RSS
niedziela, 05 września 2010

ZATOKA Braniewo - WARMIA Grajewo 2:2 (2:1)

1:0 Daniel Komorowski 7', 2:0 Daniel Komorowski 28' (rzut karny), 2:1 Daniel Tuzinowski 41', 2:2 Mariusz Milczarek 67' (rzut karny)

ZATOKA: 33.Łastówka - 6.Ciepliński, 4.Gromek, 21.Ptaszyński, 20.Michnowicz - 16.Śniegocki (54' 5.Wisniewski), 3.Jakimczuk, 2.Wieliczko, 18.Matelski (68' 13.Siedlik) - 23.Komorowski (84' 8.Małek), 15.Styś (58' 14.Dziewiatowicz)

WARMIA: 1.Tarnacki - 20.Kesler, 17.Arciszewski, 3.Kowalko, 5.Randzio - 16.Tuzinowski (46' 10.Kozikowski), 14.Mirva, 6.Matysiewicz, 9.Strzeliński - 8.Krukowski (65' 13.Wojcik), 11.Milczarek.

Żółte kartki:Jakimczuk 2x, Gromek, Michnowicz (Zatoka), Kowalko, Krukowski (Warmia)

Czerwona kartka: Jakimczuk (konsekwencja drugiej żółtej)

Widzów: 200

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

W kolejnym meczu III ligi nasza drużyna zremisowała w Braniewie z ZATOKĄ 2:2.
Mecz rozpoczął się dla WARMII bardzo źle. Już w 7 minucie meczu dośrodkowanie Bogdana Wieliczko z lewej strony boiska strzałem głową wykończył Daniel Komorowski i gospodarze objęli prowadzenie. Dla naszych piłkarzy był to prawdziwy zimny prysznic. Wydawało się jednak, że WARMIA szybko wyrówna stan meczu, gdy w 17 minucie Daniel Tuzinowski z najbliższej odległości wślizgiem zakończył dobre dośrodkowanie, lecz mając przed sobą praktycznie pustą bramkę fatalnie przestrzelił ponad poprzeczką. W 20 minucie z rzutu wolnego na bramkę WARMII strzelał Michnowicz i jego piękny, silny strzał trafił w poprzeczkę. Osiem minut później akcja gospodarzy zakończyła się niefrasobliwym faulem w polu karnym, popełnionym przez Konrada Kowalko. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił ponownie Daniel Komorowski. Pomimo tak szybkiej utraty dwóch bramek nasi piłkarze szybko otrząsnęli się i przejęli inicjatywę w tym meczu. Właściwie od utraty drugiej bramki z minuty na minutę coraz bardziej przeważała nasza drużyna. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie ładny strzał Mariusza Milczarka odbija bramkarz gospodarzy, niestety nie było nikogo z naszych zawodników, kto mógłby skierować do bramki toczącą się wzdłuż linii bramkowej piłkę. Minutę później dokładne dośrodkowanie dobrze grającego Kamila Randzio na bramkę strzałem głową zamienił Daniel Tuzinowski. Niesamowity come back Daniela - po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją w drugim meczu drugi gol. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania nasi piłkarze mieli jeszcze dwie stuprocentowe szanse na zdobycie bramek: najpierw Milczarek po akcji Strzelińskiego strzelił obok bramki a chwilę później bramkarz gospodarzy sobie tylko znanym sposobem obronił świetny strzał głową Konrada Kowalko po podaniu Strzelińskiego. Po zdobyciu bramki nasza drużyna posiadła wręcz przygniatającą przewagę i tylko swojej nieskuteczności zawdzięczamy to, że tą część gry przegraliśmy.

Od początku drugiej połowy znów przeważali nasi piłkarze. W 46 minucie Rafał Kozikowski popisał się udaną akcją prawą stroną boiska i wyłożył piłkę jak na tacy dla Marcina Strzelińskiego, który strzelając z bliska przeniósł ją wysoko ponad poprzeczkę. To była wymarzona sytuacja do zdobycia wyrównania. Trzy minuty potem Konrad Kowalko po rzucie rożnym strzela głową tuż obok słupka bramki ZATOKI. Niemal identyczną sytuację jak ta niewykorzystana przez Strzelińskiego mieliśmy też w 55 minucie - tym razem to  właśnie on podał idealnie do 17-letniego Krzysztofa Krukowskiego, który strzelił ponad bramką. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, lecz na szczęście ten scenariusz nie sprawdził się w tym meczu. W 67 minucie aktywnie grający Maksym Mirva był faulowany na polu karnym i sędzia podyktował drugi rzut karny w tym meczu, tym razem dla WARMII. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył zawodnik gospodarzy Rafał Jakimczuk. Jedenastkę pewnym strzałem zamienił na gola Mariusz Milczarek. Minutę później egzekutor karnego znalazł się w znakomitej sytuacji sam na sam z Łastówką, ale bramkarz gospodarzy wyłuskał piłkę spod nóg Milczarka. W następnej minucie kolejnym efektem oblężenia bramki braniewian był rzut rożny, wykonywane przez Mirvę, który był o włos od zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego - jego dośrodkowanie wylądowało na poprzeczce bramki ZATOKI. Do ostatnich sekund przedłużonego o 3 minuty meczu nasi piłkarze walczyli o zmianę wyniku i odniesienie zwycięstwa. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra wspaniały rajd prawą stroną Keslera zakończył się faulem na naszym zawodniku. Rzut wolny z dużego kąta z prawej strony pola karnego wykonywał Mirva. Jego kąśliwe dośrodkowanie dosłownie o centymetry minęło długi róg bramki  Łastówki a zamykający to dośrodkowanie Wójcik, jakby zaskoczony tym, że piłka minęła gąszcz nóg zawodników nie trafił w piłkę.

Podsumowując WARMIA zagrała dobry mecz. Należą się naszym piłkarzom wielkie brawa za determinację i ambicję oraz wolę walki. Doprowadzić do remisu ze stanu 0:2 w meczu wyjazdowym to zawsze duża sztuka. Jednak za koncert nieskuteczności należy się nagana. Ten mecz był do wygrania a remis, mimo dwubramkowego prowadzenia okazał się bardzo szczęśliwy dla ZATOKI.

Już w najbliższą środę o 17:00 w Grajewie WARMIA podejmie CZARNYCH Olecko. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.

00:43, warmia1924
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 września 2010

Dziś o godzinie 16:00 WARMIA zagra kolejny mecz w Braniewie z beniaminkiem III ligi ZATOKĄ. Kadra w składzie: Tarnacki, Przekopowski - Arciszewski, Kowalko, Kesler, K. Randzio, P. Kowalski - Strzeliński, Miksza, Kadyszewski, Mirva, D. Tuzinowski, Matysiewicz - Milczarek, Krukowski, Kozikowski, Wójcik, Kozak.

Do meczu nasza drużyna przystąpi osłabiona brakiem bramkarza Piotra Czaplińskiego, który z powodów rodzinnych nie może wziąć udziału w dzisiejszym spotkaniu. Kontuzjowany w meczu z DĘBEM Tomasz Górski będzie pauzował około miesiąca. Na szczęście kontuzja nie okazała się tak groźna jak początkowo przypuszczaliśmy. W kadrze na mecz nie ma także Kamila Makowskiego, który musiał wyjechać do Warszawy załatwiać sprawy związane z podjęciem studiów w tym mieście. Do zespołu dołączył bramkarz zespołu juniorów starszych Paweł Przekopowski (ur. 02.09.1993), który wraz z napastnikiem Marcinem Baczewskim  (ur. 10.05.1993) zostali w minioną środę potwierdzeni do gry w zespole seniorów.

Zespół ZATOKI awansował do III ligi z pierwszego miejsca warmińsko - mazurskiej IV ligi. W ostatnich latach WARMIA nie miała okazji zmierzyć się z tym zespołem. Po 4 kolejkach spotkań ZATOKA ma 6 zdobytych punktów i zajmuje IV miejsce w tabeli. Najgroźniejszym zawodnikiem tej drużyny jest znany z występów w HURAGANIE Morag i CONCORDII Elbląg napastnik Daniel Komorowski (zdobył 16 bramek w III lidze w ub. sezonie).

Na planowaną relację z meczu zapraszam na stronę http://warmiagrajewo.webuda.com/. Wynik meczu postaram się zamieścić możliwie szybko także na tym blogu.

08:07, warmia1924
środa, 01 września 2010

Zespół juniorów młodszych pokonał dziś w Grajewie SKRĘ Czarna Białostocka 2:0 zdobywając bramki po strzałach Pawła Sypytkowskiego i Damiana Siedleckiego.

22:40, warmia1924

W kolejnym meczu nasi juniorzy starsi ulegli w Białymstoku JAGIELLONII 2:9. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Mikucki i Mateusz Szumowski.

16:21, warmia1924
niedziela, 29 sierpnia 2010

Dziś rozgrywki rozpoczęli juniorzy naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo. Juniorzy młodsi (trener Wojciech Kozikowski) pokonali w Filipowie ROSPUDĘ 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Sypytkowski.

Juniorzy starsi (trener Mariusz Sobczyk) zremisowali w Grajewie z ORŁEM Kolno 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kozak w 23 minucie. Nasz zespół zagrał w następującym składzie: Przekopowski - Szumowski, Domurat, Zolnik, Mikucki (70' Chełmiński) - Załęski, Kadyszewski (80' Boguszewski), M. Tuzinowski, Miksza - Baczewski, Kozak.

18:06, warmia1924

Niestety, ze względu na awarię serwera nie udało się przeprowadzić relacji live z wczorajszego meczu, którą zapowiadałem. Przepraszamy! Zapraszamy jednak w przyszłości - już za tydzień planujemy relację z meczu z ZATOKĄ Braniewo.

00:19, warmia1924

Dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego w Grajewie rozgrywki sezonu 2010/2011 zainaugurują juniorzy starsi naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo, prowadzeni przez trenera Mariusza Sobczyka. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna ORŁA Kolno. Mecz odbędzie się przy ul. Piłsudskiego a nie przy ul. Wojska Polskiego ze względu na sobotni piknik S.M. MLEKPOL na obiektach Klubu HADES.

Juniorzy młodsi pod wodzą Wojciecha Kozikowskiego zagrają dziś o 13:00 na wyjeździe z zespołem ROSPUDA Filipów.

A oto terminarz spotkań rozgrywanych w Grajewie w rundzie jesiennej (spotkania będą rozgrywane na terenie Klubu HADES przy ul. Wojska Polskiego, z wyjątkiem meczu z ORŁEM Kolno 29.08.2010):

sobota, 28 sierpnia 2010

WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:1 (0:1)

0:1 Andrzej Jaroń 40', 1:1 Daniel Tuzinowski 88'

WARMIA: 1.Czapliński - 21.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 9.Strzeliński (62' 16.D.Tuzinowski), 14.Mirva, 7.Matysiewicz (84'18.Kadyszewski),10.Kozikowski - 11.Milczarek, 8.Krukowski (13.Wójcik)
HURAGAN: 1.Skiba - 13.Lipka, 19.Kulpaka, 3.Naczas, 5.Szawara - 9.Mędrzycki, 6.Czorniej (79' 15.Gagat), 7.Zajączkowski, 14.Madej (85' 4.Boczko) - 10.Jaroń (75' 18.Brzuziewski), 11.Mróz.

Sędzia: Monika Plona - Herbst (Białystok)

Żółte kartki: Madej, Kulpaka (HURAGAN), Kozikowski, Mirva (WARMIA)

Widzów 200

Nasi piłkarze zdobyli dziś jeden punkt w meczu z drugą drużyną ubiegłego sezonu naszej grupy III ligi.
Początek spotkania to dużo lepsza niż przed tygodniem gra WARMII. Akcje były przemyślane, sporo zagrań z pierwszej piłki - to mogło się podobać kibicom. Przewaga WARMII dawała nadzieję na zwycięstwo w tym meczu. W 16 minucie po dobrej akcji Paweł Matysiewicz strzelił tuż nad bramką HURAGANA. W 23 minucie Konrad Kowalko zdecydował się na strzał z połowy boiska i niemal zaskoczył nim bramkarza gości, piłka jednak minimalnie minęła poprzeczkę. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał w tym okresie gry Milczarek, który w 29 minucie był sam na sam ze Skibą, lecz próbował obiec bramkarza HURAGANA i stracił piłkę. Po tej akcji piłkarze WARMII jakby stanęli a przewagę przejęli goście. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie po ładnej akcji Andrzej Jaroń zdobył prowadzenie dla HURAGANA. 2 minuty później po rzucie wolnym wykonywanym przez Maksyma Mirvę, Rafał Kozikowski mocno strzelił na bramkę, lecz trafił w boczną siatkę.

Druga połowa to sporo akcji ze strony naszych piłkarzy i bardzo groźne kontry gości. W 82 minucie niespodziewany strzał Madeja trafił w poprzeczkę bramki Czaplińskiego. Kiedy wydawało się już, że nasi piłkarze przegrają ten mecz, ładną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Mirva. Po jego dośrodkowaniu mocnym i celnym strzałem popisał się Daniel Tuzinowski i było 1:1! Dla Daniela ta bramka była najlepszą nagrodą za trud, przez który przeszedł - dwie operacje kolana i żmudną, ciężką rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych kolana w meczu z SOKOŁEM Sokółka w sierpniu ub. roku.
Reasumując na pewno należą się brawa dla naszych piłkarzy za walkę do końca i doprowadzenie do remisu. Jednak wydaje się, że HURAGAN był w zasięgu WARMII i przy większej koncentracji i zwłaszcza dokładności w grze można było pokusić się o zdobycie kompletu punktów w tym meczu.

18:35, warmia1924

Na stronie www.warmia.webuda.com będzie przeprowadzana relacja live z dzisiejszego meczu WARMIA - HURAGAN Morąg. Serdecznie zapraszamy, początek meczu o 16:00.

15:28, warmia1924
czwartek, 26 sierpnia 2010

W najbliższą sobotę 28 sierpnia o godzinie 16:00 WARMIA na własnym boisku w Grajewie podejmie HURAGAN Morąg. Goście w tym sezonie rozegrali 3 mecze: wygrali u siebie 1:0 z POGONIĄ Łapy, przegrali na wyjeździe z MRĄGOWIĄ 0:1 i zremisowali w Morągu bezbramkowo z MAZUREM Ełk. W poprzednim sezonie HURAGAN zajął II miejsce w tabeli, lecz bilans spotkań z WARMIĄ ma niekorzystny: jesienią w Grajewie padł bezbramkowy remis a na wiosnę w Morągu wygrała WARMIA 2:0. Ciekawostką jest fakt, że w zespole HURAGANA podstawowym zawodnikiem jest Sebastian Zajączkowski, syn byłego trenera naszego Klubu Piotra Zajączkowskiego.

W kadrze naszej drużyny na ten mecz zabraknie na pewno Tomasza Górskiego, kontuzjowanego po meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Niepewny jest też udział Mariusza Milczarka. Najprawdopodobniej do zespołu na to spotkanie wróci po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Daniel Tuzinowski.

Przypominam wszystkim Kibicom o konieczności posiadania dokumentu tożsamości z numerem PESEL w celu nabycia biletu. Od 1 sierpnia tego roku Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych zobowiązuje nas, jako organizatora spotkań do identyfikacji uczestników imprezy. Kasa biletowa będzie czynna od godz. 14:45. Wejście na stadion możliwe od godz. 15:00.