RSS
sobota, 30 kwietnia 2011

WARMIA zremisowała dziś bezbramkowo w rozegranym na grajewskim stadionie meczu III ligi z faworytem rozgrywek, zajmującą II miejsce w tabeli OLIMPIĄ Zambrów. Nasz przeciwnik - zespół, który prowadzą dwaj byli zawodnicy białostockiej JAGIELLONII Krzysztof Zalewski i Wojciech Kobeszko w poprzedniej kolejce pokonał u siebie aż 4:0 MAZURA Ełk. Opromienieni tym zwycięstwem, posiadający bodaj najsilniejszy skład w naszej lidze goście byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu, choć wystąpili bez kontuzjowanego Wojciecha Kobeszko, który dziś z ławki trenerskiej kierował poczynaniami kolegów.

Do składu WARMII po dwu meczowej absencji powrócił Maksym Mirva. W ataku od pierwszej minuty zagrał Mariusz Milczarek. Trener Strzeliński zdecydował się zagrać nietypowym ustawieniem z dwoma defensywnymi pomocnikami – Matysiewiczem i Arciszewskim.

Od pierwszych minut meczu było widać, że grajewianie są dobrze dysponowani. Piłkarze OLIMPII w pierwszym kwadransie gry nie stworzyli zagrożenia pod naszą bramką. Za to akcje WARMII wyglądały nieźle i były oklaskiwane przez kibiców. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w tym okresie gry Mirva, który po kapitalnym dośrodkowaniu Matysiewicza uderzał piłkę głową, lecz minęła ona słupek bramki OLIMPII. W 21 minucie jedna z nielicznych akcji zambrowian w pierwszej połowie mogła zakończyć się dla WARMII bardzo źle. Błąd naszej pary środkowych obrońców, pomiędzy których wbiegł Dzierzgowski i strzelił mocno na naszą bramkę. Kapitalną interwencją popisał się Czapliński, dzięki którego efektownej paradzie piłka uderzyła w poprzeczkę a nie wpadła do siatki. Dwie minuty później po kolejnej ładnej akcji naszych piłkarzy obrońca gości Radosław Korzątkowski sfaulował naszego zawodnika i otrzymał swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu. W jej konsekwencji musiał opuścić boisko i od tej pory nasi piłkarze grali z przewagą jednego zawodnika. WARMIA zaatakowała, znów stwarzała dobre akcje. W 39 minucie po jednej z nich Mariusz Milczarek z najbliższej odległości strzelił ponad bramką. Nasi piłkarze strzelali (Matysiewicz, Arciszewski), atakowali, lecz nie potrafili zdobyć gola.

Druga połowa to znów frontalny atak WARMII. Dużo braw od kibiców zebrał w 48 minucie bardzo dobrze grający Kamil Randzio za swój świetny rajd lewą stroną boiska. W 49 i 59 minucie dwukrotnie ładnie lecz niecelnie strzelał Matysiewicz. Atak WARMII  trwał praktycznie do 73 minuty, kiedy to kapitalną akcją popisał się Kesler, który wyłożył piłkę jak na tacy dla Mirvy a ten, będąc w świetnej sytuacji zachował się jak początkujący junior a nie najbardziej doświadczony zawodnik naszej drużyny i tylko sobie znanym sposobem nie zdobył gola. Po tej akcji to goście zaczęli przeważać i choć grali w 10-tkę to paradoksalnie byli bliżej zdobycia bramki. Zwłaszcza po przepięknym strzale Jakuszewskiego w 88 minucie, kiedy piłka trafiła w poprzeczkę bramki Czaplińskiego.

Podsumowując - cieszy niezły mecz w wykonaniu naszych piłkarzy z bardzo mocnym przeciwnikiem. Niestety, nie po raz pierwszy okazało się, że gra z przewagą zawodnika  wcale nie pomaga graczom WARMII. Zawiodła skuteczność, bo niewykorzystane sytuacje Milczarka w pierwszej połowie i Mirvy w drugiej były wręcz karygodne. Po meczu pozostał na pewno niedosyt, bo zwycięstwo bardzo by się nam przydało. Mogło być jednak i gorzej – OLIMPIA też miała swoje sytuacje i dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce naszej bramki. Dlatego pozostaje cieszyć się z jednego punktu. Kolejny mecz WARMIA zagra za tydzień w Węgorzewie z VĘGORIĄ.

WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 0:0

WARMIA: 1.Czapliński - 20.Kesler, 3.Domurat, 10.Kowalko, 5.Randzio - 16.D.Tuzinowski, 14.Mirva, 17.Arciszewski (90’ 18. P. Górski), 6.Matysiewicz (82’ 13. M. Tuzinowski), 9.Strzeliński - 11.Milczarek (85’ 8. Krukowski)

OLIMPIA: 1.Bebłowski - 3.Korzątkowski, 15.Piłatowski, 20.Jurczuk (85’ 6. Olszewski), 4.Szczepanik - 13.Dzienis, 18.Modzelewski, 7.Zalewski, 17.Świderski (89. D. Kuczałek) - 10.Jakuszewski, 11.Dzierzgowski

Sędzia: Paweł Brzeziński (Elbląg)

Żółte kartki: Korzątkowski (dwie), Szczepanik, Modzelewski, Dzierzgowski (OLIMPIA)

Czerwona kartka: Korzątkowski (23', za drugą żółtą)

Widzów: 120

21:13, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą być obecni dziś na stadionie zapraszam na stronę http://warmiagrajewo.webuda.com gdzie tradycyjnie planowana jest relacja LIVE z przebiegu tego spotkania.

13:53, warmia1924

W oczekiwaniu na dzisiejszy mecz z wiceliderem naszej grupy III ligi OLIMPIĄ Zambrów (początek o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie) nadeszły dobre wieści z Moniek, gdzie dziś oba zespoły trampkarzy rozegrały dwumecz z tamtejszym PROMIENIEM. Trampkarze młodsi trenera Józefa Matysiewicza wygrali 4:0 a bramki zdobyli: Sebastian Romanowski (2) oraz Bartosz Wiśniewski i Mateusz Ruszczyk. Trampkarze starsi trenera Piotra Wierzbickiego pokonali PROMIEŃ 2:0. Oba gole strzelił Adrian Krukowski.

W rozgrywanym w dniach 29.04 - 02.05 w Zgierzu i Łodzi Turnieju im. Leszka Jezierskiego dla reprezentacji okręgów rocznika 1999  reprezentacja Podlasia pokonała zespół z woj. kujawsko - pomorskiego 2:0 a jedną z bramek zdobył utalentowany zawodnik naszego klubu Rafał Kalinowski z zespołu trampkarzy młodszych trenera Józefa Matysiewicza.

13:48, warmia1924
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 kwietnia 2011

Wszystkim Kibicom oraz Sympatykom Klubu a także Gościom, odwiedzającym tą stronę serdecznie życzę Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa.

Janusz Szumowski

21:04, warmia1924

Dziś w Olecku nasi piłkarze bezbramkowo zremisowali z CZARNYMI Olecko. W zespole rywali zimą doszło do tąpnięcia. Pomimo niezłych wyników i wysokiej pozycji zespołu w tabeli III ligi wycofali się sponsorzy i tym samym odeszli z drużyny piłkarze z Białegostoku jak Karankiewicz czy Grzybowski, którzy byli wiodącymi postaciami tej drużyny. Pomimo osłabień CZARNI na wiosnę prezentują się dobrze i w poprzedniej kolejce pokonali u siebie ełckiego MAZURA.
W naszym zespole ponownie zabrakło Maksyma Mirvy, który ustanowił niechlubny rekord w ilosci żółtych kartek i musiał pauzować dwa kolejne mecze. Na boisko wybiegł więc ten sam skład, który przed tygodniem pokonał ZATOKĘ Braniewo.
Od początku spotkania piłkarze z Olecka potwierdzali, że nieprzypadkowo pokonali MAZURA. CZARNI przeważali w pierwszej połowie, ale prócz zdobytej ze spalonego bramki Bogdanowicza na dobrą sprawę nie stworzyli klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Mecz był nudny a nasi piłkarze grali po prostu źle. Pierwszy rzut rożny WARMIA wykonywała dopiero w ... 40 minucie. W końcówce pierwszej połowy to nasi piłkarze przeważali, ale ich akcje były chaotyczne i nie zagrażały bramce CZARNYCH.
W drugiej połowie WARMIA zagrała dużo lepiej, lecz i tak nie wystarczająco dobrze, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 56 minucie ładnie z woleja uderzał Strzeliński, lecz Grygo kapitalnie obronił. Kilka minut póżniej rajd Strzelińskiego zakończył niecelnym strzałem Daniel Tuzinowski. Bramkę mogliśmy też strzelić w 78 minucie, kiedy po bardzo dobrym dośrodkowaniu wyróżniającego się w naszym zespole Kamila Randzio groźnie strzelał starszy z braci Tuzinowskich. Do końca meczu przeważali grajewianie a gospodarze praktycznie przez całą drugą połowę nie zagrozili bramce Czaplińskiego. Niestety, nasi piłkarze nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza CZARNYCH i chyba zbyt późno w tym meczu zaczęli grać swoje. Tym samym bardziej straciliśmy 2 punkty niż zyskaliśmy jeden, ale stara piłkarska prawda mówi, że jeśli meczu nie daje się wygrać to trzeba go zremisować i to nasi piłkarze zrealizowali.
Za tydzień w Grajewie zapowiada się pasjonujący mecz z wiceliderem tabeli OLIMPIĄ Zambrów. Już teraz serdecznie zapraszamy!

CZARNI Olecko - WARMIA Grajewo 0:0

CZARNI: 1.Grygo - 2.Sadowski, 18.Rytwinski, 4.Wasilewski, 5.Witanowski (46' 17' Suchaczewski) - 10.Bogdanowicz, 6.Paszkowski, 11.Dębski (46' 7.Jarmołowicz), 3.Wirzyński - 15.Sadłowski, 16. A.Tusznio  (70' 9.A. Cichocki)
WARMIA: 1.Czapliński - 20.Kesler,  3.Domurat, 10.Kowalko, 5.Randzio - 9.Strzeliński, 17.Arciszewski, 14.M. Tuzinowski (52' 6.Matysiewicz), 16.D.Tuzinowski - 7.Wójcik (52' 11.Milczarek), 8.Krukowski

Sędziował: Olgierd Kowalski (Olsztyn)

Żółte kartki: Wasilewski, Tusznio (CZARNI),  Kesler (WARMIA)
Widzów: 200

21:00, warmia1924
czwartek, 21 kwietnia 2011

Dziś na boisku przy klubie HADES trzy nasze drużyny młodzieżowe rozegrały kolejne mecze ligowe. O godzinie 11:00 juniorzy starsi trenera Mariusza Sobczyka (urodzeni w 1992 roku i młodsi) spotkali się z MOSP JAGIELLONIĄ II Białystok. W składzie gości pojawiło się kilku zawodników, którzy stale występują w zespole Młodej Ekstraklasy JAGIELLONII Białystok m.in. bramkarz Piotr Lipka oraz pomocnik rodem z Grajewa - Łukasz Bogusławski, który od kilku lat jest zawodnikiem "Jagi" i reprezentacji Polski juniorów. Nasi juniorzy przegrali 0:2 (0:1), lecz wykazali się dużą ambicją i powalczyli z faworyzowanym przeciwnikiem. JAGIELLONIA przeważała przez cały mecz, ale i grajewianie stworzyli kilka groźnych akcji pod bramką Lipki. Na pewno porażka w takim rozmiarze nie przynosi wstydu naszemu zespołowi.

Po meczu juniorów starszych zagrali trampkarze młodsi trenera Józefa Matysiewicza (urodzeni w 1998 roku i młodsi). Przeciwnikiem naszych młodych piłkarzy była WISSA Szczuczyn. Trampkarze srodze pomścili niedawną porażkę seniorów i pokazali WISSIE miejsce w szyku. Zwycięstwo 14:0 (7:0) to był najniższy wymiar kary dla Szczuczyna. Nasz zespół zagrał w składzie: Sobolewski - Remfeld, Zarzecki, Siedlecki, Sztyblewski - Staniszewski, Sielawa, Romanowski, B. Wiśniewski - Kasiak, R. Kalinowski. Po przerwie zagrali też bramkarz Łomotowski oraz zawodnicy z pola: Ruszczyk, D. Kalinowski, Deroń, Cebeliński, Polakowski i Kropiewnicki. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Sebastian Romanowski (6 bramek), Bartłomiej Sielawa (2), Tomasz Sztyblewski, Bartosz Wiśniewski, Jakub Kasiak, Rafał Kalinowski, Adrian Deroń i Jakub Cebeliński.

W drugim meczu trampkarzy starszy zespół pod wodzą trenera Piotra Wierzbickiego (urodzeni w 1996 roku i młodsi) przegrał z WISSĄ 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Wiśniewski z rzutu karnego.

Juniorzy młodsi trenera Wojciecha Kozikowskiego w tej kolejce pauzują.

21:38, warmia1924
poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Zapraszam Państwa na oficjalną stronę Klubu na popularnym portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/Warmia.

10:30, warmia1924

W sobotę trampkarze naszego Klubu rozegrali dwumecz z zespołem MOSP JAGIELLONII Białystok. Oba mecze zakończyły się wysokimi porażkami naszych drużyn. Trampkarze starsi ulegli JAGIELLONII aż 0:12 (0:6) a młodsi 2:7 (0:4). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Rafał Kalinowski.

Wczoraj w Grajewie zespół juniorów młodszych trenera Wojciecha Kozikowskiego pokonał SKRĘ Czarna Białostocka 3:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kolator, Damian Siedlecki i Alexander Dodis.
W czwartek na boisku przy klubie HADES o godz. 11:00 juniorzy starsi zagrają z drugim zespołem MOSP JAGIELLONII Białystok, o 13:00 trampkarze młodsi z WISSĄ Szczuczyn i o 14:30 trampkarze starsi również z WISSĄ Szczuczyn.

10:26, warmia1924
sobota, 16 kwietnia 2011

Juniorzy starsi, osłabieni brakiem 6 zawodników ze składu (Domurat, Krukowski, Baczewski, M. Tuzinowski, Kozak, Kadyszewski), którzy znaleźli się w kadrze zespołu seniorów na mecz z ZATOKĄ przegrali dziś w Narewce z miejscowym LZS 1:2. Do przerwy wygrywał nasz zespół po bramce zdobytej przez Marcina Mołsa.

Jutro o 11:00 na boisku przy klubie HADES juniorzy młodsi zagrają ze SKRĄ Czarna Białostocka.

19:35, warmia1924

Po dwóch porażkach nasi piłkarze przełamali złą passę i pokonali dziś zajmującą przed meczem V pozycję w tabeli ZATOKĘ Braniewo 2:0 (0:0).

Do meczu WARMIA przystąpiła osłabiona jeszcze bardziej niż w poprzednich meczach. Za otrzymane w Morągu kolejne żółte kartki dziś musieli pauzować Maksym Mirva i Paweł Matysiewicz. Tym samym trener Strzeliński zmuszony był sięgnąć do rezerw i całkowicie zmienić środek pomocy. Oprócz wymienionych nie mógł wystąpić także Paweł Górski, który narzeka na uraz odniesiony w Morągu. W pierwszej jedenastce naszego zespołu zagrał Mateusz Tuzinowski (rocznik 1994!), który spisał się bardzo dobrze, podobnie jak dwaj inni zawodnicy z rocznika 1993: Łukasz Domurat i Krzysztof Krukowski.

Początek meczu zapowiadał trudną przeprawę naszego zespołu. To goście posiadali przewagę. W 11 minucie strzał Wolaka trafił w poprzeczkę bramki Czaplińskiego. WARMIA nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki, choć kilka razy zagroziła bramce Łastówki, zwłaszcza w 37 minucie po ładnej akcji Krukowskiego (dobry występ tego 18-latka), kiedy to Strzeliński nie opanował piłki w polu karnym. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie nasz zespół zagrał znacznie odważniej. WARMIA zagrała z "zębem", walcząc o każdy metr boiska. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 52 minucie ładna akcja Krukowskiego, którego strzał obrońca gości wybił z liniii bramkowej. Cztery minuty później po rzucie rożnym kapitalnym strzałem głową Konrad Kowalko zdobył prowadzenie dla grajewian. Po zdobyciu gola nasi zawodnicy nie stracili animuszu - przewaga WARMII powodowała coraz więcej błędów w szeregach gości. W 81 minucie świetną, dynamiczną akcję Macieja Keslera przerwał Ciepliński, który za faul otrzymał drugą żółtą a w jej konsekwencji czerwoną kartkę. Grając w przewadze grajewianie konstruowali kolejne akcje. Po jednej z nich w 88 minucie Łukasz Wójcik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i choć jego strzał sparował Łastówka, to Marcinowi Strzelińskiemu udało się skierować piłkę do siatki. Po tej bramce było już pewne, że walecznie i ofiarnie grająca WARMIA nie da sobie odebrać trzech punktów. Końcowy gwizdek sędziego wszyscy przyjęli z radością. Po dwóch porażkach nasi piłkarze przerwali złą passę i sięgneli po zwycięstwo, mimo kłopotów kadrowych.
Za tydzień w Wielką Sobotę WARMIA zagra w Olecku z CZARNYMI.

WARMIA Grajewo - ZATOKA Braniewo 2:0 (0:0)

1:0 Konrad Kowalko 56', 2:0 Marcin Strzeliński 88'

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 3. Domurat, 10. Kowalko, 5. K. Randzio - 9. Strzeliński (90' 13. Kozak), 17. Arciszewski, 6. M. Tuzinowski ( 2. P. Kowalski), 16. D. Tuzinowski - 8. Krukowski (75' 11. Milczarek), 7. Wójcik (15. Baczewski)

ZATOKA: 33. Łastówka - 6. Ciepliński, 3. Gromek, 20. Strach, 5. Ptaszyński - 16. Śniegocki (65' 21. P. Wolak), 9. Wieliczko (75' 15. Lewandowski), 17. Jakimczuk, 4. Boczko (78. 8. Matelski) - 11. Komorowski, 7. Ł. Wolak

Żółte kartki: Wójcik, K. Randzio, Kowalski (WARMIA), Gromek, Ciepliński (dwie), Lewandowski (ZATOKA)
Czerwona kartka: Ciepliński 81' (konsekwencja drugiej żółtej)

Sędziował: Andrzej Sobolewski (Augustów)