RSS
niedziela, 08 sierpnia 2010

W czwartek 12 sierpnia o godzinie 18.00 w pubie FanClub odbędzie się prezentacja piłkarzy Warmii Grajewo przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011.

Na spotkaniu będzie możliwość zapoznania się z kadrą zespołu, dyskusji oraz nabycia karnetów wstępu na rundę jesienną nowego sezonu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Fan Club Grajewo ul. Ogrodowa 1 (os. Centrum, obok myjni samochodowej)

13:47, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W sobotę WARMIA rozegrała już ostatni sparing przed startem rozgrywek III ligi. W meczu rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego nasi piłkarze bezbramkowo zremisowali z NARWIĄ Ostrołęka. Goście w ubiegłym sezonie zajęli VIII miejsce w tabeli rozgrywek III ligi łódzko - mazowieckiej. Piłkarze z Ostrołęki, posiadający w składzie dwóch zawodników nie tak dawno grających w w ekstraklasie: Mariusza Marczaka (w sezonie 2007/2008 w JAGIELLONII Białystok) oraz Marcina Truszkowskiego (w sezonie 2006/2007 w GKS Bełchatów a w sezonie 2007/2008 w JAGIELLONII Białystok) okazali się bardzo wymagającym rywalem dla naszej drużyny. Spora grupa kibiców obejrzała ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz. Trener naszego zespołu Marcin Strzeliński potraktował to spotkanie już w inny sposób niż poprzednie sparingi. Tym razem zmian w składzie było niewiele, grała najsilniejsza jedenastka, w której zabrakło Pawła Matysiewicza (wyjazd rodzinny) oraz Kamila Randzio (praca).

Już w 3 minucie po dobrym dośrodkowaniu Rafała Kozikowskiego (bardzo dobry mecz tego zawodnika, co cieszy po ostatnich zawirowaniach wokół jego osoby) Mariusz Milczarek strzelił głową pod poprzeczkę, ale pięknie obronił Łyziński. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany, choć raczej z przewagą naszych piłkarzy. Najlepszą sytuację dla NARWI miał Truszkowski, który w 43 minucie po faulu Makowskiego wykonywał rzut wolny z 16 metra, ale strzelił ponad poprzeczką bramki WARMII.

Więcej bramkowych sytuacji kibice obejrzeli w drugiej połowie. W 54 minucie strzał Marczaka świetnie obronił Czapliński. W 58 minucie kapitalne uderzenie Kozikowskiego piękną paradą obronił Daniel Iwanowski (pozyskany ostatnio przez NAREW z II ligowego OKS 1945 Olsztyn). Kilka minut później w 62 minucie Czapliński znakomicie broni w sytuacji sam na sam z Truszkowskim. Ten sam napastnik gości strzela z dystansu w 70 minucie, ale znów bardzo dobrze broni nowy nabytek naszego Klubu. W końcówce spotkania jeszcze dwie kapitalne okazje do zdobycia bramek mieli nasi piłkarze - najpierw w 85 minucie przepiękny strzał z rzutu wolnego z najwyższym trudem broni Iwanowski a minutę później po rzucie rożnym Rafał Kozikowski strzelił tuż nad poprzeczką.

Reasumując - nasi zawodnicy zdecydowanie są w coraz lepszej formie i na tle mocnego rywala wypadli naprawdę dobrze, co cieszy przed inauguracją ligi. W najbliższym tygodniu nie będzie już żadnego sparingu, piłkarze będą szlifować formę przed bardzo trudnym meczem wyjazdowym z CONCORDIĄ w Elblągu, który odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o 17:00.

WARMIA Grajewo - NAREW Ostrołęka 0:0

WARMIA: Czapliński - Kesler, Arciszewski, Makowski (70' P.Kowalski), Kowalko - T. Górski (70' Kadyszewski), Mirva, Kozikowski, Strzeliński - Krukowski (46 Wójcik), Milczarek

NAREW (skład wyjściowy): Łyziński - Skorupka, Parszewski, Ostaszewski, Zalewski - Jaiyesimi, Strzeżysz, Marczak, Wilczewski - Truszkowski, Lelujka. Na zmiany wchodzili: Iwanowski - Posmyk, Malanowski, Roman, Pragacz, Niedźwiecki, Kamiński, Milewski, Olesiński, Zaniewski.

Sędziował: Łukasz Szczech (Pisz).

13:41, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 sierpnia 2010

Oto zdjęcie zespołu, wykonane przed meczem z MAMRAMI Giżycko przez panią Patrycję Łepkowską z "Tygodnika Grajewskiego". W najbliższym numerze tej gazety, w środę 11 sierpnia ukaże się "skarb kibica" III ligi z informacjami o WARMII Grajewo.

W górnym rzędzie stoją od lewej: Krzysztof Piekarski (opieka medyczna),
Maciej Kesler, Maksym Mirva, niezidentyfikowany kibic, pan Sokołowski
bodajże........ ;-)  Rafał Kozikowski, Krzysztof Krukowski, Łukasz Randzio,
Kamil Kozak, Daniel Tuzinowski, Kamil Randzio, Marcin Arciszewski, Piotr
Czapliński, Janusz Szumowski (dyrektor klubu)
W dolnym rzędzie od lewej: Paweł Tarnacki, Łukasz Wójcik, Paweł Matysiewicz,
Rafał Miksza, Łukasz Domurat, Damian Kadyszewski, Mateusz Szumowski, Mariusz
Milczarek, Paweł Kowalski, Konrad Kowalko, Marcin Strzeliński
Na zdjęciu brak Tomasza Górskiego, Kamila Makowskiego i Michała Kowalskiego

10:43, warmia1924
Link Komentarze (1) »
czwartek, 05 sierpnia 2010

Wczoraj w kolejnym rozegranym sparingu WARMIA pokonała MAMRY Giżycko 2:1 (1:0). W pierwszej połowie trener zdecydował się na nieco eksperymentalne ustawienie, dając okazję do gry dla młodych zawodników. Spisywali się oni bardzo przyzwoicie i nasz zespół posiadał przewagę, niestety szwankowała skuteczność. W 44 minucie rajd dobrze grającego Macieja Keslera został zakończony faulem na polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Kozikowski. W drugiej połowie, grając już w pełnym składzie WARMIA długo nie potrafiła przebić się przez defensywę piłkarzy z Giżycka. Wiele akcji naszego zespołu kończyło się przed polem karnym gości. W 70 minucie sprytem i skutecznością popisał się dobrze znany grajewskim kibicom Jakub Golak - grający trener zespołu z Giżycka, który płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Nasi piłkarze przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków, które przyniosły skutek w postaci bramki zdobytej w 80 minucie przez Mariusza Milczarka. W końcówce meczu Kamil Kozak w niegroźnej sytuacji sfaulował na polu karnym zawodnika gości. Sędzia Marcin Niebrzydowski podyktował rzut karny, który w świetnym stylu obronił Piotr Czapliński. W przekroju całego meczu na pewno WARMIA była zespołem zdecydowanie lepszym, lecz skuteczność w wykańczaniu akcji jest problemem, nad którym nasi piłkarze muszą mocno popracować.

WARMIA Grajewo - MAMRY Giżycko 2:1 (1:0)

1:0 Rafał Kozikowski 44'(karny), 1:1 Jakub Golak 70', 2:1 Mariusz Milczarek 80'

WARMIA: Tarnacki (46 Czapliński) - Kesler (80 P. Kowalski), Kowalko, Arciszewski, K. Randzio - Domurat (46 Strzeliński), Kadyszewski (46 Mirva), Kozikowski (80 Kozak),  Miksza (46 Milczarek) - Wójcik (85 M. Szumowski), Krukowski (46 Matysiewicz).

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego 30 A w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie NAREW Ostrołęka. Serdecznie zapraszam na mecz.

08:07, warmia1924
Link Komentarze (1) »
środa, 04 sierpnia 2010

We wczorajszym treningu naszych piłkarzy gościnnie uczestniczył Łukasz Tupalski, wychowanek białostockiej JAGIELLONII, w rundzie wiosennej grający w CRACOVII Kraków a ostatnio starający się o transfer do IRAKLISU Saloniki.

08:02, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 sierpnia 2010

Dziś już wiadomo, że testowany w ostatnich meczach naszej drużyny, rutynowany obrońca  Dariusz Prokop nie pozostanie zawodnikiem WARMII. Jego oczekiwania finansowe były nie do przyjęcia dla naszego Klubu i zawodnik zostanie najprawdopdobniej piłkarzem POGONI Łapy, do którego to Klubu zaprasza go były kolega z JAGIELLONII a obecnie grający trener klubu z Łap Andrzej Olszewski.

Inny z testowanych zawodników Tomasz Dzierzgowski, który bardzo udanie zaprezentował się w ostatnich dwóch sparringach, nie uzyska zwolnienia z macierzystego klubu GRYF Gródek. Członkowie zarządu tego klubu nie podjęli tematu jakiejkolwiek formy transferu tego zawodnika i chcą by występował on w Gródku, pomimo chęci zawodnika na występy w WARMII i zgody prezesa klubu GRYF na podjęcie treningów zawodnika w naszym Klubie.

Przypominam o jutrzejszym sparringu o godz. 17:00 na boisku przy Klube HADES z zespołem MAMRY Giżycko.

15:34, warmia1924
Link Komentarze (1) »
niedziela, 01 sierpnia 2010

W sobotę na stadionie miejskim w Sokółce piłkarze WARMII spotkali się w kolejnym kontrolnym meczu z beniaminkiem rozgrywek II ligi SOKOŁEM Sokółka. SOKÓŁ właśnie w ten weekend miał rozegrać swój pierwszy, drugoligowy mecz ze STALĄ Stalowa Wola, który został jednak przełożony i tym samym nasza drużyna została ostatnim sparring-partnerem sokółczan przed startem II ligi. Niemal dwa miesiące temu, 9 czerwca pojedynek obu, wówczas rywalizujących w III lidze zespołów wygrał skromnie 1:0 SOKÓŁ.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:10. Gospodarze mieli problem ze skompletowaniem… trójki sędziowskiej. Sędzią, który miał (??) uprawnienia (sądząc po późniejszym sposobie prowadzenia przez niego zawodów – co najmniej dyskusyjne…) był tylko sędzia główny. Jego asystenci pochodzili z tzw. pospolitego ruszenia, żeby nie używać słowa „łapanka”…. Trochę to dziwne, że drugoligowy zespół w taki sposób organizuje sparringi, ale bywa i tak.

Od początku meczu nasi piłkarze nie ustępowali SOKOŁOWI. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli grajewianie – w 34 minucie Tomasz Dzierzgowski znalazł się po swojej solowej akcji w sytuacji sam na sam z Łukaszem Trudnosem, który sobie tylko znanym sposobem obronił strzał testowanego w naszej drużynie napastnika.

Dość istotnymi  wydarzeniami pierwszej połowy były kontuzje naszych dwóch obrońców: Marcina Arciszewskiego, który uderzony w głowę w 30 minucie został przez trenera zmieniony, aby nie ryzykować poważniejszego urazu, oraz w 42 minucie Kamila Makowskiego, który z rozciętą w starciu z Łapińskim głową odjechał karetką do szpitala w Sokółce na zszycie rany. Nasz zespól tym samym doznał poważnego osłabienia linii obrony. Sokółczanie mieli do chwili kontuzji naszych obrońców spore problemy ze sforsowaniem naszej defensywy a także z naszymi ruchliwymi napastnikami.

W drugiej połowie zaszło sporo zmian w składach obu zespołów. SOKÓŁ ruszył do zdecydowanych ataków. W 50 minucie po strzale Michała Mościńskiego z 20 metrów, zasłonięty przez naszych obrońców Piotr Czapliński nie miał szans obrony i gospodarze objęli prowadzenie.  W 67 minucie po rzucie rożnym Naliwajko ładnym strzałem głową w długi róg bramki pokonał Tarnackiego i SOKÓŁ prowadził 2:0. W 70 minucie w znakomitej okazji sam na sam znalazł się młody obrońca WARMII Łukasz Domurat, lecz jego strzał trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Pomimo kilku innych sytuacji dla obu zespołów wynik 2:0 dla SOKOŁA utrzymał się do końca meczu. Warto zauważyć, że końcówce spotkania w naszym zespole grało 2 zawodników z rocznika 1993 i czterech z 1992. Trener Strzeliński stara się ogrywać młodych zawodników, gdyż jego zdaniem właśnie w meczach z mocnym rywalem nasi młodzi piłkarze zyskują najwięcej doświadczenia. Reasumując – mimo porażki z wyżej notowanym przeciwnikiem nasza drużyna zagrała dobry mecz. Widoczny jak na dłoni jest postęp w grze zespołu, który był równorzędnym partnerem SOKOŁA, zaczynającego ligę za tydzień, podczas gdy WARMIA do ligi ma być gotowa za dwa tygodnie.

SOKÓŁ Sokółka – WARMIA Grajewo 2:0 (0:0)

1:0 Michał Mościński 50’, 2:0 Paweł Naliwajko 67’

SOKÓŁ: Trudnos (46 Trochim) – Jóźwiak (60 Woronowicz), Łapiński (43 Tochwin), Naliwajko, Pracz – W. Zalewski (60 Dzienisowicz), Wojtkielewicz (46 Butkiewicz), Kopeć, Toczydłowski (46 Żuberek) – Mościński (60 Czeremcha), M. Gołębiewski (46 Andrzejewski)

WARMIA: Czaplińśki (60 Tarnacki) – Kesler (46 Domurat), Prokop (80 Kadyszewski), Makowski (42 K. Randzio), Arciszewski (30 Laskowski) – T. Górski (85 Miksza), Mirva (70 Krukowski), Matysiewicz, Strzeliński (85 Kozak) – Milczarek (46 Wójcik), Dzierzgowski (60 Kozikowski)

Jeszcze jedną szansę na sprawdzenie się otrzymał od trenera obrońca Karol Laskowski, który kolejny raz zagrał bezbarwnie i po tym meczu trener Strzeliński zdecydował się zrezygnować z kolejnych prób tego zawodnika. Po sparringu w Sokólce najbliżej gry w WARMII oprócz Czaplińskiego, który już zdecydował się podpisać z naszym Klubem umowę, są Kesler i Wójcik. Oczekiwania finansowe Dariusza Prokopa są najprawdopodobniej nie do przyjęcia dla naszego Klubu. Natomiast kwestia pozyskania Dzierzgowskiego jest uzależniona od decyzji jego macierzystego Klubu GRYFA Gródek i ma być nam przedstawiona w najbliższy poniedziałek. Także w poniedziałek, o 16:00 Zarząd naszego Klubu na posiedzeniu podejmie decyzje odnośnie nowych zawodników i zawarcia z nimi umów na nowy sezon.

Poniedziałek będzie dla zawodników dniem wolnym od zajęć. Najbliższy trening odbędzie się we wtorek a już w środę 4 sierpnia na boisku przy klubie HADES w Grajewie WARMIA zagra kolejny sparring w którym przeciwnikiem naszej drużyny będą MAMRY Giżycko. Początek meczu o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszam.

01:15, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 lipca 2010

Jest bardzo prawdopodobne, że jesienią zespół beniaminka III ligi WISSY Szczuczyn występować będzie w roli gospodarza na stadionie w Grajewie. Komisja licencyjna Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku określiła warunki, które WISSA musi spełnić aby jej stadion był dopuszczony do rozgrywek III ligi. Chodzi przede wszystkim o ogrodzenie terenu. Na wypadek, jeśli szczuczynianie nie zdążą z modernizacją swego stadionu do startu rozgrywek zawarli w tym tygodniu umowę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie, który zarządza grajewskim stadionem. Uprzedzając ewentualne pytania pragnę wyjaśnić, że WARMIA nie poniesie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści finansowych, ponieważ jest tylko i wyłącznie użytkownikiem stadionu a nie jego właścicielem.

W środę przedstawiciele Komisji Licencyjnej odwiedzili Szczuczyn. Prace w Szczuczynie idą ich zdaniem bardzo niemrawo…. Zawarcie umowy z MOSiR-em zapewni WISSIE licencję na grę w III lidze.

20:38, warmia1924
Link Komentarze (1) »
  • 21.08.2010 (sobota), godz. 16:00 „WARMIA”  – „DĄB” Dąbrowa Białostocka

  • 28.08.2010 (sobota), godz. 16:00 „WARMIA”  – „HURAGAN” Morąg

  • 08.09.2010 (środa),  godz. 17:00  „WARMIA” – „CZARNI” Olecko

  • 18.09.2010 (sobota),godz. 16:00  „WARMIA” – „VĘGORIA” Węgorzewo

  • 02.10.2010 (sobota),godz. 15:00  „WARMIA” – „MOTOR” Lubawa

  • 16.10.2010 (sobota),godz. 15:00 „WARMIA”  - „MRĄGOWIA” Mrągowo

  • 07.11.2010 (niedziela),godz. 13:00 „WARMIA” – „PROMIEŃ” Mońki

16:44, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W kolejnym tygodniu przygotowań do sezonu 2010/2011 nasi piłkarze rozegrali ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz z głównym faworytem do awansu w nadchodzącym sezonie III ligi zespołem OLIMPII Zambrów.

Mecz odbył się w środę 28 lipca o 17:00 na boisku przy Klubie HADES w Grajewie.  WARMIA po trzech porażkach w meczach sparringowych tym razem zwyciężyła 3:2 (1:0) zdobywając bramki po strzałach Marcina Strzelińskiego, Rafała Kozikowskiego i Mariusza Milczarka. Gole dla OLIMPII zdobyli w drugiej połowie Wojciech Kowalczyk i Łukasz Zaniewski.

Składy:

WARMIA: Czapliński – Kesler, Prokop, Arciszewski, Laskowski – Strzeliński, Matysiewicz, Mirva, T. Górski – Dzierzgowski, Wójcik

W drugiej połowie grali także: Tarnacki, Domurat, P. Kowalski, K. Randzio, Kadyszewski, Kozikowski, Krukowski i Milczarek

OLIMPIA: Bebłowski – Olszewski, Szczepanik, Piłatowski, Jurczuk – Świderski, Zalewski, Kuczałek, Trzaska – Jaworowski, Szmurło

W drugiej połowie grali także: Konopka, Korzątkowski, Król, Perkowski, Fiedorczuk, Modzelewski, Kobeszko, Dzienis, Zaniewski i Kowalczyk.

W środowym meczu nie wystąpił już w WARMII bramkarz Krzysztof Gieniusz, który zdecydował się w nowym sezonie grać wyłącznie w lidze Futsalu w barwach MOKS Słoneczny Stok Białystok. Pomimo obowiązującej go z naszym Klubem umowy Zarząd wyraził zgodę na jego transfer, który zostanie dopięty lada dzień. Zawodnikiem, który go zastąpi będzie Piotr Czapliński (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9523 ) o którym strona internetowa www.jagiellonia.neostrada.pl pisze następująco : „Wychowanek Jagiellonii Białystok. Swego czasu bardzo utalentowany zawodnik. Powoływany do reprezentacji Polski juniorów U-14 oraz U-15, gdzie jest podstawowym zawodnikiem (za rywali ma m.in.: Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu Londyn). Testowany w kilku sparingach przez trenera Nawałkę, co otworzyło mu drogę do szerokiej kadry Jagi, mimo młodego wieku. W 2006 roku odnosi dosyć poważną kontuzję, która na długo uniemożliwia grę temu utalentowanemu zawodnikowi. Do gry powraca wiosną 2007 roku. W 2007 roku z juniorami młodszymi Jagiellonii zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski. . Od lata 2007 roku zawodnik zespołu Jagiellonii występującego w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Latem 2009 roku włączony do przygotowań kadry pierwszego zespołu Jagiellonii. Ostatecznie przegrywa konkurencję z Gikiewiczem, Sandomierskim i Majewskim, w związku z czym zostaje na pół roku wypożyczony do III-ligowego Promienia Mońki. W rundzie wiosennej 2009/10 zawodnik zespołu Jagiellonii (ME). Po zakończonym sezonie klub rozwiązuje z zawodnikiem kontrakt.”

Ponadto w meczu z OLIMPIĄ w naszym zespole zagrali inni, potencjalni kandydaci do naszej drużyny: znani już z poprzednich meczów Maciej Kesler i Łukasz Wójcik oraz rutynowany obrońca grający ostatnio w ORLE Kolno Dariusz Prokop (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3170 ), obrońca Karol Laskowski, wychowanek JAGIELLONII Białystok, ostatnio grający w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9732 ) a także napastnik Tomasz Dzierzgowski również grający ostatnio w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=16665 ), dokąd był wypożyczony z GRYFA Gródek. Z testowanych zawodników słabo wypadł Laskowski i jego na pewno nie zobaczymy w barwach WARMII. Obecnie najbliżej zespołu są Kesler i Wójcik, z którymi ustaliłem już szczegóły ich umów. W poniedziałek rozstrzygnie się sprawa transferu Prokopa oraz ewentualnego wypożyczenia Dzierzgowskiego.

Mecz z OLIMPIĄ pokazał, że ciężka praca trenera i zawodników idzie w dobrą stronę i pomimo zawirowań kadrowych drużyna może powalczyć z każdym. Już jutro o godzinie 11:00 w Sokółce kolejnym rywalem naszej drużyny będzie beniaminek II ligi SOKÓŁ Sokółka. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi WARMIA rozegra jeszcze 2 sparringi: w środę 4 czerwca o godz. 17:00 na boisku przy HADESIE z zespołem MAMRY Giżycko, którego trenerem jest były zawodnik naszego Klubu Jakub Golak, oraz w sobotę 7 sierpnia o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego rywalem naszych piłkarzy będzie zespół NARWI Ostrołęka.

16:37, warmia1924
Link Dodaj komentarz »