RSS
sobota, 05 lutego 2011

Od zwycięstwa nad ORŁEM Kolno rozpoczęli serię meczów kontrolnych piłkarze WARMII. Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy hali WŁÓKNIARZA w Białymstoku.

Nasi przeciwnicy z Kolna pod wodzą grajewianina - trenera Ryszarda Borkowskiego po rundzie jesiennej zajmują II pozycję w tabeli IV ligi podlaskiej mając duże szanse na awans do III ligi. Dla ORŁA dzisiejszy sparring był już trzecią grą w tym roku. Nasi rywale zremisowali z MAMRAMI Giżycko 3:3 oraz wygrali z RZEKUNIANKĄ Rzekuń 7:3.

WARMIA do meczu przystąpiła po zakończonym wczoraj okresie intensywnych treningów w trakcie „obozu dochodzeniowego”. Zawodnicy mocno odczuli ciężkie treningi ale - jak wiadomo - w tym okresie wszystkie zespoły ciężko pracują budując przygotowanie fizyczne do sezonu. W kadrze naszego zespołu na ten mecz nie znaleźli się „studniówkowi cze”: Paweł Matysiewicz, Damian Kadyszewski oraz nieco starszy od nich Mariusz Milczarek, który na studniówce jest partnerem swojej dziewczyny. Oprócz nich brakowało także Michała Kowalskiego (praca), Mateusza Tuzinowskiego (przeziębienie) oraz niedawnych rekonwalescentów: Pawła i Tomasza Górskich.

Mecz rozgrywany był w fatalnych warunkach – przez całe spotkanie wiał silny wiatr i padał ulewny deszcz. Warto podkreślić świetny drenaż boiska Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku na którym pomimo tak intensywnych opadów deszczu nie zbierała się woda.

Początek spotkania był zdecydowanie pod dyktando piłkarzy z Kolna. Ich akcje były bardziej płynne i kończone strzałami, czego nie można było powiedzieć o naszych zawodnikach, którzy jakby musieli się oswoić z boiskiem i grą. Z optycznej przewagi ORŁA jednak niewiele wynikało. W 19 minucie meczu po błędzie obrońców kolnian Marcin Baczewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem zdobył prowadzenie dla WARMII. Z pierwszej połowy warto jeszcze odnotować świetny strzał Huberta Karwackiego w 23 minucie a także doskonałą okazję do podwyższenia wyniku, przed którą w 36 minucie stanął Rafał Miksza. Jego strzał z bliskiej odległości obronił jednak Sosnowski.

Po przerwie nasi piłkarze przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie strzał Marcina Arciszewskiego przyniósł drugiego gola dla WARMII. Chwała dla strzelca bramki, lecz trzeba odnotować, że bramkarz ORŁA popełnił przy obronie fatalny błąd. Dwie minuty po zdobyciu bramki nasi piłkarze przeprowadzili kapitalną akcję po której bardzo dobrze i dynamicznie grający Hubert Karwacki strzelił w poprzeczkę a chwilę później w ogromnym zamieszaniu pod bramką kolnian Łukasz Wójcik trafił piłką w słupek. Po tej akcji nasi zawodnicy jakby zasnęli, popełniając w ciągu kilku minut sporo rażących błędów w defensywie. Kilka groźnych strzałów piłkarzy ORŁA świetnie obronił Piotr Czapliński. Był on jednak bezradny w 57 minucie po strzale Marcina Dzierżko. Po niespełna dziesięciominutowym szturmie ORŁA obudzili się grajewianie i w 63 minucie po podaniu Kamila Kozaka Krzysztof Krukowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu na 3:1 dla WARMII. Do końca meczu nasi piłkarze mieli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramek. Te najlepsze były po strzale Mateusza Woronieckiego w 64 minucie, kiedy to bramkarz ORŁA z trudem odbił piłkę i ta trafiła w słupek, oraz w 80 minucie kiedy strzał Mateusza Szumowskiego z kilku metrów wyłapał Gutowski.

Podsumowując: nasi piłkarze zagrali momentami dobry mecz z wymagającym przeciwnikiem, którym był wicelider IV ligi. Widać było duże braki w tzw. „czuciu” gry. Sporo było niedokładności, lecz dla przeciwwagi były też akcje po których ręce składały się do oklasków. Na wyróżnienie zasługują młodzi zawodnicy jak: Marcin Baczewski, Łukasz Domurat, Krzysztof Krukowski, Kamil Kozak i Mateusz Szumowski, którzy wypadli bardzo przyzwoicie. Dobry mecz zagrał również Paweł Kowalski w obronie. W przekroju całego meczu na pewno wyróżniającymi się zawodnikami byli obaj nowi zawodnicy: Mateusz Woroniecki oraz Hubert Karwacki. Woroniecki zagrał na nietypowej dla siebie pozycji defensywnego pomocnika. Potwierdził swoją uniwersalność – ten zawodnik nominalnie gra na pozycji środkowego obrońcy, ale może grać także na bokach obrony. Był pewny w swoich interwencjach, wnosił dużo spokoju do gry, celnie podawał, wygrywał pojedynki główkowe popisał się także ładnym strzałem w 64 minucie. Karwacki grał krócej, ale dał się poznać ze swojej szybkości. Obrońcy ORŁA mieli kłopoty z jego upilnowaniem. Hubert jest bardzo szybki, dobrze trzyma się na nogach, walczy i nieźle rozumie się z zespołem. Na pewno za wcześnie na oceny, ale tym sparingiem obaj piłkarze przybliżyli się do podpisania umów z naszym Klubem.

Kolejny sparring nasi piłkarze zagrają już w najbliższą środę 9 lutego o godzinie 12:00 na sztucznej trawie w Olecku. Przeciwnikiem WARMII będzie drugoligowy zespół WIGIER Suwałki.

05.02.2011 Białystok

WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 3:1 (1:0)

1:0 Marcin Baczewski 19’, 2:0 Marcin Arciszewski 51’, 2:1 Marcin Dzierżko 57’, 3:1 Krzysztof Krukowski 63’

WARMIA: Tarnacki (46’ Czapliński) – P. Kowalski (46’ Kesler), Domurat (46’ Arciszewski), Kowalko, K. Randzio (60’ Kozak) – D. Tuzinowski (46’ Krukowski), Mirva (46’ Jasielczuk), Woroniecki, Miksza (46’ Strzeliński) – Karwacki (60’ M. Szumowski), Baczewski (46’ Wójcik)

ORZEŁ: Sosnowski (46’ Gutowski) – Grala, Prusinowski (46’ Osowski), Kotlewski, Kostuch (46’ Grigoriew) – Kiełczewski (46’ Solecki), Sawko, Krzywda (46’ Sadowski), Brzeziński – Makowski, Dzierżko

Sędziował: Dariusz Kostko (Białystok)


18:03, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 stycznia 2011

W dniach 22 - 23 stycznia w Ełku odbył się VI Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców RONA CUP 2011. Nasz zespół trampkarzy młodszych z rocznika 1999 pod opieką trenera Józefa Matysiewicza zajął w nim wysokie 3 miejsce w tabeli końcowej. Ponadto nasi młodzi piłkarze zdobyli puchar fair play.


Oto wyniki naszego zespołu:

 • FORTY Piątnica - MOSiR WARMIA Grajewo 2:1
 • BSP  JAGIELLONIA - MOSiR WARMIA Grajewo 1:4
 • MOSiR WARMIA Grajewo - UKS RONA 03 Ełk 2:1
 • MOSiR WARMIA Grajewo - NAREW Ostrołęka 2:0
 • MOSiR WARMIA Grajewo - ŁKS Łomża 1:2
 • MOSiR WARMIA Grajewo - MKS ,,MAZUR „ Ełk 2:1
 • MOSiR WARMIA Grajewo - FK ALYTUS 1:1

TABELA KOŃCOWA

 1. JAGIELLONIA Białystok
 2. ŁKS Łomża
 3. MOSiR WARMIA Grajewo
 4. RONA 03 Ełk
 5. FORTY Piątnica
 6. FK ALYTUS
 7. NAREW Ostrołęka
 8. MAZUR Ełk

strzelcy bramek:

6  - Rafał  Kalinowski

5  - Dawid Kalinowski

1  - Bartek Wiśniewski

1  - Kacper Polakowski

23:16, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Nasi piłkarze mają za sobą pierwszy tydzień wzmożonych treningów w trakcie dwutygodniowego obozu dochodzeniowego. Zawodnicy trenowali codziennie a we wtorek i czwartek mieli podwójne treningi – rano o 10:00 i po południu o 14:30. Zajęcia odbywają się na obiektach MOSiR – w hali, siłowni oraz na boisku ORLIK przy ul. 11 Listopada, z którego możemy korzystać dzięki zgodzie Burmistrza i Starosty, którym serdecznie dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb w okresie przygotowawczym. Ponadto zawodnicy dużo biegają w terenie (w Central Parku oraz w okolicach hali MOSiR).  Cieszy wysoka frekwencja na treningach. Na każdych zajęciach ćwiczy około 20 zawodników. Nie brakuje niestety kłopotów zdrowotnych – przeziębienia i grypa niemal codziennie dosięgają któregoś z piłkarzy. W ubiegłym tygodniu chorzy byli: Czapliński, bracia Tuzinowscy i Matysiewicz a Mirva narzekał na bóle kręgosłupa. Dziś wszyscy z nich już trenowali, ale brakowało Jasielczuka (który wrócił z Anglii i ponownie trenuje z naszym zespołem) oraz Keslera. Obaj są przeziębieni.

Zawodnicy, którzy uczestniczą w zajęciach od 12 stycznia, czyli od rozpoczęcia przygotowań to:  Bramkarze: Paweł Tarnacki i Piotr Czapliński; obrońcy:  Marcin Arciszewski, Konrad Kowalko, Maciej Kesler, Paweł Kowalski, Kamil Randzio, Mateusz Woroniecki, Łukasz Domurat, Michał Kowalski, Rafał Wróblewski (z zespołu juniorów starszych); rozgrywający i napastnicy: Marcin Strzeliński, Maksym Mirva, Paweł Matysiewicz, Paweł Górski, Tomasz Górski, Hubert Karwacki, Daniel Tuzinowski, Mateusz Szumowski, Krzysztof Krukowski, Mariusz Milczarek, Łukasz Wójcik, Mateusz Tuzinowski, Marcin Baczewski, Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Rafał Miksza, Janusz Jasielczuk.

W treningach nie uczestniczy Rafał Kozikowski, który sam dyskwalifikuje się swoim postępowaniem a jego zawieszenie w prawach zawodnika jest tylko kwestią czasu i kolejnego posiedzenia Zarządu Klubu. Z zespołem trenują opisywani tu wcześniej Karwacki i Woroniecki. Ich przyszłość w naszym Klubie uzależniona jest od tego jak wypadną w sparringach w okresie do końca lutego. Na dalszą grę w naszym Klubie zdecydowali się Kesler i Czapliński. Utrzymanie tych dwóch, wyróżniających się w rundzie jesiennej zawodników należy uznać za sukces. W najbliższych dniach obaj ci zawodnicy podpiszą umowy z WARMIĄ.

Pomimo dużych kłopotów finansowych (o których poniżej) oraz ciężkiej pracy na treningach atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Zawodnicy pracują sumiennie a humory im dopisują i chwała im za to.

Kolejny tydzień przygotowań zakończy sparring z zespołem ORŁA Kolno w najbliższą sobotę 5 lutego.  Bardzo bym sobie życzył, aby ten mecz został  rozegrany w Grajewie, lecz prognoza pogody nie nastraja optymistycznie. W sobotę ma być 5 stopni ciepła i ma padać deszcz. W takich warunkach będzie trudno przygotować jakiekolwiek boisko w Grajewie i zapewne będziemy musieli udać się do Białegostoku, aby rozegrać ten mecz na sztucznej trawie przy Hali WŁÓKNIARZA na ul. Świętokrzyskiej. Boisko mamy zarezerwowane na godz. 16:00.

W ubiegłym tygodniu w prasie pojawiła się informacja o sparringu, który WARMIA miała zagrać w sobotę 29 stycznia z FRESKOVITĄ Wysokie Mazowieckie. Owszem, była propozycja ze strony FRESKOVITY, lecz rozgrywanie meczu z II-ligowym rywalem w trakcie ciężkich treningów nie miałoby większego sensu. Ostatecznie FRESKOVITA sama również zrezygnowała z tego pomysłu. Klub ten boryka się z problemami kadrowymi i trenuje tam zaledwie....10 piłkarzy.

Niestety, choć nasze przygotowania idą planowo to nie wiadomo…. jak długo będzie trwał taki stan. Klub wciąż nie otrzymał dotacji ze środków Urzędu Miasta w Grajewie ze względu na przedłużające się perypetie z zatwierdzeniem przez radnych miejskich budżetu miasta oraz uchwały o przekazaniu środków dla Klubu. Ubiegłotygodniowa sesja Rady Miasta nie przyniosła zmiany w tej kwestii. Budżet miasta został wprawdzie zatwierdzony, ale uchwała o przekazaniu dotacji dla Klubu niestety nie. Umowa ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie również nie została jak dotąd zawarta na rok 2011. Tym samym Klub jest praktycznie pozbawiony środków finansowych. Każdy dzień to koszty – dojazdy zawodników na treningi z Białegostoku (Strzeliński, Kowalko, Czapliński, Kesler, Woroniecki, Karwacki, K. Randzio i Paweł Górski). Przed nami sparringi a co z tym związane koszty transportu, wyżywienia, sędziów, wynajmu boiska ze sztuczną trawą. Nie można wykluczyć, że przygotowania będziemy zmuszeni przerwać, odwołać mecze kontrolne i do rozgrywek ligowych przystąpić z marszu. To oczywiście czarny scenariusz, ale niestety prawdopodobny.

Wszystkich chętnych pomóc dla Klubu w tej arcytrudnej sytuacji prosimy o wpłaty z tytułem DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE KLUBU na konto K. S. WARMIA Grajewo w BPH o/ Grajewo 82-10600076-0000401350000508

22:50, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 stycznia 2011

Dziś w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się I Turniej Halowy w Piłce Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna. W ostatnich dniach z udziału w turnieju z różnych przyczyn zrezygnowały zespoły MAZURA Ełk, PROMIENIA Mońki i ZNICZA Biała Piska. Tym samym w szczuczyńskiej hali zagrało 6 drużyn, z czego WISSA i WARMIA wystawiły po dwa zespoły.

Turniej rozpoczął się od wystąpienia Burmistrza Szczuczyna pana Artura Kuczyńśkiego, oraz minuty ciszy ku pamięci Patrona Turnieju ś.p. Emila Świderskiego, zmarłego w ub. roku zawodnika WISSY.

W naszej ekipie na dzisiejszy turniej nie znalazło się 9 zawodników spośród trenujących w ostatnich dniach: Michał Kowalski i Hubert Karwacki są przeziębieni, Tomasz Górski i Łukasz Wójcik dziś pracowali zawodowo, Maciej Kesler miał zajęcia na uczelni, Paweł Matysiewicz odniósł uraz na jednym z ostatnich treningów,  Kamil Randzio poprosił o zwolnienie ze względu na udział we wczorajszej studniówce a Rafał Kozikowski przechodzi rehabilitację po urazie głowy.

Trener Strzeliński podzielił kadrę na dwa zespoły, które wystąpiły w następujących składach:

WARMIA I: Tarnacki – Arciszewski, Domurat, Woroniecki, D. Tuzinowski, Kadyszewski, Miksza, Krukowski, Milczarek.

WARMIA II: Czapliński – Kowalko, P. Kowalski, Jasielczuk, M. Szumowski, Strzeliński, Mirva, Baczewski, M. Tuzinowski.

Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. O zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów. Mecze trwały po 15 minut bez przerw. Zawody miały emocjonujący przebieg głównie za sprawą gry obu naszych zespołów. Oto po 13 spotkaniach z 10 punktami prowadził zespół WARMII II, który ostatni mecz grał z WARMIĄ I praktycznie już przed meczem pewną… ostatniego miejsca w tabeli końcowej. Wielu obserwatorów turnieju twierdziło przed meczem, że wynik jest rozstrzygnięty a zespoły WARMII „ułożą się” tak, aby WARMIA II zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju wygrywając to spotkanie. Tymczasem obie nasze drużyny postąpiły niezwykle fair, grając między sobą najciekawsze spotkanie całego turnieju. Trener Marcin Strzeliński przed meczem krótko uciął wszelkie spekulacje na ten temat motywując oba zespoły do jak najlepszej gry, bez względu na zwycięstwo w turnieju jednej z naszych ekip.

W meczu padł remis 4:4 a jego dramaturgia i przebieg zadziwiły tych, którzy prognozowali niesportową postawę naszych piłkarzy.  Tym samym decydującym spotkaniem turnieju był jego ostatni mecz, w którym WISSA II Szczuczyn zmierzyła się z PŁOMIENIEM Ełk. Ełczanie wygrywając ten mecz wygraliby turniej, jednak w spotkaniu padł bezbramkowy remis i tym samym to WARMIA II została zwycięzcą turnieju!

Indywidualną nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju, którego wybrali trenerzy wszystkich zespołów został uhonorowany nasz zawodnik Konrad Kowalko.

Oto statystyczny zapis turnieju:

WISSA I Szczuczyn – WISSA II Szczuczyn 1:0

Łapiński

WARMIA I Grajewo – SPARTA Augustów 0:2

Knoch, Lech

WARMIA II Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 3:2

Mateusz Szumowski, Konrad Kowalko, Marcin Strzeliński – Kropiewnicki, Radzikowski

WISSA I Szczuczyn – WARMIA I Grajewo 3:1

A. Doliwa, Przybylski, Wojsław – Marcin Arciszewski

WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 1:1

Sielawa – Jasielczuk

SPARTA Augustów – PŁOMIEŃ Ełk 0:1

Radzikowski

WISSA I Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 1:2

A. Doliwa – Maksym Mirva, Mateusz Tuzinowski

WISSA II Szczuczyn – SPARTA Augustów 1:0

P. Kalinowski

WARMIA I Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 2:4

Daniel Tuzinowski, Rafał Miksza – Radzikowski 3, Koszycki

SPARTA Augustów – WARMIA II Grajewo 0:2

Konrad Kowalko, Janusz Jasielczuk

WISSA I Szczuczyn – PŁOMIEŃ Ełk 0:1

Radzikowski

WISSA II Szczuczyn – WARMIA II Grajewo 0:1

Daniel Tuzinowski

WISSA I Szczuczyn – SPARTA Augustów 0:1

Lech

WARMIA I Grajewo – WARMIA II Grajewo 4:4

Łukasz Domurat, Marcin Arciszewski, Daniel Tuzinowski, Mariusz Milczarek – Marcin Baczewski (2), Mateusz Szumowski, Marcin Strzeliński

WISSA II Szczuczyn – PŁOMIEŃ Ełk 0:0

LP

NAZWA ZESPOŁU

PUNKTY

BRAMKI

1.

WARMIA II Grajewo

11

12-8

2.

PŁOMIEŃ Ełk

10

8-5

3.

WISSA I Szczuczyn

6

5-5

4.

SPARTA Augustów

6

3-4

5.

WISSA II Szczuczyn

5

2-3

6.

WARMIA I Grajewo

4

8-13

Najepszy zawodnik turnieju: Konrad Kowalko (WARMIA II Grajewo)

Król strzelców turnieju: Konrad Radzikowski (PLOMIEŃ Ełk) – 5 bramek

Sędziowali: Piotr Wierzbicki i Krzysztof Staniszewski (Podlaski ZPN)

Strzelcy bramek dla WARMII:

WARMIA I:

3 – Daniel Tuzinowski

2 – Marcin Arciszewski

1 – Rafał Miksza, Łukasz Domurat, Mariusz Milczarek

WARMIA II:

2 – Konrad Kowalko, Marcin Strzeliński, Mateusz Szumowski, Marcin Baczewski, Janusz Jasielczuk

1- Maksym Mirva, Mateusz Tuzinowski

21:57, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 stycznia 2011

Nowy Rok zawodnicy naszego Klubu zaczęli znakomicie.

W sobotę w Knyszynie odbył się turniej halowy najmłodszych piłkarzy, w którym  wziął udział zespół żaków, prowadzony przez Daniela Tuzinowskiego. W drużynie tej wystąpiło też kilku zawodników z drużyny trampkarzy młodszych, którzy ze względu na rok urodzenia mogą występować także w lidze żaków (urodzeni w roku 2000 i młodsi).

Nasz najmłodszy zespół osiągnął sukces zajmując II miejsce w turnieju. Zwyciężył zespół BSP JAGIELLONII, prowadzony przez wychowanka JAGIELLONII i byłego zawodnika naszego Klubu Tomasza Walukiewicza. Wielkim przeżyciem dla chłopaków był fakt wręczania nagród turnieju przez gwiazdę polskiej piłki – Tomasza Frankowskiego z białostockiej JAGIELLONII, którego syn jest zawodnikiem zespołu żaków białostockiego klubu. Za najlepszego zawodnika turnieju został uznany Dawid Kalinowski z MOSiR WARMII Grajewo!

W grupie eliminacyjnej nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

MOSP JAGIELLONIA Białystok – MOSiR WARMIA Grajewo 0:2
BSP JAGIELLONIA Białystok   - MOSiR WARMIA Grajewo 0:0
MOSiR WARMIA Grajewo - PODLASIAK Knyszyn 5:0

Półfinał:

ŁKS Łomża – MOSiR WARMIA Grajewo 1:3
BSP JAGIELLONIA I Białystok - BSP JAGIELLONIA II Białystok 0:2

Finał:

MOSiR WARMIA Grajewo - BSP JAGIELLONIA II Białystok  2:2 ( w rzutach karnych 0:2)

STRZELCY BRAMEK DLA MOSiR WARMII Grajewo

7 - Bartosz Wiśniewski

3 – Dawid Kalinowski

2 - Jonatan Kropiewnicki

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. BSP JAGIELLONIA II Białystok
2. MOSiR WARMIA Grajewo
3. ŁKS Łomża
4. BSP JAGIELLONIA I Białystok
5. MOSP JAGIELLONIA Białystok
6. DĄB Dąbrowa Białostocka
7. UKS RONA 03 Ełk
8. PODLASIAKKnyszyn

W niedzielę w Mońkach nasi żacy wzięli udział w Turnieju o Puchar Prezesa LKS PROMIEŃ Mońki. Tym razem w zastępstwie Daniela Tuzinowskiego zespół poprowadził opiekun trampkarzy młodszych Józef Matysiewicz.

Nasz zespół osiągnął duży sukces wygrywając turniej bez straty bramki i w finale pokonując pierwszy zespół MOSP JAGIELLONII Białystok.  Królem strzelców turnieju został Bartosz Wiśniewski.

W obu weekendowych turniejach nasz zespół reprezentowali: Filip Świeciński, Piotr Łomotowski, Dawid Kozłowski, Jan Masiewicz, Michał Pieńczykowski, Hubert Mściwujewski, Robert Gadomski, Jonatan Kropiewnicki, Dawid Kalinowski, Bartosz Wiśniewski, Mateusz Ruszczyk

W grupie eliminacyjnej nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

MOSiR WARMIA Grajewo – PROMIEŃ Mońki 1:0
MOSP JAGIELLONIA II Białystok   - MOSiR WARMIA Grajewo 0:3
MOSiR WARMIA Grajewo – UKS RONA 03 Ełk 1:0

Finał:
MOSiR WARMIA Grajewo - MOSP JAGIELLONIA I Białystok  1:0

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:

1.MOSiR WARMIA Grajewo
2. MOSP JAGIELLONIA Białystok
3. PETRUS Łapy
4. UKS RONA 03 Ełk
5. PROMIEŃ I Mońki
6. OLIMPIA Zambrów
7. PROMIEŃ II Mońki
8.MOSP JAGIELLONIA II Białystok

Serdecznie gratuluję zawodnikom i opiekunom zespołu! Miejmy nadzieję, że tak udanie rozpoczęty rok będzie obfitował w sukcesy zawodników naszego Klubu.

22:37, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 stycznia 2011

Z dniem 31 grudnia 2010 roku zakończył pracę w MOSiR pan Ryszard Kuźma, który od 2004 roku pełnił obowiązki kierownika tej jednostki. W tym miejscu w imieniu swoim, Zarządu, Trenerów i Zawodników naszego Klubu pragnę serdecznie podziękować panu Ryszardowi za kilkuletnią współpracę z naszym Klubem. Mieliśmy z panem Ryszardem często różne zdania, zawsze jednak wyrażane przez siebie z szacunkiem. Kierując się interesem Klubu chcieliśmy aby to piłka nożna była stawiana ponad inne dyscypliny i to właśnie pan Ryszard studził nasze zapędy, pamiętając o innych dyscyplinach zrzeszonych w MOSiR i jednocześnie wykazując ogromne zrozumienie dla potrzeb i problemów naszego Klubu.

Do czasu wyłonienia zwycięzcy konkursu na stanowisko kierownika MOSiR obowiązki te decyzją Burmistrza pana Adama Kiełczewskiego pełnić będzie pan Marek Piwko, dotychczasowy pracownik MOSiR.

15:33, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Dzięki wiernemu Kibicowi naszego Klubu zza oceanu - nick Scyzor - od niedawna niniejszy blog jest dostępny także pod adresem kswarmiagrajewo.org . Adres jest łatwiejszy do zapamiętania. Za pomoc i udostępnienie adresu serdecznie dziękuję dla wspomnianego wyżej Kibica.

15:21, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

Witam serdecznie po przerwie świąteczno – noworocznej.

Dziś o godzinie 17:00 spotkaniem organizacyjnym i treningiem w siłowni hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji piłkarze WARMII Grajewo rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2010/2011. Zajęcia będą odbywały się na obiektach grajewskich – w hali MOSiR (w każdy czwartek od 18:30 do 20:00), w siłowni, parku przy ul. Strażackiej oraz boisku ORLIK przy ul. 11-listopada. Wzorem lat ubiegłych zespół odbędzie tzw. „obóz dochodzeniowy” również w Grajewie. Niestety, w związku z niedawnymi wyborami wciąż nie jest ustalony budżet miasta i tym samym miasto Grajewo nie może przekazać dla Klubu dotacji na pierwsze półrocze. Najprawdopodobniej (jeśli Szanowni Radni uchwalą budżet oraz uchwałę o przekazywaniu dotacji dla Klubu) WARMIA otrzyma pieniądze najwcześniej pod koniec lutego.  Jeśli dodać do tego zakończoną z dniem 31.12.2010 roku umowę na reklamę firmy ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie i dotychczasowy brak decyzji MLEKPOLU w sprawie dalszej umowy z WARMIĄ jasne staje się, że Klub od nowego roku został pozbawiony głównych źródeł zasilania finansowego.

Pomimo powyższych trudności zespół zbiera się dziś na pierwszym treningu. Mam głęboką nadzieję, że kłopoty finansowe, które dotkną Klub w okresie przygotowawczym nie zakłócą pracy trenera i zawodników.

W kadrze zespołu nie powinno dojść do rewolucji. Z końcem 2010 roku zakończyły się umowy dla Macieja Keslera i Piotra Czaplińskiego. Obaj dziś pojawią się na zajęciach zespołu i najprawdopodobniej nadal będą naszymi zawodnikami. Maciej Kesler już zadeklarował chęć pozostania w WARMII a Piotr Czapliński odbędzie jeszcze rozmowy w tej sprawie. W tym tygodniu na zajęciach zabraknie: Michała Kowalskiego (pobyt za granicą), Pawła Matysiewicza (przeziębienie) oraz Mariusza Milczarka (praca na 2-gą zmianę). Wymienieni zawodnicy w dniu wczorajszym usprawiedliwili swoją nieobecność. Do treningów powracają Paweł i Tomasz Górscy, którzy powinni podnieść poziom rywalizacji w zespole i wzmocnić jego siłę ofensywną. Na dzisiejszych zajęciach pojawi się dwóch nowych zawodników a są to:

Mateusz Woroniecki ur. 23.09.1987 roku, wzrost 187 cm, waga 77 kg, obrońca, grający ostatnio w klubie PODLASIE Biała Podlaska (III liga), wychowanek SKRY Czarna Białostocka, przed podjęciem studiów w Białej Podlaskiej grał w zespole juniorów JAGIELLONII Białystok w której był podopiecznym trenera Andrzeja Ambrożeja (byłego trenera naszego Klubu).

(źródło: biala24.pl)

Hubert Karwacki ur.25.01.1988 roku, wzrost 175 cm, waga 68 kg, napastnik, boczny pomocnik, grający ostatnio w RUDNI Zabłudów (IV liga), wychowanek HETMANA Białystok, skąd odszedł do JAGIELLONII Białystok (Młoda Ekstraklasa) a następnie do FRESKOVITY Wysokie Mazowieckie w której zagrał 20 spotkań w II lidze w sezonie 2008/2009. W sezonie 2009/2010 był zawodnikiem OLIMPII Zambrów a w końcówce rundy jesiennej obecnego sezonu zagrał w RUDNI Zabłudów.

(źródło: nk.pl)

Niewykluczone, że w najbliższym czasie będą się pojawiali na treningach także inni zawodnicy, którzy będą sprawdzani pod kątem przydatności do naszego zespołu.

W ubiegłym tygodniu nasz zespół został zaproszony na I Turniej Halowy w Piłce Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna. Turniej odbędzie się 23.01.2011 (niedziela) o godz. 9:30 w hali sportowej PG w Szczuczynie Plac 1000-lecia 14. Oprócz WARMII udział wezmą: WISSA Szczuczyn, MAZUR Ełk, PŁOMIEŃ Ełk, SPARTA Augustów i PROMIEŃ Mońki. Choć w ostatnich latach w okresie przygotowawczym WARMIA nie brała udział w tego typu turniejach to na zaproszenie prezesa WISSY zgodziliśmy się jednogłośnie wziąć udział w turnieju ze względu na pamięć Emila Świderskiego, który zmarł w ub. roku po meczu WISSY odbywającym się na stadionie w Grajewie.

Drobne zmiany zaszły w planie meczów sparringowych, które WARMIA rozegra w okresie przygotowawczym. Oto one wg. stanu na dzień dzisiejszy:

05.02 – ORZEŁ Kolno (Grajewo lub Białystok)

09.02  - WIGRY Suwałki (miejsce do uzgodnienia)

13.02 – ZNICZ Suraż (Białystok)

19.02 – NADNARWIANKA Pułtusk (Ostrołęka)

26.02 – SOKÓŁ Sokółka (Sokółka)

02.03 – ŁKS Łomża (miejsce do uzgodnienia)

05.03 – PROMIEŃ Mońki (miejsce do uzgodnienia)

12.03 – NAREW Ostrołęka (Ostrołęka)

19.03 – ROMINTA Gołdap (Grajewo)

26.03 – DĄB Dąbrowa Białostocka (Grajewo)

15:17, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 grudnia 2010

Wszystkim odwiedzającym tą stronę składam życzenia Zdrowych, Pogodnych i Szczęsliwych Świąt Bożego Narodzenia. Wszelkiej Pomyślności i Sukcesów w nadchodzącym 2011 Roku oraz niezapomnianych sportowych emocji z udziałem Klubu Sportowego "WARMIA" Grajewo.

Janusz Szumowski

10:52, warmia1924
Link Komentarze (1) »
środa, 22 grudnia 2010

Zespół juniorów starszych, złożony z zawodników urodzonych w 1992 roku i młodszych prowadził w rundzie jesiennej trener i były zawodnik naszego Klubu Mariusz Sobczyk. Niewątpliwym sukcesem było… samo utrzymanie tego zespołu. Ze względu na awans do kadry seniorów kilku zawodników tej drużyny trener Sobczyk na zajęciach treningowych  miał często tylko kilku zawodników. Z tego powodu przed sezonem zgłaszał problem i trudności w prowadzeniu zespołu, wręcz wnioskował o wycofanie drużyny z rozgrywek. Zarząd Klubu wraz z kierownictwem MOSiR uznał jednak, że istnienie tej drużyny jest niezmiernie  potrzebne ze względu na to, że część zawodników, którzy nie grają jeszcze w pierwszym składzie zespołu seniorów bez istnienia zespołu juniorów starszych nie miałaby możliwości stałego grania. Na szczęście udało się uniknąć sytuacji w której ze względu na mecz zespołu seniorów nie można było skompletować jedenastu zawodników do zespołu juniorów starszych, ale zdarzały się mecze kiedy do gry trener miał zaledwie 11 zawodników. Dobra współpraca pomiędzy trenerem Strzelińskim i Sobczykiem oraz wzajemne zrozumienie okazały się kluczem do utrzymania tego zespołu. Jego wyniki nie były imponujące, lecz w zaistniałej sytuacji najbardziej istotną sprawą było samo utrzymanie drużyny, dzięki czemu nasi rezerwowi mogli zaliczać jednostki meczowe a nie tylko treningowe.

Kadrę zespołu tworzyli: Damian Boguszewski, Krzysztof Chełmiński, Daniel Chrzanowski, Andrzej Krasiński, Kamil Krochmal, Bartłomiej Marcińczyk, Marcin Mikucki, Paweł Przekopowski, Rafał Wróblewski, Damian Załęski, Łukasz Zolnik.

Poza nimi byli to zawodnicy stale trenujący z zespołem seniorów i zgłoszeni do rozgrywek III ligi: Łukasz Domurat, Marcin Baczewski, Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Krzysztof Krukowski, Rafał Miksza, Mateusz Szumowski i Mateusz Tuzinowski.

Juniorzy starsi osiągnęli następujące wyniki:

(UWAGA: wynik meczu z ORŁEM Kolno nie jest uwzględniony w tabeli; ORZEŁ w trakcie rundy jesiennej wycofał się z rozgrywek i mecze z jego udziałem zostały anulowane przez Wydział Gier Podlaskiego ZPN)

29.08. MOSiR WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 1:1

Kamil Kozak

01.09. MOSP JAGIELLONIA II Białystok - MOSiR WARMIA Grajewo 9:2

Marcin Mikucki, Mateusz Szumowski

05.09. MOSP JAGIELLONIA Białystok - MOSiR WARMIA Grajewo 12:0

12.09. MOSiR WARMIA Grajewo – LZS Narewka 3:2

Krzysztof Krukowski, Marcin Baczewski, Marcin Mikucki

19.09. MOSiR CRESOVIA Siemiatycze - MOSiR WARMIA Grajewo 2:5

Kamil Kozak - 2, Krzysztof Krukowski, Mateusz Szumowski, Marcin Mikucki

26.09. MOSiR WARMIA Grajewo – SPARTA Augustów 3:1

Marcin Baczewski, Kamil Kozak, Mateusz Tuzinowski

03.10 EUROCENTR Suchowola - MOSiR WARMIA Grajewo 5:1

Łukasz Domurat

09.10 MOSiR WARMIA Grajewo – PIAST Białystok 2:7

Kamil Kozak, Mateusz Szumowski

24.10 MOSiR WARMIA Grajewo – ŁKS Łomża 0:4

06.11. MOSiR WARMIA Grajewo – HETMAN Białystok 1:6

Kamil Kozak

10.11. DĄB Dąbrowa Białostocka – MOSiR WARMIA Grajewo 3:0

TABELA LIGI TRAMPKARZY STARSZYCH (GRUPA II) PO RUNDZIE JESIENNEJ


PUNKTY

BRAMKI

1

MOSP JAGIELLONIA Białystok

30

84-6

2

MOSP JAGIELLONIA II Białystok

25

55-13

3

ŁKS Łomża

21

41-10

4

PIAST Białystok

19

32-22

5

HETMAN Białystok

16

25-25

6

DĄB Dąbrowa Białostocka

15

24-25

7

EUROCENTR Suchowola

15

26-24

9

MOSIR WARMIA Grajewo

9

17-51

10

LZS Narewka

3

12-63

11

ORZEŁ Kolno

0

0-0

12

SPARTA Augustów

0

12-75

Strzelcy bramek:

6 – Kamil Kozak

3 – Marcin Mikucki, Mateusz Szumowski

2- Marcin Baczewski, Krzysztof Krukowski

1- Łukasz Domurat, Mateusz Tuzinowski

11:34, warmia1924
Link Dodaj komentarz »