RSS
poniedziałek, 31 października 2011
To był udany weekend dla naszych młodych piłkarzy, którzy rozegrali ostatnią kolejkę rundy jesiennej rozgrywek młodzieżowych. W sobotę trampkarze trenera Józefa Matysiewicza pokonali w Łomży PERSPEKTYWĘ 3:0. W niedzielę na grajewskim stadionie juniorzy młodsi trenera Wojciecha Kozikowskiego wygrali z PIASTEM Białystok 2:0.

TRAMPKARZE
PERSPEKTYWA Łomża - MOSiR WARMIA Grajewo 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Cybulski (dwie) 32', 52', Sebastian Romanowski 40'
Skład: Sobolewski (65' Łomotowski) - Remfeld (60' Kropiewnicki), P.Siedlecki (36' R.Siedlecki), S.Romanowski, Sztyblewski (36' Ruszczyk) - Staniszewski (36' Polakowski), Cybulski, Sielawa, B.Wiśniewski (36' D.Kalinowski) - Kasiak (36' Ł.Obrycki), R.Kalinowski

JUNIORZY MŁODSI
MOSiR WARMIA Grajewo - PIAST Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Golubiewski 39', Paweł Sypytkowski 67'
Skład: B.Romanowski (70' Sobolewski) - Sypytkowski, Gładkowski, Koszczuk, Przyborowski - Dodis, Lekenta, Grochowski, Kozikowski (50' M.Wiśniewski) - Golubiewski, D.Lewosz

14:26, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 października 2011

Bez kompletu punktów wrócili z Morąga nasi piłkarze. WARMIA zremisowała bezbramkowo z drugą drużyną ubiegłego sezonu HURAGANEM Morąg.

Od pierwszych minut meczu rozpoczął się prawdziwy .... huragan na bramkę Czaplińskiego, który zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na boisku, także w ocenie gospodarzy. Już w pierwszej minucie Piotr znakomicie obronił strzał Mędrzyckiego a później bronił... jeszcze lepiej. WARMIA swoją połowę przekroczyła na dobrą sprawę dopiero w 9 minucie, kiedy nasi piłkarze wywalczyli rzut rożny. W pierwszej części spotkania gospodarze jeszcze kilkukrotnie mocno zagrozili naszej bramce. Czapliński bronił jednak jak w transie i tylko jemu zawdzięczamy to, że do przerwy udało się zachować czyste konto po stronie naszych strat bramkowych w tym meczu. Parady naszego bramkarza były na pewno ozdobą tego spotkania. Piłkarze WARMII sprawiali wrażenie jakby nie wyszli z autobusu po dość długiej podróży. Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była chyba najsłabszą w tej rundzie. Trzeba jednak przyznać, że zmobilizowani na mecz z liderem tabeli gospodarze grali bardzo dobry mecz.

W drugiej połowie obraz gry mocno się odmienił. Gospodarze jakby nieco opadli z sił a WARMIA zaczęła atakować i stwarzać dobre sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, zawodziła skuteczność. Choć w tej części gry okresami WARMIA posiadała spora przewagę to gospodarze również mieli kolejne sytuacje do zdobycia bramek. Zwłaszcza po rzucie rożnym w 79 minucie, kiedy strzał Kulpaki znów kapitalnie obronił Czapliński. Kilka minut wcześniej miała miejsce bodaj najpiękniejsza akcja tego meczu, kiedy z lewej strony boiska Maksym Mirva znakomicie dośrodkował a Łukasz Wójcik głową zdobył bramkę, która nie została uznana. Sędzia liniowy zauważył, że nasz napastnik przed oddaniem celnego strzału był na pozycji spalonej a bardzo dobrze sędziującemu w tym meczu panu Marcinowi Szczerbowiczowi pozostało zgodzić się z sygnalizacją kolegi.

Podsumowując ten mecz z przebiegu gry nasz zespół nie tyle stracił trzech punktów, lecz zyskał jeden. Na wynik duży wpływ miała słabsza gra WARMII w pierwszej części spotkania. Remis naszego zespołu wykorzystał zajmujący przed tą kolejką drugą pozycję w tabeli START Działdowo, który wygrał u siebie z ZATOKĄ Braniewo 2:1 i objął pozycję lidera tabeli. Piłkarze z Działdowa mają tyle samo punktów co WARMIA - 30 i taki sam bilans bramkowy - +14. Zdobyli jednak 26 goli a WARMIA 23 i tym samym prowadzą w tabeli po XIV kolejkach spotkań.
W tej sytuacji do rangi HITU JESIENI urasta kolejny mecz WARMII właśnie ze STARTEM Działdowo. To pasjonująco zapowiadające się spotkanie, którego wynik zadecyduje o tytule mistrza jesieni zostanie rozegrane w Grajewie 5 listopada (sobota) o godzinie 13:00. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz. Zapowiadają się wielkie emocje!

29.10.2011 Morąg, Stadion Miejski

HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo  0:0

HURAGAN: 12. Marszałek - 13. Lipka, 3. A.Naczas, 19. Kulpaka (Kpt.), 7. Przybylski - 9. Mędrzycki, 20. P.Galik, 5. G.Naczas, 4. Boczko - 11. Żórański (74' 6. Czorniej), 10. Płoszczuk (66' 15. Gagat)

Rezerwa: 1. Muszka - 15. Gagat, 8. Kierstan, 16. Ł.Galik, 18. Brzuziewski, 6. Czorniej

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 17. Arciszewski, 3. Domurat, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz, 14. Mirva (Kpt.), 15. P.Górski (63' 5. Mikucki) - 7. Wójcik (87' 11. Milczarek) , 19. Wierzbicki

Rezerwa: 12. Gieniusz - 5. Mikucki, 16. M.Szumowski, 8. M.Tuzinowski, 11. Milczarek, 13. Baczewski, 18. T.Lewosz

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Żółte kartki: G.Naczas, A.Naczas, Płoszczuk, P.Galik (HURAGAN), Kowalko, Arciszewski (WARMIA)

Widzów: 80

1' Rozpoczyna WARMIA

1' Pierwsza akcja gospodarzy - silny strzał Mędrzyckiego w znakomitym stylu broni Czapliński

7' Od pierwszych minut szturm gospodarzy na naszą bramkę - groźne dośrodkowanie Grzegorza Naczasa broni Czapliński

9' pierwszy rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz bez zagrożenia pod bramką gospodarzy

18' Sędzia liniowy nie dostrzegł będącego na pozycji spalonej Płoszczuka, który oddał mocny strzał na naszą bramkę - znów świetnie broni Czapliński

25' Dobra akcja WARMII - Mirva zagrał do Wierzbickiego, lecz nasz napastnik zbyt lekko podał do będącego na dobrej pozycji Strzelińskiego

27' Po fatalnym błędzie Łukasza Domurata Płoszczuk w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem - Czapliński kapitalnie broni nogami strzał napastnika HURAGANU. Nasz bramkarz jest pierwszoplanową postacią tego meczu.

36' Po okresie zdecydowanej przewagi gospodarzy gra się nieco wyrównała, lecz toczy się w środkowej strefie boiska

39' Po rzucie wolnym Mędrzyckiego Czapliński wypuszcza piłkę z rąk, lecz dwóch piłkarzy HURAGANA nie zdołało pokonać naszego bramkarza, który obronił strzał nogami. To była najlepsza sytuacja bramkowa w dotychczasowym okresie gry.

44' Po dośrodkowaniu na nasze pole karne i interwencji Łukasza Domurata gospodarze domagają się rzutu karnego za zagranie ręką naszego zawodnika. Sędzia jednak nie podyktował jedenastki dla gospodarzy.

45' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis. Nasz zespół gra najsłabszy mecz w tej rundzie, gospodarze wyraźnie przeważają.

46' Drugą połowę rozpoczyna HURAGAN

48' Żółta kartka dla Konrada Kowalko, który sfaulował zawodnika gospodarzy a chwilę później... sędziego głównego

49' Kolejna żółta kartka - tym razem dla Grzegorza Naczasa za faul na naszym zawodniku

50' Bardzo dobre uderzenie Bartka Wierzbickiego na bramkę gospodarzy, lecz piłka omija poprzeczkę bramki Marszałka

53' Za faul na rozpędzonym Strzelińskim żółtą kartką zostaje ukarany Artur Naczas

57' Żółta kartka dla Płoszczuka

60' Pierwszy rzut rożny dla WARMII w drugiej połowie meczu, bez zagrożenia pod bramką Marszałka

63' Zmiana w WARMII - za Pawła Górskiego wchodzi na boisko Marcin Mikucki

66' Zmiana w HURAGANIE - za Płoszczuka wchodzi Gagat

70' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz obrońca gospodarzy ubiegł dochodzącego do podania Konrada Kowalko

72' Żółta kartka dla zawodnika HURAGANA Pawła Galika, który sfaulował Wierzbickiego

74' Sprytne rozegranie rzutu wolnego pomiędzy Mirvą i Strzelińskim - nasz grający trener strzelił jednak ponad poprzeczką

74' Zmiana u gospodarzy - za Żórańskiego wszedł Czorniej

75' Znakomite podanie Mirvy z lewej strony, po którym Łukasz Wójcik strzałem głową trafia do siatki HURAGANA - sędzia jednak uznał, że nasz napastnik był na spalonym

77' Rzut wolny dla WARMII z 25 metrów - Mirva strzela metr nad poprzeczką

79' Strzał Boczki zablokowany przez naszych obrońców, rzut rożny dla HURAGANU. Po kolejnym dośrodkowaniu świetny strzał Kulpaki fantastyczną paradą broni Czapliński.

80' Kolejny rzut rożny dla HURAGANU, nasi obrońcy szybko wyjaśniają sytuację

82' Znów groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzela Grzegorz Naczas, lecz piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Czaplińskiego

85' Rzut wolny dla HURAGANU

86' Po kontrataku dobra sytuacja dla WARMII - Wójcik zagrał do Strzelińskiego, lecz nasz grający trener stracił piłkę

87' Zmiana w WARMII - za Wójcika wchodzi Milczarek

88' Żółta kartka dla Arciszewskiego

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. WARMIA remisuje w Morągu 0:0.

15:57, warmia1924
piątek, 28 października 2011
Przed naszymi piłkarzami ostatni w tym roku mecz wyjazdowy. W sobotę o 14:00 w Morągu WARMIA zagra z HURAGANEM. Nasi rywale to zespół, który od początku powstania III ligi w obecnej formie (sezon 2008/2009) zajmował regularnie II miejsce w końcowej tabeli rozgrywek. Ekipę HURAGANU od kilku lat trenuje Czesław Żukowski, były piłkarz m.in. STOMILU Olsztyn i JAGIELLONII Białystok. W bieżącym sezonie zespołowi z Morąga wiedzie się nieco gorzej, jednak pomimo kilku znaczących ubytków w składzie wciąż należą do czołowych drużyn w naszej lidze. Po XIII kolejkach HURAGAN zajmuje VI miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącej WARMII 9 punktów. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Żukowskiego pokonali na wyjeździe ZATOKĘ Braniewo 4:2 po bramkach Grzegorz Kulpaki, Piotra Żórańskiego, Przemysława Płoszczuka i Dariusza Boczko. Najgroźniejszymi zawodnikami zespołu z Morąga wydają się być: strzelec siedmiu bramek w tym sezonie Grzegorz Kulpaka (brat znanego z boisk ekstraklasy Piotra), Rafał Gagat (6 bramek) oraz Przemysław Płoszczuk (4 bramki), który ma za sobą grę w II lidze w barwach RUCHU Wysokie Mazowieckie.

09.04.2011 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Kamil Mędrzycki 90' (rzut karny)

Razem 6 spotkań, 3 zwycięstwa HURAGANU, 2 remisy, 1 zwycięstwo WARMII. Bramki: 4-5 na korzyść zespołu z Morąga.

W naszym zespole nie zagra pauzujący po kolejnej żółtej kartce Kamil Randzio. Wciąż do gry nie są gotowi Daniel Tuzinowski i Mariusz Milczarek, którzy odbywają rehabilitację po kontuzjach. Do składu wraca po odbyciu kary za kartki Konrad Kowalko.
Piłkarze zapowiadają walkę o zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera tabeli przed arcyciekawie zapowiadającym się meczem z obecnym wiceliderem naszej grupy III ligi STARTEM Działdowo, który zaplanowany jest na 5 listopada o godz. 13:00 w Grajewie na Stadionie miejskim im. Witolda Terleckiego.
Zachęcam Państwa do śledzenia na żywo relacji z meczu HURAGAN - WARMIA w sobotę od godziny 14:00 pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/

13:27, warmia1924
poniedziałek, 24 października 2011

W niedzielę 23 października w Grajewie odbył się turniej ligowy w kategorii Orlików (rocznik 2000 i młodsi). Opiekunem grajewskiego zespołu jest piłkarz III-ligowej WARMII Daniel Tuzinowski. Nasz zespół udziałem w tym turnieju zakończył rundę jesienną. W tej kategorii w w naszym województwie gra 38 zespołów podzielonych na 5 grup. Grają składy dziewięciosobowe, czas gry 2x15 minut, przerwa 5 minut, zmiany hokejowe. System rozgrywek polega na rozgrywaniu turniejów. Drużyny odbyły 4 turnieje jesienne (11.09, 25.09, 9.10 i 23.10). Na wiosnę zostaną rozegrane 3 lub 4 turnieje wiosenne oraz turniej finałowy (po 2 zespoły z każdej z grup).

Bramkarze: Bartosz Szymanowski, Dawid Kozłowski i Piotr Łomotowski
oraz zawodnicy z pola: Mateusz Marczykowski, Hubert Mściwujewski, Robert Gadomski, Krystian Wójcicki, Marcek Formejster, Filip Święciński, Szymon Kuczyński, Michał Kalinowski, Artur Nowicki, Arkadiusz Szymanowski, Dominik Żywno, Piotr Chartanowicz, Piotr Wiśniewski, Jan Masiewicz, Kamil Motycki, Bruno Wróblewski, Arkadiusz Mazurek, Jakub Gałecki, Michał Marczykowski, Maciej Zyskowski, Sebastian Gadomski, Sebastian Chojnowski, Szymon Sierzputowski, Michał Rydzewski, Paweł Łomotowski, Kamil Kozikowski

21:21, warmia1924

Już za kilka dni w sprzedaży pojawi się trójdzielny kalendarz Klubu Sportowego WARMIA Grajewo na 2012 rok. Cena kalendarza 25 złotych. Kalendarz będzie zawierał zdjęcie zespołu seniorów oraz drużyn młodzieżowych.

15:39, warmia1924

Wysokiej porażki 1:6 doznali juniorzy młodsi trenera Wojciecha Kozikowskiego w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu z ŁKS 1926  Łomża. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w 60 minucie Krystian Górski.
Nasza drużyna zagrała w składzie: Jegliński (41' Romanowski) - Przyborowski, Sypytkowski, Koszczuk, Lekenta - Kozikowski (50' Górski), Grochowski, M.Wiśniewski, D.Lewosz - Golubiewski (41' D.Siedlecki), Dodis.
W nadchodzący weekend nasze zespoły młodzieżowe rozegrają ostatnią kolejkę spotkań. Juniorzy młodsi trenera Kozikowskiego podejmą w Grajewie PIASTA Białystok (mecz w niedzielę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego) a trampkarze trenera Józefa Matysiewicza na wyjeździe zmierzą się z PERSPEKTYWĄ Łomża (sobota godz. 11:00 w Łomży).

14:16, warmia1924
sobota, 22 października 2011

Trampkarze trenera Józefa Matysiewicza ulegli dziś w Grajewie prowadzonemu przez wychowanka i byłego zawodnika WARMII Przemysława Kołłątaja RUCHOWI Wysokie Mazowieckie 2:4 (0:2). Nasi młodzi piłkarze zanotowali słabszy występ i nie byli w stanie pokonać górujących nad nimi fizycznie rywali. Mecz "ułożyły" dwie bramki zdobyte przez gości w pierwszej połowie. W drugiej części meczu nasza drużyna zagrała dużo lepiej, czego efektem były dwie bramki strzelone przez utalentowanego Rafała Kalinowskiego. Niestety, rywale również zdobyli dwa kolejne gole i wygrali mecz.

MOSiR WARMIA Grajewo - RUCH Wysokie Mazowieckie 2:4 (0:2)
Bramki: Rafał Kalinowski (dwie) 38' i 55;
Skład: Sobolewski (20' Olszewski) - Remfeld (36' R.Siedlecki), Zarzecki, S.Romanowski, Sztyblewski (50' Kropiewnicki) - Staniszewski (36' Polakowski), Sielawa, Cybulski, D.Kalinowski (36' B.Wiśniewski) - R.Kalinowski, Kasiak (50' Łaguna)

21:30, warmia1924
WARMIA pokonała dziś mistrza ubiegłego sezonu w naszej grupie III ligi - OLIMPIĘ Zambrów 2:1. Dzięki wspaniałej pracy naszego opiekuna medycznego Krzysztofa Piekarskiego w dzisiejszym meczu mogli wziąć udział odczuwający ostatnio skutki urazów i kontuzji: Arciszewski, Wójcik, Krukowski i Mirva. Ten ostatni okazał się bohaterem spotkania. Swój powrót do gry po kontuzji uświetnił dwiema bramkami.
Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga OLIMPII, która lepiej grała piłką. Widoczne było duże doświadczenie tego zespołu, w którego podstawowym składzie wyszło na boisko aż 6 zawodników mających za sobą grę na wyższym poziomie niż III liga. Akcje gości były groźne, lecz do 37 minuty nasza defensywa skutecznie odpierała ataki OLIMPII. W końcu po błędzie naszej defensywy Damian Zubowski w sytuacji sam na sam z Czaplińskim pokonał naszego bramkarza strzałem w długi róg. Wydawało się, że dobrze grająca OLIMPIA będzie pierwszą drużyną, która w bieżącym sezonie pokona WARMIĘ na grajewskim stadionie. Nasi piłkarze jednak ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku. Udało im się to w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy Bartek Wierzbicki w znakomitym stylu ograł Łukasza Piłatowskiego, podał do Maksyma Mirvy, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.
W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. WARMIA przeprowadzała niezłe akcje, ale wciąż goście byli bardzo groźni. W 68 minucie Kamil Randzio otrzymał drugą żółtą kartkę (minutę wcześniej został ukarany po raz pierwszy) i w jej konsekwencji musiał opuścić boisko. OLIMPIA grała z przewagą jednego zawodnika przez zaledwie 7 minut. W 75 minucie po faulu na Matysiewiczu czerwoną kartką został ukarany kapitan OLIMPII Olszewski. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Marcina Strzelińskiego i zamieszaniu na polu karnym gości Maksym Mirva płaskim strzałem zdobył zwycięską bramkę dla grajewskiego zespołu. Do końcowego gwizdka sędziego OLIMPIA groźnie atakowała, lecz bardzo dobrze spisywał się nasza defensywa z Czaplińskim na czele. Pomimo optycznej przewagi OLIMPII w tym meczu WARMIA pokazała, że walką i ambicją można na boisku nadrobić większe doświadczenie i umiejętności piłkarskie. Passa została podtrzymana - WARMIA wygrała szósty mecz z rzędu na grajewskim stadionie w bieżących rozgrywkach. Ze zdobytymi 29 punktami nasz zespół samodzielnie prowadzi w tabeli rozgrywek III ligi. Za tydzień WARMIA zagra w Morągu z tamtejszym HURAGANEM, natomiast w sobotę 5 listopada w Grajewie rozegrany zostanie mecz na szczycie tabeli. Nasz zespół podejmie drugi obecnie START Działdowo. W czwartek Wydział Gier i Ewidencji Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie podjął decyzję o rozegraniu awansem dwóch kolejek III ligi z rundy wiosennej w terminach 11 i 19 listopada. Tym samym grajewscy kibice będą mieli możliwość obejrzenia naszych piłkarzy jeszcze trzykrotnie w bieżącym roku. Oprócz meczu z Działdowem WARMIA zagra 11 listopada o 13:00 z ZATOKĄ Braniewo oraz 19 listopada o 13:00 z MOTOREM Lubawa.

22.10.2011 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - OLIMPIA Zambrów 2:1 (1:1)

0:1 Damian Zubowski 37', 1:1 Maksym Mirva 45', 2:1 Maksym Mirva 75'

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 3. Domurat, 17. Arciszewski, 5. Randzio - 9. Strzeliński, 14. Mirva (Kpt) (90' 18. M.Tuzinowski), 6. Matysiewicz, 15. P.Górski - 7. Wójcik (88' 8. Krukowski), 19. Wierzbicki (90' 4 Mikucki)

Rezerwa: 12. Gieniusz - 16. M.Szumowski, 13. Baczewski, 18. M.Tuzinowski, 4. Mikucki, 11. Milczarek, 8. Krukowski

OLIMPIA: 12. Konopka - 6. Olszewski (Kpt), 15. Piłatowski, 17. Jóźwiak, 4. R.Szczepanik - 20. Bujnowski, 7. Zalewski, 8. Grzybowski,18. Butkiewicz - 10. Steć, 11. Zubowski

Rezerwa: 1. Paszkiewicz - 13. Jaworowski, 5. Król, 19. Wiśniewski, 3. Dzierzgowski, 14. Kuczałek

Sędzia: Paweł Swajda (Siemiatycze)

Żółte kartki: Bujnowski, Olszewski, Grzybowski (OLIMPIA), Matysiewicz, Randzio (2) (WARMIA)

Czerwone kartki: Kamil Randzio 68' (WARMIA) Olszewski 75' (OLIMPIA)

Widzów: 100

5' Bardzo niecelny strzał Grzybowskiego

12' Bardzo groźna sytuacja dla OLIMPII - Zubowski otrzymał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z Czaplińskim, który świetnym wyjściem nogami wybił piłkę. Przechwycił ją Grzybowski i strzelił wysoko ponad bramką WARMII.

18. Strzał Stecia broni Czapliński. OLIMPIA zdecydowanie przeważa.

18' Pierwsza groźna akcja WARMII - Wójcik odgrywa piłkę w polu karnym do Wierzbickiego a ten strzela w róg bramki gości i zdobywa gola - niestety, sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej

25' Żółta kartka dla Rafała Bujnowskiego za faul na Macieju Keslerze

25' Matysiewicz fauluje Zalewskiego i otrzymuje żółtą kartkę

28' Piękny strzał Matysiewicza broni Konopka

29' Wierzbicki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, lecz w ostatniej chwili obrońca OLIMPII wybija piłkę naszemu zawodnikowi

33' Groźna akcja WARMII - prawą stroną atakował Paweł Górski, który jednak zbyt lekko podał piłkę będącemu w dobrej sytuacji Wierzbickiemu, po czym obrońcy gości przejęli piłkę

34' Kontratak OLIMPII - prawą stroną Zubowski wyszedł sam na sam z Czaplińskim, lecz powracający Łukasz Domurat wyłuskał piłkę napastnikowi gości

35' Pierwszy rzut rożny dla OLIMPII - obrona WARMII przejmuje piłkę

37' Zbyt krótkie wybicie piłki ze strony naszej defensywy, po czym Zubowski w sytuacji sam na sam z Czaplińskim strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla OLIMPII

41' Steć strzela na bramkę WARMII - Czapliński broni

42' Drugi rzut rożny dla OLIMPII - dośrodkowanie Bujnowskiego

43' Paweł Olszewski z OLIMPII ukarany żółtą kartką za faul na Wierzbickim

45' Wierzbicki lewą stroną ograł Piłatowskiego i dośrodkował a nadbiegający Maksym Mirva głową strzela w długi róg bramki Konopki - WARMIA wyrównuje na 1:1!

45' + 1" Sędzia Paweł Swajda kończy pierwszą połowę. Do przerwy remis 1:1.

46' Rozpoczyna OLIMPIA

48' Strzał Mateusza Butkiewicza z 20 metrów ładnie broni Czapliński

60' Ładna akcja WARMII - Strzeliński dośrodkowuje na głowę Wójcika, lecz strzał naszego napastnika jest zbyt lekki i Konopka nie ma problemu ze złapaniem piłki

63' Po podaniu Górskiego strzela Matysiewicz, niestety znowu zbyt lekko

64' Dwa następujące po sobie rzuty rożne dla OLIMPII - po drugim z nich piłkę wybija z naszej bramki Łukasz Domurat

65' Żółta kartka dla Łukasza Grzybowskiego

67' Maksym Mirva strzela z rzutu wolnego, broni Konopka

67' Żółta kartka dla Kamila Randzio

68' Po akcji OLIMPII w polu karnym sędzia ukarał żółtą kartką i w jej konsekwencji czerwoną dla Kamila Randzio. Tym samym nasz zawodnik opuścił boisko. Niestety, powód ukarania naszego zawodnika zna chyba tylko sędzia

75' Wychodzącego na czystą pozycję Matysiewicza fauluje Olszewski, którego sędzia karze czerwoną kartką

75' Po rzucie wolnym dla WARMII zamieszanie na polu karnym OLIMPII, piłka trafia do Mirvy, który płaskim strzałem zdobywa gola dla WARMII. Prowadzimy 2:1!!!

77' Kolejny rzut rożny dla OLIMPII - piłkę po dośrodkowaniu Zalewskiego wybija Arciszewski

79' Znów rzut rożny dla OLIMPII - tym razem dośrodkowuje Butkiewicz piłka trafia do Bujnowskiego, który strzela bardzo niecelnie

80' Po dalekim podaniu Wierzbicki sam na sam z Konopką. W wyskoku do piłki nasz napastnik zderzył się z bramkarzem.

85' Groźnie pod naszą bramką, szarżował Butkiewicz, piłka trafiła do Stecia, który strzela obok bramki Czaplińskiego

86' Wierzbicki odegrał piłkę do Strzelińskiego, którego uderzenie szybuje ponad poprzeczką bramki Konopki

88' Zmiana w WARMII, za Wójcika wchodzi Krukowski

90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Za Wierzbickiego na boisko wchodzi Marcin Mikucki

90' + 2' Bardzo groźnie pod bramką WARMII - po dośrodkowaniu Bujnowskiego strzela głową Grzybowski lecz ponad bramką Czaplińskiego

90' +2' Za Mirvę wchodzi Mateusz Tuzinowski

90' + 3' Sedzia kończy mecz. WARMIA wygrywa 2:1!! :-)

18:03, warmia1924
czwartek, 20 października 2011
W sobotę 22 października o 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA Grajewo - obecny lider III ligi zmierzy się ze zwycięzcą rozgrywek w poprzednim sezonie OLIMPIĄ Zambrów. Nasi rywale po wywalczeniu awansu zrezygnowali z gry w II lidze ze względu na wysokie koszty, którym nie byli w stanie sprostać. Pomimo tego do zespołu z Zambrowa w przerwie letniej doszło kilku wartościowych zawodników, doświadczonych w grze na wyższym poziomie rozgrywek: Grzegorz Jóźwiak, Mateusz Butkiewicz (w poprzednim sezonie SOKÓŁ Sokółka, obaj znani grajewskim kibicom z występów w WARMII) oraz Michał Steć (JAGIELLONIA Białystok) i Mariusz Baranowski (ostatnio DĄB Dąbrowa Białostocka a wcześniej m.in. ŚLĄSK Wrocław). OLIMPIA w bieżących rozgrywkach zajmuje VIII miejsce w tabeli i zgromadziła dotąd 19 punktów. W ostatniej kolejce zambrowianie zremisowali u siebie z ZATOKĄ Braniewo 0:0.
W trzech poprzednich sezonach bilans gier pomiędzy WARMIĄ a OLIMPIĄ był korzystny dla grajewian,
30.04.2011 WARMIA Grajewo - OLIMPIA Zambrów 0:0
6 meczów, 3 zwycięstwa WARMII, 3 remisy, bramki: 4-1 na korzyść naszego zespołu.
Jak wynika z powyższej statystyki w ostatnich sezonach OLIMPII nie udawało się pokonać naszego zespołu. Nie zmienia to jednak faktu, że nasz zespół czeka niezwykle trudny pojedynek. Zwłaszcza, że wciąż sytuacja kadrowa naszej drużyny jest ciężka. Z OLIMPIĄ na pewno nie zagrają kontuzjowani Daniel Tuzinowski i Krzysztof Krukowski, pauzujący za żółte kartki Konrad Kowalko oraz Kamil Makowski, który przebywa w Warszawie na studiach. Pod dużym znakiem zapytania stoi udział w sobotnim meczu Marcina Arciszewskiego i Łukasza Wójcika. Wciąż nie są gotowi do gry Maksym Mirva i Mariusz Milczarek. O tym kto wystąpi w składzie WARMII trener Strzeliński zadecyduje w dniu meczu.
Serdecznie zapraszamy Państwa na to spotkanie i prosimy o gorący doping dla naszych piłkarzy!

23:22, warmia1924
niedziela, 16 października 2011
Kolejne mecze rozegrali nasi trampkarze i juniorzy młodsi.
Zespół trenera Józefa Matysiewicza w sobotę pokonał na wyjeździe SKRĘ Wizna 7:0 (2:0) po raz kolejny udowadniając, że w tym sezonie będzie walczył o górne miejsca w tabeli rozgrywek ligi trampkarzy. Drużyna trenera Wojciecha Kozikowskiego w niedzielę przegrała w Grajewie z JAGIELLONIĄ Białystok 0:1 (0:1). W tym meczu kompromitujący występ zaliczył sędzia Marek Kadłubajski z Kolna. W pierwszej połowie ukarał czerwonymi kartkami dwóch naszych zawodników i zupełnie nie panował nad wydarzeniami na boisku. Pomimo gry w "9-tkę" nasi juniorzy do końca meczu grali z JAGIELLONIĄ jak równy z równym i można tylko żałować, że ktoś wyznacza do prowadzenia spotkań młodzieży osoby nie mające pojęcia o sędziowaniu.

Oto statystyka obu spotkań:
TRAMPKARZE
SKRA Wizna - MOSiR WARMIA Grajewo 0:7 (0:2)
Bramki: Staniszewski 2', Cybulski 12', S.Romanowski 45', R.Kalinowski 53', Remfeld 65', Ł.Obrycki 67', 68'
Skład: Sobolewski (60' Łomotowski) - Remfeld, Wołkoński (45' P.Siedlecki), S.Romanowski, Sztyblewski (36' R.Siedlecki) - Staniszewski (20' Kropiewnicki), Sielawa (60' Deroń), Cybulski, B.Wiśniewski (36' D.Kalinowski) - Kasiak (40' Ł.Obrycki), R.Kalinowski

MOSiR WARMIA Grajewo - JAGIELLONIA Białystok 0:1 (0:1)
Skład: B.Romanowski (41' Jegliński) - Sypytkowski (60' Przyborowski), Koszczuk, Gładkowski, Olszyński - M.Wiśniewski (50' Dodis), Lekenta, Grochowski, K.Górski - D.Lewosz (55' Golubiewski), Gutowski
Czerwone kartki: Gutowski, Olszyński
19:51, warmia1924