RSS
niedziela, 29 sierpnia 2010

Dziś rozgrywki rozpoczęli juniorzy naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo. Juniorzy młodsi (trener Wojciech Kozikowski) pokonali w Filipowie ROSPUDĘ 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Sypytkowski.

Juniorzy starsi (trener Mariusz Sobczyk) zremisowali w Grajewie z ORŁEM Kolno 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kozak w 23 minucie. Nasz zespół zagrał w następującym składzie: Przekopowski - Szumowski, Domurat, Zolnik, Mikucki (70' Chełmiński) - Załęski, Kadyszewski (80' Boguszewski), M. Tuzinowski, Miksza - Baczewski, Kozak.

18:06, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Niestety, ze względu na awarię serwera nie udało się przeprowadzić relacji live z wczorajszego meczu, którą zapowiadałem. Przepraszamy! Zapraszamy jednak w przyszłości - już za tydzień planujemy relację z meczu z ZATOKĄ Braniewo.

00:19, warmia1924

Dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego w Grajewie rozgrywki sezonu 2010/2011 zainaugurują juniorzy starsi naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo, prowadzeni przez trenera Mariusza Sobczyka. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna ORŁA Kolno. Mecz odbędzie się przy ul. Piłsudskiego a nie przy ul. Wojska Polskiego ze względu na sobotni piknik S.M. MLEKPOL na obiektach Klubu HADES.

Juniorzy młodsi pod wodzą Wojciecha Kozikowskiego zagrają dziś o 13:00 na wyjeździe z zespołem ROSPUDA Filipów.

A oto terminarz spotkań rozgrywanych w Grajewie w rundzie jesiennej (spotkania będą rozgrywane na terenie Klubu HADES przy ul. Wojska Polskiego, z wyjątkiem meczu z ORŁEM Kolno 29.08.2010):

sobota, 28 sierpnia 2010

WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:1 (0:1)

0:1 Andrzej Jaroń 40', 1:1 Daniel Tuzinowski 88'

WARMIA: 1.Czapliński - 21.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 9.Strzeliński (62' 16.D.Tuzinowski), 14.Mirva, 7.Matysiewicz (84'18.Kadyszewski),10.Kozikowski - 11.Milczarek, 8.Krukowski (13.Wójcik)
HURAGAN: 1.Skiba - 13.Lipka, 19.Kulpaka, 3.Naczas, 5.Szawara - 9.Mędrzycki, 6.Czorniej (79' 15.Gagat), 7.Zajączkowski, 14.Madej (85' 4.Boczko) - 10.Jaroń (75' 18.Brzuziewski), 11.Mróz.

Sędzia: Monika Plona - Herbst (Białystok)

Żółte kartki: Madej, Kulpaka (HURAGAN), Kozikowski, Mirva (WARMIA)

Widzów 200

Nasi piłkarze zdobyli dziś jeden punkt w meczu z drugą drużyną ubiegłego sezonu naszej grupy III ligi.
Początek spotkania to dużo lepsza niż przed tygodniem gra WARMII. Akcje były przemyślane, sporo zagrań z pierwszej piłki - to mogło się podobać kibicom. Przewaga WARMII dawała nadzieję na zwycięstwo w tym meczu. W 16 minucie po dobrej akcji Paweł Matysiewicz strzelił tuż nad bramką HURAGANA. W 23 minucie Konrad Kowalko zdecydował się na strzał z połowy boiska i niemal zaskoczył nim bramkarza gości, piłka jednak minimalnie minęła poprzeczkę. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał w tym okresie gry Milczarek, który w 29 minucie był sam na sam ze Skibą, lecz próbował obiec bramkarza HURAGANA i stracił piłkę. Po tej akcji piłkarze WARMII jakby stanęli a przewagę przejęli goście. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie po ładnej akcji Andrzej Jaroń zdobył prowadzenie dla HURAGANA. 2 minuty później po rzucie wolnym wykonywanym przez Maksyma Mirvę, Rafał Kozikowski mocno strzelił na bramkę, lecz trafił w boczną siatkę.

Druga połowa to sporo akcji ze strony naszych piłkarzy i bardzo groźne kontry gości. W 82 minucie niespodziewany strzał Madeja trafił w poprzeczkę bramki Czaplińskiego. Kiedy wydawało się już, że nasi piłkarze przegrają ten mecz, ładną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Mirva. Po jego dośrodkowaniu mocnym i celnym strzałem popisał się Daniel Tuzinowski i było 1:1! Dla Daniela ta bramka była najlepszą nagrodą za trud, przez który przeszedł - dwie operacje kolana i żmudną, ciężką rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych kolana w meczu z SOKOŁEM Sokółka w sierpniu ub. roku.
Reasumując na pewno należą się brawa dla naszych piłkarzy za walkę do końca i doprowadzenie do remisu. Jednak wydaje się, że HURAGAN był w zasięgu WARMII i przy większej koncentracji i zwłaszcza dokładności w grze można było pokusić się o zdobycie kompletu punktów w tym meczu.

18:35, warmia1924

Na stronie www.warmia.webuda.com będzie przeprowadzana relacja live z dzisiejszego meczu WARMIA - HURAGAN Morąg. Serdecznie zapraszamy, początek meczu o 16:00.

15:28, warmia1924
czwartek, 26 sierpnia 2010

W najbliższą sobotę 28 sierpnia o godzinie 16:00 WARMIA na własnym boisku w Grajewie podejmie HURAGAN Morąg. Goście w tym sezonie rozegrali 3 mecze: wygrali u siebie 1:0 z POGONIĄ Łapy, przegrali na wyjeździe z MRĄGOWIĄ 0:1 i zremisowali w Morągu bezbramkowo z MAZUREM Ełk. W poprzednim sezonie HURAGAN zajął II miejsce w tabeli, lecz bilans spotkań z WARMIĄ ma niekorzystny: jesienią w Grajewie padł bezbramkowy remis a na wiosnę w Morągu wygrała WARMIA 2:0. Ciekawostką jest fakt, że w zespole HURAGANA podstawowym zawodnikiem jest Sebastian Zajączkowski, syn byłego trenera naszego Klubu Piotra Zajączkowskiego.

W kadrze naszej drużyny na ten mecz zabraknie na pewno Tomasza Górskiego, kontuzjowanego po meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Niepewny jest też udział Mariusza Milczarka. Najprawdopodobniej do zespołu na to spotkanie wróci po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Daniel Tuzinowski.

Przypominam wszystkim Kibicom o konieczności posiadania dokumentu tożsamości z numerem PESEL w celu nabycia biletu. Od 1 sierpnia tego roku Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych zobowiązuje nas, jako organizatora spotkań do identyfikacji uczestników imprezy. Kasa biletowa będzie czynna od godz. 14:45. Wejście na stadion możliwe od godz. 15:00.

Serdecznie zapraszamy na mecz.

16:29, warmia1924
niedziela, 22 sierpnia 2010

WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Milczarek 35'

WARMIA: 1.Czapliński - 21.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 7.T Górski (53' 10.Kozikowski), 14.Mirva, 6.Matysiewicz, 9.Strzeliński (82' 5.K.Randzio) - 11.Milczarek (35' 16.Wójcik), 8.Krukowski (88' 18.Kadyszewski)

DĄB:1.Sakowicz - 11.Sujeta (87' 4.Boguszewski), 9.Łabieniec, 15.Sołowiej, 17.Łosiewicz - 3.Piesiecki, 14.Sawicki, 20.Bobowik (46' 10.Chwetko), 7.Lewicki - 6.Orpik (75' 16.Dzitkowski), 8.Bondziul

Żółte kartki:Chwetko, Sołowiej, Łabieniec (2), Piesiecki (DĄB), Mirva (WARMIA)

Czerwona kartka: Łabieniec

Sedzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Widzow: 200

Pomimo zwycięstwa nasi piłkarze zdecydowanie nie zachwycili. Od początku spotkania mnożyły się błędy i niecelene zagrania zawodników WARMII. Właściwie do zdobycia gola w 35 minucie ani razu poważniej nie zagroziliśmy bramce DĘBU. Nasi rywale grali mądrze, kierowani przez doświadczonych Lewickiego i Sawickiego. Optyczną przewagę w pierwszej połowie na pewno posiadali goście, lecz niewiele z niej wynikało. Potwierdził te słowa Lech Sawicki w rozmowie po meczu, mówiąc że grali dobrze do 20 metra naszej bramki. Rzeczywiście piłkarze z Dąbrowy właściwie przez cały mecz nie stworzyli klarownych, 100- procentowych okazji do zdobycia gola, choć ich gra wyglądała co najmniej przyzwoicie. Bramka dla WARMII padła po dobrym dośrodkowaniu Mirvy z rzutu rożnego i precyzyjnej "główce" Mariusza Milczarka, który przy strzale zderzył się z Łukaszem Sołowiejem i z rozciętym łukiem brwiowym pojechał do szpitala. Mariusz praktycznie cały tydzień będzie wyłączony z treningów, po tygodniu będzie miał zdjęte szwy. Tym samym nie będzie mógł wystąpić w następnym meczu z HURAGANEM Morąg 28 sierpnia w Grajewie.

W drugiej połowie nasz zespół na pewno wypadł sporo lepiej niż w pierwszej odsłonie spotkania. Nadal jednak gra WARMII pozostawiała wiele do życzenia. Najlepsze okazje do zdobycia bramek mieli: Krukowski, który zdobył nawet nieuznaną przez sędziego z powodu bramkę w 54 minucie (zdaniem arbitra był jednak na pozycji spalonej), Kozikowski, strzelając prosto w bramkarza, po świetnej akcji Wójcika, który wymanewrował obrońców DĘBU oraz Wójcik, który pogubił się z oddaniem strzału, kiedy nasi piłkarze po akcji Keslera znaleźli się w sytuacji 3 na 2.W końcówce meczu ostra gra gości skutkowała całą serią żółtych kartek oraz czerwoną w 85 minucie ala Łabieńca.

Podsumowując cieszą punkty i zwycięstwo, jednak w jakości gry jest jeszcze dużo do poprawy. Na pewno DĄB okazał się trudnym rywalem i zapewne dla wielu drużyn w naszej lidze urwie punkty. Martwią kontuzje Milczarka oraz Tomasza Górskiego, który w 53 minucie po straciu z Lewickim opuścił boisko z podejrzeniem uszkodzenia więzadeł pobocznych kolana. Jeśli potwierdzi się ta diagnoza, to Tomek będzie kolejnym zawodnikiem z tą kontuzją w ciągu jednego roku po Danielu Tuzinowskim, Łukaszu Randzio i Pawle Górskim. Prawdziwy dramat i poważne osłabienie naszej drużyny w perspektywie kolejnych spotkań.

23:03, warmia1924
sobota, 21 sierpnia 2010

WARMIA pokonała DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Mariusz Milczarek w 35 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maksyma Mirvy. Nasz napastnik strzelenie gola okupił kontuzją - rozciętym łukiem brwiowym. Więcej szczegółów już niedługo.

18:25, warmia1924

Dziś o godzinie 16:00 WARMIA rozegra drugi mecz w sezonie 2010/2011 a pierwszy w roli gospodarza. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie beniaminek rozgrywek zespół DĘBU Dąbrowa Białostocka. Trenerem zespołu gości jest Mariusz Kulhawik, starszy brat znanego z gry w WARMII Tomasza. Mariusz Kulhawik był dotąd trenerem zespołów młodzieżowych MOSP JAGIELLONIA Białystok i objął zespół DĘBU w lipcu tego roku. Drużyna gości dość niespodziewanie wygrała rozgrywki IV ligi w ubiegłym sezonie. Ostatni mecz pomiędzy zespołami WARMII i DĘBU odbył się 3 czerwca 2009 roku w półfinale Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego nasza drużyna pokonała w Dąbrowie Białostockiej gospodarzy 2:0 (1:0). Bramki w tym meczu zdobyli: Daniel Tuzinowski i Marcin Strzeliński. WARMIA zagrała w tym meczu w składzie: Gieniusz - Arciszewski (79 K. Randzio), Makowski, Piłatowski, Kowalko, Strzeliński, Juzwa, Mirva (75 P.Matysiewicz), Tuzinowski, Kozikowski (65 Lewosz), T.Górski (58 Jasielczuk).

W pierwszej kolejce rozgrywek DĄB zremisował u siebie z MAZUREM Ełk 1:1. Bramkę dla naszych dzisiejszych rywali zdobył z rzutu karnego Łukasz Sołowiej. DĄB w tym meczu zagrał w następującym składzie: Michał Sakowicz - Jarosław Sujeta, Michał Łabieniec, Marcin Dzitkowski (64 Mateusz Dzienisik), Łukasz Sołowiej, Bartosz Bobowik, Piotr Bondziul, Paweł Piesiecki (46 Lech Sawicki), Sławomir Lewicki, Maciej Orpik (69 Kamil Doroszczyk), Mateusz Chwetko (83 Kamil Paciorko). W składzie drużyny z Dąbrowy Białostockiej występuje dwóch byłych zawodników naszego Klubu: Lech Sawicki i Sławomir Lewicki. W kadrze jest także Tomasz Kulhawik, lecz obecnie przechodzi rehabilitację po kontuzji. Wyróżniającymi się zawodnikami DĘBU są: Piotr Bondziul, mający za sobą grę  w NARWI Ostrołęka oraz Łukasz Sołowiej, który grał w zespole Młodej Ekstraklasy warszawskiej POLONII.

Trener Marcin Strzeliński ustalił na dzisiejszy mecz następującą 18- osobową kadrę: Tarnacki, Czapliński - Arciszewski, Kesler, Makowski, Kowalko, Domurat, K. Randzio - T. Górski, Matysiewicz, Mirva, Strzeliński, Kadyszewski, Kozak - Milczarek, Wójcik, Krukowski, Kozikowski.

Początek meczu o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

10:48, warmia1924
czwartek, 19 sierpnia 2010

Informuję, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych od 1 sierpnia 2010 roku przy zakupie biletu na mecz nabywca musi okazać dokument tożsamości z numerem PESEL. Tym samym od najbliższego meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka musimy wprowadzić tą zasadę także na grajewskim stadionie. Może to powodować większe kolejki przed kasą, dlatego proszę o możliwie wczesne przybycie na stadion. Mecz rozpocznie się o godzinie  16:00. Sprzedaż biletów przed meczem rozpocznie się od godziny 14:45. Proszę kibiców o wyrozumiałość, cierpliwość i zabranie ze sobą na mecz dokumentu tożsamości.

09:07, warmia1924