RSS
piątek, 12 sierpnia 2016

W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 17:00 w Wasilkowie piłkarze WARMII zainaugurują rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Będzie to druga kolejka rozgrywek, ale w pierwszej serii nasi piłkarze nie zagrali - mecz WARMII z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny został przełożony na 28 września.

Podopieczni trenera Artura Woronieckiego w ubiegłym sezonie rywalizowali z WARMIĄ w III lidze. Piłkarze z Wasilkowa skończyli sezon na piętnastym miejscu w tabeli i tak samo jak dwunasta WARMIA ze względu na reorganizację III ligi spotykać będą się w nowym sezonie w podlaskiej IV lidze. Niewiele wiadomo o sytuacji w wasilkowskim klubie. Strona internetowa tego klubu „zatrzymała się” w listopadzie ubiegłego roku… Z docierających do naszego Klubu informacji wynika, że do nowego sezonu zespół z Wasilkowa przystąpił bez większych zmian w składzie. W pierwszej kolejce wasilkowianie pokonali w Hajnówce PUSZCZĘ 2:1 w kontrowersyjnych okolicznościach. Facebook’owy profil klubu z Hajnówki tak opisał ten mecz (pisownia oryginalna):

 „Niestety głównymi bohaterami pierwszej kolejki IV ligi w Hajnówce nie byli piłkarze a sędziowie. Panowie wypaczyli wynik uznając bramkę dla gości na 2:1 w ostatnich minutach spotkania - bramkę której nie było! Można - można - im wszystko można !
Więc dziś podam najpierw skład naszych głównych bohaterów : Sędzia główny : Szamreta Maciej (Białystok), Sędziowie asystenci : Kempisty Tomasz (Łomża), Romaniuk Adrian (Białystok). Mam nadzieję iż tych Panów nie zobaczymy już więcej w Hajnówce a najlepiej na żadnym z boisk, niech lepiej zajmą się zbieractwem grzybów bądź jagód !”

W ubiegłym sezonie w III lidze WARMIA zremisowała 1:1 w Wasilkowie i pokonała KS w Grajewie 2:1. Zespół trenera Woronieckiego bardzo „nie leżał” naszym piłkarzom i grało się z nim niezwykle ciężko.

Trener Robert Kądzior, dla którego będzie to debiut w roli trenera naszego zespołu w meczu o ligowe punkty nie będzie mógł w Wasilkowie skorzystać z kilku zawodników, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek IV ligi. Wciąż niezdolny do gry jest kontuzjowany Wojciech Koszczuk. Urazu w meczu z POJEZIERZEM Prostki nabawił się Maksym Mirva i w niedzielę  zabraknie go w naszym zespole. Po przebytym w lipcu zabiegu dopiero od kilku dni trenuje Piotr Chyliński. Do kadry WARMII zostali włączeni kolejni zawodnicy z zespołu trenera Józefa Matysiewicza – obrońca Maciej Krupa oraz pomocnik Kacper Polakowski. Dołączyli oni do będących w kadrze już w poprzednim sezonie Łukasza Sobolewskiego, Bartłomieja Sielawy, Przemka Zarzeckiego i Alberta Staniszewskiego. Ze względu na przepisy dotyczące konieczności gry dwóch zawodników młodzieżowych w każdym meczu (w nowym sezonie są to zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi) każdy z nich ma duże szanse na grę w pierwszym składzie WARMII. Nadal trenuje z naszym zespołem Brazylijczyk Edison, lecz musi on nadrobić zaległości treningowe i uporządkować sprawy związane z pobytem w naszym kraju, by zostać zgłoszonym do rozgrywek.

Niestety, na dziś nie jest jeszcze pewne, czy na stronie http://kswarmiagrajewo.org będzie przeprowadzana relacja tekstowa z meczu w Wasilkowie i czy nadal będziemy relacjonować w ten sposób mecze WARMII w IV lidze. Zainteresowanych wynikiem niedzielnego meczu proszę o odwiedzanie facebook’owego profilu WARMII.

Zapraszamy wszystkich kibiców na inaugurację sezonu 2016/2017 w Grajewie – nietypowo, bo w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00 WARMIA zmierzy się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego z KS Michałowo.23:58, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 sierpnia 2016

W sobotę 6 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki w IV lidze podlaskiej, w której w nowym sezonie 2016/2017 wystąpi WARMIA Grajewo. W pierwszej kolejce rozgrywek nasz zespól miał zmierzyć się w Grajewie z MAGNATEM Juchnowiec Kościelny. Oba kluby porozumiały się w sprawie przełożenia pierwszego meczu na inny termin i odbędzie się on 28 września w podbiałostockim Juchnowcu Kościelnym. Rewanż w Grajewie zostanie rozegrany w pierwszej wiosennej kolejce.

Nasz zespół w kończącym się tygodniu zmagał się z dużymi kłopotami kadrowymi. Wciąż nie wznowili zajęć z zespołem kontuzjowani Piotr Chyliński i Wojciech Koszczuk. Na obozie treningowym z zespołem Młodzików i Orlików naszej Akademii Piłkarskiej przebywają Krzysztof Gieniusz i Kamil Randzio. Z powodu wcześniej zaplanowanych wakacji nie trenowali Łukasz Sobolewski i Albert Staniszewski. Brak dwóch bramkarzy skutkował tym, że na zaplanowaną na sobotę grę kontrolną z V-ligowym POJEZIERZEM Prostki powołanie do kadry seniorów otrzymał kończący w niedzielę 7 sierpnia 14 lat (!!!) Filip Święciński z zespołu trampkarzy trenera Daniela Tuzinowskiego. Filip dał radę i spisał się bardzo dobrze. Jedyna bramka, którą wpuścił padła po błędzie naszego pomocnika.

Grająca bez Gieniusza, Koszczuka, Domurata, Kozikowskiego, Randzio, Chylińskiego, Staniszewskiego, Sobolewskiego i Zubowskiego WARMIA nie miała kłopotu z pokonaniem POJEZIERZA, ale wynik nie był tym razem tak okazały jak w rozegranym 16 lipca sparingu wygranym przez grajewian 13:1.

Z dobrej strony pokazali się młodzi piłkarze z zespołu juniorów trenera Matysiewicza: Kacper Polakowski, Maciej Krupa i Bartłomiej Sielawa. Zostaną oni włączeni do kadry pierwszego zespołu na rundę jesienną.

W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 17:00 nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z zespołem, który w ubiegłym sezonie rywalizował z WARMIĄ w III lidze – KS Wasilków. Pierwsze spotkanie w Grajewie nasz zespół rozegra nietypowo, bo w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00 z KS Michałowo. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz, który został przełożony z soboty ze względu na zawarcie związku małżeńskiego przez kapitana naszego zespołu Marcina Arciszewskiego.

Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 6:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 15’, 2:0 Maksym Mirva 18’ 3:0 Tomasz Dzierzgowski 21’, 3:1 Wojciech Próchniak 25’, 4:1 Tomasz Dzierzgowski 45’, 5:1 Tomasz Dzierzgowski 75’, 6:1 Kacper Polakowski 84’

WARMIA: Święciński – Mikucki, Arciszewski, Edison, Krupa – Cybulski, Matysiewicz, Mirva (65’ Polakowski), Sielawa, Stankiewicz – Dzierzgowski (75’ Maciorowski)

POJEZIERZE: Deluga – Prość, Wilczewski, Zalewski, M.Krugły – W.Próchniak, Kowalko, Chudziński, Sztachelski – Arasim, Kondratowicz

Grali także: Sokół, Jakuć, Chaponiuk

Sędzia: Ewelina Fiodorczuk (Białystok)


 19:00, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 sierpnia 2016

Dwa kolejne mecze kontrolne rozegrał zespół WARMII Grajewo w minionym tygodniu:

20.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Marcin Gałązka 6’, 1:1 Damian Zubowski 23’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Arciszewski (46’ Edison), Matysiewicz, Stankiewicz – Staniszewski (70’ Zarzecki), Mirva, Kozikowski, Cybulski, Zubowski (46’ Domurat) – Dzierzgowski

ZNICZ: Mierzejewski – Niecikowski, Ekstowicz, Lipowski, Denert – M.Romachów, Gałązka, Tercjak, Cychol – Kowalczyk, Dymiński

Grali także: Kleczkowski, Laszkowski, K.Romachów, Dąbrowski, Melka, Łapiński, Ejza

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)

Skuteczna w poprzednich sparingach WARMIA tym razem zasłużyła na naganę za szereg zmarnowanych w drugiej połowie meczu doskonałych okazji bramkowych. Dzierzgowski, Mirva i Stankiewicz mogli i powinni zapewnić wygraną naszemu zespołowi.

23.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HETMAN Tykocin 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Maksym Mirva 24’

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz)  – Mikucki, Domurat,  Edison, Stankiewicz – Staniszewski, Matysiewicz, Arciszewski, Kozikowski, Cybulski – Mirva

Grali także: Maciorowski, Krupa, Sielawa

HETMAN: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Kropiwnicki, Pogorzelski, (30’ Zarzecki), P.Maliszewski, Stec – Zambrzycki, Budźko, Adamski, R.Maliszewski – Szczęsny, Piasecki

Sędziował: Marcin Piotrowski (Łomża)

Goście mieli przed meczem duże kłopoty kadrowe i dotarli do Grajewa z …dziewięcioma piłkarzami. Z konieczności na boisko wyszedł trener zespołu z Tykocina, który jednak jeszcze przed przerwą został zmieniony przez … piłkarza WARMII – Przemka Zarzeckiego. W bramce HETMANA wystąpili nasi bramkarze – Gieniusz i Sobolewski, broniąc pół meczu w WARMII i pół w zespole rywala. WARMIA znów nie popisała się skutecznością, ale tym razem pewnym usprawiedliwieniem było to, że brakowało w zespole napastników: Dzierzgowskiego, Zubowskiego i Chylińskiego a do tego dobrze spisywali się nasi bramkarze broniąc bramki HETMANA.

Zaplanowany na 6 sierpnia pierwszy mecz nowego sezonu między WARMIĄ a MAGNATEM Juchnowiec Kościelny najprawdopodobniej zostanie przełożony na inny termin. Decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek. W tej sytuacji nasz zespól zainauguruje rozgrywki IV ligi meczem wyjazdowym z KS Wasilków w zaplanowanej na 13/14 sierpnia drugiej kolejce.
00:19, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2016

23.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DFK DAINAVA Alytus 1:1 (1:1)
Bramki
: 0:1 Renaldas Stankevicius 13' 1:1 Mateusz Cybulski 27'

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Arciszewski, Matysiewicz (65’ Zarzecki), Stankiewicz – Staniszewski, Cybulski (73’ Maciorowski), Kozikowski, Mirva, Zubowski (46’ Edison) – Dzierzgowski (83’ Szumowski)

DFK: Salkauskas (46’ Mikucionis) – Dauksa, Fridrikas, Cibulskas, Zachazevskis – Stankievicius, Savastas, Gavenas, Sorokin, Sendzikas – L.Baranauskas

Grali także: Padegimas, Cyzims, Ruzgas

Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów)

W rozegranym w minioną sobotę kolejnym meczu sparingowym WARMIA zmierzyła się z zespołem DFK DAINAVA z litewskiego miasta Alytus. Nasi goście zajmują po rundzie wiosennej (rozgrywki na Litwie toczą się w systemie wiosna – jesień) dziewiąte miejsce w 16-zespołowej pierwszej lidze Litwy (drugi poziom rozgrywek w tym kraju). Wyrównany mecz zakończył się remisem 1:1, co trzeba uznać za korzystny wynik dla naszego zespołu, osiągnięty z mocnym rywalem. Litwini zdobyli prowadzenie w 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pięknym strzale głową Renaldsa Stankeviciusa. Wyrównującą bramkę dla grajewian zdobył w 27 minucie Mateusz Cybulski po akcji i dośrodkowaniu Janusza Stankiewicza. W naszym zespole z różnych przyczyn brakowało w tym meczu Krzysztofa Gieniusza, Wojciecha Koszczuka, Kamila Randzio, Piotra Chylińskiego i Łukasza Domurata.

Ten mecz zapoczątkował kontakty z litewskim klubem – na pewno będą one kontynuowane w kolejnych przerwach między rozgrywkami.

Następny mecz kontrolny nasz zespół rozegra w środę 27 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie nasz niedawny III-ligowy rywal ZNICZ Biała Piska. W sobotę 30 lipca o godzinie 10:00 znów na naszym stadionie WARMIA podejmie HETMANA Tykocin. Serdecznie zapraszamy!


Zapowiedź meczu z WARMIĄ na Facebook'owym profilu DFK DAINAVA.

 00:06, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lipca 2016

20.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka ) 6:2 (1:0)
Bramki
: 1:0 Damian Zubowski 38', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 47', 2:1 Piotr Zacheja 55', 3:1 Marcin Mikucki 58', 3:2 Dominik Dzwonkowski 60', 4:2 Mateusz Cybulski 75', 5:2 Mateusz Cybulski 80', 6:2 Paweł Maciorowski 90'

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Domurat, Arciszewski (46’ Edison), Koszczuk (15’ Randzio) – Staniszewski (46’ Zarzecki), Cybulski, Mirva (70’ Szumowski), Stankiewicz – Zubowski (46’ Matysiewicz), Dzierzgowski (65’ Maciorowski)

OSTROVIA: Romaniuk – Zapatka, Korzeb, Małkiński, D.Wilczewski – Chorolski, Makarov, Zaremba, Lipski – Zacheja, Dzwonkowski

Grali także: R.Wilczewski, Wasil, Decyk, Krzyżanowski, Kuczyński

Sędziował: Radosław Jemielity (Łomża)

Piłkarze WARMII Grajewo w swoim drugim meczu kontrolnym wysoko pokonali dziewiąty zespół ubiegłego sezonu w IV lidze mazowieckiej (grupa północna).

W sobotę 23 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie zaplanowany jest ciekawy mecz kontrolny z zespołem DFK DAINAVA Alytus - zajmującym obecnie 9 miejsce w litewskiej I lidze (drugi poziom rozgrywek na Litwie).

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
22:37, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 lipca 2016

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017 piłkarze WARMII pokonali w sobotę w Grajewie grający w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej (V liga) zespół POJEZIERZA Prostki 13:1. Trenerzy obu zespołów – Robert Kądzior i Jarosław Turowski uzgodnili, że mecz zostanie rozegrany w trzech 30 –minutowych częściach.

Obie drużyny wystąpiły w osłabionych brakiem kilku podstawowych zawodników składach. W WARMII zabrakło z różnych przyczyn Krzysztofa Gieniusza, Marcina Arciszewskiego, Maksyma Mirvy, Rafała Kozikowskiego i Piotra Chylińskiego.

Od pierwszych minut przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji, czego efektem było aż pięć bramek strzelonych w pierwszej tercji meczu. Dominacja WARMII była wyraźna i pomimo ambitnej gry zespołu z Prostek skutkowała zdobyciem kolejnych bramek i rekordowo wysokim zwycięstwem aż 13:1.

W składzie naszego zespołu pojawiło się czterech zawodników, którzy nie grali w WARMII w rundzie wiosennej. Wojciech Koszczuk i Damian Zubowski wrócili z pobytów za granicą a Mateusz Szumowski zakończył studia. W meczu z POJEZIERZEM wystąpił także Brazylijczyk Edison Fernandes da Silva Junior. Ten 27-letni obrońca, wychowanek brazylijskiego Ituano FC grał w Polsce w WIŚLE Płock, Energetyku ROW Rybnik, GÓRNIKU Konin i MŁAWIANCE Mława. Od niedawna „Edi” mieszka w Prostkach dokąd sprowadziła go… miłość do mieszkanki tej miejscowości. Zawodnik zgłosił się do naszego Klubu i wyraził chęć podjęcia treningów w WARMII.

Kolejny mecz kontrolny naszego zespołu odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 18:00. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka.

16.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 13:1 (5:0, 11:0)
Bramki
: 1:0 Janusz Stankiewicz 4', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 5', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 25', 4:0 Janusz Stankiewicz 26', 5:0 Tomasz Dzierzgowski 27', 6:0 Tomasz Dzierzgowski 49', 7:0 Damian Zubowski 50', 8:0 Tomasz Dzierzgowski 53', 9:0 Paweł Matysiewicz 55', 10:0 Damian Zubowski 57', 11:0 Albert Staniszewski 59', 11:1 Wojciech Próchniak 83', 12:1 Wojciech Koszczuk 84', 13:1 Mateusz Cybulski 90'

(Grano 3 x 30 minut)
WARMIA: Sobolewski - Mikucki, Domurat, Edison, Koszczuk - Staniszewski, Matysiewicz, Randzio, Cybulski, Stankiewicz - Dzierzgowski
Grali także: Zarzecki, Szumowski, Zubowski
POJEZIERZE: T. Krugły - K.Krugły, Sokół, Zalewski, Zyskowski - Deluga, Haponik, Wilczewski, Póchniak, Marcińczyk - Mleko
Grali także: Mróz, Jakuć oraz dwóch zawodników testowanych
Sędzia: Krzysztof Staniszewski (Grajewo)


Brazylijczyk Edison w koszulce WARMII22:50, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 lipca 2016

Po ponad miesięcznej przerwie piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe i rozpoczęli krótkie przygotowania do nowego sezonu 2016/2017, który rozpoczyna się już 6 sierpnia. Ze względu na uchwaloną przez PZPN  reorganizację III ligi nasz zespół, choć zajął całkiem niezłe - XII miejsce w końcowej tabeli minionego sezonu - w nowym sezonie zagra w podlaskiej IV lidze.

We wtorek Zarząd Klubu ustalił warunki współpracy z nowym trenerem naszego zespołu. Duet szkoleniowców Marcin Strzeliński – Cezary Łaski zastąpi 46-letni Robert Kądzior - jako zawodnik związany z JAGIELLONIĄ Białystok z którą w 1988 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów i w sezonie 1989/1990 rozegrał 6 meczów w Ekstraklasie. Nasz nowy trener był głównym architektem awansów zespołu LZS Narewka z Ligi Okręgowej do IV a następnie do III ligi, w której w sezonie 2013/2014 osiągnął duży sukces jakim było zajęcie przez ten zespół IX miejsca w końcowej tabeli rozgrywek III ligi. W tym sezonie podopieczni trenera Kądziora dwukrotnie pokonali WARMIĘ (3:0 i 3:2).

W składzie naszego zespołu nie są planowane większe zmiany. Oprócz grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i rodzinnych zrezygnował z dalszej pracy w naszym Klubie zespół opuszczą także Paweł Sypytkowski, który podjął pracę w Trójmieście oraz Adam Lekenta, który podjął decyzję o przerwaniu treningów. Kontuzjowany jest Piotr Chyliński i na dziś trudno powiedzieć kiedy będzie gotowy do gry. Po powrocie z USA wrócił do drużyny Damian Zubowski i wziął udział w pierwszych zajęciach. Oprócz niego z naszych „stranieri” byli obecni także Tomasz Dzierzgowski, Krzysztof Gieniusz i Janusz Stankiewicz. Zabrakło pracującego w tym dniu Maksyma Mirvy i Kamila Prusinowskiego, który jest testowany przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zajęcia w tym tygodniu traktowane są niejako „rozruchowo”.  Od poniedziałku piłkarze rozpoczną treningi pełną parą. W sobotę 16 lipca o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA zagra mecz sparingowy z występującym w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej POJEZIERZEM Prostki. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Kolejne mecze kontrolne WARMIA zagra w następujących terminach:

20.07 OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (godzina 18:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego)

23.07 FK Alytus (Litwa)

27.07 ZNICZ Biała Piska

30.07 HETMAN Tykocin

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Grajewie.


Robert Kądzior (Foto: mosp.jagiellonia2003.pl)

00:25, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 czerwca 2016

1'Rozpoczęła WARMIA

4' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy - po wybiciu przejmujemy piłkę

5' Fatalny błąd Mikuckiego po którym piłkę przejął Bobrowski, na szczęście uratował sytuację Domurat i GRANICA ma tylko rzut rożny

6' Po dośrodkowaniu trochę niepewna interwencja naszego bramkarza, ale wybijamy piłkę poza pole karne

10' Dobra akcja WARMII - Sypytkowski zagrał do Mikuckiego, dośrodkowanie w pole karne i niestety żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do piłki

11' Faulowany Stankiewicz po lewej stronie boiska - rzut wolny dla WARMII

11' Dobre dośrodkowanie i Domurat był bliski zdobycia gola po strzale głową!

14' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

18' Po kilku minutach monotonnej gry w środku pola błąd naszej defensywy i Bobrowski mocno strzela na bramkę, ale broni Sobolewski!

20' Znów Sobolewski ratuje nasz zespół przed utratą gola. Straszne błędy popełnia dziś nasza defensywa :/

23' Kolejna szansa GRANICY - tym razem któryś z naszych obrońców blokuje strzał Bobrowskiego. Gramy źle i to GRANICA ma okazje bramkowe

24' Rzut rożny dla GRANICY

25' Po dośrodkowaniu Rotenberg strzela bardzo niecelnie

28' Faul na Sypytkowskim na wysokości pola karnego GRANICY i rzut wolny dla naszego zespołu

29' Po dośrodkowaniu Mirvy obrońca gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny

29' Dośrodkowanie i przejmują piłkę gospodarze

34' Niewiele dzieje się na boisku. Nasz atak jest dziś tak anemiczny, że nie zapowiada się tu na akcje bramkowe w wykonaniu WARMII

35' GOL dla GRANICY. 1:0 Kacper Rałowiec. Błąd naszej obrony i gospodarze zdobywają gola - jak najbardziej zasłużonego!

36' Znów szansa GRANICY - Bobrowski mija Sobolewskiego i strzela na pustą bramkę, ale Arciszewski naprawia tym razem swój błąd sprzed minuty i ratuje nasz zespół

45' Wreszcie okazja WARMII - ładne dośrodkowanie Kamila Randzio i Paweł Sypytkowski z bliska strzela w bramkarza

45' Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu i sędzia kończy pierwszą połowę meczu - nie da się ukryć że fatalną w wykonaniu naszego zespołu. GRANICA miała sporo sytuacji bramkowych po katastrofalnych błędach naszych zawodników. My pierwszy strzał w światło bramki oddaliśmy w 45 minucie... jest źle.

Po przerwie będzie zmiana w naszym zespole - za grającego dziś w ataku Rafała Kozikowskiego wejdzie na boisko Kamil Prusinowski

PRZERWA - przepraszam za opóźnienia w relacji spowodowane kłopotami technicznymi - nie polecam systemu Windows 10 na netbooku...

46' Drugą połowę rozpoczęli gospodarze

52' Nic się nie zmieniło w grze naszego zespołu po przerwie. Nie da się na to patrzeć.

55' Po przerwie GRANICA miała już dwie okazje bramkowe - za każdym razem bardzo dobrze spisał się Sobolewski

65' Ostatnie 10 minut - jeden rzut rożny WARMII i jedna dobra sytuacja Marcina Mikuckiego, który po ładnej akcji strzelił w bramkarza

65' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi Piotr Chyliński

67' Doskonałą okazję marnuje Matysiewicz, który głową strzelił ponad poprzeczką!

70' Prusinowski strzela na bramkę ale będzie tylko rzut rożny

70' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy GRANICY

71' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wszedł na boisko Albert Staniszewski

73' Po dośrodkowaniu Kamil Prusinowski... ratuje zespół gospodarzy przed utratą gola - nasz zawodnik jakby pomylił strony i zamiast wbić piłkę do bramki wybił ją w drugą stronę

76' Zmiana w GRANICY - za Wojnowskiego wchodzi na boisko Swacha - Sock

80' Znów zmarnowana doskonała okazja Prusinowskiego...

85' Tym razem dobry strzał Prusinowskiego broni Papliński

88' GOL dla GRANICY. 2:0 Tomasz Bobrowski. Po sporej przewadze naszego zespołu kontratak GRANICY - Rałowiec zagrywa do Bobrowskiego i przegrywamy 0:2

90' Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Przegrywamy 0:2 ostatni mecz w III lidze. Kończymy sezon słabym meczem po znakomitej serii czterech, kolejnych zwycięstw. 

04.06.2016 Kętrzyn, Stadion M.O.S.i R.

GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kacper Rałowiec 35', 2:0 Tomasz Bobrowski 88'

GRANICA: 12.Papliński - 22.Szymański, 10.Michałowski, 9.Traut, 18.Wołowik - 20.Bobrowski (Kpt), 32.Zdankowski, 16.Rotenberg, 8.Wojnowski (76' 7.Swacha - Sock), 6.K.Rałowiec - 15.Awtuch

REZERWA: 84.Korowaj - 7.Swacha - Sock, 17.Kielczyk, 13.Jurczak, 4.Parda

WARMIA: 52.Sobolewski - 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 6.Stankiewicz - 5.Randzio (71' 13.Staniszewski), 20.Matysiewicz, 14.Mirva, 19.Cybulski, 16.Sypytkowski (65' 11.Chyliński) -  10.Kozikowski (46' 9.Prusinowski)

REZERWA: 15.Lekenta, 13.Staniszewski, 7.Maciorowski, 9.Prusinowski, 11.Chyliński

Sędzia: Krzysztof Szczypiński (Iława)

Żółte kartki: Arciszewski (WARMIA)15:52, warmia1924
Link Komentarze (2) »

W sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 w Kętrzynie meczem z tamtejszą GRANICĄ piłkarze WARMII Grajewo zakończą rozgrywki III ligi w sezonie 2015/2016. Nasz zespół zajmie w końcowej tabeli co najmniej 12 miejsce, a więc poprawimy co najmniej o dwie lokaty miejsce z ubiegłego sezonu, gdy WARMIA skończyła rozgrywki na 14 miejscu. Niestety, ze względu na reorganizację rozgrywek od nowego sezonu rozpoczniemy rywalizację w IV lidze podlaskiej. W III lidze zostaną tylko zespoły, które zajmą miejsca 1-8 na koniec obecnego sezonu.

O ile WARMIA ma szansę na awans o jedno „oczko” w tabeli (gdy wygra z GRANICĄ a 11-ty w tabeli GKS Wikielec zremisuje lub przegra u siebie z rezerwami JAGIELLONII), o tyle kętrzynianie nie mają szans zająć w końcowej tabeli wyższej pozycji niż 16-ta. W poprzedniej kolejce GRANICA przegrała na wyjeździe z JAGIELLONIĄ II aż 1:6.

Choć trzy ostatnie mecze zespołu trenera Millera zakończyły się porażkami a WARMIA wygrała aż cztery kolejne spotkania, to jednak nie będzie naszym piłkarzom tak łatwo wygrać w Kętrzynie. Grajewianie zagrają w poważnie osłabionym składzie. Za nadmiar żółtych kartek pauzować będą Krzysztof Gieniusz i Tomasz Dzierzgowski. Wykluczony jest również udział w tym meczu Marcina Strzelińskiego.

Oto bilans dotychczasowych meczów z GRANICĄ w III lidze:

SEZON 2011/2012

02.10.2011 GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo 0:1

Bramka: Marcin Strzeliński 42'

12.05.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 3:0

Bramki: Marcin Arciszewski 34' (rzut karny), Karol Kosiński 61', Marcin Strzeliński 89'

SEZON 2012/2013

11.08.2012 WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 2:3
Bramki: Marcin Arciszewski 3' (rzut karny), Paweł Górski 7' - Paweł Kowalewski (trzy) 9', 68', 73' (rzut karny)

11.11.2012 GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Paweł Kowalewski (dwie) 32', 41' -  Konrad Kowalko 61', Paweł Naliwajko 85'

SEZON 2013/2014

26.10.2013 WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 2:2
Bramki: Marcin Arciszewski 3' (rzut karny), Marcin Strzeliński 49’ -  Damian Mazurowski (dwie) 44', 69’

18.05.2014 GRANICA Ketrzyn – WARMIA Grajewo 0:1

Bramka: Łukasz Domurat 71’

SEZON 2015/2016

11.11.2015 WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 5:1

Bramki: Maksym Mirva 37', Łukasz Domurat 63', Mateusz Cybulski 73', Piotr Chyliński 80', Tomasz Dzierzgowski 80' (rzut karny) - Mikołaj Rałowiec 86'

Razem 7 meczów, 4 zwycięstwa WARMII, 2 remisy, 1 wygrana GRANICY. Bramki 16-8 na korzyść grajewian.

Planujemy tradycyjną – ostatnią w sezonie 2015/2016 - relację tekstową z przebiegu sobotniego spotkania od godziny 16:00 pod adresem http://kswarmiagrajewo.org
00:08, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 maja 2016

1' Mecz rozpoczną piłkarze WARMII

2' Rzut rożny dla gości

2' Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę i kolejny korner dla FINISHPARKIETU - tym razem krótkie rozegranie i strzał zawodnika gości zablokowany przez naszego obrońcę

3' Kolejny rzut rożny dla naszych rywali - po dośrodkowaniu wyprowadzamy kontratak, ale szybko gubimy piłkę

5' GOL dla FINISHPARKIETU. 0:1 Michał Miller. Przewaga gości od pierwszych minut przekłada się na gola - po dośrodkowaniu Miller strzałem głową zdobywa prowadzenie dla FINISHPARKIETU.

7' Nie wyszliśmy jeszcze na boisko... przed chwilą Miller był bliski zdobycia drugiego gola,a le jego strzał poszybował ponad naszą bramką

10' Duża przewaga gości - znów rzut rożny

10' Znakomita interwencja Gieniusza ratuje nasz zespół przed stratą drugiego gola!

13' I znów groźnie! Gieniusz broni sprytny strzał Domżalskiego po ładnej akcji gości. A nas ciągle jakby nie było na boisku..

18' Wreszcie ładna akcja WARMII - Dzierzgowski zatańczył z piłką w polu karnym gości, podał do Cybulskiego a ten spychany przez obrońcę stracił piłkę przy linii końcowej

20' Niebezpiecznie.... strzał Millera blokuje Marcin Arciszewski i znów goście mają rzut rożny

20' Po dośrodkowaniu ładny strzał Czapy fantastycznie wybija na rzut rożny Gieniusz!

21' Po rozegraniu strzał głową Kostkowskiego tuż obok naszej bramki!

22' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOl dla WARMII! 1:1 Tomasz Dzierzgowski! Cudowna akcja Kamila Randzio i Maksyma Mirvy - Kamil zagrał do Dzierzgowskiego, który z ostrego kąta strzałem w długi róg wyrównuje stan meczu!

23' Dzierzgowski był bliski przejęcia piłki od bramkarza gości i zapachniało drugim golem dla WARMII!

25' Doskonała okazja WARMII! Mirva wrzucił piłkę w pole karne do Stankiewicza, ale ten strzelił ponad bramką!

26' Rzut rożny dla gości - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne

27' Mieliśmy dużo szczęścia! Strzał Kowalskiego - odbił piłkę Gieniusz i będzie następny korner dla FINISHPARKIETU

28' Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

29' Rzut wolny dla WARMII - 25 metrów na wprost od bramki Paprockiego

30' Strzał Kozikowskiego trafia w mur a "poprawka" Mikuckiego obok bramki

31' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:1 Mateusz Cubylski! Cudowny gol Cybulskiego! Mateusz przedarł się w polu karnym gości i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Paprockiego!

32' Piękna akcja gości - Miller do Domżalskiego i strzał tego zawodnika na nasze szczęście okazał się niecelny! Ależ ten mecz nabrał rumieńców!

34' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:1 Maksym Mirva! Kapitalna akcja naszego zespołu! Maksym Mirva jak profesor zachował się w polu karnym i podwyższył na 3:1!

36' To był 53 gol Maksyma MIrvy w III lidze zdobyty dla WARMII!

37' Doskonała okazja gości i niecelny strzał Kowalskiego w długi róg naszej bramki!

43' Akcja Dzierzgowskiego ale stracił piłkę nasz zawodnik przy linii końcowej boiska

44' Niepotrzebny faul Dzierzgowskiego i żółta kartka dla naszego zawodnika

45' Jeszcze jedna żółta kartka - tym razem dla Łukasza Domurata

45' Koniec pierwszej połowy. Dwa oblicza naszego zespołu - bardzo zła gra w pierwszym kwadransie i cudowna metamorfoza po wyrównującej bramce Dzierzgowskiego! Prowadzimy 3:1 do przerwy z niezwykle mocnym zespołem FINISHPARKIETU.

46' Drugą połowę rozpoczną goście. W naszym zespole zmiana - po przerwie Rafała Kozikowskiego zmieni Paweł Matysiewicz

48' Bardzo groźnie w naszym polu karnym - strzał Czapy odbija któryś z naszych obrońców

48' Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego

51' Mocny strzał Stankiewicza obok bramki gości

53' Było niebezpiecznie w naszym polu karnym - piłka wracała do gości jak bumerang, ale w końcu wyjaśnia sytuację Gieniusz

55' Żółta kartka dla Bartusiaka z FINISHPARKIETU

59' Błąd Paprockiego i Dzierzgowski był w doskonałej sytuacji, ale zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału na opuszczoną przez bramkarza bramkę i w końcu stracił piłkę

60' Fatalny błąd sędziego Lewończuka i rzut rożny dla gości, którego nie miało prawa być

60' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

60' Zmiany - w WARMII za Kamila Randzio wszedł Adam Lekenta a u gości na boisku pojawili się Czarnota, Małachowski i Oleszko zmieniając Szewczyka, Domżalskiego i Kowalskiego.

65' GOL dla FINISHPARKIETU. 3:2 Damian Kostkowski. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Kostkowski "główką" zdobywa gola.

66' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu tracimy piłkę

68' Kapitalny strzał Matysiewicza po podaniu Sypytkowskiego i akcji Dzierzgowskiego! Paprocki wybija piłkę ponad bramkę!

68' Rzut rożny i znów przejmują piłkę goście

68' Doskonała okazja gości! Oleszko strzela w poprzeczkę naszej bramki! Ależ mieliśmy szczęście!

71' Szturm FINISHPARKIETU! Rzut rożny dla gości, ale po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

72' Kartkuje nas pan Lewończuk, ale to standard w jego przypadku... Tym razem Mateusz Cybulski ukarany przez arbitra

73' Znów korner dla gości

74' Po dośrodkowaniu znów rzut rożny dla FINISHPARKIETU

75' Kamil Prusinowski zmienia Mateusza Cybulskiego

76' Tysięczny rzut rożny dla gości

76' Kontratak WARMII i w znakomitej sytuacji był Prusinowski, ale zbyt lekko podał do Domurata i stracił piłkę!

78' Cudowne dwie interwencje Gieniusza ratują nasz zespół przed utratą gola po strzałach Millera i Oleszki!

81' Piękny strzał Millera tuż nad poprzeczką naszej bramki!

82' I tysiąc pierwszy rzut rożny dla gości

83' Szybkie, krótkie rozegranie i po chwili niecelny strzał Bartusiaka

84' Żółta kartka dla Kamila Stankiewicza

85' Zmiana u gości - zszedł z boiska Bartusiak a zmienił go Artur Marcfeld

90' Kapitalna akcja WARMII - Mirva do Stankiewicza a ten strzela w słupek bramki Paprockiego!

90' 5 minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' W słupek trafia któryś z piłkarzy FINISHPARKIETU! Cóż tu się dzieje w Grajewie!!!

90' + 3' Żółta kartka dla Gieniusza za opóźnianie gry

90' + 5' KONIEC MECZU! Twierdza Grajewo pozostaje niezdobyta! Wygrywamy 3:2 z FINISHPARKIETEM Nowe Miasto Lubawskie. Cóż to był za mecz!

28.05.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - FINISHPARKIET Nowe Miasto Lubawskie  3:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Michał Miller 5', 1:1 Tomasz Dzierzgowski 22', 2:1 Mateusz Cybulski 31', 3:1 Maksym Mirva 34', 3:2 Damian Kostkowski 65'

WARMIA 1.Gieniusz - 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 6.Stankiewicz - 5.Randzio (60' 15.Lekenta), 10.Kozikowski (46' 20.Matysiewicz), 14.Mirva, 19.Cybulski (75' 8.Prusinowski), 16.Sypytkowski -  7.Dzierzgowski

REZERWA: 13.Staniszewski, 18.Maciorowski, 8.Prusinowski, 

FINISHAPRKIET: 1.Paprocki - 18.Olszewski, 2.Kostkowski (Kpt), 16.Stankiewicz, 11.Szewczyk (60' 14.Czarnota)  - 7.Domżalski (60' 9.Oleszko) , 5.Kowalski (60' 13.Małachowski) , 8.Czapa, 4.Bartusiak (85' 6.Marcfeld), 15.Głowiński - 20.Miller

REZERWA: 12.Czapla - 6.Marcfeld, 14.Czarnota, 13.Małachowski, 9.Oleszko

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)

Żółte kartki: Dzierzgowski, Domurat, Sypytkowski, Gieniusz (WARMIA), Bartusiak, Stankiewicz (FINISHPARKIET)

Widzów: 10015:41, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 84