RSS
środa, 15 lutego 2017

W niedzielę 19 lutego o godzinie 9:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przy ul. Strażackiej odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo w kategorii trampkarzy (dla zawodników z rocznika 2002 i młodszych). Organizatorem i gospodarzem Turnieju jest Akademia Piłkarska WARMII Grajewo w ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie.

W turnieju wystąpi osiem drużyn, które zagrają w systemie „każdy z każdym” (mecz będzie trwał 12 minut, składy pięcioosobowe): SPARTA Augustów, PROMIEŃ Mońki, WŁÓKNIARZ Białystok, MOSP JAGIELLONIA Białystok, PIŁKARSKIE TALENTY Ełk, WISSA Szczuczyn i dwie drużyny WARMII Grajewo (trener Kamil Randzio).

Nasi trampkarze intensywnie trenują przed rundą wiosenną rozgrywek. Niedzielny turniej będzie kolejnym, w którym wezmą udział. W ubiegłą niedzielę ekipa trenera Kamila Randzio wygrała turniej w Augustowie z udziałem takich zespołów jak WŁÓKNIARZ Białystok, SPARTA Augustów, PIŁKARSKIE TALENTY Ełk, WISSA Szczuczyn, VĘGORIA Węgorzewo i NADNARWIANKA Pułtusk.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i dopingowania naszych piłkarskich talentów! Zachęcamy do odwiedzenia grajewskiej hali MOSiR w niedzielę od godziny 9:00.

Na zdjęciu: ekipa trampkarzy Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo z pucharem za zwycięstwo w augustowskim turnieju

22:25, warmia1924
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 lutego 2017

Dwa kolejne mecze kontrolne rozegrali w minionym tygodniu piłkarze WARMII Grajewo. Po dwóch zwycięstwach odniesionych nad MKS Ełk i MRĄGOWIĄ Mrągowo, tym razem grajewianie osiągnęli słabsze wyniki. W środę w Olecku w niezwykle ciężkich warunkach, przy padającym śniegu i sporym mrozie nasza drużyna zmierzyła się z miejscowym zespołem CZARNYCH. Występujący w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej zespół gospodarzy okazał się dość wymagającym rywalem i zwłaszcza w pierwszej połowie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Grająca w mocno eksperymentalnym składzie WARMIA straciła gola po błędzie Edisona. Wyrównującą bramkę zdobył Janusz Stankiewicz, wykańczając świetne podanie Brazylijczyka. W drugiej połowie WARMIA dość mocno przeważała, ale nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Jeden z nielicznych ataków gospodarzy wyprowadził ich na ponowne prowadzenie. Wyrównującą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Mateusz Cybulski. W meczu zadebiutowało dwóch młodych zawodników: Krystian Wójcicki z zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego i Damian Węgrzyn z zespołu juniorów starszych trenera Józefa Matysiewicza. Wójcicki mógł nawet zdobyć gola, ale nieco spóźnił się do dośrodkowania Cybulskiego.

08.02.2017 Olecko,
CZARNI Olecko - WARMIA Grajewo 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Ariel Tusznio 28', 1:1 Janusz Stankiewicz 37', 2:1 Arkadiusz Cichocki 67', 2:2 Mateusz Cybulski 75'

CZARNI: Grygo - M.Cichocki, Wiktorzak, Wasilewski, Bokuniewicz - Wargala, Ariel Tusznio, Karaś, Głódź, Żyliński - Czajko
Grali także: Wasilewski, Marczuk, Niesterow, Czuper, AdamTusznio, Z.Karaś, Jasiński, Sadłowski, A.Cichocki, Dębski.
WARMIA: Sobolewski - Krupa (80' Sielawa), Edison, Arciszewski, Stankiewicz - Mikucki (60' Wójcicki), Domurat, Cybulski, Polakowski (73' Węgrzyn), Randzio - Staniszewski (65' Kozikowski)

W sobotnie południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży WARMIA zagrała z III-ligowym ŁKS 1926. Łomżanie świetnie prezentują się w tegorocznych sparingach. Mecz z WARMIĄ był ich piątym meczem kontrolnym z których wygrali trzy: 5:0 z KORONĄ Ostrołęka, 9:1 z BUGIEM Wyszków i 3:1 z PODLASIEM Biała Podlaska oraz ponieśli jedną porażkę 0:1 z OLIMPIĄ Zambrów. Nasi zawodnicy nie mieli w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia. ŁKS 1926 przeważał i zasłużenie wygrał 2:0. Wynik został ustalony już przed przerwą po bramkach Rafała Maćkowskiego i Krzysztofa Dąbkowskiego. Sobotni mecz był bodaj najsłabszym występem WARMII w czterech dotąd rozegranych sparingach. Nie stwarzaliśmy okazji bramkowych, graliśmy chaotycznie, niedokładnie i zbyt wiele dawaliśmy pograć ŁKS-owi.

11.02.2017 Łomża,
ŁKS 1926 Łomża - WARMIA Grajewo 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski 32', 2:0 Krzysztof Dąbkowski 40' (rzut wolny)

ŁKS 1926:Lipiec (46’Wienczatek) – Kamienowski (60′ Cendrowski), Melao (30′ testowany), Wasiulewski (60’Ł.Świderski), Dąbkowski (60′ Ramotowski) – Gałązka (46′ Grabowski), Brzozowski, Kacprzyk, Maćkowski (60’Kaseja) – Drażba (30′ testowany), Tarnowski (46’Olesiński)
WARMIA: Gieniusz (46' Sobolewski) - Krupa, Edison, Arciszewski, Stankiewicz - Mikucki (55' Staniszewski), Cybulski (85' Maciorowski), Kozikowski (65' Sielawa), Kondracki (60' Zarzecki), Randzio (46' Polakowski) - Zubowski (55' Chyliński)

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Kolejny mecz WARMIA rozegra w najbliższą sobotę. Tym razem na gościnnym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży zmierzymy się z liderem Mazowieckiej Ligi Okręgowej - KORONĄ Ostrołęka.

23:09, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 lutego 2017

W swoim drugim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w Łomży MRĄGOWIĘ Mrągowo 2:1. Mecz dwóch IV-ligowców - wicelidera grupy podlaskiej z dziewiątym zespołem grupy warmińsko – mazurskiej nie był pasjonującym widowiskiem. W grajewskim zespole pod nieobecność dziewięciu zawodników swoją szansę gry otrzymali młodzi piłkarze – w składzie WARMII wyszło na boisko aż siedmiu„młodzieżowców”. Kontuzje, praca zawodowa i inne przypadki sprawiły, że na sobotni mecz WARMIA pojechała w zaledwie 12-osobowym składzie. Listę nieobecnych tworzyli tym razem: Arciszewski, Matysiewicz, Mirva, Kozikowski, Chyliński, Dzierzgowski, Randzio, Zubowski i Górski. Pomimo eksperymentalnego składu nasz zespół prezentował się zupełnie nieźle, tocząc wyrównaną grę z zespołem z Mrągowa. Dopiero pod koniec pierwszej części gry rywale uzyskali przewagę a jej efektem był gol Skrzęty, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i biernej postawie naszej defensywy strzałem głową zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do WARMII. Kilka chwil po rozpoczęciu gry sfaulowany w polu karnym został Maciej Kondracki. Do wykonania „jedenastki” podszedł bardzo dobrze grający w tym meczu Mateusz Cybulski, ale jego mocny strzał trafił w poprzeczkę bramki rywali. W 55 minucie ładna akcja Cybulskiego lewą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne, skąd obrońca MRĄGOWII Kowalski próbując wybić piłkę trafił do własnej bramki. Kwadrans przed końcem meczu zdecydowanie przeważająca w drugiej połowie WARMIA zdobyła gola, którego autorem był Marcin Mikucki.

Choć mecz nie stał na najwyższym poziomie, to należą się naszym zawodnikom słowa pochwały za kilka naprawdę dobrych akcji i ambitną grę do końca spotkania. Kolejne spotkanie WARMIA zagra w najbliższą środę w Olecku, gdzie o 18:30 zmierzy się z zespołem CZARNYCH Olecko. W sobotę 11 lutego o godzinie 12:00 nasi piłkarze zagrają w Łomży z ŁKS 1926.

04.02.2017 Łomża,
WARMIA Grajewo - MRĄGOWIA Mrągowo 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Skrzęta 42', 1:1 Sebastian Kowalski (samobójcza) 55', 2:1 Marcin Mikucki 75'

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Mikucki, Edison, Zarzecki, Krupa – Staniszewski, Domurat, Cybulski, Polakowski, Stankiewicz – Kondracki

MRĄGOWIA: Lubowiecki – Kowalski (75’ Miąsko), Michałowski (46’ Mikulak), Szumski, Glinka (46’ Kowalewski) – Skrzęta (46’ Pawłowski), Spirydon (75’ Fabisiak), Sobótka (46’ Kundo), Rusiecki, Walczuk (46’ Ślusarek) – Lubak (46’ Chapko)

21:08, warmia1924
czwartek, 02 lutego 2017

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY AKADEMII – ROCZNIKI 2003-2010

Akademia Piłkarska WARMII Grajewo ogłasza nabór uzupełniający dla chłopców z roczników 2003-2010.

Szanowni Rodzice!

Jeśli chcecie zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój psychofizyczny, świetną zabawę, naukę sportowej rywalizacji i zasad fair play poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw z piłką nożną pod opieką wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej – w tym obecnych zawodników IV-ligowej WARMII Grajewo - dołączcie do przeszło setki zadowolonych Rodziców, których dzieci od marca 2013 roku biorą udział w zajęciach Akademii.

Akademia Piłkarska WARMIA Grajewo powstała w listopadzie 2012 roku decyzją  obecnego Zarządu Klubu Sportowego WARMIA Grajewo, który zapragnął wypełnić lukę w szkoleniu piłkarskim młodzieży w naszym mieście, powstałą wskutek dwuletniej przerwy w dokonywaniu naboru do kolejnych roczników w grupach szkolonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie. Pomysł Zarządu spotkał się z entuzjazmem młodych adeptów futbolu oraz ich rodziców. Od marca 2013 roku w treningach wzięło udział łącznie niemal 200 chłopców z roczników 2002 – 2010 z Grajewa, Prostek i innych okolicznych miejscowości. Obecnie funkcjonują cztery grupy rocznikowe: 2003/2004 (trener Kamil Randzio), 2005/2006 (trener Jarosław Turowski), 2007/2008 (trenerzy Daniel Tuzinowski i Mateusz Cybulski) oraz 2009/2010 (trener Jakub Lasota). W czterech grupach co najmniej dwa razy w tygodniu trenuje średnio niemal 120 chłopców. W sezonie 2016/2017 do rozgrywek organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku zgłosiliśmy 5 zespołów, które udanie reprezentują Klub i miasto Grajewo w ligach młodzieżowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w treningach piłki nożnej. Akademia zapewnia młodym adeptom piłkarskim treningi pod okiem wykształconych trenerów, udział w zawodach i turniejach, wyjazdy na obozy piłkarskie i przyjazną atmosferę.

Kontakt bezpośrednio z trenerami grup:

ROCZNIK 2003-2004         Kamil Randzio – tel. 514 957 525

ROCZNIK 2005-2006         Jarosław Turowski – tel. 514 154 783

ROCZNIK 2007-2008          Daniel Tuzinowski – tel. 514 375 076

Mateusz Cybulski – tel. 570 091 815

ROCZNIK 2009-2010          Jakub Lasota – tel. 505 176 119

Serdecznie zapraszamy na zajęcia piłkarskie!

Zespół z rocznika 2003/2004

Zespół z rocznika 2005/2006

Zespół z rocznika 2007/2008

Zespół z rocznika 2009/2010

21:47, warmia1924
niedziela, 29 stycznia 2017

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo pokonała III-ligowy MKS Ełk 2:1. Mecz odbył się w Ełku na boisku ze sztuczną nawierzchnią, która jednak była zmrożona i niezwykle śliska, co znacznie utrudniało grę obu zespołom.

W naszym zespole oprócz kontuzjowanych Dzierzgowskiego, Mirvy i Koszczuka zabrakło z różnych przyczyn Pawła Matysiewicza i Rafała Kozikowskiego. Nie zagrał też Maciej Kondracki, który do zespołu dołączy dopiero w środę. Pierwszy kwadrans meczu był bardzo udany dla naszego zespołu. W 6 minucie po solowej akcji prawą stroną boiska silny strzał na bramkę gospodarzy oddał Zubowski, bramkarz odbił piłkę, ale nasz napastnik pobiegł „za strzałem” i jego dobitka była skuteczna. Kilka minut później ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się bardzo dobrze prezentujący się w tym meczu Łukasz Domurat i WARMIA dość niespodziewanie prowadziła 2:0. W 28 minucie sędzia podjął mocno kontrowersyjną decyzję dyktując rzut wolny dla ełczan. Po dośrodkowaniu i ładnym strzale głową Kalickiego MKS zdobył kontaktową bramkę. Wcześniej boisko opuścił Mateusz Cybulski, który w walce o piłkę dostał cios w szyję i miał kłopoty z oddychaniem. Na szczęście w drugiej połowie nasz zawodnik wrócił do gry. Po przerwie w obu zespołach doszło do kilku zmian i mecz był znacznie słabszy. Na pewno wpływ na to miały też warunki – zawodnicy musieli przede wszystkim zadbać o to, by uniknąć kontuzji na śliskim boisku. Tuż po przerwie z urazem kolana opuścił plac gry bardzo dobrze spisujący się w pierwszej połowie Paweł Górski. Występującemu na pozycji środkowego pomocnika zawodnikowi, który po dłuższej przerwie wrócił do naszego zespołu niestety najprawdopodobniej znowu odnowiła się kontuzja kolana. Ełczanie przeważali na boisku w drugiej połowie, ale nie stwarzali okazji bramkowych a ich nieliczne strzały bronił Sobolewski. WARMIA ograniczała się do kontrataków, jednak nie udało się grajewianom zdobyć kolejnej bramki.

Wygrany sparing na pewno cieszy, zwłaszcza, że pokonaliśmy drużynę z wyższej ligi. Na pewno jednak nie można z tej wygranej wyciągać daleko idących wniosków. Przygotowania dopiero się rozpoczęły i obu zespołom daleko do pełni formy. Dla WARMII był to pierwszy sparing a dla MKS-u drugi – 14 stycznia ełczanie zremisowali bezbramkowo z pierwszoligowym STOMILEM Olsztyn.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra za tydzień w Łomży – o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią nasi piłkarze zmierzą się z MRĄGOWIĄ Mrągowo.

29.01.2017 Ełk,

MKS Ełk – WARMIA Grajewo 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 6’, 0:2 Łukasz Domurat 13’, 1:2 Hubert Kalicki 28’

MKS: Mondelhower – Gryko, Finfando, Kalicki (46’ Szaraniec), Kuriata – Jagłowski (46’ Jambrzycki). Furman, Malinowski (46’ Cwalina), Sobolewski, Berezowvskyj – Świderski (46’ Bogdaniuk)

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki (83’ Maciorowski), Edison, Arciszewski, Krupa – Randzio (80’ Staniszewski), Górski (50’ Zarzecki), Domurat, Cybulski (20’ Zarzecki, 46’ Cybulski), Stankiewicz (46’ Chyliński) - Zubowski

15:29, warmia1924
piątek, 27 stycznia 2017

Witam w Nowym Roku i pozdrawiam wszystkich odwiedzających tą stronę, jednocześnie przepraszając za długą przerwę w aktualizacji strony spowodowaną nadmiarem obowiązków w pracy zawodowej.

Janusz Szumowski

W ubiegłym tygodniu po przerwie zimowej piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe. Do rozpoczynającej się meczem z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny 18 marca rundy wiosennej rozgrywek IV ligi nasi zawodnicy będą przygotowywali się w Grajewie na obiektach MOSiR. Zaplanowanych jest osiem gier kontrolnych:

29.01 (niedziela) Ełk, MKS Ełk (III liga) (11:00)

04.02 (sobota) Łomża, MRĄGOWIA Mrągowo (IV liga) (12:00)

08.02 (środa) Olecko, CZARNI Olecko (V liga) (18:30)

11.02 (sobota) Łomża, ŁKS 1926 Łomża (III liga) (12:00)

18.02 (sobota) Łomża, KORONA Ostrołęka (lider mazowieckiej Ligi Okręgowej) (12:00)

25.02 (sobota) Łomża, TĘCZA Łyse (IV liga)(10:00)

04.03 (sobota) Łomża, ZNICZ Biała Piska (IV liga) (10:00)

11.03 (sobota) Ełk, ROMINTA Gołdap (IV liga) (12:00)

W kadrze zespołu nie zajdą większe zmiany. Do rundy wiosennej nasz zespół przygotowywać się będzie bez Tomasza Dzierzgowskiego, który w październikowym meczu z PUSZCZĄ Hajnówka zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go półroczny rozbrat z futbolem. To duże osłabienie naszej drużyny i spore wyzwanie dla kolegów z zespołu, by go zastąpić. Kontuzja Maksyma Mirvy, której nasz zawodnik nabawił się w meczu z POGONIĄ Łapy okazała się na szczęście nie tak groźna jak Dzierzgowskiego. Maksym po rehabilitacji kolana już wkrótce powinien powrócić do treningów z drużyną. Po skomplikowanej operacji rehabilitację odbywa Wojciech Koszczuk i tego zawodnika zapewne nieprędko zobaczymy na boisku. Powraca do zespołu przebywający ostatnio w Anglii Paweł Górski. Bardzo liczymy na jego doświadczenie i umiejętności. Nową twarzą w zespole WARMII będzie napastnik Maciej Kondracki. Ten urodzony 30 października 1996 roku zawodnik jest wychowankiem MOSP JAGIELLONII Białystok. Kondracki w sezonie 2013/2014 jako 17-latek występował w III-ligowym LZS Narewka. Kolejny sezon zawodnik spędził w KS Michałowo a następny w III-ligowych rezerwach białostockiej JAGIELLONII występując w 25 meczach i zdobywając 2 gole. Jesienią ze względu na wyjazd poza województwo podlaskie zagrał w zaledwie kilku meczach POGONI Łapy, ale mimo tego zdobył aż 5 goli. Do kadry zespołu seniorów dołączy też 16-letni Krystian Wójcicki – niezwykle utalentowany zawodnik zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego. To tyle jeśli chodzi o zmiany kadrowe. Na dzień dzisiejszy żaden z zawodników nie nosi się z zamiarem odejścia z Klubu.

Już w najbliższą niedzielę nasz zespół zainauguruje cykl przedsezonowych gier kontrolnych. O godzinie 11:00 w Ełku na boisku ze sztuczną nawierzchnią WARMIA zmierzy się z prowadzonym przez Mirosława Dymka III-ligowym MKS Ełk.

10:50, warmia1924
sobota, 24 grudnia 2016
piątek, 11 listopada 2016

Witamy ze Szczuczyna. Mecz się odbędzie - taką decyzję podjęła trójka arbitrów, pomimo bardzo zmrożonej murawy, którą gospodarze odśnieżyli w środę. Miejmy nadzieję, że nikomu nie przydarzy się z tego powodu kontuzja. W składzie WARMII brakuje kontuzjowanych Mirvy i Dzierzgowskiego. WISSA w najsilniejszym zestawieniu.

1' Rozpoczyna WISSA

5' Pierwsze minuty za nami - gospodarze prowadzą grę, ale póki co nie stwarzają sytuacji pod naszą bramką

9' Bardzo dobra akcja WARMII - Randzio, Zubowski i Mikucki - dośrodkowanie z prawej strony tego ostatniego dociera do Cybulskiego, ale nasz zawodnik źle przyjął piłkę

10' Rzut rożny dla WISSY

11' Po dośrodkowaniu szybko wybijamy piłkę i mamy szansę - Jabłoński jednak ratuje swój zespół wybiciem piłki na aut

12' Znów korner dla gospodarzy

13' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Domurat

15' Interwencja Gieniusza po dośrodkowaniu i znów rzut rożny dla WISSY

15' Było bardzo groźnie w naszym polu karnym, ale po strzale Bondziula i otarciu piłki o naszego obrońcę jest kolejny róg

16' Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

20' Wreszcie okazja WARMII - Cybulski przedarł się lewą stroną, ale jego podanie do Zubowskiego przeciął obrońca WISSY

25' Groźnie pod naszą bramką, nie trafił w piłkę Edison ale nie zorientował się napastnik WISSY i Gieniusz zapobiegł stracie bramki

26' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Damian Zubowski! Cudowna akcja WARMII - Zubowski otrzymał podanie od Cybulskiego, nawinął dwóch obrońców i strzałem z 16 metrów w długi róg pokonał Jabłońskiego! Kapitalny gol naszego napastnika!

31' Piąty rzut rożny dla WISSY

32' Piłka opuszcza boisko po dośrodkowaniu Wojtkielewicza

35' Rzut rożny dla gospodarzy

36' Było groźnie po dośrodkowaniu, ale wybiliśmy piłkę

36' Strzał Zambrowskiego broni Gieniusz

38' Błąd Krupy i Edison wybija piłkę na kolejny rzut rożny dla WISSY

39' Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

39' Świetna akcja WARMII - Stankiewicz w dobrej sytuacji, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny

40' Dośrodkowanie, piłka wraca do Zubowskiego, który pięknie wrzuca i Edison po strzale głową był o włos od zdobycia drugiego gola dla grajewian!

41' Cybulski przejął piłkę po błędzie obrońcy, ale popychany oddał zbyt lekki strzał

45' Rzut wolny dla WISSY z odległości ok. 25 metrów od naszej bramki

45' Dośrodkowanie Wojtkielewicza i wybija piłkę głową Edison

45' + 1' Strzał Kozikowskiego i po rykoszecie broni Jabłoński

45' + 2' Koniec pierwszej połowy. Po kapitalnej bramce Zubowskiego prowadzimy w Szczuczynie 1:0! Oby tak dalej!

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

49' Dośrodkowanie Firańczyka i piłkę łapie Gieniusz

51' Ładna akcja Zubowskiego powstrzymana tuż przed bramką przez Kamila Stankiewicza

58' Żółta kartka dla Łukasza Domurata

60' Żółta kartka dla Arciszewskiego za krytykę decyzji arbitra

64' Rzut wolny dla WARMII przy narożniku boiska

65' Strzał Cybulskiego trafia w obrońców WISSY!

66' Żółta kartka dla Adriana Citko

66' Edison z rzutu wolnego strzela ponad bramką gospodarzy

68' Firańczyk strzela ponad naszą bramką

70' Zarzecki zmienia Kozikowskiego a w WISSIE za Łapińskiego wchodzi Przemysław Marcinkiewicz

70' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu cudownie broni Gieniusz strzał głową zawodnika WISSY!

71' Żółta kartka dla Mateusza Lisowskiego

72' Fantastyczna okazja WARMII! Zubowski ograł obronę WISSY i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił w długi róg tuż obok bramki!

76' Zambrowski fauluje Domurata i mamy przerwę w grze

78' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

78' Rzut wolny dla WISSY z 25 metrów od naszej bramki

79' Wybijamy piłkę po dośrodkowaniu Wojtkielewicza

81' Rzut rożny dla gospodarzy

81' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

83' Znów róg dla WISSY - po dośrodkowaniu przy piłce WARMIA

85' Zmiana w WARMII - za Domurata wchodzi na boisko Matysiewicz

88' Rzut rożny dla WARMII

88' Tracimy piłkę po krótkim rozegraniu

89' Żółta kartka dla Gieniusza

90' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Żółta kartka dla Przemka Zarzeckiego

90' + 2' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi na boisko Polakowski

90' + 3' Zubowski popędził na bramkę WISSY, podał do Polakowskiego a ten w kapitalnej sytuacji strzela zbyt lekko i Jabłoński łapie piłkę!

90' + 4' Rzut rożny dla WISSY - po dośrodkowaniu piłka w rekach Gieniusza

90' + 5' KONIEC! MAMY TO! WYGRALIŚMY W SZCZUCZYNIE 1:0!!!

12.11.2016 Szczuczyn,

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 26',

WISSA:  94.Jabłoński - 15.Ciereszko, 16.K.Stankiewicz, 3.Lisowski, 4.Zmierczak - 17.Zambrowski, 6.Wojtkielewicz, 5.Citko, 69.Firańczyk - 10.Łapiński (Kpt) (70' 7.P.Marcinkiewicz), 21.Bondziul

REZERWA: 1.Rogalski - 8.Polakowski, 7.P.Marcinkiewicz, 9.K.Marcinkiewicz, 13.Świderski, 58.Łynko, 11.Guzowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 21.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat (85' 20.Matysiewicz), 2.Krupa - 5.Randzio, 6.Edison, 10.Kozikowski (70' 15.Zarzecki), 19.Cybulski (90' 16.Polakowski), 7.J.Stankiewicz - 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 15.Zarzecki, 9.Chyliński, 18.Maciorowski, 20.Matysiewicz, 16.Polakowski, 13.Staniszewski

Sędzia: Leszek Bielicki (Zambrów)

Żółte kartki: Citko, Lisowski (WISSA), Domurat, Arciszewski, Gieniusz, Zarzecki (WARMIA)

Widzów: 100

23:51, warmia1924

Po fatalnym występie i wysokiej porażce z TUREM Bielsk Podlaski już w sobotę 12 listopada w samo południe piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się na wyjeździe  z prowadzącą w tabeli WISSĄ Szczuczyn. Będzie to ostatni mecz naszego zespołu w rundzie jesiennej. Za zdecydowanego faworyta spotkania, określanego mianem „powiatowych derby” należy uważać WISSĘ. Szczuczynianie świetnie spisują się w tym sezonie. Swoją moc podkreślali w kilku meczach, w których demolowali przeciwników – w trzech spotkaniach z rzędu strzelali po 8 bramek, wygrywając w Siemiatyczach z CRESOVIĄ 8:1, u siebie z PROMIENIEM 8:0 i na wyjeździe ze SPARTĄ Augustów 8:0. Do tej pory WISSA zdobyła 35 punktów i aż 60 bramek. Zespół ze Szczuczyna jasno w ten sposób wyraża chęć szybkiego powrotu do III ligi, w której nie utrzymał się pechowo – zabrakło mu zaledwie jednego punktu. Można powiedzieć, że WISSIE w utrzymaniu się w III lidze przeszkodziła właśnie WARMIA, bo w dwóch meczach ubiegłego sezonu WISSA nie potrafiła wygrać z grajewianami przegrywając w Szczuczynie 0:1 i remisując w Grajewie 1:1. Z całą pewnością zespół ze Szczuczyna spróbuje się w sobotę zrewanżować WARMII za stracone punkty i niepowodzenia z ubiegłego sezonu. Niezwykle mocny skład, oparty na doświadczonych zawodnikach takich jak Kamil Stankiewicz, Radosław Guzowski, grający trener Kamil Wojtkielewicz, Piotr Bondziul, czy Adrian Citko,  możni sponsorzy i od dawna wysokie aspiracje czynią WISSĘ głównym kandydatem do III-ligowego awansu.

Nasz zespół po dwóch ostatnich meczach na własnym boisku, w których zdobył zaledwie jeden punkt nie ma nic do stracenia i musi powalczyć o pełną pulę, jeśli ma zamiar liczyć się wiosną w walce o awans. Wielkim osłabieniem WARMII okazuje się brak kontuzjowanych Maksyma Mirvy i Tomasza Dzierzgowskiego. Czy trener Kądzior zdoła zmobilizować rozbity psychicznie po dwóch nieudanych występach zespół i poprowadzić go do zwycięstwa w Szczuczynie? Okaże się już w sobotnie południe. Porażka w tym meczu sprawi, że nasz zespół będzie miał aż siedem punktów straty do lidera.

Po środowych opadach śniegu kilka spotkań ostatniej kolejki rundy jesiennej zostało odwołanych. W czwartek działacze ze Szczuczyna przekazali nam informację, że boisko jest odśnieżane i mecz nie jest zagrożony odwołaniem.

Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania w sobotę od godziny 12:00 pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

17:25, warmia1924
sobota, 05 listopada 2016

Dziś o 13:00 w Grajewie rozpocznie się niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz zespołów ze ścisłej czołówki tabeli IV ligi podlaskiej. Druga w tabeli WARMIA podejmie czwartego TURA. Oba zespoły dzieli różnica zaledwie jednego punktu. Żal, że w tym ważnym meczu nasz zespół wystąpi poważnie osłabiony brakiem dwóch czołowych zawodników: Maksyma Mirvy i Tomasza Dzierzgowskiego. TUR w bieżącym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie a WARMIA ani jednego. Co więcej - na własnym boisku nasz zespół nie poniósł ANI JEDNEJ porażki w ligowych meczach w całym 2016 roku! Będzie dziś bardzo ciężko utrzymać tą passę, ale piłkarze WARMII na pewno dadzą z siebie wszystko, by ją podtrzymać i wygrać ten mecz. Zachęcam do śledzenia relacji tekstowej z dzisiejszego spotkania od godziny 13:00.

1' Mecz rozpoczną goście

8' Pierwsze minuty to wyrównana gra w środku pola

9' Dośrodkowanie Kamila Randzio i łapie piłkę Sidun

12' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

13' Po dośrodkowaniu piłkę wybijają obrońcy TURA, po chwili odbiera ją Kamil Randzio i podaje do Cybulskiego ale ten jest na spalonym

16' Żółta kartka dla Rafała Kozikowskiego

17' Rzut rożny dla gości

17' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Stankiewicz

20' Bardzo groźnie pod naszą bramką! Ładna akcja gości i mocny strzał Nakielskiego, ale świetną interwencją popisał się Gieniusz i jest rzut rożny dla TURA

21' GOL dla TURA. 0:1 Mateusz Jakubowski. Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę, ale trafia ona do Mateusza Jakubowskiego, który przepięknym uderzeniem zza pola karnego trafia w samo "okienko" naszej bramki.

27' Znowu groźnie w naszym polu karnym - błąd Macieja Krupy i Jakubowski mocno strzela na naszą bramkę, ale ofiarnie interweniuje Arciszewski i oddalamy zagrożenie

33' Kuleje dziś nasza gra ofensywna i bardzo widoczny jest brak Dzierzgowskiego i Mirvy. Gramy na pewno lepiej niż w meczu z ORŁEM, ale akcji podbramkowych jak na razie nie stwarzamy

34' Żółta kartka dla Andrzeja Kosińskiego

41' Akcja Zubowskiego prawą stroną boiska ale nasz zawodnik traci piłkę i zaczną grę od własnej bramki goście

44' Wreszcie dobra akcja WARMII - podanie Stankiewicza do Zubowskiego, lecz ten jest na pozycji spalonej

45' Koniec pierwszej połowy meczu, w którym przegrywamy po "filmowym" golu Jakubowskiego w 21 minucie. :(

46' Drugą połowę rozpoczną grajewianie

47' Dobrym akcentem zaczynamy! Zubowski zagrywa pietą do Cybulskiego a ten strzela i jest rzut rożny

47' Po dośrodkowaniu zamieszanie w polu karnym ale nie udaje się nam strzelić gola

47' Następny korner dla WARMII - po dośrodkowaniu w świetnej sytuacji Zubowski strzela obok bramki!

49' Po kontrowersyjnej decyzji sędziego rzut wolny dla TURA

49' Mocny strzał Cara wybija Gieniusz!

53' Po akcji gości świetna okazja Nakielskiego, który jednak z pola karnego strzela prosto w ręce Gieniusza!

52' Rzut rożny dla grajewian

52' Podwójna zmiana w naszym zespole - za Mikuckiego i Kozikowskiego wchodzą Matysiewicz i Staniszewski

52' Po dośrodkowaniu strzał głową Domurata ponad poprzeczką bramki Siduna

61' Okazja gości - Walczuk strzela obok bramki

62' Zmiana w TURZE - za Karola Kosińskiego wchodzi na boisko Łukasz Pawluczuk

63' Po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką TURA, ale po chwili piłka opuszcza boisko

65' GOL dla TURA. 0:2 Mateusz Jakubowski. Akcja gości i po błędzie obrony Jakubowski strzela drugiego gola dla TURA.

68' Zmiana w WARMII - za Stankiewicza wchodzi Przemek Zarzecki

71' GOL dla TURA. 0:3 Łukasz Pawluczuk. Fatalny błąd naszej defensywy i po podaniu z prawej strony Pawluczuk trafia do siatki. Przegrywamy już trzema bramkami! :(

73' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi na boisko Chyliński

76' Rzut rożny dla WARMII

77' Po dośrodkowaniu jeszcze jeden korner dla grajewian

77' Zero korzyści po rzucie rożnym

78' Żółta kartka dla Łukasza Pawluczuka

78' Zmiana w TURZE - Zawadzki wszedł za Nakielskiego

86' GOL dla TURA. Trampkarski błąd naszej defensywy i Łukasz Pawluczuk kończy akcję czwartym golem. Nie przegraliśmy przez cały 2016 rok meczu na własnym boisku a w ostatnim meczu dostajemy lanie.

88' W zespole gości za Walczuka wszedł Rafał Kulikowski

89' Rzut rożny dla TURA - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90' Jakubowski strzela ponad poprzeczką naszej bramki

90' + 2' Koniec meczu. Przegrywamy wysoko ostatni mecz przed własną publicznością i była to pierwsza porażka naszego zespołu w kończącym się roku i w rundzie jesiennej.

05.11.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Jakubowski 21', 0:2 Mateusz Jakubowski 65', 0:3 Łukasz Pawluczuk 71', 0:4 Łukasz Pawluczuk 86'

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki (52' 13.Staniszewski), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 2.Krupa - 5.Randzio, 22.Edison, 10.Kozikowski (52' 20.Matysiewicz), 19.Cybulski (73' 9.Chyliński), 6.Stankiewicz (68' 15.Zarzecki) - 11.Zubowski

TUR: 12.Sidun - 13.Lewczuk, 3.Koźlik, 8.Car, 6.A.Kosiński - 17.K.Kulikowski, 11.Jakubowski, 7.K.Kosiński (62' 9.Pawluczuk), 10.Łochnicki,16.Walczuk (88' 19.R.Kulikowski) - 2.Nakielski (78' 18.Zawadzki)

REZERWA: 1.Kotowicz - 19.R.Kulikowski, 15.P.Kosiński, 4.Witoszko, 18.Zawadzki, 9.Pawluczuk

Sędzia: Jakub Rutkowski (Białystok)

Żółte kartki: Kozikowski (WARMIA), A.Kosiński, Pawluczuk (TUR)