RSS
niedziela, 15 sierpnia 2010

Zachęcam Państwa do odwiedzin strony internetowej pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/, która w zastępstwie tymczasowo nieaktualizowanej strony Pawła Myszkowskiego jest oficjalną stroną internetową naszego Klubu.

Wczoraj na tej stronie prowadzona była próbna (udana) relacja live ze spotkania w Elblągu. Kolejne mecze wyjazdowe również planujemy relacjonować na bieżąco na tej stronie.

11:53, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Dziś rano otrzymałem wiadomość o śmierci napastnika WISSY Szczuczyn Emila Świderskiego, który zasłabł wczoraj na rozgrywanym w Grajewie meczu WISSA Szczuczyn - MRĄGOWIA Mrągowo i zmarł dziś rano w grajewskim szpitalu. Emil miał 23 lata, kilka lat temu podjął treningi w naszym Klubie, ale wówczas WISSA nie wyraziła zgody na Jego transfer.

W imieniu swoim, Zarządu Klubu oraz zawodników łączę się w największym bólu z Rodziną Zmarłego, Kibicami, Zawodnikami i Działaczami szczuczyńskiego Klubu. Cześć Jego Pamięci!

11:47, warmia1924

W rozegranym wczoraj w Elblągu meczu I kolejki rozgrywek III ligi WARMIA przegrała z V drużyną ubiegłego sezonu CONCORDIĄ Elbląg 0:4 (0:1).

W kadrze na mecz zabrakło Kamila Randzio, który nie mógł pojechać na mecz ze względu na pracę. Długa podróż, po nieustannie zakorkowanej i remontowanej trasie, mocno dała się we znaki naszym piłkarzom. Pomimo rozpoczęcia meczu o 17:00 temperatura w Elblągu sięgała 35 stopni w cieniu. Nie jest to jednak wytłumaczeniem słabej postawy naszych piłkarzy w pierwszej połowie meczu. Zespół gospodarzy szybko zepchnął do defensywy naszą drużynę i zwłaszcza po rzutach rożnych stwarzał sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Nasza obrona spisywała się nieźle i miała szczęście, bo w kilku dobrych sytuacjach zawodnikom z Elbląga właśnie tego szczęścia zabrakło. Paradoksalnie to nasi piłkarze, mimo wyraźnej przewagi CONCORDII, byli bliżsi zdobycia prowadzenia, kiedy po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym elblążan strzał Rafała Kozikowskiego został zablokowany tuż przed linią bramkową przez obrońcę CONCORDII.
W 37 minucie arbiter spotkania Robert Stańczak z Olsztyna podyktował rzut karny dla gospodarzy. Powodem decyzji był upadek Graczyka z CONCORDII w polu karnym naszej drużyny. Marcin Arciszewski, który zdaniem sędziego faulował napastnika gospodarzy, zarzekał się, że nie popełnił faulu a co ciekawe - również zawodnicy CONCORDII śmiali się z decyzji sędziego... Rzut karny na 1:0 dla gospodarzy wykorzystał Lepczak. Do przerwy przegrywaliśmy - mimo wszystko zasłużenie - 0:1.

Druga połowa to od początku zupełnie inna gra naszej drużyny, która od 60 minuty uzyskała wyraźną przewagę. Kulminacyjnym punktem meczu był rzut karny dla naszego zepołu, który sędzia Stańczak podyktował za ewidentne zagranie ręką w polu karnym obrońcy CONCORDII. Do piłki podszedł kapitan zespołu Maksym Mirva i strzelił w słupek... Zamiast wyrównania 3 minuty później po klasycznym kontrataku to CONCORDIA zdobyła bramkę. Strzelił ją wprowadzony nieco wcześniej Bogdanowicz, który dobił swój własny strzał w poprzeczkę.
Nasz zespół, który po przestrzelonym karnym grał trzema napastnikami, ruszył do zdecydowanych ataków i ponownie został skarcony kontrą CONCORDII w 80 minucie, po której Kamil Graczyk w sytuacji sam na sam z Czaplińskim zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Ten sam zawodnik jeszcze raz w 88 minucie strzałem z woleja zdobył ostatnią bramkę tego dość dziwnego meczu, który mogliśmy co najmniej zremisować a wysoko przegraliśmy. W końcówce meczu dobrą akcją i strzałem popisał się Łukasz Wójcik, ale naszym piłkarzom nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki. Obiektywnie oceniając to CONCORDIA w przekroju całego meczu zasłużyła na zwycięstwo, jednak przy odrobinie szczęścia mogliśmy w Elblągu osiągnąć korzystny wynik.

"Co nas nie zabije to nas wzmocni" - i dlatego należy wierzyć, że już za tydzień w meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka podniesiemy się z kolan...

CONCORDIA Elbląg - WARMIA Grajewo 4:0 (1:0)
1:0 Lepczak 37' (rzut karny), 2:0 Bogdanowicz 76', 3:0 Graczyk 80', 4:0 Graczyk 88'

CONCORDIA: 33.Kopka - 14.Andrychowski, 15.Sorkowicz, 3.Lepczak, 6.Chyła, 8.Cieselski, 10.Wiercioch, 16.Szmydt (70' Rogowski), 19.Graczyk, 18.Gryka(83' 17.Sorkowicz), 20. Sambor (68' 11.Bogdanowicz)

WARMIA: 1.Czapliński - 20.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 7.T.Górski (71' 18.Kadyszewski), 6.Matysiewicz, 14.Mirva, 9.Strzeliński - 10.Kozikowski(85' 16.Wójcik), 11.Milczarek (81' 8.Krukowski)

Żółte kartki: Sambor (CONCORDIA), Matysiewicz (WARMIA).

Sędziował: Robert Stańczak (Olsztyn)
Widzów: 100

11:42, warmia1924

W uzupełnieniu wpisu, dotyczącego terminarza rozgrywek w rundzie jesiennej na boisku w Grajewie, podaję informacje o meczach wyjazdowych. Pierwszy odbył się wczoraj w Elblągu. Oto kolejne. Dla chętnych do wyjazdu podaję także dane adresowe stadionów, na których zostaną rozegrane mecze:

11:13, warmia1924

W czwartek o 18:00 w pubie FanClub odbyło się spotkanie z kibicami oraz prezentacja drużyny, zgłoszonej do rozgrywek na sezon 2010/2011. Serdecznie dziękuję Andrzejowi Ziemkiewiczowi - właścicielowi pubu za gościnność i zorganizowanie spotkania.Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, nie zabrakło pytań - czasem trudnych i rozsądnej, rzeczowej dyskusji.

W czwartek w Podlaskim Związku Piłki Nożnej zgłoszeni zostali następujący piłkarze, którzy stanowią kadrę K.S.WARMIA na rundę jesienną rozgrywek sezonu 2010/2011.

niedziela, 08 sierpnia 2010

Już od poniedziałku w biurze Klubu będą do nabycia karnety wstępu na 8 meczów rundy jesiennej w cenie 70 złotych brutto za 1 karnet. Firmy zainteresowane zakupem karnetów dla pracowników i otrzymaniem faktury zakupu, proszę o kontakt pod numerem telefonu/faxu 862723853.

Osoby zainteresowane nabyciem imiennej Karty VIP, która upoważnia między innymi do wjazdu na parking za trybuną główną podczas meczów w cenie 100 złotych brutto również proszę o kontakt z biurem Klubu.

Zarówno karnety jak i karty będą do nabycia podczas spotkania z drużyną w FanClubie w najbliższy czwartek, oraz w kasie Klubu przed meczem z DĘBEM Dąbrowa Białostocka w sobotę 21 sierpnia o 16:00.

13:59, warmia1924

W czwartek 12 sierpnia o godzinie 18.00 w pubie FanClub odbędzie się prezentacja piłkarzy Warmii Grajewo przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011.

Na spotkaniu będzie możliwość zapoznania się z kadrą zespołu, dyskusji oraz nabycia karnetów wstępu na rundę jesienną nowego sezonu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Fan Club Grajewo ul. Ogrodowa 1 (os. Centrum, obok myjni samochodowej)

13:47, warmia1924

W sobotę WARMIA rozegrała już ostatni sparing przed startem rozgrywek III ligi. W meczu rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego nasi piłkarze bezbramkowo zremisowali z NARWIĄ Ostrołęka. Goście w ubiegłym sezonie zajęli VIII miejsce w tabeli rozgrywek III ligi łódzko - mazowieckiej. Piłkarze z Ostrołęki, posiadający w składzie dwóch zawodników nie tak dawno grających w w ekstraklasie: Mariusza Marczaka (w sezonie 2007/2008 w JAGIELLONII Białystok) oraz Marcina Truszkowskiego (w sezonie 2006/2007 w GKS Bełchatów a w sezonie 2007/2008 w JAGIELLONII Białystok) okazali się bardzo wymagającym rywalem dla naszej drużyny. Spora grupa kibiców obejrzała ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz. Trener naszego zespołu Marcin Strzeliński potraktował to spotkanie już w inny sposób niż poprzednie sparingi. Tym razem zmian w składzie było niewiele, grała najsilniejsza jedenastka, w której zabrakło Pawła Matysiewicza (wyjazd rodzinny) oraz Kamila Randzio (praca).

Już w 3 minucie po dobrym dośrodkowaniu Rafała Kozikowskiego (bardzo dobry mecz tego zawodnika, co cieszy po ostatnich zawirowaniach wokół jego osoby) Mariusz Milczarek strzelił głową pod poprzeczkę, ale pięknie obronił Łyziński. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany, choć raczej z przewagą naszych piłkarzy. Najlepszą sytuację dla NARWI miał Truszkowski, który w 43 minucie po faulu Makowskiego wykonywał rzut wolny z 16 metra, ale strzelił ponad poprzeczką bramki WARMII.

Więcej bramkowych sytuacji kibice obejrzeli w drugiej połowie. W 54 minucie strzał Marczaka świetnie obronił Czapliński. W 58 minucie kapitalne uderzenie Kozikowskiego piękną paradą obronił Daniel Iwanowski (pozyskany ostatnio przez NAREW z II ligowego OKS 1945 Olsztyn). Kilka minut później w 62 minucie Czapliński znakomicie broni w sytuacji sam na sam z Truszkowskim. Ten sam napastnik gości strzela z dystansu w 70 minucie, ale znów bardzo dobrze broni nowy nabytek naszego Klubu. W końcówce spotkania jeszcze dwie kapitalne okazje do zdobycia bramek mieli nasi piłkarze - najpierw w 85 minucie przepiękny strzał z rzutu wolnego z najwyższym trudem broni Iwanowski a minutę później po rzucie rożnym Rafał Kozikowski strzelił tuż nad poprzeczką.

Reasumując - nasi zawodnicy zdecydowanie są w coraz lepszej formie i na tle mocnego rywala wypadli naprawdę dobrze, co cieszy przed inauguracją ligi. W najbliższym tygodniu nie będzie już żadnego sparingu, piłkarze będą szlifować formę przed bardzo trudnym meczem wyjazdowym z CONCORDIĄ w Elblągu, który odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o 17:00.

WARMIA Grajewo - NAREW Ostrołęka 0:0

WARMIA: Czapliński - Kesler, Arciszewski, Makowski (70' P.Kowalski), Kowalko - T. Górski (70' Kadyszewski), Mirva, Kozikowski, Strzeliński - Krukowski (46 Wójcik), Milczarek

NAREW (skład wyjściowy): Łyziński - Skorupka, Parszewski, Ostaszewski, Zalewski - Jaiyesimi, Strzeżysz, Marczak, Wilczewski - Truszkowski, Lelujka. Na zmiany wchodzili: Iwanowski - Posmyk, Malanowski, Roman, Pragacz, Niedźwiecki, Kamiński, Milewski, Olesiński, Zaniewski.

Sędziował: Łukasz Szczech (Pisz).

13:41, warmia1924
piątek, 06 sierpnia 2010

Oto zdjęcie zespołu, wykonane przed meczem z MAMRAMI Giżycko przez panią Patrycję Łepkowską z "Tygodnika Grajewskiego". W najbliższym numerze tej gazety, w środę 11 sierpnia ukaże się "skarb kibica" III ligi z informacjami o WARMII Grajewo.

W górnym rzędzie stoją od lewej: Krzysztof Piekarski (opieka medyczna),
Maciej Kesler, Maksym Mirva, niezidentyfikowany kibic, pan Sokołowski
bodajże........ ;-)  Rafał Kozikowski, Krzysztof Krukowski, Łukasz Randzio,
Kamil Kozak, Daniel Tuzinowski, Kamil Randzio, Marcin Arciszewski, Piotr
Czapliński, Janusz Szumowski (dyrektor klubu)

czwartek, 05 sierpnia 2010

Wczoraj w kolejnym rozegranym sparingu WARMIA pokonała MAMRY Giżycko 2:1 (1:0). W pierwszej połowie trener zdecydował się na nieco eksperymentalne ustawienie, dając okazję do gry dla młodych zawodników. Spisywali się oni bardzo przyzwoicie i nasz zespół posiadał przewagę, niestety szwankowała skuteczność. W 44 minucie rajd dobrze grającego Macieja Keslera został zakończony faulem na polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Kozikowski. W drugiej połowie, grając już w pełnym składzie WARMIA długo nie potrafiła przebić się przez defensywę piłkarzy z Giżycka. Wiele akcji naszego zespołu kończyło się przed polem karnym gości. W 70 minucie sprytem i skutecznością popisał się dobrze znany grajewskim kibicom Jakub Golak - grający trener zespołu z Giżycka, który płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Nasi piłkarze przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków, które przyniosły skutek w postaci bramki zdobytej w 80 minucie przez Mariusza Milczarka. W końcówce meczu Kamil Kozak w niegroźnej sytuacji sfaulował na polu karnym zawodnika gości. Sędzia Marcin Niebrzydowski podyktował rzut karny, który w świetnym stylu obronił Piotr Czapliński. W przekroju całego meczu na pewno WARMIA była zespołem zdecydowanie lepszym, lecz skuteczność w wykańczaniu akcji jest problemem, nad którym nasi piłkarze muszą mocno popracować.

WARMIA Grajewo - MAMRY Giżycko 2:1 (1:0)

1:0 Rafał Kozikowski 44'(karny), 1:1 Jakub Golak 70', 2:1 Mariusz Milczarek 80'

WARMIA: Tarnacki (46 Czapliński) - Kesler (80 P. Kowalski), Kowalko, Arciszewski, K. Randzio - Domurat (46 Strzeliński), Kadyszewski (46 Mirva), Kozikowski (80 Kozak),  Miksza (46 Milczarek) - Wójcik (85 M. Szumowski), Krukowski (46 Matysiewicz).

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego 30 A w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie NAREW Ostrołęka. Serdecznie zapraszam na mecz.

08:07, warmia1924