RSS
piątek, 30 lipca 2010

Drugi tydzień przygotowań do sezonu naszych piłkarzy stał pod znakiem ciężkich treningów wytrzymałościowych. We wtorek i czwartek nasi zawodnicy odbyli dwa treningi dziennie. Cieszyła wysoka frekwencja na zajęciach, niemal dwukrotnie większa niż w ubiegłorocznych przygotowaniach. W środę 21 lipca na boisku przy Klubie HADES WARMIA rozegrała sparring z III drużyną IV ligi warmińsko - mazurskiej PŁOMIENIEM Ełk. Gołym okiem było w tym meczu widać jak ciężko pracowali zawodnicy dzień wcześniej. Nasi piłkarze grali wolno i niedokładnie. Efektem tego była wysoka porażka aż 1:5. Honorową bramkę zdobył Konrad Kowalko. Po tym meczu podziękowaliśmy zawodnikom JAGIELLONII Białystok: obrońcy Dawidowi Grodzkiemu i pomocnikowi Michałowi Hryszko. Obaj wypadli kiepsko i raczej nie byliby w stanie być wzmocnieniem naszej drużyny. Michał Rutkowski po sparringu z RUCHEM Wysokie Mazowieckie zrezygnował z dalszych testów w naszym Klubie.

W sobotę 24 lipca na boisku w Supraślu kolejnym przeciwnikiem WARMII był zespół JAGIELLONII Białystok (młoda ekstraklasa). To był już zupełnie inny występ WARMII. Dużo lepsza gra, wiele ciekawych akcji - szwankowała niestety skuteczność. Nasi piłkarze ulegli JAGIELLONII 0:2 a obie bramki zdobył testowany w JAGIELLONII i przymierzany do pierwszej drużyny napastnik z Zimbabwe Ndabenkulu Ncube.

Oto zapis z tego meczu:

Jagiellonia ME Białystok – Warmia Grajewo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Ndabenkulu Ncube 20, 2:0 – Ndabenkulu Ncube 59.

Jagiellonia: Sakowicz (70 Nowajczyk) – Łosiewicz, Szóstko, Laskowski, Kalinowski (46 Porębski) – Jastrzębski, Soczyński (46 Steć), Arłukowicz (46 Murawski), Zawadzki (46 Sulkowski) – Ndabenkulu Ncube, Zapolnik.

Warmia: Czapliński (46 Gieniusz) – Kesler, Arciszewski, Makowski, K.Randzio - T.Górski, Matysiewicz, Kadyszewski, Strzeliński, Mirva, Milczarek. Grali także: Wójcik, Krukowski, Domurat, P.Kowalski, M.Tuzinowski, Kozak.

W tym meczu w naszym zespole zagrał obrońca Maciej Kesler (ostatnio Olimpia Zambrów), który kandyduje do zajęcia miejsca w defensywie naszego zespołu. Po odejściu Łukasza Piłatowskiego wkrótce z Klubem pożegna się drugi środkowy obrońca. Kamil Makowski dostał się na studia do Warszawy i od października nie zobaczymy go już w barwach naszej drużyny.  W Supraślu nie zagrał też chory Konrad Kowalko, lecz ten zawodnik pozostanie w naszym zespole. Po kontuzji do drużyny wrócił już Maksym Mirva i w meczu z JAGIELLONIĄ był wyróżniającym się zawodnikiem.

15:42, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W poniedziałek 12 lipca piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2010/2011, który zainaugurują 14 sierpnia meczem w Elblągu z tamtejszą CONCORDIĄ. W związku z rezygnacją dotychczasowego trenera Piotra Pawluczuka zarząd Klubu powierzył funkcję szkoleniowca zespołu Marcinowi Strzelińskiemu, który podobnie jak wcześniej Pawluczuk będzie grającym trenerem. Piotr Pawluczuk zdecydował się na zakończenie pracy w naszym Klubie ze względów osobistych. Dojazdy z Bielska Podlaskiego były dla niego coraz bardziej uciążliwe i trudne do pogodzenia z obowiązkami zawodowymi (praca jaka nauczyciel w szkole) oraz rodzinnymi.

Przed rozpoczęciem pierwszego po przerwie treningu prezes Klubu pan Jan Kowalski podziękował za współpracę Piotrowi Pawluczukowi, który był obecny na pierwszym treningu i przedstawił dla zawodników nowego trenera. Marcin Strzeliński jest zawodnikiem naszego Klubu od sierpnia 2007 roku, kiedy to został transferowany z KP Michałowo. Wcześniej był zawodnikiem JAGIELLONII Białystok, ŁKS Łomża i WIGIER Suwałki. Informacje o przebiegu jego kariery : http://www.90minut.pl/kariera.php?id=4805 Marcin posiada uprawnienia instruktora i w najbliższym czasie otrzyma dyplom trenera II klasy oraz licencję, uprawniającą go do prowadzenia naszego zespołu w III lidze.

Na pierwszych zajęciach zjawili się następujący zawodnicy: Krzysztof Gieniusz, Paweł Tarnacki, Paweł Wiktoruk, Maciej Majewski (bramkarze), Marcin Arciszewski, Kamil Makowski, Łukasz Piłatowski, Kamil Randzio, Przemysław Charyło, Łukasz Domurat, Paweł Kowalski (obrońcy), Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Tomasz Górski, Daniel Tuzinowski, Łukasz Randzio, Paweł Matysiewicz, Rafał Miksza, Piotr Pawluczuk, Paweł Łochnicki, Marcin Strzeliński, Łukasz Randzio, Daniel Tuzinowski, Mateusz Szumowski, Mateusz Tuzinowski, Mariusz Milczarek, Krzysztof Krukowski (rozgrywający i napastnicy).

Z różnych przyczyn brakowało: Pawła Górskiego, Mateusza Glinieckiego (kontuzje), Konrada Kowalko, Maksyma Mirvy (wyjazdy zagraniczne), Michała Kowalskiego (obóz studencki), Rafała Kozikowskiego (podjął treningi w WISSIE Szczuczyn). Po zakończeniu kontraktu z WARMIĄ z propozycji OLIMPII Zambrów zdecydował się skorzystać filar naszej defensywy Łukasz Piłatowski i w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw zespołu z Zambrowa.

W trakcie pierwszego tygodnia treningów niemal codziennie dochodziło do roszad wśród nowych zawodników, którzy pojawili się na pierwszym treningu. Przemysław Charyło, którego  widzieliśmy w zespole jako następcę Piłatowskiego, za namową swojego trenera Mirosława Dymka, który został szkoleniowcem ŁKS-u Łomża, podjął treningi w łomżyńskim klubie. Paweł Łochnicki zrezygnował z treningów w WARMII ze względu na odległość z Bielska Podlaskiego do Grajewa i pracę zawodową. Bramkarz Maciej Majewski wyjechał na testy do klubu II ligi.

Z pierwszym zespołem rozpoczęli treningi dwaj kolejni wychowankowie z zespołu juniorów młodszych trenera Mariusza Sobczyka: Rafał Miksza i Mateusz Tuzinowski. Paweł Kowalski to wychowanek naszego klubu, brat Michała, który ostatnio występował w klubie POJEZIERZE Prostki. Paweł Wiktoruk to również wychowanek naszego Klubu, który ostatnio grał w WISSIE Szczuczyn. Do zespołu dołączyli też w kolejnych dniach: pierwszego tygodnia przygotowań bramkarz Piotr Czapliński, obrońca Dawid Grodzki i pomocnik Michał Hryszko z zespołu młodej ekstraklasy białostockiej JAGIELLONII, napastnik Łukasz Wójcik, wychowanek białostockiej JAGIELLONII, ostatnio grający w HETMANIE Tykocin, obrońca Michał Rutkowski z MKS Mielnik oraz Rafał Kozikowski, na którego wypożyczenie do szczuczyna Klub nie wyraził zgody.

Pierwszy tydzień treningów zespół zakończył sparringiem z czołową drużyną II ligi RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Mecz rozegrano w Surażu. Niestety, nasi piłkarze wysoko ulegli RUCHOWI aż 0:8 (0:5). O tak wysokiej porażce zadecydowały przede wszystkim indywidualne błędy. Gra WARMII z tak silnym zespołem jak RUCH momentami wyglądała bardzo dobrze, dużo było gry z pierwszej piłki. Zespół RUCHU, który zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do I ligi był na zupełnie innym etapie przygotowań, co było wyraźnie widać na boisku. Pocieszający jest fakt, że w ubiegłym roku WARMIA również w przewie letniej uległa wysoko dla ŚWITU Nowy Dwór Mazowiecki by niedługo potem wygrać z Pucharze Polski z ZAWISZĄ Bydgoszcz. Grę naszej drużyny, mimo wyniku, chwalili obecni na meczu z RUCHEM obserwatorzy i menedżerowie piłkarscy, którzy podkreślali że "z tej mąki będzie chleb". Z całą pewnością sparring z tak dojrzałym i mocnym zespołem jak RUCH dał wiele dla naszych zawodników.

Skład WARMII z tego meczu: Czapliński (46 Tarnacki, 68 Gieniusz) - Arciszewski, Grodzki (46 Hryszko), Kowalko, Rutkowski (80 Miksza) - K. Randzio, P.Matysiewicz, Kozikowski (80 M. Tuzinowski), T. Górski (60 Domurat) - Milczarek (46 Krukowski), Wójcik (80 Kozak)

Skład RUCHU: Rakowiecki - Galiński, Kołłątaj (46 Pasko), Czarnecki, Bartkiewicz - Jegliński (46 Ksepka), Strózik (46 Faszczewski), Ambrożewicz (5 Speichler), Trzaskalski (46 Oświęcimka) - Bzdęga (46 Łukasik), Płoszczuk (60 Fidziukiewicz)

Bramki: Kołłątaj 9', 28' (karny), Bzdęga 20', Jegliński 21', Trzaskalski 42', Łukasik 72', 77', 80'

14:52, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Witam na blogu informacyjnym dla Kibiców i Sympatyków Klubu Sportowego WARMIA Grajewo. Blog ten powstaje, w celu przekazywania większej ilości informacji z Klubu, niż to dotychczas było możliwe. Wiem, że duża liczba osób jest ciekawa wieści z WARMII. Dla nich właśnie postaram się na bieżąco informować o sytuacji w Klubie, przekazywać wiadomości o drużynie, jej wynikach oraz wiele innych, w miarę możliwości i... czasu, który będę mógł na to poświęcić. Będę też starał się na bieżąco odpowiadać na wszelkie pytania, które możecie Państwo zadawać poprzez komentarze do artykułów, umieszczanych na tym blogu.
Wielokrotnie zgłaszano mi uwagi, że ilość informacji z Klubu, przekazywana w grajewskich mediach (zwłaszcza portalach internetowych) była dla najwierniejszych kibiców niewystarczająca. "Legendarna" strona internetowa o Klubie, prowadzona przez nieocenionego Pawła Myszkowskiego, którego w tym miejscu serdecznie pozdrawiam, ze względu na ogrom obowiązków zawodowych i prywatnych autora nie zawsze może być na bieżąco aktualizowana. Ten blog zapewni przekaz bezpośredni informacji z Klubu, płynących do Kibiców i Sympatyków. Bardzo liczę na Państwa uwagi, komentarze i konstruktywną krytykę. Zaznaczam, że komentarze będą moderowane na tyle, by ta strona nie była przedmiotem wylewania  kubłów pomyj na kogokolwiek przez anonimowych, internetowych frustratów, których niestety jest wielu. Liczę również na to, że pomysł prowadzenia tego blogu zapewni Kibicom Klubu szerszy niż dotychczas dostęp do informacji i przyczyni się do bardziej pozytywnego wizerunku naszego Klubu oraz zrozumienia problemów z którymi my, działacze, zawodnicy i trenerzy borykamy się w codziennej pracy.
Pozdrawiam Państwa serdecznie.
Janusz Szumowski - dyrektor K.S. WARMIA Grajewo

14:07, warmia1924
Link Komentarze (1) »
1 ... 81 , 82 , 83 , 84