RSS
środa, 27 lipca 2016

23.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DFK DAINAVA Alytus 1:1 (1:1)
Bramki
: 0:1 Renaldas Stankevicius 13' 1:1 Mateusz Cybulski 27'

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Arciszewski, Matysiewicz (65’ Zarzecki), Stankiewicz – Staniszewski, Cybulski (73’ Maciorowski), Kozikowski, Mirva, Zubowski (46’ Edison) – Dzierzgowski (83’ Szumowski)

DFK: Salkauskas (46’ Mikucionis) – Dauksa, Fridrikas, Cibulskas, Zachazevskis – Stankievicius, Savastas, Gavenas, Sorokin, Sendzikas – L.Baranauskas

Grali także: Padegimas, Cyzims, Ruzgas

Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów)

W rozegranym w minioną sobotę kolejnym meczu sparingowym WARMIA zmierzyła się z zespołem DFK DAINAVA z litewskiego miasta Alytus. Nasi goście zajmują po rundzie wiosennej (rozgrywki na Litwie toczą się w systemie wiosna – jesień) dziewiąte miejsce w 16-zespołowej pierwszej lidze Litwy (drugi poziom rozgrywek w tym kraju). Wyrównany mecz zakończył się remisem 1:1, co trzeba uznać za korzystny wynik dla naszego zespołu, osiągnięty z mocnym rywalem. Litwini zdobyli prowadzenie w 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pięknym strzale głową Renaldsa Stankeviciusa. Wyrównującą bramkę dla grajewian zdobył w 27 minucie Mateusz Cybulski po akcji i dośrodkowaniu Janusza Stankiewicza. W naszym zespole z różnych przyczyn brakowało w tym meczu Krzysztofa Gieniusza, Wojciecha Koszczuka, Kamila Randzio, Piotra Chylińskiego i Łukasza Domurata.

Ten mecz zapoczątkował kontakty z litewskim klubem – na pewno będą one kontynuowane w kolejnych przerwach między rozgrywkami.

Następny mecz kontrolny nasz zespół rozegra w środę 27 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie nasz niedawny III-ligowy rywal ZNICZ Biała Piska. W sobotę 30 lipca o godzinie 10:00 znów na naszym stadionie WARMIA podejmie HETMANA Tykocin. Serdecznie zapraszamy!


Zapowiedź meczu z WARMIĄ na Facebook'owym profilu DFK DAINAVA.

 00:06, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lipca 2016

20.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka ) 6:2 (1:0)
Bramki
: 1:0 Damian Zubowski 38', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 47', 2:1 Piotr Zacheja 55', 3:1 Marcin Mikucki 58', 3:2 Dominik Dzwonkowski 60', 4:2 Mateusz Cybulski 75', 5:2 Mateusz Cybulski 80', 6:2 Paweł Maciorowski 90'

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Domurat, Arciszewski (46’ Edison), Koszczuk (15’ Randzio) – Staniszewski (46’ Zarzecki), Cybulski, Mirva (70’ Szumowski), Stankiewicz – Zubowski (46’ Matysiewicz), Dzierzgowski (65’ Maciorowski)

OSTROVIA: Romaniuk – Zapatka, Korzeb, Małkiński, D.Wilczewski – Chorolski, Makarov, Zaremba, Lipski – Zacheja, Dzwonkowski

Grali także: R.Wilczewski, Wasil, Decyk, Krzyżanowski, Kuczyński

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)

Piłkarze WARMII Grajewo w swoim drugim meczu kontrolnym wysoko pokonali dziewiąty zespół ubiegłego sezonu w IV lidze mazowieckiej (grupa północna).

W sobotę 23 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zaplanowany jest ciekawy mecz kontrolny z zespołem DFK DAINAVA Alytus - zajmującym obecnie 9 miejsce w litewskiej I lidze (drugi poziom rozgrywek na Litwie).

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
22:37, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 lipca 2016

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017 piłkarze WARMII pokonali w sobotę w Grajewie grający w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej (V liga) zespół POJEZIERZA Prostki 13:1. Trenerzy obu zespołów – Robert Kądzior i Jarosław Turowski uzgodnili, że mecz zostanie rozegrany w trzech 30 –minutowych częściach.

Obie drużyny wystąpiły w osłabionych brakiem kilku podstawowych zawodników składach. W WARMII zabrakło z różnych przyczyn Krzysztofa Gieniusza, Marcina Arciszewskiego, Maksyma Mirvy, Rafała Kozikowskiego i Piotra Chylińskiego.

Od pierwszych minut przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji, czego efektem było aż pięć bramek strzelonych w pierwszej tercji meczu. Dominacja WARMII była wyraźna i pomimo ambitnej gry zespołu z Prostek skutkowała zdobyciem kolejnych bramek i rekordowo wysokim zwycięstwem aż 13:1.

W składzie naszego zespołu pojawiło się czterech zawodników, którzy nie grali w WARMII w rundzie wiosennej. Wojciech Koszczuk i Damian Zubowski wrócili z pobytów za granicą a Mateusz Szumowski zakończył studia. W meczu z POJEZIERZEM wystąpił także Brazylijczyk Edison Fernandes da Silva Junior. Ten 27-letni obrońca, wychowanek brazylijskiego Ituano FC grał w Polsce w WIŚLE Płock, Energetyku ROW Rybnik, GÓRNIKU Konin i MŁAWIANCE Mława. Od niedawna „Edi” mieszka w Prostkach dokąd sprowadziła go… miłość do mieszkanki tej miejscowości. Zawodnik zgłosił się do naszego Klubu i wyraził chęć podjęcia treningów w WARMII.

Kolejny mecz kontrolny naszego zespołu odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 18:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka.

16.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 13:1 (5:0, 11:0)
Bramki
: 1:0 Janusz Stankiewicz 4', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 5', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 25', 4:0 Janusz Stankiewicz 26', 5:0 Tomasz Dzierzgowski 27', 6:0 Tomasz Dzierzgowski 49', 7:0 Damian Zubowski 50', 8:0 Tomasz Dzierzgowski 53', 9:0 Paweł Matysiewicz 55', 10:0 Damian Zubowski 57', 11:0 Albert Staniszewski 59', 11:1 Wojciech Próchniak 83', 12:1 Wojciech Koszczuk 84', 13:1 Mateusz Cybulski 90'

(Grano 3 x 30 minut)
WARMIA: Sobolewski - Mikucki, Domurat, Edison, Koszczuk - Staniszewski, Matysiewicz, Randzio, Cybulski, Stankiewicz - Dzierzgowski
Grali także: Zarzecki, Szumowski, Zubowski
POJEZIERZE: T. Krugły - K.Krugły, Sokół, Zalewski, Zyskowski - Deluga, Haponik, Wilczewski, Póchniak, Marcińczyk - Mleko
Grali także: Mróz, Jakuć oraz dwóch zawodników testowanych
Sędzia: Krzysztof Staniszewski (Grajewo)


Brazylijczyk Edison w koszulce WARMII22:50, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 lipca 2016

Po ponad miesięcznej przerwie piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe i rozpoczęli krótkie przygotowania do nowego sezonu 2016/2017, który rozpoczyna się już 6 sierpnia. Ze względu na uchwaloną przez PZPN  reorganizację III ligi nasz zespół, choć zajął całkiem niezłe - XII miejsce w końcowej tabeli minionego sezonu - w nowym sezonie zagra w podlaskiej IV lidze.

We wtorek Zarząd Klubu ustalił warunki współpracy z nowym trenerem naszego zespołu. Duet szkoleniowców Marcin Strzeliński – Cezary Łaski zastąpi 46-letni Robert Kądzior - jako zawodnik związany z JAGIELLONIĄ Białystok z którą w 1988 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów i w sezonie 1989/1990 rozegrał 6 meczów w Ekstraklasie. Nasz nowy trener był głównym architektem awansów zespołu LZS Narewka z Ligi Okręgowej do IV a następnie do III ligi, w której w sezonie 2013/2014 osiągnął duży sukces jakim było zajęcie przez ten zespół IX miejsca w końcowej tabeli rozgrywek III ligi. W tym sezonie podopieczni trenera Kądziora dwukrotnie pokonali WARMIĘ (3:0 i 3:2).

W składzie naszego zespołu nie są planowane większe zmiany. Oprócz grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i rodzinnych zrezygnował z dalszej pracy w naszym Klubie zespół opuszczą także Paweł Sypytkowski, który podjął pracę w Trójmieście oraz Adam Lekenta, który podjął decyzję o przerwaniu treningów. Kontuzjowany jest Piotr Chyliński i na dziś trudno powiedzieć kiedy będzie gotowy do gry. Po powrocie z USA wrócił do drużyny Damian Zubowski i wziął udział w pierwszych zajęciach. Oprócz niego z naszych „stranieri” byli obecni także Tomasz Dzierzgowski, Krzysztof Gieniusz i Janusz Stankiewicz. Zabrakło pracującego w tym dniu Maksyma Mirvy i Kamila Prusinowskiego, który jest testowany przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zajęcia w tym tygodniu traktowane są niejako „rozruchowo”.  Od poniedziałku piłkarze rozpoczną treningi pełną parą. W sobotę 16 lipca o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA zagra mecz sparingowy z występującym w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej POJEZIERZEM Prostki. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Kolejne mecze kontrolne WARMIA zagra w następujących terminach:

20.07 OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (godzina 18:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego)

23.07 FK Alytus (Litwa)

27.07 ZNICZ Biała Piska

30.07 HETMAN Tykocin

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Grajewie.


Robert Kądzior (Foto: mosp.jagiellonia2003.pl)

00:25, warmia1924
Link Dodaj komentarz »