RSS
środa, 01 września 2010

Zespół juniorów młodszych pokonał dziś w Grajewie SKRĘ Czarna Białostocka 2:0 zdobywając bramki po strzałach Pawła Sypytkowskiego i Damiana Siedleckiego.

22:40, warmia1924
Link Dodaj komentarz »

W kolejnym meczu nasi juniorzy starsi ulegli w Białymstoku JAGIELLONII 2:9. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Mikucki i Mateusz Szumowski.

16:21, warmia1924
niedziela, 29 sierpnia 2010

Dziś rozgrywki rozpoczęli juniorzy naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo. Juniorzy młodsi (trener Wojciech Kozikowski) pokonali w Filipowie ROSPUDĘ 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Sypytkowski.

Juniorzy starsi (trener Mariusz Sobczyk) zremisowali w Grajewie z ORŁEM Kolno 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kozak w 23 minucie. Nasz zespół zagrał w następującym składzie: Przekopowski - Szumowski, Domurat, Zolnik, Mikucki (70' Chełmiński) - Załęski, Kadyszewski (80' Boguszewski), M. Tuzinowski, Miksza - Baczewski, Kozak.

18:06, warmia1924

Niestety, ze względu na awarię serwera nie udało się przeprowadzić relacji live z wczorajszego meczu, którą zapowiadałem. Przepraszamy! Zapraszamy jednak w przyszłości - już za tydzień planujemy relację z meczu z ZATOKĄ Braniewo.

00:19, warmia1924

Dziś o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego w Grajewie rozgrywki sezonu 2010/2011 zainaugurują juniorzy starsi naszego Klubu, występujący jako MOSiR Grajewo, prowadzeni przez trenera Mariusza Sobczyka. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna ORŁA Kolno. Mecz odbędzie się przy ul. Piłsudskiego a nie przy ul. Wojska Polskiego ze względu na sobotni piknik S.M. MLEKPOL na obiektach Klubu HADES.

Juniorzy młodsi pod wodzą Wojciecha Kozikowskiego zagrają dziś o 13:00 na wyjeździe z zespołem ROSPUDA Filipów.

A oto terminarz spotkań rozgrywanych w Grajewie w rundzie jesiennej (spotkania będą rozgrywane na terenie Klubu HADES przy ul. Wojska Polskiego, z wyjątkiem meczu z ORŁEM Kolno 29.08.2010):

sobota, 28 sierpnia 2010

WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:1 (0:1)

0:1 Andrzej Jaroń 40', 1:1 Daniel Tuzinowski 88'

WARMIA: 1.Czapliński - 21.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 9.Strzeliński (62' 16.D.Tuzinowski), 14.Mirva, 7.Matysiewicz (84'18.Kadyszewski),10.Kozikowski - 11.Milczarek, 8.Krukowski (13.Wójcik)
HURAGAN: 1.Skiba - 13.Lipka, 19.Kulpaka, 3.Naczas, 5.Szawara - 9.Mędrzycki, 6.Czorniej (79' 15.Gagat), 7.Zajączkowski, 14.Madej (85' 4.Boczko) - 10.Jaroń (75' 18.Brzuziewski), 11.Mróz.

Sędzia: Monika Plona - Herbst (Białystok)

Żółte kartki: Madej, Kulpaka (HURAGAN), Kozikowski, Mirva (WARMIA)

Widzów 200

Nasi piłkarze zdobyli dziś jeden punkt w meczu z drugą drużyną ubiegłego sezonu naszej grupy III ligi.
Początek spotkania to dużo lepsza niż przed tygodniem gra WARMII. Akcje były przemyślane, sporo zagrań z pierwszej piłki - to mogło się podobać kibicom. Przewaga WARMII dawała nadzieję na zwycięstwo w tym meczu. W 16 minucie po dobrej akcji Paweł Matysiewicz strzelił tuż nad bramką HURAGANA. W 23 minucie Konrad Kowalko zdecydował się na strzał z połowy boiska i niemal zaskoczył nim bramkarza gości, piłka jednak minimalnie minęła poprzeczkę. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał w tym okresie gry Milczarek, który w 29 minucie był sam na sam ze Skibą, lecz próbował obiec bramkarza HURAGANA i stracił piłkę. Po tej akcji piłkarze WARMII jakby stanęli a przewagę przejęli goście. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie po ładnej akcji Andrzej Jaroń zdobył prowadzenie dla HURAGANA. 2 minuty później po rzucie wolnym wykonywanym przez Maksyma Mirvę, Rafał Kozikowski mocno strzelił na bramkę, lecz trafił w boczną siatkę.

Druga połowa to sporo akcji ze strony naszych piłkarzy i bardzo groźne kontry gości. W 82 minucie niespodziewany strzał Madeja trafił w poprzeczkę bramki Czaplińskiego. Kiedy wydawało się już, że nasi piłkarze przegrają ten mecz, ładną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Mirva. Po jego dośrodkowaniu mocnym i celnym strzałem popisał się Daniel Tuzinowski i było 1:1! Dla Daniela ta bramka była najlepszą nagrodą za trud, przez który przeszedł - dwie operacje kolana i żmudną, ciężką rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych kolana w meczu z SOKOŁEM Sokółka w sierpniu ub. roku.
Reasumując na pewno należą się brawa dla naszych piłkarzy za walkę do końca i doprowadzenie do remisu. Jednak wydaje się, że HURAGAN był w zasięgu WARMII i przy większej koncentracji i zwłaszcza dokładności w grze można było pokusić się o zdobycie kompletu punktów w tym meczu.

18:35, warmia1924

Na stronie www.warmia.webuda.com będzie przeprowadzana relacja live z dzisiejszego meczu WARMIA - HURAGAN Morąg. Serdecznie zapraszamy, początek meczu o 16:00.

15:28, warmia1924
czwartek, 26 sierpnia 2010

W najbliższą sobotę 28 sierpnia o godzinie 16:00 WARMIA na własnym boisku w Grajewie podejmie HURAGAN Morąg. Goście w tym sezonie rozegrali 3 mecze: wygrali u siebie 1:0 z POGONIĄ Łapy, przegrali na wyjeździe z MRĄGOWIĄ 0:1 i zremisowali w Morągu bezbramkowo z MAZUREM Ełk. W poprzednim sezonie HURAGAN zajął II miejsce w tabeli, lecz bilans spotkań z WARMIĄ ma niekorzystny: jesienią w Grajewie padł bezbramkowy remis a na wiosnę w Morągu wygrała WARMIA 2:0. Ciekawostką jest fakt, że w zespole HURAGANA podstawowym zawodnikiem jest Sebastian Zajączkowski, syn byłego trenera naszego Klubu Piotra Zajączkowskiego.

W kadrze naszej drużyny na ten mecz zabraknie na pewno Tomasza Górskiego, kontuzjowanego po meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Niepewny jest też udział Mariusza Milczarka. Najprawdopodobniej do zespołu na to spotkanie wróci po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Daniel Tuzinowski.

Przypominam wszystkim Kibicom o konieczności posiadania dokumentu tożsamości z numerem PESEL w celu nabycia biletu. Od 1 sierpnia tego roku Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych zobowiązuje nas, jako organizatora spotkań do identyfikacji uczestników imprezy. Kasa biletowa będzie czynna od godz. 14:45. Wejście na stadion możliwe od godz. 15:00.

Serdecznie zapraszamy na mecz.

16:29, warmia1924
niedziela, 22 sierpnia 2010

WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Milczarek 35'

WARMIA: 1.Czapliński - 21.Kesler, 17.Arciszewski, 4.Makowski, 3.Kowalko - 7.T Górski (53' 10.Kozikowski), 14.Mirva, 6.Matysiewicz, 9.Strzeliński (82' 5.K.Randzio) - 11.Milczarek (35' 16.Wójcik), 8.Krukowski (88' 18.Kadyszewski)

DĄB:1.Sakowicz - 11.Sujeta (87' 4.Boguszewski), 9.Łabieniec, 15.Sołowiej, 17.Łosiewicz - 3.Piesiecki, 14.Sawicki, 20.Bobowik (46' 10.Chwetko), 7.Lewicki - 6.Orpik (75' 16.Dzitkowski), 8.Bondziul

Żółte kartki:Chwetko, Sołowiej, Łabieniec (2), Piesiecki (DĄB), Mirva (WARMIA)

Czerwona kartka: Łabieniec

Sedzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Widzow: 200

Pomimo zwycięstwa nasi piłkarze zdecydowanie nie zachwycili. Od początku spotkania mnożyły się błędy i niecelene zagrania zawodników WARMII. Właściwie do zdobycia gola w 35 minucie ani razu poważniej nie zagroziliśmy bramce DĘBU. Nasi rywale grali mądrze, kierowani przez doświadczonych Lewickiego i Sawickiego. Optyczną przewagę w pierwszej połowie na pewno posiadali goście, lecz niewiele z niej wynikało. Potwierdził te słowa Lech Sawicki w rozmowie po meczu, mówiąc że grali dobrze do 20 metra naszej bramki. Rzeczywiście piłkarze z Dąbrowy właściwie przez cały mecz nie stworzyli klarownych, 100- procentowych okazji do zdobycia gola, choć ich gra wyglądała co najmniej przyzwoicie. Bramka dla WARMII padła po dobrym dośrodkowaniu Mirvy z rzutu rożnego i precyzyjnej "główce" Mariusza Milczarka, który przy strzale zderzył się z Łukaszem Sołowiejem i z rozciętym łukiem brwiowym pojechał do szpitala. Mariusz praktycznie cały tydzień będzie wyłączony z treningów, po tygodniu będzie miał zdjęte szwy. Tym samym nie będzie mógł wystąpić w następnym meczu z HURAGANEM Morąg 28 sierpnia w Grajewie.

W drugiej połowie nasz zespół na pewno wypadł sporo lepiej niż w pierwszej odsłonie spotkania. Nadal jednak gra WARMII pozostawiała wiele do życzenia. Najlepsze okazje do zdobycia bramek mieli: Krukowski, który zdobył nawet nieuznaną przez sędziego z powodu bramkę w 54 minucie (zdaniem arbitra był jednak na pozycji spalonej), Kozikowski, strzelając prosto w bramkarza, po świetnej akcji Wójcika, który wymanewrował obrońców DĘBU oraz Wójcik, który pogubił się z oddaniem strzału, kiedy nasi piłkarze po akcji Keslera znaleźli się w sytuacji 3 na 2.W końcówce meczu ostra gra gości skutkowała całą serią żółtych kartek oraz czerwoną w 85 minucie ala Łabieńca.

Podsumowując cieszą punkty i zwycięstwo, jednak w jakości gry jest jeszcze dużo do poprawy. Na pewno DĄB okazał się trudnym rywalem i zapewne dla wielu drużyn w naszej lidze urwie punkty. Martwią kontuzje Milczarka oraz Tomasza Górskiego, który w 53 minucie po straciu z Lewickim opuścił boisko z podejrzeniem uszkodzenia więzadeł pobocznych kolana. Jeśli potwierdzi się ta diagnoza, to Tomek będzie kolejnym zawodnikiem z tą kontuzją w ciągu jednego roku po Danielu Tuzinowskim, Łukaszu Randzio i Pawle Górskim. Prawdziwy dramat i poważne osłabienie naszej drużyny w perspektywie kolejnych spotkań.

23:03, warmia1924
sobota, 21 sierpnia 2010

WARMIA pokonała DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Mariusz Milczarek w 35 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maksyma Mirvy. Nasz napastnik strzelenie gola okupił kontuzją - rozciętym łukiem brwiowym. Więcej szczegółów już niedługo.

18:25, warmia1924