RSS
sobota, 25 marca 2017

1' Zaczyna WARMIA

5' Pierwsze minuty z przebiegu gry dla WARMII, która ma znacznie więcej posiadania piłki

8' Po błędzie Krupy akcja gości i strzał Cichońskiego z którego obroną nie miał problemu Gieniusz

13' Kombinacyjna akcja gości i zagrożenie w naszym polu karnym wyjaśnia Arciszewski

13' Rzut rożny dla Wasilkowa a po dośrodkowaniu kolejny korner dla gości

14' Kolejne dośrodkowanie i strzał głową Naliwajki mija słupek naszej bramki. Teraz to goście są więcej przy piłce

15' Styś strzela bardzo niecelnie obok bramki

19' Znakomita okazja WARMII - po dośrodkowaniu Mikuckiego Stankiewicz z pola karnego nie trafia w bramkę!

23' Rzut wolny dla WARMII w okolicy narożnika pola karnego pod bramką gości

24' Dośrodkowanie Cybulskiego i niestety Edison z Mirvą wzajemnie przeszkodzili sobie oddać skuteczny strzał

27' Za faul na Stysiu żółtą kartką został ukarany Arciszewski

28' Rzut rożny dla Wasilkowa - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

30' Groźnie pod bramką gości i rzut rożny dla WARMII

30' Po dośrodkowaniu goście przejmują piłkę

32' Znów zamieszanie w polu karnym Wasilkowa ale ponownie bez skutku w postaci bramki

34' I znowu groźnie pod bramką gości - strzelał Mirva, ale zbyt lekko by zaskoczyć Brzozkę

38' Żółta kartka dla Sawickiego za faul na rozpędzonym Mikuckim

38' Z rzutu wolnego Cybulski sprytnie zagrywa do Kozikowskiego, ale ten zbyt słabo strzela i piłka grzęźnie w tłumie obrońców gości

42' Kapitalna okazja WARMII, ale pogubił się Zubowski w polu karnym gości

42' Żółta kartka dla Edisona po kontrataku gości

44' Styś uderza bez piłki Mirvę! Zrobiła się "zadyma" na boisku i po chwili żółte kartki dla Stysia i Kozikowskiego.

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis, ale dziś oglądamy sporo lepszą grę naszego zespołu - niestety, grzeszymy nieskutecznością.

46' Drugą połowę rozpoczęli goście

50' Dobra akcja gości - dośrodkował Sawicki ale strzał głową Cichońskiego był bardzo niecelny

52' Rzut karny dla Wasilkowa! Nie wiadomo za co...

53' GIENIUSZ KAPITALNIE BRONI STRZAŁ ŚLIWOWSKIEGO!

55' Kolejna groźna akcja gości - Gieniusz świetnie broni strzał Stysia

55' Rzut rożny dla Wasilkowa

55' Po dośrodkowaniu piłka szybko trafia w ręce naszego bramkarza

60' Akcja gości i Gieniusz broni strzał Śliwowskiego

62' Zmiany w naszym zespole - za Macieja Krupę wchodzi Kamil Randzio a za Janusza Stankiewicza Bartłomiej Sielawa

63' Z rzutu wolnego dośrodkował Zubowski, ale Brzozko łapie piłkę

65' Zmiana w WARMII - Piotr Chyliński zastąpi Maksyma Mirvę

66' Wreszcie okazja WARMII - przedarł się w polu karnym Zubowski i strzelił w "krótki róg" bramki, ale zbyt słabo i Brzozka bez problemu złapał piłkę

69' Rzut rożny dla KS Wasilków

70' Po dośrodkowaniu Naliwajko strzela głową i piłka trafia w słupek naszej bramki!

72' Kolejny rzut rożny dla Wasilkowa

73' Po dośrodkowaniu szybko odzyskujemy piłkę

77' Zmiana w WARMII - za Domurata wchodzi na boisko Sypytkowski

78' po rzucie wolnym i strzale Dudzińskiego kapitalnie broni Gieniusz!

78' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

81' Druga połowa w naszym wykonaniu to niestety słaba gra i powrót koszmaru z meczu sprzed tygodnia

83' Rzut wolny dla WARMII sprzed pola karnego gości - ok. 20 metrów od bramki

83' Strzał Sypytkowskiego trafia w mur zawodników gości a dobitka wysoko ponad poprzeczką

86' Dobra akcja WARMII - jednak Mikucki źle przyjął piłkę w polu karnym i tracimy piłkę

90' Jeszcze okazja WARMII, ale spóźnił się do piłki Randzio

90' Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Żółta kartka dla Mikuckiego

90' + 3' Koniec meczu. Znowu bez bramek i oddalamy się od lidera. Bohaterem meczu był nasz bramkarz, który obronił nam ten remis. Jesteśmy w kryzysie i nic nie wskazuje na to, byśmy szybko się z niego wydobyli. Dziś graliśmy w pełnym składzie a mimo to nie byliśmy w stanie strzelić gola.

25.03.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - KS Wasilków 0:0

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 22.Edison, 2.Krupa (62' 5.Randzio) - 19.Cybulski, 10.Kozikowski, 3.Domurat (77' 16.Sypytkowski), 8.Mirva (65' 9.Chyliński), 6.Stankiewicz (62' 20.Sielawa) - 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 15.Zarzecki, 5.Randzio, 20.Sielawa, 19.Chyliński, 16.Sypytkowski

KS: 27.Brzozko - 2.Butkiewicz (Kpt), 16.Naliwajko, 5.Dąbrowski, 4.Sawicki - 7.Styś, 6.Cichoński, 8.Skiepko, 15.Dudziński,  17.Maksimowski - 10.Śliwowski
REZERWA
: 1.Łukaszewicz - 14.Małyszko, 19.Milewski, 3.Wojciechowski, 13.Rybnik, 9.Rybakowski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Żółte kartki: Arciszewski, Edison, Kozikowski, Mikucki (WARMIA), Styś, Sawicki (KS)

Widzów: 100

13:32, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 marca 2017

Po falstarcie, którym okazał się pierwszy mecz piłkarzy WARMII Grajewo w rundzie wiosennej już w najbliższą sobotę nasz zespół będzie miał okazję poprawić humory swoim kibicom. O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie grajewianie podejmą KS Wasilków.

Bezbramkowy remis z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny był trzecim, kolejnym meczem w bieżącym sezonie w którym WARMIA nie odniosła zwycięstwa na własnym stadionie. Ta niechlubna passa rozpoczęła się od jesiennego meczu z ORŁEM Kolno w którym padł remis 1:1. Później była wysoka porażka z TUREM i ubiegłotygodniowy remis z MAGNATEM. Najwyższy czas przełamać tą niemoc.

Nasz sobotni rywal w pierwszej wiosennej kolejce rozbił na własnym boisku PUSZCZĘ Hajnówka aż 6:0. Piłkarze z Wasilkowa zajmują 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Jak na ekipę, która w ubiegłym sezonie występowała w III lidze i radziła sobie w niej całkiem nieźle obecne miejsce w tabeli rozczarowuje. Oczekiwania w Wasilkowie były na pewno większe, ale na taki a nie inny rezultat miały wpływ kontuzje i wyjazdy zagraniczne zawodników. Oto bilans ostatnich ligowych meczów obu zespołów:

SEZON 2014/2015 – III liga

13.09.2014 KS Wasilków – WARMIA Grajewo 3:0

Bramki: Rafał Kuleszczyk 75’, Sebastian Rybnik 78’, Bartosz Stachelski 83’

18.04.2015 WARMIA Grajewo – KS Wasilków 1:2

Bramki: Tomasz Dzierzgowski 68’ (rzut karny) – Piotr Romaniuk 32’,  Karol Styś 77’

SEZON 2015/2016 – III liga

05.09.2015 KS Wasilków – WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Piotr Skiepko 90’ + 3’ – Maksym Mirva 80’

09.04.2016 WARMIA Grajewo - KS Wasilków 2:1

Bramki: Marcin Strzeliński 60',Tomasz Dzierzgowski 79' (rzut karny) - Dawid Śliwowski 55'

SEZON 2016/2017 – IV liga

14.08.2016 KS Wasilków - WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Bartosz Stachelski 71' - Tomasz Dzierzgowski 51'

Razem: 5 meczów, 1 wygrana WARMII, 2 remisy i 2 zwycięstwa KS Wasilków. Bramki 5-8 na korzyść wasilkowian.

W naszym zespole po pauzie za żółte kartki wraca do składu Łukasz Domurat. Do gry powinni być też gotowi zawodnicy, którzy w meczu z MAGNATEM weszli do gry z ławki rezerwowych – Maksym Mirva i Damian Zubowski. Tym razem więc trener powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem kontuzjowanych Dzierzgowskiego, Koszczuka i Górskiego.

Początek meczu w sobotę o 15:00. Serdecznie zapraszamy!

00:10, warmia1924
poniedziałek, 20 marca 2017

W miniony piątek ogłoszone zostały wyniki głosowania na projekty, które zostaną sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w bieżącym roku. W 2017 r. zostaną zrealizowane dwa projekty. Pierwszy o wartości do 90 tys. zł drugi do 50 tys. zł.

Z radością przyjęliśmy informację o zwycięstwie projektu "Budowa automatycznego systemu nawadniania boisk piłkarskich: Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego, Boisko piłkarskie przy Klubie Hades"  w grupie projektów o wartości do 90 tys. złotych. Aż 473 osoby zagłosowały na ten projekt i uzyskał on 210 głosów więcej niż kolejny projekt w tej grupie.

Wszystkim, którzy zagłosowali i przyczynili się do tego, że już wkrótce nasze boiska będą dysponowały profesjonalnym systemem nawadniania bardzo dziękujemy!

Projekt będzie realizowany najprawdopodobniej tuż po zakończeniu rundy wiosennej tak, aby nie zakłócić rozgrywek i treningów zespołów młodzieżowych MOSiR i Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo a także seniorów naszego Klubu.

Fot: e-grajewo.pl

23:23, warmia1924
sobota, 18 marca 2017

1' Rozpoczyna WARMIA

3' Rzut wolny dla gości w okolicy narożnika boiska - piłkę ustawił Markiewicz. Po dośrodkowaniu wybijają piłkę nasi piłkarze poza pole karne

5' Pierwsze 5 minut bezbarwnej gry naszego zespołu. Przeważają goście

6' Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Cybulskiego, dośrodkowanie Kamila Randzio i groźna sytuacja w polu karnym gości, jednak Stankiewicz strzela obok bramki

12' Minęły kolejne minuty, ale nic ciekawego nie dzieje się na boisku

15' Kwadrans gry za nami i wciąż piłkarze nie obudzili się z zimowego snu

18' Okazja gości - strzał z pola karnego Zielinki i Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny

18' Po dośrodkowaniu piłka wybita poza pole karne, po chwili łapie ją Gieniusz

21' Dobre dośrodkowanie Mikuckiego, ale nasi zawodnicy nie opanowali piłki w polu karnym

25' Okazja WARMII - dobra akcja lewą stroną boiska i spóźnił się nieco do piłki Kamil Randzio

28' Drugi rzut rożny dla gości

29' Po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką

30' Pół godziny gry za nami - nie da się napisać nic dobrego o grze naszego zespołu. Jesteśmy wolni, popełniamy dużo błędów i póki co daleko nam do zwycięstwa w tym meczu...

31' Okazja WARMII - podanie Cybulskiego do Mikuckiego i nasz zawodnik był sam na sam z bramkarzem, który jednak wybił piłkę na rzut rożny

32' Po dośrodkowaniu szybko wybijają piłkę obrońcy MAGNATA

35' Kolejny korner dla WARMII

36' Znów nic nie wynika z rzutu rożnego - po dośrodkowaniu wybija piłkę poza pole karne obrońca gości

40' Faul na Stankiewiczu tuż przed polem karnym gości

41' Ładny strzał Kozikowskiego z rzutu wolnego, ale broni Deptuła

43' Zamieszanie w polu karnym MAGNATA i tylko rzut rożny dla WARMII

44' A po dośrodkowaniu znowu nic - nie mamy żadnego pomysłu na rozgrywanie stałych fragmentów gry. To, co kiedyś było naszą mocną stroną teraz nie przynosi żadnego efektu.

45' Koniec pierwszej połowy. Niby pod koniec graliśmy odrobinę lepiej, ale ogólnie to była bardzo zła połowa w wykonaniu WARMII. Oby po przerwie było lepiej!

46' Drugą połowę rozpoczną goście. Nie ma zmian w składach obu drużyn.

47' Rzut rożny dla WARMII

48' Stankiewicz dośrodkowuje, piłka wpada do bramki bezpośrednio po dośrodkowaniu, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu MAGNATA i nie uznał gola

52' Goście trafiają do naszej bramki, ale jest ewidentny spalony

54' Faul Markiewicza na Stankiewiczu i żółta kartka dla zawodnika MAGNATA. Żółta kartka też dla Piotra Chylińskiego za niesportowe zachowanie

57' Zmiana u gości - za Yamaguchiego wszedł na boisko Paweł Czajkowski

63' Świetne dośrodkowanie Stankiewicza i Mikucki w dogodnej sytuacji strzela w boczną siatkę!

65' Kapitalny strzał Łukasza Zielinki na rzut rożny wybija Gieniusz!

65' Po dośrodkowaniu kolejny korner dla gości

65' Dwie zmiany w WARMII - za Cybulskiego i Chylińskiego wchodzą Mirva i Zubowski

66' Dośrodkowanie z rzutu rożnego i przejmują piłkę nasi obrońcy

68' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką ale piłka opuszcza boisko

69' Kolejny korner dla WARMII

70' Nieudane dośrodkowanie i tracimy piłkę

73' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wszedł na boisko Paweł Sypytkowski

76' Rzut rożny dla WARMII

77' Po dośrodkowaniu znów zero zagrożenia...

84' Okazja WARMII - strzał głową Stankiewicza i piłka o centymetry mija bramkę!

86' Znów korner dla WARMII

86' Kolejne nieudane dośrodkowanie

86' Wciąż bez bramek i ciężko się łudzić, że coś tu jeszcze się zmieni

90' Cztery minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 4' Koniec meczu. Bezbramkowo remisujemy z przedostatnim zespołem w tabeli. To jest porażka i falstart naszych piłkarzy w rundzie wiosennej. Wstyd.

18.03.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MAGNAT Juchnowiec Kościelny  0:0

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 22.Edison, 2.Krupa - 5.Randzio (73' 16.Sypytkowski), 10.Kozikowski, 19.Cybulski (65' 8.Mirva), 20.Sielawa, 6.Stankiewicz - 9.Chyliński (65' 11.Zubowski)

REZERWA: 52.Sobolewski - 15.Zarzecki, 8.Mirva, 14.Wójcicki, 13.Polakowski, 11.Zubowski, 16.Sypytkowski

MAGNAT: 1.Deptuła - 20.Kużel, 5.Markiewicz, 4.Tymiński, 3.Kalisz - 7.Hruświcki (Kpt) , 9.Fabiszewski, 6.Zielinko, 8.Szymaniuk  - 2.Suszczyński, 9.Yamaguchi (57' 14.Czajkowski)
REZERWA
:
12.Choryło - 14.Czajkowski, 18.Radomski, 15.Karpowicz, 13.Jaromiński, 17.Kazimierczak, 19.Bielski

Sędzia: Szymon Szymajda (Białystok)

Żółte kartki: Chyliński (WARMIA), Markiewicz (MAGNAT)

Widzów: 100

14:41, warmia1924
środa, 15 marca 2017

Zgodnie z § 25 Statutu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo Zarząd Klubu uprzejmie informuje Członków stowarzyszenia o terminie Walnego Zebrania Sprawozdawczego K.S. WARMIA Grajewo, które odbędzie się w dniu 30 marca 2017 roku (czwartek) o godz. 17:00 (pierwszy termin) lub o godz. 18:00 (drugi termin) w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie. Zgodnie z § 24 Statutu uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów:

a)  w I terminie - przy obecności co najmniej połowy obecnych członków,

b)  w II terminie - bez względu na ilość obecnych członków,

Przypominamy Członkom Klubu o konieczności uregulowania składek członkowskich w wysokości 5 zł/miesięcznie lub 1 zł/miesięcznie (emeryci, renciści) w celu pełnego uczestnictwa w walnym zebraniu tj. z możliwością czynnego uczestnictwa oraz uprawnienia do głosowania nad podejmowanymi uchwałami. Składki można będzie opłacić bezpośrednio przed zebraniem.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie zebrania.

2. Wybór przewodniczącego zebrania.

3. Stwierdzenie prawomocności Walnego Zebrania.

4. Przyjęcie porządku obrad Walnego Zebrania.

5. Przyjęcie regulaminu obrad.

6. Wybór komisji wniosków i uchwał.

7. Sprawozdanie z działalności Zarządu Klubu.

8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

9. Dyskusja.

10. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Klubu.

11. Przyjęcie uchwał i wniosków.

12. Zakończenie obrad.

Zarząd K.S. WARMIA Grajewo

20:06, warmia1924

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII meczem z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek IV ligi. Zespół MAGNATA po rundzie jesiennej zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. W przerwie zimowej w zespole naszych sobotnich rywali doszło do zmiany trenera – nowym szkoleniowcem zespołu został znany z gry w JAGIELLONII Białystok i KORONIE Kielce Jacek Markiewicz, który w MAGNACIE pełni rolę grającego trenera i zastąpił Grzegorza Pieczywka. Z bardziej znanych zawodników oprócz Pieczywka opuścili zespół też pomocnik Radosław Żero i bramkarz Łukasz Trochim.

W jesiennym meczu obu zespołów padł remis 2:2, co było sporą niespodzianką i powinno być poważną przestrogą dla wszystkich tych, którzy przed meczem dopisują już trzy punkty dla grajewskiego zespołu.

28.09.2016 MAGNAT Juchnowiec Kościelny – WARMIA Grajewo  2:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Adrian Suszczyński 8', 1:1 Tomasz Dzierzgowski 10', 1:2 Mateusz Cybulski 36', 2:2 Mateusz Szymaniuk 61'

W poniedziałek w treningu WARMII wziął udział powracający z wypożyczenia do GEDANII 1922 Gdańsk Paweł Sypytkowski i jest to dobra wiadomość, bo ten uniwersalny i bramkostrzelny zawodnik powinien wzmocnić naszą kadrę. Trenował też Maksym Mirva, który powinien być już brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Damiana Zubowskiego. Na pewno w meczu z MAGNATEM nie zagra Łukasz Domurat, który musi pauzować za czwartą żółtą kartkę otrzymaną w listopadowym meczu w Szczuczynie.

W tej sytuacji prawdopodobny skład naszego zespołu może wyglądać następująco: Gieniusz (Sobolewski) – Mikucki, Arciszewski, Zarzecki, Krupa – Randzio (Staniszewski), Edison (Sielawa), Kozikowski (Mirva), Cybulski (Polakowski), Stankiewicz (Sypytkowski) - Chyliński

Serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni mecz. Początek o godzinie 15:00. Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

12:28, warmia1924
sobota, 11 marca 2017

Nieudanie wypadła generalna próba piłkarzy WARMII Grajewo przed rozpoczynającą się w sobotę 18 marca inauguracją rundy wiosennej IV ligi. W rozegranym w sobotnie przedpołudnie na boisku przy klubie HADES w Grajewie ostatnim meczu sparingowym nasz zespół przegrał z czołową drużyną IV-ligi warmińsko – mazurskiej ROMINTĄ Gołdap 0:2.

Niestety, nie udało się grajewianom zestawić na ten mecz optymalnego składu. W meczu z ROMINTĄ oprócz kontuzjowanego Dzierzgowskiego i powoli wracającego do treningów Mirvy zabrakło Damiana Zubowskiego, Rafała Kozikowskiego i Mateusza Cybulskiego. Z powodu kilkudniowego wyjazdu za granicę nie był obecny na meczu trener Robert Kądzior. W pierwszej połowie grająca w nieco eksperymentalnym składzie WARMIA zagrała bardzo przyzwoicie. Choć goście prezentowali się nieco lepiej w ofensywie, to i grajewianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Wynik remisowy wydawał się być sprawiedliwy.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy meczu ROMINTA objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Kamil Prusinowski - zawodnik, który do Gołdapi przybył właśnie z Grajewa. Ten sam zawodnik po kilku minutach podwyższył na 2:0 i tym samym ustalił wynik tego meczu. Niezły wyczyn jak na zawodnika, który podczas pobytu w Grajewie był mocno krytykowany za swoją nieskuteczność.

11.03.2017 Grajewo, boisko przy klubie HADES

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Prusinowski 54’, 0:2 Kamil Prusinowski 58’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Arciszewski, Zarzecki, Krupa – Randzio (75’ Staniszewski), Edison, Sielawa (80’ Polakowski), Domurat, Stankiewicz – Chyliński (77’ Wójcicki)

ROMINTA: Wołos – Sirant, Molski, Darda, Waszkiewicz – Kułak, Piwko, Gulbierz, Mościński, Paszkowski – Radzikowski (46’ Prusinowski)

Sędzia: Daniel Niemyjski (Białystok)

Martwi nie tyle sparingowa porażka, co kłopoty kadrowe zespołu. Na dziś nie wiadomo, czy na pierwszy mecz do gry zdolni będą Damian Zubowski i Maksym Mirva. Przeziębiony jest Mateusz Cybulski. Niewykluczone, że w ostatnim tygodniu do zespołu dołączy jeszcze jeden zawodnik ofensywny, ale sprawa wyjaśni się do wtorku. Ze względu na wygórowane oczekiwania finansowe nie doszły ostatecznie do skutku transfery dwóch zawodników, którzy przez pewien czas trenowali z WARMIĄ. Mowa o Macieju Kondrackim i Tomaszu Dąbrowskim. W tej sytuacji wiosną dużą rolę do odegrania będą mieli młodzi zawodnicy, którzy dotychczas pełni raczej rolę rezerwowych.

Kadra WARMII na rundę wiosenną wygląda następująco:

Bramkarze: Krzysztof Gieniusz (30 l.), Łukasz Sobolewski (18 l.);

Obrońcy: Edison Fernandes Da Silva Junior (27 l.), Marcin Mikucki (24 l.), Marcin Arciszewski (30 l.), Maciej Krupa (18 l.), Przemysław Zarzecki (17 l.), Łukasz Domurat (23 l.);

Pomocnicy: Albert Staniszewski (18 l.), Kamil Randzio (26 l.), Rafał Kozikowski (27 l.), Bartłomiej Sielawa (18 l.), Kacper Polakowski (17 l.), Janusz Stankiewicz (30 l.), Paweł Maciorowski (24 l.), Krystian Wójcicki (16 l.), Mateusz Cybulski (19 l.), Maksym Mirva (37 l.);

Napastnicy: Damian Zubowski (29 l.), Piotr Chyliński (27 l.).

UBYLI: Paweł Matysiewicz (przerwał treningi), Tomasz Dzierzgowski (kontuzja)

PRZYBYLI: Krystian Wójcicki (juniorzy)

A oto terminarz spotkań rozgrywanych w Grajewie w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017:

•          18.03.2017 (sobota)   godz.  15:00     „WARMIA” Grajewo – „MAGNAT” Juchnowiec Kościelny

•          25.03.2017 (sobota)   godz. 15:00      „WARMIA” Grajewo – KS Wasilków

•          08.04.2017 (sobota)   godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo –  „HETMAN” Tykocin

•          22.04.2017 (sobota)   godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „CRESOVIA” Siemiatycze

•          06.05.2017 (sobota)   godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „SPARTA”Augustów

•          20.05.2017 (sobota)   godz. 16:00      „WARMIA” Grajewo – „BIEBRZA” Goniądz

•          02.06.2017 (piątek)   godz.  18:00      „WARMIA” Grajewo – „PUSZCZA” Hajnówka

•           24.06.2017 (sobota)  godz. 17:00      „WARMIA” Grajewo – „WISSA” Szczuczyn

Podsumowanie meczów kontrolnych:

MKS Ełk 2:1, MRĄGOWIA Mrągowo 2:1, CZARNI Olecko 2:2, ŁKS 1926 Łomża 0:2, KORONA Ostrołęka 0:1, POJEZIERZE Prostki 8:1, ZNICZ Biała Piska 0:2, ROMINTA Gołdap 0:2.

Razem 8 meczów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki. Bramki: 14:12.

21:28, warmia1924
środa, 08 marca 2017

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej. Już w najbliższą niedzielę 12 marca zostaną rozegrane cztery zaległe mecze 15 kolejki, w której WARMIA wygrała w Szczuczynie z WISSĄ 1:0. Grajewianie mecz ligowy zagrają na własnym stadionie w sobotę 18 marca o godzinie 15:00 z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny. Tymczasem w najbliższą sobotę rozegrany zostanie ostatni sparing  przed rozpoczęciem rundy wiosennej - dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym zagramy w Grajewie z IV-ligową ROMINTĄ Gołdap. Mecz odbędzie się na boisku przy klubie HADES – początek o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy!

25 lutego w Łomży WARMIA zmierzyła się z grającym w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej POJEZIERZEM Prostki. Pomimo gry w mocno eksperymentalnym składzie nasz zespół pokonał ekipę z Prostek aż 8:1. W minioną sobotę na sztucznej trawie w Łomży grajewianie zagrali z wiceliderem warmińsko – mazurskiej IV ligi zespołem ZNICZA Biała Piska. W ciekawym meczu nasz zespół prezentował się obiecująco. Długo utrzymujący się bezbramkowy remis przerwał wprowadzony po przerwie na boisko zawodnik ZNICZA Paweł Dymiński, który wykorzystał dwa błędy naszej defensywy i w końcowych minutach spotkania dwukrotnie pokonał Łukasza Sobolewskiego. W meczu ze ZNICZEM nieco słabiej zaprezentowali się rezerwowi zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej części gry.

25.02.2017 Łomża,
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 8:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Marcin Mikucki 15', 1:1 Tomasz Kowalko 22' 2:1 Kacper Polakowski 27', 3:1 Piotr Chyliński 32', 4:2 Tomasz Dąbrowski 49', 5:1 Mateusz Cybulski 54', 6:1 Tomasz Dąbrowski 63', 7:1 Albert Staniszewski 79', 8:1 Mateusz Cybulski 84'

WARMIA: Sobolewski (46' Gieniusz) - Mikucki (60' Wójcicki), Zarzecki, Edison, Krupa - Polakowski (46' Staniszewski), Cybulski, Domurat, Randzio, Dąbrowski - Chyliński (78' Maciorowski)

04.03.2017 Łomża,
WARMIA Grajewo - ZNICZ Biała Piska 0:2 (0:0)
Bramka: 0:1 Paweł Dymiński 83', 0:2 Paweł Dymiński 85'

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki (63’ Zarzecki), Edison, Arciszewski (86’ Wójcicki), Krupa (46’ Chyliński) – Randzio, Domurat (46’ Sielawa), Cybulski (68’ Polakowski), Kozikowski (55’ Domurat), Stankiewicz – Zubowski (80’ Staniszewski)

ZNICZ: Masłowski (46’ Rudneu) – M.Kossyk, Lipowski, Zabrocki, Denert – K.Romachów (46’ Tercjak), Łapiński (60’ Sumnakaev), Jaremkiewicz, M.Romachów, Adamiec (60’ Dymiński) – P.Kossyk (60’ Kowalczyk)

21:43, warmia1924
wtorek, 28 lutego 2017

Już od jutra rozpoczyna się głosowanie na projekty finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. W okresie od 1 - 8 marca 2017 roku do godziny 11:30 każdy mieszkaniec Grajewa może zagłosować na dwa projekty spośród zgłoszonych. Do głosowania uprawnieni są również młodociani – osoby mające poniżej 13 lat muszą dołączyć do karty do głosowania zgody opiekunów a osoby mające powyżej 13 lat mogą głosować tak jak dorośli.

Nasz Klub zachęca wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza zawodników, ich rodziny, trenerów i kibiców do głosowania na projekt:

BO.2.2017 – Budowa automatycznego systemu nawadniania boisk piłkarskich: Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego i boisko piłkarskie przy klubie HADES.

W ostatnich latach zanotowaliśmy znaczny wzrost liczby osób uprawiających sport i korzystających z obu boisk. Zespoły młodzieżowe MOSiR, zespoły Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo i zespół seniorów naszego Klubu liczą już przeszło 200 zawodników. Ilość meczów i treningów powoduje, że coraz trudniej jest utrzymać w należytym stanie murawy boisk. Wykonanie automatycznego nawadniania zapewni wzrost ich standardu i umożliwi zawodnikom trening w znacznie lepszych warunkach. Spowoduje także znaczne oszczędności wody i czasu koniecznego do podlewania trawy. Podlewanie jej będzie znacznie bardziej efektywne. Proces nawadniania będzie sterowany elektronicznie i umożliwi wykonywanie go w porze nocnej i porannej, co dotychczas było niemożliwe a jest najbardziej właściwe dla pielęgnacji murawy. Dotychczasowy proces nawadniania odbywał się metodą rozciągania po nawierzchni boisk węży strażackich, podłączania ich do hydrantów i podlewania boiska. Jest to sposób dalece nieprofesjonalny, który w dużym stopniu ograniczał się do punktowego zraszania płyty boiska. Brak zachowania czasów odstępów od poszczególnych punktów umieszczenia zraszaczy powoduje „przelanie” murawy, a co za tym idzie murawa boiska staje się niebezpieczna dla zawodników z niej korzystających narażając ich na częste kontuzje. Brak ciągłości zraszania powoduje natomiast wysuszanie trawy i wtedy murawa boiska staje się terenem  suchym i piaszczystym, z którego nie można korzystać w celu przeprowadzenia treningów bądź rozegrania meczów ligowych. System zatem niesie za sobą  szereg zalet. Po pierwsze, oszczędność czasu. Po drugie, ekonomia pieniędzy. Wyposażenie w nowoczesne czujniki zapobiega marnowaniu wody, nie generując zbędnych kosztów.

Na problem z jakością murawy na grajewskim stadionie zwracali nam uwagę działacze PZPN podczas organizacji meczu międzypaństwowego Polska – Białoruś, który odbył się w ubiegłym roku w naszym mieście. Realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego z całą pewnością przyczyni się do organizacji kolejnych ciekawych imprez na terenie naszego miasta.

Kilka informacji technicznych:

Głosujemy od 1 marca 2017r. do 8 marca 2017 r. do godziny 11:30.

Kartę do głosowania osoba głosująca odbiera bezpośrednio przed głosowaniem od osoby upoważnionej do jej wydania w wybranym punkcie wyborczym. Po dokonaniu wyboru zadań wkłada ją do urny.

Punkty wyborcze – urny, znajdują się, w:

1) Sekretariat budynku Urzędu Miasta, ul. Strażacka 6A

Głosujemy w godzinach:

7:30 - 15:30 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek)

7:30 - 17:00 (środa)

2) Hol budynku Grajewskiego Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 20

Głosujemy codziennie w godzinach: 7:30 - 19:30

3) Hol budynku Pływalni Miejskiej, ul. Targowa 11

6:00 – 22:00 (dni robocze)

10:00 – 22:00 (sobota, niedziela)

Przypominamy Państwu, że mieszkańcy wybierają do realizacji 2 zadania. Jedno zadanie o wartości do 50 tys. zł, drugie zadanie o wartości do 90 tys. zł.

Zapraszamy do głosowania i prosimy o jak najszersze udostępnianie informacji dla swoich znajomych!

12:33, warmia1924
Link Komentarze (1) »
środa, 22 lutego 2017

W minioną sobotę piłkarze WARMII Grajewo rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół uległ 0:1 liderowi Mazowieckiej Ligi Okręgowej – KORONIE Ostrołęka. Niestety, niewiele dobrego da się powiedzieć o grze grajewian w tym spotkaniu. Zespół KORONY objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Wojciecha Skorupkę w 10 minucie, który pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Gieniusza. WARMIA próbowała wyrównać, ale akcje naszego zespołu były zbyt chaotyczne i niedokładne, by poważniej zagrozić bramce doświadczonego Szczechowiaka. Pomimo kilku okazji z obu stron wynik utrzymał się do końca i tym samym WARMIA poniosła drugą porażkę w piątym meczu sparingowym. Na miesiąc przed startem rozgrywek rundy wiosennej IV ligi nasz zespół jest w formie dalekiej od zadowalającej i sporo pracy czeka piłkarzy, aby osiągnąć dyspozycję, która pozwoli osiągać zwycięstwa w lidze.

Nie ma już w naszym zespole testowanego w poprzednich meczach Macieja Kondrackiego, który nie zostanie zawodnikiem WARMII. Zarząd naszego Klubu nie był skłonny spełnić oczekiwań finansowych młodego piłkarza i zagra on wiosną gdzie indziej. Pod uwagę wzięliśmy też dyspozycyjność zawodnika, która ze względu na jego pracę zawodową byłaby mocno ograniczona. Od początku przygotowań z zespołem nie trenuje też Paweł Matysiewicz, który postanowił przerwać treningi, koncentrując się na studiach. W sobotę w barwach naszego zespołu wystąpił 28-letni ofensywny pomocnik Tomasz Dąbrowski – były zawodnik MAZURA Ełk, WISSY Szczuczyn i ZNICZA Biała Piska. Decyzja w sprawie pozostania tego zawodnika w naszym zespole zapadnie w najbliższych dniach. Kontuzjowany w październiku ub. roku Tomasz Dzierzgowski przeszedł niedawno operację kolana. Czeka go jeszcze jeden zabieg i po nim rekonwalescencja. Powrót do gry zawodnika zapowiadany jest dopiero na przełom października i listopada tego roku.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Łomży. Pierwotnie przeciwnikiem naszego zespołu miał być zespół TĘCZY Łyse, występujący w Mazowieckiej IV lidze. Niestety, klub ten boryka się z poważnymi zawirowaniami organizacyjnymi i najprawdopodobniej nie przystąpi do rundy wiosennej rozgrywek. W tej sytuacji sobotnim rywalem WARMII będzie w zastępstwie zespół POJEZIERZA Prostki.