RSS
czwartek, 28 maja 2015

W sobotę 23 maja na Stadionie Miejskim w Grajewie odbył się ligowy turniej w kategorii Orlików (rocznik 2004/2005). W turnieju wzięły udział trzy grajewskie zespoły – dwa z nich reprezentowały Akademię Piłkarską WARMII Grajewo a jeden Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie (trener Wojciech Kozikowski). Grajewski turniej, którego gospodarzem był starszy zespół Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo był już trzecim ligowym turniejem ligowym rozegranym w bieżącym roku.

Dwa poprzednie tegoroczne turnieje odbyły się w Augustowie 26 kwietnia i 10 maja. Nasze zespoły reprezentowali w nich następujący zawodnicy:

WARMIA 2004 (trener Kamil Randzio): Seweryn Nowak - Mateusz Gutowski, Szymon Niedźwiedzki, Damian Doliwa, Bartek Szymanowski, Stanisław Tomczak, Karol Szczepankowski, Jakub Żbikowski, Arkadiusz Mazurek, Bartosz Mazurek, Eryk Klonowski i Oliwer Barycki

WARMIA 2005 (trener Jarosław Turowski): Marek Kostrzewski, Mateusz Bujnowski, Kacper Wiśniewski, Piotr Zakrzewski, Kacper Cebeliński, Wiktor Drozd, Adam Korycki, Dariusz Maruszak, Jakub Rybsztat, Jakub Wysocki, Łukasz Szleszyński, Paweł Zakrzewski, Bartosz Kaczyński, Błażej Zienkiewicz i Piotr Kalinowski.

Nasz młodszy zespół z rocznika 2005 w starciach z o rok starszymi rywalami prezentował się walecznie i zdobył cenne doświadczenie, które z całą pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie, gdy w lidze Orlików podopieczni trenera Turowskiego zmierzą się z rówieśnikami. W turnieju rozegranym 26 kwietnia w Augustowie WARMIA 2005 przegrała wszystkie pięć spotkań. Jedno zwycięstwo (2:0 z MOSiR Grajewo) odniósł nasz zespół w kolejnym turnieju rozegranym 10 maja w Augustowie. W pozostałych czterech meczach nasz młodszy rocznik schodził z boiska pokonany.

Porażki młodszego zespołu pomścili starsi chłopcy z rocznika 2004. Podopieczni Kamila Randzio w turnieju rozegranym 26 kwietnia osiągnęli następujące wyniki:

1:1 z AP SPARTA Augustów (bramka: Eryk Klonowski), 5:0 z MOSiR Grajewo (bramki: Arkadiusz Mazurek - 2, Oliwer Barycki, Szymon Niedźwiedzki, Mateusz Gutowski), 1:2 z AP SPARTA II Augustów 1:2 (bramka: Eryk Klonowski), 3:0 z WARMIĄ 2005 (bramki: Jakub Żbikowski, Karol Szczepankowski, Eryk Klonowski), 7:0 ze SPARTĄ Augustów (bramki: Eryk Klonowski – 3, Bartłomiej Szymanowski, Oliwer Barycki – 2, Arkadiusz Mazurek).

Jeszcze lepiej nasze Orliki spisały się w drugim augustowskim turnieju. Zespół trenera Kamila Randzio wygrał wszystkie mecze: 2:0 z AP SPARTA Augustów (bramki: Eryk Klonowski, Jakub Żbikowski), 7:0 z MOSiR Grajewo (bramki: Arkadiusz Mazurek, Szymon Niedźwiedzki, Eryk Klonowski – 3, Jakub Żbikowski, Oliwer Barycki), 1:0 z AP SPARTA II Augustów (bramka: Arkadiusz Mazurek), 7:0 z WARMIĄ 2005 (bramki: Stanisław Tomczak, Arkadiusz Mazurek, Oliwer Barycki, Jakub Żbikowski – 2, Szymon Niedźwiedzki, Eryk Klonowski), 4:2 ze SPARTĄ Augustów (bramki: Jakub Żbikowski, Eryk Klonowski, Arkadiusz Mazurek, Oliwer Barycki).

Wróćmy do turnieju rozegranego w Grajewie 23 maja. Niestety, nie dopisała pogoda i mecze odbywały się w strugach deszczu. Pomimo tego młodzi piłkarze grali z wielką ambicją i dzielnie walczyli o punkty. Znów świetnie spisała się drużyna trenera Kamila Randzio, która wygrała wszystkie swoje mecze i jest już pewna awansu do wojewódzkiego turnieju finałowego. Oto pełna dokumentacja grajewskiego turnieju Orlików:

MOSiR Grajewo – AP SPARTA II Augustów 1:6

Bramka: Piotr Romanowski

WARMIA 2004 – AP SPARTA Augustów 4:3

Bramki: Bartosz Mazurek – 3, Eryk Klonowski

WARMIA 2005 – SPARTA Augustów 1:5

Bramka: Marta Duzikowska

MOSiR Grajewo – WARMIA 2004 1:4

Bramki: Piotr Romanowski – Oliwer Barycki – 2, Eryk Klonowski – 2

AP SPARTA II Augustów – SPARTA Augustów 2:1

AP SPARTA Augustów – WARMIA 2005

Bramka: Marta Duzikowska

WARMIA 2004 – AP SPARTA II Augustów 1:0

Bramka: Eryk Klonowski

SPARTA Augustów – AP SPARTA Augustów 1:4

WARMIA 2004 – WARMIA 2005 7:1

Bramki: Oliwer Barycki – 3, Jakub Żbikowski - 2, Arkadiusz Mazurek, Szymon Niedźwiedzki – Piotr Aleksiejew

AP SPARTA II Augustów – AP SPARTA Augustów 1:6

MOSiR Grajewo – SPARTA Augustów 2:5

Bramki: Dawid Nowakowski, Piotr Romanowski

WARMIA 2005 – AP SPARTA II Augustów 0:6

SPARTA Augustów – WARMIA 2004 1:4

Bramki: Eryk Klonowski – 3, Arkadiusz Mazurek

AP SPARTA Augustów – MOSiR Grajewo 6:0

Nasze zespoły w grajewskim turnieju wystąpiły w następujących składach:

WARMIA 2004: Seweryn Nowak – Arkadiusz Mazurek, Eryk Klonowski, Bartosz Mazurek, Jakub Żbikowski, Oliwer Barycki, Szymon Niedźwiedzki, Maciej Zyskowski, Karol Szczepankowski, Mateusz Gutowski, Damian Doliwa

WARMIA 2005: Wiktor Mysiewicz – Marek Kostrzewski, Marta Duzikowska, Łukasz Szleszyński, Piotr Aleksiejew, Bartosz Kaczyński, Jakub Rybsztat, Kacper Wiśniewski

MOSiR Grajewo: Igor Krukowski – Szymon Jaśkowski, Dawid Nowakowski, Bartek Maciejewski, Rafał Szukis, Aleksander Rorbach, Kamil Rutkowski, Maciej Puhacewicz, Szymon Żbikowski, Jakub Grabowski, Piotr Romanowski, Miłosz Parfien, Jakub Bałdyga

Kolejny turniej Orlików odbędzie się w piątek 5 czerwca o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie a jego gospodarzem będzie Akademia Piłkarska WARMII Grajewo.

WARMIA 2004 z trenerem Kamilem Randzio

Stoją od lewej: Eryk Klonowski, Arkadiusz Mazurek, Seweryn Nowak, Oliwer Barycki, Damian Doliwa, Mateusz Gutowski, Szymon Niedźwiedzki, Maciej Zyskowski, Bartosz Mazurek, Karol Szczepankowski, Jakub Żbikowski i trener Kamil Randzio


WARMIA 2005 z trenerem Jarosławem Turowskim

16:33, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 maja 2015

W piątek 29 maja o godzinie 18:00 na nowoczesnym stadionie w Ostródzie piłkarze WARMII rozegrają swój ostatni wyjazdowy mecz w rozgrywkach III ligi sezonu 2014/2015 z miejscowym SOKOŁEM. Nie ma co ukrywać, że grajewianie potrzebują punktów – najlepiej zwycięstwa! Widmo spadku do IV ligi mocno grozi naszemu zespołowi i gdyby tak się stało, to w przyszłym sezonie nie będziemy odwiedzać takich obiektów jak w Ostródzie a czekać nas będą wizyty w malowniczych miejscowościach Podlasia takich jak Michałowo, Tykocin czy Juchnowiec Kościelny… Zespól SOKOŁA w ubiegłym sezonie wygrał rozgrywki w naszej grupie III ligi, lecz po barażach nie udało mu się awansować do II ligi. Obecnie podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 59 punktów. W poprzedniej kolejce zespół z Ostródy przegrał wyjazdowy mecz ze ZNICZEM Biała Piska 1:3 po bramce Macieja Szostka z rzutu karnego. Jak podaje internetowa strona klubu z Ostródy zespół SOKOŁA zagra z WARMIĄ w osłabieniu – w składzie gospodarzy zabraknie trzech podstawowych zawodników: Krzysztofa Filipka, Piotra Piceluka i Kamila Smyta. Pomimo tego SOKÓŁ jest zdecydowanym faworytem meczu. W pięciu dotąd rozegranych meczach z SOKOŁEM WARMIA nie zdobyła nawet punktu!  Tyle, że…. każda zła passa jednak kiedyś się kończy…Oby tak się stało w piątek.

SEZON 2012/2013

05.12.2013 WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Ostróda 2:4

Bramki: Bartłomiej Wierzbicki 2’, Karol Kosiński 35’ – Marek Śnieżawski 5’ i 77’ (rzut karny), Igor Biedrzycki 53’, Bogdan Miłkowski 89’

20.04.2013 SOKÓŁ Ostróda – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Paweł Podhorodecki 32’, Bogdan Miłkowski 79’

SEZON 2013/2014

02.10. 2013 SOKÓŁ Ostróda - WARMIA Grajewo 3:1

Bramki: Michał Osypiuk 39’(gol samobójczy), Piotr Głowacki 41’, Piotr Piceluk 53’ - Marcin Strzeliński 3’

04.05.2014 WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Ostróda 0:2

Bramki: Wojciech Figurski 23’, Kamil Smyt 74’

SEZON 2014/2015

08.11.2014 WARMIA Grajewo – SOKÓŁ Ostróda 0:2

Bramki: Maciej Szostek 39’ (rzut karny), Piotr Piceluk 85’

Razem: 5 meczów, 5 zwycięstw SOKOŁA i bilans bramkowy 13-3 na korzyść ostródzian

W naszym zespole zabraknie pauzującego za żółte kartki Wojciecha Koszczuka. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Mirosława Dymka.

Tradycyjną relację tekstową z meczu przeprowadzimy pod adresem http://kswarmiagrajewo.org w piątek od godziny 18:00.
22:42, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Bezbramkowym remisem zakończył się niedzielny mecz WARMII Grajewo w Dąbrowie Białostockiej z miejscowym DĘBEM. Dla naszego zespołu był to już dziesiąty remis w tym sezonie. Wynik nie usatysfakcjonował żadnej z drużyn. Gospodarze po meczu z WARMIĄ maja już tylko wręcz iluzoryczne szanse na utrzymanie się w III lidze. Naszemu zespołowi jeden zdobyty punkt nie zapewnia spokoju przed dwoma ostatnimi seriami spotkań.

Do meczu z DĘBEM WARMIA przystąpiła już z Tomaszem Dzierzgowskim, który wrócił do gry po kontuzji odniesionej trzy tygodnie wcześniej w meczu z PUSZCZĄ Hajnówka i choć przed niedzielnym spotkaniem zaliczył zaledwie jeden trening z zespołem to w meczu z DĘBEM należał do najlepszych zawodników na boisku. W WARMII zabrakło pauzującego za żółte kartki Kacpra Jagłowskiego. W pierwszej połowie gra była wyrównana i oba zespoły wyraźnie nie podejmowały większego ryzyka zabezpieczając dostęp do własnych bramek. W drugiej części meczu grajewianie stworzyli sobie więcej sytuacji niż gospodarze i z całą pewnością zasłużyli na zwycięstwo. Sam Dzierzgowski mógł spokojnie rozstrzygnąć ten mecz na korzyść WARMII – niewykorzystane sytuacje z 59, 65 i 76 minuty mogą śnić się naszemu zawodnikowi po nocach…

To niesamowite, ale niedzielny mecz był już piątym spotkaniem WARMII z gospodarzami na boisku w Dąbrowie Białostockiej, w którym nasz zespół nie zdobył ani jednej bramki! Tym razem było blisko, ale znowu się nie udało. W tej sytuacji ostatnie dwa mecze – w piątek 29 maja o 18:00 w Ostródzie z SOKOŁEM i w sobotę 6 czerwca o godzinie 17:00 w Grajewie z MKS Korsze będą decydującymi o losach WARMII w przyszłym sezonie. Po 32 kolejkach nasz zespół zajmuje bezpieczne 13-te miejsce w tabeli. Ale żeby być pewnym utrzymania trzeba zdobyć w dwóch meczach co najmniej 3 punkty.

Zapis relacji z meczu DĄB – WARMIA.

1' Rozpoczyna DĄB

3' Dobra akcja WARMII lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne, ale Łabieniec w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg będącego w dobrej sytuacji Mikuckiego

8' Jakby to powiedział Piotr Ćwielong - jest niedziela, godzina 15:00, pogoda też nie sprzyja do gry w piłkę ;) ale w początkowych minutach meczu oba zespoły wykazują dużą chęć do gry

11' Rzut rożny dla DĘBU

12' Po dośrodkowaniu Markiewicza wybijamy piłkę poza pole karne a po chwili Orpik strzela wysoko ponad poprzeczką bramki WARMII

15' Bardzo dobra okazja DĘBU - dalekie podanie do Mateusza Sołowieja, który z pola karnego strzela na bramkę, ale doskonale broni Gieniusz!

17' Rzut rożny dla WARMII

18' Po dośrodkowaniu i wybiciu piłki drugi korner dla grajewian

18' Kolejne dośrodkowanie i wybijają piłkę poza własne pole karne piłkarze DĘBU

20' Dobra akcja Dzierzgowskiego, który zagrał piłkę przed pole karne do Zubowskiego, ale ten strzela ponad poprzeczką bramki Nowajczyka

23' Faul Koszczuka na Łabieńcu i żółta kartka dla naszego zawodnika

24' Dotarła na stadion grupa grajewskich kibiców - "jesteśmy zawsze tam gdzie nasza WARMIA gra!". Głośny doping naszych kibiców!

28' Markiewicz z 30 metrów strzela wysoko nad poprzeczką naszej bramki

31' Chyliński świetnie podaje do Dzierzgowskiego a ten soczyście strzela z pola karnego, ale Nowajczyk z trudem i na raty broni! Było wreszcie blisko zdobycia gola dla naszego zespołu!

33' Strzał Zubowskiego obok bramki DĘBU

39' Gieniusz łapie piłkę po dośrodkowaniu Orpika z lewej strony boiska

41' Było groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Mateusza Sołowieja ponad naszą bramką

43' Rzut rożny dla WARMII

43' Po dośrodkowaniu strzał głową Arciszewskiego broni Nowajczyk

44' Jeszcze jedna okazja WARMII - strzela Dzierzgowski ale Nowajczyk znów odbija piłkę!

45' Koniec pierwszej połowy meczu w Dąbrowie Białostockiej. Do przerwy mamy bezbramkowy remis

46' Rozpoczyna WARMIA

48' Rzut rożny dla naszego zespołu

48' Po dośrodkowaniu  z trudem, ale jednak łapie piłkę Nowajczyk

49' Dobra okazja gospodarzy po błędzie naszej obrony Mateusz Sołowiej ale na nasze szczęście fatalnie zachował się zawodnik DĘBU i strzelił obok bramki

50' Teraz bardzo blisko zdobycia bramki była WARMIA! Z rzutu wolnego z 30 metrów od bramki DĘBU strzelał Chyliński, piłka odbijając się od muru z zawodników gospodarzy trafiła do Koszczuka, który zamiast strzelać zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale Dzierzgowski nie doszedł do tego podania!

55' Zmiana w DĘBIE - za Budnika wchodzi Piotr Bondziul

57' Rzut rożny dla gospodarzy

57' Po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę i wyprowadzamy kontratak, ale Dzierzgowski w końcu traci piłkę

59' Znakomita szansa WARMII - Dzierzgowski mija obrońcę i bramkarza, ale strzela zamiast podać do stojącego przed pustą bramką Zubowskiego i mamy tylko rzut rożny po tym jak piłkę z bramki wybił obrońca DĘBU!

60' Po dośrodkowaniu szybko tracimy piłkę

61' Mocny strzał Dzierzgowskiego broni Nowajczyk

65' Świetna akcja Dzierzgowskiego, który sam minął trzech obrońców DĘBU, strzelił w długi róg, ale piłka po nodze obrońcy wyszła poza boisko i jest tylko rzut rożny

66' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę poza pole karne obrońcy DĘBU

67' Żółta kartka dla Matysiewicza - mocno dyskusyjna... sędzia dostrzegł faul naszego zawodnika

71' Za kontuzjowanego Bondziula wchodzi na boisko Betko

72' Faulowany Dzierzgowski i żółta kartka dla J.Sołowieja

75' Rzut rożny dla WARMII

75' Ostre dośrodkowanie i wydawało się że piłka wpadnie do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale jednak ominęła słupek zaczarowanej bramki DĘBU!

76' To jest niewiarygodne! Dzierzgowski fantastycznie uwolnił się od trzech obrońców DĘBU i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela na bramkę, ale Nowajczyk wybija piłkę na rzut rożny

77' Dwa kolejne kornery dla WARMII ale za żadnym razem nie udało się nam osiągnąć nic więcej

79' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Sypytkowski

82' Ależ walczą nasi piłkarze! Szkoda, że Państwo tego nie widzą!

83' Zmiana w WARMII - za zmęczonego Dzierzgowskiego wchodzi Paweł Górski

87' Dobra okazja DĘBU - dośrodkowanie w pole karne i fatalnie strzela Mateusz Sołowiej

89' Wysoko ponad naszą bramką strzela Markiewicz

90' 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Damian Makowski

90' + 4' Koniec meczu. Nie odczarowaliśmy boiska w Dąbrowie Białostockiej i remisujemy z DĘBEM 0:0.

24.05.2015, Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka - WARMIA Grajewo  0:0

DĄB: 1.Nowajczyk - 14.J.Sołowiej, 5.Chańko, 3.Michał Łabieniec, 16.Dzitkowski - 19.Budnik (55' 10.Bondziul; 71' 13.Betko), 15.Markiewicz, 7.Biernacki, 17.Orpik - 2.Jaremkiewicz, 20.M.Sołowiej

REZERWA: 8.Citko, 10.Bondziul, 13,Betko, 4.Mateusz Łabieniec, 3.Sujeta

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Arciszewski, 15.Koszczuk -  9.Chyliński (79' 16.Sypytkowski), 19.Cybulski, 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (90' 18.Makowski), 4.Mikucki - 7.Dzierzgowski (83' 13.Górski)

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 13.Lekenta, 8.Gutowski, 10.Baczewski, 13.Górski, 16.Sypytkowski

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: J.Sołowiej (DĄB), Koszczuk, Matysiewicz (WARMIA)

Widzów: 70


 22:02, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 maja 2015

Rozgrywki III ligi wkraczają w decydującą fazę. Zaledwie trzy kolejki dzielą nas od zakończenia sezonu 2014/2015. W niedzielę 24 maja o godzinie 15:00 na boisku w Dąbrowie Białostockiej nasz zespół zmierzy się z jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie - drużyną miejscowego DĘBU. Tak wygląda dolna strefa tabeli po 31 kolejkach:

12.

 KS Wasilków

30

36

9

9

12

28-40

 

 

 

 

 

 

 

 

           

13.

 MKS Korsze

31

31

8

7

16

43-67

 

 

 

 

 

 

 

 

           

14.

 Warmia Grajewo

31

30

7

9

15

33-54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.

 Rominta Gołdap

31

25

7

4

20

26-58

 

 

 

 

 

 

 

 

           

16.

 Dąb Dąbrowa Białostocka

31

24

5

9

17

28-56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.

 Start Działdowo

30

16

3

7

20

22-54

 

 

 

 

 

 

 

 

           

18.

 Puszcza Hajnówka

31

12

3

3

25

17-81

 

 

 

 

 

 

 

 

           

*źródło: 90minut.pl; kolejno ilość meczów, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy

Z III ligi na pewno spadną co najmniej trzy ostatnie zespoły. Los drużyny z miejsca piętnastego jest uzależniony od tego, czy zwycięzca naszej grupy zdoła awansować po barażach do II ligi. Jeśli nie, to zespół zajmujący tą pozycję spadnie do IV ligi. Jak widać WARMIA ma na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek tylko i aż 5 punktów przewagi nad ROMINTĄ Gołdap i 6 nad DĘBEM. W tej sytuacji niedzielny mecz urasta do rangi jednego z ważniejszych spotkań naszej drużyny w ostatnim czasie. Najważniejsze, że póki co sami możemy zdecydować o swoim losie. Wystarczy wygrywać! Grajewianie występują w III lidze już siódmy sezon - nieprzerwanie od początku jej utworzenia w obecnej formie w 2008 roku. Obok WARMII tym osiągnięciem mogą poszczycić się jedynie HURAGAN Morąg i START Działdowo, którego spadek do IV ligi jest na dziś raczej przesądzony. Zwycięstwo naszego zespołu w Dąbrowie Białostockiej bardzo zbliżyłoby WARMIĘ do pozostanie w gronie trzecioligowców. Właściwie w teorii nawet mogłoby na dwie kolejki przed końcem zapewnić nam utrzymanie, tyle że ciężko wierzyć w to, że w najbliższej kolejce ROMINTA Gołdap przegra u siebie ze wspomnianym STARTEM Działdowo.

Niestety o zwycięstwo w Dąbrowie Białostockiej będzie niezwykle trudno. Tamtejsze boisko jest niczym zaklęte - nasz zespół w dotąd rozegranych czterech spotkaniach wyjazdowych z DĘBEM nie wygrał ani razu i nawet nie zdobył ani jednej bramki! Na domiar złego wszystko wskazuje na to, że w niedzielę WARMIA wystąpi bez trzech podstawowych zawodników stanowiących siłę naszej ofensywy: Tomasza Dzierzgowskiego i Damiana Zubowskiego, którzy są kontuzjowani oraz pauzującego za żółte kartki Kacpra Jagłowskiego.

Nasi niedzielni rywale po czterech sezonach w III lidze w których należeli do czołowych zespołów w tym sezonie przechodzą wyraźny kryzys. 1 kwietnia zespół objął znany w Grajewie trener Robert Speichler. Zastąpił on Ernesta Konona, który z kolei prowadził zespół od przerwy zimowej. Po rundzie jesiennej z pracy w DĘBIE zrezygnował grający trener Jacek Markiewicz, który kilka tygodni temu wrócił do zespołu w roli zawodnika. W minioną środę podopieczni trenera Speichlera przegrali wyjazdowy mecz z rezerwami JAGIELLONII 1:3.

Oto bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów w III lidze:

SEZON 2010/2011

21.08.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0

Bramka: Mariusz Milczarek 35'

14.11.2010 DĄB Dąbrowa Białostocka - WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2011/2012

02.10.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 34’, Marcin Arciszewski 43’, Konrad Kowalko 52’ - Michał Fidziukiewicz 36’

25.03.2012 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2012/2013

22.08.2012 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 2:0

Bramki: Marcin Strzeliński (dwie) 14’, 17’

08.05.2013 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Ernest Konon 73’, Mariusz Łapiński 90’+2’

SEZON 2013/2014

01.09.2013 DĄB Dąbrowa Białostocka - WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Piotr Bondziul 45' , Marcin Arciszewski 48' (samobójcza)

29.03.2014 WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:2

Bramki: Paweł Górski 65' - Paweł Chańko 11', Mateusz Sołowiej 87'

SEZON 2014/2015

02.11.2014 WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:2

Bramki: Tomasz Dzierzgowski 77' (rzut karny) -  Michał Łabieniec (dwie) 42', 75'

Razem: 9 meczów, 3 zwycięstwa WARMII, 2 remisy, 4 porażki. Bramki: 8 – 9 na korzyść DĘBU.

Mecz z DĘBEM rozpocznie się o godzinie 15:00 w niedzielę. Przeprowadzimy relację LIVE z tego meczu pod adresem http://kswarmiagrajewo.org00:06, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015

Seniorzy WARMII Grajewo jadą w niedzielę na ważny mecz do Dąbrowy Białostockiej, ale w nadchodzący weekend kibice piłki nożnej będą mogli obejrzeć w akcji najmłodszych wychowanków naszego Klubu. Można być pewnym, że wielkich emocji nie zabraknie! W sobotę o 14:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego rozpocznie się turniej ligowy w kategorii Orlików (zawodnicy urodzeni w 2004 i 2005 roku). Gospodarzem turnieju będzie Akademia Piłkarska WARMII Grajewo. Będzie to rywalizacja grajewskich Orlików z augustowskimi.  W turnieju wezmą udział dwa zespoły naszej Akademii: WARMIA 2004 trenera Kamila Randzio i WARMIA 2005 trenera Jarosława Turowskiego, zespół reprezentujący MOSiR Grajewo trenera Wojciecha Kozikowskiego oraz trzy zespoły z Augustowa – SPARTY Augustów i dwie drużyny Akademii Piłkarskiej SPARTY Augustów. Grajewski turniej będzie już trzecim wiosennym turniejem w tej grupie Orlików. Dwa poprzednie odbyły się w Augustowie a ich wyniki przedstawię w kolejnej relacji.

W niedzielę o godzinie 10:00 również na Stadionie Miejskim odbędzie się ligowy turniej Żaków (zawodnicy urodzeni w 2006 i 2007 roku) . Tym razem gospodarzem zawodów będzie MOSiR Grajewo, który w turnieju będą reprezentowały dwa zespoły pod opieką Mariusza Sobczyka. Rywalizowały będą one z dwoma zespołami Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo (WARMIA 2006 trenera Jarosława Turowskiego i WARMIA 2007 trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego) oraz zespołem MOSiR Mońki.

Przy okazji zapowiedzi niedzielnego turnieju warto wspomnieć o rozegranym 10 maja na grajewskim stadionie pierwszym wiosennym turnieju w tej kategorii. Niestety, nie dopisała wówczas pogoda i najmłodsi piłkarze rywalizowali w strugach deszczu. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych na obu przygotowanych boiskach (boisko dla Żaków to „ćwiartka” boiska dla seniorów) nikt się nie oszczędzał i wszystkie zespoły toczyły zażarte boje o zwycięstwa. Oto wyniki tego turnieju:

WARMIA 2007 – MOSiR Mońki            0:3

MOSiR I Grajewo – MOSiR II Grajewo 4:3

MOSiR Mońki – MOSiR I Grajewo        8:1

WARMIA 2006 –WARMIA 2007            8:0

MOSiR Grajewo – WARMIA 2006         2:4

MOSiR II Grajewo – MOSiR Mońki       2:8

WARMIA 2006 – MOSiR II Grajewo      12:0

WARMIA 2007 – MOSiR I Grajewo        3:0

MOSiR II Grajewo – WARMIA 2007       2:4

MOSiR Mońki – WARMIA 2006              2:4

Znakomicie spisały się zespoły naszej Akademii – zespół trenera Turowskiego wygrał wszystkie mecze! Zaimponowali też najmłodsi piłkarze trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego, którzy po zażartej walce pokonali starszych rywali z MOSiR-u Grajewo 3:0. W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się dwa zespoły prowadzące w tabeli rozgrywek po rundzie jesiennej. Pasjonujący mecz wygrała WARMIA 2006 4:2 pokonując MOSiR Mońki i umacniając się tym samym na pozycji lidera rozgrywek. Zwycięzca grupy awansuje do wojewódzkiego turnieju finałowego.

Naszą Akademię reprezentowali:

WARMIA 2006: Wiktor Mysiewicz - Patryk Gajowniczek, Damian Olejniczak, Adrian Dobrydnio,  Bartosz Bukowski, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski, Jan Krakowiak, Jakub Rutkowski, Dawid Okulewicz i Bartosz Cichocki.

WARMIA 2007: Łukasz Łepkowski - Jan Ostrowski. Dominik Łazowski, Filip Ołdakowski, Oliwier Ostrowski, Bartosz Jagłowski, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Bućko, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Żbikowski, Tomasz Wencek, Igor Bęś i Kacper Randzio.

Serdecznie zapraszamy na oba turnieje!Na zdjęciu WARMIA 2007 Grajewo. Stoją od lewej: trener Paweł Górski, Kacper Randzio, Igor Bęś, Tomasz Wencek, Bartłomiej Żbikowski, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Jagłowski, Oliwier Ostrowski, Filip Ołdakowski, Dominik Łazowski, Jan Ostrowski, Łukasz Łepkowski, trener Daniel Tuzinowski

22:44, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Po ciekawym i emocjonującym meczu w środę w Grajewie WARMIA zremisowała 1:1 ze ZNICZEM Biała Piska. Trudno jednoznacznie ocenić wartość tego wyniku dla naszej drużyny. Z jednej strony zdobyliśmy jeden punkt, niezwykle cenny - zwłaszcza, że w tej kolejce przegrali wszyscy nasi bezpośredni rywale w walce o utrzymanie się w III lidze. Z drugiej strony po kilku dobrych akcjach naszego zespołu na początku meczu i dość szybko zdobytej bramce wydawało się, że WARMIA da radę wygrać ten mecz. Wydaje się, że naszemu zespołowi zabrakło koncentracji i pewności siebie. Nasi piłkarze na pewno chcieli, walczyli i starali się, ale zbyt duża nerwowość w grze, nieskuteczność i proste błędy nie pozwoliły na osiągnięcie kompletu punktów. Zespół z Białej Piskiej to mocna drużyna z kilkoma doświadczonymi zawodnikami w składzie, ale zdaje się, że goście, którzy na dobrą sprawę mają już ugruntowaną pozycję w tabeli i nie grozi im ani awans ani spadek tego dnia byli do ogrania i dlatego bardziej należy żałować braku zwycięstwa niż cieszyć się remisem. W sytuacji w jakiej znajduje się nasz zespół w tabeli III ligi ten mecz TRZEBA BYŁO wygrać. Komplet punktów dałby nam „oddech” przed końcowymi trzema meczami bieżącego sezonu. Remis sprawił, że tak naprawdę trzeba będzie walczyć do ostatniej chwili. Kolejne spotkanie, które WARMIA rozegra w najbliższą niedzielę w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM urasta do rangi spotkania o byt w III lidze. Gorzej, że do tego meczu nasz zespół przystąpi najprawdopodobniej w zdziesiątkowanym składzie bez tak ważnych zawodników jak kontuzjowani Dzierzgowski, Zubowski i zmuszony do pauzy z powodu kolejnej żółtej kartki Kacper Jagłowski.

Oto zapis wydarzeń na boisku z meczu WARMIA - ZNICZ

1' Rozpoczynają goście

3' Nerwowo rozpoczęła WARMIA - w pierwszych minutach było już kilka prostych strat piłki

3' Znakomita okazja Jagłowskiego! Nasz zawodnik wyszedł po prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem, ale został "wzięty w kleszcze" przez dwóch obrońców i w rezultacie stracił piłkę!

4' Teraz Zubowski miał jeszcze lepszą okazję! Nasz zawodnik z lewej strony pola karnego znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił źle i trafił w bramkarza!

5' Akcja gości - dośrodkował z prawej strony Adamiec a Daniel Świderski strzelał głową lecz pewnie obronił Gieniusz

7' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Daniel Zubowski! Ładna akcja naszego zespołu! Z prawej strony boiska Zubowski podał do Jagłowskiego, którego mocny strzał obronił Radzikowski, ale odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował Zubowski!

12' Jagłowski szarżował na bramkę ZNICZA ale został sfaulowany przed polem karnym gości - będzie rzut wolny z lewej strony pola karnego

13' Zubowski dośrodkował, ale Adamiec wybija piłkę

13' Dobra akcja Sypytkowskiego lewą stroną boiska, ale nikt nie doszedł do dośrodkowania naszego zawodnika

15' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu faul na naszym zawodniku i wznowi grę Gieniusz

16' Znakomita okazja gości! Adamiecc podał wzdłuż linii bramkowej a Świderski na nasze szczęście nie doszedł do piłki!

17' Żółta kartka dla Mateusza Butkiewicza za krytykę orzeczeń arbitra

20' Na mecz przybyła spora grupa (ok. 60 osób) dopingująca zespół z Białej Piskiej. Słychać jeden z hitów kibiców WISŁY Kraków "tak się bawią ludzie..." :)

23' Błąd naszej obrony i Świderski był przed szansą na zdobycie gola ale piłkę złapał Gieniusz

25' Oddaliśmy od kilkunastu minut inicjatywę gościom, którzy przeważają na boisku

29' GOL dla ZNICZA. 1:1 Daniel Świderski. Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska - dośrodkowanie Butkiewicza i fatalne zachowanie naszej obrony z której nikt nie wybił piłki aż trafiła ona do Świderskiego, który pewnym strzałem pokonał Gieniusza

30' Starcie Gryki z Jagłowskim, którzy niczym koguty doskoczyli do siebie. Sędzia ukarał obu zawodników żółtymi kartkami

33' Mocny strzał Melki tuż obok bramki Gieniusza!

33' Bierzmy się do roboty, bo wygląda to niestety coraz gorzej! :(

35' Zubowski strzelał z rzutu wolnego z odległości ok. 30 metrów na wprost od bramki Radzikowskiego, ale bramkarz ZNICZA obronił ten strzał

38' Akcja Zubowskiego, który ograł dwóch obrońców ZNICZA, ale zamiast podawać próbował ograć jeszcze jednego i stracił piłkę

41' Dobra okazja WARMII - Sypytkowski jednak zamiast strzelać szukał... rzutu karnego, lecz sędzia nie dał się nabrać

42' Znakomita akcja naszego zespołu - Zubowski dograł piłkę przed pole karne skąd Chyliński oddał mocny strzał na bramkę, ale Radzikowski z trudem wybił piłkę na rzut rożny!

43' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie doszedł do piłki Arciszewski a Chyliński strzelił obok słupka

44' Mocny strzał Janika obok bramki Gieniusza

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Różne okresy gry WARMII - najpierw dobry, później zły, ale wróciliśmy do gry i w końcówce znów zagroziliśmy bramce gości. Jest 1:1 i miejmy nadzieję, że w drugiej połowie WARMIA strzeli zwycięskie bramki

46' Rozpoczęła WARMIA

46' W zespole gości aż trzy zmiany po przerwie - na boisku pojawili się Michał Świderski, Kierznowski i Falkowski

47' Żółta kartka dla Lutrzykowskiego za faul na naszym zawodniku

48' Doskonała okazja WARMII - w zamieszaniu podbramkowym strzelał Jagłowski, ale nie trafił czysto w piłkę i złapał ją Radzikowski

56' Faul Gryki na Sypytkowskim w środkowej strefie boiska

60' Adamiec sprytnie zagrał do Daniela Świderskiego, ale na nasze szczęście na pozycji spalonej był zawodnik ZNICZA

63' Zubowski z pola karnego strzela wysoko ponad bramką

64' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego za faul na Janiku

66' Świetna akcja WARMII - Zubowski podał do Jagłowskiego, który podciągnął piłkę lewą stroną boiska i strzelił w długi róg bramki ZNICZA, ale piłka ominęła słupek!

68' Znów groźnie pod bramką ZNICZA! Nie trafił w piłkę Zubowski w polu karnym ale przejął ją jeszcze Chyliński, lecz żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do jego podania

69' Rzut rożny dla WARMII

69' Po dośrodkowaniu mocny strzał Jagłowskiego tuż nad poprzeczką bramki Radzikowskiego!

71' A kibice z Białej Piskiej "robią Poznań" odwróceni do boiska... widać naoglądali się w TV kibicowania w Ekstraklasie

73' Świetna okazja ZNICZA - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka "zmierzyła" w polu karnym Arciszewskiego ale na nasze szczęście Daniel Świderski w doskonałej sytuacji strzelił obok słupka!

74' Żółta kartka dla Wojciecha Koszczuka za faul na zawodniku gości

75' Zmiany w obu zespołach - w ZNICZU za Ekstowicza wszedł Lipowski a w WARMII Chylińskiego zastąpił Mikucki

76' Powinien być gol dla gości! Błąd Gieniusza i piłka po strzale Daniela Świderskiego nie wiadomo jakim cudem nie wpadła do naszej bramki

76' W odpowiedzi piękny strzał Jagłowskiego tuż obok bramki ZNICZA

78' Rzut rożny dla WARMII

78' Po dośrodkowaniu szybko odzyskują piłkę goście

80' Dośrodkowanie z prawej strony boiska, znów mijają się z piłką wszyscy nasi obrońcy i na szczęście Kierznowski strzela obok bramki Gieniusza

82' Znów fatalna postawa naszej obrony i strzał Adamca z pola karnego na szczęście broni Gieniusz!

83' Za Mateusza Cybulskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

86' Zmiana w WARMII - kontuzjowanego Zubowskiego zastąpił Gutowski

88' Atomowe uderzenie Matysiewicza tuż obok bramki Radzikowskiego

89' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Lekenta

90' Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Tylko jeden punkt zdobywa nasz zespół w meczu ze ZNICZEM Biała Piska. To TRZEBA było wygrać chłopaki... :/ 

20.05.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - ZNICZ Biała Piska 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Damian Zubowski 7', 1:1 Daniel Świderski 29'

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Arciszewski, 15.Koszczuk -  9.Chyliński (75' 4.Mikucki), 19.Cybulski (83' 13.Górski), 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (86' 8.Gutowski), 16.Sypytkowski (89' 2.Lekenta) - 10.Jagłowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 2.Lekenta, 8.Gutowski, 7.Baczewski, 13.Górski, 4.Mikucki

ZNICZ: 12.Radzikowski - 14.Gryko, 5.Lutrzykowski, 17.Romachów (46' 15.Falkowski), 25.Ekstowicz (75' 23.Lipowski) - 10.Janik (Kpt), 6.Giza (46' 19.M.Świderski), 16.Butkiewicz, 7.Adamiec, 21.Melka (46' 11.Kierznowski) - 20.D.Świderski

REZERWA: 1.Masłowski - 19.M.Świderski, 15.Falkowski, 23.Lipowski, 11.Kierznowski

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Jagłowski, Chyliński, Koszczuk (WARMIA), Butkiewicz, Gryko, Lutrzykowski (ZNICZ)

Widzów: 300
21:39, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 maja 2015

Szybko będą mieli okazję zrehabilitować się za porażkę w Elblągu piłkarze WARMII Grajewo. Już w środę 20 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasi piłkarze zmierzą się z silną drużyną ZNICZA Biała Piska. Zespół, którego trenerem jest doskonale znany grajewskim kibicom, były zawodnik naszego zespołu Ireneusz Piwko po 30 kolejkach spotkań zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. ZNICZ to zespół mający w swoim składzie niezwykle wartościowych zawodników takich jak: Paweł Adamiec (12 meczów w Ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów, członek reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kanadzie w 2007 roku), Jacek Falkowski (JAGIELLONIA Białystok – 22 mecze i POLONIA Bytom – 4 mecze) oraz Karol Janik – 2 mecze dla JAGIELLONII Białystok. Oprócz nich w zespole z Białej Piskiej grają tak znani zawodnicy jak mający za sobą występy na poziomie II-ligi: bramkarz Przemysław Masłowski, pomocnicy Michał Świderski i Mateusz Butkiewicz oraz Jakub Lutrzykowski grający dawniej w zespole Młodej Ekstraklasy LECHII Gdańsk. Zespół z Białej Piskiej od kilku lat uważany jest za finansowe Eldorado na piłkarskiej mapie regionu. Sponsor i prezes klubu pan Jacek Jankowski już w IV lidze zapewniał piłkarzom finanse przekraczające te, które oferują inne kluby na poziomie III ligi. W poprzednim sezonie, który był dla ZNICZA pierwszym w III lidze zespół z Białej Piskiej zajął dziesiąte miejsce w końcowej tabeli, co było z pewnością rozczarowaniem biorąc pod uwagę skład drużyny. Pan Jankowski jednak wykazuje się dużym rozsądkiem i spokojnie buduje zespół, który w III lidze jest groźny dla najlepszych. W minioną niedzielę ZNICZ pokonał na wyjeździe DĄB Dąbrowa Białostocka 3:2 po bramkach Michała Świderskiego, Konrada Radzikowskiego i Łukasza Gryki.

Oto dotychczasowe trzecioligowe mecze WARMII ze ZNICZEM:

SEZON 2013/2014

07.09.2013 WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:3

Bramki: Rafał Kozikowski 72’ (rzut karny) - Konrad Radzikowski (dwie) 58’, 67’, Błażej Gutowski 61’

05.04.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Rafał Kozikowski 13’ (samobójcza) – Paweł Sypytkowski 60’, Tomasz Dzierzgowski 68’

SEZON 2014/2015

25.10.2014 ZNICZ Biała Piska - WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Wojciech Łapiński 75' - Damian Zubowski 78'

Bilans: 3 mecze, 1 zwycięstwo WARMII, 1 remis, 1 wygrana ZNICZA, bramki: 4-5 na korzyść ZNICZA.

Jesienią po fatalnej porażce WARMII w pucharowym meczu z BIEBRZĄ Goniądz przed meczem ze ZNICZEM pisałem: „Po ostatnich występach naszego zespołu trudno być optymistą przed sobotnim meczem. Wydawać by się mogło, że faworyt jest jeden i pytaniem  jest tylko to, ile bramek straci nasz zespół? Tyle, że po fatalnych meczach musi przyjść przełamanie i dlaczego nie miałoby ono przyjść w sobotę? Po porażce w Goniądzu osiągnęliśmy dno i teraz możemy się z niego tylko odbić! Wiosną pokazaliśmy że ZNICZ jest do pokonania. Żadna passa nie trwa wiecznie i ta zła, którą nasz zespół kontynuuje od kilku meczów też się skończy.”  Zła passa się wówczas skończyła – WARMIA zdobyła cenny punkt w meczu ze ZNICZEM. Historia czasem się powtarza. Znów po porażce w Elblągu jesteśmy „pod kreską” i znów trzeba pokazać charakter i zdobyć punkty!

Zapraszamy wiernych Kibiców i prosimy o wsparcie. To będzie niezwykle ważny mecz dla WARMII i nasz młody zespół, oparty na wychowankach bardzo potrzebuje wsparcia ze strony wszystkich Kibiców!

Relacja LIVE ze środowego meczu będzie dostępna od godziny 17-tej na stronie http://kswarmiagrajewo.org23:33, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Sromotną porażką 0:3 zakończył się sobotni mecz WARMII Grajewo w dalekim Elblągu. Nasi piłkarze przegrali z zespołem, który wybitnie nam „nie leży” – w dziesięciu dotychczasowych meczach WARMIA aż sześć razy przegrała z CONCORDIĄ zdobywając 9 bramek a tracąc… 23! Porażka boli tym bardziej, że z przebiegu gry grajewianie wcale nie zasłużyli na tak wysoką przegraną. O wyniku zadecydowały jednak przedszkolne błędy naszych zawodników i fatalna skuteczność w wykańczaniu akcji podbramkowych. Można powiedzieć, że … sami sobie strzelaliśmy bramki. Aż dwukrotnie to nasi obrońcy asystowali Kameruńczykowi Essombie przy zdobytych golach a straciliśmy też bramkę z rzutu karnego po faulu w naszym polu karnym.

Pomimo bardzo osłabionego składu (kontuzjowany Dzierzgowski, nieobecni z powodu zajęć na studiach Randzio i Górski oraz z sobie tylko znanego powodu Kozikowski) WARMIA rozpoczęła mecz w niezłym stylu i wydawało się, że grajewian stać na dobry wynik w tym meczu. W pierwszej połowie do fatalnej 39 minuty, kiedy straciliśmy pierwszą bramkę mieliśmy aż trzy dogodne okazje i żadnej z nich nie zamieniliśmy na gola. Gospodarze wykorzystali tą sytuację, którą stworzyła im WARMIA i objęli prowadzenie. W drugiej połowie nasz zespół grał dużo gorzej. Piłkarze CONCORDII oprócz podarowanych przez naszych zawodników okazji nie stwarzali sobie jednak dogodnych sytuacji i można wątpić w to, czy zdołaliby wygrać gdyby nie „pomoc” ze strony WARMII. Niestety, rozkojarzenie naszej defensywy przyniosło faul w polu karnym, po którym „jedenastkę” na gola zamienił Szmyt. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Essomba, który wykorzystał podanie… jednego z naszych obrońców….

Przed WARMIĄ środowy mecz w Grajewie ze ZNICZEM Biała Piska. Skończyły się żarty. Spadek do IV ligi stał się bardzo realny. Dobrze byłoby gdyby nasi zawodnicy zdali sobie z tego sprawę.

Zapis relacji tekstowej z meczu w Elblągu:

1' Rozpoczęła WARMIA

2' Dobra, dynamiczna akcja Piotra Chylińskiego i pierwszy rzut rożny dla grajewian

2' Krótkie rozegranie naszych piłkarzy i szybko stracił piłkę Zubowski - rozpoczną elblążanie od własnej bramki

7' Rzut rożny dla CONCORDII

7' Dośrodkowanie ominęło nasze pole karne, przez chwilę miał piłkę Essomba, ale szybko ją stracił

10' Drugi korner dla gospodarzy

11' Ostre dośrodkowanie i po chwili kolejny rzut rożny dla CONCORDII

12' Kolejne dośrodkowanie i piłka w rękach naszego bramkarza

13' Dobra okazja WARMII - Zubowski zagrał do Jagłowskiego a ten strzela tuż obok słupka!

14' Akcja Zubowskiego i rzut rożny dla naszego zespołu

15' Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i szybko wybijają piłkę zawodnicy CONCORDII

20' Znakomita okazja WARMII! Po akcji Chylińskiego piłkę otrzymał Sypytkowski, który dośrodkował do Zubowskiego, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy CONCORDII i nie doszła do naszego zawodnika

23' Groźna akcja CONCORDII prawą stroną boiska, ale udało się nam przejąć piłkę

24' Czwarty rzut rożny dla CONCORDII, ale po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko i wznowi grę Gieniusz

28' Trzecia doskonała okazja WARMII! Sypytkowski zagrał do Zubowskiego, który podciągnął piłkę w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił niestety ponad bramką Matłoki

34' Zubowski zagrał w środek pola karnego do Chylińskiego, ale obrońcy CONCORDII ubiegli naszego zawodnika i straciliśmy piłkę

37' Żółta kartka dla An Jinyi

38' Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska i strzał głową Niburskiego daleko od słupka naszej bramki

39' GOL dla CONCORDII. 1:0 Jean - Claude Essomba. Fatalne zachowanie naszej defensywy. Zaczęło się od straty piłki przez Zubowskiego w środkowej strefie boiska - akcję gospodarzy przeprowadził Niburski, który długo przetrzymywał piłkę aż podał na nasze pole karne, gdzie nasi obrońcy tak nieskutecznie wybijali piłkę, że trafiła ona do Essomby, który precyzyjnym strzałem w róg nie dał szans Gieniuszowi

41' Rzut rożny dla WARMII, ale nieskuteczne dośrodkowanie Cybulskiego i piłkę przejmują gospodarze

44' Rzut rożny dla CONCORDII - po dośrodkowaniu i mocnym strzale głową Niburskiego piłka omija słupek bramki WARMII

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Pomimo dobrych sytuacji WARMII przegrywamy 0:1 a gola strzeliliśmy tak jakby sobie sami... :( Druga połowa musi być lepsza i skuteczniejsza!

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

47' Rzut rożny dla WARMII

47' Po dośrodkowaniu akcja Sypytkowskiego i kolejny korner dla grajewian

48' Dośrodkowanie i następny rzut rożny dla WARMII

48' Po dośrodkowaniu duże zamieszanie na polu karnym CONCORDII i wreszcie strzał Arciszewskiego ale zbyt lekki i piłkę przejmują gospodarze

51' Następny rzut rożny dla WARMII

52' Po dośrodkowaniu poza własne pole karne wybijają piłkarze CONCORDII

57' Zza naszego pola karnego strzelał An Jinya ale Gieniusz pewnie broni

58' Groźnie pod naszą bramką, ale Mikucki wyjaśnia sytuację powstałą po dośrodkowaniu z prawej strony boiska

59' Strzał Essomby broni nasz bramkarz

62' Rzut rożny dla WARMII

62' Po dośrodkowaniu ponad poprzeczką bramki Matłoki strzela Domurat

65' Żółta kartka dla Michała Lewandowskiego za brzydki faul na Zubowskim

66' Kolejna kartka dla gospodarzy - tym razem dla Mateusza Szmyta za faul na Sypytkowskim

67' Zmiana w CONCORDII - za Lewandowskiego wchodzi Bukacki

70' Rzut rożny dla gospodarzy

70' Dośrodkowanie i wybija piłkę Arciszewski

72' Rzut karny dla CONCORDII - faulowany w polu karnym był Essomba

73' GOL dla CONCORDII. 2:0 Mateusz Szmyt. Pewnie wykorzystana jedenastka i przegrywamy 0:2 w Elblągu

75' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wszedł na boisko Gutowski

76' Okazja WARMII - podawał Matysiewicz a najpierw Mikucki a później Sypytkowski ... nie trafiają w piłkę :(

76' Zmiana w CONCORDII - za Kowalskiego wchodzi Waki Atsuhi

77' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII - po drugim z nich strzela głową Domurat ale broni Matłoka

80' Dwie zmiany w WARMII - za Sypytkowskiego i Arciszewskiego wchodzą Lekenta i Makowski

82' Zmiana w CONCORDII - za An Jinyę wszedł Sagan

82' Jak się nie strzela w takich sytuacjach to przegrywa się mecze! Zubowski z lewej strony dograł wzdłuż linii bramkowej a Gutowski mając przed sobą pustą bramkę nie oddał strzału!

84' Zmiana w CONCORDII - za Szymanowskiego na boisko wszedł Pelc

89' Rzut rożny dla gospodarzy

89' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Gieniusz

90' Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty

90' + 3' GOL dla CONCORDII. 3:0 Jean - Claude Essomba. Fatalny błąd Łukasza Domurata, który "podarował" piłkę Essombie a ten ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy. Koszmar. :(

90' + 3' Koniec meczu. W fatalnym stylu przegrywamy aż 0:3 a przy każdej bramce dla gospodarzy mamy swój własny wielki udział. :(

16.05.2015 Elbląg, Stadion M.O.S.i R,

CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jean - Claude Essomba 39', 2:0 Mateusz Szmyt 73' (rzut karny), 3:0 Jean - Claude Essomba 90' + 3'

CONCORDIA: 1.Matłoka - 21.Bogdanowicz (Kpt), 6.Strach, 32.Niburski, 22.Miecznik - 77.Kowalski (77' 19.Waki Atsuhi), 10.An Jinya (82' 9.Sagan), 13.Lewandowski (67' 7.Bukacki), 20.Szmyt, 93.Szymanowski (84' 4.Pelc) - 17.Essomba

REZERWA: 7.Bukacki, 16.Kawasakiya, 15.Szczepański, 19.Waki Atsushi, 14.Tomczuk, 4.Pelc, 9.Sagan

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt) (80' 18.Makowski), 15.Koszczuk -  9.Chyliński (75' 8.Gutowski), 19.Cybulski, 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (85' 7.Baczewski), 1 16.Sypytkowski (80' 13.Lekenta) - 10.Jagłowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 13.Lekenta, 8.Gutowski, 7.Baczewski

Sędzia: Paweł Jarguz (Olsztyn)

Żółte kartki: Lewandowski, Szmyt, An Jinya, Essomba (CONCORDIA)

Widzów: 70
23:04, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 maja 2015

W sobotę 16 maja o godzinie 17:00 piłkarze WARMII po raz drugi tej wiosny zagrają w Elblągu. Tym razem nasz zespół zmierzy się z tamtejszą CONCORDIĄ. Rywale, którzy poprzednie dwa sezony z rzędu spędzili w II lidze w obecnych rozgrywkach zawodzą. Zespół z Elbląga po spadku z II ligi przeprowadził jednak spore zmiany w składzie. Obecnie podopieczni Władysława Obrębskiego zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów. WARMIA po 29 kolejkach jest trzynasta i ma 29 „oczek”. W ostatniej kolejce elblążanie wysoko przegrali w Białej Piskiej ze ZNICZEM 0:4. Jeszcze nie tak dawno w składzie CONCORDII brylowali obcokrajowcy – Hiszpanie i Japończycy. Wiosną w zespole z Elbląga wystąpili już tylko trzej Japończycy: Waki Atsuhi, An Jinya, Hikaru Kawasakiya i Kameruńczyk Jean – Claude Essomba.

W grudniu ubiegłego roku o klubie z Elbląga pisał Przegląd Sportowy: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/nizsze-ligi,concordia-elblag-czyli-wieza-babel-w-iii-lidze,artykul,527424,1,292.html

W dotychczasowych spotkaniach obu zespołów nasza drużyna wygrała tylko dwukrotnie i to oba mecze w sezonie 2011/2012 gdy CONCORDIA ze względu na rezygnację z awansu STARTU Działdowo awansowała do II ligi z drugiego miejsca w tabeli.

Oto wyniki dotychczasowych spotkań obu zespołów:

SEZON 2008/2009

18 10.2008 WARMIA Grajewo - CONCORDIA Elbląg 2:4

Bramki: Marcin Strzeliński 73', Maksym Mirva 83' (rzut karny) - Marek Zawada 13', 19', Jacek Zielonka 18', Tomasz Wiercioch 79'

20.05.2009 CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Mariusz Włodarczyk 83' - Daniel Tuzinowski 28'

SEZON 2009/2010

22.08.2009 CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Sebastian Gryka 70', Dariusz Brzyski 80'

03.04.2010 WARMIA Grajewo - CONCORDIA Elbląg 2:2

Bramki: Marcin Strzeliński 65', Maksym Mirva 89' - Daniel Komorowski 27', Tomasz Wiercioch 39'

SEZON 2010/2011

14.08.2010 CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 4:0

Bramki: Michał Lepczak 38' (rzut karny), Mateusz Bogdanowicz 76', Kamil Graczyk 80', 87'

11.11.2010 WARMIA Grajewo - CONCORDIA Elbląg 0:2

Bramki: Kamil Graczyk 19', Mateusz Bogdanowicz 70'

SEZON 2011/2012

03.09.2011 WARMIA Grajewo – CONCORDIA Elbląg 2:0

Bramki: Konrad Kowalko 19’ Krzysztof Krukowski 82’

6.04.2012 CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Łukasz Nadolny 52’ – Konrad Kowalko 45’, Bartłomiej Wierzbicki 58’

SEZON 2014/2015

18.10.2014 WARMIA Grajewo - CONCORDIA Elbląg 0:3

Bramki: Krzysztof Niburski 43', Jean Claude Essomba 63', Tomoki Fujikawa 85'

Bilans: 9 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 2 remisy, 5 porażek. Bramki: 9-19 na korzyść CONCORDII.

Trudno typować WARMIĘ na faworyta tego spotkania, ale nasi zawodnicy muszą zdawać sobie sprawę że tylko zdobycie punktów w Elblągu może pomóc w utrzymaniu się w III lidze. Wiosną WARMIA gra nieźle, ale niestety traci zbyt dużo punktów a konkurenci w walce o utrzymanie nie próżnują. Do końca rozgrywek pozostało zaledwie 5 kolejek i czas w końcu coś wygrać! Niestety nasz zespół w Elblągu wystąpi nadal osłabiony brakiem kontuzjowanego Tomasza Dzierzgowskiego. Ponadto w składzie WARMII zabraknie studiujących Kamila Randzio i Pawła Górskiego. Na szczęście żaden z zawodników nie musi pauzować za żółte kartki.

Zapraszamy Państwa do śledzenia przebiegu sobotniego spotkania w relacji tekstowej z meczu CONCORDIA – WARMIA w sobotę od godziny 17:00 pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

Zapraszamy także już dziś na środowy mecz w Grajewie pomiędzy WARMIĄ a ZNICZEM Biała Piska – 20 maja o godzinie 17:00.
22:54, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Honorową porażką 1:2 zakończył się sobotni mecz WARMII Grajewo z liderującą w podlasko – warmińsko – mazurskiej grupie III ligi OLIMPIĄ Zambrów. Po ostatnich wysokich porażkach WARMII (1:7 i 0:5) w meczach z zespołem z Zambrowa pesymiści oczekiwali srogiego lania, które miała otrzymać WARMIA. Tymczasem choć w pierwszej połowie goście zdecydowanie przeważali i łatwo zdobyli dwie bramki, to w drugiej odsłonie gry grajewianie mieli kilka swoich szans na sprawienie niespodzianki i zdobycie punktów w meczu z faworytem rozgrywek.

Goście od początku meczu osiągnęli sporą przewagę i już w 9 minucie meczu objęli prowadzenie po bramce zdobytej przez Poducha, który przy biernej postawie naszej defensywy „na raty” pokonał Gieniusza. Szybko stracona bramka spowodowała pewien paraliż w naszych szeregach i zambrowianie chwilę po zdobyciu gola znów mieli znakomitą okazję. WARMIA poważnie zagroziła OLIMPII w 22 minucie gdy w doskonałej sytuacji Mikucki posłał piłkę ponad poprzeczką bramki doskonale pamiętanego przez grajewskich kibiców Piotra Czaplińskiego, który nie tak dawno występował w naszym zespole. Niestety w 32 minucie goście za sprawą Michała Hryszki podwyższyli na 2:0. Tuż przed przerwą od utraty kolejnych bramek uratował WARMIĘ Krzysztof Gieniusz fantastycznie broniąc strzały Jastrzębskiego i Hryszki.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Jastrzębski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Od tej niewykorzystanej przez OLIMPIĘ akcji nasz zespół zaczął grać dobrze a momentami nawet bardzo dobrze. Pojawiły się też okazje bramkowe – świetnej nie wykorzystał Zubowski w 55 minucie a trzy minuty później ten sam zawodnik z rzutu wolnego strzelił tak, że większość kibiców krzyknęła „jeeeeeest!”, ale piłka jednak ominęła bramkę Czaplińskiego. Ambitnie walcząca WARMIA zdobyła bramkę w końcówce spotkania po strzale Zubowskiego. Na wyrównanie zabrakło czasu, bo końcowe minuty należały zdecydowanie do grajewian.

Choć postawa naszych zawodników na pewno mogła imponować to jednak punkty zdobyli goście i tym samym sytuacja WARMII w tabeli jest bardzo trudna. W sobotę 16 maja w dalekim Elblągu WARMIA zmierzy się z CONCORDIĄ w niezwykle ważnym dla dalszych losów naszego zespołu meczu. Kolejny mecz w Grajewie nasi piłkarze rozegrają już w środę 20 maja a przeciwnikiem WARMII będzie ZNICZ Biała Piska. Początek o godzinie 17:00.

Zapis relacji z meczu WARMIA – OLIMPIA:

1' Rozpoczyna WARMIA

1' Pierwsza akcja OLIMPII i od razu rzut rożny dla gości

1' Po dośrodkowaniu poza nasze pole karne wybija piłkę Mikucki

5' Było bardzo groźnie pod naszą bramką, ale w ostatniej chwili Kamil Randzio wybił piłkę będącemu przed Gieniuszem Jastrzębskiemu

7' Była chwila przerwy w grze, bo urazu w starciu z Jastrzębskim doznał nasz bramkarz, który na szczęście po interwencji Krzysztofa Piekarskiego wrócił na boisko

9' GOL dla OLIMPII! 0:1 Michał Poduch. Z pozoru niegroźna akcja gości - podanie z prawej strony boiska w nasze pole karne i strzał Poducha, który najpierw odbił Gieniusz, ale napastnik gości głową uderzył piłkę ponownie i ta odbijając się od poprzeczki wpada do naszej bramki

11' Znów było bardzo groźnie pod naszą bramką - błyskawiczny kontratak OLIMPII i tylko powrotowi Piotra Chylińskiego zawdzięczamy odebranie piłki atakującemu Poduchowi

12' Teraz ładną akcję przeprowadziła WARMIA - Chyliński wyłuskał piłkę zawodnikowi z Zambrowa, ale zagrał jednak zbyt mocno do Zubowskiego

16' Groźne dośrodkowanie Jastrzębskiego ale piłkę łapie Gieniusz

22' Doskonała okazja WARMII - Jagłowski zagrał do Zubowskiego, który podał wzdłuż bramki, ale Mikucki strzałem głową posłał piłkę ponad poprzeczką!

24' Rzut rożny dla OLIMPII

25' Po dośrodkowaniu odebraliśmy piłkę

26' Duży błąd Domurata, który stracił piłkę przed naszym polem karnym, ale Poduch uderzył wysoko nad poprzeczką

27' Rzut wolny dla OLIMPII z prawej strony naszego pola karnego - po dośrodkowaniu ładnie strzelał głową Gogol, ale tuż nad poprzeczką bramki Gieniusza

32' Gol dla OLIMPII. 0:2 Michał Hryszko. Znów podobnie jak przy pierwszej bramce - pozornie niegroźna akcja OLIMPII, dośrodkowanie z lewej strony Lemanka i po bardzo precyzyjnym strzale głową Michala Hryszki piłka ląduje w siatce bramki Gieniusza

34' Żółta kartka dla Chylińskiego za faul na zawodniku OLIMPII

36' Chyliński strzela z prawej strony boiska ale Czapliński pewnie broni

38' Świetnie ograł naszą obronę Jastrzębski, ale na szczęście podał niedokładnie i udało się nam wybić piłkę

43' Gieniusz fantastycznie broni strzał Jastrzębskiego

45' Dwie minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

45' + 1' Cudem obronił teraz Gieniusz strzał Hryszki! Powinno być 0:3....

45' + 2' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu udało się nam przejąć piłkę

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - wyraźnie lepsi goście prowadzą 2:0

46' Drugą połowę rozpoczyna OLIMPIA

47' Doskonała okazja gości - Jastrzębski w sytuacji sam na sam z Gieniuszem posyła piłkę obok bramki!

51' Po akcji Cybulskiego mocno strzelił na bramkę Czaplińskiego Koszczuk, ale piłka ominęła słupek

55' Kapitalna okazja WARMII! Zubowski był sam na sam z Czaplińskim i posłał piłkę obok słupka bramki OLIMPII

57' Faulowany był Jagłowski tuż przed polem karnym OLIMPII

58' Z rzutu wolnego ładnie strzela Zubowski - kibice krzyknęli już "jeeeeeeeeest!" ale piłka znów minęła bramkę Czaplińskiego

64' Teraz strzelał na bramkę OLIMPII Koszczuk, ale Czapliński pewnie broni

65' Ładny strzał Michała Hryszki tuż nad poprzeczką bramki Gieniusza

67' Zmiana w WARMII - za Chylinskiego wchodzi Sypytkowski

70' Rzut rożny dla OLIMPII

71' Po dośrodkowaniu piłka w rękach naszego bramkarza

72' Zmiana w OLIMPII - za Michała Hryszko wszedł na boisko Kuczałek

73' Rzut rożny dla WARMII - po krótkim rozegraniu strzał Cybulskiego i tylko aut dla naszego zespołu

74' Z pola karnego strzela Jagłowski, ale nasz zawodnik miał trudną pozycję i piłka poszybowała ponad poprzeczką

75' Zmiana w WARMII - za Mikuckiego wszedł na boisko Lekenta

78' Ładny strzał Zubowskiego, piłkę odbija głową Piłatowski i jest rzut rożny dla WARMII

79' Po dośrodkowaniu mocny strzał głową Domurata ponad poprzeczką!

80' Zmiana w WARMII - Cybulskiego zmienia Gutowski

83' Zmiana w OLIMPII - za Gula wchodzi na plac gry Korotkiewicz

85' Lemanek strzela spoza pola karnego ale był to strzał, który nie sprawił kłopotów naszemu bramkarzowi

86' Żółta kartka dla Gieniusza, który skrytykował pracę arbitra - najsłabszego człowieka na boisku

87' Żółta kartka dla Arciszewskiego za faul na zawodniku OLIMPII

87' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Makowski

88' Zmiana w OLIMPII - za Poducha wszedł na boisko Lachowicz

89' GOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Damian Zubowski! Nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z Czaplińskim i strzałem w długi róg zdobył honorową bramkę dla grajewian.

90' Cztery minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Żółta kartka dla Piłatowskiego i jeszcze jedna okazja dla WARMII - rzut wolny z prawej strony boiska w okolicach narożnika pola karnego

90' + 3' Dośrodkowanie Sypytkowskiego, ale wybijają piłke obrońcy OLIMPII

90' + 3' Koniec meczu. Pomimo dobrej, ambitnej gry przegrywamy z liderem III ligi 1:2 

09.05.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - OLIMPIA Zambrów 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Michał Poduch 9', 0:2 Michał Hryszko 32', 1:2 Damian Zubowski 89'

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Arciszewski, 15.Koszczuk -  9.Chyliński (67' 16.Sypytkowski), 19.Cybulski (80' 2.Gutowski), 20.Matysiewicz (87' 18.Makowski), 11.Zubowski, 4.Mikucki (75' 13.Lekenta) - 10.Jagłowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 13.Lekenta, 16.Sypytkowski, 2.Gutowski, 7.Baczewski, 8.Górski

OLIMPIA: 1.Czapliński - 13.Dzienis, 15.Piłatowski, 5.Gogol (Kpt), 2.Gul (83' 19.Korotkiewicz) - 17.Hryszko (72' 7.Kuczałek), 10.Lemanek, 20.Grzybowski, 9.Jastrzębski, 8.Przyborowski - 16.Poduch (88' 21.Lachowicz)

REZERWA: 12.Bondziul - 11.Jaworowski, 6.Olszewski, 19.Korotkiewicz, 21.Lachowicz, 22.Twardowski, 7.Kuczałek

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Żółte kartki: Chyliński, Gieniusz, Arciszewski (WARMIA), Piłatowski (OLIMPIA)

Widzów: 150


Zdjęcie z jesiennego meczu obu zespołów. Michał Hryszko (z lewej) w pojedynku z Kacprem Jagłowskim (Fot. olimpiazambrow.net)

21:53, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2