowski, 15.Koszczuk, 7.Baczewski

Sędzia: Dariusz Rudziński (Olsztyn)

Żółte kartki: Lipka (HURAGAN), Lekenta, Matysiewicz (WARMIA)

Widzów: 80


Gol Mateusza Cybulskiego (z prawej) dał WARMII remis w Morągu.22:24, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2014

W 2008 roku Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reorganizacji rozgrywek III ligi. Stała się ona czwartym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Po reorganizacji WARMIA Grajewo znalazła się w grupie podlasko - warmińsko - mazurskiej. Warto podkreślić, że nasz Klub jest jednym z zaledwie trzech, które nieprzerwanie występują na tym poziomie rozgrywkowym już siódmy sezon! Obok WARMII są to HURAGAN Morąg i START Działdowo. Z obecnych zawodników WARMII w kadrze zespołu w sezonie 2008/2009 byli: Krzysztof Gieniusz, Paweł Górski, Kamil Randzio, Paweł Matysiewicz, Rafał Kozikowski, Daniel Tuzinowski i Piotr Chyliński.

Oto tabela podsumowująca rozgrywki w naszej III lidze od sezonu 2008/2009 do dziś:


Źródło: 90minut.pl

00:23, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2014

W rozgrywkach III ligi wiosna zaczyna się już w najbliższą sobotę. Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne w weekend 15/16 listopada rozegrana zostanie 18 kolejka spotkań. Piłkarze WARMII Grajewo w sobotę zmierzą się w Morągu z tamtejszym HURAGANEM. Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00. Zakończoną w miniony wtorek rundę jesienną rozgrywek podopieczni trenera Czesława Żukowskiego zakończyli na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. W ostatnim meczu HURAGAN pokonał u siebie ZNICZ Biała Piska 3:1 po dwóch golach Jakuba Lipki i jednym Tomasza Śnieżawskiego. Co ciekawe morążanie przegrywali do 68 minuty 0:1 i trzy zwycięskie gole zdobyli po usunięciu z boiska przez sędziego zawodnika ZNICZA Wojciecha Łapińskiego. HURAGAN jest jednym z trzech klubów, które od początku istnienia III ligi w obecnej formie (sezon 2008/2009) nieprzerwanie występują na tym poziomie. Dwa pozostałe to START Działdowo i WARMIA Grajewo.

Oto bilans III-ligowych spotkań obu zespołów:

SEZON 2008/2009

04.10.2008 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 0:1

Bramka: Daniel Komorowski 42'

09.05.2009 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 2:1

Bramki: Tomasz Włodarczyk 48', George Kukoya Gilmore 79' - Paweł Strózik 16'

SEZON 2009/2010

15.08.2009 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 0:0

27.03.2010 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 0:2

Bramki: Marcin Strzeliński 28', Mariusz Milczarek 36'

SEZON 2010/2011

28.08.2010 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:1

Bramki: Daniel Tuzinowski 89' - Andrzej Jaroń 40'

09.04.2011 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 1:0

Bramka: Kamil Mędrzycki 90' (rzut karny)

SEZON 2011/2012

29.10.2011 HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 0:0

09.06.2012 WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 0:3

Bramki: Mateusz Czorniej 6’, Jakub Błażewicz (dwie) 38’, 77’ 

SEZON 2012/2013

03.11.2012 HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 1:0

Bramka: Rafał Gagat 74’

15.06.2013 WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 1:3

Bramki: Rafał Kozikowski 55' (rzut wolny) - Piotr Żórański 18', Radosław Stefanowicz 38', Krzysztof Filipek 81'

SEZON 2013/2014

24.08.2013 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 3:1

Bramki: Artur Naczas 21' (rzut karny), Krzysztof Filipek 52', Daniel Chiliński 71' -  Marcin Arciszewski 7'

15.03.2014 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:0

Bramka: Łukasz Domurat 76'

SEZON 2014/2015

08.08.2014 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 3:2

Bramki:  Tomasz Dzierzgowski (dwie) 48' (rzut karny), 90’ , Paweł Sypytkowski 79'  - Tomasz Śnieżawski 60', Artur Naczas (rzut karny) 85'

Razem 13 spotkań, 7 zwycięstw HURAGANU, 3 remisy, 3 zwycięstwa WARMII. Bramki: 10-17 na korzyść zespołu z Morąga.

Wygrana w Korszach bardzo poprawiła nastroje w naszym zespole. Choć każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest HURAGAN to nasz zespół postara się o niespodziankę. Niestety, skład WARMII znów będzie mocno osłabiony. Zabraknie w Morągu Wojciecha Koszczuka, Pawła Górskiego, Tomasza Dzierzgowskiego i Piotra Chylińskiego, którzy są kontuzjowani. Na szczęście nikt nie musi pauzować za kartki.

Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji z meczu pod adresem http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 13:00.
23:39, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. To niezwykle ważny dzień dla mieszkańców naszego miasta oraz dla przyszłości Klubu Sportowego WARMIA Grajewo, który już od 90 lat jest jednym symboli Grajewa. Jedną z jego najcenniejszych, najbardziej trwałych marek. Ten Klub to tysiące osób – kibiców, zawodników, trenerów i działaczy sportowych, którzy od niemal wieku tworzą więź miasta z Klubem. W wielu miejscach w Polsce, dla wielu ludzi miasto Grajewo jest kojarzone właśnie z WARMIĄ. Ze względu na trwały związek z miastem udział w wyborach samorządowych jest obowiązkiem każdego kibica i sympatyka WARMII. Środki przekazywane przez samorząd dla naszego Klubu są dla WARMII podstawą egzystencji. Klub korzysta z infrastruktury sportowej naszego miasta. W tej sytuacji to jakich wybierzemy radnych miasta, powiatu oraz burmistrza będzie kluczowe dla kolejnych czterech lat funkcjonowania Klubu. Dla dobra około 150 zawodników obecnie trenujących w naszym Klubie od żaków do seniorów potrzebujemy stabilności oraz zasad, które będą budujące a nie destrukcyjne. Apelujemy o poparcie dla kandydatów czynnie wspierających nasz Klub i o rozwagę podczas głosowania.

W tegorocznych wyborach zdecydowało się wziąć udział trzech członków Zarządu naszego Klubu:

- Prezes Zarządu Marek Senderacki, kandydujący do Rady Powiatu z Komitetu Wyborczego Wyborców „Współpraca Dla Grajewa” – pozycja nr 10


- Wiceprezes Zarządu Krzysztof Piekarski, kandydujący do Rady Miasta z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Okręg nr 16


- Wiceprezes Zarządu Wojciech Nietupski, kandydujący do Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców „Współpraca Dla Grajewa” – Okręg nr 14


Gorąco zachęcamy Państwa do czynnego udziału w wyborach i prosimy o głosy dla kandydatów wywodzących się z naszego Klubu.

Z góry Państwu dziękujemy za okazane zaufanie.

Zarząd K.S. WARMIA Grajewo23:21, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 listopada 2014

W piątek 7 listopada w Grajewskiej Izbie Historycznej najmłodsi wychowankowie Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo oraz zawodnicy zespołu seniorów i przedstawiciele Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo uczestniczyli w otwarciu wystawy dotyczącej naszego Klubu w 90-tą rocznicę jego powstania. Wystawa przygotowana przez Grajewską Izbę Historyczną we współpracy z naszym Klubem przedstawia zarys długiej historii WARMII. Przewodnik muzealny GiH pan Maciej Grabowski zapoznał najmłodszych zawodników z historią Klubu w którym rozpoczynają swoją piłkarską przygodę. Udział najmłodszych w otwarciu wystawy to pomysł Zarządu Klubu mający na celu przybliżenie dzieciom Klubu oraz jego ważnej roli w życiu i historii naszego miasta. Gorąco zachęcamy kibiców i mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia Grajewskiej Izby Historycznej i zapoznania się z wystawą.
22:31, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Niezwykle cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze WARMII Grajewo w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgrywanym w Korszach. Grajewianie pokonali gospodarzy 2:1. Do spotkania WARMIA przystąpiła bez trzech podstawowych zawodników. Zabrakło Pawła Górskiego, Tomasza Dzierzgowskiego i Wojciecha Koszczuka, którzy są kontuzjowani. Gospodarze, którzy traktowali ten mecz jako spotkanie o „6 punktów” od początku mocno zaatakowali. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie MKS stworzył sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola. Nasi piłkarze przez pierwsze pół godziny meczu rzadko zbliżali się w okolice pola karnego rywali i razili niedokładnymi zagraniami i prostymi stratami piłki. Jak to jednak często bywa w futbolu niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 28 minucie praktycznie pierwsza akcja WARMII przyniosła rzut karny po faulu bramkarza MKS na szarżującym Zubowskim. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym Sypytkowskiego Piotr Chyliński precyzyjną „główką” podwyższył na 2:0 dla WARMII. W drugiej połowie gospodarze desperacko atakowali, ale kilka kontrataków WARMII powinno było zakończyć się kolejnymi golami. Niestety, celowniki naszych zawodników były bardzo zawodne… Podobnie jak w pierwszej połowie na gospodarzach tak i na WARMII zemściło się nie wykorzystanie znakomitych sytuacji. W 68 minucie Trafarski sprytnie wykorzystał błąd naszej defensywy i bramkarza. Ostatnie 20 minut meczu to twardy i emocjonujący bój o cenne dla obu zespołów punkty. Zwycięsko wyszli z niego nasi piłkarze. Tym samym rundę jesienną WARMIA kończy na 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów i sześcioma punktami przewagi nad strefa spadkową.

W związku ze sprzyjającą sytuacją pogodową w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. W sobotę 15 listopada o godzinie 13:00 WARMIA zmierzy się w Morągu z HURAGANEM. Ostatni mecz nasi piłkarze zagrają w sobotę 22 listopada o 13:00 w Grajewie z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.

Zapis relacji z meczu w Korszach:

1' Rozpoczyna WARMIA

4' Groźna akcja Trafarskiego, ale spokojna interwencja naszej obrony i wznawia grę Gieniusz

7' Bardzo dobra sytuacja gospodarzy zakończona strzałem Kozłowskiego, który świetnie wybija ponad bramkę Gieniusz

7' Pierwszy rzut rożny dla MKS - po dośrodkowaniu bardzo nieudany strzał ponad naszą bramką

8' Od pierwszej minuty gospodarze atakują naszą bramkę, ale póki co mądrze i skutecznie powstrzymujemy te ataki

11' Znów było niebezpiecznie - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Trafarski skoczył wyżej niż Lekenta ale jego strzał głową ominął naszą bramkę

16' Próbujemy wyprowadzać akcje, ale za każdym razem psujemy podania i gospodarze przejmują piłkę

18' Trudno zliczyć proste straty piłki naszych zawodników.  W pierwszym kwadransie gry było ich mnóstwo

20' Indywidualna akcja Rokseli i bardzo groźny strzał w długi róg naszej bramki - na szczęście dla nas piłka mija słupek

21' Znów bardzo groźnie w naszym polu karnym - ostre dośrodkowanie (strzał?) Kozłowskiego i na nasze szczęście żaden z zawodników MKS nie zdążył do piłki

22' Rzut rożny dla WARMII - bardzo nieudane dośrodkowanie i piłka poza bramką Zięby

24' Póki co jest to bardzo zły mecz w naszym wykonaniu :( Nie stworzyliśmy ŻADNEJ akcji podbramkowej i na dobrą sprawę nie było nas w polu karnym MKS. Bramkarz gospodarzy spokojnie może udać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie po zasiłek dla bezrobotnych

26' Zubowski urwał się obrońcom po podaniu Matysiewicza i został sfaulowany w polu karnym przez Ziębę! Rzut karny dla WARMII!

26' Żółta kartka dla Zięby

28' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski. Pewna egzekucja rzutu karnego i prowadzimy w Korszach 1:0! :)

34' Teraz mieliśmy wielkie szczęście! Sawicki był sam przed bramką Gieniusza ale w 100% sytuacji strzelił ponad poprzeczką!

35' Zespół z Korsz dobrze wygląda w grze ofensywnej, ale obrona gospodarzy gubi się w prostych sytuacjach i wielka szkoda, że nie potrafimy z tego skorzystać poza jedną okazją po której mieliśmy rzut karny

41' Żółta kartka dla Cylińskiego za faul na naszym zawodniku

43' A w Korszach bez zmian - koncert wyzwisk na trybunach w stosunku do naszych zawodników

44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:2 Piotr Chyliński! Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Sypytkowski w pole karne MKS - świetnie wyskoczył Piotr Chyliński i piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka i wpadła do bramki! Prowadzimy 2:0 w Korszach!

45' + 2' Koniec pierwszej połowy przedłużonej przez sędziego o dwie minuty. W końcówce mnożyły się na boisku faule i gra stała się ostra.

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

47' Za faul żółtą kartką został ukarany Paweł Matysiewicz

51' W drugiej połowie gra na razie toczy się w środkowej strefie boiska

52' Dośrodkowanie Krajewskiego i bardzo niecelny strzał głową Trafarskiego

57' Żółta kartka dla Soleckiego za faul na Chylińskim

58' Zmiana u gospodarzy - za Cylińskiego wchodzi Miłek

60' Po rzucie wolnym dla WARMII Łukasz Domurat strzela w poprzeczkę bramki Zięby! Dobitka Matysiewicza trafia do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika

63' Rzut rożny dla MKS

63' Szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu i po dobrym kontrataku mieliśmy świetną sytuację ale Domurat zagrał do Zubowskiego, który był na spalonym

65' Znów korner dla gospodarzy

66' Odzyskujemy piłkę i wyprowadzamy świetny kontratak - Chyliński zagrywa piłkę do Sypytkowskiego a ten wślizgiem uderzył piłkę tak, że minęła ona bramkarza i zmierzała do bramki, ale Ziębie udało się ją zatrzymać na linii bramkowej!

68' GOL dla MKS. 1:2 Piotr Trafarski. Dośrodkowanie Soleckiego z lewej strony boiska, błąd naszej obrony i Gieniusza po którym Trafarski stojąc tyłem do bramki zmienia kierunek lotu piłki i wpada ona do siatki WARMII :(

73' W świetnej sytuacji Chyliński strzela obok bramki Zięby!

75' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Mikucki

79' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi Tuzinowski

81' Rzut rożny dla MKS - szybko odzyskujemy piłkę po rozegraniu stałego fragmentu gry

83' Świetnie zagrał Tuzinowski do Zubowskiego ale nasz napastnik strzelił ponad poprzeczką!

84' Znów stuprocentowa okazja WARMII - Mikucki ograł obrońcę MKS ale podał za plecy naszych zawodników, którzy byli przed pustą bramką!

88' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Gutowski

90' Aż 4 minuty doliczył sędzia Kujawa do regulaminowego czasu gry

90’ + 1’ Żółta kartka dla Soleckiego za faul

90' + 2' Rzut rożny dla MKS, ale nieudane dośrodkowanie zawodnika MKS i piłka opuszcza boisko

90' + 3' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi Makowski

90' + 4' KONIEC meczu! Po niezwykle ciężkim spotkaniu wygrywamy arcyważny mecz w Korszach!

11.11.2014 Korsze, Stadion Miejski

MKS Korsze - WARMIA Grajewo 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 28' (rzut karny), 0:2 Piotr Chyliński 44', 1:2 Piotr Trafarski 68'

MKS: 1.Zięba - 29.Krajewski, 3.Branicki, 11.Sawicki, 7.Solecki - 2.Cyliński (58' 23.Miłek), 10.Piwiszkis (Kpt), 22.Bociej (86’ 13.Juraniec), 77.Roksela - 8.Kozłowski, 24.Trafarski

REZERWA: 1.Milkiewicz - 32.Jędrzejewski, 23.Miłek, 5.Obidowski, 9.M.Gąsiorowski, 6.A.Gąsiorowski, 13.Juraniec

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Jagłowski, 19.Cybulski (79' 16.Tuzinowski) - 13.Lekenta, 20.Matysiewicz, 10.Kozikowski, 7.Chyliński (75' 4.Mikucki), 9.Sypytkowski (90' 15.Makowski) - 11.Zubowski (89' 8.Gutowski)

REZERWA:25.Sobolewski -  15.Makowski, 16.Tuzinowski, 8.Gutowski,  4.Mikucki,

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Zięba, Cyliński, Solecki, Sawicki (MKS), Matysiewicz (WARMIA)

Widzów: 50
21:45, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W meczu 16 kolejki rozgrywek III ligi WARMIA uległa w sobotę 8 listopada na własnym boisku SOKOŁOWI Ostróda 0:2. Zdecydowanym faworytem meczu byli goście, którzy przecież w ubiegłym sezonie wygrali naszą ligę i walczyli w barażach o awans do II ligi. W związku z moją nieobecnością na tym meczu, spowodowaną krótkim urlopem tym razem przytoczę opis meczu zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej SOKOŁA www.sokolostroda.com :

„Warunki do gry dla obydwu zespołów nie były za ciekawe z powodu dość gęstej mgły. Na początku spotkania groźną akcję przeprowadzili gospodarze ale do dośrodkowanej piłki nikt nie doszedł i wybili ją ostródzcy obrońcy. W tej sytuacji na pewno brakowało najlepszego snajpera WARMII Tomasza Dzierzgowskiego, który nie mógł zagrać w tym meczu z powodów osobistych. Później kontrolę w tym meczu przejęli ostródzianie, którzy częściej byli przy piłce ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 37 min. meczu niefrasobliwie zachował się jeden z piłkarzy gospodarzy, który w niegroźnej sytuacji wpadł na plecy Kamila Smyta popychając go przy końcowej linii boiska w obrębie pola karnego i sędzia zawodów pan Marek Bilmin wskazał na „wapno". Jedenastkę po raz kolejny w tym sezonie wykorzystał Maciej Szostek, niezwykle skuteczny w tym elemencie gry. W 43 min. mogło i powinno być po meczu. Wojciech Figurski zagrał idealną piłkę do będącego na 6 metrze Macieja Szostka ale ten zamiast dopełnić formalności będąc sam przed Gieniuszem oddał lekki strzał wprost w jego ręce. Druga część meczu to lepsza gra SOKOŁA a gospodarze tylko raz poważniej zagrozili bramce Kamila Hrynowieckiego, kiedy to jeden z piłkarzy WARMII nieczysto trafił w piłkę będąc 7 metrów od bramki i został zablokowany przez jednego z obrońców SOKOŁA. W 85 min. ładnie w polu karnym minął grajewskich obrońców wprowadzony wcześniej Krzysztof Filipek, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane. W 86 min. ładną akcję przeprowadzili ostródzianie. Z lewej strony poszło dośrodkowanie Krystiana Słowickiego w pole karne, tam dobrze ustawiony był Przemysław Płoszczuk, który oddał z 7 metrów strzał głową, który świetnie sparował Gieniusz ale wobec dobitki Piotra Piceluka do pustej bramki był już bezradny. Ostródzianie odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć gra obydwu zespołów była daleka od ideału w tym spotkaniu. Ale najważniejsze są 3 pkt., gdyż ważne jest zwycięstwo po „brzydszym" meczu niż porażka po „ładnym" jak to było choćby w spotkaniu z zambrowską OLIMPIĄ. Brawo!!!

Po meczu dla portalu bialystok.sport.pl trener WARMII Artur Dakowicz powiedział: "Z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę. Mecz trochę ustawił rzut karny na początku pojedynku. Rywale są wysoko w tabeli, ale na boisku nie było aż tak tego widać. Nasza gra była lepsza niż wskazuje na to wynik."

Tyle relacji ze strony naszych rywali. Warto podkreślić, że do spotkania z SOKOŁEM grajewianie przystąpili w niezwykle osłabionym składzie. W wyjściowej jedenastce zabrakło kontuzjowanego Pawła Górskiego oraz pauzujących za kartki Damiana Zubowskiego i Kamila Randzio. Na domiar złego rozchorował się Tomasz Dzierzgowski i jego udział w grze był niemożliwy. Ze względu na moją nieobecność na meczu nie sposób mi oceniać jego przebiegu. Z kilku telefonicznych relacji osób, które oglądały to spotkanie wynika, że WARMIA pomimo porażki zagrała całkiem przyzwoity mecz. Opinie które usłyszałem kłócą się mocno z relacją pana Wiesława Jerulanka zamieszczoną w grajewskich portalach internetowych, która mocno wzburzyła zarówno samych zawodników jak i znanych mi kibiców oglądających spotkanie z SOKOŁEM oceniających skrajnie inaczej sam mecz a przede wszystkim postawę naszych zawodników, ich zaangażowanie i wolę walki. Nieobecni nie mają racji, więc trudno mi odnieść się do tego kto ją ma. Osobiście uważam, że porażka 0:2 z pierwszą drużyną ubiegłego sezonu w naszej lidze nie przynosi żadnej ujmy WARMII. W pierwszym składzie naszego zespołu zagrało aż dziesięciu wychowanków a trzech kolejnych weszło na boisko z ławki rezerwowych. Mierzyli się oni z czołowym zespołem naszej ligi, który ma zupełnie inne cele, inny budżet i nie boryka się z takimi problemami jak nasz Klub. Często pojawiają się komentarze osób zawiedzionych wynikami WARMII, krytykujących nieustannie grę zespołu. Jeśli ktoś oczekuje, że osłabiona kadrowo WARMIA będzie ogrywać zespoły klasy SOKOŁA Ostróda to proponuję wykonać modny ostatnio „Ice Bucket Challenge”… Cieszmy się z tego co mamy. Gańmy piłkarzy, gdy przegrywają z BIEBRZĄ Goniądz, ale nie narzekajmy, gdy przegrywają z mocnymi zespołami. Pracując w Klubie od ładnych paru lat wielokrotnie spotykałem się z opiniami dotyczącymi gry w naszym Klubie wychowanków i postulatami ku ograniczeniu liczby zawodników przyjezdnych. Od kilku sezonów Zarząd systematycznie zmniejszał liczbę „stranieri” ograniczając ich do niezbędnego minimum. Teraz dla odmiany pojawia się coraz więcej głosów rozczarowanych grą i pozycją w tabeli naszego zespołu, takich jak te, że „w WARMII brakuje dobrych zawodników”, „że kiedyś to był Sobolewski, był Tyszkiewicz i byli inni”… Ku pamięci – również „kiedyś” i to całkiem niedawno – wiosną 2000 roku WARMIA grała w Lidze Okręgowej z takimi zespołami jak FORTUNA Andrzejewo, SOKÓŁ Paproć Duża i ISKRA Poryte Jabłoń… Teraz, od 2007 roku nieprzerwanie gramy w III lidze z zespołami takimi jak SOKÓŁ Ostróda czy OLIMPIA Elbląg. Są dużo większe miasta w Polsce od Grajewa, których nie ma w III lidze. Warto o tym pamiętać. Piszę tych kilka refleksji po to, by zaapelować o zdrowy rozsądek w ocenie gry i postawy naszych młodych zawodników.

08.11.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo SOKÓŁ Ostróda 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Szostek 39’ (rzut karny), 0:2 Piotr Piceluk 85’

WARMIA: 1.Gieniusz – 13.Lekenta, 3.Domurat (Kpt), 11.Jagłowski, 9.Sypytkowski (88’ 6.Makowski) -  9.Chyliński, 10.Kozikowski, 16.Tuzinowski (53’ 4.Mikucki), 12.Matysiewicz (88’ 18.Olszyński), 19.Cybulski -  15.Gutowski (65’ 2.Baczewski)

SOKÓŁ: 69.Hrynowiecki – 16.Podhorodecki, 18.Burchart, 14.Gwiazda, 23.Słowicki – 8.Smyt, 21.Szostek (55’ 2.P.Śnieżawski), 17.Łysiak, 10.Płoszczuk (88’ 22.Wypniewski), 19.Jankowski (55’ 11.Filipek) – 9.Figurski (55’ 6.Piceluk)

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)

Żółte kartki: Cybulski  (WARMIA), Figurski (SOKÓŁ)

Widzów: 50


Foto: sokolostroda.com21:16, warmia1924
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2