RSS
niedziela, 29 czerwca 2014

26-letni napastnik Damian Zubowski będzie w nadchodzącym sezonie 2014/2015 piłkarzem WARMII Grajewo.

Urodzony 22 stycznia 1988 roku w Białymstoku Zubowski był w ubiegłym sezonie najlepszym strzelcem zespołu LZS Narewka zdobywając w 28 występach aż 15 bramek. Zawodnik reprezentował LZS Narewka od rundy wiosennej 2012 roku. Wcześniej grał w MAZURZE Karczew, OLIMPII Zambrów, POGONI Łapy i ZNICZU Suraż, którego jest wychowankiem.

W ubiegłym tygodniu zawodnik związał się z naszym Klubem na sezon 2014/2015. Ze względu na zaplanowany wcześniej prywatny wyjazd do Stanów Zjednoczonych Damian Zubowski dołączy do naszego zespołu dopiero w pierwszych dniach sierpnia.

W związku z zakończeniem istnienia zespołu juniorów starszych trenera Wojciecha Kozikowskiego wszyscy zawodnicy z tego zespołu od lipca podejmą treningi z ekipą trenera Zawadzkiego.

Oprócz nich do zespołu dołączy urodzony w japońskim Koshigaya niespełna 18-letni napastnik Kamil Yamaguchi, który niedawno  sprowadził się do Grajewa - rodzinnego miasta jego mamy. Nasz Klub prowadzi rozmowy z MOSP JAGIELLONIA Białystok na temat powrotu do WARMII 18-letniego pomocnika Kacpra Jagłowskiego. Ten niezwykle utalentowany zawodnik występował w zespole trenera Kozikowskiego, ale ostatnie 3 lata spędził w Białymstoku. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze aby Kacper w nowym sezonie grał w WARMII.

Wszystko wskazuje również na to, że do dyspozycji trenera Zawadzkiego będzie doświadczony obrońca/pomocnik (87 meczów w Ekstraklasie w barwach LECHA Poznań) …. Leszek Zawadzki. Nasz trener ostatni sezon w roli zawodnika spędził w klubie JASION Jasionówka, który w imponującym stylu awansował z A-klasy do Ligi Okręgowej. Ciekawostką jest, że był on najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając aż 17 bramek w sezonie!

Tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu decyzję o zakończeniu gry w naszym Klubie podjął dotychczasowy obrońca i kapitan WARMII Marcin Arciszewski. Będzie on od nowego sezonu reprezentował barwy PŁOMIENIA Ełk, którego trenerem ponownie został były zawodnik i szkoleniowiec WARMII Przemysław Kołłątaj. Nie zobaczymy też w barwach naszego Klubu Michała Osypiuka, któremu kończy się umowa z WARMIĄ. Pozostałe decyzje kadrowe powinny zostać podjęte do końca nadchodzącego tygodnia.


Damian Zubowski (Foto: http://zniczsuraz.futbolowo.pl)15:27, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2014

Leszek Zawadzki pozostaje na stanowisku trenera III-ligowego zespołu WARMII Grajewo. Zarząd Klubu jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu zaproponował trenerowi kontynuowanie pracy z naszym zespołem. Obie strony szybko doszły do porozumienia i tym samym trener Zawadzki związał się z WARMIĄ na kolejny sezon.

Przygotowania do rozgrywek III ligi w sezonie 2014/2015 nasz zespół rozpocznie 9 lipca o godzinie 18:00 treningiem na boisku przy Klubie HADES. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie planuje dosiew trawy na płycie boiska Stadionu Miejskiego i tym samym będzie on wyłączony z użytkowania do końca lipca.

Znany jest już wstępny plan meczów kontrolnych naszego zespołu:

12.07  JASION Jasionówka (V liga podlaska)

16.07  POJEZIERZE Prostki (V liga warmińsko - mazurska)

19.07  OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (IV liga mazowiecka)

23.07  ZNICZ Biała Piska (III liga)

26.07  HETMAN Tykocin (IV liga podlaska)

30.07  SPARTA Augustów (IV liga podlaska)

02.08  ROMINTA Gołdap (III liga)

Mecze odbędą się w Grajewie. Start sezonu 2014/2015 zaplanowany jest na 9 sierpnia.


Trener Leszek Zawadzki na stadionie w Poznaniu (Foto:lechpoznan.pl)

22:28, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Dzięki wygranej nad ŁKS-em WARMIA zapewniła sobie XI miejsce w końcowej tabeli sezonu 2013/2014 i tym samym pewne utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez W-M.Z.P.N. w Olsztynie do IV ligi spadły: PROMIEŃ Mońki, WISSA Szczuczyn i GRANICA Kętrzyn.

Dziś wiadomo już, że do rozgrywek w nowym sezonie nie przystąpią dwa kluby, które utrzymały się w III lidze: BARKAS Tolkmicko i LZS Narewka. Zmagający się z wielkimi kłopotami finansowymi BARKAS połączył się z prowadzoną przez znanego grajewskim kibicom trenera Piotra Zajączkowskiego DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie.  LZS Narewka również z powodów finansowych wycofuje zespół z III ligi i będzie grał w klasie okręgowej a dzięki temu utrzyma się w III lidze ŁKS 1926 Łomża. SOKÓŁ Ostróda, który miał szansę awansować do II ligi przegrał barażowy dwumecz z NADWIŚLANEM Góra i nadal będzie grał w naszej III lidze. Wszystko wskazuje na to, że skład naszej grupy III ligi w przyszłym sezonie będzie wyglądał następująco:

1.        OLIMPIA Elbląg

2.        OLIMPIA Zambrów

3.        CONCORDIA Elbląg

4.        SOKÓŁ Ostróda

5.        MKS Korsze

6.        PŁOMIEŃ Ełk

7.        START Działdowo

8.        JAGIELLONIA II Białystok

9.        HURAGAN Morąg

10.      DĄB Dąbrowa Białostocka

11.      DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie

12.      ZNICZ Biała Piska

13.      WARMIA Grajewo

14.      ŁKS 1926 Łomża

15.      ROMINTA Gołdap

16.      OLIMPIA Olsztynek

17.      KS Wasilków

18.      PUSZCZA Hajnówka

Bardzo prawdopodobne jest, że z powyższych zespołów OLIMPIA Elbląg ostatecznie utrzyma się w II lidze i wtedy w III lidze zagra TUR Bielsk Podlaski. Nawet jeśli zajdą jeszcze zmiany w składzie trzecioligowców, to i tak można być pewnym, że będzie to znacznie silniejsza III liga niż w poprzednim sezonie.
20:43, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Długo w pamięci grajewskich kibiców pozostanie najważniejszy, ostatni mecz sezonu 2013/2014, w którym WARMIA pokonała ŁKS 1926 Łomża 3:1 zapewniając sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon.  Po kilku słabszych występach i wyraźnym kryzysie formy nasi piłkarze spisali się doskonale. Spora ranga meczu nie spętała nóg naszym zawodnikom. Za to gościom z Łomży wyraźnie wysiadły nerwy i kończyli mecz w ośmioosobowym składzie po tym, jak bardzo dobrze sędziujący spotkanie sędzia Patryk Kępka usunął z boiska trzech zawodników z Łomży. Kibice, którzy licznie przybyli na stadion na pewno do dziś wspominają niezwykle emocjonujący mecz i efektowną oprawę kibiców obu zespołów. Naszym piłkarzom należą się słowa najwyższego uznania – za zwycięstwo, walkę i determinację z jaką zagrali z ŁKS-em. Utrzymanie w III lidze jest efektem bardzo udanej rundy wiosennej w wykonaniu WARMII. Ostatni sprawdzian nasz zespół zdał na „piątkę”. Ogromne brawa należą się całej drużynie i trenerowi Leszkowi Zawadzkiemu. Po rundzie jesiennej WARMIA była typowana jako główny kandydat do spadku z III ligi. Tymczasem zespół pomimo braku transferów w przerwie zimowej wiosną grał bardzo dobrze i wbrew wszystkim życzącym mu źle osiągał wartościowe wyniki. Zdarzały się również wpadki, jak choćby ta w Szczuczynie. Efekt końcowy jest jednak pomyślny – nasz zespół uniknął spadku i sezon 2014/2015 będzie siódmym kolejnym sezonem grajewian na poziomie obecnej III ligi. WARMIA występuje w niej nieprzerwanie od utworzenia III ligi w obecnym kształcie w 2008 roku. Oprócz WARMII jedynie START Działdowo i HURAGAN Morąg w naszej grupie mogą poszczycić się tym samym osiągnięciem.

Goście z Łomży nie mogli pogodzić się z porażką. Po przegranym meczu działacze ŁKS 1926 łudzili się, że wygrają mecz z WARMIĄ walkowerem ze względu na nieuprawniony (ich zdaniem) udział w spotkaniu Rafała Kozikowskiego. Tą sensacyjną wiadomość podała oficjalna strona internetowa łomżyńskiego klubu kilka godzin po meczu. W tej swoistej dogrywce lepsi okazali się również grajewianie – prowadzący rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie ostatecznie utrzymał wynik z boiska (więcej w artykule: http://kswarmiagrajewo.blox.pl/2014/06/KARTKI-RAFALA-KOZIKOWSKIEGO.html ). Można więc powiedzieć, że w starciu z ŁKS-em odnieśliśmy podwójne zwycięstwo... :)

Wydział Dyscypliny ukarał oba kluby za zachowanie kibiców. WARMIA otrzymała karę finansową w wysokości 800 złotych za używanie środków pirotechnicznych przez kibiców zaś za wybryki swoich kibiców ŁKS 1926 musi zapłacić aż 5000 złotych. Mariusz Baranowski z ŁKS za uderzenie naszego zawodnika otrzymał karę aż pięciu meczów dyskwalifikacji a Jason Villagomez będzie pauzował dwa kolejne spotkania.

Zapis relacji LIVE z meczu WARMIA – ŁKS 1926:

1' Mecz rozpoczęła WARMIA

4' Marcin Strzeliński z 20 metrów strzela na bramkę, ale prosto w ręce bramkarza

6' Z rzutu wolnego Mariusz Baranowski strzela obok bramki Gieniusza

10' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

10' Bardzo dobre dośrodkowanie Strzelińskiego i było blisko zdobycia bramki! Niestety żaden z naszych zawodników nie trafił w piłkę

12' Brzozowski strzela z 25 metrów ale dobrze broni Gieniusz

13' Dobra, dynamiczna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym ŁKS jednak obrońca gości wyłuskał piłkę

17' Pierwszy kwadrans gry za nami - od początku przeważa WARMIA. Na trybunach mamy dziś około 900 kibiców

19' Z rzutu wolnego obok bramki strzela Lemański

22' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 Paweł Sypytkowski! Świetna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym, odbitą od obrońcy piłkę przejmuje Sypytkowski i płaskim strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla WARMII!

25' Pierwszy rzut rożny dla ŁKS

25' Po dośrodkowaniu mocny strzał z 30 metrów Brzozowskiego broni Gieniusz

27' Dobra okazja WARMII - po faulu na Sypytkowskim mamy rzut wolny z 18 metrów od bramki Trochima

28' Strzał Sypytkowskiego trafia w mur piłkarzy ŁKS

29' Znów Sypytkowski - tym razem strzela z lewej strony ponad bramką ŁKS

30' W polu karnym WARMII był Rodier, ale strzelił zbyt lekko i Gieniusz pewnie broni

30' Niepotrzebne wybicie Kamila Randzio i rzut rożny dla ŁKS

30' Szybko przejmujemy piłkę po kornerze

33' Dobre dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego, mija się z piłką Trochim i Sypytkowskiego ubiega obrońca ŁKS

35' Znów akcja WARMII - Dzierzgowski "tańczył" w polu karnym ale zbyt długo przetrzymał piłkę i w rezultacie ją stracił

40' Po raz kolejny na spalonym Dzierzgowski. Sprytnie łapią go w pułapkę ofsajdową obrońcy ŁKS

42' Doskonała okazja ŁKS - dwukrotnie "główkował" Lemański i dwukrotnie świetnie spisał się Gieniusz

44' Kontuzjowany w starciu Marcin Arciszewski opuszcza boisko - na jego miejsce wchodzi Adam Lekenta

45' Rodier w doskonałej sytuacji, ale jest ofsajd

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - wygrywamy 1:0 po bardzo dobrej grze, ale w końcówce straciliśmy kapitana zespołu, który opuścił boisko z kontuzją

46' Rozpoczyna ŁKS

46' Dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego i główka Kozikowskiego obok bramki! Mieliśmy okazję na kolejnego gola

47' Odpowiedź gości - Lemański z pola karnego strzela na bramkę, ale Gieniusz pewnie broni

48' Sypytkowski szarżuje na bramkę Trochima ale bramkarz gości uprzedza naszego zawodnika

49' Faulowany Dzierzgowski i sędzia upomina Staniórskiego, ale bez żółtej kartki

52' Żółta kartka dla Lemańskiego za krytykę decyzji sędziego - nawiasem mówiąc jak do tej pory świetnie sędziuje zawody pan Kępka

55' Dobre podanie do Sypytkowskiego, ale na spalonym jest nasz zawodnik

56' Było niebezpiecznie - wybija piłkę na rzut rożny Koszczuk

57' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

58' Zmiana w ŁKS - za Brzozowskiego wchodzi Świderski

59' Kolejny korner dla ŁKS i znów odzyskujemy piłkę

60' Lekenta faulowany w pobliżu linii końcowej

60' Z ostrego kąta strzela Sypytkowski ale Trochim wybija piłkę poza pole karne!

61' Po podaniu Strzelińskiego kapitalnie strzela Paweł Górski, ale piłka minimalnie omija bramkę łomżan!

63' Dzierzgowski sam na sam z Trochimem, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę nasz piłkarz i bramkarz obronił

66' Kapitalna okazja WARMII - Osypiuk wpadł w pole karne gości

67' Drugą żółtą kartką i w jej konsekwencji czerwoną otrzymuje Lemański za faul na naszym zawodniku!

69' Będzie groźnie - rzut wolny dla gości z 20 metrów na wprost od bramki Gieniusza

69' Strzał Baranowskiego ponad bramką WARMII

71' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 2:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalne zagranie Strzelińskiego, który wywalczył piłkę przed polem karnym do Dzierzgowskiego a ten strzela w długi róg obok Trochima!

75' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Piotr Chyliński

75' Przepychanka na boisku - Baranowski uderza w twarz Chylińskiego!

76' Czerwona kartka dla Baranowskiego i żółte kartki dla Kamila Randzio i Piotra Chylińskiego

76' Świetnie zachował się sędzia w tej sytuacji słusznie pokazując kartki zawodnikom i usuwając Baranowskiego za wybitnie chamskie zachowanie

80' Zmiana w ŁKS - za Staniórskiego wchodzi Marcin Malinowski

82' Łomżanie nie poddają się - rzut wolny dla ŁKS z 20 metrów na wprost od bramki

82' Villagomez strzela ponad bramką Gieniusza

83' Villagomez brutalnie atakuje Gieniusza i kolejna czerwona kartka dla piłkarza ŁKS!

85' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi Cybulski

86' Żółta kartka dla Cybulskiego

87' Rzut rożny dla ŁKS ale szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

90' Cybulski faulowany i jest rzut wolny - strzał Osypiuka z rzutu wolnego broni Trochim

90' + 1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalna indywidualna akcja Dzierzgowskiego, który ograł kilku obrońców rywali w polu karnym, "położył" bramkarza i zdobył trzeciego gola dla WARMIII!

90 + 3' Rzut rożny dla ŁKS - na krótko wybijamy piłkę

90 + 4' Rzut karny dla ŁKS! Przypadkowy faul na zawodniku z Łomży i sędzia dyktuje jedenastkę dla gości

90' + 4' GOL dla ŁKS. 3:1 Alex Rodier. Pewnie wykonany rzut karny.

90' + 5' Zmiana w WARMII - za Gieniusza wchodzi Kamil Boufał

90' + 7' KONIEC MECZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYGRYWAMY 3:1 po pasjonującym meczu! 

06.06.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 22', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 71', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 90', 3:1 Alex Rodier (rzut karny) 90' + 4'

WARMIA: 1.Gieniusz (90' 12.Boufał) - 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt) (44' 21.Lekenta), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 9.Strzeliński (85' 19.Cybulski), 10.Kozikowski, 6.Osypiuk,11.P.Górski (75' 8.Chyliński), 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki,21.Lekenta, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 18.Olszyński, 8.Chyliński

ŁKS 1926: 1.Trochim - 11.Maciej Malinowski, 17.Stankiewicz, 13.Staniórski (Kpt) (80' 8.Marcin Malinowski), 16.Ipina - 14.Kacprzyk, 4.Villagomez, 22.Brzozowski (58' 20.Świderski), 22.Baranowski - 6.Rodier, 9.Lemański

REZERWA: 17.Jędraszczak - 7.Godlewski, 8.Marcin Malinowski, 20.Świderski, 15.Tercjak

Sędzia: Patryk Kępka (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Randzio, Chyliński, Cybulski (WARMIA), Lemański (dwie) (ŁKS 1926)

Czerwona kartka: Lemański 67', Mariusz Baranowski 76', Villagomez 83'  (ŁKS 1926 Łomża)

Widzów: 900W środku bohater spotkania Tomasz Dzierzgowski - dwa gole i jedna asysta! (Foto: grajewo24.pl)

20:33, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 czerwca 2014
W odpowiedzi na wpis na oficjalnej stronie internetowej ŁKS 1926 Łomża (http://lks.lomza.pl/index.php/aktualnoci-lks-1926-lomza/582-ks-przegrywa-z-warmi-31.html) informujemy, że statystyka żółtych kartek na portalu 90minut.pl zawiera błąd, dotyczący ilości kartek otrzymanych przez zawodnika K.S. WARMIA Rafała Kozikowskiego (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=9345&id_sezon=83)
Portal 90minut.pl nie zaliczył naszemu zawodnikowi żółtej kartki otrzymanej w meczu z ... ŁKS 1926 Łomża rozegranym 16.11.2013. Zgodnie z załącznikiem meczowym, który jest JEDYNYM obowiązującym dokumentem na podstawie którego każdy klub zobowiązany jest prowadzić ewidencję żółtych kartek Rafał Kozikowski otrzymał żółte kartki w następujących spotkaniach w sezonie 2013/2014:
1. 10.08.2013 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski – jedna żółta kartka
2. 07.09.2013 WARMIA – ZNICZ Biała Piska – jedna żółta kartka
3, 4. 05.10.2013 WARMIA – START Działdowo – dwie żółte kartki
Zawodnik pauzował po czwartej żółtej kartce w meczu z SOKOŁEM Ostróda 12.10.2013
5. 19.10.2013 WARMIA – WISSA Szczuczyn – jedna żółta kartka
6. 16.11.2013 ŁKS 1926 Łomża – WARMIA – jedna żółta kartka
7. 24.11.2013 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA – jedna żółta kartka
8. 12.04.2014 WARMIA – BARKAS Tolkmicko – jedna żółta kartka
Zawodnik pauzował po ósmej żółtej kartce w meczu z PROMIENIEM Mońki 18.04.2014
9. 03.06.2014 WISSA Szczuczyn – WARMIA – jedna żółta kartka
Jak wynika z powyższego zestawienia wynikającego z kar udzielonych zawodnikowi i zapisanych w załącznikach meczowych zawodnik Rafał Kozikowski otrzymał łącznie 9 żółtych kartek i był uprawniony do zagrania w meczu WARMIA – ŁKS 1926 Łomża w dniu 6.06.2014.
Dołączamy skan załącznika meczowego z meczu ŁKS 1926 Łomża – WARMIA rozegranego w dniu 16.11.2013 roku. Redaktorom strony internetowej ŁKS 1926 Łomża szczerze radzimy na przyszłość sprawdzać takie “sensacje” u źródła – choćby we własnym archiwum załączników meczowych... jak mawiał klasyk: "Boli??? Ma boleć!"

 
00:14, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 czerwca 2014

W piątek 6 czerwca o godzinie 18:00 meczem z ŁKS 1926 Łomża piłkarze WARMII Grajewo zakończą sezon 2013/2014. Spotkanie zostało przełożone na piątek z soboty 7 czerwca ze względu na zaplanowaną właśnie na sobotę uroczystość ślubną naszego zawodnika Daniela Tuzinowskiego. Już dawno ostatni mecz nie miał takiej wagi jak ten. Nie dość, że rywalem naszych piłkarzy jest zespół, którego przyjazd zawsze „elektryzuje” grajewskich kibiców, to na dodatek dla obu drużyn wynik meczu będzie miał ogromne znaczenie i zadecyduje o utrzymaniu się w lidze bądź spadku do IV ligi. Nie wdając się w większe spekulacje na temat tego ile zespołów spadnie i kto ma szanse się utrzymać wystarczy przyjąć podstawową zasadę – kto wygra ten mecz utrzyma się w III lidze. Remis premiuje piłkarzy z Łomży. Piłkarzy WARMII niestety od trzech meczów dopadł kryzys. Są przede wszystkim nieskuteczni. Mimo wielu udanych meczów w rundzie wiosennej WARMII poważnie grozi spadek do niższej ligi. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na reorganizację II ligi i spadek do naszej grupy co najmniej dwóch zespołów – CONCORDII Elbląg i OLIMPII Zambrów a zagrożona spadkiem jest także OLIMPIA Elbląg.

Piłkarze z Łomży, prowadzeni od lutego bieżącego roku przez grającego trenera Roberta Speichlera, który zaledwie rok temu był grającym trenerem WARMII wiosną prezentują się znakomicie. W ostatniej kolejce pokonali w Łomży opromienionego zajęciem pierwszego miejsca w tabeli naszej ligi SOKOŁA Ostróda 3:2 (trzy bramki Amerykanina Alexa Rodiera!). Po dużych perturbacjach w rundzie jesiennej, gdy łomżanie ukarani zostali dwoma walkowerami na wiosnę zespół się skonsolidował i zdobył aż 24 punkty. Sporym wzmocnieniem okazali się trzej „jankesi” – Ipina, Villagomez i wspomniany Rodier.

WARMIA wiosną również spisywała się dobrze osiągając kilka cennych zwycięstw z silnymi zespołami. Niestety, od spotkania z MRĄGOWIĄ w którym pomimo mnóstwa okazji nie udało się strzelić gola drużynę dopadł kryzys. Dwie kolejne porażki w Lubawie i Szczuczynie sprawiły, że mecz z ŁKS 1926 Łomża jest „grą o wszystko”. Trener Leszek Zawadzki będzie miał w piątek do dyspozycji wszystkich zawodników. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

 Oto bilans trzecioligowych spotkań obu zespołów:

SEZON 2004/2005

11.09.2004 WARMIA Grajewo - ŁKS Łomża 1:0

Bramka: Łukasz Giermasiński

16.04.2005 ŁKS Łomża - WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2011/2012

24.09.2011 WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 38’, 90’, Paweł Górski 87’ – Michał Hryszko 67’

05.05.2012 ŁKS 1926 Łomża – WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Mateusz Laskowski 4’, Karol Drągowski 44’

SEZON 2012/2013

13.10.2012 WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 1:0

Bramka: Konrad Kowalko 84’

29.05.2013 ŁKS 1926 Łomża – WARMIA Grajewo 3:0

Bramki: Jakub Ambrożewicz 24', 57’, Albert Rydzewski 55' (rzut karny)

SEZON 2013/2014

16.11.2013 ŁKS 1926 Łomża - WARMIA Grajewo 1:1
Bramki: Rafał Maćkowski 20' -  Piotr Chyliński 53'

Razem: 7 meczów, 3 zwycięstwa WARMII, 2 remisy i 2 zwycięstwa ŁKS. Bramki 6-7 na korzyść łomżan. 

Ze względu na spore zainteresowanie meczem zachęcamy Państwa do nabywania biletów w przedsprzedaży w celu uniknięcia kolejek tuż przed meczem. Bilety będzie można kupić już od godziny 15:00 w biurze Klubu. Ceny: 10 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy). Kobiety i dzieci/młodzież do lat 15 wstęp wolny. Wstęp na stadion będzie możliwy od godziny 17:00.

Na relację z meczu tradycyjnie zapraszamy na stronę internetową http://kswarmiagrajewo.org

22:35, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Wyraźny kryzys dopadł nasz zespół na koniec udanej rundy wiosennej. WARMIA przegrała we wtorek w zaległym meczu III ligi w Szczuczynie ze zdegradowaną do IV ligi WISSĄ 1:2. To już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa naszej drużyny. Zespół, który wsławił się w tej rundzie wyjazdowymi zwycięstwami nad STARTEM Działdowo i PŁOMIENIEM Ełk – czołowymi zespołami ligi - tym razem przegrał zasłużenie w Szczuczynie. Przegrał niemal na własne życzenie i potężnie skomplikował sobie szanse na utrzymanie się w III lidze.

Mecz, który pierwotnie miał się odbyć 10 maja został przełożony na wtorek 3 czerwca ze względu na ulewne opady deszczu, które zamieniły szczuczyńskie boisko w bajoro. Natura nie była łaskawa dla piłkarzy także i w drugim terminie. Po nocnej ulewie we wtorek po południu na boisku WISSY znów zastaliśmy kałuże wody, ale tym razem i tak było lepiej niż 10 maja. Na tyle lepiej, ze sędzia Marek Bilmin uznał, że można rozegrać mecz. Nasi piłkarze od pierwszych minut prezentowali się nieźle. Tuż pod koniec pierwszego kwadransa gry WARMIA nie wykorzystała dwóch znakomitych okazji do zdobycia goli. Najpierw spatałaszył Sypytkowski a chwilę później Dzierzgowski. Wydawało się, że niewykorzystane okazje mogą się zemścić, ale na szczęście w 20 minucie Dzierzgowski został sfaulowany w polu karnym i Marcin Strzeliński  z „jedenastki” pewnie pokonał bramkarza WISSY. Gospodarze mieli świetną sytuację do wyrównania po strzale Zambrowskiego, którego katastrofalnie nie upilnował Sypytkowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasz zawodnik zostawił tyle swobody rywalowi, że mógł on zrobić co chciał, ale na szczęście nie trafił w bramkę. Nasi zawodnicy mieli kolejne okazje do strzelenia bramek, ale w kolejnym meczu skuteczność WARMII pozostawia wiele do życzenia.

Wydawało się, że w drugiej połowie grajewianie zaatakują i zdobędą kolejne bramki. Tymczasem WARMIA nie wyszła z szatni na drugą część meczu  zupełnie zmieniła oblicze swojej gry. Nasi piłkarze kompletnie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy widząc ospałych rywali poczynali sobie coraz śmielej pod naszą bramką. W 48 minucie za zagranie ręką w polu karnym Łukasza Domurata sędzia Bilmin podyktował rzut karny dla WISSY. Strzał Dzienisa Gieniusz kapitalnie obronił. Niestety, ta sytuacja nie podziałała orzeźwiająco na naszych piłkarzy. Nadal popełnialiśmy fatalne błędy grając zbyt daleko od rywali i tracąc piłkę w dziecinnie łatwy sposób. WISSA „poczuła krew” i atakowała coraz śmielej. W 61 minucie Gałązka wymanewrował naszych obrońców i strzelił w róg bramki dając gospodarzom wyrównującego gola. W 80 minucie WARMIA w końcu przypomniała sobie o tym, że warto byłoby ten mecz wygrać. Mocny strzał Strzelińskiego odbił Mierzejewski a nadbiegający Tuzinowski skierował piłkę do siatki. Niestety, boczny sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Błyskawiczna odpowiedź WISSY rozstrzygnęła mecz - po strzale Łapińskiego do naszej bramki trafił Zambrowski. Nasz zespół może po tej rundzie napisać poradnik pod tytułem „jak przegrywa się mecze do wygrania”. Ten w Szczuczynie był kolejnym na wiosnę – po spotkaniach z rezerwami JAGIELLONII, MRĄGOWIĄ, LZS Narewka… Teraz brakuje nam trzech punktów aby zapewnić sobie utrzymanie w III lidze. W piątek z ŁKS 1926 Łomża trzeba po prostu zapier...ać wygrać.  Tylko tyle i aż tyle.

Zapis relacji LIVE z meczu w Szczuczynie:

 1' Rozpoczyna WISSA

1' Na stadionie w Szczuczynie jest też cała drużyna ŁKS Łomża z trenerami Speichlerem i Mroczkowskim

3' Dobra akcja Dzierzgowskiego, zagranie do Randzio i ten dośrodkowuje ale Górski spóźnia się do piłki

5' Od początku meczu piłkarzom obu zespołów przeszkadzają liczne kałuże na boisku

7' Jak na razie oba zespoły toczą grę w środkowej strefie boiska

8' Pierwszy rzut rożny dla WARMII po akcji Dzierzgowskiego

8' Nieudane dośrodkowanie - wysoko uderzona piłka przekracza linię końcową

10' Żółta kartka dla Kozikowskiego - wydaje się, że sędzia zbyt pochopnie ukarał naszego zawodnika, który czystym wślizgiem wybił piłkę

12' Świetna sytuacja WARMII - Strzeliński znakomicie zagrał do Sypytkowskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem strzela obok słupka! To MUSIAŁO być 1:0 dla WARMII!

13' Kopia akcji sprzed minuty! Strzeliński tym razem do Dzierzgowskiego, który będąc sam przed bramką strzela albo usiłuje strzelać prosto w bramkarza! W ciągu minuty powinniśmy byli strzelić dwa gole! :(

15' Kontratak WISSY - akcja lewą stroną, ale dośrodkowanie już zza końcowej linii i WARMIA zaczyna grę

16' Groźny strzał Klijańczyka tuż obok słupka bramki Gieniusza

19' Szarżujący Dzierzgowski faulowany 25 metrów od bramki WISSY

20' Uderzenie Strzelińskiego zablokowane przez obrońcę gospodarzy

20' Dzierzgowski faulowany w polu karnym przez Nikitina i sędzia Bilmin zdecydowanie dyktuje rzut karny dla WARMII

20' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! 0:! Marcin Strzeliński. Pewna egzekucja "jedenastki" i prowadzimy w Szczuczynie 1:0!

21' Mocny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego z odległosci ok. 40 metrów od bramki ponad poprzeczką bramki Mierzejewskiego

24' Znów dobra akcja Strzelińskiego, wychodził na świetną pozycję Dzierzgowski, ale zepsuł podanie Strzeliński i straciliśmy piłkę

26' Akcja WISSY - dośrodkowanie Dzienisa ale Berezowśkyj strzela zbyt lekko z ostrego kąta i Gieniusz pewnie broni

27' Żółta kartka dla Kiljańczyka za faul na Dzierzgowskim

28' Dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego i strzał głową Koszczuka, który omal nie zaskoczył bramkarza gospodarzy, ale piłka ominęła słupek bramki Mierzejewskiego

32' Dobrze zagrał Sypytkowski na wolne pole do Dzierzgowskiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego piłkarza

38' Pierwszy rzut rożny dla WISSY

39' Dośrodkowanie i bardzo dobry strzał głową Zambrowskiego tuż obok słupka naszej bramki. Fatalnie zachował się Sypytkowski, który pilnował zawodnika gospodarzy i nie zrobił po dośrodkowaniu żadnego ruchu

40' Szybka odpowiedź WARMII - z rzutu wolnego dośrodkował Strzeliński, zgrał piłkę głową Domurat a Koszczuk z pola karnego strzela ponad poprzeczką!

41' Żółta kartka dla Kamila Randzio i będzie rzut wolny z 17 metrów od naszej bramki

42' Strzał Kurcewicza trafia w mur i piłka wychodzi na rzut rożny

42' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Kozikowski

43' Znowu groźnie pod naszą bramką - rzut wolny z 20 metrów od naszej bramki

43' Strzał/dośrodkowanie Dzienisa omija naszą bramkę

45' Koniec pierwszej połowy. Tylko jeden gol i kilka niewykorzystanych, znakomitych okazji WARMII. Prowadzimy w Szczuczynie 1:0.

Po przerwie za Pawła Górskiego wejdzie na boisko Piotr Chyliński

46' Rozpoczyna WARMIA

47' Dobry, kąśliwy strzał Marcina Strzelińskiego broni Mierzejewski

48' Kurcewicz zagrywa w pole karne, zagranie ręką Domurata i mamy rzut karny dla WISSY

49' Mariusz Dzienis wykonawcą karnego

49' Kapitalnie broni Gieniusz! Nie ma bramki dla WISSY!

50' Świetna akcja Zambrowskiego, który ograł naszych obrońców, ale jego strzał z pola karnego mija długi róg bramki Gieniusza

55' Po przerwie WISSA zdecydowanie atakuje

57' Sypytkowski źle podaje w dobrej sytuacji - tracimy piłkę

58' Rzut rożny dla WISSY po akcji Dzienisa

59' Po rzucie rożnym strzał Berezowśkiego i piłka poza naszą bramką

61' GOL dla WISSY! 1:1 Marcin Gałązka. Gałązka wymanewrował naszych obrońców i strzałem w długi róg pokonał Gieniusza.

62' Nie możemy odnaleźć właściwego rytmu gry

66' Rzut rożny po solowej akcji Dzierzgowskiego

67' Po dośrodkowaniu wybija piłkę obrońca WISSY

69' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

70' Potrójna zmiana w WARMII - wchodzą na boisko Lekenta, Tuzinowski i Cybulski a opuszczają je Sypytkowski, Randzio i Kozikowski

70' Żółta kartka dla Kurcewicza za symulowanie faulu i próbę wymuszenia rzutu karnego

71' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu nikt nie dochodzi do piłki

73' Kolejny korner dla WISSY - nasi piłkarze chyba nie wyszli z szatni na drugą połowę meczu

73' Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego

75' Wreszcie jakaś akcja WARMII - strzał Tuzinowskiego tuż obok słupka

78' Strzał Kurcewicza ponad naszą bramką

78' Zmiana w WISSIE - za Kiljańczyka wszedł Dąbrowski

79' Żółta kartka dla Dzierzgowskiego.

80' Piękne uderzenie Strzelińskiego odbija Mierzejewski i Tuzinowski z bliska trafia do siatki - niestety, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

82' GOL dla WISSY. 2:1 Mateusz Zambrowski. Długie podanie otrzymał Łapiński, wymanewrował naszą obronę i strzelił na bramkę - piłka obiła się od Łukasza Domurata po czym Zambrowski z najbliższej odległości skierował ją do bramki.

85' Akcja Dzienisa i znów było groźnie pod naszą bramką

87' Dwie podobne akcje WARMII - rzuty wolne z prawej strony boiska, dośrodkowania i niestety bez efektywnego wykończenia

87' Zmiana w WISSIE - za Dzienisa wchodzi Przemysław Marcinkiewicz

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Zmiana w WISSIE - za Łapińskiego wchodzi Krzysztof Marcinkiewicz

90' + 3' Gałązka strzela z rzutu wolnego ponad naszą bramką

90' + 3' Koniec meczu. Po fatalnie zagranej przez nasz zespół drugiej połowie przegrywamy 1:2 z WISSĄ i robimy krok w tył w walce o utrzymanie się w III lidze.

03.06.2014 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Strzeliński 20' (rzut karny), 1:1 Marcin Gałązka 61', 2:1 Mateusz Zambrowski 82'

WISSA: 1.Mierzejewski - 2.Waszkiewicz, 14.Doliwa, 16.Nikitin - 8.O.Berezowśkyj, 3.Dzienis (Kpt) (87' 11.P.Marcinkiewicz), 6.Gałązka, 23.Kurcewicz, 19.Zambrowski - 13.Kiljańczyk (78' 7.Dąbrowski), 10.Łapiński (90' 9.K.Marcinkiewicz)
REZERWA: 22.Rudniow - 7.Dąbrowski, 4.Wiszowaty, 9.K.Marcinkiewicz, 11.P.Marcinkiewicz, 18.Żuberek

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (70' 21.Lekenta), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 9.Strzeliński, 10.Kozikowski (70' 2.Tuzinowski), 6.Osypiuk, 11.P.Górski (46' 8.Chyliński), 16.Sypytkowski (70' 19.Cybulski) - 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał - 21.Lekenta, 19.Cybulski, 2.Tuzinowski, 4.Mikucki, 8.Chyliński

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)

Żółte kartki: Kiljańczyk, Kurcewicz (WISSA), Kozikowski, Randzio, Dzierzgowski (WARMIA)

Widzów: 120

Tomasz Dzierzgowski wywalczył rzut karny dla WARMII (Fot. e-grajewo.pl)

21:41, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 czerwca 2014

Z ogromnym zadowoleniem informujemy,  że nasz Klub jest partnerem Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie w programie utworzenia klasy sportowej o profilu piłkarskim. Gorąco zachęcamy rodziców dzieci uzdolnionych sportowo do przystąpienia do udziału w projekcie, jakiego jeszcze nie było w naszym mieście. Obecnie trwa rekrutacja do klasy czwartej szkoły podstawowej o profilu „piłka nożna” w roku szkolnym 2014/2015. Dzieci zakwalifikowane do klasy piłkarskiej będą miały możliwość skorzystania między innymi z:

- 10-ciu godzin wychowania fizycznego w tygodniowym planie nauczania,

- uczestnictwa w dwóch obozach sportowych w ciągu roku,

- bezpłatnych obiadów w szkole,

- strojów sportowych,

- uczestnictwa w turniejach piłkarskich organizowanych przez Klub WARMIA Grajewo,

- wyjazdów na mecze piłkarskie Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej

Organizatorami piłkarskiej klasy sportowej są Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 pan Dariusz Latarowski – osoba, która czynnie zaangażowała się i okazała ogromne wsparcie przy realizacji projektu Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo pod nazwą Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo oraz dwóch nauczycieli: Mariusz Wielgat i Kamil Randzio – wychowanek naszego Klubu, obecny zawodnik III-ligowej drużyny i trener zespołu Orlików naszej Akademii Piłkarskiej, która doskonale sobie radzi w Podlaskiej Lidze Orlików. Ogromne zaangażowanie osób odpowiedzialnych za utworzenie klasy piłkarskiej, ich autentyczna pasja i doskonały kontakt z dziećmi gwarantuje satysfakcję uczniów, którzy przystąpią do klasy. Zarząd naszego Klubu od utworzenia Akademii Piłkarskiej w marcu 2013 roku stawia na szkolenie najmłodszych i z wielką satysfakcją partneruje w tworzeniu klasy sportowej.

Renoma i wysoki poziom nauczania w ZSM nr 1, popularność i sukces naszej Akademii, zadowolenie dzieci i ich postępy sportowe dają gwarancję tego, że klasa piłkarska będzie właściwym wyborem dla uzdolnionych sportowo chłopców, tegorocznych absolwentów trzecich klas.

Zachęcamy do zasięgania szczegółowych informacji w sekretariacie ZSM nr 1 w Grajewie przy ul. Szkolnej pod nr tel. 86 272 48 28. (http://www.zsm1grajewo.republika.pl/)     

      

23:32, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

We wtorek 3 czerwca o godzinie 17:00 w Szczuczynie rozegrany zostanie zaległy mecz III ligi, w którym WISSA Szczuczyn podejmie WARMIĘ Grajewo. Mecz pierwotnie miał się odbyć 10 maja, ale ze względu na intensywne opady deszczu i fatalny stan murawy w Szczuczynie nie doszedł do skutku. Spotkanie, często określane mianem „derby powiatu grajewskiego” od dawna podgrzewa kibiców obu zespołów. Gospodarze zajmują po 32 rozegranych meczach przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Ich postawa w tym sezonie jest ogromną niespodzianką in minus. WISSA zajęła przecież wysokie piąte miejsce w końcowej tabeli poprzedniego sezonu. Zespół ze Szczuczyna zmagał się w tym sezonie ze sporymi kłopotami zdrowotnymi zawodników. Z powodu kontuzji kolana już od dłuższego czasu nie gra filar defensywy WISSY i wychowanek WARMII Radosław Guzowski. Przerwał treningi z zespołem inny obrońca Przemysław Orłowski. Choć sprowadzono do klubu doświadczonego Przemysława Koźlika, to jednak defensywa WISSY zdaniem wielu obserwatorów nie tworzy monolitu. W zimę WISSA była bohaterką bodaj najgłośniejszego transferu w III lidze – z II-ligowej POGONI Siedlce do Szczuczyna trafił doświadczony wychowanek JAGIELLONII Mariusz Dzienis. Transfery niewiele dały. Szczuczynianie obecnie są zdegradowani do IV ligi. Teoretycznie… Praktyka dowodzi jednak, że różna cuda zdarzają się w tej lidze. Do naszej grupy muszą awansować 4 zespoły z IV ligi (po dwa z grupy warmińsko – mazurskiej i podlaskiej). Pewny jest już spadek do naszej grupy z II ligi CONCORDII Elbląg i OLIMPII Zambrów. Oznacza to, że na dziś musi się zwolnić 6 miejsc w naszej lidze. Wciąż niepewna utrzymania się w II lidze jest OLIMPIA Elbląg – o jej losie zadecyduje ostatnia kolejka rozgrywek w najbliższy weekend. W najgorszym dla walczących o utrzymanie w naszej lidze zespołów wariancie opuści III ligę aż 7 ostatnich zespołów (awans czterech IV-ligowców + spadek trzech II-ligowców + brak awansu do II ligi SOKOŁA Ostróda). WISSA w dwóch meczach do końca sezonu może zdobyć 6 punktów, ale jej strata do 15 miejsca wynosi już 7 punktów. Kto jednak wie, jak potoczą się losy zespołów naszej ligi? Głośno już o ewentualnym wycofaniu się z rozgrywek po zakończeniu tego sezonu ekipy BARKASA Tolkmicko.

WARMIA żeby być pewna pozostania w III lidze musi po prostu wygrać dwa końcowe mecze – w Szczuczynie z WISSĄ i w Grajewie z ŁKS 1926 Łomża. Grajewianie zajmują dwunastą pozycję w tabeli i zgromadzili o 10 punktów więcej od WISSY – dokładnie 36. Podopieczni byłego zawodnika ŁKS Łódź i JAGIELLONII Dzidosława Żuberka w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM 2:2 po bramkach Wojciecha Łapińskiego i Tomasza Kiljańczyka.

 

Czy trener Leszek Zawadzki zdoła szybko przywrócić na właściwy tor grę naszej drużyny, która bardzo źle zagrała w sobotę w Lubawie? Okaże się już we wtorkowe popołudnie. W zespole WARMII tym razem nie powinno zabraknąć żadnego z podstawowych zawodników.

W swojej historii powstała w 1924 roku WARMIA mierzyła się z utworzoną w 1945 roku WISSĄ wielokrotnie. Jednak na poziomie III ligi w jej obecnej formie rozegranych zostało tylko pięć meczów i ich bilans jest lepszy dla szczuczynian.

SEZON 2010/2011

22.09.2010 WISSA Szczuczyn – WARMIA 0:4

Bramki: Kamil Makowski 18, Konrad Kowalko 37’, Maksym Mirva (dwie) 53, 65

02.04.2011 WARMIA – WISSA Szczuczyn 1:4

Bramki: Maksym Mirva 76’ (rzut karny) – Przemysław Orłowski 28’, Adrian Mleczek 34’, 83’, Wojciech Łapiński 65’

SEZON 2012/2013

18.08.2012 WISSA Szczuczyn – WARMIA 1:0

Bramka: Radosław Guzowski 85’ (rzut karny)

18.11.2012 WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:2

Bramki: Tomasz Hudoń 24' - Maciej Kurcewicz 36', Wojciech Łapiński 64'

SEZON 2013/2014

19.10.2013 WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:0

Bramka: Marcin Strzeliński 62’

Razem: 5 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 zwycięstwa WISSY. Bramki 7-7

Relację z meczu w Szczuczynie tradycyjnie przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.org . Początek we wtorek od 17-tej.

00:09, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 czerwca 2014

Na tarczy wrócili piłkarze WARMII Grajewo z Lubawy. W niezwykle ważnym meczu nasza drużyna przegrała 0:3 w zespołem MOTORU. Gospodarze - choć mieli ostatnio kiepską passę - w meczu z WARMIĄ prezentowali się tak, jakby byli czołowym zespołem naszej ligi. Porażka WARMII jest zasłużona – cały nasz zespół zagrał słabiej niż w poprzednich meczach. Początek spotkania zupełnie nie wskazywał na przegraną grajewian, którzy wystąpili osłabieni brakiem zdającego egzamin na studiach Dzierzgowskiego. Pierwszą znakomitą okazję do zdobycia gola mieli właśnie nasi piłkarze. W 5 minucie nie stu, lecz … dwustuprocentową szansę bramkową miał Mikucki po podaniu Strzelińskiego. Uderzenie naszego zawodnika nogą odbił bramkarz gospodarzy a dobitka trafiła w boczną siatkę. Zaledwie dwie minuty później dość przypadkowo odbita piłka trafiła do Jabłonowskiego, który mocnym strzałem pokonał Gieniusza. Od tej pory nasz zespół grał coraz gorzej. Druga bramka, którą w 20 minucie zdobył Remiszewski ustawiła mecz. W drugiej połowie WARMIA próbowała odrabiać straty, ale brakowało pomysłu i skuteczności. MOTOR zdominował naszych piłkarzy. Gospodarze grali szybko i pomysłowo. WARMIĘ dobił Marek Śnieżawski, który chwilę po wejściu na boisko w 76 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0 dla MOTORU. Ta zasłużona porażka, choć może nieco za wysoka, ma szansę podziałać na nasz zespół jak zimny prysznic. Wydawało się, że byliśmy na dobrej drodze do utrzymania się w III lidze. Tymczasem daleko jeszcze do spokoju w tabeli. Trzeba wziąć się ostro do roboty i dać z siebie wszystko w dwóch ostatnich spotkaniach. Przed WARMIĄ dwa kluczowe mecze o utrzymanie. We wtorek w Szczuczynie nasz zespół zagra zaległy mecz z WISSĄ Szczuczyn (o godz. 17:00) a w piątek w Grajewie WARMIA zakończy sezon spotkaniem z ŁKS 1926 Łomża (o godz. 18:00).

Skróty video z meczu z portalu e-lubawa.pl:

https://www.youtube.com/watch?v=1iE8-JQsoEA

https://www.youtube.com/watch?v=DcQ-3HkfuIg

Galeria zdjęć z portalu e-lubawa.pl

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.621720477898292.1073741881.137765329627145&type=1

Zapis relacji LIVE z meczu w Lubawie:

1' Rozpoczynają grajewianie

2' Pierwsza akcja gospodarzy zakończona faulem naszego zawodnika - rzut wolny z lewej strony boiska, dośrodkowanie Remiszewskiego ale na pozycji spalonej zawodnik MOTORU i zaczyna grę WARMIA

3' Teraz rzut wolny miała WARMIA - dobry, mocny strzał Strzelińskiego i Kręt piąstkuje piłkę poza pole karne

4' Szarżował lewą stroną Strzeliński, ale jego dośrodkowanie przejął obrońca gospodarzy

5' Kapitalna okazja WARMII! Strzeliński przejął piłkę w środku boiska i błyskawicznie wyprowadził kontrę, podał do Mikuckiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił na bramkę, ale Kręt instynktownie obronił nogą ten strzał a dobitka naszego zawodnika trafia w boczną siatkę bramki gospodarzy

7' GOL dla MOTORU. 1:0 Bazyli Jabłonowski. Podczas wyprowadzania piłki przez Wojtka Koszczuka zablokował jego podanie jeden z zawodników MOTORU, po czym piłkę przejął Jabłonowski i oddał strzał na bramkę, po którym piłka otarła się o któregoś z naszych obrońców i wpadła do bramki zaskoczonego Gieniusza. :(

12' Faulowany Rafał Kozikowski 25 metrów od bramki Kręta - mamy rzut wolny

13' Mocny strzał Kozikowskiego trafia w mur złożony z zawodników MOTORU

13' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

14' Po dośrodkowaniu chwila zamieszania na naszym polu karnym i bardzo niecelny strzał Rzeźnikiewicza

18' Dobra akcja prawą stroną boiska Strzelińskiego i ładne dośrodkowanie, ale piłkę łapie bramkarz MOTORU

19' Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał głową Jabłonowskiego broni Gieniusz i jest drugi korner dla gospodarzy

19' Po dośrodkowaniu na chwilę przejmujemy piłkę, ale szybko ją tracimy

20' GOL dla MOTORU. 2:0 Piotr Remiszewski. Wrzutka w nasze pole karne trafia do Remiszewskiego, który mocno strzela w bramkę, a piłka po rękach naszego bramkarza wpada do siatki. Źle zaczął się dla WARMII ten mecz! :(

21' Mamy pierwszy rzut rożny - po dośrodkowaniu piłkę wybija obrońca MOTORU

23' Dobra akcja WARMII - Sypytkowski jednak zbyt lekko podał piłkę do Strzelińskiego i przejął ją zawodnik rywali

28' Świetna okazja naszego zespołu - po dośrodkowaniu strzał głową Domurata minimalnie ponad poprzeczką bramki gospodarzy!

32' Akcja gospodarzy zakończona dobrym strzałem Świgonia, ale Gieniusz nie dał się zaskoczyć

33' Gospodarze wyglądają na boisku tak, jakby byli zespołem z czołówki tabeli - po niewykorzystanej sytuacji na początku meczu przez Mikuckiego nasi piłkarze nie mogą odnaleźć właściwego rytmu gry

38' Rzut rożny dla MOTORU - po dośrodkowaniu bład naszej obrony, ale na pozycji spalonej był zawodnik gospodarzy

40' Kolejny rzut rożny dla lubawian - dośrodkowanie mija nasze pole karne i piłka wychodzi na aut boczny

42' Bardzo dobra akcja MOTORU - dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Jabłonowskiego ponad naszą bramką

45' Koniec pierwszej części meczu - dobrze graliśmy w niej tylko pierwsze 5 minut... Trener Zawadzki szykuje dwie zmiany w naszym zespole i wciąż wierzymy, że w drugiej połowie WARMIA odrobi straty.

46' Dwie zmiany w WARMII - za Sypytkowskiego i Mikuckiego wejdą na boisko Górski i Cybulski

46' Rozpoczynają gospodarze

47' Rzut rożny dla WARMII - dobre dośrodkowanie ale Kozikowski zamiast strzelać to zgrał głową do kolegi z zespołu, którego... nie było w tym miejscu

49' Dobra akcja Mateusza Cybulskiego i ładne dośrodkowanie, ale Chyliński nie opanował piłki

51' Będzie groźnie - rzut wolny dla rywali z narożnika pola karnego

51' Szybkie rozegranie i bardzo niecelny strzał Remiszewskiego

53' Rzut rożny dla MOTORU - dośrodkowanie i szybko przejmujemy piłkę

57' Rzut wolny z 30 metrów dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, główka Domurata i piłka omija bramkę Kręta

60' Strzał Kolcza broni Gieniusz

62' Okres brzydkiej gry z obu stron - sporo fauli i niedokładnych podań

65' Dobra indywidualna akcja Strzelińskiego w polu karnym gospodarzy i mamy rzut rożny

65' Świetnie dośrodkowana piłka i piękne uderzenie głową Arciszewskiego, ale piłka frunie tuż nad poprzeczką bramki MOTORU

65' Rzeźnikiewicza zmienia Lewalski

69' Strzeliński uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale Kręt pewnie broni

70' Druga zmiana w MOTORZE - Narojczyk zmienia Nowińskiego

72' Rzut rożny dla MOTORU - dośrodkowanie i po chwili następny korner dla gospodarzy

73' Nikt nie doszedł do dośrodkowanej piłki i Arciszewski wybija ją daleko poza pole karne WARMII

75' Kolejna zmiana w MOTORZE - Remiszewskiego zmienia Śnieżawski

75' Piękny strzał Kozikowskiego o centymetry omija bramkę MOTORU! :(

76' GOL dla MOTORU! 3:0 Marek Śnieżawski. Po dośrodkowaniu z lewej strony Świgoń zgrywa piłkę do zupełnie niepilnowanego Śnieżawskiego, który z bliska pewnie strzela do bramki. Przegrywamy 0:3.

79' Bliski zdobycia gola był Paweł Górski, ale jego strzał ładnie broni Kręt

80' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi Adam Lekenta

82' Ostatnia zmiana w naszym zespole - za Kozikowskiego wchodzi Matysiewicz

82' Zmiana w MOTORZE - za Świgonia wchodzi Mederski

88' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu wybija piłkę Kręt

88' Kapitalny strzał z 25 metrów Mateusza Cybulskiego trafia w słupek bramki MOTORU!

90' Trzy minuty doliczył sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Przegrywamy 0:3 ze znakomicie dysponowanymi gospodarzami. MOTOR, który przegrywał ostatnio mecz za meczem dziś zagrał jakby był zespołem z czołówki. Nasi piłkarze zagrali zdecydowanie słabiej od gospodarzy i zasłużenie przegrali.

31.05.2014 Lubawa, Stadion Łazienkowski

MOTOR Lubawa - WARMIA Grajewo 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bazyli Jabłonowski 7', 2:0 Piotr Remiszewski 20', 3:0 Marek Śnieżawski 76'

MOTOR: 1.Kręt -  4.Wietecha, 3.Ksiuk, 5.Kolcz, 7.Waląg - 11.Remiszewski (75' 9.M.Śnieżawski), 14.Maj, 19.Rzeźnikiewicz (65' 6.Lewalski), 10.Nowiński (70' 13.Narojczyk), 8.Świgoń (82' 15.Mederski)- 18.Jabłonowski (Kpt)  

REZERWA: 12.Lewandowski - 13.Narojczyk, 9.M.Śnieżawski, 16.Brodziński, 2.Klein, 6.Lewalski, 15.Mederski

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (80' 21.Lekenta), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 9.Strzeliński, 10.Kozikowski (82' 20.Matysiewicz), 6.Osypiuk, 4.Mikucki (46' 11.P.Górski), 16.Sypytkowski (46' 19.Cybulski) - 8.Chyliński

REZERWA:12.Boufał - 21.Lekenta, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 18.Olszyński, 11.P.Górski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Widzów: 70

Krzysztof Gieniusz pokonany - piłka w siatce WARMII. (Fot. e-lubawa.pl)

23:22, warmia1924
Link Dodaj komentarz »