RSS
czwartek, 05 sierpnia 2010

Wczoraj w kolejnym rozegranym sparingu WARMIA pokonała MAMRY Giżycko 2:1 (1:0). W pierwszej połowie trener zdecydował się na nieco eksperymentalne ustawienie, dając okazję do gry dla młodych zawodników. Spisywali się oni bardzo przyzwoicie i nasz zespół posiadał przewagę, niestety szwankowała skuteczność. W 44 minucie rajd dobrze grającego Macieja Keslera został zakończony faulem na polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Kozikowski. W drugiej połowie, grając już w pełnym składzie WARMIA długo nie potrafiła przebić się przez defensywę piłkarzy z Giżycka. Wiele akcji naszego zespołu kończyło się przed polem karnym gości. W 70 minucie sprytem i skutecznością popisał się dobrze znany grajewskim kibicom Jakub Golak - grający trener zespołu z Giżycka, który płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Nasi piłkarze przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków, które przyniosły skutek w postaci bramki zdobytej w 80 minucie przez Mariusza Milczarka. W końcówce meczu Kamil Kozak w niegroźnej sytuacji sfaulował na polu karnym zawodnika gości. Sędzia Marcin Niebrzydowski podyktował rzut karny, który w świetnym stylu obronił Piotr Czapliński. W przekroju całego meczu na pewno WARMIA była zespołem zdecydowanie lepszym, lecz skuteczność w wykańczaniu akcji jest problemem, nad którym nasi piłkarze muszą mocno popracować.

WARMIA Grajewo - MAMRY Giżycko 2:1 (1:0)

1:0 Rafał Kozikowski 44'(karny), 1:1 Jakub Golak 70', 2:1 Mariusz Milczarek 80'

WARMIA: Tarnacki (46 Czapliński) - Kesler (80 P. Kowalski), Kowalko, Arciszewski, K. Randzio - Domurat (46 Strzeliński), Kadyszewski (46 Mirva), Kozikowski (80 Kozak),  Miksza (46 Milczarek) - Wójcik (85 M. Szumowski), Krukowski (46 Matysiewicz).

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego 30 A w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie NAREW Ostrołęka. Serdecznie zapraszam na mecz.

08:07, warmia1924
Link Komentarze (1) »
środa, 04 sierpnia 2010

We wczorajszym treningu naszych piłkarzy gościnnie uczestniczył Łukasz Tupalski, wychowanek białostockiej JAGIELLONII, w rundzie wiosennej grający w CRACOVII Kraków a ostatnio starający się o transfer do IRAKLISU Saloniki.

08:02, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 sierpnia 2010

Dziś już wiadomo, że testowany w ostatnich meczach naszej drużyny, rutynowany obrońca  Dariusz Prokop nie pozostanie zawodnikiem WARMII. Jego oczekiwania finansowe były nie do przyjęcia dla naszego Klubu i zawodnik zostanie najprawdopdobniej piłkarzem POGONI Łapy, do którego to Klubu zaprasza go były kolega z JAGIELLONII a obecnie grający trener klubu z Łap Andrzej Olszewski.

Inny z testowanych zawodników Tomasz Dzierzgowski, który bardzo udanie zaprezentował się w ostatnich dwóch sparringach, nie uzyska zwolnienia z macierzystego klubu GRYF Gródek. Członkowie zarządu tego klubu nie podjęli tematu jakiejkolwiek formy transferu tego zawodnika i chcą by występował on w Gródku, pomimo chęci zawodnika na występy w WARMII i zgody prezesa klubu GRYF na podjęcie treningów zawodnika w naszym Klubie.

Przypominam o jutrzejszym sparringu o godz. 17:00 na boisku przy Klube HADES z zespołem MAMRY Giżycko.

15:34, warmia1924
niedziela, 01 sierpnia 2010

W sobotę na stadionie miejskim w Sokółce piłkarze WARMII spotkali się w kolejnym kontrolnym meczu z beniaminkiem rozgrywek II ligi SOKOŁEM Sokółka. SOKÓŁ właśnie w ten weekend miał rozegrać swój pierwszy, drugoligowy mecz ze STALĄ Stalowa Wola, który został jednak przełożony i tym samym nasza drużyna została ostatnim sparring-partnerem sokółczan przed startem II ligi. Niemal dwa miesiące temu, 9 czerwca pojedynek obu, wówczas rywalizujących w III lidze zespołów wygrał skromnie 1:0 SOKÓŁ.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:10. Gospodarze mieli problem ze skompletowaniem… trójki sędziowskiej. Sędzią, który miał (??) uprawnienia (sądząc po późniejszym sposobie prowadzenia przez niego zawodów – co najmniej dyskusyjne…) był tylko sędzia główny. Jego asystenci pochodzili z tzw. pospolitego ruszenia, żeby nie używać słowa „łapanka”…. Trochę to dziwne, że drugoligowy zespół w taki sposób organizuje sparringi, ale bywa i tak.

Od początku meczu nasi piłkarze nie ustępowali SOKOŁOWI. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli grajewianie – w 34 minucie Tomasz Dzierzgowski znalazł się po swojej solowej akcji w sytuacji sam na sam z Łukaszem Trudnosem, który sobie tylko znanym sposobem obronił strzał testowanego w naszej drużynie napastnika.

Dość istotnymi  wydarzeniami pierwszej połowy były kontuzje naszych dwóch obrońców: Marcina Arciszewskiego, który uderzony w głowę w 30 minucie został przez trenera zmieniony, aby nie ryzykować poważniejszego urazu, oraz w 42 minucie Kamila Makowskiego, który z rozciętą w starciu z Łapińskim głową odjechał karetką do szpitala w Sokółce na zszycie rany. Nasz zespól tym samym doznał poważnego osłabienia linii obrony. Sokółczanie mieli do chwili kontuzji naszych obrońców spore problemy ze sforsowaniem naszej defensywy a także z naszymi ruchliwymi napastnikami.

W drugiej połowie zaszło sporo zmian w składach obu zespołów. SOKÓŁ ruszył do zdecydowanych ataków. W 50 minucie po strzale Michała Mościńskiego z 20 metrów, zasłonięty przez naszych obrońców Piotr Czapliński nie miał szans obrony i gospodarze objęli prowadzenie.  W 67 minucie po rzucie rożnym Naliwajko ładnym strzałem głową w długi róg bramki pokonał Tarnackiego i SOKÓŁ prowadził 2:0. W 70 minucie w znakomitej okazji sam na sam znalazł się młody obrońca WARMII Łukasz Domurat, lecz jego strzał trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Pomimo kilku innych sytuacji dla obu zespołów wynik 2:0 dla SOKOŁA utrzymał się do końca meczu. Warto zauważyć, że końcówce spotkania w naszym zespole grało 2 zawodników z rocznika 1993 i czterech z 1992. Trener Strzeliński stara się ogrywać młodych zawodników, gdyż jego zdaniem właśnie w meczach z mocnym rywalem nasi młodzi piłkarze zyskują najwięcej doświadczenia. Reasumując – mimo porażki z wyżej notowanym przeciwnikiem nasza drużyna zagrała dobry mecz. Widoczny jak na dłoni jest postęp w grze zespołu, który był równorzędnym partnerem SOKOŁA, zaczynającego ligę za tydzień, podczas gdy WARMIA do ligi ma być gotowa za dwa tygodnie.

SOKÓŁ Sokółka – WARMIA Grajewo 2:0 (0:0)

1:0 Michał Mościński 50’, 2:0 Paweł Naliwajko 67’

SOKÓŁ: Trudnos (46 Trochim) – Jóźwiak (60 Woronowicz), Łapiński (43 Tochwin), Naliwajko, Pracz – W. Zalewski (60 Dzienisowicz), Wojtkielewicz (46 Butkiewicz), Kopeć, Toczydłowski (46 Żuberek) – Mościński (60 Czeremcha), M. Gołębiewski (46 Andrzejewski)

WARMIA: Czaplińśki (60 Tarnacki) – Kesler (46 Domurat), Prokop (80 Kadyszewski), Makowski (42 K. Randzio), Arciszewski (30 Laskowski) – T. Górski (85 Miksza), Mirva (70 Krukowski), Matysiewicz, Strzeliński (85 Kozak) – Milczarek (46 Wójcik), Dzierzgowski (60 Kozikowski)

Jeszcze jedną szansę na sprawdzenie się otrzymał od trenera obrońca Karol Laskowski, który kolejny raz zagrał bezbarwnie i po tym meczu trener Strzeliński zdecydował się zrezygnować z kolejnych prób tego zawodnika. Po sparringu w Sokólce najbliżej gry w WARMII oprócz Czaplińskiego, który już zdecydował się podpisać z naszym Klubem umowę, są Kesler i Wójcik. Oczekiwania finansowe Dariusza Prokopa są najprawdopodobniej nie do przyjęcia dla naszego Klubu. Natomiast kwestia pozyskania Dzierzgowskiego jest uzależniona od decyzji jego macierzystego Klubu GRYFA Gródek i ma być nam przedstawiona w najbliższy poniedziałek. Także w poniedziałek, o 16:00 Zarząd naszego Klubu na posiedzeniu podejmie decyzje odnośnie nowych zawodników i zawarcia z nimi umów na nowy sezon.

Poniedziałek będzie dla zawodników dniem wolnym od zajęć. Najbliższy trening odbędzie się we wtorek a już w środę 4 sierpnia na boisku przy klubie HADES w Grajewie WARMIA zagra kolejny sparring w którym przeciwnikiem naszej drużyny będą MAMRY Giżycko. Początek meczu o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszam.

01:15, warmia1924
piątek, 30 lipca 2010

Jest bardzo prawdopodobne, że jesienią zespół beniaminka III ligi WISSY Szczuczyn występować będzie w roli gospodarza na stadionie w Grajewie. Komisja licencyjna Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku określiła warunki, które WISSA musi spełnić aby jej stadion był dopuszczony do rozgrywek III ligi. Chodzi przede wszystkim o ogrodzenie terenu. Na wypadek, jeśli szczuczynianie nie zdążą z modernizacją swego stadionu do startu rozgrywek zawarli w tym tygodniu umowę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grajewie, który zarządza grajewskim stadionem. Uprzedzając ewentualne pytania pragnę wyjaśnić, że WARMIA nie poniesie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści finansowych, ponieważ jest tylko i wyłącznie użytkownikiem stadionu a nie jego właścicielem.

W środę przedstawiciele Komisji Licencyjnej odwiedzili Szczuczyn. Prace w Szczuczynie idą ich zdaniem bardzo niemrawo…. Zawarcie umowy z MOSiR-em zapewni WISSIE licencję na grę w III lidze.

16:44, warmia1924

W kolejnym tygodniu przygotowań do sezonu 2010/2011 nasi piłkarze rozegrali ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz z głównym faworytem do awansu w nadchodzącym sezonie III ligi zespołem OLIMPII Zambrów.

Mecz odbył się w środę 28 lipca o 17:00 na boisku przy Klubie HADES w Grajewie.  WARMIA po trzech porażkach w meczach sparringowych tym razem zwyciężyła 3:2 (1:0) zdobywając bramki po strzałach Marcina Strzelińskiego, Rafała Kozikowskiego i Mariusza Milczarka. Gole dla OLIMPII zdobyli w drugiej połowie Wojciech Kowalczyk i Łukasz Zaniewski.

Składy:

WARMIA: Czapliński – Kesler, Prokop, Arciszewski, Laskowski – Strzeliński, Matysiewicz, Mirva, T. Górski – Dzierzgowski, Wójcik

W drugiej połowie grali także: Tarnacki, Domurat, P. Kowalski, K. Randzio, Kadyszewski, Kozikowski, Krukowski i Milczarek

OLIMPIA: Bebłowski – Olszewski, Szczepanik, Piłatowski, Jurczuk – Świderski, Zalewski, Kuczałek, Trzaska – Jaworowski, Szmurło

W drugiej połowie grali także: Konopka, Korzątkowski, Król, Perkowski, Fiedorczuk, Modzelewski, Kobeszko, Dzienis, Zaniewski i Kowalczyk.

W środowym meczu nie wystąpił już w WARMII bramkarz Krzysztof Gieniusz, który zdecydował się w nowym sezonie grać wyłącznie w lidze Futsalu w barwach MOKS Słoneczny Stok Białystok. Pomimo obowiązującej go z naszym Klubem umowy Zarząd wyraził zgodę na jego transfer, który zostanie dopięty lada dzień. Zawodnikiem, który go zastąpi będzie Piotr Czapliński (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9523 ) o którym strona internetowa www.jagiellonia.neostrada.pl pisze następująco : „Wychowanek Jagiellonii Białystok. Swego czasu bardzo utalentowany zawodnik. Powoływany do reprezentacji Polski juniorów U-14 oraz U-15, gdzie jest podstawowym zawodnikiem (za rywali ma m.in.: Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu Londyn). Testowany w kilku sparingach przez trenera Nawałkę, co otworzyło mu drogę do szerokiej kadry Jagi, mimo młodego wieku. W 2006 roku odnosi dosyć poważną kontuzję, która na długo uniemożliwia grę temu utalentowanemu zawodnikowi. Do gry powraca wiosną 2007 roku. W 2007 roku z juniorami młodszymi Jagiellonii zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski. . Od lata 2007 roku zawodnik zespołu Jagiellonii występującego w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Latem 2009 roku włączony do przygotowań kadry pierwszego zespołu Jagiellonii. Ostatecznie przegrywa konkurencję z Gikiewiczem, Sandomierskim i Majewskim, w związku z czym zostaje na pół roku wypożyczony do III-ligowego Promienia Mońki. W rundzie wiosennej 2009/10 zawodnik zespołu Jagiellonii (ME). Po zakończonym sezonie klub rozwiązuje z zawodnikiem kontrakt.”

Ponadto w meczu z OLIMPIĄ w naszym zespole zagrali inni, potencjalni kandydaci do naszej drużyny: znani już z poprzednich meczów Maciej Kesler i Łukasz Wójcik oraz rutynowany obrońca grający ostatnio w ORLE Kolno Dariusz Prokop (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3170 ), obrońca Karol Laskowski, wychowanek JAGIELLONII Białystok, ostatnio grający w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9732 ) a także napastnik Tomasz Dzierzgowski również grający ostatnio w TURZE Bielsk Podlaski (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=16665 ), dokąd był wypożyczony z GRYFA Gródek. Z testowanych zawodników słabo wypadł Laskowski i jego na pewno nie zobaczymy w barwach WARMII. Obecnie najbliżej zespołu są Kesler i Wójcik, z którymi ustaliłem już szczegóły ich umów. W poniedziałek rozstrzygnie się sprawa transferu Prokopa oraz ewentualnego wypożyczenia Dzierzgowskiego.

Mecz z OLIMPIĄ pokazał, że ciężka praca trenera i zawodników idzie w dobrą stronę i pomimo zawirowań kadrowych drużyna może powalczyć z każdym. Już jutro o godzinie 11:00 w Sokółce kolejnym rywalem naszej drużyny będzie beniaminek II ligi SOKÓŁ Sokółka. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi WARMIA rozegra jeszcze 2 sparringi: w środę 4 czerwca o godz. 17:00 na boisku przy HADESIE z zespołem MAMRY Giżycko, którego trenerem jest były zawodnik naszego Klubu Jakub Golak, oraz w sobotę 7 sierpnia o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego rywalem naszych piłkarzy będzie zespół NARWI Ostrołęka.

16:37, warmia1924

Drugi tydzień przygotowań do sezonu naszych piłkarzy stał pod znakiem ciężkich treningów wytrzymałościowych. We wtorek i czwartek nasi zawodnicy odbyli dwa treningi dziennie. Cieszyła wysoka frekwencja na zajęciach, niemal dwukrotnie większa niż w ubiegłorocznych przygotowaniach. W środę 21 lipca na boisku przy Klubie HADES WARMIA rozegrała sparring z III drużyną IV ligi warmińsko - mazurskiej PŁOMIENIEM Ełk. Gołym okiem było w tym meczu widać jak ciężko pracowali zawodnicy dzień wcześniej. Nasi piłkarze grali wolno i niedokładnie. Efektem tego była wysoka porażka aż 1:5. Honorową bramkę zdobył Konrad Kowalko. Po tym meczu podziękowaliśmy zawodnikom JAGIELLONII Białystok: obrońcy Dawidowi Grodzkiemu i pomocnikowi Michałowi Hryszko. Obaj wypadli kiepsko i raczej nie byliby w stanie być wzmocnieniem naszej drużyny. Michał Rutkowski po sparringu z RUCHEM Wysokie Mazowieckie zrezygnował z dalszych testów w naszym Klubie.

W sobotę 24 lipca na boisku w Supraślu kolejnym przeciwnikiem WARMII był zespół JAGIELLONII Białystok (młoda ekstraklasa). To był już zupełnie inny występ WARMII. Dużo lepsza gra, wiele ciekawych akcji - szwankowała niestety skuteczność. Nasi piłkarze ulegli JAGIELLONII 0:2 a obie bramki zdobył testowany w JAGIELLONII i przymierzany do pierwszej drużyny napastnik z Zimbabwe Ndabenkulu Ncube.

Oto zapis z tego meczu:

Jagiellonia ME Białystok – Warmia Grajewo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Ndabenkulu Ncube 20, 2:0 – Ndabenkulu Ncube 59.

Jagiellonia: Sakowicz (70 Nowajczyk) – Łosiewicz, Szóstko, Laskowski, Kalinowski (46 Porębski) – Jastrzębski, Soczyński (46 Steć), Arłukowicz (46 Murawski), Zawadzki (46 Sulkowski) – Ndabenkulu Ncube, Zapolnik.

Warmia: Czapliński (46 Gieniusz) – Kesler, Arciszewski, Makowski, K.Randzio - T.Górski, Matysiewicz, Kadyszewski, Strzeliński, Mirva, Milczarek. Grali także: Wójcik, Krukowski, Domurat, P.Kowalski, M.Tuzinowski, Kozak.

W tym meczu w naszym zespole zagrał obrońca Maciej Kesler (ostatnio Olimpia Zambrów), który kandyduje do zajęcia miejsca w defensywie naszego zespołu. Po odejściu Łukasza Piłatowskiego wkrótce z Klubem pożegna się drugi środkowy obrońca. Kamil Makowski dostał się na studia do Warszawy i od października nie zobaczymy go już w barwach naszej drużyny.  W Supraślu nie zagrał też chory Konrad Kowalko, lecz ten zawodnik pozostanie w naszym zespole. Po kontuzji do drużyny wrócił już Maksym Mirva i w meczu z JAGIELLONIĄ był wyróżniającym się zawodnikiem.

15:42, warmia1924

W poniedziałek 12 lipca piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2010/2011, który zainaugurują 14 sierpnia meczem w Elblągu z tamtejszą CONCORDIĄ. W związku z rezygnacją dotychczasowego trenera Piotra Pawluczuka zarząd Klubu powierzył funkcję szkoleniowca zespołu Marcinowi Strzelińskiemu, który podobnie jak wcześniej Pawluczuk będzie grającym trenerem. Piotr Pawluczuk zdecydował się na zakończenie pracy w naszym Klubie ze względów osobistych. Dojazdy z Bielska Podlaskiego były dla niego coraz bardziej uciążliwe i trudne do pogodzenia z obowiązkami zawodowymi (praca jaka nauczyciel w szkole) oraz rodzinnymi.

Przed rozpoczęciem pierwszego po przerwie treningu prezes Klubu pan Jan Kowalski podziękował za współpracę Piotrowi Pawluczukowi, który był obecny na pierwszym treningu i przedstawił dla zawodników nowego trenera. Marcin Strzeliński jest zawodnikiem naszego Klubu od sierpnia 2007 roku, kiedy to został transferowany z KP Michałowo. Wcześniej był zawodnikiem JAGIELLONII Białystok, ŁKS Łomża i WIGIER Suwałki. Informacje o przebiegu jego kariery : http://www.90minut.pl/kariera.php?id=4805 Marcin posiada uprawnienia instruktora i w najbliższym czasie otrzyma dyplom trenera II klasy oraz licencję, uprawniającą go do prowadzenia naszego zespołu w III lidze.

Na pierwszych zajęciach zjawili się następujący zawodnicy: Krzysztof Gieniusz, Paweł Tarnacki, Paweł Wiktoruk, Maciej Majewski (bramkarze), Marcin Arciszewski, Kamil Makowski, Łukasz Piłatowski, Kamil Randzio, Przemysław Charyło, Łukasz Domurat, Paweł Kowalski (obrońcy), Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Tomasz Górski, Daniel Tuzinowski, Łukasz Randzio, Paweł Matysiewicz, Rafał Miksza, Piotr Pawluczuk, Paweł Łochnicki, Marcin Strzeliński, Łukasz Randzio, Daniel Tuzinowski, Mateusz Szumowski, Mateusz Tuzinowski, Mariusz Milczarek, Krzysztof Krukowski (rozgrywający i napastnicy).

Z różnych przyczyn brakowało: Pawła Górskiego, Mateusza Glinieckiego (kontuzje), Konrada Kowalko, Maksyma Mirvy (wyjazdy zagraniczne), Michała Kowalskiego (obóz studencki), Rafała Kozikowskiego (podjął treningi w WISSIE Szczuczyn). Po zakończeniu kontraktu z WARMIĄ z propozycji OLIMPII Zambrów zdecydował się skorzystać filar naszej defensywy Łukasz Piłatowski i w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw zespołu z Zambrowa.

W trakcie pierwszego tygodnia treningów niemal codziennie dochodziło do roszad wśród nowych zawodników, którzy pojawili się na pierwszym treningu. Przemysław Charyło, którego  widzieliśmy w zespole jako następcę Piłatowskiego, za namową swojego trenera Mirosława Dymka, który został szkoleniowcem ŁKS-u Łomża, podjął treningi w łomżyńskim klubie. Paweł Łochnicki zrezygnował z treningów w WARMII ze względu na odległość z Bielska Podlaskiego do Grajewa i pracę zawodową. Bramkarz Maciej Majewski wyjechał na testy do klubu II ligi.

Z pierwszym zespołem rozpoczęli treningi dwaj kolejni wychowankowie z zespołu juniorów młodszych trenera Mariusza Sobczyka: Rafał Miksza i Mateusz Tuzinowski. Paweł Kowalski to wychowanek naszego klubu, brat Michała, który ostatnio występował w klubie POJEZIERZE Prostki. Paweł Wiktoruk to również wychowanek naszego Klubu, który ostatnio grał w WISSIE Szczuczyn. Do zespołu dołączyli też w kolejnych dniach: pierwszego tygodnia przygotowań bramkarz Piotr Czapliński, obrońca Dawid Grodzki i pomocnik Michał Hryszko z zespołu młodej ekstraklasy białostockiej JAGIELLONII, napastnik Łukasz Wójcik, wychowanek białostockiej JAGIELLONII, ostatnio grający w HETMANIE Tykocin, obrońca Michał Rutkowski z MKS Mielnik oraz Rafał Kozikowski, na którego wypożyczenie do szczuczyna Klub nie wyraził zgody.

Pierwszy tydzień treningów zespół zakończył sparringiem z czołową drużyną II ligi RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Mecz rozegrano w Surażu. Niestety, nasi piłkarze wysoko ulegli RUCHOWI aż 0:8 (0:5). O tak wysokiej porażce zadecydowały przede wszystkim indywidualne błędy. Gra WARMII z tak silnym zespołem jak RUCH momentami wyglądała bardzo dobrze, dużo było gry z pierwszej piłki. Zespół RUCHU, który zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do I ligi był na zupełnie innym etapie przygotowań, co było wyraźnie widać na boisku. Pocieszający jest fakt, że w ubiegłym roku WARMIA również w przewie letniej uległa wysoko dla ŚWITU Nowy Dwór Mazowiecki by niedługo potem wygrać z Pucharze Polski z ZAWISZĄ Bydgoszcz. Grę naszej drużyny, mimo wyniku, chwalili obecni na meczu z RUCHEM obserwatorzy i menedżerowie piłkarscy, którzy podkreślali że "z tej mąki będzie chleb". Z całą pewnością sparring z tak dojrzałym i mocnym zespołem jak RUCH dał wiele dla naszych zawodników.

Skład WARMII z tego meczu: Czapliński (46 Tarnacki, 68 Gieniusz) - Arciszewski, Grodzki (46 Hryszko), Kowalko, Rutkowski (80 Miksza) - K. Randzio, P.Matysiewicz, Kozikowski (80 M. Tuzinowski), T. Górski (60 Domurat) - Milczarek (46 Krukowski), Wójcik (80 Kozak)

Skład RUCHU: Rakowiecki - Galiński, Kołłątaj (46 Pasko), Czarnecki, Bartkiewicz - Jegliński (46 Ksepka), Strózik (46 Faszczewski), Ambrożewicz (5 Speichler), Trzaskalski (46 Oświęcimka) - Bzdęga (46 Łukasik), Płoszczuk (60 Fidziukiewicz)

Bramki: Kołłątaj 9', 28' (karny), Bzdęga 20', Jegliński 21', Trzaskalski 42', Łukasik 72', 77', 80'

14:52, warmia1924

Witam na blogu informacyjnym dla Kibiców i Sympatyków Klubu Sportowego WARMIA Grajewo. Blog ten powstaje, w celu przekazywania większej ilości informacji z Klubu, niż to dotychczas było możliwe. Wiem, że duża liczba osób jest ciekawa wieści z WARMII. Dla nich właśnie postaram się na bieżąco informować o sytuacji w Klubie, przekazywać wiadomości o drużynie, jej wynikach oraz wiele innych, w miarę możliwości i... czasu, który będę mógł na to poświęcić. Będę też starał się na bieżąco odpowiadać na wszelkie pytania, które możecie Państwo zadawać poprzez komentarze do artykułów, umieszczanych na tym blogu.
Wielokrotnie zgłaszano mi uwagi, że ilość informacji z Klubu, przekazywana w grajewskich mediach (zwłaszcza portalach internetowych) była dla najwierniejszych kibiców niewystarczająca. "Legendarna" strona internetowa o Klubie, prowadzona przez nieocenionego Pawła Myszkowskiego, którego w tym miejscu serdecznie pozdrawiam, ze względu na ogrom obowiązków zawodowych i prywatnych autora nie zawsze może być na bieżąco aktualizowana. Ten blog zapewni przekaz bezpośredni informacji z Klubu, płynących do Kibiców i Sympatyków. Bardzo liczę na Państwa uwagi, komentarze i konstruktywną krytykę. Zaznaczam, że komentarze będą moderowane na tyle, by ta strona nie była przedmiotem wylewania  kubłów pomyj na kogokolwiek przez anonimowych, internetowych frustratów, których niestety jest wielu. Liczę również na to, że pomysł prowadzenia tego blogu zapewni Kibicom Klubu szerszy niż dotychczas dostęp do informacji i przyczyni się do bardziej pozytywnego wizerunku naszego Klubu oraz zrozumienia problemów z którymi my, działacze, zawodnicy i trenerzy borykamy się w codziennej pracy.