RSS
piątek, 05 października 2018

Piłkarze WARMII Grajewo awansowali do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego. Nasz zespół w środę pokonał w Piątnicy 5:1 rewelację tegorocznej edycji pucharowych zmagań amatorski zespół BIEL SONAROL Jeziorko. Drużyna z podłomżyńskiego Jeziorka, choć nie uczestniczy w ligowych rozgrywkach prowadzonych przez PZPN zgłosiła się do Pucharu Polski i wyeliminowała m.in. IV-ligowe KS Śniadowo wygrywając aż 7:0. Wśród zawodników zespołu z Jeziorka co najmniej trzech jest dobrze znanych kibicom – pomocnicy Sławomir Włodkowski i Marcin Sawko byli w przeszłości czołowymi zawodnikami ŁKS Łomża (obaj grali też w swoim czasie w WARMII) a napastnik Andrzej Zwierciadłowski był postrachem podlaskich bramkarzy będąc zawodnikiem ŁKS.

WARMIA pomimo osłabienia brakiem m.in. Tomasza Dzierzgowskiego i Łukasza Domurata szybko zdobyła prowadzenie po strzale Piotra Chylińskiego w 3 minucie. Pół godziny później kapitan zespołu Marcin Arciszewski wykorzystał rzut karny. W 37 minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola po akcji niezwykle szybkiego Michała Pardo, który wykorzystał błąd naszej defensywy. Od początku drugiej połowy WARMIA przeważała i zdobyła jeszcze trzy gole. Gospodarze ostatnie pól godziny grali w „dziesiątkę” – po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Pardo.

Nie ma co się rozpisywać o grze naszego zespołu w tym meczu. Na pewno nie był to olśniewający występ WARMII. Gospodarzom należą się słowa uznania. Amatorski zespół zaszedł w pucharze wysoko i trzeba przyznać, że całkiem nieźle sobie radził przeciwko naszej drużynie.

Kolejna runda rozgrywek zostanie rozegrana wiosną przyszłego roku. Oprócz WARMII do ćwierćfinału awansowały: KRYPNIANKA Krypno (wyeliminowała TURA Bielsk Podlaski!), PUSZCZA Hajnówka, KORA Korycin, KS Michałowo, ŁKS 1926 Łomża, OLIMPIA Zambrów i zwycięzca meczu SOKÓŁ 1946 Sokółka – KS Wasilków, który odbędzie się 17 października.

03.10.2018 Piątnica, Stadion Gminny 1/8 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

BIEL SONAROL Jeziorko - WARMIA Grajewo 1:5 (1:2)

Bramki: 0:1 Piotr Chyliński 3', 0:2 Marcin Arciszewski (rzut karny) 33', 1:2 Michał Pardo 37', 1:3 Paweł Górski 47', 1:4 Krystian Wójcicki 73', 1:5 Dawid Kondratowicz 85'

BIEL: 1.Lichomski - 86.Kanadys (Kpt), 14.Jankowski, 3.Kamiński (62' 17.Śmiarowski), 5.P.Bajkiewicz - 27.A.Włodkowski, 15.Sawko, 4.Zwierciadłowski (75' 58.S.Włodkowski), 18.Ciuchnicki, 6.Zduńczyk (71' 2.Komorowski) - 19.Pardo

REZERWA: 16.Karwowski - 10.M.Bajkiewicz, 17.Śmiarowski, 58.S.Włodkowski, 2.Komorowski, 9.Chojnowski

WARMIA: 12.Sobolewski (87' 52.Bieńkowski) - 5.Randzio (70' 7.Mściwujewski), 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 2.Krupa - 8.Kondratowicz, 3.P.Zarzecki, 11.Górski (56' 4.Mikucki), 19.Cybulski (85' 21.Marczykowski), 16.Sypytkowski - 9.Chyliński (62' 13.Wójcicki)

REZERWA: 52.Bieńkowski - 20.Koszczuk, 21.Marczykowski, 4.Mikucki, 7.Mściwujewski, 13.Wójcicki

Sędzia: Łukasz Sikora (Kolno)

Żółte kartki: Pardo (dwie) (BIEL SONAROL), Krupa (WARMIA)

Czerwona kartka: 60' Michał Pardo (w konsekwencji drugiej żółtej kartki)

21:26, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 września 2018

75' Rzut rożny dla WARMII i tracimy piłkę po dośrodkowaniu

77' Okazja Sypytkowskiego - strzał ponad bramką

81' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zablokowany strzał Kondratowicza

83' znów strzela Jakimiuk, na szczęście ponad naszą bramką

85' Rzut rożny dla WARMII

85' Chyliński i Mirva wchodzą za Sypytkowskiego i Randzio

86' Szansa Domurata i broni Gorczyca

89' Zmiana w MOSP - zszedł z boiska Płotczyk a za niego wszedł Hoilik

90' Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Żółta kartka dla Szymańskiego

90' + 3' Koniec meczu. To jest skandal co my to dziś odp.... liśmy! I tylko tyle mam Państwu do powiedzenia.

29.09.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MOSP Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Kwiatkowski (samobójcza) 6', 1:1 Robert Speichler (rzut karny) 71'

WARMIA: 12.Sobolewski –  5.Randzio (85' 20.Mirva), 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk (64' 2.Krupa), 6.Stankiewicz - 4.Mikucki 10.Kozikowski, 3.Domurat, 22.P.Zarzecki (46' 11.Kondratowicz), 16.Sypytkowski (85' 9.Chyliński) - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Gieniusz - 19.Mściwujewski,1 2.Krupa 13.Wójcicki, 11.Kondratowicz, 20.Mirva, 9.Chyliński

MOSP:  1.Gorczyca (Kpt) - 3.Grabarz, 5.Speichler, 6.,Judzicki (Kpt), 7.Ponichtera (75' 14.Maciuszko), 8.Grygoruk, 9.Płotczyk, 10.Jakimiuk, 11.Szymański, 13.Zawadzki (46' 4.Sierota), 15.Kwiatkowski
REZERWA
12.Smętek - 2.Perkowski, 4.Sierota, 14.Maciuszko, 16.Kapla, 17.Hoilik

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Żółte kartki: Szymański (MOSP)

Widzów: 120

16:38, warmia1924

Witamy! Już za niespełna 10 minut zaczynamy kolejną relację z czwartoligowego meczu WARMII. W składzie naszego zespołu zabraknie dziś pauzującego za kartki Edisona a także Cybulskiego i Górskiego (wyjazdy prywatne).

1' Rozpoczęli goście

5' Rzut rożny dla WARMII

6' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Nie wiem kto.... Po dośrodkowaniu Kozikowskiego w polu karnym MOSP wielkie zamieszanie i piłka wpada do bramki. To znaczy bramkarz chwycił ją, ale już za linią bramkową... :) Nieważne! Prowadzimy 1:0!

8' Świetna okazja WARMII - Mikucki trafia jednak w poprzeczkę...

11' Kapitalna akcja naszego zespołu i Sypytkowski umieszcza piłkę głową w siatce ale sędzia dopatrzył się spalonego

15' Akcja Dzierzgowskiego i rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu ładny strzał głową Kozikowskiego tuż nad poprzeczką

17' Rzut rożny dla MOSP - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

18' Strzał Grygoruka nad poprzeczką

19' Świetna akcja WARMII - Dzierzgowski zagrywa piętą do Domurata a ten strzela i broni Gorczyca

20' Dzierzgowski strzela z 16 metra i znów broni bramkarz MOSP

21' Ładna akcja Jakimiuka, który ograł Koszczuka i mocno strzelił na bramkę jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką

23' Dośrodkowanie Mikuckiego i piłkę łapie Gorczyca

26' Znowu Dzierzgowski i znowu Gorczyca....

28' Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego z rzutu wolnego Kozikowski strzela bramkę, ale znowu sędzia dopatrzył się spalonego

29' Rzut rożny dla WARMII - piłka opuszcza boisko w trakcie dośrodkowania

30' Mikucki marnuje świetną okazję - strzela obok bramki

31' Teraz okazję marnuje Sypytkowski. Zamiast 5:0 jest wciąż tylko 1:0

34' Dośrodkowanie Grygoruka i wybija piłkę Arciszewski

35' Rzut rożny dla MOSP - po dośrodkowaniu wybija piłkę Mikucki

43' Rzut rożny dla MOSP - dobre dośrodkowanie i Kozikowski wybija na kolejny korner

44' Po kolejnym dośrodkowaniu wybijamy piłkę

45' Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 1:0 ale za nieskuteczność należy się naszym piłkarzom kara chłosty...

W przerwie mieliśmy VAR... :) Gola na 1:0 dla WARMII zdobył po samobójczym strzale Łukasz Kwiatkowski. W 11 minucie nie było spalonego po którym Sypytkowski zdobył gola. Zobaczycie to w WARMIA TV na Youtube dziś późnym wieczorem...

11'  W momencie podania Sypytkowski był jeszcze bardziej przed obrońcą

46' Zaczyna WARMIA. W MOSP za Zawadzkiego wszedł Sierota a w WARMII za Zarzeckiego na boisku pojawił się Kondratowicz

48' Zamieszanie w naszym polu karnym ale wybijamy piłkę

51' Będzie groźnie - rzut wolny dla MOSP blisko naszej bramki

52' Piękny strzał Jakimiuka wybija na róg Sobolewski

53' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

54' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu tracimy piłkę

57' Ładna akcja Kondratowicza zakończona strzałem obok słupka

58' Róg dla WARMII - po dośrodkowaniu i główce Koszczuka obrońca MOSP wybija piłkę z linii bramkowej

60' Zamieszanie w polu karnym MOSP - i znowu nic z tego!

62' Świetna akcja WARMII - Kondratowicz zagrał do Sypytkowskiego ale strzał Pawła zablokowało aż trzech obrońców MOSP

64' Zmiana w WARMII - Krupa zastąpił Koszczuka

65' Strzał  Speichlera broni Sobolewski

66' W rewanżu uderzenie Mikuckiego broni Gorczyca

67' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłkę wybił bramkarz MOSP

70' Będzie rzut karny dla MOSP - indywidualna akcja Jakimiuka który był faulowany i niestety mamy karę za fatalną skuteczność

71' GOL dla MOSP. 1:1 Robert Speichler. Pewnie wykonana jedenastka - strzał w róg i remisujemy.

74' Znów groźnie pod naszą bramką - Jakimiuk strzelił obok słupka

75' Zmiana w MOSP - za Ponichterę wszedł Maciuszko

Przenosimy relację pod inny wpis

14:36, warmia1924
niedziela, 23 września 2018

Witamy z Moniek. O 16:00 rozpoczniemy relację z kolejnego meczu WARMII. Dziś zabraknie w naszym składzie Pawła Sypytkowskiego, Przemka Zarzeckiego i Maksyma Mirvy.

1' Zaczynają gospodarze

5' Błąd obrony PROMIENIA i Dzierzgowski był bliski przejęcia piłki podanej do bramkarza

7' Rzut rożny dla gospodarzy i przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

9' Świetna indywidualna akcja Kondratowicza, ale zbyt słaby strzał i broni Jabłoński

13' Znowu błysnął Kondratowicz, który odebrał piłkę obrońcy na prawej stronie boiska, ale jego dośrodkowanie wyłapał bramkarz PROMIENIA

17" Świetne dośrodkowanie Arciszewskiego ale niestety Kondratowicz nie zdołał opanować piłki w polu karnym

20' Rzut rożny dla WARMII - Jabłoński łapie piłkę po dośrodkowaniu

24' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dzierzgowski strzela głową  obok bramki

28' Świetna akcja WARMII, ale po podaniu Cybulskiego Dzierzgowski nie trafia w piłkę!

28' Rzut rożny dla grajewian i po dośrodkowaniu szybko tracimy piłkę

29' W rewanżu korner dla PROMIENIA - nieudane dośrodkowanie

33' Kolejny rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu znowu nie ma korzyści

36' Piękne dośrodkowanie Kondratowicza z lewej strony boiska i Jabłoński z najwyższym trudem opanował piłkę

39' Bondziul bardzo groźnie strzela z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę

40' Znowu uderzenie Bondziula i znowu niecelne

40' Następny rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie i piłkę przejmują gospodarze

45' GOL dla PROMIENIA. Dośrodkowanie Bondziula i Damian Purta głową zdobywa gola dla PROMIENIA - piłka odbiła się od słupka ale niestety wpadła do bramki

45' Koniec pierwszej połowy - mieliśmy okazje ale jesteśmy szalenie nieskuteczni. Przegrywamy, ale jest czas na odrobienie strat

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

46' I kolejna okazja WARMII - Dzierzgowski strzela jednak wzdłuż bramki

50' Kapitalna okazja grajewian - Dzierzgowski dośrodkował a Domurat strzelił głową,piłka skozłowała i przeleciała tuż nad poprzeczką

52' Bondziul z daleka strzela z rzutu wolnego ponad naszą bramką

58' GOL dla PROMIENIA. 2:0 Piotr Bondziul. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i Bondziul pokonuje Sobolewskiego... brak słów. Druga bramkowa akcja gospodarzy i drugi gol.

64' Żółta kartka dla Edisona

64' Zmiana w WARMII - Randzio zmienia Kozikowskiego

65' Strzał z rzutu wolnego broni Sobolewski

67' Strzał Dzierzgowskiego, rykoszet i tylko róg!

67' Po dośrodkowaniu tradycyjnie tracimy piłkę

70' Żółta kartka dla Kondratowicza

71' Okazja WARMII, Randzio strzela ale broni Jabłoński

73' Wójcicki zmienia Kondratowicza

75' Żółta kartka dla Arciszewskiego

78' Chyliński zmienia Stankiewicza

79' Żółte kartki dla Randzio i Polińskiego

82' Mamy przerwę w grze - leży na boisku kontuzjowany Bondziul

86' Bondziul opuszcza boisko zastąpił go Kulikowski

88' Domurat po indywidualnej akcji trafia w słupek

88' Rzut rożny dla WARMII i znowu żadnych korzyści po dośrodkowaniu

88' Druga żółta kartka dla Polińskiego i po chwili jeszcze dla Jabłońskiego, który wręcz o to poprosił sędziego

90' + 4' Kapitalną okazję miał Wójcicki, ale jego strzał zablokowali obrońcy

90' + 6' A teraz Domurat marnuje szansę,.... ręce opadają

90' + 9' Koniec. Przegrywamy 0:2. Nie można wygrać meczu w którym gra się tak jak my dzisiaj.

23.09.2018 Mońki, Stadion Miejski

PROMIEŃ Mońki - WARMIA Grajewo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Purta 45', 2:0 Piotr Bondziul 58'

PROMIEŃ: 77.Jabłoński - 5.D.Purta (Kpt), 6.Stachelek, 4.Magnuszewski, 2.M.Purta, 3.Klim, 19.Pawełko, 10.Maciorowski, 17.Odyjewski, 14.Poliński - 11.Bondziul (86' 9.Kulikowski)

REZERWA: 1.Andraka - 9.Kulikowski, 8.Chojnowski, 13.Karejwo, 18.Gnidziejko, 22.Misiewicz

WARMIA: 12.Sobolewski –  15.Koszczuk, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz (78' 9.Chyliński) - 4.Mikucki, 19.Cybulski, 20.Kondratowicz (73' 13.Wójcicki), 10.Kozikowski (64' 5.Randzio), 3.Domurat - 7.Dzierzgowski
REZERWA: 1.Gieniusz -  2.Krupa, 13.Wójcicki, 9.Chyliński, 5.Randzio, 11.Górski

Sędzia: Paweł Tokarewicz (Białystok)

Żółte kartki: Poliński (dwie), Magnuszewski, Jabłoński (PROMIEŃ) Edison, Kondratowicz, Arciszewski, Randzio (WARMIA)

Czerwona kartka: Poliński (PROMIEŃ) - 88' - w konsekwencji drugiej żółtej

13:47, warmia1924
piątek, 21 września 2018

W niedzielę 23 września o godzinie 16:00 w Mońkach piłkarze WARMII Grajewo powalczą o kolejne punkty w rozgrywkach IV ligi. Rywalem grajewian będzie dobrze spisujący się w bieżącym sezonie miejscowy PROMIEŃ. Podopieczni trenera Bartosza Kobrzynieckiego po ośmiu rozegranych meczach mają 13 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi podlaskiej. WARMIA jest druga z dorobkiem 16 punktów, ale rozegrała o jeden mecz mniej.  W ubiegłym sezonie w dwumeczu górą była WARMIA wygrywając jesienią w Mońkach 3:1 i wiosną w Grajewie 1:0. Zespół z Moniek do końca poprzedniego sezonu walczył o utrzymanie i na koniec zaledwie o dwa punkty wyprzedził zdegradowanego ORŁA Kolno. W tym sezonie PROMIEŃ to jednak inny zespół. Sensacją letniego okienka transferowego było przejście do PROMIENIA najlepszego strzelca poprzednich sezonów IV ligi Piotra Bondziula, który zdecydował się na grę w Mońkach i w nowym zespole strzela gola za golem. Do zespołu powrócili też jego byli zawodnicy - czołowy zawodnik SPARTY 1951 Szepietowo Łukasz Godlewski oraz bramkarz WISSY Szczuczyn Dawid Jabłoński. W poprzedniej kolejce PROMIEŃ wygrał w Śniadowie z tamtejszym KS 3:1. W środę zespół z Moniek tak jak i WARMIA rozegrał mecz w 1/16 okręgowego Pucharu Polski w którym przegrał na własnym boisku z ŁKS 1926 Łomża 0:6.

Z całą pewnością nie będzie to łatwy mecz, bo drużyna z Moniek to waleczny, ambitny zespół. Do spotkania w Mońkach WARMIA powinna przystąpić w pełnym składzie.

Na relację tekstową z sobotniego meczu zapraszamy tradycyjnie na http://kswarmiagrajewo.org w niedzielę od godziny 16:00.

23:31, warmia1924

W rozegranym  w środę meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego WARMIA Grajewo pokonała PIASTA Białystok 4:1. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Grający w Podlaskiej Klasie Okręgowej PIAST, który na co dzień trenuje na sztucznej trawie od początku meczu prezentował się bardzo dobrze i niespodziewanie w 28 minucie wyszedł na prowadzenie po golu Piotra Narewskiego w 28 minucie meczu. O pierwszej połowie w wykonaniu naszego zespołu najlepiej zapomnieć. Graliśmy słabo i bez pomysłu. Na szczęście w ostatnich sekundach przed przerwą drogę do siatki PIASTA znalazł niezwykle skuteczny w tym sezonie Łukasz Domurat, który po dośrodkowaniu Cybulskiego z rzutu wolnego głową umieścił piłkę w bramce białostoczan.

Po trzech zmianach, na które od razu po przerwie zdecydował się trener Leszek Zawadzki gra WARMII był już znacznie lepsza, choć do zachwytów sporo brakowało. Tym razem kluczowe okazały się sprawnie wykonywane stałe fragmenty gry, po których nasz zespół zdobył trzy kolejne gole a ich autorami byli Krupa, Edison i ponownie Domurat. Gospodarze ambitnie walczyli o lepszy wynik, ale zwycięstwo i awans do kolejnej rundy, która zaplanowana jest na 3 października przypadły WARMII.

19.09.2018 Białystok, 1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

PIAST Białystok - WARMIA Grajewo 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Narewski 28', 1:1 Łukasz Domurat 45', 1:2 Maciej Krupa 58', 1:3 Edison 67', 1:4 Łukasz Domurat 83'

PIAST:46.Jakimiuk - 3.Ciwoniuk, 4.Dojlidko (66'34.Łapiński)  7.Wojno, 10.Narewski ((66' 2.Borowski – Beszta), 17.Frąckiel (77' Sieńko), 21.Piotrowski, 25.Kulfan (Kpt), 26.Zaniewski, 30.Kateusz, 33.Truchel

REZERWA: 2.Borowski - Beszta, 5.Kozioł, 27.Żamojda, 29.Sieńko, 34.Łapiński

WARMIA: 12.Sobolewski (85' 1.Święciński) - 5.Randzio, 3.Domurat, 21.Edison, 2.Krupa - 11.Górski (46' 4.Mikucki), 8.Mściwujewski (46' 7.Dzierzgowski), 19.Cybulski, 20.Kondratowicz (77' 10.E.Zarzecki), 16.Sypytkowski (46' 6.Stankiewicz) - 9.Chyliński (77' 13.Wójcicki)

REZERWA: 1.Święciński - 4.Mikucki, 6.Stankiewicz, 7.Dzierzgowski, 10.E.Zarzecki, 13.Wójcicki

Sędzia: Michał Renkiewicz (Suwałki)

Żółte kartki: Truchel (PIAST), Krupa (WARMIA)

23:07, warmia1924
sobota, 15 września 2018

72' Żółta kartka dla Fiedorczuka

75' Żółta kartka dla Olszewskiego

75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Paweł Górski. Ładna akcja WARMII i Górskiemu pozostało dołożyć nogę i mamy czwartego gola!

76' Zmiana w bramce gości - Tymiński zastąpił Popławskiego

77' Mirva cudownie ograł trzech obrońców w polu karnym gości, został sfaulowany i mamy rzut karny!

77' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 5:0 Marcin Arciszewski! Pewny strzał naszego kapitana i mamy 5:0!

77' Wójcicki zmienia Dzierzgowskiego

79' Druga żółta i w jej konsekwencji czerwona kartka dla Daniela Fiedorczuka

80' Mściwujewski zmienia Domurata

82' Groźnie pod naszą bramką ale wybijamy piłkę

83' Górski strzela tuż obok słupka!

84' Okazja SPARTY, ale tylko rzut rożny dla gości! Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

87' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu nieudany strzał Sypytkowskiego

87' Korner dla gości - przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

90' Groźnie pod naszą bramką ale świetnie interweniuje Sobolewski

90' Krupa zmienia Stankiewicza

90' Rzut rożny dla gości a po dośrodkowaniu szybko odzyskaliśmy piłkę

90' + 3' Ponad bramką strzela Mściwujewski

90' + 3' Koniec meczu! Wysokie i bezdyskusyjne zwycięstwo grajewian. Tak mamy grać!

15.09.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - SPARTA 1951 Szepietowo 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 21' (rzut wolny), 2:0 Edison 32', 3:0 Przemysław Popławski 70' (samobójcza), 4:0 Paweł Górski 75', 5:0 Marcin Arciszewski 77' (rzut karny)

WARMIA: 12.Sobolewski –  5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 22.Edison, 6.Stankiewicz (90' 2.Krupa) - 4.Mikucki (67' 11.Górski), 19.Cybulski, 3.Domurat (80' 10.Mściwujewski), 15.P.Zarzecki, 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (77' 13.Wójcicki)

REZERWA: 1.Gieniusz - 10.Mściwujewski, 2.Krupa, 11.P.Górski, 13.Wójcicki, 9.Kondratowicz, 20.Mirva

SPARTA:  12.Popławski (76' 1.Tymiński) - 2.Krawczyk, 3.Lisowski, 4.Niemira, 6.Olszewski (Kpt), 8.Wiśniewski, 9.Kosakowski (46' 13.Kowalczyk), 11.Gołaszewski (46' 16.Fiedorczuk), 14.Sawicki, 15. Wojno, 20.Zaręba
REZERWA
1.Tymiński - 7.Jamiołkowski, 10.Rogowski, 13.Kowalczyk, 16.Fiedorczuk, 17.Mioduszewski, 18.Dąbrowski

Sędzia: Szymon Szymajda (Białystok)
Żółte kartki: Mikucki, Zarzecki (WARMIA), Krawczyk, Lisowski, Wojno, Olszewski, Fiedorczuk (dwie) (SPARTA 1951)

Czerwona kartka: Daniel Fiedorczuk (SPARTA 1951) 79' - w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Widzów: 160

17:35, warmia1924

Witamy z Grajewa. Znowu pada deszcz, ale miejmy nadzieję, że dzisiaj nie zakłóci to rozegrania meczu... W naszym składzie jedna zmiana w stosunku do środowej "połowy" z TUREM. Wojciecha Koszczuka zastąpi Kamil Randzio.

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Akcja WARMII - na spalonym Dzierzgowski

2' Znów Dzierzgowski w roli głównej, potknął się jednak w polu karnym i nici z dobrze zapowiadającej się okazji

3' Świetny strzał Cybulskiego i z najwyższym trudem łapie piłkę "na raty" Popławski!

6' Znowu okazja WARMII  Domurat strzela z ostrego kąta, ale znowu broni bramkarz SPARTY! Dobrze zaczęliśmy ten mecz!

8' Akcja gości i rzut rożny dla SPARTY - po dośrodkowaniu Arciszewski wybija piłkę na aut boczny

10' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka wybita poza pole karne, raz jeszcze dośrodkowanie Mikuckiego i Edison był bliski zaskoczenia Popławskiego

13' Dośrodkowanie Olszewskiego i piłka ląduje na górnej siatce naszej bramki

15' Duży błąd Kamila Randzio, przejął piłkę Wojno, ale jego strzał broni Sobolewski

15' Okazja WARMII, ale skiksowal Sypytkowski

17' Błąd naszej obrony, dośrodkowanie z linii końcowej i mocny strzał Wojno świetnie odbija Sobolewski a za chwilę piłka wpada do naszej bramki, ale skierował ją zawodnik będący na spalonym

18' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie i niecelny strzał głową Dzierzgowskiego

20' Krawczyk ukarany żółtą kartką - będzie rzut wolny dla WARMII z 18 metrów od bramki

21' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Paweł Sypytkowski! Świetny strzał Sypytkowskiego bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Popławskiego i wpadła do siatki!

26' Gołaszewski przed szansą, ale pewnie łapie piłkę Sobolewski

28' Cybulski strzela, ale wysoko ponad poprzeczką

29' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka opuszcza boisko

32' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Edison! Piłka wybita po dośrodkowaniu z rzut rożnego, jeden z zawodników SPARTY przewrócił się w swoim polu karnym, Edison strzelił mocno w róg i prowadzimy 2:0!

33'  Żółta kartka dla Lisowskiego za krytykę orzeczenia sędziego. Goście mieli pretensje do sędziego za uznanie bramki, bo ich zdaniem Edison był na spalonym, ale między naszym zawodnikiem a bramkarzem był jeszcze leżący obrońca SPARTY co sygnalizował boczny sędzia

38' Akcja WARMII i Mikucki był przed szansą, ale Popławski dalekim wyjściem z bramki wybił piłkę spod nóg Marcina

39' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu wybijają piłkę goście

40' Żółta kartka dla Mikuckiego

43' Okazja Domurata, błąd Popławskiego i piłka jednak mija bramkę!

43' Dośrodkowanie Mikuckiego blisko bramki był Sypytkowski, ale sędzia uznał, że był spalony

44' Rzut rożny dla SPARTY - po dośrodkowaniu wybił piłkę Mikucki

45' Było groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie z rzutu wolnego i ładny strzał głową Lisowskiego mija naszą bramkę

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Zasłużenie i po dobrej grze prowadzimy ze SPARTĄ 1951 Szepietowo 2:0.

46' Zaczynają goście - dwie zmiany w ich zespole. Kowalczyk i Fiedorczuk zmienili Kosakowskiego i Gołaszewskiego

50' Kapitalna okazja WARMII do trzeciego gola - Dzierzgowski podał do zarzeckiego, ale piłka poszybowała ponad bramką!

52' Szansa gości - na szczęścia zażegnaliśmy niebezpieczeństwo i od bramki zacznie Sobolewski

53' Żółta kartka dla Wojno za brzydki faul na Mikuckim

54' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sypytkowskiego błąd Popławskiego, ale nie wykorzystaliśmy okazji!

57' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

58' Żółta kartka dla Przemka Zarzeckiego za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego

59' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu zamieszanie pod naszą bramką, ale łapie piłkę Sobolewski!

60' Świetna kontra WARMII i to powinien być gol! Dzierzgowski ograł obrońców, strzelił z pola karnego, piłkę odbił Popławski, ale gdy zmierzała już do bramki wybił ją obrońca gości!

64' Akcja gości, którą kończy niecelnym strzałem Fiedorczuk

67' Ładna akcja WARMII - strzał Kamila Randzio jest jednak niecelny

67' Górski zmienia Mikuckiego

70' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Przemysław Popławski (samobójcza). Świetny strzał Edisona z wielkimi problemami odbija Popławski, ale po chwili sam umieszcza sobie piłkę w siatce!

Przenosimy relację do drugiego wpisu!

15:56, warmia1924
piątek, 14 września 2018

W sobotę 15 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII podejmą SPARTĘ 1951 Szepietowo w meczu 8 kolejki rozgrywek podlaskiej IV ligi. Goście w bieżącym sezonie spisują się bardzo dobrze. Po siedmiu rozegranych spotkaniach mają zdobytych 15 punktów i w tabeli ustępują jedynie KS Wasilków. Wicelider z Szepietowa w poprzedniej kolejce rozgromił u siebie KS Śniadowo 8:2. Warto przypomnieć, że podopieczni trenera Roberta Mioduszewskiego popisali się kilka kolejek wcześniej gromiąc DĄB Dąbrowa Białostocka aż 9:0. Nietrudno się domyślić, że po takich kanonadach SPARTA ma najlepszy dorobek bramkowy w naszej lidze w postaci aż 25 zdobytych goli a liderem klasyfikacji strzelców IV ligi podlaskiej jest Arkadiusz Wojno z siedmioma zdobytymi bramkami. Zespołowi z Szepietowa przydarzyły się jednak też dwie wpadki – porażka u siebie z Michałowem 1:2 i na wyjeździe w Siemiatyczach 0:1.

SPARTA 1951 miniony sezon skończyła na siódmym miejscu. W dwumeczu z WARMIĄ dwukrotnie uległa naszej drużynie – 0:1 jesienią w Szepietowie i 0:2 w Grajewie w ostatniej kolejce sezonu 2017/2018.

Po środowym zwycięstwie nad TUREM w naszym zespole bardzo poprawiły się nastroje, ale żeby zatrzeć kiepskie wrażenie po wpadkach w Śniadowie i Augustowie trzeba wygrać ze SPARTĄ i ustabilizować formę na poziomie z 45-minutowego występu przeciwko TUROWI. Trener Leszek Zawadzki będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do kadry zespołu wraca nieobecny w środę Kamil Randzio.

Serdecznie zapraszamy na mecz!

22:20, warmia1924
środa, 12 września 2018

Witam Państwa!

Za niespełna kwadrans rozpocznie się dokończenie meczu z ubiegłej środy. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego zostanie rozegrane drugie 45 minut spotkania, które zostało przerwane z powodu ulewy. Po raz pierwszy w historii naszych relacji relacjonujący... nie będzie obecny na stadionie lecz w odległości 1800 km od Grajewa. Sam nie wiem jak to wyjdzie, ale spróbujemy. Zostańcie z nami!

2' Akcja WARMII, ale na spalonym był Paweł Sypytkowski

3' Zablokowany strzał Dzierzgowskiego i piłka w rękach Bondziula

6' Nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo pod bramką Sobolewskiego

7' Niewiele się dzieje na boisku - obie drużyny wzajemnie się badają. Więcej gry toczy się na połowie TURA, ale niezbyt blisko ich bramki

9' Zarzecki dorzucił do Domurata ale bramkarz uprzedził naszego zawodnika

9' Znowu WARMIA - strzelał Sypytkowski ale Bondziul broni

11' Rzut rożny dla TURA - po dośrodkowaniu piłkę łapie Sobolewski

13' Dobre dośrodkowanie Stankiewicza, ale Dzierzgowski nie zdążył do piłki

20' Zarzecki blokuje kontratak TURA i jest rzut rożny dla gości

21' Kolejny rzut rożny po dośrodkowaniu - Mikucki wybija piłkę po kolejnej wrzutce z rzutu rożnego

23' Domurat strzela z 16 metrów obok bramki!

24' Groźnie pod naszą bramką ale strzał zawodnika TURA ponad bramką

25' Dzierzgowski strzela i tylko rzut rożny dla WARMII

28' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Łukasz Domurat! Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego Domurat przewrotką zdobył gola!

30' Znowu rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie i po chwili następny korner

31' Po dośrodkowaniu tracimy piłkę

34' Zmiana w TURZE - opuścił boisko Pęza a zmienił Grygoruk

38' Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego ręką zagrał obrońca TURA w polu karnym i mamy rzut karny!

39' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Marcin Arciszewski! Pewny strzał w róg po ziemi i prowadzimy 2:0!

41' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Łukasz Domurat! Piękna akcja WARMII - Mikucki zagrywa do Domurata a ten z bliska strzela trzeciego gola dla grajewian!

45' Strzał Sypytkowskiego broni Bondziul!

45'KONIEC MECZU! Wygrywamy 3:0 z TUREM Bielsk Podlaski!

12.09.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 73', 2:0 Marcin Arciszewski 84' (rzut karny), 3:0 Łukasz Domurat 86'

WARMIA: 52.Sobolewski –  8.Koszczuk, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz - 4.Mikucki, 19.Cybulski, 3.Domurat, 15.P.Zarzecki, 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski

TUR:  1.Bondziul - 19.R.Kulikowski, 5.Kosiński, 7.Zawadzki, 8.Niemczynowicz, 9.Pęza, 10.Łochnicki, 11.Stypułkowski, 13.Lewczuk (Kpt), 4.Falkowski, 17.K.Kulikowski