RSS
sobota, 12 sierpnia 2017

Witam Państwa! Dziś inaugurujemy nowy sezon Saltex IV ligi - bo tak nazywa się w tym sezonie liga w której występuje grajewska WARMIA. Nasz zespól będzie dziś grał bez dwóch podstawowych zawodników. W składzie nie ma Kamila Randzio i Janusza Stankiewicza.

1' Rozpoczyna DĄB

3' Już od pierwszych chwil tego meczu widać, że żadna z drużyn nie zamierza podkręcać tempa. Upalnie jest dziś w Grajewie. Przed meczem już wydawało się, że rozpęta się burza, lecz na razie znowu wróciło słońce.

8' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

8' Dośrodkowanie Sypytkowskiego i na aut wybija piłkę obrońca gości

9' Po wyrzucie piłki z autu zamieszanie w polu karnym DĘBU przerywa gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu na obrońcy zespołu gości

10' Dobra akcja WARMII - dośrodkowanie Mikuckiego do Kondratowicza, ale ubiegł naszego zawodnika obrońca i wybił piłkę na rzut rożny

11' Po dośrodkowaniu próbował strzelać Kondratowicz jednak na spalonym był Edison i sędzia przerwał grę

13' Bardzo ładny odbiór i podanie Kozikowskiego do Mikuckiego, którego szarża prawą stroną boiska została zablokowana przez obrońców

15' Pięknie pokazał się 17-letni Kondratowicz, który ograł dwóch obrońców po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne jednak Mirva nie doszedł do piłki

17' Bardzo niecelny strzał Radosława Żero

18' Kolejny rzut rożny dla WARMII

18' Podanie do Mikuckiego, ale dośrodkowanie jest zablokowane przez obrońcę DĘBU

21' Rzut wolny dla WARMII. Ładne podanie Sypytkowskiego w pole karne do Edisona, jednak sędzia dopatrzył się faulu Brazylijczyka

23' Świetne podanie dobrze dysponowanego dziś Kozikowskiego do Mikuckiego, który strzela (podaje?) wzdłuż bramki i nie mamy z tego żadnej korzyści

24' Następny korner dla grajewian

24' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę poza pole karne obrońcy DĘBU

25' Wysoko ponad bramką Gieniusza strzela Żero

29' Świetnie przedarł się w pole karne gości Kondratowicz i w starciu z obrońcą upadł ale sędzia nakazał grać dalej

33' Mocno dyskusyjna żółta kartka dla Kozikowskiego. Nasz zawodnik czystym wślizgiem wybił piłkę

38' Po dalekim wyrzucie z autu w nasze pole karne było groźnie pod naszą bramką, ale Kozikowski wyjaśnił sytuację

40' Świetna okazja gości - Żero w doskonałej sytuacji strzela obok bramki

42' GOL dla gości. 0:1 Mateusz Sołowiej. Błąd naszej obrony i Sołowiej z bliska trafia do siatki. Kilka słabych minut w naszym wykonaniu kończy się utratą gola.

44' Znów groźnie i znów Żero strzela wysoko ponad bramką.

45' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1. WARMIA przeważała przez większą część gry, ale w końcówce stało się coś dziwnego z naszym zespołem i DĄB wykorzystał błąd naszej obrony. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie odrobimy straty.

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA. Nie ma zmian w składach.

49' Świetna akcja Mikuckiego, który wpadł w pole karne i tuż przed próbą dośrodkowania stracił piłkę

50' Piękny strzał Chylińskiego z najwyższym trudem wybija na róg Kozłowski

51' Po dośrodkowaniu Edison strzela głową i znów bramkarz wybija piłkę

52' Kolejny korner dla WARMI

53' Po dośrodkowaniu przejmują piłkę goście

53' GOL dla DĘBU. 0:2 Michał Sobolewski. Szybka kontra gości i Sobolewski pięknym strzałem w róg pokonuje Gieniusza. Co za życie... Kilka niewykorzystanych okazji do wyrównania i tracimy drugiego gola!

56' GOL dla DĘBU 0:3 Radosław Żero. Koszmarny błąd obrony. Akcja DĘBU i Radosław Żero strzela w róg bramki. Przegrywamy już 0:3.

57' Zmiana u gości. Za Radosława Żero wszedł na boisko Dawid Tochwin

62' Żółta kartka dla Macieja Krupy

63' Koszmarny błąd obrony i powinno być 0:4, ale Gieniusz fantastycznie obronił dwa strzały gości

63' Rzut rożny dla DĘBU - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

65' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego za krytykę orzeczeń arbitra

65' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wszedł na boisko Domurat

70' Nic nie wskazuje na to, byśmy cokolwiek zmienili w tym fatalnym meczu

71' Piękny strzał Kozikowskiego z rzutu wolnego wybija na rzut rożny Kozłowski

72' Nieudane dośrodkowanie i piłka poza boiskiem

72' Zmiana w DĘBIE - za Sobolewskiego wszedł na boisko Głębocki

75' Świetny strzał Sypytkowskiego na róg wybija Kozłowski

75' Po dośrodkowaniu znowu mamy rzut rożny

76' Kolejne dośrodkowanie i Domurat strzela wysoko ponad bramką

77' Kozikowski mija bramkarza, który go fauluje tuż przed linią pola karnego - żółta kartka dla bramkarza DĘBU i rzut wolny dla WARMII

78' GOL dla WARMII. 1:3 Paweł Sypytkowski. Kapitalne uderzenie Sypytkowskiego i mamy honorowego gola.

79' Bartek Sielawa zmienia Maksyma Mirvę

79' Rzut rożny dla WARMII

80' Po dośrodkowaniu i rozegraniu piłki Sypytkowski jest na spalonym i sędzia przerywa grę

82' Za Dawida Kondratowicza na boisko wchodzi Kacper Polakowski

90' Cztery minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Ogromne zamieszanie w polu karnym DĘBU, ale żadnemu z naszych zawodników nie udało się trafić do bramki

90' + 3' Rzut wolny dla WARMII z 35 metrów od bramki gości

90' + 4' Koniec meczu. To był falstart naszego zespołu na rozpoczęcie nowego sezonu.

 

12.08.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Sołowiej 42', 0:2 Michał Sobolewski 53', 0:3 Radosław Żero 56', 1:3 Paweł Sypytkowski 78'

WARMIA:  1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 3.Domurat, 2.Krupa -  9.Chyliński (65' 3.Domurat), 8.Mirva (79' 20.Sielawa), 19.Cybulski, 10.Kozikowski, 16.Sypytkowski - 7.Kondratowicz (82' 6.Polakowski)

REZERWA: 12.Sobolewski - 6.Polakowski, 3.Domurat, 20.Sielawa 15.Zarzecki, 11.Górski, 5.Koszczuk

DĄB: 1.Kozłowski - 16.Dzitkowski, 9.Łabieniec (Kpt), 3.Sujeta, 8.Dudziuk - 5.Czerniawski, 13.Fiedorowicz, 7.Biernacki, 6.Sołowiej, 10.Sobolewski (72' 14.Głębocki) - 11.Żero (57' 17.Tochwin)
REZERWA
: 17.Tochwin, 18.Słoma, 19.Greś, 14.Głębocki

Sędzia: Piotr Podbielski (Białystok)

Żółte kartki: Kozikowski, Krupa, Arciszewski (WARMIA)

Widzów: 10015:39, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 sierpnia 2017

Szybko dobiegła końca krótsza niż zwykle przerwa pomiędzy sezonami rozgrywek IV ligi i już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego z zespołem DĘBU Dąbrowa Białostocka. Będzie to inauguracja sezonu 2017/2018 IV ligi podlaskiej.

Nasz zespół rozegrał już wszystkie zaplanowane sparingi. Niestety, niewiele dobrego da się po tych meczach powiedzieć o grze naszego zespołu. Tak naprawdę jednak w żadnym z sześciu rozegranych meczów WARMIA nie zagrała w optymalnym składzie. Okres letni nie sprzyja przygotowaniom – starsi zawodnicy, którzy pracują zawodowo mają spore kłopoty ze zwolnieniami z pracy i aktywnym uczestniczeniem w treningach i sparingach. Pracodawcy ze względu na okres urlopowy niechętnie udzielają zwolnień i są mniej wyrozumiali niż zwykle dla piłkarskich aspiracji swoich pracowników. Pocieszające jest tylko to, że z takimi problemami boryka się większość czwartoligowych zespołów na Podlasiu. Wracając do tematu formy zespołu. W pierwszych trzech meczach kontrolnych nasz zespół poniósł trzy porażki. Kolejne trzy mecze zakończyły się zwycięstwami, ale nie da się ukryć, że gra drużyny była - delikatnie mówiąc - niezadowalająca. To jednak tylko sparingi. W sobotnim meczu z DĘBEM opiekun naszego zespołu Artur Dakowicz powinien mieć do dyspozycji już prawie wszystkich podstawowych zawodników. „Prawie”, bo nie wystąpi w tym meczu Janusz Stankiewicz, który dopiero w niedzielę wraca z urlopu.

Cóż działo się w Klubie przez ostatnie dwa tygodnie?

KADRA

Kilka dni temu zawarta została umowa transferowa pomiędzy naszym Klubem a POJEZIERZEM Prostki na mocy której definitywnie zawodnikiem WARMII został niezwykle utalentowany napastnik Dawid Kondratowicz. Ten 17-letni zawodnik z niezłej strony pokazywał się w meczach sparingowych, jest dynamiczny, ambitny i na pewno będzie dostawał szansę gry. Niestety, z niewiadomych przyczyn zaprzestali treningów młodzi zawodnicy z zespołu juniorów trenera Matysiewicza, który to zespół przestał istnieć z końcem ubiegłego sezonu. Z piątki zawodników, która pojawiła się na pierwszym treningu pozostał w kadrze i został zgłoszony do rozgrywek IV ligi obrońca Maciej Groszyk. Warto w tym miejscu pochwalić tego zawodnika, który wykazuje się niemałą ambicją i ciężko pracując na treningach stara się wywalczyć miejsce w zespole. Najprawdopodobniej nie zagra w WARMII niedawny junior JAGIELLONII Białystok (a nie MOSP, jak napisałem w poprzednim tekście – przepraszam za pomyłkę!) Mateusz Ruszczyk, który po kilku treningach z naszym zespołem pojawił się na zajęciach ZNICZA Biała Piska i wszystko wskazuje na to, że to w tym zespole pozostanie. W WARMII raczej trudno byłoby mu się przebić do pierwszej jedenastki. Po sparingu z  OLIMPIĄ Zambrów zakończyli swoje testy w naszym Klubie Marek Tomczyk i Kamil Yamaguchi, którzy mimo wielkich chęci i ambicji na ten moment nie mieliby większych szans na grę w podstawowym składzie. Ze względu na planowane rozpoczęcie studiów do dziś nie złożył swojej deklaracji gry drugi bramkarz naszego zespołu Łukasz Sobolewski. Okienko transferowe otwarte jest do końca sierpnia i nie można wykluczyć jeszcze zmian w kadrze zespołu.

W rezultacie na dziś do rozgrywek IV ligi zostali zgłoszeni następujący zawodnicy:

Gieniusz – Mikucki, Edison, Arciszewski, P.Zarzecki, Domurat, Krupa, Stankiewicz, Groszyk, Koszczuk – Randzio, Mirva, Sypytkowski, Cybulski, Sielawa, Polakowski, Górski, Kozikowski – Kondratowicz, Dzierzgowski, Chyliński

SPARINGI

29 lipca  w Grajewie nasz zespół podejmował beniaminka niezwykle silnej IV ligi mazowieckiej, drużynę KORONY Ostrołęka. Mecz toczony w sennym tempie zakończył się zwycięstwem WARMII 1:0 po golu Łukasza Domurata, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

26.07.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – KORONA Ostrołęka 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 82’
WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz)  - Mikucki, Domurat, Arciszewski (60’ Krupa), Stankiewicz – Randzio (67’ Polakowski), Kozikowski (80’ Groszyk), Mirva (60’ Sielawa), Chyliński (75’ Mściwujewski), Sypytkowski – Kondratowicz

Kolejny mecz nasz zespół rozegrał w środę 2 sierpnia. Na grajewskim stadionie WARMIA pokonała CZARNYCH Olecko 4:2. Dość niespodziewanie prowadzenie zdobyli goście już w 5 minucie, gdy po rzucie rożnym strzał zza pola karnego oddał Grzegorz Karaś. Na 1:1 wyrównał w 38 minucie Marcin Arciszewski, który skuteczną „główką” wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Pięć minut później na prowadzenie wyprowadził WARMIĘ Edison. W drugiej połowie po kilku niewykorzystanych okazjach WARMII goście wyrównali w 68 minucie po strzale z 16 metrów Jakuba Kozłowskiego. Zwycięskie gole dla WARMII padły dopiero w końcówce meczu. Najpierw w 80 minucie Cybulski zakończył udany kontratak a sześć minut później Kacper Polakowski zdobył czwartego gola po akcji Janusza Stankiewicza.

02.08.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – CZARNI Olecko 4:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Karaś 5’, 1:1 Marcin Arciszewski 38’, 2:1 Edison 43’, 2:2 Jakub Kozłowski 68’, 3:2 Mateusz Cybulski 80’, 4:2 Kacper Polakowski 86’
WARMIA: Sobolewski - Mikucki, Edison (80’ P.Zarzecki), Arciszewski (46’ Krupa), Stankiewicz – Randzio (63’ Cybulski), Kozikowski (79’ Sielawa), Mirva (65’ Domurat), Chyliński, Sypytkowski (83’ Groszyk) – Kondratowicz (74’ Polakowski)

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi WARMIA pokonała 2:1 OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka. To był po prostu słaby mecz. Jego ozdobą był gol Dawida Wilczewskiego, który zaskoczył naszego bramkarza strzałem niemal z połowy boiska. Dwie bramki dla WARMII zdobył Brazylijczyk Edison. W tym meczu w grajewskim zespole zagrał testowany zawodnik – napastnik GKS Stawiski Dawid Żach.

05.08.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Edison 54’, 1:1 Dawid Wilczewski 60’, 2:1 Edison 86’
WARMIA: Gieniusz (70’ Sobolewski)  - Mikucki, Edison, Arciszewski, Krupa – Chyliński, Cybulski (35’ Sielawa), P.Zarzecki (46’ Cybulski), Polakowski – Żach, Kondratowicz

Forma WARMII przed sobotnim meczem z DĘBEM zdaje się być wielką niewiadomą. Wielkim osłabieniem zespołu będzie nieobecność Damiana Zubowskiego, który wyjechał do USA. Pocieszające, że kilka bramek w sparingach potrafili zdobyli obrońcy.

Bardzo niewiele jest wiadomo o sytuacji w zespole DĘBU. Na pewno nie prowadzi już tego zespołu Robert Speichler, który przeniósł się do Szczuczyna. W poprzednim sezonie WARMIA dwukrotnie pokonała zespół z Dąbrowy Białostockiej 4:2 w Grajewie i 3:0 na wyjeździe.

W imieniu zawodników i Zarządu Klubu serdecznie zapraszam Państwa na sobotni mecz.

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominam o możliwości odbioru kart w kasie Klubu przed meczem.
23:36, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 lipca 2017

Na wstępie tego tekstu pragnę wyjaśnić powód „milczenia” w okresie od zakończenia rozgrywek ligowych. Zawiedzionych tą sytuacją bardzo przepraszam – niestety moja doba trwa zaledwie 24 godziny a praca dla największej polskiej firmy ubezpieczeniowej pochłania coraz więcej mojego czasu. Z tego względu coraz rzadziej jestem w stanie na bieżąco opisywać sytuację w Klubie. Wszyscy ci, którzy ponad przeciętnie interesują się WARMIA zawsze mogą zadzwonić pod nr tel. 86 2723853 i zaspokoić swoją ciekawość. Tak, jak robiło to w ostatnim czasie wielu Kibiców, z którymi miałem przyjemność rozmawiać. Jesteśmy Klubem, który na dzień dzisiejszy nie zatrudnia na etacie żadnego pracownika. Jako Zarząd Klubu swoją pracę wykonujemy w czasie wygospodarowanym poza pracą zawodową. Uprzejmie proszę wziąć to pod uwagę niecierpliwiąc się w oczekiwaniu na kolejne artykuły i relacje.

W skali podlaskiej IV ligi jesteśmy jednym z bardzo nielicznych klubów, które przekazują aktualności z Klubu w internecie oraz jedynym, który relacjonuje na żywo mecze ligowe. Nadal będziemy dążyć do tego, by tak było, ale istnieje prawdopodobieństwo, że skala tych działań będzie jednak mniejsza niż dotąd. Z góry za to przepraszam i pozdrawiam.

Janusz Szumowski

W środę 12 lipca po 2,5 tygodniowej przerwie do zajęć treningowych powrócili piłkarze IV-ligowej WARMII Grajewo. Po zakończeniu ubiegłego sezonu nie umarło życie w Klubie. Pierwszym działaniem Zarządu było znalezienie osoby trenera – zastępcy dotychczasowego szkoleniowca naszego zespołu Roberta Kądziora który odszedł z WARMII chcąc skoncentrować się na pracy z młodzieżą. Zadanie było trudne, ponieważ od nowego sezonu trenerów pracujących w IV lidze obowiązuje posiadanie licencji UEFA A. Ograniczyło to w znacznym stopniu liczbę potencjalnych kandydatów na stanowisko opiekuna zespołu.  Dodatkowo wielu trenerów „okopało” się w zespołach młodzieżowych, akademiach itp. i obecnie nie są zainteresowani podjęciem pracy z zespołem seniorów na poziomie IV ligi. W tej sytuacji Zarząd zaproponował powrót do pracy w naszym Klubie Arturowi Dakowiczowi – szkoleniowcowi z Białegostoku, który miał krótko okazję pracować w naszym Klubie jesienią 2014 roku. W pięciu rozegranych wówczas przez nasz zespół meczach w III lidze WARMIA wygrała jeden mecz, dwa zremisowała i dwa przegrała. Trener Dakowicz przyjął naszą propozycję i to on będzie prowadził zespół w rundzie jesiennej.

Drugi problem, z którym musieliśmy się zmierzyć to wyjazd do USA najlepszego strzelca zespołu Damiana Zubowskiego, który najbliższe pół roku spędzi za oceanem. Znaleźć zastępcę Damiana jest jednak niezwykle trudno. Napastników tej klasy na Podlasiu można policzyć na palcach jednej ręki i każdy z nich ma już klub. Dodatkowo Tomasz Dzierzgowski po operacji kolana przechodzi rehabilitację i do gry wróci dopiero od nowego roku. Zespół opuścili też dwaj „młodzieżowcy”: Krystian Wójcicki, który zamierza uczyć się w Białymstoku i najprawdopodobniej zasili występującą w Centralnej Lidze Juniorów ekipę MOSP Białystok oraz Albert Staniszewski, który wyjeżdża na studia do Warszawy.

W pierwszych treningach rozpoczynających przygotowania do nowego sezonu wzięli udział następujący zawodnicy:

Łukasz Sobolewski, Krzysztof Gieniusz – Marcin Mikucki, Kamil Randzio, Przemysław Zarzecki, Edison, Marcin Arciszewski, Janusz Stankiewicz, Maciej Krupa, Wojciech Koszczuk, Maciej Groszyk, Mateusz Zolnik – Bartłomiej Sielawa, Łukasz Domurat, Kamil Randzio, Maksym Mirva, Mateusz Cybulski, Rafał Kozikowski, Kacper Polakowski, Jonatan Kropiwnicki, Eryk Zarzecki, Paweł Sypytkowski, Mateusz Ruszczyk, Marek Tomczyk, Hubert Mściwujewski – Dawid Kondratowicz, Konrad Lenkiewicz, Piotr Chyliński.

Groszyk, Zolnik, Kropiwnicki, E. Zarzecki i Lenkiewicz to niedawni juniorzy z zespołu trenera Matysiewicza, który to zespół przestał istnieć z końcem ubiegłego sezonu. Mateusz Ruszczyk to również wychowanek trenera Matysiewicza, który ostatnie kilka lat spędził w MOSP Białystok. Marek Tomczyk to zawodnik MOSP Białystok, który jest przez nasz Klub testowany a Dawid Kondratowicz to młody zawodnik POJEZIERZA Prostki, który dołączył do naszego zespołu. Hubert Mściwujewski to wyróżniający się junior z zespołu trenera Daniela Tuzinowskiego. Pozostali zawodnicy występowali już w naszym zespole w ubiegłym sezonie.

SPARINGI

Na okres przygotowawczy zaplanowaliśmy rozegranie sześciu spotkań kontrolnych, z których do dziś odbyły się trzy.

19 lipca na boisku przy klubie HADES WARMIA zmierzyła się z III-ligowym MKS Ełk, prowadzonym przez Pawła Sobolewskiego. Po całkiem niezłej grze nasz zespół uległ ełczanom 1:2. Prowadzenie dla grajewian zdobył młodziutki Kondratowicz, który z zimną krwią wykorzystał sytuację w 21 minucie. MKS wyrównał kilka minut później po bramce Bogdaniuka a zwycięskiego gola dla ełczan zdobył w 75 minucie grajewianin Rafał Kalinowski – również wychowanek trenera Matysiewicza, który ostatnie lata spędził w MOSP Białystok a który najprawdopodobniej będzie występował w MKS. W składzie naszego zespołu w tym meczu zabrakło Krzysztofa Gieniusza, Przemka Zarzeckiego, Kamila Randzio, Maksyma Mirvy i Mateusza Cybulskiego. Pomimo znacznego osłabienia gra zespołu zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądała całkiem dobrze. W drugiej odsłonie meczu, po wielu zmianach w naszym zespole MKS posiadł znaczną przewagę, ale udało się ełczanom zdobyć tylko jednego gola po błędzie naszej defensywy.

19.07.2017 Grajewo, Boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo - MKS Ełk 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 21', 1:1 Arkadiusz Bogdaniuk 24', 1:2 Rafał Kalinowski 75'
WARMIA
: Sobolewski - Mikucki (60' Groszyk), Edison, Arciszewski, Stankiewicz (46' Krupa, 77' Zolnik) - Tomczyk (46' Ruszczyk), Kozikowski (35' Sielawa), Domurat (60' Kozikowski), Chyliński (60' Kropiwnicki), Sypytkowski (46' E.Zarzecki, 75' Sypytkowski) - Kondratowicz (46' Polakowski, 75' Lenkiewicz)

MKS (skład wyjściowy): Radzikowski - zawodnik testowany, Szaraniec, zawodnik testowany, Koszycki, Kuriata, Jambrzycki, Mularczyk, Ejza, Dąbrowski - Bogdaniuk
W II połowie grali także: Złotogórski - Rogala, Kalicki, Molski, Jagłowski, Świderski, Kraska, Gondek, Kalinowski, Twardowski, Kwaczreliszwili, Łapiński, Paprocki

W sobotę 22 lipca nasz zespół udał się do Gołdapi na sparing z ROMINTĄ. Rozegranie tego meczu do ostatniej chwili stało pod dużym znakiem zapytania. Okazało się, że z różnych przyczyn (praca, wcześniej zaplanowane wyjazdy prywatne) zabrakło w naszej kadrze aż… dwunastu zawodników. Pomimo problemów kadrowych nasz zespół przystąpił do gry i niestety przegrał 0:3. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył doświadczony grający trener gołdapian Michał Mościński, który po rzucie rożnym głową umieścił piłkę w bramce. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 z rzutu karnego tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Krzysztof Żukowski. Niewiele można powiedzieć o tym meczu. Było to słabe widowisko w wykonaniu obu zespołów. WARMIA niby przeważała, ale wyraźnie brakowało siły w ofensywie. ROMINTA była skuteczniejsza i bezlitośnie wykorzystała nasze błędy. O składzie naszego zespołu w tym meczu najlepiej świadczy fakt gry na … środku obrony bramkarza Krzysztofa Gieniusza w ostatnich minutach meczu, gdy kontuzji doznał Brazylijczyk Edison. Do gry w tym meczu po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Wojciech Koszczuk. Niestety, po kilku minutach zawodnik opuścił boisko z bólem i zapewne znowu czeka go przymusowy rozbrat z futbolem.

22.07.2017 Gołdap, Stadion O.S i. R.

ROMINTA Gołdap – WARMIA Grajewo 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Mościński 38’, 2:0 Michał Mościński 50’ (rzut karny), 3:0 Krzysztof Żukowski 90’

ROMINTA: Kotula - Romanowski, Mościński, Piwko, Jurewicz - Konobrocki, Paszkowski, Ołów, Gulbierz, Makowski, Brzozowski

Grali także: Żukowski, Przemielewski, Bukowski.

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Mikucki, Edison (80’ Gieniusz), Krupa (46’ Groszyk), Zolnik (46’ Koszczuk; 55’ Krupa) – Ruszczyk, Randzio, Sypytkowski, Polakowski, Stankiewicz – Tomczyk

Kolejny sparing WARMIA rozegrała w środę 26 lipca w Grajewie. Na boisku przy klubie HADES nasz zespół zmierzył się z najsilniejszą drużyną spośród tych, z którymi zmierzymy się w okresie przygotowań – OLIMPIĄ Zambrów, która wiosną grała w II lidze. Mocno przebudowany, ale wciąż niezwykle silny zespół pod batutą trenera Mirosława Dymka, który w lipcu zmienił MKS Ełk na OLIMPIĘ nie dał żadnych szans naszej ekipie, która wystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników Łukasza Domurata i Mateusza Cybulskiego. OLIMPIA zdecydowanie przeważała i zasłużenie wygrała. Niewiele dobrego można napisać o grze naszego zespołu w tym meczu. Jedyne pocieszenie jest takie, że mocniejszych zespołów od OLIMPII w naszej IV lidze raczej nie będzie... W drugiej połowie meczu w barwach WARMII zagrał Kamil Yamaguchi, występujący ostatnio w MAGNACIE Juchnowiec Kościelny.

26.07.2017 Grajewo, Boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo - OLIMPIA Zambrów 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Jackiewicz 32’ 0:2 Michał Jastrzębski 42, 0:3 Rafał Babul 69’, 0:4 Maciej Zieniewicz 78’, 0:5 Rafał Babul 81’
WARMIA
: Gieniusz (46’ Sobolewski)  - Mikucki, Edison, Arciszewski, Stankiewicz - Tomczyk, Kozikowski, Sielawa, Mirva, Sypytkowski – Chyliński

Grali także: Krupa, Ruszczyk, Kondratowicz, Randzio, Polakowski, Mściwujewski, Yamaguchi

OLIMPIA (skład wyjściowy): zawodnik testowany – Gryko, Piłatowski, Kuczałek, zawodnik testowany – M.Jastrzębski, Grzybowski, Łupiński, Prolejko, Hryszko – Jackiewicz

 W II połowie grali także: Czapliński – Ciereszko, Babul, Koncewicz, Dębek, Butkiewicz, Zalewski

 

Do rozegrania pozostały jeszcze trzy gry kontrolne:

29.07. KORONA Ostrołęka (godzina 11:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie)

02.08. CZARNI Olecko (godzina 18:00, Boisko przy klubie HADES w Grajewie)

05.08. OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (godzina 11:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie)

Pierwszy mecz w nowym sezonie IV ligi WARMIA zagra 12 sierpnia o godzinie 16:00 w Grajewie podejmując DĄB Dąbrowa Białostocka.


 23:18, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 czerwca 2017

Witam po raz ostatni w sezonie 2016/2017. Za chwilę WARMIA rozegra mecz z WISSĄ Szczuczyn. Przed spotkaniem Burmistrz Miasta pan Dariusz Latarowski, Dyrektor MOSiR pan Marek Duchnowski i Prezes Zarządu K.S. WARMIA pan Krzysztof Piekarski podziękowali za wieloletnią pracę na rzecz grajewskiej piłki dla trenera Józefa Matysiewicza, który kończy pracę z zespołami młodzieżowymi.

1' Rozpoczęli goście

3' Okazja WARMII - z rzutu wolnego dośrodkował Cybulski a Kozikowski strzelał z woleja, ale piłka odbiła się od obrońcy WISSY i mamy rzut rożny

3' Po dośrodkowaniu spore zamieszanie w polu karnym WISSY zakończone odgwizdaniem faulu na zawodniku gości

5' Znów groźnie pod bramką gości - Cybulski strzelił głową, piłka uderzyła w poprzeczkę a po chwili sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

11' Kontratak naszego zespołu, ale zbyt szybko zdecydował się na strzał Zubowski i Greś bez problemu złapał piłkę

12' Teraz groźnie pod naszą bramką, ale wyjaśnia sytuację Domurat

17' Będzie groźnie. Zarzecki sfaulował zawodnika WISSY kilka metrów przed polem karnym

17' Strzał Wojtkielewicza z rzutu wolnego broni Sobolewski!

21' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Damian Zubowski! Kapitalne podanie Mirvy do Zubowskiego, który przyjął piłkę w polu karnym na klatkę piersiową i strzałem w róg pokonał Gresia!

24' Ładny strzał Bondziula bardzo dobrze broni Sobolewski

30' Dobrze zapowiadała się akcja WARMII, ale Mirva podał do Zubowskiego, który jednak nie zrozumiał intencji Maksa

31' Rzut rożny dla WISSY

32' Po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę

35' Informacja z Kolna - TUR prowadzi z ORŁEM 2:0

35' Żółta kartka dla Lisowskiego z WISSY

42'  Żółta kartka dla Wojtkielewicza

43' Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska

44' Gramy dziś mocno osłabieni - za kartki pauzują Krzysztof Gieniusz i Marcin Arciszewski. Nie ma też w kadrze zespołu Pawła Sypytkowskiego z powodu wyjazdu

45' Dwie minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

45' Spięcie na boisku - bardzo chamski faul Bondziula, który "ostemplował" nogę Cybulskiego. Przepychanka na boisku i żółte kartki dla Bondziula z WISSY i Kozikowskiego z WARMII

45' + 2' Koniec pierwszej połowy meczu. Prowadzimy 1:0!

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

51' Żółta kartka dla Kamila Randzio

52' Strzał Wojtkielewicza z rzutu wolnego kapitalną interwencją na rzut rożny wybija Sobolewski!

52' Po dośrodkowaniu strzał głową Citki obok bramki

59' Sędzia puścił akcję WISSY, choć zawodnik gości był na spalonym i Zambrowski dośrodkował, ale Sobolewski złapał piłkę!

62' Rzut rożny dla WISSY

63' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Edison

63' A w Kolnie TUR prowadzi już 4:0!

68' Zubowski po nieporozumieniu pomiędzy obrońcami WISSY strzela wysoko ponad bramką Gresia

70' Zmiana w zespole ze Szczuczyna - Wojciech Łapiński zastąpił Marcina Firańczyka

72' Kapitalna akcja WARMII! Mirva do Zubowskiego, ten oddał Maksowi, który strzela w słupek!

73' Rzut rożny dla WARMII

73' Po dośrodkowaniu strzał Kozikowskiego i Greś wybija piłkę na kolejny rzut rożny

73' Dośrodkowanie i piłkę przejmują goście

73' Z rzutu wolnego dośrodkował Zubowski, próbował "główkować" Edison, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu

79' Ładna akcja WISSY i strzał Wojtkielewicza ponad poprzeczką

81' Zmiana w WARMII - Kozikowskiego zastąpi Bartłomiej Sielawa

82' GOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Maksym Mirva! Cudowna akcja WARMII! Mirva zagrał do Mikuckiego - trochę zbyt mocno, ale "Miki' ambitnie doszedł do piłki tuż przy linii końcowej, podał do Kamila Randzio, ten wrzucił piłkę w pole karne a tam Mirva ze stoickim spokojem, leciutko trącił piłkę i wpadła ona do bramki! 2:0!

83' Zmiana u gości - zszedł Przemysław Marcinkiewicz a zastąpił go Krzysztof Marcinkiewicz

84' TUR prowadzi 5:0 w Kolnie.

89' Zmiana w WARMII - na boisko wchodzi Krystian Wójcicki a zastąpi Kamila Randzio

89' Za Łapińskiego w WISSIE wchodzi Banicki

90' + 2' Rzut rożny dla gości

90' + 2'' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Edison

90' + 3' Zmiana w WARMII - Maksyma Mirvę zastępuje Kacper Polakowski

90' + 4' Żółta kartka dla Ciereszki

90' + 4' Zmiana w WARMII - Cybulskiego zmienia Staniszewski

90' + 6' Koniec meczu i koniec sezonu! Wygrywamy z WISSĄ 2:0! Udanych wakacji!

24.06.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - WISSA Szczuczyn  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Zubowski 21, 2:0 Maksym Mirva 82'

WARMIA:  12.Sobolewski – 4.Mikucki, 18.Edison, 3.Domurat, 6.Stankiewicz - 5.Randzio (Kpt) (89' 9.Wójcicki), 8.Mirva (90' 16.Polakowski), 15.Zarzecki,19.Cybulski (90' 13.Staniszewski), 10.Kozikowski (81' 14.Sielawa) - 11.Zubowski

REZERWA: 2.Krupa, 14.Sielawa 15.Zarzecki, 13.Staniszewski, 9.Wójcicki

WISSA: 14.Greś - 15.Ciereszko, 11.Guzowski (Kpt), 16.Stankiewicz, 5.Lisowski - 19.Firańczyk (70' 10.Łapiński, 89' 3.Banicki)), 2.Wojtkielewicz, 6.Citko, 17.Zambrowski, 7.P.Marcinkiewicz (83' 9.K.Marcinkiewicz) - 8.Bondziul
REZERWA
: 77.Rogalski - 9.K.Marcinkiewicz, 3.Banicki, 10.Łapiński

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomży)

Żółte kartki: Kozikowski, Randzio (WARMIA), Lisowski, Wojtkielewicz, Bondziul (WISSA)

Widzów: 20016:36, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 czerwca 2017

Witam z zachmurzonego Bielska Podlaskiego. Już za chwilę zaczniemy tu ostatni wyjazdowy mecz w IV lidze w sezonie 2016/2017. Zaczyna się dla nas niedobrze - na rozgrzewce kontuzji doznał Maksym Mirva i w składzie wyjściowym zastąpi go Paweł Sypytkowski.

1' Rozpoczynają gospodarze

7' Pierwsze minuty gry to przewaga gospodarzy, których ataki powstrzymujemy w okolicach pola karnego

12' Wciąż niewiele dzieje się na boisku - gra toczona jest głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze próbują dalekich przerzutów, ale póki co nie dajemy się zaskoczyć

17' GOL dla gospodarzy! 1:0 Mateusz Jakubowski. Znakomite dośrodkowanie Kulikowskiego z prawej strony boiska i Jakubowski przepiękną główką umieszcza piłkę w okienku bramki Gieniusza. Wzorowa akcja gospodarzy. 

25' Nie graliśmy źle, ale bramka dla gospodarzy się należała. Od kilku minut próbujemy zorganizować akcję podbramkową, ale jak dotąd nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy

28' Rzut rożny dla TURA

28' Dośrodkowanie, główka Koźlika i piłkę łapie Gieniusz

32' Strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego broni SIdun

33' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie, główka Domurata i kolejny korner dla grajewian

33' Kolejne dośrodkowanie i aut dla gospodarzy, bo Domurat nie opanował piłki

41' Rzut rożny dla TURA

41' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Edison

44' Znakomita okazja WARMII - Zubowski dostał piłkę w polu karnym i zamiast podać Cybulskiemu, który miał przed sobą pustą bramkę wdał się w drybling i stracił piłkę!

45' Ładny strzał Karola Kosińskiego tuż ponad poprzeczką bramki Gieniusza

45' Koniec pierwszej połowy. Gospodarze graja lepiej i zasłużenie prowadzą 1:0. Po przerwie Pawła Sypytkowskiego zmieni Kamil Randzio.

46' Drugą połowę zaczęła WARMIA. Mieliśmy w przerwie drugą zmianę - za Staniszewskiego wszedł Zarzecki

48' Kapitalna okazja grajewian! Cybulski dośrodkował z lewej strony a piłka minęła bramkarza i toczyła się wzdłuż linii bramkowej, jednak Kozikowski nie zdążył wbić jej do bramki!

53' Znów w dobrej sytuacji był Zubowski, ale po ograniu dwóch obrońców mocno strzelił obok bramki

60' Zubowski strzela ponad bramką z rzutu wolnego

61' Błąd naszej obrony i Nakielski stojąc przed bramką strzela wysoko ponad poprzeczką!

63' Rzut rożny dla WARMII

64' Dośrodkowanie Zubowskiego i nieudany strzał głową Domurata

66' Strzał Nakielskiego mija naszą bramkę

67' Zmiana w TURZE - Zawadzkiego zmienia Popiołek

73' Żółta kartka dla Kulikowskiego za brutalny faul na Cybulskim

75' Nakielskiego zmienia Pawluczuk w zespole gospodarzy

76' Rzut rożny dla TURA a po chwili następny

77' Po dośrodkowaniu przejmuje piłkę Stankiewicz

79' Rzut rożny dla gospodarzy

80' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę i przeprowadzamy ładny kontratak, ale na spalonym jest jeden z naszych zawodników

81' W drugiej połowie nasz zespół gra o niebo lepiej. Zawodnicy zmotywowani informacją o prowadzeniu WISSY Szczuczyn w meczu z PUSZCZĄ Hajnówka bardzo chcą odebrać punkty TUROWI i pomóc w awansie do III ligi zespołowi ze Szczuczyna.

84' Przed szansą Popiołek, ale jego strzał broni Gieniusz

84' Rzut rożny dla WARMII

85' Po dośrodkowaniu tłok w polu karnym, ale wybijają piłkę gospodarze

86' Opuszcza boisko Jakubowski a zmienia go Daniłowski

88' Rzut rożny dla TURA

89' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

90' Żółta kartka dla Arciszewskiego

90' Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' GOL dla TURA. 2:0 Karol Kosiński. Dwóch zawodników TURA znalazło się przed bramką WARMII - obaj byli na spalonym, ale sędzia ... nie dostrzegł przewinienia i uznał gola zdobytego przez Kosińskiego.

90' + 2' Żółta kartka dla Gieniusza za krytykę błędu arbitra

90' + 2' Koniec meczu. Przegrywamy 0:2. Dobra druga połowa to było za mało, by zdobyć punkty na boisku lidera.


 

17.06.2017 Bielsk Podlaski, Stadion M.O.S. i R.

TUR Bielsk Podlaski - WARMIA Grajewo  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Jakubowski 17', 2:0 Karol Kosiński 90' + 2'

TUR: 12.Sidun - 17.K.Kulikowski,  8.Car, 3.Koźlik, 6.A.Kosiński -  14.Zawadzki (67' 18.Popiołek), 10.Łochnicki, 7.K.Kosiński, 13.Lewczuk (Kpt), 11.Jakubowski  (86' 20.Daniłowski) - 2.Nakielski (75' 9.Pawluczuk)

REZERWA: 1.Drozdowski - 19.R.Kulikowski, 18.Popiołek, 9.Ł.Pawluczuk, 5.Witoszko, 16.Walczuk, 20.Daniłowski

WARMIA: 1.Gieniusz  – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz -  13.Staniszewski (46' 15.Zarzecki), 16.Sypytkowski (46' 5.Randzio), 3.Domurat,  10.Kozikowski, 19.Cybulski   - 11.Zubowski

REZERWA: 15.Zarzecki, 5.Randzio, 9.Wójcicki, 20.Polakowski, 2.Krupa, 9.Chyliński

Sędzia: Jakub Rutkowski (Białystok)

Żółte kartki: Kulikowski (TUR), Arciszewski, Gieniusz (WARMIA)

Widzów: 100

13:04, warmia1924
Link Komentarze (1) »
piątek, 16 czerwca 2017

Futbol bywa okrutny. W odstępie zaledwie kilku dni przegraliśmy dwa mecze od których zależało bardzo wiele. O ile środowa porażka w finale okręgowego Pucharu Polski była odniesiona po heroicznej walce i w stylu, który budził uznanie dla pokonanych, o tyle w niedzielnym meczu ligowym w Kolnie przegraliśmy w marnym stylu z „kopciuszkiem” rozgrywek i straciliśmy realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i awans do III ligi. Do meczu z ORŁEM WARMIA przystąpiła bez pauzującego za żółte kartki Damiana Zubowskiego i jak pokazał mecz była to ogromna strata. Mecz rozpoczął się od festiwalu wyzwisk grupki miejscowych „kibiców” słynących z używania kamieni (a jakże! – w trakcie meczu ciskano w tylną ścianę naszej ławki rezerwowych… taki miejscowy folklor) oraz błędu, który miał ogromny wpływ na przebieg meczu. W 2 minucie podczas wyprowadzania akcji z naszej połowy piłki nie opanował Marcin Arciszewski, po czym przy linii bocznej odebrał mu ją zawodnik ORŁA, który popędził na bramkę Sobolewskiego. Nasz bramkarz ratował sytuację faulem przed polem karnym za co został ukarany czerwoną kartką. Po tej karze nasz zespół musiał grać w dziesiątkę przez praktycznie cały, toczony w upale mecz.

W 19 minucie miała miejsce decydująca akcja meczu. Po naszej lewej stronie zawodnik ORŁA „zakręcił” Stankiewiczem, dośrodkował a piłka na fatalnej nawierzchni boiska podskoczyła w polu karnym myląc naszego bramkarza po czym Gwiazda zdobył gola – jak się okazało zwycięskiego dla broniącego się przed spadkiem zespołu z Kolna.

W przerwie meczu na stadionie w Kolnie doszło do – nie waham się użyć tego określenia – skandalu. Ze stadionowych głośników został odtworzony hip hop’owy pseudoutwór zawierający wulgarne słowa pod adresem naszego Klubu. Nigdy dotąd nie zdarzyło się nam zetknąć z tak patologiczną sytuacją. O sprawie został powiadomiony Podlaski Związek Piłki Nożnej. Porażkę na boisku przyjmujemy z pokorą. Jednak za ten godny pożałowania incydent będziemy domagali się maksymalnych dyscyplinarnych kar dla kolneńskiego klubu.

W drugiej połowie nasz zespół miał kilka okazji do zdobycia gola, ale nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Zagraliśmy słabo i przegraliśmy. Za dużo punktów straciliśmy w tym sezonie z „kopciuszkami”. Remisy z MAGNATEM Juchnowiec, jesienny remis z ORŁEM u siebie… Nasi główni konkurenci do awansu gromili te zespoły a my zdecydowanie lepiej graliśmy  z mocniejszymi niż słabymi. Do tego przydarzyła się jesienna wpadka w meczu z TUREM, który przegraliśmy aż 0:4 i październikowa ciężka kontuzja głównej „siły uderzeniowej” WARMII – Tomasza Dzierzgowskiego. Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas. Teraz przed naszym zespołem dwa ostatnie mecze rozgrywek z dwiema drużynami, które obecnie wyprzedzają WARMIĘ w tabeli. W sobotę grajewianie zmierzą się w Bielsku Podlaskim z liderem tabeli – TUREM. Gospodarze w obecnym sezonie nie przegrali na własnym stadionie ani razu. Czas przełamać tę passę… TUR zmierza do III ligi a na potknięcie bielszczan w meczu z WARMIĄ liczy WISSA Szczuczyn.

Do meczu w Bielsku Podlaskim WARMIA przystąpi w pełnym składzie, z wyjątkiem pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Sobolewskiego.

Relacja tekstowa z meczu TUR - WARMIA w sobotę od godziny 17:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.org

 22:44, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 czerwca 2017

Witam Państwa z Kolna. Już za kilka chwil WARMIA rozpocznie tu kolejne spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi. Upalna pogoda i zły stan murawy na pewno nie będą pomagały zawodnikom w grze. W naszym zespole brakuje dziś pauzującego za kartki Damiana Zubowskiego.

1' Rozpoczynają gospodarze. Na trybunach około 30 osobowa grupa miejscowych rozpoczęła festiwal bluzgów pod adresem naszego Klubu... Takie obyczaje.

2' Błąd Marcina Arciszewskiego po którym zawodnik ORŁA znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, który ratuje się faulem i sędzia ukarał Sobolewskiego czerwoną kartką. Będziemy grać w dziesięciu!

3' Za Kamila Randzio wchodzi na boisko Krzysztof Gieniusz a za Piotra Chylińskiego Albert Staniszewski

12' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu Mirvy piłkę łapie Bikowski

15' Otrząsamy się po fatalnym początku. Jeden błąd zepsuł cały plan na ten mecz.

19' GOL dla ORŁA. 1:0 Adrian Gwiazda. Akcja gospodarzy lewą stroną, błąd Stankiewicza, dośrodkowanie w pole karne i Gwiazda zdobywa gola dla ORŁA

21' Rzut rożny dla gospodarzy a po chwili następny

22' Dośrodkowanie, piłka w naszym polu karnym i mamy następny rzut rożny dla zespołu z Kolna

23' Po kolejnym dośrodkowaniu odzyskujemy piłkę

27' Kompletnie rozkojarzona jest dziś nasza defensywa. Teraz błąd Edisona i Gwiazda był sam na sam z Gieniuszem, ale próbując lobować naszego bramkarz nie trafił do bramki

32' Ładna akcja WARMII - strzał Mirvy odbija Bikowski, ale żaden z naszych piłkarzy nie był w pobliżu

38' Niewiele się dzieje na boisku. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę na punkty i próbują zdobyć drugiego gola. A my jakoś nie potrafimy skonstruować akcji bramkowej

40' Mocny strzał Kozikowskiego odbija przed siebie Bikowski i znowu nie ma przy nim żadnego z naszych piłkarzy

44' Strzał Cybulskiego z rzutu wolnego broni bramkarz ORŁA

45' Dobra akcja WARMII i strzał Mirvy ponad bramką

45' Żółta kartka dla Domiana

45' Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie

45 + 5' Żółta kartka dla Kozikowskiego

45' + 6' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1 grając od 2 minuty w dziesiątkę. Jest po prostu źle.

A w przerwie mamy tu mały skandal. Z głośników stadionowych rozbrzmiewa hip-hopowa "piosenka"  z tekstem "j...ć Warmię"... Szczyt żenady.

46' Zaczyna WARMIA

52' Rzut rożny dla WARMII

53' Dośrodkowanie Cybulskiego i Domurat strzela z pola karnego - piłkę na linii bramkowej łapie Bikowski!

65' Zmiana w WARMII - za Mirvę wchodzi Sypytkowski

67' Ładny strzał Cybulskiego minimalnie mija bramkę Bikowskiego!

72' Zmiana w WARMII - za Staniszewskiego wchodzi Zarzecki

72' U gospodarzy Sadłowskiego zmienił Sokołowski

75' Strzał Sypytkowskiego broni Bikowski

75' Od dobrych kilku minut mocno przeważamy, ale nie zamieniamy tej przewagi na bramkę

76' Żółta kartka dla Przemysława Sielawy

79' Rzut rożny dla WARMII - ostre dośrodkowanie Sypytkowskiego i z najwyższym trudem wybija piłkę z bramki Bikowski

85' Brzeziński zmienia Przemysława Sielawę w zespole ORŁA

87' Rzut rożny dla grajewian

88' Po dośrodkowaniu mocny strzał Sypytkowskiego ponad poprzeczką bramki ORŁA

90' O 4 minuty przedłuża sędzia ten mecz

90' + 2' Żółta kartka dla Zarzeckiego

90' + 5' Koniec meczu. Grając w dziesiątkę przez cały mecz przegrywamy z ORŁEM Kolno 0:1. :(

11.06.2017 Kolno, Stadion Miejski

ORZEŁ Kolno - WARMIA Grajewo  1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Adrian Gwiazda 19'

ORZEŁ: 1.Bikowski - 11.Ossowski (Kpt), 8.Pisiak, 6.Prusinowski, 4.Domian - 5.D.Grala, 16.K.Grala, 15.P.Sielawa (85' 20.Brzeziński), 7.Sadłowski (72' 18.Sokołowski)- 10.Gwiazda, 9.Sadowski

REZERWA: 12.Ałajko - 20.Brzeziński, 3.G.Sielawa, 19.Piwko, 18.Sokołowski

WARMIA: 12.Sobolewski – 4.Mikucki, 20.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz -  5.Randzio (3' 1.Gieniusz), 8.Mirva (65' 16.Sypytkowski), 3.Domurat,  10.Kozikowski, 19.Cybulski   - 9.Chyliński (3' 13.Staniszewski, 72' 15.Zarzecki)

REZERWA: 1.Gieniusz - 15.Zarzecki, 16.Sypytkowski, 13.Staniszewski

Sędzia: Karol Kolenkiewicz (Suwałki)

Żółte kartki: Domian, P.Sielawa (ORZEŁ), Kozikowski, Zarzecki (WARMIA)

Czerwona kartka: Łukasz Sobolewski 2' (akcja ratunkowa)

Widzów: 10013:17, warmia1924
Link Komentarze (1) »

Już tylko trzy mecze zostały piłkarzom WARMII Grajewo do zakończenia sezonu 2016/2017. W niedzielę 11 czerwca nasz zespół zmierzy się w Kolnie z przedostatnim w tabeli ORŁEM. Mecze z zespołami broniącymi się przed spadkiem z IV ligi są w tym sezonie dla WARMII trudne. Doskonale pamiętamy ciężką przeprawę naszych piłkarzy w niedawnym meczu z PUSZCZĄ Hajnówka. Prowadzony przez Ireneusza Piwko ORZEŁ wiosną u siebie nie przegrał jeszcze meczu. Przed tygodniem zespół z Kolna uległ w wyjazdowym meczu dla DĘBU Dąbrowa Białostocka 0:4.

Jesienny mecz obu zespołów zakończył się niespodziewanym remisem 1:1. Bardzo brakuje WARMII tych dwóch punktów straconych w tamtym meczu…

WARMIA do meczu w Kolnie przystąpi bez pauzującego za żółte kartki Damiana Zubowskiego i będzie to poważne osłabienie naszego zespołu. Ten mecz musimy wygrać, aby jeszcze liczyć się w rywalizacji o awans do III ligi.

Relacja tekstowa z meczu ORZEŁ - WARMIA w niedzielę od godziny 17:00 na stronie http://kswarmiagrajewo.org
00:14, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 czerwca 2017

Po emocjonującym, pełnym dramaturgii meczu piłkarzom WARMII Grajewo nie udało się sięgnąć po Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego. W obecności niemal 800 widzów grajewianie ulegli po dogrywce ŁKS 1926 Łomża 2:3.

Takiego zainteresowania meczem WARMII dawno w Grajewie nie było. Już od godzin rannych do Klubu zgłaszali się chętni do nabycia biletów. Ostatecznie pomimo powszedniego dnia na grajewskim stadionie zameldowało się około 800 kibiców. Niespodziewanie zabrakło w Grajewie zorganizowanej grupy kibiców z Łomży. Nasz Klub przekazał kibicom ŁKS 1926 150 biletów z których nabywców znalazło zaledwie 8 sztuk… Około 10 osobowa grupka pojawiła się w okolicy stadionu i oglądała mecz zza ogrodzenia od ul. Sportowej.

Po niemrawym początku spotkania przewagę uzyskali zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Pucharu – piłkarze z Łomży. W 24 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Sadowski. Kilka minut później po faulu na tym zawodniku rzut wolny z pobliża pola karnego WARMII egzekwował Kaliszewski i mocno bita piłka wpadła do bramki. Wielu obserwatorów meczu widziało w tym golu udział Edisona. Nasz zawodnik zarzekał się po meczu, że nie dotknął piłki a sędziowie zapisali gola dla zawodnika z nr 3 w łomżyńskim zespole, czyli Kaliszewskiego. Po zdobyciu gola ŁKS zdecydowanie przeważał aż do końca pierwszej połowy. Znakomitą okazję do zdobycia drugiego gola miał po akcji z Kaliszewskim Sadowski, którego strzał w cudowny sposób obronił Gieniusz. Pierwsza połowa nie wróżyła dla WARMII niczego dobrego. ŁKS dominował na boisku a grajewianie nie stworzyli sobie praktycznie żadnej okazji do zdobycia gola.

W drugiej połowie nasz zespól od początku prezentował się dużo lepiej. Sygnałem do ataku był ładny strzał Zubowskiego w 50 minucie, który był na dobrą sprawę pierwszym celnym strzałem WARMII w tym meczu. W 63 minucie szał radości wybuchł na trybunach po golu właśnie Zubowskiego, który otrzymał prostopadłe podanie i pokonał Lipca. Remis utrzymał się do końca mecz, pomimo kilku dobrych okazji z obu stron.

W 12 minucie dogrywki błąd naszego obrońcy wykorzystał Drażba i ponownie prowadził ŁKS 1926. Z prowadzenia goście cieszyli się tylko chwilę – świetna akcja Staniszewskiego została zakończona podaniem w pole karne skąd płaskim strzałem Zubowski zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Łomżanie szybko pozbierali się po stracie bramki i po raz drugi w tym meczu świetnie wykonali stały fragment gry – z rzutu wolnego dośrodkował Kaliszewski, Cibulskas podał piłkę do Brazylijczyka Melao, który strzałem głową ustalił wynik na 3:2 dla III-ligowców. WARMIA miała swoje szanse w końcówce dogrywki, gdy dwukrotnie bliski zdobycia gola był Edison. Niestety, nie udało się doprowadzić do rzutów karnych i to ŁKS 1926 po raz trzeci z rzędu zdobył okręgowy Puchar Polski, który po zakończeniu meczu kapitan zespołu z Łomży odebrał z rąk Sławomira Kopczewskiego. Prezesowi Podlaskiego ZPN w ceremonii wręczenia medali dla zawodników obu zespołów towarzyszył pan Dariusz Latarowski – Burmistrz Grajewa. Oba zespoły otrzymały sprzęt sportowy a zdobywcy pucharu także czek na 30 tysięcy złotych, która to kwota jest nagrodą PZPN dla zespołu, który zdobędzie okręgowy Puchar Polski.

WARMIA przegrała mecz, ale w stylu, który nie przynosi jej żadnej ujmy. Grając bez pauzujących za żółte kartki dwóch podstawowych zawodników (Marcina Arciszewskiego i Rafała Kozikowskiego) nasz zespół walczył na całej długości i szerokości boiska. Ten mecz na pewno zostanie na długo w pamięci kibiców.

Finał Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

07.06.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 2:3 (1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Marek Kaliszewski 30’, 1:1 Damian Zubowski 63’, 1:2 Paweł Drażba 102’, 2:2 Damian Zubowski 103’, 2 : 3 Reinaldo Melao 105’

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 22.Edison, 2.Krupa (106’ 9.Chyliński), 6.Stankiewicz – 5.Randzio (60’ 15.Zarzecki), 14.Mirva, 3.Domurat, 19.Cybulski, 16.Sypytkowski (95’ 13.Staniszewski) – 11.Zubowski

REZERWA: 12.Sobolewski – 15.Zarzecki, 20.Sielawa, 13.Staniszewski, 9.Chyliński, 18.Wójcicki, 10.Polakowski

ŁKS 1926: 12.Lipiec – 9.Gałązka, 6.Melao, 15.Cibulskas, 3.Kaliszewski – 4.Grabowski, 24.Baranowski, 18.Rydzewski (75’ 14.Kacprzyk), 7.Olesiński – 11.Drażba, 7.Sadowski (68’ 10.Tarnowski).

Żółte kartki: Zubowski (WARMIA) – Lipiec, Kaliszewski (ŁKS 1926).

Sędziowali: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 800


Foto: mylomza.pl23:46, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 czerwca 2017

Po kolejnej administracji Grajewo należało już do obecnego województwa podlaskiego.

Następne zwycięstwo w finale WARMIA odniosła dopiero w 2002 roku. Po pokonaniu POLONII Raczki 4:0, NARWI Choroszcz 5:1 i WŁÓKNIARZA Białystok 3:1 w półfinale rozgrywek grajewianie pokonali HETMANA Białystok 5:2. W rozegranym 19 czerwca 2002 roku na grajewskim stadionie finale WARMIA znokautowała LZS Narewka aż 7:2.

19.06.2002 Grajewo, Stadion Miejski

WARMIA Grajewo – LZS Narewka 7:2 (6:1)

Bramki: 1:0 Paweł Sobolewski 8’, 2:0 Paweł Sobolewski 9’, 2:1 Daniel Szemiot 21’, 3:1 Piotr Tyszkiewicz 23’, 4:1 Piotr Tyszkiewicz 30’, 5:1 Ireneusz Piwko 37’, 6:1 Łukasz Żukowski 40’, 7:1 Dariusz Jurczak 88’, 7:2 Dariusz Petruk 88’

WARMIA: Przemysław Masłowski – Tomasz Dębkowski, Arkadiusz Piwko, Przemysław Kołłątaj, Ireneusz Piwko – Piotr Wojnowski (61’ Sławomir Głębocki), Paweł Sobolewski (63’ Piotr Grabowski), Piotr Zajączkowski (56’ Dariusz Jurczak), Sławomir Włodkowski – Łukasz Żukowski (63’ Radosław Guzowski), Piotr Tyszkiewicz


Na zdjęciu w górnym rzędzie od lewej: Krzysztof Piekarski (opieka medyczna), Ireneusz Piwko, Dariusz Jurczak, Arkadiusz Piwko, Piotr Tyszkiewicz, Mirosław Tadeusz Purzeczko (prezes Zarządu i generalny sponsor Klubu), Łukasz Żukowski, Radosław Guzowski, Jan Leszczyński (kierownik drużyny), Grzegorz Gilejsza, Przemysław Kołłątaj, Łukasz Kozikowski, Tomasz Dębkowski, Zbigniew Kieżun (trener)

W dolnym rzędzie od lewej: Przemysław Masłowski, Piotr Wojnowski, Lech Sawicki, Sławomir Włodkowski, Piotr Grabowski, Sławomir Głębocki, Paweł Sobolewski, Piotr Zajączkowski, Radosław Sobolewski, Grzegorz Łojewski, Robert Wilczyński, Kamil Kołpak

Zwycięstwo w finale było dla WARMII promocją do fazy centralnej rozgrywek, w której WARMIA zmierzyła się z ŁKS Łódź w meczu o którym do dziś starsi kibice opowiadają z uznaniem. 28 sierpnia 2002 roku na stadionie w Grajewie około 1500 widzów obejrzało emocjonujące spotkanie, w którym prowadzenie dla ŁKS po błędzie obrony zdobył Cezary Czpak w 18 minucie. WARMIA po przerwie zagrała znakomicie i choć nie wykorzystała wielu doskonałych sytuacji to w końcu wyrównała po strzale głową Piotra Tyszkiewicza w 89 minucie. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do serii rzutów karnych. Niestety, nasi piłkarze byli nieskuteczni i gorzej wykonywali „jedenastki”. Nie trafili dwaj najlepsi zawodnicy – Paweł Sobolewski i Piotr Tyszkiewicz.

28.08.2002 Grajewo, Stadion Miejski

WARMIA Grajewo – ŁKS Łódź 1:1 (0:1, 1:1 po dogrywce) rzuty karne: 1:4

Bramki: 0:1 Cezary Czpak 18’, 1:1 Piotr Tyszkiewicz 89’

WARMIA: Przemysław Masłowski – Tomasz Dębkowski, Marcin Wincel, Przemysław Kołłątaj (46’ Piotr Wojnowski), Piotr Zajączkowski – Paweł Kapelewski (46’ Tomasz Radziński), Paweł Sobolewski, Krzysztof Brede, Jacek Paczkowski – Łukasz Żukowski, Piotr Tyszkiewicz

Dwa lata później, na 80-lecie Klubu w 2004 roku WARMIA ponownie sięgnęła po okręgowe trofeum. W drodze do finału grajewianie wygrali ze SPARTĄ Augustów 2:0, POMORZANKĄ Sejny 3:1 i ORŁEM Kolno 5:0. W rozegranym w Grajewie finale w obecności około 400 widzów nasi piłkarze zagrali z rezerwami JAGIELLONII Białystok. Wysokie zwycięstwo grajewian powinno być jeszcze wyższe, bo w końcówce meczu trzykrotnie przed utratą kolejnych bramek JAGIELLONIĘ uchroniły słupki bramki.

16.06.2004 Grajewo, Stadion Miejski

WARMIA Grajewo – JAGIELLONIA II Białystok  4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Surynowicz 11’, 1:1 Tomasz Tupalski 52’, 2:1 Kamil Jackiewicz 63’, 3:1 Paweł Surynowicz 65’, 4:1 Sylwester Janowski (rzut karny) 81’

WARMIA: Sylwester Janowski (83’ Przemysław Masłowski)  –  Przemysław Kołłątaj, Marcin Wincel, Paweł Waleszczyk (59’ Kamil Jackiewicz), Piotr Zajączkowski (78’ Marcin Arciszewski), Łukasz Połoszczak, Paweł Strózik, Tomasz Walukiewicz, Piotr Grabowski (72’ Radosław Guzowski) – Tomasz Radziński, Paweł Surynowicz

W centralnej fazie rozgrywek nasz zespół trafił na POLONIĘ Warszawa. Na remontowanym wówczas stadionie w Grajewie niemal 1000 osób liczyło na sprawienie niespodzianki, której niestety nie było. WARMIA wyraźnie uległa zespołowi z Ekstraklasy 1:4. Nie był to blamaż – w tej samej rundzie drugoligowa wówczas JAGIELLONIA przegrała 0:2 z IV-ligową OLIMPIĄ Sztum, co było bodaj największą sensacją rozgrywek. POLONIA była wyraźnie lepsza.


Stoją od lewej: Zbigniew Andruszkiewicz (kierownik drużyny), Piotr Grabowski, Łukasz Połoszczak, Tomasz Walukiewicz, Przemysław Kołłątaj, Tomasz Radziński, Paweł Strózik, Radosław Guzowski, Przemysław Masłowski, Marcin Arciszewski. W dolnym rzędzie od lewej: Paweł Surynowicz, Jacek Paczkowski, Krzysztof Piekarski (opieka medyczna), Janusz Szumowski (dyrektor Klubu), Piotr Zajączkowski (grający trener), Kamil Jackiewicz, Sylwester Janowski, Marcin Wincel

03.08.2004 Grajewo, Stadion Miejski

WARMIA Grajewo – POLONIA Warszawa  1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Benjamin Imeh 4', 0:2 Piotr Stokowiec 20', 0:3 Benjamin Imeh 48', 1:3 Przemysław Kołłątaj 56', 1:4 Piotr Kluzek 60'

WARMIA: Sylwester Janowski - Marcin Kłosowski, Marcin Wincel,Przemysław Kołłątaj, Mariusz Soska - Paweł Strózik (66' Mateusz Pacholczyk), Łukasz Giermasiński, Maksym Mirva (60' Piotr Grabowski), Jacek Paczkowski - Wojciech Figurski (46' Sebastian Jurok), Tomasz Radziński

Pokonując po drodze SPARTĘ Augustów 2:1, POGOŃ Łapy 3:0 i TURA Bielsk Podlaski 3:1 WARMIA dotarła do kolejnego finału w sezonie 2007/2008. Nasz zespół grający wtedy w III lidze zmierzył się w Supraślu z tamtejszą IV-ligową wówczas SUPRAŚLANKĄ i niestety przegrał 0:1. Mecz nie był popisem naszych piłkarzy. Po słabej pierwszej połowie WARMIA grała dużo lepiej w drugiej, jednak to gospodarze zdobyli gola jak się okazało decydującego o zwycięstwie.

04.06.2008 Supraśl

SUPRAŚLANKA Supraśl - WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Radosław Nikołajuk 64’

WARMIA: Krzysztof Gieniusz – Marcin Arciszewski (46’ Daniel Tuzinowski), Łukasz Piłatowski, Radosław Guzowski (76’ Rafał Kozikowski), Ireneusz Piwko (46’ Konrad Kowalko) – Marcin Strzeliński, Grzegorz Juzwa, Maksym Mirva, Adrian Gudewicz (46’ Łukasz Łoszakiewicz) – Sebastian Świerzbiński, Bartłomiej Wierzbicki

Obaj finaliści zakwalifikowali się do fazy centralnej, w której WARMIA zmierzyła się na wyjeździe z GÓRNIKIEM Łęczna. Nasz zespól w starciu z GÓRNIKIEM nie miał wiele do powiedzenia. Strata bramki na początku spotkania ustawiła przebieg gry. Ozdobą meczu był rajd Pawła Górskiego, który popisał się znakomitą indywidualną akcją i minimalnie niecelnym strzałem, po którym otrzymał wielkie brawa od kibiców z Łęcznej. Jednym z wyróżniających się piłkarzy GÓRNIKA w tym meczu był znany później z występów w Ekstraklasie Prejuce Nakoulma.

13.08.2008 Łęczna

GÓRNIK Łęczna – WARMIA Grajewo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Bugała 7’, 2:0 Grzegorz Szymanek 88’

WARMIA: Krzysztof Gieniusz - Daniel Tuzinowski (90' Marcin Ostaszewski), Łukasz Piłatowski, Jakub Dańko, Konrad Kowalko - Marcin Strzeliński, Rafał Gosk, Maksym Mirva (46' Paweł Górski), Tomasz Lewosz - Marcin Arciuch (86' Wojciech Dulgis), Rafał Kozikowski

Niepowodzenie z Supraśla nasz zespół powetował sobie w kolejnej edycji. Po pokonaniu WISSY Szczuczyn 1:0, ORŁA Kolno 3:1 i DĘBU Dąbrowa Białostocka 2:0 w rozegranym w Bielsku Podlaskim finale WARMIA po dogrywce wygrała z miejscowym TUREM 3:1 i zdobyła – jak dotąd – po raz ostatni okręgowy Puchar Polski. Gospodarze zagrali bardzo dobrze i postawili naszemu zespołowi trudne warunki. Dopiero w końcówce meczu TUR nieco opadł z sił i WARMIA zdobyła wyrównanie po ładnej akcji Mirvy i podaniu do Kozikowskiego. W dogrywce zdecydowanie przeważali już grajewianie i to oni zdobyli okręgowy Puchar Polski. Warto zaznaczyć, że był to drugi finał z rzędu osiągnięty przez nasz zespół pod opieką trenera Ryszarda Borkowskiego, który jak dotąd jest jedynym trenerem, który doprowadził nasz zespół dwukrotnie do finału okręgowego Pucharu Polski.

20.06.2009 Bielsk Podlaski

TUR Bielsk Podlaski – WARMIA Grajewo 1:3 (1:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Michał Martyniuk 30’ 1:1 Rafał Kozikowski 72’ 1:2 Rafał Kozikowski 96’ 1:3 Maksym Mirva 111’

WARMIA: Krzysztof Gieniusz – Marcin Arciszewski, Kamil Makowski, Łukasz Piłatowski, Konrad Kowalko - Daniel Tuzinowski , Grzegorz Juzwa (91’ Paweł Matysiewicz), Maksym Mirva, Paweł Górski (46’ Tomasz Lewosz) -  Rafał Kozikowski (112’ Janusz Jasielczuk), Tomasz Górski (46’ Kamil Randzio)

W rundzie przedwstępnej fazy centralnej rozgrywek WARMIA trafiła na II-ligowego ZAWISZĘ Bydgoszcz. Goście byli zdecydowanym faworytem, ale to nasz zespół odniósł sensacyjne zwycięstwo dzięki cudownej bramce z rzutu wolnego zdobytej przez Rafała Kozikowskiego.

29.07.2009 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ZAWISZA Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 41’

WARMIA: Przemysław Masłowski - Marcin Arciszewski (81' Kamil Randzio), Łukasz Piłatowski, Konrad Kowalko, Daniel Tuzinowski -   Marcin Strzeliński, Maksym Mirva, Piotr Pawluczuk, Paweł Górski (83' Tomasz Lewosz) - Rafał Kozikowski, Maciej Sobczyk (57' Łukasz Randzio)

Kolejnym rywalem WARMII była II-ligowa POLONIA Słubice. Tym razem nasz zespól uległ rywalowi, przegrywając nieznacznie 1:2. Znów przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kozikowski. Rywale szybko wyrównali, ale WARMIA mogła wyjść na prowadzenie gdy Maciej Sobczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem ze Słubic. Niestety, niewykorzystana sytuacja się zemściła i to goście zdobyli zwycięskiego gola.

12.08.2009 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – POLONIA Słubice 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 55’, 1:1 Szymon Sidorowicz 57’, 1:2 Amadeusz Kłodawski 72’

WARMIA: Przemysław Masłowski - Marcin Arciszewski , Łukasz Piłatowski, Konrad Kowalko, Daniel Tuzinowski -   Tomasz Lewosz (69’ Kamil Randzio), Maksym Mirva, Piotr Pawluczuk, Paweł Górski - Rafał Kozikowski (72' Łukasz Randzio), Mariusz Milczarek (59’ Maciej Sobczyk)

Oto pełna lista zdobywców Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

2000/2001

WIGRY Suwałki

2001/2002

WARMIA Grajewo

2002/2003

JAGIELLONIA Białystok

2003/2004

WARMIA Grajewo

2004/2005

SUPRAŚLANKA Supraśl

2005/2006

RUCH Wysokie Mazowieckie

2006/2007

RUCH Wysokie Mazowieckie

2007/2008

SUPRAŚLANKA Supraśl

2008/2009

WARMIA Grajewo

2009/2010

SOKÓŁ Sokółka

2010/2011

ŁKS 1926 Łomża

2011/2012

ŁKS 1926 Łomża

2012/2013

ŁKS 1926 Łomża

2013/2014

WISSA Szczuczyn

2014/2015

ŁKS 1926 Łomża

2015/2016

ŁKS 1926 Łomża

2016/2017

?????

Od 2009 aż do bieżącego sezonu WARMIA nie osiągała finału okręgowego Pucharu Polski. Środowy mecz jest siódmym finałem naszego Klubu. Czy będzie to szczęśliwa siódemka? Okaże się w środę wieczorem.

Robert Kądzior jest szóstym trenerem w historii naszego Klubu, któremu udało się doprowadzić zespół do finału. Poprzednimi byli:

- Zenon Borawski (1965)

- Ireneusz Sztachański (1978)

- Zbigniew Kieżun (2002)

- Piotr Zajączkowski (2004)

- Ryszard Borkowski (2008,2009)

Z obecnej kadry naszego zespołu aż trzy razy zagrał w finale Marcin Arciszewski (2004, 2008, 2009). Wielka szkoda, że z powodu kary za żółte kartki Marcinowi nie będzie dane zagrać w środowym meczu. Po dwa finałowe występy mają Krzysztof Gieniusz, Maksym Mirva i Rafał Kozikowski. Ten ostatni również nie zagra z powodu żółtych kartek. Jeden mecz w finale zagrał dotąd Kamil Randzio.

Z sześciu rozegranych w historii przez WARMIĘ finałów aż w czterech brały udział dwie osoby wchodzące w skład obecnego Zarządu Klubu – Krzysztof Piekarski, w latach 2002, 2004, 2008 i 2009 pełniący opiekę medyczną nad zespołem oraz niżej podpisany, w tych latach będący dyrektorem Klubu. 

W swoim opracowaniu korzystałem z następujących źródeł:

Jerzy Górko „Piłkarskie dzieje Podlasia”

Henryk Pestka „Piłka nożna na ziemi łomżyńskiej w latach 1917 – 1997”

Zdzisław Jankowski – kroniki K.S. WARMIA Grajewo

Autor: Janusz Szumowski

Wszystkie prawa zastrzeżone00:27, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 92