RSS
wtorek, 07 sierpnia 2018

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia piłkarze WARMII Grajewo zainaugurują rozgrywki w IV lidze podlaskiej w sezonie 2018/2019 (już bez nazwy SALTEX – firmy która przestała być sponsorem ligi). Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie CRESOVIA Siemiatycze - trzynasty zespół poprzedniego sezonu. Mecz odbędzie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

W ubiegłym sezonie grajewianie jesienią przegrali w Siemiatyczach 0:1 i wygrali wiosną na własnym boisku 6:1. Ciekawostką jest fakt, że jesienią WARMIA grała pod wodzą trenera Artura Dakowicza, który wiosną był już trenerem CRESOVII. Niewiele wiadomo o przygotowaniach naszych sobotnich rywali. Internet „donosi” o dwóch sparingach, w których zespół z Siemiatycz pokonał MKS Mielnik 5:2 i PUSZCZĘ Hajnówka 4:1.

W naszym zespole w pierwszym meczu na pewno zabraknie pauzującego za karę z ubiegłego sezonu (czerwona kartka  w meczu z WISSĄ) Tomasza Dzierzgowskiego oraz kontuzjowanych Maksyma Mirvy i Piotra Chylińskiego.

W imieniu zawodników i Zarządu Klubu serdecznie zapraszam Państwa na sobotni mecz.

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominam o możliwości odbioru kart w kasie Klubu przed meczem.

Oto terminarz spotkań rundy jesiennej rozgrywanych w Grajewie:

•    11.08.2018 (sobota)      godz. 15:00         „WARMIA” Grajewo –  „CRESOVIA” Siemiatycze
•    19.08.2018 (niedziela)   godz. 17:00         „WARMIA” Grajewo – „WISSA” Szczuczyn
•    05.09.2018 (środa)       godz. 17:00         „WARMIA” Grajewo - „TUR” Bielsk Podlaski
•    15.09.2018 (sobota)      godz. 16:00         „WARMIA” Grajewo – „SPARTA 1951” Szepietowo
•    29.09.2018 (sobota)      godz. 15:00         „WARMIA” Grajewo –  MOSP Białystok
•    13.10.2018 (sobota)      godz. 15:00         „WARMIA” Grajewo – „MAGNAT” Juchnowiec Kość.
•    27.10.2018 (sobota)      godz. 14:00         „WARMIA” Grajewo – „WIGRY II” Suwałki
•    11.11.2018 (niedziela)   godz. 13:00         „WARMIA” Grajewo – „HETMAN” Białystok

 


 

15:34, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 sierpnia 2018

Już tylko tydzień został do inauguracji rozgrywek sezonu 2018/2019 SALTEX IV ligi. 11 sierpnia o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo podejmie CRESOVIĘ Siemiatycze. Serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie!

W minionym tygodniu grajewianie rozegrali dwa ostatnie mecze kontrolne w ramach przygotowań do nowego sezonu.

W środę 1 sierpnia przeciwnikiem naszego zespołu był beniaminek warmińsko – mazurskiej Klasy Okręgowej, prowadzone przez trenera Jarosława Turowskiego POJEZIERZE Prostki. Pomimo ambitnej postawy zespołu gości WARMIA wygrała wysoko aż 8:0. Na liście nieobecnych w naszym zespole tym razem znaleźli się: Mirva, Chyliński, Domurat, Górski, Gieniusz, Kozikowski i Koszczuk. Wygrana naszego zespołu była bezdyskusyjna, choć zespół z Prostek nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. Bardzo cieszy dobra forma najmłodszych piłkarzy z których aż trzech wpisało się na listę zdobywców bramek w tym meczu – Kondratowicz, Mściwujewski i Wójcicki.

01.08.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 8:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Marcin Mikucki 5', 2:0 Dawid Kondratowicz 20', 3:0 Eryk Chrzanowski 22', 4:0 Marcin Mikucki 47', 5:0 Hubert Mściwujewski 70', 6:0 Krystian Wójcicki 74', 7:0 Tomasz Dzierzgowski 76', 8:0 Mateusz Cybulski 90'

WARMIA: Sobolewski (63’ Bieńkowski) – Randzio (76’ Cybulski), Edison (70’ Stankiewicz), Arciszewski (66’ Marczykowski), Stankiewicz (46’ Krupa) – Mikucki (72’ Kondratowicz), P.Zarzecki, Cybulski (46’ Mściwujewski), E.Zarzecki (46’ Sypytkowski) – Kondratowicz (46’ Dzierzgowski), Chrzanowski (65’ Wójcicki)

POJEZIERZE: T.Krugły – Jakuć, Wojtkowski, Bieńko, Zalewski – Chaponiuk, K.Krugły, Płaskowicki, Kiersznowski, Sokół, Cichy

Na zmiany wchodzili: Kotyński, Miksza, Biernacki

Skrót z meczu: https://youtu.be/UO0pY-j4UFc

Po środowym meczu zapadła decyzja w sprawie trenującego ostatnio w naszym Klubie Eryka Chrzanowskiego z BIEBRZY Goniądz. Zawodnik ten wrócił do macierzystego klubu i nie będzie piłkarzem WARMII w nadchodzącym sezonie. Po wypożyczeniu do MOSP Białystok wraca do zespołu Krystian Wójcicki – zawodnik, który jest wychowankiem trenera Daniela Tuzinowskiego.

 

W sobotę w Zambrowie nasz zespół czekała znacznie trudniejsza przeprawa – mecz z piątą drużyną ubiegłego sezonu w grupie pierwszej III ligi. W związku z niespodziewanymi problemami kadrowymi spowodowanymi zmianą godziny meczu (z planowanej wcześniej 17:00 na 11:00) zastanawialiśmy się nad odwołaniem tego spotkania. Głównie z powodu obowiązków w pracy zabrakło w sobotę aż dziewięciu zawodników: Domurata, Mirvy, Chylińskiego, Sypytkowskiego, Dzierzgowskiego, Górskiego, Edisona, Arciszewskiego i Eryka Zarzeckiego. Wobec tak dużego osłabienia składu rodziły się obawy o rozmiar porażki. W pierwszej połowie gospodarze mieli dużą przewagę i rozgrywała się ona na połowie WARMII. Trzy gole zdobyte przed przerwą przez OLIMPIĘ to był najmniejszy wymiar kary dla naszego zespołu. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od zdobycia czwartego gola, ale końcowe pół godziny spotkania to ambitna postawa WARMII, która wykorzystała aż trzy błędy zambrowskiej obrony i zmniejszyła rozmiary porażki do 3:4.

 

06.08.2018 Zambrów, Stadion Miejski
OLIMPIA Zambrów - WARMIA Grajewo 4:3 (3:0)
Bramki: 1:0 Kamil Jackiewicz 18', 2:0 Kamil Zalewski 27', 3:0 Kamil Zalewski 40' (rzut karny), 4:0 Patryk Wojtylak 47', 4:1 Rafał Kozikowski 69', 4:2 Marcin Mikucki 73', 4:3 Marcin Mikucki 84'

OLIMPIA (I połowa): Matejkowski – P.Jastrzębski, Zakrzewski, Radecki, Dawidowicz – Hryszko, Malinowski, Ostaszewski, Nasuto – Jackiewicz, Zalewski

II połowa: zawodnik testowany – Gryko, Koncewicz, Łupiński, zawodnik testowany – Nikołajuk, Dudziński, Ożarowski, Prolejko – Wojtylak, M.Jastrzębski

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Randzio, Koszczuk, Krupa, Stankiewicz – Mikucki, Cybulski, Kozikowski, P.Zarzecki, Mściwujewski – Kondratowicz

Na zmiany wchodzili: Gieniusz, Marczykowski, Wójcicki

Skrót z meczu: https://youtu.be/G_IcfEUtpa0

 
18:08, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 lipca 2018

Za nami kolejny tydzień i kolejne dwa mecze kontrolne naszej drużyny. W środę na boisku przy klubie Hades WARMIA zmierzyła się z występującą w mazowieckiej Klasie Okręgowej OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka. Na liście nieobecnych w naszym zespole tym razem znaleźli się: Mirva, Chyliński, Górski, Marczykowski i Koszczuk.

25.07.2018 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Małkiński 28', 1:1 Tomasz Dzierzgowski 82'

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Randzio, Arciszewski, Edison, Krupa – Mikucki, Kozikowski, Domurat, Kondratowicz, Cybulski – Chrzanowski

Na zmiany wchodzili: Gieniusz, Bieńkowski – Sypytkowski, Stankiewicz, Mściwujewski, P.Zarzecki, E.Zarzecki, Dzierzgowski

OSTROVIA: Puliakow – J.Małkiński, K.Małkiński, K.Wątróbski, Lipski – Krakowiak, S.Wątróbski, R.Wilczewski, D.Wilczewski – zawodnik testowany, Rogalski

Na zmiany wchodzili: Korzeb, Szydlik, Romanik, Krysiak, Barzał

Skrót z meczu: https://youtu.be/K_fDYOhCsJ4

W środowym meczu nasi piłkarze razili nieskutecznością. Prowadzenie dla gości po jednej z ich nielicznych akcji pod naszą bramką zdobył Małkiński i była to klasyczna piłkarska zemsta za niewykorzystane sytuacje WARMII. Dopiero w końcówce meczu gol Dzierzgowskiego dał grajewianom remis, który w meczu z niżej notowanym rywalem nie przynosi chwały naszemu zespołowi.

W sobotę na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego podopieczni trenera Leszka Zawadzkiego zagrali z III-ligowym MKS MAZUR Ełk. Lista nieobecnych tym razem się wydłużyła i byli na niej: Gieniusz, Mirva, Chyliński, Górski, Marczykowski, Dzierzgowski, Kozikowski i Koszczuk Ten znacznie bardziej wymagający rywal chyba mocno zmobilizował naszych piłkarzy, bo zwłaszcza w pierwszej połowie meczu zagrali bardzo dobrze a efektem dobrej gry był cudowny gol Pawła Sypytkowskiego w 37 minucie. W drugiej połowie rywale przeważali i zdobyli wyrównującego gola po trafieniu Michała Twardowskiego w 60 minucie. Mecz zakończył się remisem, ale ten remis ma zupełnie inną wartość niż środkowy z OSTROVIĄ.

28.07.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - MKS MAZUR Ełk 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 37', 1:1 Michał Twardowski 60'

WARMIA: Sobolewski (62’ Bieńkowski) – Randzio, Edison, Arciszewski (80’ Stankiewicz), Stankiewicz (46’ Krupa) – Mikucki (70’ Kondratowicz), Domurat (70’ P.Zarzecki), P.Zarzecki (46’ Mściwujewski), Cybulski (65’ Chmielewski), Sypytkowski (46’ E.Zarzecki) – Kondratowicz (46’ Chrzanowski)

MAZUR: (I połowa) Danowski - Szaraniec, Berezowskyi, Kalicki, Prusinowski, Famulak, Pachucki + czterech zawodników testowanych.

II połowa: Radzikowski - Molski, Łapiński, Ejza, Jagłowski, Paszkowski, Gulbierz, Twardowski + trzech zawodników testowanych:

Skrót z meczu: https://youtu.be/Cf6BiD6f3qg

Warto zauważyć, że w meczu z MAZUREM w drugiej połowie zagrało w WARMII aż dwóch wychowanków powstałej w 2013 roku Akademii Piłkarskiej naszego Klubu. Obok trenującego już stale z seniorami bramkarza Dariusza Bieńkowskiego tym razem gościnnie wystąpił również pomocnik Filip Chmielewski. Ten 15-latek jest kapitanem i wyróżniającym się zawodnikiem zespołu trampkarzy trenera Kamila Randzio. Ten zespół prezentował się znakomicie wiosną pokonując w meczach wyjazdowych takie drużyny jak JAGIELLONIA Białystok czy ŁKS Łomża.

Zapowiadany przed tygodniem Krystian Wójcicki wznowi zajęcia w naszym Klubie dopiero od najbliższego poniedziałku. W poniedziałek też zapadnie decyzja o dalszych losach testowanego w ostatnim czasie w naszym Klubie Eryka Chrzanowskiego.

Do rozpoczęcia rozgrywek pozostały już tylko dwa mecze kontrolne. W środę 2 sierpnia o 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego (a nie na boisku przy klubie Hades jak to wcześniej zapowiadałem) WARMIA podejmie POJEZIERZE Prostki. W następną sobotę nasz zespół zmierzy się w Zambrowie z tamtejszą III-ligową OLIMPIĄ. A już 11 sierpnia o godzinie 15:00 pierwszy ligowy mecz nowego sezonu – na własnym stadionie grajewianie zagrają z CRESOVIĄ Siemiatycze.
23:26, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 lipca 2018

Minął pierwszy tydzień przygotowań piłkarzy WARMII Grajewo do nowego sezonu rozgrywek SALTEX IV ligi. Grajewianie rozegrali w nim dwa mecze kontrolne. W środę 18 lipca na boisku przy klubie Hades nasz zespół zmierzył się z CZARNYMI Olecko - prowadzonym przez Bartłomieja Koniecko beniaminkiem IV ligi warmińsko – mazurskiej. Pomimo znacznych braków w składzie (Gieniusz, Randzio, Domurat, P.Zarzecki, E.Zarzecki, Cybulski, Koszczuk, Krupa, Mściwujewski) WARMIA wygrała wysoko aż 7:2, prezentując sporo dobrych, ciekawych akcji, ale także w kilku przypadkach… rażącą nieskuteczność.

18.07.2018 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo - CZARNI Olecko 7:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 14', 1:1 Kacper Koniecko 19', 2:1 Piotr Chyliński 32', 3:1 Paweł Górski 45', 3:2 Jan Bińczak 52', 4:2 Janusz Stankiewicz 63', 5:2 Paweł Sypytkowski 85' (rzut karny), 6:2 Tomasz Dzierzgowski 86', 7:2 Piotr Chyliński 90'

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Mikucki, Edison, Arciszewski, Stankiewicz – Kondratowicz, Mirva, Kozikowski, Sypytkowski – Chyliński, Dzierzgowski

Na zmiany wchodzili: Bieńkowski – Marczykowski, Górski

CZARNI (skład wyjściowy): Grygo – Kosinski, Wiktorzak, Astapczyk, Zackiewicz, Zatoski, Koniecko, Cwalina, Jasiński, Litus, Zieliński

Na zmiany wchodzili: Dięgielewski, Bińczak, Skalski, Ignatowicz, Masiewicz, Bożewicz, Wester, Tusznio

Relacja: https://youtu.be/vYnZpJe0ENw

W rozegranym w sobotę drugim meczu kontrolnym nie było już tak łatwo i przyjemnie. Ale i rywal był znacznie silniejszy. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego naszym przeciwnikiem był Mistrz Polski z ubiegłego sezonu w kategorii U-17. Prowadzona przez Wojciecha Kobeszko JAGIELLONIA Białystok 27 czerwca w finale Centralnej Ligi Juniorów pokonała POGOŃ Szczecin 4:0. Młodzi mistrzowie Polski pokazali się w Grajewie z bardzo dobrej strony. Nasz zespół grając w dość silnym składzie do przerwy toczył wyrównaną grę tracąc gola przed przerwą, ale w drugiej połowie po sporej ilości zmian w grajewskim zespole białostocczanie wykorzystali błędy naszych zawodników i ostatecznie wygrali 4:1. Tym razem brakowało w naszym zespole Maksyma Mirvy, Janusza Stankiewicza, Kamila Randzio, Piotra Chylińskiego, Eryka Zarzeckiego, Wojciecha Koszczuka i Macieja Krupy.

21.07.2018 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo - JAGIELLONIA CLJ U-18 Białystok 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Twarowski 37', 0:2 Maciej Twarowski 61', 0:3 Maciej Twarowski 68', 0:4 Mikołaj Wasilewski 79', 1:4 Paweł Górski 83'

WARMIA (skład wyjściowy): Gieniusz – Mikucki, Edison, Arciszewski, Cybulski – Kondratowicz, Domurat, P.Zarzecki, Sypytkowski – Chrzanowski, Dzierzgowski

Na zmiany wchodzili: Sobolewski, Bieńkowski – Marczykowski, Górski, Mściwujewski, Kozikowski, Kowzon

JAGIELLONIA (skład wyjściowy): Kaczorowski – Pankiewicz, Płoszkiewicz, Śledzicki, Gierach – Matus, Bayer, Słowik, Chrychała, Wasilewski – Twarowski

Na zmiany wchodzili: Niezgoda, Worobiej – Wolanin, Gwizdała, Frelek, Rosłan

Relacja: https://youtu.be/bK_tCSdTSAM

Jak łatwo zauważyć w kadrze naszego zespołu nie ma większych zmian. Nie dojdzie do skutku zapowiadany wcześniej powrót Dawida Kalinowskiego. Zawodnik sam zgłosił chęć powrotu i poprosił o kontakt w sprawie transferu z jego poprzednim klubem AKS SMS Łódź. Nasz Klub w ubiegły poniedziałek doszedł w tej sprawie do porozumienia z łodzianami, jednak Dawid nie pojawił się wbrew wcześniejszej zapowiedzi na treningu WARMII nie informując nas o zmianie swojej decyzji. Od osób trzecich dowiedzieliśmy się, że trenuje w MKS Ełk. Życzymy mu sukcesów w rozgrywkach III ligi. Od poniedziałku wraca do zajęć inny nasz utalentowany wychowanek Krystian Wójcicki, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do MOSP Białystok.

Wśród trenujących w minionym tygodniu pojawiły się nowe twarze – Wiktor Kowzon to niedawny junior z zespołu trenera Matysiewicza, który wznowił treningi. Bramkarz Dariusz Bieńkowski jest pierwszym wychowankiem powstałej w 2013 roku Akademii Piłkarskiej naszego Klubu, który trenuje z pierwszym zespołem. Ten piętnastolatek  jest podstawowym bramkarzem zespołu trampkarzy trenera Kamila Randzio. Mający znakomite warunki fizyczne zawodnik będzie uczestniczył w zajęciach zespołu seniorów.

W meczu z JAGIELLONIĄ w naszym zespole zagrał też testowany napastnik BIEBRZY Goniądz Eryk Chrzanowski. Ten piłkarz nieźle spisywał się w rozgrywkach IV ligi w barwach swojego Klubu i trener Zawadzki w najbliższych dniach będzie oceniał jego umiejętności.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w najbliższą środę w Grajewie na boisku przy klubie Hades. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie OSTROVIA Ostrów Mazowiecka a spotkanie rozpocznie się o 18:00. Serdecznie zapraszamy!
16:14, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lipca 2018

Po trzytygodniowej przerwie w poniedziałek 16 lipca do zajęć treningowych powrócą piłkarze WARMII Grajewo. W ubiegłym tygodniu Zarząd Klubu ustalił warunki dalszej współpracy z trenerem Leszkiem Zawadzkim, który doprowadził WARMIĘ do wicemistrzostwa IV ligi i poprowadzi nasz zespół również w sezonie 2018/2019.  W kadrze zespołu na razie nie doszło do żadnych zmian. Nikt z zawodników nie zgłosił chęci odejścia z drużyny. Do zespołu najprawdopodobniej dołączy grający wiosną w klubie AKS SMS Łódź wychowanek naszego Klubu Dawid Kalinowski, który wyraził chęć powrotu do WARMII. Nie zanosi się na większe zmiany w naszej kadrze. W nowym sezonie bardzo liczymy na dalsze postępy młodych zawodników. Jak wiadomo w rozgrywkach IV ligi obowiązuje przepis o konieczności gry dwóch zawodników młodzieżowych. W sezonie 2018/2019 będą to zawodnicy urodzeni w roku 1998 i młodsi. W kadrze naszego zespołu z ubiegłego sezonu są to Łukasz Sobolewski, Przemysław Zarzecki, Eryk Zarzecki, Maciej Krupa, Mateusz Marczykowski, Hubert Mściwujewski, Eryk Zarzecki, Szymon Kuczyński i Dawid Kondratowicz.

Nowy sezon WARMIA zainauguruje meczem z CRESOVIĄ Siemiatycze 11 sierpnia o godzinie 15:00 w Grajewie. W okresie przygotowawczym grajewianie rozegrają sześć meczów kontrolnych:

- 18.07 (środa, 18:00) Grajewo (boisko przy klubie HADES)  CZARNI Olecko

- 21.07 (sobota 11:00) Grajewo (Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego) JAGIELLONIA CLJ Białystok

- 25.07 (środa 18:00) Grajewo (boisko przy klubie HADES) OSTROVIA Ostrów Mazowiecka

- 28.07 (sobota 11:00) Grajewo (Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego) MKS Ełk

- 01.08 (środa 18:00) Grajewo (boisko przy klubie HADES) POJEZIERZE Prostki

- 04.08 (sobota 17:00) Zambrów, OLIMPIA Zambrów
20:52, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 czerwca 2018

Witamy! Żegnamy dziś sezon 2017/2018 w mocno okrojonym składzie. Za kartki pauzują Gieniusz, Dzierzgowski, Randzio i Sypytkowski. Kontuzjowany jest Edison a Mirva, Domurat i Kozikowski nie otrzymali zwolnienia z pracy. To chyba rekord nieobecności w tym sezonie...

1' Rozpoczynają goście

1' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu trochę zamieszania pod bramką Bartoszuka, ale w końcu piłka opuszcza pole karne SPARTY

4' Drugi rzut rożny dla WARMII

4' Po dośrodkowaniu obrońcy gości wybijają piłkę

5' Chyliński mocno strzela z rzutu wolnego z 20 metrów, ale bardzo niecelnie

8' Świetną okazję miał Kondratowicz, ale nie opanował piłki i opuściła ona boisko

13' Żółta kartka dla Jamiołkowskiego

14' Rzut rożny dla grajewian

14' Po rzucie rożnym odbitą piłę przejął Mikucki i mocno strzelił w boczną siatkę!

16' Pierwszy korner dla gości

16' Po dośrodkowaniu przejęliśmy piłkę

21' Mamy kolejny rzut rożny po akcji Kondratowicza

21' Tracimy piłkę po dośrodkowaniu

21' Dynamiczna akcja Kondratowicza i kolejny korner dla WARMII

22' Ponowny rzut rożny i po chwili aut

24' Przed szansą Mikucki, ale zablokowany strzał naszego zawodnika!

25' Cybulski strzelił tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

28' Fiedorczuk  w dobrej sytuacji strzela obok naszej bramki

32' Strzał z rzutu wolnego dość niepewnie broni Sobolewski odbijając piłkę

33' Dynamiczna akcja Zaremby, którego w naszym polu karnym zatrzymuje Koszczuk wybijając mu piłkę

38' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzela głową Koszczuk, ale nie jest to udany strzał i piłka opuszcza boisko

39' Okazja WARMII, ale niecelnie podał Górski i tracimy szansę!

43' Doskonała szansa SPARTY, ale nikt na nasze szczęście nie doszedł w polu karnym do podania Kowalczyka

45' Rzut rożny dla WARMII

45' + 1' Po dośrodkowaniu z nisko lecącej piłki efektownie próbował strzelać Chyliński, ale niestety piłka odbiła się od obrońcy

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Choć gramy w mocno eksperymentalnym składzie nasza gra wygląda zupełnie dobrze.

46' Rozpoczyna WARMIA - Eryk Zarzecki po przerwie zastąpił Maćka Krupę

50' Druga żółta i w jej konsekwencji czerwona kartka dla Marcina Jamiołkowskiego

51' Zmiana w SPARCIE - za Wiśniewskiego wszedł Kowalczuk

53' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Mateusz Cybulski! Piękna akcja naszego zespołu - Mikucki podał w pole karne do Cybulskiego, który płaskim strzałem w róg zdobywa gola!

57' Żółta kartka dla Wojtka Koszczuka

58' Groźny strzał z rzutu wolnego Wilczki broni Sobolewski

61' Rzut rożny dla gości i bardzo groźny strzał Kowalczuka tuż nad poprzeczką

62' Kolejny korner dla SPARTY - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

66' Znowu rzut rożny dla gości, którzy mimo gry w dziesiątkę radzą sobie bardzo dobrze

66' Po dośrodkowaniu faul na Sobolewskim i piłka dla WARMII

67' Zmiana w WARMII - młodziutki Mściwujewski zmienił Pawła Górskiego

70' Strzał Stankiewicza broni Bartoszuk

76' Świetne zagranie Mściwujewskiego, Chyliński musnął piłkę, ale o centymetry ominęła ona słupek!

76' Rzut rożny dla WARMII - bez większego zagrożenia po dośrodkowaniu

80' Ładny strzał bardzo dobrze prezentującego się od wejścia na boisko Mściwujewskiego broni Bartoszuk

82' Szymon Kuczyński zmienia Chylińskiego

83' Szansa Kondratowicza, lecz nasz zawodnik nie opanował piłki

84' Świetna akcja Eryka Zarzeckiego, który dośrodkował a obrońca SPARTY był bliski zaskoczenia Bartoszuka

84' W SPARCIE za Zarembę wszedł Dąbrowski

86' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Świetny strzał Cybulskiego i piłka ląduje w siatce! Prowadzimy 2:0!

86' Mateusz Marczykowski zmienia Dawida Kondratowicza

90' KONIEC MECZU I SEZONU! Po bardzo dobrej grze w mocno osłabionym składzie wygrywamy ze SPARTĄ 1951 Szepietowo 2:0! Dziękujemy Państwu za uwagę i życzymy miłych wakacji!

22.06.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - SPARTA 1951 Szepietowo 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Cybulski 53', 2:0 Mateusz Cybulski 86'

WARMIA: 52.Sobolewski – 4.Mikucki, 18.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk , 2.Krupa (46' 14.E.Zarzecki) - 8.Kondratowicz(86' 20.Marczykowski), 19.Cybulski, 22.P.Zarzecki, 11.Górski (67' 10.Mściwujewski), 6.Stankiewicz -   9.Chyliński (82' 7.Kuczyński)

REZERWA:  1.Święciński - 20.Marczykowski, 7.Kuczyński, 14.E.Zarzecki, 10.Mściwujewski

SPARTA 1951: 12.Bartoszuk - 5.Wilczko (Kpt), 6.Olszewski, 2.Krawczyk, 16.Fiedorczuk, 7.Jamiołkowski, 10.Rogowski, 11.Gołaszewski, 20.Zaremba (84' 18.Dabrowski), 8.Wiśniewski (51' 4.Kowalczuk), 13.Kowalczyk

REZERWA: 1.Tymiński, 4.Kowalczuk, 18.Dąbrowski, 17.Mioduszewski

Sędzia: Karol Sokół (Białystok)
Żółte kartki: Jamiołkowski - dwie (SPARTA 1951)

Czerwona kartka: Marcin Jamiołkowski (SPARTA 1951) 50' - w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Widzów: 13015:36, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 czerwca 2018

Witamy ze Szczuczyna. To już nasz ostatni wyjazdowy mecz w sezonie 2017/2018. Brakuje dziś w składzie WARMII Maksyma Mirvy, który jest kontuzjowany. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji od godziny 17:00.

1' Rozpoczyna WISSA

6' Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska w nasze pole karne, dobrze bita piłka, ale Edison wybija ją głową

12' Żółta kartka dla Zmierczaka za krytykę orzeczeń arbitra

13' Betko fauluje Dzierzgowskiego i żółta kartka dla zawodnika WISSY

17' Kolejna żółta kartka - tym razem ukarany Domurat

18' Rzut rożny dla WISSY

18' Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

20' Wreszcie jakaś poważniejsza próba z naszej strony w tej sennej jak dotąd pierwszej połowie - Edison do Mikuckiego, ale Marcin źle przyjął piłkę w polu karnym

22' Bardzo groźnie pod naszą bramką - Marcinkiewicz był sam przed Gieniuszem, lecz nasz bramkarz dalekim wyjściem z bramki ratuje WARMIĘ przed utratą gola

26' Waszkiewicz brutalnie potraktował Dzierzgowskiego- kolejna żółta kartka

27' GOL dla WISSY. 1:0 Dariusz Korytkowski. Dośrodkowanie z prawej strony boiska do zupełnie niepilnowanego Korytkowskiego, który głową kieruje piłkę do bramki...

27' Zmiana w WISSIE - za Łapińskiego wchodzi Zambrowski

34' Ponad pół godziny gry za nami - jak dotąd gramy bardzo słabo i przegrywamy 0:1

35' Bardzo niecelny strzał Dzierzgowskiego

45' GOL dla WISSY. 2:0 Grzegorz Makal. Akcja WISSY i Makal w sytuacji sam na sam ogrywa Gieniusza i strzela drugiego gola.

45' + 2' Koniec pierwszej, bardzo złej w wykonaniu WARMII połowy. Nasi piłkarze zagrali po prostu beznadziejnie.

46' Rozpoczyna WARMIA. W naszym zespole Kondratowicz zastąpił Chylińskiego

49' Żółta kartka dla Sypytkowskiego

52' Póki co nie widać żadnej zmiany w sposobie gry naszego zespołu

54' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi Przemek Zarzecki

57' GOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:1 Edison! Świetne dośrodkowanie Sypytkowskiego z rzutu wolnego i Edison precyzyjną "główką" zdobywa gola!

62' Rzut rożny dla WISSY i wybijamy piłkę po dośrodkowaniu

65' Żółta kartka dla Kamila Randzio

66' Zmiana w WARMII - Kozikowski wchodzi za Domurata

67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:2 Tomasz Dzierzgowski. Kozikowski świetnie zagrał do Dzierzgowskiego, który faulowany w polu karnym zanim upadł skierował piłkę do siatki!

70' Skandaliczna decyzja sędziego i Dzierzgowski z czerwoną kartką opuszcza boisko!

72' A teraz sędzia usuwa z ławki rezerwowych trenera Zawadzkiego - znając spokój i opanowanie naszego trenera to pewnie Jego pierwsza taka kara w karierze

73' I jeszcze żółta kartka dla Gieniusza

82' Sowa zmienia Marcinkiewicza w zespole WISSY

83' Sypytkowski dośrodkowuje z lewej strony, Mikucki strzela gola, ale ... sędzia odgwizdał spalonego!

85' Żółta kartka dla Jabłońskiego

89' GOL dla WISSY. 3:2 Marcin Waszkiewicz. Fatalny błąd naszej obrony i Waszkiewicz strzałem w róg pokonał Gieniusza

90' + 2' Czerwona kartka dla Gieniusza za faul na Zambrowskim

90' +3' Sobolewski zmienia Macieja Krupę

90' + 5' Koniec meczu. Po 20 meczach bez porażki przegrywamy 2:3 w Szczuczynie.

 

16.06.2018 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA Szczuczyn - WARMIA Grajewo  3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Korytkowski 27', 2:0 Grzegorz Makal 45', 2:1 Edison 57', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 67', 3:2 Marcin Waszkiewicz 89'

WISSA: 77.Jabłoński - 5.Korotkiewicz, 11.Guzowski (Kpt), 3.Zmierczak, 18.Włoch, 9.Betko, 14.Makal, 2.Waszkiewicz, 4.Korytkowski, 7.P.Marcinkiewicz (82' 6.Sowa), 10.Łapiński (27' 17.Zambrowski)

REZERWA:16.Speichler, 17.Zambrowski, 6.Sowa, 15.Ostrowski

WARMIA 1.Gieniusz – 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 2.Krupa (90' 52.Sobolewski) - 4.Mikucki, 19.Cybulski (54' 15.P.Zarzecki), 3.Domurat (66' 10.Kozikowski), 9.Chyliński (46' 11.Kondratowicz), 16.Sypytkowski  -   7.Dzierzgowski

REZERWA:  12.Sobolewski -  10.Kozikowski, 14.Koszczuk, 13.E.Zarzecki, 15.P.Zarzecki, 11.Kondratowicz, 6.Stankiewicz

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Białystok)

Żółte kartki: Zmierczak, Betko, Waszkiewicz, Jabłoński (WISSA), Domurat, Sypytkowski, Randzio, Gieniusz (WARMIA)

Czerwone kartki: Tomasz Dzierzgowski (WARMIA) 70' za faul, Gieniusz (WARMIA) 90' + 2' akcja ratunkowa15:31, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Sezon 2017/2018 jest na finiszu. Przed piłkarzami WARMII już tylko dwie ostatnie kolejki rozgrywek. W sobotę 16 czerwca o godzinie 17:00 nasz zespół zagra w pobliskim Szczuczynie z miejscową WISSĄ. Zespół prowadzony przez Roberta Speichlera przez większą część sezonu zajmował drugie miejsce w tabeli i wydawało się, że będzie jedynym zespołem, który może zagrozić RUCHOWI Wysokie Mazowieckie w zdobyciu awansu do III ligi. Tymczasem kapitalna runda wiosenna w wykonaniu grajewian doprowadziła do zmiany wicelidera tabeli. WARMIA zmieniła na tej pozycji WISSĘ i ma nad zespołem ze Szczuczyna już aż osiem punktów przewagi. WISSA jest po 28 kolejkach czwarta w tabeli, bo wyprzedził ją KS Wasilków. Zespół ze Szczuczyna jest jednak bardzo mocny i w sobotę będzie WARMII niezwykle ciężko zachować status niepokonanego zespołu w rundzie wiosennej i od 20 ligowych meczów. W ostatniej kolejce WISSA zremisowała na własnym boisku z rezerwami WIGIER 0:0. Jesienią w Grajewie padł remis 2:2. Zespół ze Szczuczyna ma jeszcze szanse na zajęcie trzeciego miejsca w końcowej tabeli. Musi jednak odrobić dwa punkty do Wasilkowa. WARMIA w teorii ma szansę na awans do III ligi. Musiałby się jednak stać cud – prowadzący RUCH w dwóch meczach (ORZEŁ Kolno na wyjeździe i SPARTA Augustów u siebie) nie może zdobyć ani jednego punktu a grajewianie muszą wygrać w Szczuczynie i w przyszły piątek na własnym boisku ze SPARTĄ 1951 Szepietowo. Póki co grajewianie mają już zapewnione drugie miejsce w tabeli i to niezależnie od wyników dwóch ostatnich serii spotkań.

Trener WARMII Leszek Zawadzki w sobotę będzie miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników z kadry naszego zespołu. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki. Wątpliwy jest udział w meczu Maksyma Mirvy, który ostatnio był kontuzjowany.

Tych Kibiców, którzy nie będą mogli wspierać naszego zespołu w Szczuczynie tradycyjnie zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z sobotniego meczu na stronie http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 17:00.

Zapraszamy też już dziś na ostatni mecz sezonu 2017/2018, który odbędzie się nietypowo, bo w piątek 22 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Przeciwnikiem WARMII będzie SPARTA 1951 Szepietowo.00:02, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 czerwca 2018

1' Rozpoczęli goście

1' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

2' po dośrodkowaniu Sypytkowskiego obrońcy MAGNATA wybijają piłkę poza własne pole karne

4' Ładny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego broni Szumkowski

5' Kolejny rzut rożny dla grajewian

5' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Łukasz Domurat! Po dośrodkowaniu "główka" Edisona, piłka odbiła się od któregoś z obrońców MAGNATA, trafia pod nogi Domurata, który z bliska pakuje ją do siatki

11' Dzierzgowski faulowany tuż przed polem karnym w okolicy linii końcowej i mamy rzut wolny

12' Po dośrodkowaniu goście wybijają piłkę

13' Kapitalny strzał Mikuckiego minimalnie obok słupka!

15' Świetne dośrodkowanie Sypytkowskiego i znów Mikucki w stylu kung-fu złożyl się do strzału, ale nie udało się i piłka poszybowała ponad bramką!

16' Groźnie pod bramką MAGNATA ale piłka w rękach Szumkowskiego

18' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Tomasz Dzierzgowski! W polu karnym Chyliński zgrał piłkę do Dzierzgowskiego, który lekkim, ale precyzyjnym strzałem w róg bramki pokonał Szumkowskiego!

26' GOL dla MAGNATA! 2:1 Kamil Karpowicz. Pierwsza w meczu ofensywna akcja gości. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, wydawało się, że Sobolewski bez problemu złapie piłkę, ale "wypluł" ją wprost pod nogi Karpowicza, który bez problemu wbił ją do naszej bramki

28' Ależ teraz było groźnie! Znów dośrodkowanie z naszej prawej strony i Marcin Jaromiński był bliski pokonania Sobolewskiego ale nasz bramkarz tym razem obronił strzał!

38' Rzut rożny dla gości

38' Bardzo nieudane dośrodkowanie i piłka opuszcza boisko

40' Piękne dośrodkowanie Chylińskiego z lewej strony i Mikucki strzela głową tuż ponad poprzeczką!

42' Doskonała okazja WARMII - Domurat strzela ale mamy tylko rzut rożny

42' Dośrodkowanie i po chwili kolejny korner

43' Po dośrodkowaniu Szumkowski "zdjął piłkę z głowy" Edisonowi

44' Znów groźnie pod bramką MAGNATA - dośrodkowanie Mikuckiego z lewej strony nie dochodzi do adresata!

45' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski zaskoczenia Szumkowskiego był Arciszewski, ale jego strzał był niecelny

45' Koniec pierwszej połowy - prowadzimy 2:1, choć powinniśmy wyżej. Niestety, jedna z dwóch akcji gości skończyła się golem.

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

51' Fajna akcja WARMII, ale dośrodkowanie Krupy z lewej strony kończy się na obrońcy MAGNATA

55' Świetna okazja WARMII - dośrodkował Cybulski, dobry strzał głową oddał Sypytkowski, ale obronił bramkarz!

57' Szansa MAGNATA - Jaromiński strzela ponad naszą bramką

62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:1 Tomasz Dzierzgowski. Chyliński zagrał do Dzierzgowskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem odgrywa do Piotrka a ten mając pustą bramkę ... jeszcze podaje do Dzierzgowskiego który z bliska trafia do bramki!

72' Mocny strzał Szklarza obok naszej bramki

74' Przed szansą był Kondratowicz, ale nie opanował piłki w polu karnym

77' Po akcji WARMII obrońca MAGNATA był bliski wpakowania piłki do własnej bramki - mamy rzut rożny

77' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę goście, szybki kontratak i Sobolewski dalekim wyjściem wyjaśnia sytuację

79' Paweł Górski zmienia Pawła Sypytkowskiego w  naszym zespole

82' Bardzo ładna akcja WARMII i strzał Dzierzgowskiego broni w dobrym stylu Szumkowski

85' Debiutant z zespołu juniorów Daniela Tuzinowskiego - Szymon Kuczyński zmienił Dzierzgowskiego

85' W zespole MAGNATA Bielski wszedł na boisko za Karpowicza

87' Strzał Kondratowicza i Szumkowski z kłopotami wybija na róg

87' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę goście

90' + 3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:1 Marcin Mikucki! Niepilnowany Mikucki dostał piłkę w polu karnym i strzałem w róg ustalił wynik na 4:1

90' + 3' Koniec meczu. Pewne, zasłużone trzy punkty i zapewniamy sobie wicemistrzostwo IV ligi!

09.06.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MAGNAT Juchnowiec Kościelny 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Domurat 5', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 18', 2:1 Kamil Karpowicz 26', 3:1 Tomasz Dzierzgowski 62', 4:1 Marcin Mikucki 90' + 3'

WARMIA: 12.Sobolewski – 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 2.Krupa - 4.Mikucki, 19.Cybulski (67' 15.P.Zarzecki), 3.Domurat, 9.Chyliński (62' 20.Kondratowicz), 16.Sypytkowski (79' 11.Górski) -   7.Dzierzgowski (85' 13.Kuczyński)

REZERWA:  1.Gieniusz -  10.Kozikowski, 11.P.Górski, 13.Kuczyński, 15.P.Zarzecki, 20.Kondratowicz, 6.Stankiewicz

MAGNAT: 12.Szumkowski - 5.Markiewicz (Kpt), 8.Szklarz, 11.Chrościcki, 14.Tymiński, 3.Michno, 20.Jaromiński (78' 4.Radomski), 10.Karpowicz (85' 19.Bielski), 7.Hruświcki, 17.Kulikowski, 9.Fabiszewski

REZERWA: 1.Choryło - 4.Radomski, 19.Bielski

Sędzia: Piotr Podbielski (Białystok)
Żółte kartki:

Widzów: 80

13:04, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 czerwca 2018

To już finisz sezonu 2017/2018 SALTEX IV ligi. Do zakończenia rozgrywek zostały już tylko trzy kolejki ligowe. Wydaje się, że kluczowe rozstrzygnięcie jest już znane – w tabeli prowadzi RUCH Wysokie Mazowieckie mając 4 punkty przewagi nad WARMIĄ i jeden mecz więcej do rozegrania (zaległe spotkanie w Szepietowie ze SPARTĄ 1951). Grajewianie są już jedynym zespołem w lidze, który ma matematyczne szanse wyprzedzić RUCH. Oczywiście zespół z Wysokiego Mazowieckiego musiałby w trzech meczach zdobyć maksymalnie 1 punkt (oprócz meczu w Szepietowie RUCH zagra w Kolnie z ORŁEM i u siebie ze SPARTĄ Augustów. Wydaje się to mało realne, ale… cuda się zdarzają. W najbliższej kolejce lider rozgrywek otrzyma walkower za mecz z wycofaną z rozgrywek POGONIĄ Łapy a więc będzie miał 70 punktów. WARMIA z obecnym dorobkiem 63 punktów musi więc wygrać trzy pozostałe mecze i liczyć na porażki RUCHU.

W najbliższą sobotę o 16:00 piłkarze WARMII Grajewo podejmą na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego zespół MAGNATA Juchnowiec Kościelny.  Podopieczni trenera Jacka Markiewicza zajmują jedenaste miejsce w tabeli i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie się w IV lidze. MAGNAT ostatni mecz w lidze zagrał niemal dwa tygodnie temu – 26 maja na wyjeździe z KS Michałowo przegrywając 1:4. 23 maja w meczu 27 kolejki nasi sobotni rywale wygrali u siebie z rezerwami WIGIER wygrywając 2:0. W obu tych spotkaniach bramki dla MAGNATA zdobył Patryk Fabiszewski i na pewno na tego zawodnika musi uważać nasza defensywa. Zespół z Juchnowca jak wiele innych drużyn w podlaskiej IV lidze ma spore kłopoty kadrowe – w meczu z KS Michałowo w protokole meczowym zgłoszonych było zaledwie 12 zawodników a w meczu z WIGRAMI trzynastu… Tym bardziej budzi szacunek miejsce w tabeli tego klubu. Zespół grającego trenera Jacka Markiewicza urwał wiosną punkty RUCHOWI Wysokie Mazowieckie remisując 2:2 w Juchnowcu.

Jesienią WARMIA wygrała z MAGNATEM na wyjeździe 2:0. Przeciwnika należy szanować, ale trudno ukryć że to nasz zespół – najlepsza drużyna w rundzie wiosennej IV ligi - jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Samo się jednak nie wygra i trzeba o tym pamiętać wychodząc na boisko maksymalnie skoncentrowanym. Do składu naszego zespołu wraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Brazylijczyk Edison. Oprócz kontuzjowanego Janusza Stankiewicza pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego.

To będzie przedostatni mecz tego sezonu rozgrywany w Grajewie. Zespół gra ostatnio dobrze, wygrywa i strzela sporo bramek. Warto przyjść w sobotnie popołudnie na grajewski stadion i wspierać drużynę reprezentującą nasze miasto! Serdecznie zapraszamy!
23:31, warmia1924
Link Dodaj komentarz »