RSS
wtorek, 11 grudnia 2018

Niemal miesiąc temu zakończyli rozgrywki ligowe piłkarze WARMII Grajewo. Pora na małe podsumowanie rundy jesiennej rozgrywek IV ligi podlaskiej w wykonaniu naszego zespołu.

Do rundy jesiennej 2018/2019 WARMIA przystąpiła w niemal niezmienionym składzie w stosunku do kadry z poprzedniego sezonu w którym grajewianie zameldowali się na drugim miejscu w końcowej tabeli. Szkoleniowcem naszych piłkarzy pozostał Leszek Zawadzki. Do zespołu powrócił utalentowany Krystian Wójcicki, który sezon spędził w MOSP Białystok. Do tego samego klubu odszedł niewiele grający wiosną junior Szymon Kuczyński. W trakcie rozgrywek ze względu na studia w Trójmieście opuścił zespół Eryk Zarzecki. Tak niewielkie zmiany sprawiają, że kadra zespołu jest niezwykle ustabilizowana i na pewno ma to pozytywny wpływ na grę drużyny. Wydaje się jednak, że zespołowi przydałby się niewielki zastrzyk „świeżej krwi”. Problemem jednak jest to, że na tak zwanym „rynku” wartościowych piłkarzy jest jak na lekarstwo a kompletnie nie jesteśmy zainteresowani pozyskaniem „Jasiów – wędrowniczków” błąkających się po podlaskich klubach w poszukiwaniu tego, kto da „stówkę” więcej. Zawodnik z zewnątrz musi dawać jakość podnoszącą wartość piłkarską zespołu.

Drugie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej to na pewno wynik dobry, ale wydaje się, że jednak… powinien był być lepszy. WARMIA była bezlitosna dla zespołów z czołowej „piątki”. Wyjazdowe wygrane z KS Wasilków (I zespół w tabeli) 2:1 i KS Michałowo (III miejsce) 2:1 oraz wysokie zwycięstwa 5:0 odniesione w Grajewie nad WIGRAMI II Suwałki (IV zespół rundy jesiennej) i SPARTĄ 1951 Szepietowo (V miejsce) jasno wskazują która z czołowych drużyn była wśród nich najmocniejsza. Tyle, że ligowe punkty zdobywa się nie tylko z silnymi, ale i słabszymi zespołami. Wpadki takie jak porażki w Augustowie i Mońkach oraz remis u siebie z MOSP Białystok i fatalne 2:2 w Śniadowie z outsiderem IV ligi świadczą o problemie z koncentracją naszych zawodników na mecze z teoretycznie słabszymi rywalami. KS Śniadowo zdobyło jesienią tylko 3 punkty w tym jeden właśnie w meczu z nami… Mimo tych potknięć nasz zespół po rundzie jesiennej traci zaledwie dwa punkty do prowadzącego KS Wasilków. Runda wiosenna zapowiada się pasjonująco. Wielu obserwatorów IV ligi podlaskiej za faworyta do III-ligowego awansu uznaje właśnie WARMIĘ. Zwłaszcza, że po rundzie jesiennej wasilkowian opuścił trener Tomasz Kulhawik, który objął III-ligową OLIMPIĘ Zambrów. Jednak aby osiągnąć awans na pewno trzeba uniknąć tak wstydliwych wpadek jak te z rundy jesiennej.

Obok udanych występów w lidze nasz zespół wygrał dwa mecze w rozgrywkach o Puchar Polski. Wygrane z PIASTEM Białystok i zespołem BIEL Jeziorko wydawały się oczywiste i takie były, ale w minionych sezonach różnie bywało z naszą grą w pucharze. Tym razem jesteśmy już w ćwierćfinale rozgrywek w którym wiosną zmierzymy się z KORĄ Korycin.

W 16 rozegranych ligowych meczach WARMIA zdobyła 38 punktów wygrywając 12 meczów, 2 remisując i 2 przegrywając. Zespół zdobył 54 bramki tracąc 16.

Oto statystyka występów naszych piłkarzy:

Zawodnik

Razem

 

Minuty

Mecze

Całe

 

     Zdobyte bramki

Bramkarze

Łukasz Sobolewski

1430

16

15

 

Filip Święciński

10

1

0

 

Edison

1243

14

13

2

Marcin Arciszewski

1350

15

15

4

Przemysław Zarzecki

1063

15

8

1

Łukasz Domurat

777

10

7

6

Maciej Krupa

197

7

1

 

Janusz Stankiewicz

1170

14

7

 

Wojciech Koszczuk

617

10

5

 

Pomocnicy i

napastnicy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamil Randzio

1056

13

10

1

Maksym Mirva

149

7

0

2

Paweł Sypytkowski

1031

14

5

5

Mateusz Cybulski

1211

15

9

3

Paweł Górski

104

7

0

1

Marcin Mikucki

1282

15

11

8

Rafał Kozikowski

994

15

1

6

Dawid Kondratowicz

564

11

1

1

Tomasz Dzierzgowski

1255

15

7

7

Piotr Chyliński

160

8

0

1

Eryk Zarzecki

55

2

0

 

Hubert Mściwujewski

49

3

0

1

Krystian Wójcicki

73

10

0

 

+ pięć bramek samobójczych na korzyść Warmii w meczach z KS Śniadowo, SPARTĄ 1951 Szepietowo, MOSP Białystok, HETMANEM Białystok i DĘBEM Dąbrowa Białostocka.

Podstawowy skład zespołu kształtował się następująco: Sobolewski – Randzio (Koszczuk), Arciszewski, Edison, Stankiewicz – Mikucki, Cybulski, Kozikowski (Domurat),  P.Zarzecki,  Sypytkowski – Dzierzgowski (Kondratowicz). Ci zawodnicy grali najwięcej minut. W bramce od pierwszego meczu trener Zawadzki postawił na Łukasza Sobolewskiego i nasz bramkarz w przekroju całej rundy obronił tę decyzję trenera. Trzeba przyznać, że Łukasz okrzepł i choć miewał drobne wpadki to znacznie częściej pokazywał się z bardzo dobrej strony. Łukasz jest w wieku „młodzieżowca” – a jak wiadomo w IV lidze musi występować dwóch zawodników z rocznika 1998 lub młodszych. Jego gra dawała trenerowi większą możliwość manewru składem. Obok Sobolewskiego drugim młodzieżowcem był najczęściej Przemek Zarzecki, który na pozycji defensywnego pomocnika ma za sobą bardzo dobrą rundę. W obronie bardzo dobrze spisywał się Brazylijczyk Edison z którym żelazną parę tworzył kapitan zespołu Marcin Arciszewski – wciąż solidny i dający przykład innym jak godzić treningi z pracą zawodową . Na bokach obrony najczęściej grali Janusz Stankiewicz i Kamil Randzio. Obu stać na więcej – dobre mecze przeplatali nieco słabszymi. Obaj mieli jednak trochę kłopotów zdrowotnych, co nie pozostało obojętne dla ich formy. Nieco mniej grał Maciej Krupa, ale tego zawodnika trzeba pochwalić za charakter i pracę treningową.

W linii pomocy na największe brawa zasłużył Marcin Mikucki – dość niespodziewanie lider w klasyfikacji strzelców naszego zespołu i motor napędowy prawej strony WARMII. W drugiej części rundy bardzo dobre mecze rozgrywał Rafał Kozikowski, na którym wcześniej część kibiców już postawiła tzw „krzyżyk”. W niezłej dyspozycji był jesienią Mateusz Cybulski, choć tego piłkarza na pewno stać na więcej. Podobnie jak Pawła Sypytkowskiego, który ma pożyteczną cechę – nawet gdy gra słabiej potrafi strzelić gola lub dać asystę. Trudno zarzucić brak ambicji czy waleczności Tomkowi Dzierzgowskiemu, który w każdym meczu wkładał w grę mnóstwo zdrowia. Jednak skuteczność naszego napastnika zbyt często pozostawiała wiele do życzenia. Tomek z całą pewnością mógł i powinien zdobyć co najmniej dwa razy więcej bramek. W kilku meczach z dobrej strony pokazał się Łukasz Domurat, ale w trakcie rundy z różnych powodów wypadł ze składu. Wierzymy, że wiosną wróci do formy a jego rywalizacja o podstawowy skład z Kozikowskim przyczyni się do lepszej gry całego zespołu. Bardzo przydał się zespołowi Maksym Mirva – mimo niemal 40 lat wciąż potrafi wesprzeć zespół w trudnych momentach a zwycięski gol w ciężkim meczu w Michałowie jest tego najlepszym dowodem. Dawid Kondratowicz kilka razy błysnął szybkością i sprytem. To wciąż młody, rozwijający się zawodnik i jeśli przyłoży się do pracy zimą to na wiosnę na pewno będziemy mieli z niego dużo pożytku. Dobre momenty miał Wojtek Koszczuk i właściwie w każdym meczu w którym grał nie zszedł z niezłego poziomu. Z różnych powodów mniej grali Paweł Górski i Piotr Chyliński. Swoje minuty zaliczali też juniorzy – Mściwujewski i Wójcicki. Hubert zdobył nawet bramkę.

Bodaj najlepszy mecz nasz zespół zagrał w Wasilkowie, gdzie zdominowaliśmy gospodarzy i tak naprawdę zwycięstwo 2:1 było zbyt niskie jak na różnice w grze pomiędzy zespołami. Najgorsze spotkanie? Wszystkie te, w których traciliśmy punkty… W każdym meczu może poza rekordowym zwycięstwem 10:2 w Mielniku WARMIA marnowała mnóstwo sytuacji bramkowych i to jest chyba największą bolączką zespołu. Jest nad czym pracować, ale teraz piłkarze odpoczywają do połowy stycznia. Mamy już plan meczów kontrolnych w przerwie zimowej, który wygląda następująco:

26.01. Łomża POJEZIERZE Prostki

02.02. Łomża ROMINTA Gołdap

09.02. Łomża KORONA Ostrołęka

16.02. Łomża OSTROVIA Ostrów Mazowiecka

22.02. Łomża ŁKS 1926 Łomża

02.03. Zambrów OLIMPIA Zambrów (lub w Grajewie, jeśli warunki pogodowe pozwolą)

09.03. Łomża ŚNIARDWY Orzysz (lub w Grajewie, jeśli warunki pogodowe pozwolą)

Runda wiosenna rozgrywek IV ligi podlaskiej startuje 16 marca.


Stoją od lewej: Paweł Sypytkowski, Przemysław Zarzecki Rafał Kozikowski, Krystian Wójcicki, Łukasz Sobolewski, Krzysztof Gieniusz,, Janusz Stankiewicz,Marcin Marcin Arciszewski, Maciej Krupa, Leszek Zawadzki (Trener zespołu), Krzysztof Piekarski (Prezes Zarządu), Janusz Szumowski (Sekretarz Zarządu)

Dolny rząd od lewej: Marcel Formejster, Robert Gadomski, Mateusz Marczykowski, Marcin Mikucki, Tomasz Dzierzgowski, Kamil Randzio, Maksym Mirva, Hubert Mściwujewski, Mateusz Cybulski, Wojciech Koszczuk, Paweł Górski, Piotr Chyliński.

Na zdjęciu brak: Łukasza Domurata, Edisona i Dawida Kondratowicza.

Serdeczne podziękowania dla Pawła Myszkowskiego za opracowanie statystyk!

22:21, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2018

Uwaga, uwaga! Przygotowaliśmy dużą niespodziankę!

Nie masz pomysłu na prezent świąteczny? Przychodzimy z pomocą!


Po raz pierwszy w historii! Ruszamy z zapisami na podstawowe koszulki meczowe naszego Klubu oraz całe ich komplety!
Projekt już widzicie, na żywo można było je oglądać zarówno na naszym stadionie jak i podczas wyjazdowych spotkań (oraz np. w naszych skrótach niezawodnej Warmia TV!). Robią wrażenie!

Zasady zapisów są bardzo proste:
Piszecie do nas wiadomość e-mail na adres klub.sportowy.warmia@neostrada.pl

 z:
- opcją czy komplet czy koszulka,
- rozmiarem,
- numerem na plecach (BEZPŁATNIE dowolny dwucyfrowy numer),
- napisem Warmia Grajewo na plecach, bądź dowolnym nazwiskiem/ksywką! (za dopłatą 16 zł).

Przykładowa wiadomość:
"- komplet,
- L,
- 10,
- Warmia Grajewo"

Zamówienia złożone z własnymi napisami zrealizowane zostaną dopiero po uiszczeniu opłaty z góry w biurze klubu po uprzednim kontakcie telefonicznym (82 2723553)

Ceny:
- koszulka meczowa z dowolnym numerem i napisem Warmia Grajewo - 99 zł,
- koszulka meczowa z dowolnym numerem i dowolnym nazwiskiem/ksywką - 115 zł,
- komplet meczowy (koszulka, spodenki, getry) z dowolnym numerem i napisem Warmia Grajewo - 149 zł,
- komplet meczowy (koszulka, spodenki, getry) z dowolnym numerem i dowolnym nazwiskiem/ksywką - 165 zł.

Zapisy prowadzimy do 25.11 włącznie.
21:35, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 listopada 2018

Witamy z Dąbrowy Białostockiej i od razu zaczynamy naszą relację

1' Rozpoczyna WARMIA

3' Rzut rożny dla DĘBU - groźne dośrodkowanie ale dobrze zachował się Sobolewski

6' Ładna akcja WARMII, strzał Cybulskiego i rzut rożny po interwencji bramkarza

6' Po dośrodkowaniu dość szybko tracimy piłkę

8' Sobolewski ratuje nasz zespół przed utratą bramki - dwie doskonałe obrony naszego bramkarza

9' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

9' Rzut rożny dla DĘBU - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

12' Huczko strzela z rzutu wolnego ale broni Sobolewski. Bardzo dobrze wygląda na razie zespół gospodarzy w ofensywie

14' Znów interweniuje Sobolewski

15' Cybulski trafia w słupek!

17' Znów strzał Cybulskiego broni tym razem Packiewicz

25' Żółta kartka dla Tochwina

26' Rzut rożny dla WARMII i wybijają piłkę obrońcy po dośrodkowaniu

27' Znów korner dla nas - rozegranie piłki i po chwili na spalonym nasz zawodnik

29' W rewanżu rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu główka Dzitkowskiego obok bramki

31' Po wrzutce z rzutu wolnego Kozikowski strzela głową tuż obok słupka!

33' Główka Zarzeckiego i broni Packiewicz

35' Żółta kartka dla Kozikowskiego za krytykę coraz bardziej dziwnych decyzji arbitra z Zambrowa

37' Rzut rożny dla WARMII i nie ma korzyści po dośrodkowaniu

40' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Marecin Mikucki! Dzierzgowski wywalczył piłkę, odbiła się ona prosto pod nogi Mikuckiego który mocnym strzałem w róg wy[prowadza nas na prowadzenie!

43' Rzut rożny dla DĘBU - po dośrodkowaniu i krótkim rozegraniu strzela Czerniawski, piłka odbija się od naszego obrońcy i trafia w słupek!

43' Żółta kartka dla Korotkiewicza

44' Teraz my mieliśmy okazję, ale wybijają piłkę obrońcy

45' Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobrze prezentuje się DĄB, ale to my prowadzimy do przerwy po pięknym golu MIkuckiego

46' Drugą połowę zaczyna DĄB

46' Strzał Kozikowskiego tuż obok słupka!

55' Niewiele ciekawego działo się przez ostatnie minuty

57' GOL dla gospodarzy. 1:1 Kamil Huczko. Zamieszanie pod naszą bramką, odbita piłka trafia do Huczki i jest gol

64' Przerwa w grze, leży na boisku poturbowany bramkarz gospodarzy

70' Żółta kartka dla Dzitkowskiegon

73' Domurat zmienia Kozikowskiego

73' Mikucki bliski pokonania Packiewicza - tylko rzut rożny

75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Dawid Korotkiewicz (samobójcza). Po dośrodkowaniu Dzitkowski zaskoczył własnego bramkarza!

76' Słoma zmienia Roszkowskiego

76' Okazja gospodarzy i wybija piłkę Sobolewski

76' Dwa kolejne rzuty rożne dla DĘBU ale przejmujemy w końcu piłkę

87'  Trzy kolejne interwencje Packiewicza - nie wirem jak możemy nie strzelić gola w takiej sytuacji! Mikucki, Domurat i Dzierzgowski...

88' Mirva i Kondratowicz zmieniają Cybulskiego i Dzierzgowskiego

90' Packiewicz opuszcza boisko a w bramce staje Dudziuk 

90' + 6' Sypytkowskiego zmienia Wójcicki

90' + 7' Koniec. Po ciężkim boju wygrywamy ostatni mecz rundy jesiennej 2:1! 

18.11.2018 Dąbrowa Białostocka, Stadion Miejski

DĄB Dąbrowa Białostocka - WARMIA Grajewo 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Mikucki 40', 1:1 Kamil Huczko 57', 1:2 Dawid Korotkiewicz (samobójcza) 75'

DĄB: 22.Packiewicz (90' 8.Dudziuk) - 3.Sujeta (Kpt), 5.Czerniawski, 88.Dzitkowski, 12.Huczko - 68.Pilipiuk, 77.Korotkiewicz, 9.Suszczyński, 11.Roszkowski (76' 7.Słoma) 6.Sołowiej, 17.Tochwin

REZERWA: 7.Sloma, 8.Dudziuk, 1.Komosa, 10.Sobolewski, 18.Szymański, 23.Mrowiński

WARMIA: 12.Sobolewski - 8.Koszczuk, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Stankiewicz - 4.Mikucki, 19.Cybulski (88' 20.Mirva), 15.Zarzecki, 10.Kozikowski (68' 3.Domurat), 16.Sypytkowski (90' 13.Wójcicki) - 7.Dzierzgowski (88' 11.Kondratowicz)
REZERWA: 1.Gieniusz - 2.Krupa, 20.Mirva, 13.Wójcicki, 11.Kondratowicz, 3.Domurat, 5.Randzio

Sędzia: Leszek Bielicki (Zambrów)

Żółte kartki: Tochwin, Korotkiewicz, Dzitkowski (DĄB), Arciszewski, Kozikowski (WARMIA)

10:34, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 listopada 2018

To już koniec rundy jesiennej – w najbliższą niedzielę 18 listopada o 13:00 w Dąbrowie Białostockiej piłkarze WARMII Grajewo zakończą ligowe zmagania w 2018 roku. Dziewiąty w tabeli DĄB zgromadził w 15 meczach 23 punkty i wsławił się jesienią pokonaniem lidera z Wasilkowa 2:1. Zespół z Dąbrowy wygrał też z silnym KS Michałowo 4:2 – oba zwycięstwa odnosząc na własnym boisku. Zdarzyła się jednak DĘBOWI duża wpadka, gdy poległ w Szepietowie aż 0:9…W poprzedniej kolejce nasi niedzielni rywale wygrali w Śniadowie z miejscowym KS 3:2, choć przegrywali już 0:2. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Sołowiej, który jesienią zdobył aż 13 bramek!

Nie będzie łatwo o punkty na boisku w Dąbrowie Białostockiej.  W poprzednim sezonie nie udało się nam pokonać DĘBU - przegraliśmy na inaugurację rozgrywek w Grajewie 1:3 a wiosną w Dąbrowie zremisowaliśmy 2:2. W trakcie rundy jesiennej w zespole z Dąbrowy doszło do zmiany trenera. Dariusza Szklarzewskiego zastąpił Marek Borek.

Nasz zespół do niedzielnego meczu przystąpi w pełnym składzie. Nikt nie musi pauzować za kartki. Z 23-osobowej kadry trener Leszek Zawadzki nie będzie mógł skorzystać jedynie z kontuzjowanych Pawła Górskiego i Mateusza Marczykowskiego. WARMIA w 30 rozegranych w kończącym się roku meczach zdobyła 73 punkty. To najwięcej spośród czwartoligowych podlaskich zespołów. Wygraliśmy aż 23 mecze, 4 zremisowaliśmy i ponieśliśmy zaledwie 3 porażki. Warto byłoby w niedzielę jeszcze bardziej poprawić ten bilans i zakończyć rundę w jak najlepszych nastrojach.

Zapraszamy Państwa do śledzenia tradycyjnej tekstowej relacji z meczu w Dąbrowie Białostockiej na stronie http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od godziny 13:00.

Oto tabela IV ligi podlaskiej z uwzględnieniem meczów rozegranych w 2018 roku (źródło: 90minut.pl)
00:06, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 listopada 2018

72' Kondratowicz marnuje świetną okazję!

73' Krupa zmienia Edisona

75' Prusinowskiego zmienił Luty

80' Sobolewskiego zmienia Święciński

82' Święciński broni w groźnej sytuacji!

85' Po dośrodkowaniu z lewej strony Leszek strzela ponad bramką!

89' Rzut rożny dla WARMII - po główce Domurata wybija Kwiatkowski i jeszcze jeden korner

90' Koniec meczu. Wygrywamy 5:0 w pożegnalnym meczu rundy jesiennej na grajewskim stadionie. Ilość niewykorzystanych sytuacji bramkowych w tym meczu aż przeraża, ale zwycięzców się nie sądzi. Najwyżej można ich opieprzyć w szatni... ;)

 

10.11.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - HETMAN Białystok 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 2', 2:0 Marcin Mikucki 9', 3:0 Dawid Dryl (samobójcza) 28', 4:0 Paweł Sypytkowski 61', 5:0 Paweł Sypytkowski 68'

WARMIA: 12.Sobolewski (80' 1.Święciński) –  8.Koszczuk, 3.Domurat, 18.Edison (73' 2.Krupa), 6.Stankiewicz - 4.Mikucki, 10.Kozikowski (60' 11.Kondratowicz), 19.Cybulski (Kpt), (68' 14.Mściwujewski), 15.P.Zarzecki,16.Sypytkowski  - 7.Dzierzgowski (63' 9.Chyliński)

REZERWA: 1.Święciński - 2.Krupa, 13.Wójcicki, 9.Chyliński, 20.Mirva, 11.Kondratowicz, 14.Mściwujewski

HETMAN: 69.Kwiatkowski - 3.Brałkowski (Kpt), 4.Szadłowski (46' 13.Mironowicz), 6.Dryl (50' 8.Dawidziuk), 14.Platnikov, 10.Plaga, 7.Jarmołowicz (63' 17.Szeretucha), 18.Tarnogórski, 11.Prusinowski (70' 2.Luty), 9.Leszek, 16.Kuhlabukau
REZERWA
: 22.Makowski - 2.Luty, 13.Mironowicz, 8.Dawidziuk, 17.Szeretucha

Sędzia: Karol Kolenkiewicz (Suwałki)

Żółte kartki: Jarmołowicz, Plaga (HETMAN)

14:32, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu WARMIA - HETMAN. Zaczynamy od 13:00.

W dzisiejszym meczu w składzie naszego zespołu zabraknie pauzującego za kartki Marcina Arciszewskiego. Nie ma też Kamila Randzio, który w Białymstoku prowadzi zespół juniorów młodszych w arcyważnym meczu z AP TALENT. W związku z nieobecnością tych dwóch zawodników kapitanem zespołu będzie dziś 21-letni Mateusz Cybulski - prawdopodobnie będzie najmłodszym kapitanem w historii ligowych występów WARMII. W kadrze nie ma też pracującego Krzysztofa Gieniusza.

1' Rozpoczęli goście

2' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Rafał Kozikowski. Kapitalne dośrodkowanie Sypytkowskiego z lewej strony boiska i Rafał Kozikowski strzałem z woleja pokonał Kwiatkowskiego!

6' Ładny rajd Tarnogórskiego, mocny strzał, rykoszet i rzut rożny dla gości

6' Po dośrodkowaniu bardzo groźny strzał i Mikucki wybija piłkę sprzed naszej bramki - było bardzo niebezpiecznie

8' Doskonała okazja WARMII - Dzierzgowski strzela ponad poprzeczką!

9' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Marcin Mikucki! Filmowa akcja naszej drużyny - piękne podanie Dzierzgowskiego na lewo do Kozikowskiego, ten idealnie dograł wzdłuż bramki do Mikuckiego a ten tylko przyłożył nogę

10' Dzierzgowski marnuje doskonałą okazję! Tylko rzut rożny!

11' Po dośrodkowaniu znowu okazja - Przemek Zarzecki strzela głową nad bramką

12' Cybulski strzela ponad poprzeczką

16' Drugi korner dla HETMANA, po chwili trzeci

20' Świetne zagranie Zarzeckiego do Mikuckiego - pada bramka, ale sędzia asystent dostrzegł pozycję spaloną naszego zawodnika

24' Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego z rzutu wolnego Zarzecki był bliski pokonania bramkarza, ale po uderzeniu głową piłka minęła słupek

27' Drugi rzut rożny dla WARMII

28' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Dawid Dryl (samobójcza). Po dośrodkowaniu obrońca HETMANA próbując wybić piłkę pokonał własnego bramkarza!

30' Rzut rożny dla HETMANA, po chwili interwencja Sobolewskiego i kolejny korner - groźnie po dośrodkowaniu, ale wybija piłkę Stankiewicz

33' Znów okazja gości, którzy grają całkiem dobrze i zagrozili naszej bramce już kilkukrotnie - piłka mija bramkę

34' Szansa Dzierzgowskiego, ale zbyt lekko strzelił nasz napastnik i Kwiatkowski odbił piłkę

36' Znowu nieskutecznie Dzierzgowski...

40' Rzut rożny dla WARMII - trochę zamieszania pod bramką, ale w końcu piłka opuszcza boisko

43' Znakomita akcja WARMII i fatalnie pudłuje Sypytkowski!

45' Koniec pierwszej połowy. Dobry, dynamiczny mecz - naprawdę dobrze prezentują się goście, ale prowadzimy jak najbardziej zasłużenie i zdecydowanie za nisko. Kilka niewykorzystanych okazji mocno obniża noty naszych zawodników.

46' Drugą połowę zaczną gospodarze. W HETMANIE zmiana - za Szadłowskiego wszedł Mironowicz

46' Świetny strzał Kozikowskiego, po słupku piłka opuszcza boisko!

49' Dobra akcja, przerzut Kozikowskiego i Mikucki z ostrego kąta ale będzie tylko rzut rożny! Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

50' Dryla zastąpił Dawidziuk w zespole HETMANA

53' Dobry strzał Dzierzgowskiego - obok słupka

55' Żółta kartka dla Jarmołowicza

57' Kapitalny strzał Kozikowskiego odbija bramkarz! Po chwili Dzierzgowski z bliska nie trafia do bramki!

58' Żółta kartka dla Plagi

61' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Paweł Sypytkowski. Dośrodkowanie z prawej strony boiska, bierna postawa bramkarza HETMANA i Sypytkowski z bliska trafia do siatki!

63' Dzierzgowskiego zmienia Chyliński a Jarmołowicza Szeretucha

66' Okazja dla gości - rzut wolny 20 metrów od naszej bramki. Strzał obok bramki

68' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 5:0 Paweł Sypytkowski! Akcja WARMII - podanie z prawej strony i Sypytkowski po raz drugi pokonał Kwiatkowskiego!

68' Zmiana w WARMII - Cybulskiego zastąpił Mściwujewski

69' Kondratowicz faulowany w polu karnym i rzut karny dla WARMII!

70' Sypytkowski strzela (podaje?) bramkarzowi... nie ma gola!

Przenosimy relację tu:

http://kswarmiagrajewo.blox.pl/2018/11/RELACJA-LIVE-Z-MECZU-WARMIA-GRAJEWO-HETMAN-1.html

11:37, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 listopada 2018

To będzie ostatni powiew piłkarskiej jesieni. W sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek IV ligi HETMANEM Białystok. Mecz pierwotnie miał być rozegrany w niedzielę, ale ostatecznie odbędzie się w sobotę 10 listopada.

Dawno nie widzieliśmy się w lidze z HETMANEM. Ostatnie sezon w którym oba kluby grały ze sobą w lidze to 2005/2006. 27 sierpnia 2005 roku w Białymstoku wygrał HETMAN 3:1 a 1 kwietnia 2006 roku w Grajewie lepsza była WARMIA, która po bramkach Maksyma Mirvy i Pawła Surynowicza wygrała 2:0. Nawiasem mówiąc Maksym w ostatnich dwóch meczach zdobył dwa gole i może mieć szansę po przeszło dwunastu latach znowu umieścić piłkę w bramce HETMANA….

W kolejnych latach WARMIA grała w III lidze a HETMAN w czwartej a nawet w Lidze Okręgowej skąd awansował do IV ligi w ubiegłym sezonie. W bieżących rozgrywkach białostoczanie prezentują się całkiem przyzwoicie i z dziewiętnastoma punktami zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli. Trenerem zespołu jest doskonale znany na Podlasiu Mirosław Mojsiuszko a w składzie HETMANA jest między innymi znany z krótkiego epizodu w WARMII Kamil Prusinowski. Ten zawodnik zdobył gola w wygranym 6:0 meczu z KS Śniadowo w ostatniej kolejce spotkań. Wcześniej HETMAN pokonał w Szczuczynie WISSĘ 2:1i to jest najlepszym ostrzeżeniem dla naszych piłkarzy przed zlekceważeniem przeciwnika.

WARMIA w sobotę zagra bez pauzującego za żółte kartki kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego. Po pauzie wraca do zespołu Marcin Mikucki, którego bardzo brakowało w Michałowie.

Serdecznie zapraszamy Państwa na ostatni mecz rundy jesiennej w Grajewie. Początek w sobotę o godzinie 13:00.


 23:22, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 listopada 2018

Witamy z Michałowa i zapraszamy do śledzenia naszej relacji od godziny 14:00. Braki w naszym składzie: Mikucki (żółte kartki), Górski (kontuzja), Domurat, Koszczuk (choroba) i młodzież - Mściwujewski, Marczykowski i Wójcicki - którzy o 14:00 w Grajewie zagrają w zespole juniorów z OLIMPIĄ Zambrów.

1' Rozpoczęli gospodarze

2' Z rzutu wolnego dośrodkował Cybulski, Konończuk niepewnie interweniował ale nikt z naszych zawodników nie doszedł do piłki

7' Świetne dośrodkowanie Kamila Randzio, strzał Cybulskiego obok bramki!

11' Znów dośrodkował Randzio, Dzierzgowski strącił piłkę głową ale końcami palców wybił ją Konończuk

12' GOL dla gospodarzy. 1:0 Łukasz Roszkowski. Pierwsza, groźniejsza akcja gospodarzy i od razu gol - dośrodkowanie z lewej strony boiska i Roszkowski "zamknął" skrzydło pakując piłkę do bramki

15' Rzut rożny dla WARMII - dobre dośrodkowanie Cybulskiego, zamieszanie pod bramką Konończuka ale sędzia przerywa grę bo leży zawodnik KS który przyjął na siebie strzał Sypytkowskiego

22' Żółta kartka dla Arciszewskiego

24' Żółta kartka dla Dzierzgowskiego

26' Groźne dośrodkowanie z prawej strony i Rybołowicz strzela głową ponad naszą bramką

29' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Rafał Kozikowski! Piękny strzał po ziemi w sam róg bramki i wyrównujemy stan meczu!

32' Groźny strzał Kondrackiego obok naszej bramki

35' Dzierzgowski niczym Chuck Norris z półobrotu strzelał ponad bramką

36' Groźnie pod naszą bramką ale wyjaśnia sytuację Edison

40' Znowu kryzys pod naszą bramką - rzut rożny dla KS

43' Sypytkowski strzela z rzutu wolnego - broni Konończuk

45' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu główka Zarzeckiego ponad bramką

45' Koniec pierwszej połowy. Nie bardzo nam idzie ten mecz. Niby mamy przewagę, ale gospodarze są groźni pod naszą bramką 

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA. Nie ma zmian w składach

46' Sypytkowski w polu karnym będąc sam przed bramkarzem strzela prosto w niego!

49' Zmiana w KS - Tchrórznickiego zastąpił Bernatowicz

50' Strzał Kondrackiego z kłopotami broni Sobolewski

57' Niewiele ciekawego dzieje się na boisku

58' Sypytkowski strzela z rzutu wolnego z ostrego kąta i tylko rzut rożny

58' Po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką kończy strzał Arciszewskiego który broni Konończuk

63' Rzut rożny dla KS - krótkie rozegranie, zaskakujący strzał z bliska broni Sobolewski

65' Małyszko zmienia Owerczuka

67' Żółta kartka dla Kondrackiego

67' Dwie zmiany - Grabowski za Wołczyńskiego i Mirva za Kozikowskiego

70' Po dośrodkowaniu z prawej strony z rzutu wolnego Kondracki marnuje doskonałą sytuację dla gospodarzy

72' Rzut rożny dla KS i strzał ponad naszą bramką po dośrodkowaniu

75' Chyliński zmienia Kondratowicza

78' Rzut rożny dla KS - po dośrodkowaniu piłka opuszcza boisko

81' Pada gol dla WARMII po strzale Dzierzgowskiego i dobitce Sypytkowskiego ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika

83' Żółta kartka dla Mirvy

85' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Cybulskiego i Mirva z bliska trafia do siatki!

86' Żółta kartka dla Cybulskiego

90' Aż 5 minut doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' Krupa zmienia Sypytkowskiego

90' Cóż tam się działo pod naszą bramką! Najpierw wybijamy piłkę na róg a po rożnym i strzale słupek ratuje nasz zespół przed utratą gola

90' + 5' Rzut wolny dla WARMII z narożnika boiska

90' + 5' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy gospodarzy

90' + 5' Koniec! Graliśmy słabo ale wygraliśmy 2:1 w Michałowie!

04.11.2018 Michałowo, Stadion Miejski

KS Michałowo - WARMIA Grajewo 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Roszkowski 12', 1:1 Rafał Kozikowski 29', 1:2 Maksym Mirva 85'

KS: 12.J..Konończuk - 14.Charkiewicz, 20.Koźlik, 5.Owerczuk (65' 7.Małyszko), 18.Bogusz - 15.Roszkowski, 9.Tchórznicki (Kpt) (49' 3.Bernatowicz), 8.Rybołowicz, 6.Skiepko, 13.Wołczyński (67' 17.Grabowski) - 11.Kondracki

REZERWA: 1.Kucharczyk - 3.Bernatowicz, 19.D.Konończuk, 16.M.Tomczyk, 7.Małyszko, 2.Stolik, 17.Grabowski

WARMIA: 12.Sobolewski - 5.Randzio, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Stankiewicz - 11.Kondratowicz (75' 9.Chyliński), 19.Cybulski, 15.Zarzecki, 10.Kozikowski (67' 20.Mirva), 16.Sypytkowski (90' 2.Krupa) - 7.Dzierzgowski 
REZERWA: 1.Gieniusz - 2.Krupa, 20.Mirva, 9.Chyliński

Sędzia: Szymon Szymajda (Białystok)

Żółte kartki: Kondracki, Bernatowicz (KS), Arciszewski, Dzierzgowski, Mirva, Cybulski (WARMIA)

13:41, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 listopada 2018

Już tylko trzy mecze zostały piłkarzom WARMII Grajewo do końca rundy jesiennej. W najbliższą niedzielę nasz zespól zmierzy się w Michałowie w niezwykle interesująco zapowiadającym się meczu z tamtejszym KS. Będzie to spotkanie na szczycie tabeli – po trzynastu rozegranych kolejkach WARMIA jest druga a Michałowo trzecie ze stratą trzech punktów do naszego zespołu. Podopieczni trenera Grzegorza Szymańskiego spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, ale tak naprawdę to KS co sezon należy do czołowych ekip podlaskiej IV ligi. W poprzednim sezonie michałowianie zameldowali się w końcowej tabeli na szóstej pozycji a w dwumeczu z WARMIĄ przegrali w Grajewie 0:3 jesienią i 1:3 w Michałowie wiosną. W miniony weekend KS pokonał na wyjeździe KS Śniadowo 4:3. W zespole z Michałowa występuje kilku doskonale znanych na Podlasiu piłkarzy jak choćby obrońca Przemysław Koźlik, bramkarz Robert Kucharczyk czy napastnik Maciej Kondracki. W przerwie letniej KS pozyskał z Wasilkowa utalentowanego pomocnika Piotra Skiepko.

Wprawdzie w tym sezonie nasz zespół świetnie spisuje się w meczach z czołowymi drużynami tabeli a w ubiegłym sezonie odnieśliśmy z KS Michałowo dwa pewne zwycięstwa, to z całą pewnością czeka nas trudny mecz. Zwłaszcza, że zagramy w nim w osłabieniu – za czwartą żółtą kartkę otrzymaną w meczu z rezerwami WIGIER w Michałowie nie zagra Marcin Mikucki. To wyróżniający się w ostatnich meczach zawodnik i spora strata dla naszego składu. Po pauzie za kartki wraca do zespołu Kamil Randzio.

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na stronie http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od 14:00.
21:27, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Powoli dobiega końca runda jesienna rozgrywek młodzieżowych. Wcześniej zakończyli już tegoroczne zmagania Trampkarze, Orliki i Żaki. W miniony weekend skończyły rundę jesienną zespoły Młodzików. Starszy zespół (rocznik 2006) prowadzony przez trenera Jarosława Turowskiego w meczu na szczycie pokonał w Suwałkach drużynę AKADEMII 2012 aż 6:2 i z pierwszego miejsca w tabeli awansował do I Ligi Wojewódzkiej w której będzie występował wiosną! Zespół, w którym aż się roi od niezwykle utalentowanych zawodników w rundzie jesiennej jako jedyny spośród dziewięciu drużyn w naszej grupie nie poniósł żadnej porażki. Wielkie brawa!

Dwa młodsze zespoły Młodzików (rocznik 2007) trenerów Daniela Tuzinowskiego i Mariusza Sobczyka w ostatnich jesiennych meczach zgodnie rozgromiły swoich rywali – zespół Akademii wygrał w Dobrzyniewie 6:0 a ekipa MOSiR na własnym boisku rozgromiła UM Krynki aż 10:0! W końcowej tabeli nasze drużyny zajęły drugie (trener Tuzinowski) i trzecie (trener Sobczyk) miejsca w tabeli. Niestety, do I Ligi Wojewódzkiej w tej kategorii awansuje tylko pierwszy zespół a jest nim w naszej grupie F MOSP Białystok.

W ubiegły weekend pauzował zespół Juniorów trenera Daniela Tuzinowskiego, który w niedzielę na boisku przy klubie HADES podejmie OLIMPIĘ Zambrów w ostatnim meczu rundy jesiennej.

Świetny wynik osiągnęli Juniorzy Młodsi trenera Kamila Randzio. Nasz zespół pokonał w Białymstoku 3:0 miejscowego PIASTA. Podopieczni trenera Randzio po przeciętnym starcie sezonu złapali wiatr w żagle i efektownie finiszują walcząc o najwyższe miejsca w lidze! To duży sukces, bo nasza ekipa składa się praktycznie z zawodników urodzonych w 2003 i 2004 roku. Większość zespołów w naszej grupie opiera się na zawodnikach z rocznika 2002.

W sobotę o godzinie 13:00 na boisku przy klubie HADES nasza ekipa podejmie silny zespół MOSP Białystok prowadzony przez byłego szkoleniowca naszych seniorów Roberta Kądziora.

Serdecznie zapraszamy na oba weekendowe mecze na HADESIE:

- sobota o 13:00 MOSiR – MOSP Białystok

- niedziela o 14:00 MOSiR – OLIMPIA Zambrów

A1 Junior (trener Daniel Tuzinowski, rocznik 2000 i młodsi)

Pauza w miniony weekend (zespół POMORZANKI Sejny wycofał się z rozgrywek)

Ostatni mecz rundy jesiennej: 04.11 (niedziela) 14:00 Grajewo (HADES) MOSiR Grajewo – OLIMPIA Zambrów

Aktualna tabela:


 I Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy (trener Kamil Randzio, rocznik 2002 i młodsi)

28.10 Białystok PIAST Białystok - MOSiR Grajewo 0:3 (0:1)

Bramki: Kacper Niebrzydowski 24’, Filip Chmielewski 49’, 68’

Skład: Bieńkowski (61’ Piaszczyński) – Kwieciński, Gwiazdowski (70’ Jankowski), Kukliński (57’ Sienkiewicz), Drozdowski, A.Mazurek, Niebrzydowski (65’ Kaczyński), Chmielewski, Śleszyński (70’ Zyskowski), Hołtyn, Bolesta (57’ Barycki)

Aktualna tabela:


Przedostatni mecz rundy jesiennej:

03.11.2018 Grajewo (HADES) 13:00 MOSiR Grajewo – MOSP Białystok

II liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 1 (trener Wojciech Kozikowski, rocznik 2004 i młodsi)

Tabela po rundzie jesiennej:


II liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 1 (trener Jarosław Turowski, rocznik 2006 i młodsi)

28.10.2018 Suwałki  AKADEMIA 2012 Suwałki - WARMIA Grajewo 2:6 (1:4)

Bramki: Adrian Dobrydnio 14', Emil Jagielski 18', 53', Bartosz Mazurek 21', Bartosz Bukowski 30', 46'

Skład: Mysiewicz (Makowski)- Rutkowski, Dobrydnio, Jagielski, Ruszczyk, B.Mazurek, Bukowski, Poślednik, Krakowiak, Górski

Tabela po rundzie jesiennej:


II liga wojewódzka D2 Młodzik Grupa 1 (trener Daniel Tuzinowski, rocznik 2007 i młodsi)

27.10.2018 Dobrzyniewo KORONA Dobrzyniewo – WARMIA Grajewo 0:6 (0:2)

Bramki: Kacper Randzio 14', 28', 48', Kacper Wolwark 38', Aleksander Singh Sobti 44', Bartłomiej Linkowski 57'

II liga wojewódzka D2 Młodzik Grupa 1 (trener Mariusz Sobczyk, rocznik 2007 i młodsi)

28.10.2018 Grajewo MOSiR Grajewo – UM Krynki 10:0 (3:0)

Bramki: Gabryiel Komor 13', Bartosz Olszewski 20', Alan Juszkiewicz 29', Krystian Guzowski 32', 36', Kacper Nowakowski 38', 40', Eryk Szelążek 44', Piotr Jankiewicz 53', 58'

Tabela po rundzie jesiennej:


E1 Orlik Grupa 2 (trenerzy Daniel Tuzinowski, Mateusz Cybulski, rocznik 2008 i młodsi)

Tabela po rundzie jesiennej:


E2 Orlik Grupa 2 (trener Wojciech Dulgis, rocznik 2009 i młodsi)

Tabela po rundzie jesiennej:


F1 Żak Grupa 8 (trener Paweł Górski, rocznik 2010 i młodsi)

Tabela po rundzie jesiennej:


F2 Żak Grupa 1 (trener Adam Wigda, rocznik 2011 i młodsi)

Tabela po rundzie jesiennej:


20:58, warmia1924
Link Dodaj komentarz »