RSS
sobota, 30 lipca 2011

Zwycięstwem 4:0 (1:0) zakończył się kolejny sparring WARMII Grajewo. Dziś na własnym stadionie nasz zespół pokonał NAREW Ostrołęka - dziesiątą drużynę ubiegłego sezonu III ligi łódzko - mazowieckiej.

Znów w naszym zespole zabrakło Keslera, Matysiewicza i Milczarka. Kontuzji nabawił się też ostatnio Kamil Makowski, który jest z zespołem w trakcie wakacji (studiuje w Warszawie). Do składu po chorobie powrócił Łukasz Wójcik, który wszedł na boisko w drugiej połowie. W końcówce meczu zagrał też Bartłomiej Wierzbicki, powitany brawami przez kibiców. Bartek czuje się coraz pewniej i zapewne już niedługo będzie gotowy do gry w podstawowej jedenastce.

WARMIA rozpoczęła mecz bardzo dobrze. W 5 minucie po dośrodkowaniu Strzelińskiego dobrej okazji nie wykorzystał Paweł Górski, który strzelił niecelnie. Trzeba przyznać, że przez dość długi okres pierwszej połowy to goście sprawiali lepsze wrażenie i przeprowadzali groźniejsze akcje. Bardzo dobrze spisywał się w naszej bramce Czapliński, który jest naprawdę w wysokiej formie. Nasi piłkarze przetrwali ataki ostrołęczan i w 37 minucie zdobyli prowadzenie po ładnym strzale Maksyma Mirvy, który z 16 metrów pokonał doświadczonego Łyzińskiego.

W drugiej połowie na boisku zdecydowanie dominowali grajewianie. W 56 minucie po ładnej, zespołowej akcji Łukasz Wójcik z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W 62 minucie kolejna sytuacja dla WARMII zakończyła się kapitalnym uderzeniem Kamila Randzio, który płaskim strzałem zza linii pola karnego w długi róg bramki zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Pięć minut później ładny strzał oddał Marcin Arciszewski, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Goście w jednej z nielicznych akcji w drugiej połowie meczu trafili w słupek naszej bramki po strzale Nakielskiego w 75 minucie. W końcówce meczu wprowadzony na boisko Bartek Wierzbicki z lewej strony zagrał do Wójcika a ten podwyższył wynik na 4:0 dla WARMII.

Nasz zespół zagrał dobry mecz, pomimo kilku błędów w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie, po których goście mieli dobre sytuacje do zdobycia bramek. Wyraźnie widać, że forma piłkarzy rośnie. Coraz śmielej poczynają sobie najmłodsi w zespole. Dziś na pewno należy pochwalić Mateusza Grochowskiego, który w pierwszej połowie nieźle sobie radził na trudnej pozycji defensywnego pomocnika. Dobrze grał również Paweł Sypytkowski w drugiej odsłonie meczu. Na pewno obaj 16-latkowie mają jeszcze sporo nauki przed sobą, ale pokazują charakter i już przyzwoite umiejętności. W najbliższej przyszłości WARMIA zarówno z nich jak i pozostałych juniorów będzie miała wiele pożytku. W ostatnich dniach do zespołu dołączył obrońca z drużyny juniorów trenera Mariusza Sobczyka 18-letni Marcin Mikucki. Ten zawodnik również spisuje się coraz lepiej.
Ostatni już sparring przed rozpoczynającym się za dwa tygodnie sezonem ligowym WARMIA zagra za tydzień w Grajewie a naszym rywalem będzie ZNICZ Biała Piska.

WARMIA Grajewo - NAREW Ostrołęka 4:0 (1:0)

1:0 Maksym Mirva 37', 2:0 Łukasz Wójcik 56' 3:0 Kamil Randzio 62', 4:0 Łukasz Wójcik 86'

WARMIA: Czapliński - Arciszewski (65' M. Tuzinowski), Domurat, Kowalko (85' Szumowski), Randzio (80' Mikucki) - P. Górski (80' Wierzbicki), Mirva (75' Lekenta), Grochowski (46' Sypytkowski), D. Tuzinowski (65' Baczewski), Strzeliński (60' Miksza) - Krukowski (46' Wójcik)

NAREW: Łyziński - Dawidzki, Niedźwiedzki, Pełtak, Żebrowski - Kruczyński, Stachowicz, Nakielski, Gwiazda - Olesiński, Przybylski.
W drugiej połowie grali także: Filipkowski, Piersa, Kobrzyński, Wargulewski, Budzyński, Roman

Sędziował: Grzegorz Kozłowski (Białystok)
Widzów: 50


15:04, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2011
WARMIA wygrała dziś w Grajewie z IV-ligową SPARTĄ Augustów 4:1 (3:0).
 
Do meczu nasz zespół przystąpił - niestety, tradycyjnie już - osłabiony. Tym razem z podstawowych zawodników brakowało: Macieja Keslera (praca), Pawła Matysiewicza (wyjazd rodzinny), Mariusza Milczarka (rehabilitacja) i Łukasza Wójcika (przeziębienie). Wczoraj warunki umowy z naszym Klubem ustalił Bartłomiej Wierzbicki i tym samym ten zawodnik po załatwieniu formalności transferowych (jest "wolnym" zawodnikiem) zostanie w WARMII i zapewne będzie wkrótce dużym wzmocnieniem naszej ofensywy. Bartek na razie dochodzi do siebie po przebytej operacji kolana i nie jest jeszcze gotowy do gry. Z WARMIĄ pożegnał się dotychczasowy rezerwowy bramkarz Paweł Tarnacki, który podjął pracę zawodową w Płocku. Trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami na zmiennika Piotra Czaplińskiego, który również wczoraj ustalił warunki umowy z Klubem. Propozycję pozostania w naszym Klubie otrzymał trenujący ostatnio z zespołem Krzysztof Gieniusz, lecz on swoją decyzję o pozostaniu w WARMII uzależniał od efektu rozmów z Czaplińskim. Krzysztof poprosił o kilka dni do namysłu i niewykluczone, że to jednak on będzie rywalizował z Czaplińskim o pozycję bramkarza nr 1 WARMII.
Definitywnie z zespołu ubył Łukasz Żukowski i zapewne w najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość tego zawodnika.
 
Mecz ze SPARTĄ WARMIA rozpoczęła od zdecydowanych ataków i już w 2 minucie po popisowo wykonanym rzucie rożnym przez Strzelińskiego Konrad Kowalko strzałem głową zdobył prowadzenie dla grajewian. W 13 minucie piękną indywidualną akcją popisał się Paweł Górski, który niczym tyczki slalomowe mijał na prawej stronie boiska piłkarzy z Augustowa i dokładnie wyłożył piłkę Strzelińskiemu a ten ładnym strzałem zdobył drugiego gola. Nasz grający trener w 19 minucie znów ładnym uderzeniem - tym razem głową - trafił piłką w poprzeczkę bramki Piaścika. W 28 minucie kapitalnym prostopadłym podaniem do Krukowskiego popisał się Marcin Arciszewski a nasz 18-letni napastnik niczym rasowy snajper wykończył tą ładną akcję i podwyższył wynik meczu na 3:0.
Po zdobyciu trzeciej bramki nasi piłkarze jakby stracili ochotę do zdobywania kolejnych i na pewien czas oddali inicjatywę SPARCIE. Augustowianie mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki głównie po błędach naszej obrony, lecz okazało się, że mają fatalnie ustawione celowniki a także świetnie spisywał się w naszej bramce Czapliński.
W drugiej połowie w naszej drużynie wystąpili młodzi zawodnicy, wsparci doświadczonym Maksymem Mirva, który po lekkim urazie wrócił do zespołu. Gra stała się nieco chaotyczna, lecz WARMIA wciąż posiadała przewagę i stwarzała okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 60 minucie Marcin Strzeliński po solowej akcji oddał silny strzał, który udało się odbić bramkarzowi SPARTY. W 68 minucie ładną akcję naszego zespołu, który od wprowadzenia piłki do gry przez Czaplińskiego wymienił cztery podania, wykończył Rafał Miksza, który świetnym, technicznym lobem pokonał Piaścika. Cztery minuty później 16-letni Mateusz Grochowski kapitalnie uderzył z 25 metrów, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki gości. Kiedy wydawało się, że dość senna w drugiej połowie gra nie przyniesie już więcej bramek, goście zdobyli honorowego gola po sprytnym uderzeniu Łukasza Sobolewskiego, który zaskoczył Czaplińskiego.
Choć SPARTA z pewnością nie postawiła naszym piłkarzom wysokich wymagań, to jednak cieszy z tego meczu kilka dobrych akcji, które pokazali zwłaszcza nasi najmłodsi piłkarze. W pierwszej jedenastce wyszło w zespole WARMII aż ośmiu wychowanków. W drugiej połowie na boisku wystąpiło ich kolejnych siedmiu. Praca trenerów zespołów młodzieżowych: Józefa Matysiewicza, Mariusza Sobczyka i Wojciecha Kozikowskiego przynosi owoce.
 
Kolejny mecz kontrolny nasi piłkarze zagrają w najbliższą sobotę w Grajewie na Stadionie Miejskim im . Witolda Terleckiego o godz. 11:00 a ich przeciwnikiem będzie III-ligowa NAREW Ostrołęka, występująca w grupie łódzko - mazowieckiej.
 
WARMIA Grajewo - SPARTA Augustów 4:1 (3:0)
 
1:0 Konrad Kowalko 2', 2:0 Marcin Strzeliński 13', 3:0 Krzysztof Krukowski 28', 4:0 Rafał Miksza 68', 4:1 Łukasz Sobolewski 86'
 
WARMIA: Czapliński - Makowski (46' Sypytkowski), Domurat, Kowalko, Randzio (65' Mikucki) - P. Górski (55' Miksza), Arciszewski (55' M. Tuzinowski), D. Tuzinowski (46' Grochowski), Strzeliński (75' Lekenta) - Krukowski (65' Szumowski), Baczewski (46' Mirva)
 
SPARTA: K. Piaścik (75' Pyrek) - Kłoczko, Dębkowski, Stefanowski, Dziądziak - Chabasiński, Harasim, Chełmiński (46' Knoch), Kawałko (70' P. Piaścik) - Lech (46' Sobolewski), Gwaj
 
sędziował: Marcin Niebrzydowski (Grajewo)
Widzów: 7021:05, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 lipca 2011

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali wczoraj w Supraślu zespół Młodej Ekstraklasy JAGIELLONII Białystok 1:0.
W kadrze naszego zespołu na ten mecz nie znaleźli się: Maksym Mirva (uraz stawu skokowego), Maciej Kesler (praca zawodowa), Mariusz Milczarek i Bartłomiej Wierzbicki (rehabilitacja) oraz Paweł Matysiewicz (wyjazd rodzinny). Na mecz nie pojechał również Łukasz Żukowski i tym samym najprawdopodobniej pożegna się on z naszym zespołem.

Obaj trenerzy ustalili, że spotkanie zostanie rozegrane w trzech tercjach: 35, 35 i 30 minut. Mecz, który toczył się w trudnych warunkach przy nieustannie padającym deszczu lepiej zaczęła młoda JAGIELLONIA. W pierwszej części spotkania młodzi białostoczanie zdecydowanie przeważali i stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji strzeleckich. Znakomicie bronił Piotr Czapliński, który przy strzałach Jastrzębskiego, Kosińskiego, Mackiewicza i Zapolnika pokazał wysoką klasę.
W drugiej tercji meczu gra się wyrównała, choć nadal JAGIELLONIA stwarzała groźniejsze akcje. W 40 minucie po dośrodkowaniu Pawła Grudzińskiego Kamil Zapolnik trafił w poprzeczkę naszej bramki.

Nasi piłkarze przetrwali ataki białostoczan, dzięki bardzo dobrej postawie defensywy i obu bramkarzy. Za to w końcówce, niczym wytrawny bokser w ostatniej rundzie, WARMIA wyprowadziła decydujący cios. Z rzutu wolnego podawał Marcin Strzeliński, błąd popełniła obrona JAGIELLONII i bramkarz Piotr Lipka a Konrad Kowalko wykazał się technicznymi umiejętnościami i sprytnym lobem pokonał bramkarza.
 
Ten pożyteczny sparring z silnym przeciwnikiem zakończył tygodniowy okres obozu dochodzeniowego i wzmożonych treningów naszego zespołu.

Cieszy fakt, że z dobrej strony, na tle wyselekcjonowanych piłkarzy białostockiego klubu pokazali się nasi młodzi piłkarze, także ci z rocznika 1995 jak Grochowski, Sypytkowski, Lekenta i Lewosz. Biorąc pod uwagę znaczne osłabienie naszego składu brakiem pięciu zawodników, którzy aspirują do gry w pierwszej jedenastce a zwłaszcza braku podstawowych środkowych pomocników (Mirva, Matysiewicz) WARMIA pokazała się z dobrej strony i jak stwierdził trener JAGI Wojciech Kobeszko, oraz sędziujący mecz  sędziowie z Białegostoku nasz zespół był najmocniejszym rywalem JAGIELLONII w okresie przygotowań.
Kolejny sparring WARMII zostanie rozegrany w najbliższą środę o godz. 17:30 w Grajewie a przeciwnikiem WARMII będzie IV-ligowa SPARTA Augustów. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.


Supraśl, 23.07.2011r.
JAGIELLONIA Białystok (ME) - WARMIA Grajewo 0:1 (0:0, 0:0)
0:1 Konrad Kowalko 95`

JAGIELLONIA: Baran (71' Lipka) – Butkiewicz (45' Soczyński), Szóstko (61' Waszkiewicz), Józefiak (65' Malinowski), Zawadzki (19' Straus) - Grudziński (45' Wyrzykowski), Kosiński (47' Drażba, 82' Kądzior), Arłukowicz (51' Kurcewicz), Jastrzębski (48' Bujnowski) – Zapolnik (45' Prusinowski), Mackiewicz (60' Budzyński).

WARMMIA: Czapliński (60' Gieniusz) - Randzio (35' Sypytkowski, 80' Randzio), Makowski, Domurat, Kowalko - D. Tuzinowski (35' P.Górski, 80' Strzeliński), Arciszewski (70' M. Tuzinowski, 78' D. Tuzinowski), M. Tuzinowski (35' Grochowski, 70' Lekenta), Strzeliński (35' Miksza, 70' Szumowski) - Krukowski (70' D. Lewosz), Wójcik (35' Baczewski, 79' Wójcik).

Spotkanie trwało 100 minut (2x35 minut + 30 minut)

Sędziował: Grzegorz Kozłowski (Białystok)
 

13:26, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 lipca 2011

Nasi piłkarze mocno poczuli intensywne treningi, aplikowane im w tym tygodniu przez trenera Strzelińskiego i w środowym meczu mieli duże problemy z A-klasowym POJEZIERZEM Prostki. Mecz, który został rozegrany na stadionie w Grajewie zakończył się remisem 2:2 (0:1). W pierwszej połowie to goście przeprowadzali bardziej składne akcje i mieli kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. WARMIA zaczęła od niezłej akcji testowanego w tym meczu Marcina Arciucha (ostatnio ZNICZ Suraż), który w 3 minucie podał do Wójcika, a ten strzelając na raty nie dał rady pokonać bramkarza gości. Prowadzenie dla POJEZIERZA  zdobył Sut wykorzystując w 31 minucie fatalne nieporozumienie pomiędzy Konradem Kowalko i Piotrem Czaplińskim. Sześć minut później sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, którego niefortunnym egzekutorem był Marcin Arciszewski - nasz zawodnik strzelił wysoko, ponad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy WARMIA za sprawą Łukasza Żukowskiego miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania, lecz naszemu napastnikowi daleko jest jeszcze do formy strzeleckiej z dawnych lat.

Po przerwie szeroka wymiana składu w naszym zespole zaowocowała nieco lepszą grą. I to mimo tego, że w trakcie drugiej połowy na boisku w jedenastce WARMII pojawiło się czterech 16-latków (Grochowski, Sypytkowski, D. Lewosz, Lekenta), jeden 17-latek (M. Tuzinowski) i trzech 18-latków (Domurat, Krukowski, Baczewski).
Dużo dobrego wniósł do gry Krzysztof Krukowski i to on po ładnej akcji w 67 minucie wyrównał na 1:1. W 73 minucie goście po strzale Tomasza Sokoła ponownie objęli prowadzenie. WARMIA wyrównała po samobójczym strzale Radosława Próchniaka, który naciskany przez Mateusza Szumowskiego zaskoczył własnego bramkarza.

W naszym zespole widoczny jak na dłoni był efekt morderczego obciążenia, jakie zawodnicy otrzymali na wtorkowych, podwójnych zajęciach treningowych. Ambitni piłkarze z Prostek byli przede wszystkim szybsi. Wynik i gra naszego zespołu nie są jednak powodem do niepokoju. Na tym etapie przygotowań nie możemy się spodziewać wysokiej jakości gry. Forma naszych piłkarzy ma być optymalna na pierwszy mecz ligowy. W składzie WARMII brakowało wczoraj Maksyma Mirvy i Marcina Strzelińskiego (lekkie urazy), oraz Macieja Keslera (problemy ze zwolnieniem z pracy). Do gry nie są też jeszcze gotowi dwaj zawodnicy po operacjach: Mariusz Milczarek i Bartłomiej Wierzbicki.
Kolejny mecz WARMIA rozegra w najbliższą sobotę o 10:00 w Supraślu a jej przeciwnikiem będzie zespół JAGIELLONII Białystok (Młoda Ekstraklasa). W Grajewie kibice będą mogli obejrzeć WARMIĘ w środe 27 lipca o 17:30 w meczu ze SPARTĄ Augustów.

WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 2:2 (0:1)

0:1 Wojciech Sut 31', 1:1 Krzysztof Krukowski 67', 1:2 Tomasz Sokół 73', 2:2 Radosław Próchniak 77' (samobójcza)

WARMIA (skład wyjściowy): Czapliński - Arciszewski, Domurat, Kowalko, Randzio - D. Tuzinowski, Matysiewicz, Arciuch, P. Górski - Wójcik, Żukowski
w drugiej połowie grali także: Gieniusz - Makowski, Grochowski, Sypytkowski - Lekenta, M. Tuzinowski, Szumowski, Baczewski, Krukowski, D. Lewosz, Miksza

POJEZIERZE: T. Krugły - Kotyński (46' Dymek), Supiński, Barwikowski (62 Płaskowicki), Baryła - Sut (75' Deluga), K. Krugły, Jakimczyk (46' R. Próchniak), M. Sokół (62' Wiśniewski) - Miller (46' T. Sokół), Pampuch (46' W. Próchniak).

Sędziował: Krzysztof Staniszewski (Grajewo)
Widzów: 50

23:45, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lipca 2011

Nasi piłkarze zagrają dziś z zespołem POJEZIERZE Prostki, który w ubiegłym sezonie zajął V miejsce w grupie I warmińsko - mazurskiej A-klasy. W związku z tym, że wcześniej zaplanowane spotkanie z OLIMPIĄ Zambrów nie dojdzie do skutku, zaproponowaliśmy działaczom POJEZIERZA rozegranie meczu, który odbędzie się dziś o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

Od poniedziałku 18 lipca zawodnicy są w trakcie intensywnych zajęć. Wczoraj odbyły się dwa treningi. Do zespołu dołączył po urlopie Konrad Kowalko. Niestety, podczas jednego z treningów kontuzji kolana doznał Tomasz Górski, którego czeka kolejna pauza w zajęciach. Na poniedziałkowym treningu pojawił się też pomocnik Tomasz Kisiel (ur.1992), który jest wychowankiem MAZURA Ełk a ostatni okres spędził w SMS Łódź.  Decyzja o ewentualnym pozostaniu tego zawodnika w naszym Klubie zapadnie po meczu z JAGIELLONIĄ Białystok (Młoda Ekstraklasa), który odbędzie się w Supraślu o godz. 10:00 w najbliższą sobotę.

Opracowany został terminarz meczów rozgrywanych w Grajewie w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012:

  • 27.08.2010 (sobota)    godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „DĄB” Dąbrowa Białostocka
  • 03.09.2011 (sobota)    godz. 16:00       „WARMIA” Grajewo – „CONCORDIA” Elbląg
  • 14.09.2011 (środa)       godz. 17:00       „WARMIA” Grajewo –  MKS Korsze
  • 24.09.2011 (sobota)    godz. 16:00       „WARMIA” Grajewo –  ŁKS 1926 Łomża
  • 08.10.2011 (sobota)    godz. 15:00        „WARMIA” Grajewo – „ORZEŁ” Kolno
  • 22.10.2011 (sobota)    godz. 15:00         „WARMIA” Grajewo  - „OLIMPIA” Zambrów
  • 05.11.2011 (sobota)    godz. 13:00       „WARMIA” Grajewo – „START” Działdowo

W ostatnich dniach Wydział Gier i Ewidencji Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie dokonał zmiany w podanym tu wcześniej terminarzu. W związku z pokrywaniem się w III lidze terminów dwóch zespołów z tego samego miasta: CONCORDIA Elbląg i OLIMPIA 2004 Elbląg, w terminarzu III ligi zamieniono miejscami CONCORDIĘ Elbląg i ZATOKĘ Braniewo.


10:14, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 lipca 2011

Znany jest już terminarz spotkań rundy jesiennej rozgrywek III ligi piłkarskiej w grupie podlasko - warmińsko - mazurskiej. Jest on ułożony dość niefortunnie dla naszej drużyny, która pierwsze dwie kolejki zagra na wyjeździe. W pierwszej kolejce w Elblągu z CONCORDIĄ a w drugiej w Lubawie z MOTOREM.
Przed własną publicznością WARMIA zagra dopiero 27 sierpnia z DĘBEM Dąbrowa Białostocka.
Do 18 lipca kluby są zobowiązane do przedstawienia informacji o planowanych terminach rozgrywania meczów.
Oto ramowy terminarz:

Kolejka 1 - 13-14 sierpnia

ŁKS 1926 Łomża     -     Motor Lubawa    
Granica Kętrzyn -     Czarni Olecko    
Orzeł Kolno     -     MKS Korsze    
Olimpia 2004 Elbląg -     Pogoń Łapy    
Olimpia Zambrów -     Zatoka Braniewo    
Huragan Morąg     -     Mrągowia Mrągowo    
Start Działdowo -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Concordia Elbląg -     Warmia Grajewo    

Kolejka 2 - 20-21 sierpnia

Motor Lubawa     -     Warmia Grajewo    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Concordia Elbląg    
Mrągowia Mrągowo -     Start Działdowo    
Zatoka Braniewo -     Huragan Morąg    
Pogoń Łapy     -     Olimpia Zambrów    
MKS Korsze     -     Olimpia 2004 Elbląg    
Czarni Olecko     -     Orzeł Kolno    
ŁKS 1926 Łomża     -     Granica Kętrzyn    

Kolejka 3 - 27-28 sierpnia

Granica Kętrzyn -     Motor Lubawa    
Orzeł Kolno     -     ŁKS 1926 Łomża    
Olimpia 2004 Elbląg -     Czarni Olecko    
Olimpia Zambrów -     MKS Korsze    
Huragan Morąg     -     Pogoń Łapy    
Start Działdowo -     Zatoka Braniewo    
Concordia Elbląg -     Mrągowia Mrągowo
Warmia Grajewo     -     Dąb Dąbrowa Białostocka    

Kolejka 4 - 31 sierpnia

Motor Lubawa     -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Mrągowia Mrągowo -     Warmia Grajewo    
Zatoka Braniewo -     Concordia Elbląg    
Pogoń Łapy     -     Start Działdowo    
MKS Korsze     -     Huragan Morąg    
Czarni Olecko     -     Olimpia Zambrów    
ŁKS 1926 Łomża     -     Olimpia 2004 Elbląg    
Granica Kętrzyn -     Orzeł Kolno    

Kolejka 5 - 3-4 września

Orzeł Kolno     -     Motor Lubawa    
Olimpia 2004 Elbląg -     Granica Kętrzyn    
Olimpia Zambrów -     ŁKS 1926 Łomża    
Huragan Morąg     -     Czarni Olecko    
Start Działdowo -     MKS Korsze    
Concordia Elbląg -     Pogoń Łapy    
Warmia Grajewo     -     Zatoka Braniewo    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Mrągowia Mrągowo    

Kolejka 6 - 10-11 września

Motor Lubawa     -     Mrągowia Mrągowo    
Zatoka Braniewo -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Pogoń Łapy     -     Warmia Grajewo    
MKS Korsze     -     Concordia Elbląg    
Czarni Olecko     -     Start Działdowo    
ŁKS 1926 Łomża     -     Huragan Morąg    
Granica Kętrzyn -     Olimpia Zambrów    
Orzeł Kolno     -     Olimpia 2004 Elbląg    

Kolejka 7 - 14 września

Olimpia 2004 Elbląg -     Motor Lubawa    
Olimpia Zambrów -     Orzeł Kolno    
Huragan Morąg     -     Granica Kętrzyn    
Start Działdowo -     ŁKS 1926 Łomża    
Concordia Elbląg -     Czarni Olecko    
Warmia Grajewo     -     MKS Korsze    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Pogoń Łapy    
Mrągowia Mrągowo -     Zatoka Braniewo    

Kolejka 8 - 17-18 września

Motor Lubawa     -     Zatoka Braniewo    
Pogoń Łapy     -     Mrągowia Mrągowo    
MKS Korsze     -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Czarni Olecko     -     Warmia Grajewo    
ŁKS 1926 Łomża     -     Concordia Elbląg    
Granica Kętrzyn -     Start Działdowo    
Orzeł Kolno     -     Huragan Morąg    
Olimpia 2004 Elbląg -     Olimpia Zambrów    

Kolejka 9 - 24-25 września

Olimpia Zambrów -     Motor Lubawa    
Huragan Morąg     -     Olimpia 2004 Elbląg    
Start Działdowo -     Orzeł Kolno    
Concordia Elbląg -     Granica Kętrzyn    
Warmia Grajewo     -     ŁKS 1926 Łomża    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Czarni Olecko    
Mrągowia Mrągowo -     MKS Korsze    
Zatoka Braniewo -     Pogoń Łapy    

Kolejka 10 - 1-2 października

Motor Lubawa     -     Pogoń Łapy    
MKS Korsze     -     Zatoka Braniewo    
Czarni Olecko     -     Mrągowia Mrągowo    
ŁKS 1926 Łomża     -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Granica Kętrzyn -     Warmia Grajewo    
Orzeł Kolno     -     Concordia Elbląg    
Olimpia 2004 Elbląg -     Start Działdowo    
Olimpia Zambrów -     Huragan Morąg    

Kolejka 11 - 8-9 października

Huragan Morąg     -     Motor Lubawa    
Start Działdowo -     Olimpia Zambrów    
Concordia Elbląg -     Olimpia 2004 Elbląg    
Warmia Grajewo     -     Orzeł Kolno    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Granica Kętrzyn    
Mrągowia Mrągowo -     ŁKS 1926 Łomża    
Zatoka Braniewo -     Czarni Olecko    
Pogoń Łapy     -     MKS Korsze    

Kolejka 12 - 15-16 października

Motor Lubawa     -     MKS Korsze    
Czarni Olecko     -     Pogoń Łapy    
ŁKS 1926 Łomża     -     Zatoka Braniewo    
Granica Kętrzyn -     Mrągowia Mrągowo    
Orzeł Kolno     -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Olimpia 2004 Elbląg -     Warmia Grajewo    
Olimpia Zambrów -     Concordia Elbląg    
Huragan Morąg     -     Start Działdowo    

Kolejka 13 - 22-23 października

Start Działdowo -     Motor Lubawa    
Concordia Elbląg -     Huragan Morąg    
Warmia Grajewo     -     Olimpia Zambrów    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Olimpia 2004 Elbląg    
Mrągowia Mrągowo -     Orzeł Kolno    
Zatoka Braniewo -     Granica Kętrzyn    
Pogoń Łapy     -     ŁKS 1926 Łomża    
MKS Korsze     -     Czarni Olecko    

Kolejka 14 - 29-30 października

Motor Lubawa     -     Czarni Olecko    
ŁKS 1926 Łomża     -     MKS Korsze    
Granica Kętrzyn -     Pogoń Łapy    
Orzeł Kolno     -     Zatoka Braniewo    
Olimpia 2004 Elbląg -     Mrągowia Mrągowo    
Olimpia Zambrów -     Dąb Dąbrowa Białostocka    
Huragan Morąg     -     Warmia Grajewo    
Start Działdowo -     Concordia Elbląg    

Kolejka 15 - 5-6 listopada

Concordia Elbląg -     Motor Lubawa    
Warmia Grajewo     -     Start Działdowo    
Dąb Dąbrowa Białostocka -     Huragan Morąg    
Mrągowia Mrągowo -     Olimpia Zambrów    
Zatoka Braniewo -     Olimpia 2004 Elbląg    
Pogoń Łapy     -     Orzeł Kolno    
MKS Korsze     -     Granica Kętrzyn    
Czarni Olecko     -     ŁKS 1926 Łomża


15:50, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

14 lipca bieżącego roku blog informacyjny K.S. WARMIA Grajewo obchodził swoje pierwsze urodziny.

Jest mi bardzo miło, że ilość odwiedzających tą stronę (ponad 34 tys. wyświetleń w ciągu roku) potwierdza zasadność jej istnienia. Bardzo Państwu dziękuję za słowa uznania, które do mnie docierają. Cieszę się, że prowadząc tą stronę mogę choć częściowo zaspokajać Wasz głód informacji o naszym Klubie. Choć nadmiar służbowych obowiązków nie zawsze pozwala na systematyczne zamieszczanie informacji, to proszę mi wierzyć, że staram się bardzo. :-)

Mam nadzieję, że moja praca, poświęcona na prowadzenie tej strony choć w części rekompensuje Państwu brak aktualizacji strony Pawła Myszkowskiego, który ze względu na obowiązki zawodowe i rodzinne musiał zawiesić istnienie strony klubowej. Jestem otwarty na Wasze komentarze, porady i uwagi. Z góry za wszystkie dziękuję i pozdrawiam.

Janusz Szumowski

15:38, warmia1924
Link Komentarze (1) »
W rozegranym dziś w Grajewie pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowań do sezonu 2011/2012 WARMIA Grajewo przegrała z II-ligowym SOKOŁEM Sokółka 1:3 (0:3).
 
Nasi rywale zajęli w ub. sezonie 11 miejsce w końcowej tabeli rozgrywek II ligi i tym samym osiągnęli najwyższą pozycję z podlaskich II-ligowców. Dla piłkarzy z Sokółki mecz z WARMIĄ był generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się za tydzień drugoligowym sezonem (WARMIA rozpoczyna sezon 13/14 sierpnia) oraz meczem w Pucharze Polski, który SOKÓŁ rozegra w najbliższą środę w Białej Podlaskiej.
 
Do dzisiejszego spotkania WARMIA przystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników z ubiegłego sezonu: Mariusza Milczarka (rekonwalescencja po operacji kolana) oraz Konrada Kowalko, który po urlopie rozpocznie treningi w najbliższy poniedziałek. Mecz z ławki rezerwowych rozpoczęli Piotr Czapliński i Maciej Kesler, którzy ze względu na przedłużone urlopy pojawili się na zajęciach dopiero w piątek 15 lipca. W składzie naszego zespołu znalazł się Krzysztof Gieniusz, który trenuje z zespołem i niewykluczony jest powrót tego bramkarza do gry w WARMII, Kamil Makowski, który studiuje w Warszawie i w okresie wakacyjnym powrócił do drużyny, oraz Łukasz Godlewski (ur. 1989 r.), testowany zawodnik z PROMIENIA Mońki.
 
Mecz rozpoczął się fatalnie dla WARMII. Pierwsza akcja SOKOŁA przyniosła prowadzenie dla gości. Po ładnej, zespołowej akcji bramkę zdobył Maciej Orpik, pozyskany przez SOKÓŁ z DĘBU Dąbrowa Białostocka. Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg meczu. Od początku spotkania widoczna gołym okiem była różnica pomiędzy oboma zespołami w przygotowaniu fizycznym. Nasi piłkarze, będący na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu byli jakby ospali, powolni i często w prosty sposób tracili piłkę. Pierwszą groźną akcję WARMIA stworzyła za sprawą Łukasza Żukowskiego, który w 25 minucie z dużego kąta silnie strzelił na bramkę SOKOŁA, lecz Łukasz Trudnos ładnie odbił piłkę.
W 32 minucie znów miała miejsce składna akcja sokólczan, po której piłkę otrzymał niepilnowany Łukasz Sołowiej i płaskim strzałem w róg bramki pokonał Krzysztofa Gieniusza. Zaledwie trzy minuty później dośrodkowanie z prawej strony boiska na trzeciego gola zamienił strzałem głową Piotr Andrzejewski. Pierwsza połowa zakończyła się więc trzybramkowym prowadzeniem drugoligowców.
W drugiej połowie w obu zespołach doszło do sporych zmian i trzeba przyznać, że choć w grajewskim zespole pojawiło się czterech juniorów: Krzysztof Krukowski (18 l.), Mateusz Tuzinowski (17 l.), Marcin Baczewski (18 l.) i 16-letni Paweł Sypytkowski, to właśnie WARMIA posiadała przewagę, czego efektem był gol zdobyty w 68 minucie po ładnej akcji Krzysztofa Krukowskiego. W 75 minucie właśnie Krukowski przeprowadził kolejną udaną akcję, lecz znajdujący się dwa metry przed praktycznie pustą bramką Marcin Baczewski strzelił ponad poprzeczką. W końcówce meczu w dogodnej sytuacji dla SOKOŁA Orpik strzelił w słupek. Wcześniej trzykrotnie Piotr Czapliński (po przerwie zmienił Gieniusza) znakomicie bronił strzały piłkarzy z Sokółki.
Na szczególna wyróżnienie w tym meczu w grajewskim zespole zasługują dwaj 18-latkowie: Domurat i Krukowski. Nieźle grał też Łukasz Wójcik.
 
Kolejny sparring WARMII planowany jest na najbliższą środę o 17:00 w Grajewie na Stadionie Miejskim im. W. Terleckiego przy ul. Piłsudskiego. Przeciwnikiem będzie zwycięzca naszej grupy III ligi w ub. sezonie zespół OLIMPII Zambrów. Rozegranie tego meczu stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ OLIMPIA otrzymała propozycję rozegrania sparringu z JAGIELLONIĄ Białystok w najbliższy czwartek i bardzo możliwe, że w takiej sytuacji nie przyjedzie do Grajewa.
 
WARMIA Grajewo - SOKÓŁ Sokółka 1:3 (0:3)
 
0:1 Maciej Orpik 1', 0:2 Łukasz Sołowiej 32', 0:3 Piotr Andrzejewski 35', 1:3 Krzysztof Krukowski 68'
 
WARMIA: Gieniusz (46' Czapliński) - D. Tuzinowski, Domurat, Arciszewski, Randzio (65' Sypytkowski) - Strzeliński (60' Krukowski), Matysiewicz (60' Makowski), Mirva (75' M. Tuzinowski), P. Górski (55' Kesler) - Żukowski (55' Godlewski), Wójcik (65' Baczewski).
 
SOKÓŁ: Trudnos (60' Serafin) - Sołowiej, Zalewski, Naliwajko (76' Tochwin), Tochwin (46' Pracz) - Orpik (46' Czeremcha), K. Kosiński (60' Woronowicz), Wojtkielewicz (46' M. Łapiński), Toczydłowski, Dzienis (68' Orpik) - Andrzejewski
 
Sędzia: Krzysztof Jabłonowski (Białystok)
Widzów: 7015:10, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 lipca 2011

Po wakacyjnej przerwie w poniedziałek 11 lipca o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli treningi przygotowujące zespół do sezonu 2011/2012, którego start planowany jest na weekend 13/14 sierpnia. Na pierwszym treningu frekwencja nie była najlepsza. Z różnych powodów na zajęciach brakowało kilku zawodników z kadry zespołu z ubiegłego sezonu. Zajęcia poprowadził Marcin Strzeliński, który nadal pozostanie szkoleniowcem WARMII.

W drużynie nie dojdzie do rewolucji kadrowej a zmiany w szerokiej kadrze będą zapewne wyłącznie kosmetyczne. Chęć dalszej gry w naszym Klubie wyrazili wszyscy zawodnicy, którym z dniem 30 czerwca zakończyły się obowiązujące umowy. W najbliższych dniach będą ustalane szczegóły ich nowych kontraktów.

Od wczoraj z zespołem trenuje trzech nowych - "starych" zawodników. Są to bramkarz Krzysztof Gieniusz (ur. 1987 r.), który odszedł z naszego Klubu w sierpniu 2010 roku do zespołu futsalowego MOKS Słoneczny Stok Białystok, Tomasz Górski (ur. 1991 r.), wychowanek naszego Klubu, który po przerwie spowodowanej kontuzją i pracą zawodową wraca do treningów oraz Bartłomiej Wierzbicki (ur. 1985 r.), napastnik ełckiego MAZURA, który w ubiegłym sezonie w barwach swego klubu zdobył 9 goli, pomimo tego, że pauzował z powodu kontuzji całą rundę wiosenną rozgrywek. Bartek był już zawodnikiem WARMII w sezonie 2006/2007 i 2007/2008. Po dojściu do formy mógłby stać się poważnym wzmocnieniem naszej linii ofensywnej.
W ostatnich dniach na testach w II ligowym BAŁTYKU Gdynia był Maciej Kesler, jednak póki co z transferu nic nie wyszło i Maciej nadal będzie zawodnikiem naszego Klubu. Najprawdopodobniej od września z zespołem pożegnają się tegoroczni maturzyści: Kadyszewski, Kozak, Miksza i Szumowski, którzy starają się dostać na studia. Poza nimi, którzy stanowili rezerwę ten sam problem dotyczy zawodnika z podstawowego składu Pawła Matysiewicza, który stara się o przyjęcie na studia do Białej Podlaskiej.


W poniedziałkowym i wczorajszym treningu nie brał udziału Mariusz Milczarek, który po zakończeniu ubiegłego sezonu poddał się operacji kolana i będzie pauzował jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Z zespołem od poniedziałku trenuje także pięciu 16-latków: Wojciech Koszczuk, Paweł Sypytkowski, Adam Lekenta, Damian Lewosz i Mateusz Grochowski. Wszyscy oni są zawodnikami zespołu juniorów młodszych trenera Wojciecha Kozikowskiego urodzeni w 1995 roku). Najprawdopodobniej pod koniec lipca dołączy do kadry także inny wychowanek Tomasz Lewosz (ur. 1990 r), który przerwał dzienne studia w Gdańsku (w ostatnich dwóch sezonach był zawodnikiem III-ligowej KASZUBII Kościerzyna) a obecnie przebywa w Anglii.


Osobny przypadek to Rafał Kozikowski, który na wiosnę został wypożyczony do WISSY Szczuczyn. Umowa wypożyczenia zakończyła się z dniem 30 czerwca i pomimo przekazania mu informacji o konieczności stawienia się na treningu w dniu 11 lipca Rafał się na zajęciach nie pojawił. Tym samym popełnił wykroczenie dyscyplinarne, niestety nie po raz pierwszy w jego przygodzie z piłką. O jego losach zadecyduje w najbliższych dniach Zarząd Klubu. Transferem definitywnym Kozikowskiego zainteresowana jest szczuczyńska WISSA. Wczoraj do Klubu wpłynęło zapytanie w tej sprawie.

Pierwszy tydzień zajęć naszego zespołu zostanie zakończony meczem kontrolnym z II-ligowym SOKOŁEM Sokółka w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Serdecznie zapraszam sympatyków piłki nożnej na to spotkanie - wstęp bezpłatny.
 
Drobnym zmianom uległ plan sparringów. Nie dojdzie do skutku planowany mecz z LEGIONOVIĄ, która wybiera się na obóz przygotowawczy i zrezygnowała z przyjazdu do Grajewa w dniu 23 lipca. W tym dniu WARMIA zagra w Supraślu (a nie jak planowano w Grajewie) z JAGIELLONIĄ Białystok (Młoda Ekstraklasa) o godz. 10:00.


12:46, warmia1924
Link Dodaj komentarz »